a I ia Zóón I 1 Peel en Maas Grootse minden-demonstraties SPORT Verras uw kind fyi. Aïiaens-KóSman ymnaSium it. Super NORMA met 'n mooie ballon fa. v.d. Ilnnckhof PRIJZEN SLACHTKIPPEN fervoer van overledenen Begratenisondern. Goumans HYPOTHEKEN Film-agenda in de Paterskerk gratis ballonnen bij uw schoenaankopen Burgerlijke Stand Venray ADVERTENTIÈN Anna Maria Elisabeth Janssen A. Esser-Esser Aspergestekers 'n Nieuwe hoed nodig u moet een beroep kiezen waar toekomst in zit! In de federatie werken o.m. de volgende organisatie samen: Kath. Boerinnenbond, Kath. Vrouwengilde Kath. Arbeidersvrouwenbeweging, Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen en Nederlandse Christen vrouwenbond. Wij herinneren onze ad verteerders aan de alge mene advertentievoor waarden van ons blad, waarin o.m. is bepaald dat opdrachten uiterlijk donderdagsmorgens in ons bezit moeten zijn. Bij latere ontvangst kan plaatsing niet gegaran deerd worden en is ver spreide plaatsing in elk geval onmogelijk. Matrijzen voor het ver vaardigen van cliché's kunnen tot dinsdagsmor gens worden afgegeven. Gevonden voorwerpen: Grijs wollen handschoen, Lensen, Veltum L 79; zilverbon van f 1. R. Hout, Marktstraat 2; een paar gymnastiekschoenen, Grotestr. 25; rode damesportemonnaie inh. f 6.90, J. Asselberghs, Smakt B 13a; bruin gebr. handschoen, J. Appels, Hof straat 2; zllv. kruisje, Litjens, Oude Oostruraseweg 28; br. damesglacé, Politiebureau; bl. rozenkr. in rose lederen zakje, Clephas, Gasstr. 36; witte rozenkr. en 65 ct., vd. Heuvel, Bosweg 4; handbeschermer, W. Kruysen, Overloonseweg 9; arm band best. uit 6 zw. stenen, Gossens, Charles Ruysstraat 6; br. zakkam metje in zwart-wit etui, Janssen, Langeweg 41; zilverbon van f 1. J. v.d. Pas, Wilhelminastraat 47; damesportemonnaie, inh. enkele losse centen en krantenknipsels, Dir. Postkantoor. Gebr. Michiels openden nieuwe zaak Inde Patersstraat openden Gebr. Michiels hun zaak in herenmodes annex kleermakerij. In een modern pand hebben zij een uitstekende collectie herenmode artikelen gebracht, waardoor zij in staat zijn de heren der schepping naast hun costuums ook de overige kledingstukken te leveren. Hoewel klein en intiem, biedt de nieuwe zaak een uitstekende keuze, die overzichtelijk zijn ge-etaleerd. Voor de kleermakerij vonden zij een nieuwe ruimte, waardoor zij ook hier beter en vlugger kunnen werken. Met deze opening is de winkelstand in de Patersstraat weer verrijkt met een modem pand. Veltumsen Bekker opende nieuw pand Aan de Langstraat heeft de fa. Janssen uit Veltum een nieuw zakenpand doen bouwen, waarin behalve bakkerij ook een levens- middelenbedrijf is ondergebracht. Onder zeer grote belangstelling van de zijde der klanten en leve ranciers is dit prachtige winkel pand woensdag geopend. Achter een schat van bloemen en cadeaux kon men de keurige en doelmatige winkelinrichting bewonderen, die niet alleen een goed overzicht geven van het grote sortiment dat de Veltumsen Bekker voert, maar tevens vlugge en goede bediening mogelijk maakt, waardoor het lange wachten wordt voorkomen. Een voudig maar degelijk en doelmatig is de gehele winkel ingericht, die hierdoor zeker een aanwinst in de Venrayse winkelrij genoemd mag worden. Achter de winkel bevindt zich dan een ruime opbergruimte en magazijn, waar ook weer naar de uiterste doelmatigheid is gestreefd. En dan tenslotte is daar de nieuwe bakkerij, waarop de