Goede Vrijdag Rrnispasen Ruilverkaveling voor geheel Venray aangevraagd. Rattenbestrqding Diamanten Priesterfeest. Uitslag loterij poppententoonstelling Zaterdag 17 Maart 1956 No 11 ZEVEN EN ZEVENTIGSTE JAARGANG CUNffcLIlfc VP W PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE FIRMA VAN DEN MUNCKHOF TJI7PT?lfRT AT\ VOOR VPWR&V P*1M OlM^lTR PTTPIM ADVERTENTIE-PRIJS: 8 ct. per m.m. ABONNEMENTS- GROTE STRAAT 28 TELEFOON 512 GIRO 150652 YV ErErlAOL/iU V UUIV V ülllVH I JU1Y VJIYIO 1 IMjIYUll PRIJS PER KWARTAAL f 1.25 BUITEN VENRAY f L45 dat is „Kruispasen": zo noemden onze voorouders deze dag heel zinrijk in navolging van de eerste christen' eeuwen. Goede Vrijdag is geen dag van voorbereiding op het Paasfeest. Neen, op Goede Vrijdag is het al Pasen, Pascha des Heren, dat is de doortocht of overgang van Zijn lijden en sterven aan het kruis (Kruispasen) naar de heerlijkheid van Zijn verrijzenis (Verrijzenis- pasen). Op de avond van Witte Donderdag, in dé Avondmis, vieren wij dat Jezus het Paasmaal van de H. Eucharistie in de plaats stelde van het Joodse Paasmaal. In de plaats van een geofferd lam, het Joodse Paaslam, bood Jezus Zichzelf op de avond vóór Zijn lijden bij de in stelling van de H. Eucharistie als het nieuwe Paaslam ter offering en ter nuttiging aan. Op Goede Vrijdag gedenken wij, dat de bloe dige opoffering van het Lam Gods, Christus het nieuwe Paaslam, werkelijk plaats vond op Kalvarië tot verlossing van de mensheid; wij maken dan het lijden en sterven van Jezus aan het kruis als het ware opnieuw mee. Nu actieve deelneming van het volk aan de liturgie Op Goede Vrijdag willen wij laten zien dat wij ons tenvolle aansluiten bij den lijdenden en stervenden Heer; we willen echt mede-lijden en mede-sterven met Christus door ons meedoen met de liturgie. De Kruisweg bidden op Goede Vrijdag is ook mooi, maar hier in de liturgie is de viering van het hoog tepunt der verlossing. En boven dien krijgen we, als we werkelijk actief deelnemen aan de liturgie, overvloediger deel aan de vruchten van Jezus' verlossing door Zijn lijden, dood en verrijzenis. Veel meer als voorheen kunnen de gelovigen nu actief deelnemen aan de liturgie van Goede Vrijdag, nu deze niet meer 's morgens, maar in de middag, vóór de avond plaats moet hebben; vanaf 3 uur 's mid dags, maar later dan 6 uur mag het niet beginnen, want Christus stierf in de middag. We nemen bijv. actief deel aan de plechtige gebeden door op uit nodiging van de diaken telkens te knielen („flectamus genua": laten wij knielen) en in stilte te bidden voor de aangegeven intenties, en daarna luidop „Amen" te zingen op het eind van het gebed van de priester. Ook door allen het kruis te komen vereren. En dit jaar voor het eerst ook door van de gelegen heid gebruik te maken om te com munie te gaan; van te voren bid den wij dan allen ter voorbereiding gezamenlijk hardop en langzaam het Onze Vader. Zo kunnen wij volop delen in de vruchten van Jezus' lijden en sterven, die wij in de plechtige dienst in de geest hebben meegemaakt. Wat doen de werkgevers in verband met deze nieuwe Goede Vrijdagviering Deze zal in de parochie kerk St. Petrus Banden plaats hebben om 5 u. n.m, Deze vernieuwing is door de Paus voorgeschreven opdat zoveel moge lijk allen in de gelegenheid zijn de plechtige viering van onze verlos sing door Jezus' lijden, dood en verrijzenis