Veltumsen Bekker terecht trots mag zijn. Hierin is immers alles zo hygiënisch en efficiënt mogelijk ingericht, zodat het een plezier moet zijn in deze zeer moderne bakkerij te kun nen werken. Terecht werden dan ook bouwers en bouwheer gefeliciteerd met dit nieuwe zakenpand, dat ondanks de papieren oorlog die aan de bouw vooraf ging, tenslotte in deze hoek van het dorp zijn taak kan gaan verrichten. Aanrijding Dat men ook aan de kant van de weg voorzichtig moet zijn, werd Donderdag bewezen toen Mej. A. aan de kant van de Merseloseweg naar haar werk ging en door een passerende auto haar mantel werd opengescheurd. Deze wagen moest uitwijken voor een tegenligger, maar kwam daarbij op de berm terecht, met genoemd gevolg. Verzekering dekt de schade. Ongeluk Woensdag botste nabij het kapel letje naar de Veulenseweg een scooter tegen een militaire wagen. De scooter had veel geleden en zijn berijder moest zich onder doktersbehandeling stellen. Blinden-demonstratie We maken onze lezers nog attent op de grootse blindendemonstratie die de afd. Limburg van de Blin- denbond St. Odilia in Venray orga niseert. Hedenmiddag om 5 uur opent de heer Burgemeester deze zeer interessante tentoonstelling. Een bezoek kunnen wij zeer aan bevelen. PATIëNTBEDROOG ZIEKTE VERZEKERING. De auto-monteur P. v. T. uit Venlo stond woensdag voor de Po litierechter terecht, omdat hij ver leden jaar zowel aan een contro lerende ambtenaar van de Bed rijf s- verzekering voor het vervoer, als ook schriftelijk aan het hoofdkan toor van deze vereniging een valse datum van werkhervatting had opgegeven. Van T. werd veroordeeld tot een boete van f 50 en drie weken gevangenisstraf voorwaardelijk. VIERING MARIA BOOD SCHAP OP MAANDAG 9 APRIL. Volgens de nieuwe liturgische rubrieken zullen deze maand ver scheidene belangrijke kerkelijke feesten vervallen. Hiertoe behoort ook het feest van Maria Boodschap, dat dit jaar op zondag valt. Het zal nu in plaats van op 25 maart op maandag 9 april worden gevierd. Wijziging komt ook in de viering van het St Jozef-feest op 19 maart. De Eerste Vespers van St Jozef op zondag 18 maart vervallen na melijk en worden vervangen door de Tweede Vespers van Passie zondag. SPOORWEGEN BOUWEN 9 BRUGGEN IN 6 JAAR De Nederlandse Spoorwegen heb ben plannen voor nieuwbouw of permanente herbouw van in totaal zeven bruggen. Bovendien worden op twee plaat- semi-permanente oeverbindingen gelegd. Het is de bedoeling dat het laatste van deze projecten in 1962 voltooid zal zijn. Maastricht opent het bouwpro gramma met de brug over de Maas enkelsporig met de mogelijkheid, een deel mettertijd tot hefbrug te verbouwen. Uiterlijk 1957 is deze brug gereed. Venlo krijgt als sluitstuk van de grote werken-in-uitvoering in 1957 het begin te zien van de bouw van een nieuwe brug met een dubbel spoor. Gennep krijgt de oude Zaltbom- melbrug, die in Venlo vrijkomt, als verbinding over de Maas. Mook aan de Maas krijgt een nieuwe brug, samengesteld uit een deel van de oude Moerdijkbrug en een Engelse Hamiltonbrug, die de spoorwegen nog in voorraad heb ben. Beide laatste projecten hebben een semi-permanent karakter en zullen voor 1960 gereed zijn. De overige bruggen komen te Zutphen en Deventer, Westervoort, Baanhoek en Hedel. 