mee te maken. Deze viering is op Goede Vrijdag om 3 uur, maar zij mag ook nog om 6 uur, maar zeker niet later, plaats hebben. De Paus schijnt hier ook iets te verwachten van de katholieke werkgevers: dat zij nl. het personeel in de gelegenheid stellen om 5 uur de liturgische Goede Vrijdagviering mee te maken door eerder met het werk te laten ophouden. Voor alle mogelijke bezwaren die men zou kunnen maken, zal toch wel een oplossing te vinden zijn. Het gaat er hier toch om dat de mensen het geweldigste wat ooit in de wereldgeschiedenis heeft plaats gehad, de dood van Gods Zoon aan het kruis voor het wel zijn van heel de wereld, in de geest weer meemaken door de actieve deelname aan de Goede Vrijdag liturgie. De mensen moeten toch ook dankbaar hun verlossing door de dood van Gods Zoon gedenken. Bij de viering van het Paasfeest hoort ook de Goede Vrijdag-viering. Naast de viering van Verrijzenis- pasen in de Paasnacht en op Paas zondag, moet komen de viering van Kruispasen op Goede Vrijdag. Waterschap vraagt ruilverkaveling aan voor Noord-Limburg ten Westen vd. Maas MILLIOENENPLAN start Toen de Voorzitter van het Waterschap Noord-Limburg de voorzittershamer liet vallen en daarmede het voorstel van datzelfde waterschap om ruilverkaveling aan te vragen voor het door haar bediende gebied met algemene stem men als goedgekeurd aannam, zullen er van de aanwezigen misschien slechts enkelen de enorme draagwijdte beseft hebben van het zo juist genomen besluit. BEL OP BIJ BRAND No. 392 Jarenlang is van verschillende zijden, o.a. van de kant van Peel en Maas, aangedrongen om voor onze gemeente te komen tot ruilverka veling. Jarenlang is daar weinig of niets op gezegd of op gereageerd. Peel werd ontgonnen, hier en daar wat verbeterd, voor een klein ge deelte der gemeente zelfs ruilver kaveling aangevraagd, maar voor het overige heerste er doodse stilte. Nu blijkt echter, dat men al die jaren door een veel grootser pro ject voor ogen had, een project, dat jaren studie en voorbereiding eiste, omdat het ook een oplossing moest geven aan andere moeilijk heden, dan juist de verbrokkeling van landbouwgronden, n.l. de water voorziening. Verdroging Want intussen was wel gebleken, dat we in deze streken enorm last hadden van verdroging. De zomers van 1947 en 1949 zijn voor vele van onze landbouwers zeer zwaar ge weest. Vele van hun landbouw producten hadden door verdroging en verstuiving zoveel geleden, dat de opbrengsten zwaar tegen vielen. Men heeft sindsdien dan ook een ernstige studie gemaakt van de watervoorziening in onze gemeente en trouwens in die van geheel Midden- en Noord-Limburg. Men kwam tot de conclusie, dat, om een zo gunstig mogelijke watervoor ziening te bewerkstelligen, het nodig was, over te gaan tot infiltratie of beregening. Infiltratie in deze gebieden is echter alleen mogelijk, indien de grond zeer homogeen van samen stelling is en de percelen een vlakke ligging hebben. Hieruit volgt, dat dat dus egalisatie een eerste ver eiste is. Dat is niet nodig bij be regening en zo hebben we kunnen zien, dat links en rechts in onze gemeente de waterkanonnen hun werk begonnen. Het is echter duidelijk, dat in een gebied van pl.m. 100.000 ha, waar van 56.000 ha matig tot ernstig verdrogend en 12.000 ha stuivend is, een watervoorziening door be- regeningsinstallaties zonder water aanvoer onmogelijk is. Daarom heeft de in 1945 op voor stel van Ged. Staten ingestelde Commissie voor Agrarische Belan gen een ander plan ontworpen. Toen bleek, dat men in het groei seizoen in Midden- en Noord-Lim burg ongeveer 120 millioen kubie ke waters te kort kwam, viel het oog vanzelf op de Maas, die in deze maanden die hoeveelheid wa ter kan leveren en kan missen! Van de andere kant wist men, dat diezelfde Maas door een soort dal stroomde, een dal, waarvan de oplopende kanten feitelijk liepen tot het kanaal Wessem-Nederweert Noordervaart, Helenavaart, Peel- kanaal en afleidingskanaal. Was hier op deze plaatsen het peil ongeveer 31.50 A.P., de Maas zelf loopt in deze contreien onge veer op 10,75 A.P. Een groot verval dus! PLAN PANHEEL. Men is toen tot het ontwerp ge komen van een groot plan. Men gaat in de toekomst water pompen uit de Maas nabij Panheel in het kanaal Wessem-Nederweert. Het water wordt opgepompt naar de Helenavaart en vandaar uit in het Peelkanaal en Afleidingska naal. Vanuit al deze kanalen, maar speciaal uit de Helenavaart komen aanvoerleidingen door het droge gebied, dat op deze manier voor zien wordt van het zo nodige water. Deze kanalen liggen zoals we hierboven reeds zeiden op een zodanig peil, dat er maar enkele hogere koppen in het gebied boven dit peil uilkomen. Het water vloeit dus van natura af, via de nieuw te graven hoofd- afvoerlijnen en zelfs zodanig, dat verschillende stuwen in die afvoer- lijnen er voor zullen moeten zor gen, dat het water niet te snel afvloeit en dat een bepaald peil gehandhaafd kan worden. Men kan op een dergelijke wijze ruim 100.000 ha., die in dit gebied liggen, waarvan ruim 80.000 ha. landbouwgronden zijn, van water voorzien, waaronder ook de bijna 15 duizend ha. landbouwgronden rond Venray zijn inbegrepen. Daarvoor is allereerst nodig, dat een gemaal komt bij Panheel, dat verder de hoofdaanvoerlijnen met de verschillende zijtakken gegraven worden en dat verdere voorzienin gen getroffen worden om 't water inderdaad daar te brengen en te houden, waar dit nodig is. Men begrijpt, dat dit een milli- oenenkwestie wordt, waarvan men zich afvraagt, of de voordelen daar wel tegen opwegen. Allereerst schat men 25 pet. MEER OPBRENGST, op alle landbouwgewassen. Dat scheelt dus de volkshuishouding in het algemeen en dat van de boer in het bijzonder al duizenden gul dens per jaar. Van belang, omdat we langzaam maar zeker steeds meer landbouwgronden gaan kwijt raken, bij een steeds groeiende bevolking. Bovendien wordt de bedrijfsze kerheid van de boerderij verhoogd. Nu moet men immers in droge jaren vaak vee verkopen, terwijl men in jaren van overvloedige regenval weer vee bij moet kopen, wegens te grote hoeveelheid vee voedergewassen in zulk een jaar. Daarnaast kunnen nieuwe gewas sen geteeld worden, die men vroe ger omdat ze te veel vocht eisten, niet kon telen. Allemaal factoren, die de zand gronden méér waard zulien maken. Ruilverkaveling Komt daar dan nog bij, dat het boerenbedrijf efficiënt en voordelig werken kan, dan gaat de opbrengst van een bedrijf met stukken om hoog en is ook op de zandgronden een redelijk bestaan gewaarborgd. Aan dat efficiënt en voordelig werken mankeert het echter op vele plaatsen. Ontelbaar zijn de boerderijen in deze contereien die hun gronden kilometers ver uit el kaar hebben liggen, die over minder begaanbare wegen slecht bereikbaar