60.800 HUIZEN IN 1955 7500 MINDER DAN IN 1954. In 1955 zijn in Nederland ruim 60.800 woningen voltooid. Dat is ruim 7500 minder dan in 1954. Het in de woningen verwerkte bedrag was echter in 1955 negen miljoen gulden groter dan in het voorgaande jaar. Dit blijkt uit de jongste publi catie van het ministerie van We deropbouw en Volkshuisvesting. Hierin worden in het bijzonder de resultaten van de bouwactiviteit in de eerste negen maanden van 1955 behandeld. In deze periode werden 40.000 woningen gebouwd. De produktie in het derde kwar taal overtrof die van dezelfde pe riode in 1954 met ruim 17 pet. Dit is toe te schrijven aan de prijsstijgingen en aan het grotere aantal arbeiders dat in dit kwar taal werkte. In de eerste negen maanden van het afgelopen jaar werd iets meer dan driekwart van het programma voor dat jaar verwezenlijkt. Pastoor Slots in Wanssum geïnstalleerd Vergezeld van zijn familie en vele oud-parochianen uit het Ven deed pastoor Slots zondag j.l. zijn intrede in de parochie St. Michaël in Wans sum. Bij het kapelletje van deze heilige werd de nieuwe herder welkom geheten door burgemeester Rutten, terwijl hij van een tweetal bruidjes de herderstaf kreeg aangeboden. Na beantwoording van de speech van de heer burgemeester werd naar de nieuwe kerk getrokken, waar Deken Strijkers uit Venlo, die Deken Loonen verving, de in stallatie-plechtigheden verrichtte. In zijn eerste preek tot zijn nieuwe gelovigen wees pastoor Slots op de innige samenwerking en de goede verstandhouding, die er moet zijn tussen herder en kudde en sprak de hoop uit beiden in Wanssum te mogen vinden. De fanfare en het dameskoor brachten later hun nieuwe pastoor een serenade. De oud-pastoor van Wanssum, pastoor Hoefnagels werd diezelfde dag te Grubbenvorst als pastoor geïnstalleerd. Helmondse auto bij Volkel verongelukt. Een ernstige aanrijding tussen 'n Helmondse personenauto en een zware vrachtauto uit St Anthonis, op het gevaarlijke kruispunt bij 't vliegveld Volkel, heeft Woensdag het leven geëist van de 57jarige ongehuwde heer A. Luyben uit Helmond, terwijl twee eerwaarde zusters uit die stad met zeer zware verwondingen in het ziekenhuis te Veghel zijn opgenomen. Vier nieuwe kerken in Eindhoven In verband met de nieuwe subsi dieregeling voor de kerkenbouw beeft de commissie ter bestudering van het subsidievraagstuk een lijst doen samenstelien van nieuwe ker ken, die in de toekomst zullen moe ten worden gebouwd. In de naaste toekomst is dat voor Eindhoven niet minder dan vier katholieke kerken. Gewonde laten liggen Drie maanden gevangenisstraf en twee jaar intrekking van het rij bewijs. Dat was het vonnis van de Zwolse rechtbank, dat Dinsdag werd uitgesproken tegen de 36-jarige onderaannemer A. van der S. uit Schiedam. In september vorig jaar reed hij met zijn auto te Hattemerbroek (Gld) een schooljongen aan. De jongen werd zwaar gewond. Niet tegenstaande het, dat Van der S. vele jaren ziekenverpleger was, liet hij het slachtoffer op de plaats van het ongeluk onverzorgd achter. De eis luidde vier maanden gevangenis straf en drie jaar intrekking van de rijbevoegdheid. AL TE KORDAAT De 33jarige koppman M. Yskoot te Dordtrecht, wilde een storing in de motor van zijn auto opsporen en goot daartoe wat benzine in de carburator. Het gevolg hiervan was, dat een steekvlam ontstond, die de kleren van de koopman in een minimum van tijd in lichter laaie zette. De heer Yskoot behield zijn tegen woordigheid van geest en rende naar de waterkant. Zonder zich ook maar een ogen blik te bedenken, sprong hij van de hoge