zijn en die door de grote verbrok- kelingonnoemlijk veel tijden^moeite vragen, zonder dat daar enige meer opbrengst door gewaarborgd wordt. Gaat men een dergelijke mil- lioenen-project uitvoeren, dan is het logisch envanzelfsprekend.dat men ook die onhoudbare toestand eens onder de loupe neemt en tot geen andere conclusie kan komen, dan dat deze via ruilverkaveling ver anderd moet worden. Temeer, waar nu nieuwe aanvoer kanalen en beken een verdere split sing van verschillende stukken grond zullen veroorzaken. Men gaat dus nu precies anders om redeneren en zeggen: we gaan nieuwe aanvoerleidingen graven, om water te brengen daar waar het nodig is. Laten we dan rond die aanvoer leidingen ook efficiënte bedrijven neerleggen, die dan ook voor 100 pet van deze vooruitgang kunnen profiteren. M.a.w. laten we gaan herverkavelen op hetzelfde moment, dat we met de uitvoering van dit watervoorzieningsplan gaan begin nen. Nu was ruilverkaveling een zeer gevaarlijk woord. Het is nog niet zo heel lang ge leden, dat daardoor bijna opstand en revolutie door kwam, omdat iedere boer voor zich meende de beste grond te hebben en bij even tuele ruiling er alleen maar slech ter van te worden. Nu echter op verschillende plaat sen herverkavelingen zijn doorge voerd en de boeren zelf eens aan de lijve en aan de portemonnaie hebben ondervonden, dat het slechts voordeel voor hen heeft gebracht, nu denkt men er gelukkig anders over en is het merendeel der boeren wel overtuigd van het nut der ruil verkaveling. We hebben dat nog onlangs kun nen constateren in Merselo, waar de boerenbond de ruilverkaveling voor dat kerkdorp heeft aange vraagd en we hebben dat ook kun nen constateren bij de genoemde vergadering van het waterschap, waar met algemene stemmen dit voorstel tot aanvragen van ruil verkaveling werd goedgekeurd. Niet, dat er geen haken en ogen aan zullen zitten, maar die zijn op te lossen, mits men redelijk en verstandig blijft en ook eens naar het algemeen belang wil kijken, in plaats van alléén maar naar eigen belang. Om de medewerking aan de ruil verkaveling gemakkelijker te ma ken, geeft het rijk 75 pet. subsidie in de kosten van deze ruilverkave ling. Dit is een maximum. Nieuwe wegen en andere nieuwe voorzieningen worden dus groten deels door het Rijk betaald, evenals het herontginnen en het egaliseren der gronden. Indien het in ruilverkavelings- verband gewenst blijkt, een boer derij te verplaatsen en de eigenaar gaat hiermede accoord, dan wil het rijk in deze nieuwbouw 40 pet. sub sidiëren. Voor de boeren blijven dus over de restanten en als we weten, dat bijv. in Wanssum deze f 150 per ha. bedroegen, dan kan dat gezien de voordelen daarvan, moeilijk overdreven genoemd worden. Bovendien behoeven die eerst over een tijdvak van 30 jaren terug te betalen. Men vordert dat terug met de grondbelasting. PLAN LOLLEBEEK. Het is vanzelfsprekend, dat men zo, in een, twee, drie, niet met de uitvoering van dit gehele plan kan beginnen. Daarom heeft men het ingedeeld in drie fases, waarvan het eerste het plan Lollebeek is genoemd. Men wil namelijk beginnen met de uitvoering in het stroom gebied van de Lollebeek, waarbij ongeveer 8500 ha. cultuurgrond zijn betrokken. Deze beek stroomt door Venray en Horst en wat Venray betreft, worden dus de dorpen Ysselsteyn, ten Zuiden van de Deurneseweg, Veulen, Heide, Leunen, Venray, ten