wallekant in de rivier de Oude Maas in. Toen hij kopje on der was gegaan en hem geen vuur meer bedreigde, zwom hij naar de kant. Omdat hij daarbij echter hinder ondervond van zijn colbertjasje, trok hij dit uit en liet het gaan waar 't wilde. Eerst toen hij drui pend en wel op de kant stond, schoot hem te binnen, dat in een van de zakken van het jasje een portefeuille met f 2500 zat. De rivierpolitie is enige tijd bezig geweest naar het jasje te zoeken, maar zonder resultaat. Ouderdomspensioen Het regeringsvoorstel om na 1 januari van het volgend jaar aan iedereen, die ouder is dan 65 jaar, een pensioen toe te kennen, is donderdag door vrijwel de gehele Tweede Kamer met enthousiasme ontvangen. Roemenië staakt slavenarbeid Nederlandse waterbouwkundigen hebben de Roemeense regering ge adviseerd de werkzaamheden van het kanaal, dat de Donau met de Zwarte Zee zou moeten verbinden, stop te zetten evenals het daarmede in verband staande irrigatie-project van de Baragan-steppe. Volgens meldingen uit Boekarest schijnt de Roemeense regering inderdaad haar plannen te hebben opgegeven. Tot dusver heeft het werk aan tien duizenden dwangarbeiders het leven gekost, onder wie bisschoppen en priesters. De Nederlandse deskun- gen hebben de Roemeense regering gewaarschuwd, dat het project voor de hoofdstad het gevaar mee bracht van geregelde overstromin gen. De werkzaamheden, waarmee in 1951 werd begonnen zijn uitgevoerd door gedeporteerden. In talrijke concentratiekampen waren 30.000 Duitsers uit Zevenburgen en de Banaat, duizenden Serven en Roe menen en honderden priesters en religieuzen ondergebracht. Zij wer den vijf jaar geleden in grote razzia's gevangen genomen. Zonder de noodzakelijkste kleding, gereed schap en materiaal werden zij letterlijk in de steppe neergezet, waar zij zich in de grond moesten graven om tenminste een beschut ting te hebben. Onder de tiendui zenden, die tengevolge van de onmenselijke ontberingen omkwa men, bevinden zich o.a. de aarts bisschop van Boekarest en bisschop Pacha van Temesvar. Zware winterschade aan Belgische landbouw De Belgische minister van Land bouw, Lefèbvre, heeft Donderdag bekend gemaakt, dat het huidige weer, met de wisseling van vorst bij nacht en dooi overdag, de schade, welke de Belgische landbouw door de felle vorst van de vorige maand heeft geleden, nog aanmerkelijk verergert. Volgens de minister kan worden aangenomen, dat ongeveer drie kwart van de winteruitzaai ver loren is gegaan. Een oppervlakte van 150.000 hectaren heeft schade geleden. De schade worde geraamd op 1 miljard franks. zondag zaterdag 17 maart 5-10 uur 18 maart van 11-1 en van 3-9.30 uur zaal Wilhelmina. m Zaterdag 5 uur opening van de demonstraties door de E.A. Heer Burgemeester. Komt zien en overtuigt U hoe onze blinden een plaats in de maatschappij willen veroveren. Entree 50 ct. kinderen 25 ct. in volle veren per kg. f 2.00 v. d. BORST, VENRAY Tel. 737 per speciale lijkauto naar binnen- en buitenland. Telef. 592 Lage rente Vlotte afwerking. Assurantiekantoor BERGMANS ZN. VENRAY Tel. 677 S.V.V.-nieuws Over de wedstrijd van het eerste tegen Wittenhors', zullen we maar weinig zeggen. Hoe men in andere verslagen dit een prachtige en spannende strijd kan noemen, zal \yel een raadsel blijven. Beide ploe gen leverden totaal geen spel en voetbaltechnisch was een en ander waardeloos. De bittere pil is wat verguld, doordat Irene en Blerick ook ver loren hebben. a.s. Zondag zal men in Maastricht uit een heel ander vaatje moeten tappen, wil men daar, evenals hier in Venray, kunnen winnen en de plaats kunnen behouden, die men nu heeft. Het tweede deed een goede gooi naar de bovenste plaats door Wil helmina 2 hier, in een werkelijk aardige wedstrijd, met 50 te kloppen. Zij mogen morgen pro beren, datzelfde kunststuk uit te halen tegen Irene 3. 'Het. derde moest in de Meterik zijn meerdere erkennen door 'n 30 nederlaag. Ze kan proberen tegen Oirlo Zondag in te halen, maar de DIS-mannen staan vol vuur. Ge makkelijk zal de opgave niet zijn. Tenslotte is er dan het vierde ejfcal, dat evenals verleden Zondag ook nu op zijn lauweren mag blij ven rusten. M.H.C.V.-oieuws Nu de vorstperiode voorbij schijnt te zijn is de aktiviteit onder de M.H.C.V.-ers weer duchtig toege nomen. Een bedevaart naar de Smakt en 'n goed bezochte verga dering waren er 't resultaat van. Maar daar blijft "t niet bij. Er wordt weer serieus getraind, zowel mentaal als fysiek. De heren van 't eerste elftal ko men weer 't eerst aan bod en wel in 'n wedstrijd tegen de H.C. Blerick, die te Blerick wordt gespeeld en om 12 uur begint. Veel sukses en de overwinning zij hun toegewenst. P.D.V. DE ZWALUW Zoals velen reeds bekend is, gaan we dit jaar verplicht onderling 'n concours spelen. Dus op beide plaatsen in Venray en Horst. ;De eerste af richtings vluchtjes staan al weer voor de deur en Zondag 25 Maart starten we met eén vlucht op Helden. 28 Maart spelen we op Thorn en dan hebben we 2 April de eerste wedvlucht op Eysden. Het inkorven moet geschieden 's morgens van 7 tot half 8. Laten we dit seizoen nu eens beginnen met op tijd te komen, dan verloopt ook alles gemakkelijker. Levend begraven Een volwassen gewerden kost schoolmeisje komt naar huis terug en ervaart, dat haar stiefbroer en een gouvernante een ware terreur uitoefenen om zich in het bezit van de familie-eigendommen te stellen. De moeder wordt vergiftigd, het meisje in een kelder opgesloten op het moment, dat haar geliefde moet vluchten. Tenslotte wordt er ge zorgd voor een redding-op-het- nippertje. Een verhaal in opera-stijl met ettelijke romantische scènes, vol toneeldramatiek. Traag en onna tuurlijk. Boven 18 jaar. O mijn papa De rust van een klein stadje wordt verstoord door het cirkus Obolski. De jonge levenslustige Anna Oberholzer kent nu nog maar één verlangen: optreden in het cirkus. Daaruit volgen allerlei ver wikkelingen, maar tenslotte komt alles in orde. Weinig opvallends. Romantiek en humor liggen er dik op. Het geheel kan als pretentieloze ontspanning dienen. Alle leeftijden. Aida De inhoud van de film is iden tiek aan die van Verdi's opera, zij het, dat de nadruk werd verlegd van zang- naar kijkspel. Het resultaat is opera noch film; weinig wordt aan de fantasie van de kijkers en toehoorders over gelaten. Wie echter de beroemde opera van Verdi eens wil zien, kan terecht. Zang en kleuren zijn zeer verzorgd. Alle leeftijden. „...de gelovigen dienen er op ge wezen te worden, dat zij tijdig in de loop van de goede week te biech ten gaan; hierop moet men vooral daar krachtig aandringen, waar de gewoonte gegroeid is, op de avond van Paas-Zaterdag in massa naar de biechtstoel te gaan". Aldus de Heilige Rituscongregatie in de spe ciale Instructie over de Goede Week- viering. Ingevolge deze wens van de Ro meinse Congregatie, willen wij de biechtgelegenheid zoveel mogelijk spreiden, en vragen de gelovigen uitdrukkelijk zich te regelen naar de volgende tijden. Vóór Palm-Zondag: Donderdag 5—8 uur; Vrijdag 58 uur en Zaterdag 3—8 uur. In de Goede Week: Maandag 59 uur; Dinsdag 59 uur; W «ensdag 39 uur; Witte Donderdag 37.30 uur; Goede Vrijdag tot 9 u. 