Zuiden van Oud Oostrumseweg, Oostrum, aan de Westkant van de spoorlijn, Oirlo en Castenray daar bij betrokken. Met dit project zal gestart wor den, zo gauw met de uitvoering van de ruilverkaveling begonnen kan worden. De ervaring opgedaan bij deze 8500 ha. zullen natuurlijk gebruikt worden bij de uitvoering van het overige plan. Voor het zover is, zal nog heel wat water door de Maas stromen, maar gezien de degelijke voorbe reiding van dit plan, de weten schappelijke bestudering van de verschillende mogelijkheden en de steun van het provinciaal bestuur en de gemeenten bij dit plan be trokken, mogen we er niet aan twijfelen, dat toch binnen afzien bare tijd met het plan Lollebeek gestart zal worden. En we geloven ook, dat daardoor voor deze gehele streek en in het bijzonder Venray een nieuw en groots gebeuren te beginnen staat, waarvan men tot in verre toekomst de vruchten zal plukken Pater Augustinus Bulters op 21 maart a.s. 60 jaar priester Pater Augustinus Bulters, 21 de cember 1871 te Haarlem geboren, trad in 1889 te Alverna-Wychen in de Orde der Minderbroeders en werd 21 Maart 1896 te Weert priester gewijd. Na eerst enkele jaren als assis tent werkzaam te zijn geweest in de kloosters v. Alverna en Woerden, werd hij in laatstgenoemd klooster in 1899 achtereenvolgens Vicarius en Gardiaan. Vanaf 1910 kapelaan in Den Haag, volgde in 1913 zijn benoeming tot pastoor van de Mozes en Aaron-kerk te Amsterdam en in 1918 van de kerk van de H. H. Antonius en Lodewijk te 's Gra- venhage. Vooral in de vele jaren als pas toor van de „Boschkant" heeft Pater Bulters een grote activiteit ontwikkeld. Genoemd mogen slechts zijn: de oprichting van het Sint Franciscus' Liefdewerk en van het Francisca Romana-werk, de stich ting van scholen en van „Bethle hem", de eerste R.K. Vrouwen kliniek in Nederland, de oprichting van de St. Paschalis-kerk, waarvan hij 12 Augustus 1920 de eerste steen mocht leggen. Erkenden de regering van Hon garije en van Frankrijk zijn ver diensten door onderscheidingen als het Hongaarse Rode Kruis en de be noeming tot Officier de l'Académie frangaise, de Nederlandse regering bleef niet achter en eerde in 1936 zijn prestaties op sociaal gebied (o.a. het opruimen van 80 krot woningen) door de benoeming tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Jarenlang behartigde hij als com missaris de belangen van het Heilig Land, van de eerste Missietentoon stelling te Den Haag in 1929 was hij de president en voor de bij deze gelegenheid betoonde ijver zond Paus Benedictus XV hem zijn por tret met eigenhandig geschreven dedicatie. Aan deze activiteit, waarbij nog het behartigen van de belangen der godsdienstige verenigingen als de Derde Orde in zijn parochie mag worden gevoegd, kwam gewelddadig een einde toen de duitsers Pastoor Bulters en zijn kapelaan, Pater van Genuchten, in 1941 arresteerden op grond van het feit dat zij de brief van de Bisschoppen hadden laten stencillen en verspreiden. Sinds Augustus 1941 verblijft Pater Bulters in het Minderbroe dersklooster te Venray, waar hij zielzorger als altijd is gebleven klaar staat voor ieder werk tot op de dag van heden. O— Venray dankt de grijze Minder broeder voor hetgeen hij in die vijftien jaar voor zijn bewoners heeft gedaan, niet het minst in de dagen van beschieting tussen bommen en granaten door en wenst hem nog vele