's avonds; Paas-Zaterdag tot 's middags 12 u. De biechtgelegenheid op deze 3 laatste dagen geldt ook voor de parochie van St Petrus-Banden. Derde Orde-mededelingen De Passie-viering zal niet plaats hebben op a.s. Zondag 18 Maart, maar op 25 Maart des middags om 3 uur in San Damiano. Jeugd-O. en O. Zondagmorgen 18 Maart heeft er een verdiepingsmorgen plaats voor de leden van de Jeugd-O. en O. in San Damiano. Aanvang half 9. Wij hopen, dat alle leden zoveel moge lijk zullen deelnemen. Parochieel contact In ons Rectoraat willen wij op bepaalde tijden contact-avonden or ganiseren. En om het contact beter te maken èn om onze beperkte ruimte zullen de volgende week 2 avonden gehouden worden: op Woensdagavond 21 Maart en op Vrijdagavond 23 Maart om 8 uur in San Damiano. Deze avonden zijn vooral bedoeld voor de ouders van het rectoraat. van Komende week ONZE GRATIS VOETDOORLICHTING IS UW VOORDEEL Zie onze schitterende voorjaarscollectie (advertentie 2e blad) en In onze etalages. van 9 t/m 15 maart 1956 GEBOREN: Nellissen,Elisabeth L.J. Schoor G 45 Hellegers, Petronella J.M.J. Oirlo E 79a Sala, Roland J.M. Oostsingel 14 Hermsen, Peter L.M Mersel.weg nwl van Lankveld, Annelies J.J.M. Merselo M 21 Lenssen, Petronella H.J Brukske C80 Lenssen, Johanna P.C. idem Steeghs, Henricus J. J. Oirlo E 66 Zwitserlood, Johanna A C.M. Patersstraat 32 Peeters, Henrica C.M. Oostrum D 7 Lucassen, Peter M.H. Kruisstr. 17 S winkels, Anna R.T.H. Paardekopweg 13 Jeucken, Martinus C.M. Oostrum C 58 OVERLEDEN: van Heyster, Peter C., 51 jr, z.b. Eindstraat 3. ONDERTROUWD: Schwachofer, Wilhelmus M., 23 jr, los-arbeider, Broekweg 15 en S winkels, Francisca 30 jr, Eindstr 10 Jans-Beken, Martinus H., 27 jr, los-arbeider, Langeweg 65 en Swin- kels, Theresia, 25 jr, Eindstraat 10 Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurige ziekte, voorzien van de H. Sa cramenten der Stervenden, onze inniegeliefde echtgenote, moeder zuster, behuwdzuster en tante echtgenote van Peter Wilh. Hub. Jeuken in de ouderdom van 44 jaren. Wij bevelen de ziel van de dier bare overledene in uw gebed aan. De bedroefde familie P. W. H. Jeuken Harie, Annie, Martin, Henkie, Wim, Liesje, Corrie, Wout je, Dora Reuver, 10 maart 1956. De plechtige lijkdienst, gevolgd door de begrafenis, heeft plaats gehad op Dinsdag 13 Maart om 9 uur in de parochiekerk van de H. Lambertus te Reuver. Daar het ons onmogelijk is U allen persoonlijk te danken, willen wij U langs deze weg onze dank betuigen voor uw hartelijke bewij zen van deelneming bij het over lijden en de begrafenis van onze dierbare echtgenoot, vader, behuwd- en grootvader EUGENIUS ESSER. Uit aller naam, Venray, Maart 1956 Stationsweg 16 De leveranciers en allen, die nog iets van de studenten te vorderen hebben, worden verzocht vóór of op 23 Maart hun rekeningen in te dienen bij PATER ECONOOM gevraagd P. Seegers, Castenray G 35b. Ga even naar EBBERINK, Marktstraat 5 Robuust van constructie en toch uiterst Ijcht in de hand. Welkom geschenk bij elke gelegenheid. InCro-metaal. vanaH 1 5.25. doublé en zilver.

Peel en Maas | 1956 | | pagina 2