gelukkige jaren. Na de algemene bestrijdingsactie in de gemeente Venray is het nood zakelijk gebleken op sommige plaatsen een nabehandeling toe te passen. De landbouwers zijn na de vorst periode begonnen met het dorsen van de nog in het veld staande korenmijten, met het gevolg, dat op vele plaatsen de in de mijten aanwezige ratten, een toevlucht hebben gezocht in de nabij gelegen boerderijen en andere gebouwen. Het is thans van het grootste belang deze vluchters ook te ver delgen! Iedereen moet nu nauwkeurig nagaan, of hij deze evacué's ook op bezoek heeft gekregen. Niet te gauw zeggen: „het zijn er maar een paar". U weet, dat het er in binnenkort weer zeer vele kunnen zijn. Het is dan ook in uw eigen be lang noodzakelijk, hiervan onver wijld melding te maken op het Gemeentehuis afd. I, waarna met een ander bestrijdingsmiddel zal getracht worden ook deze laatste knagers een halt toe te roepen. Doe allen mee, opdat de gemeen te Venray „rat-vrij" zal zijn! Nr. Prijs Nr. Prijs Nr. Prijs 122 61 2061 29 4662 79 152 10 2161 84 4673 25 274 37 2163 4 4682 28 307 72 2265 26 4692 48 319 76 2463 77 4731 12 321 31 2529 16 4850 2 437 52 2618 85 4884 58 486 86 2706 83 4996 18 518 59 2724 73 5039 67 541 33 2816 13 5044 45 663 41 2992 15 5303 54 741 30 2998 19 5344 22 750 35 3040 5 5462 35 786 78 3258 39 5539 9 914 24 5563 51 992 49 3274 38 5564 62 1009 71 3313 60 5598 65 1149 46 3324 64 5623 44 1286 27 3402 7 5673 55 1250 50 3403 14 5701 75 1369 23 3416 42 6000 40 1585 21 3657 68 6689 57 1653 34 4101 20 6694 11 1681 17 4151 74 6931 63 1785 53 4381 70 6940 56 2041 32 4597 47 6952 66 7003 3 7345 1 7377 69 7539 8 7567 81 7605 6 7645 82 8059 80 Prijzen kunnen worden afgehaald van 19 tot 24 maart 's avonds van 6 tot 9 uur in Huize San Damiano. Prijzen na 24 maart niel afge haald vervallen aan de Missie. WIJZIGING ONTWERP OUDERDOMSPENSIOEN. Na overleg met de Kamercom missie zijn in het wetsontwerp voor ouderdomspensioen nog vier wijzi gingen aangebracht. De voornaamste daarvan is, dat van het uit te keren pensioen niets zal worden gekort, indien de ver zekerde beschikt over een polis van een ander pensioenfonds. Kortingen zullen niet plaats vinden. Het verhoogd uitgesteld ouder domspensioen wordt uit 't ontwerp geschrapt. Daardoor vervalt b.v. de uitkering pas op 70-jarige leeftijd, zonder dat van het 65ste jaar af premie wordt betaald. Overwogen wordt om na het over lijden van de gehuwde man nog gedurende vyf maanden aan de weduwe indien deze een leeftijd heeft tussen 60 en 65 jaar het pensioen uit te keren. De regering acht het aanvaard baar als ten gevolge van de uit voering van het ouderdomspensioen 'n lichte prijsstijging zou optreden. Influenza-a in Nederland Omstreeks 10 januari begon in Nederland influenza te heersen, doch deze breidde zich slechts lang zaam uit. De eerste week van maart echter was een algemene uitbrei ding merkbaar met in sommige plaatsen een ziektecijfer van onge veer 5 percent. Alle geïsoleerde virusstammen behoren tot de z.g. a-groep en zijn verwant met die welke in 1953 werden gevonden. Het merkwaar dige van deze epidemie is haar wei nig explosieve begin van het lang zaam toenemen van het aantal ziektegevallen. In Engeland is dit jaar hetzelfde waargenomen. Het aantal longont stekingen is thans vrij groot, doch niet verontrustend. Verwacht wordt, dat de epidemie nog ongeveer een maand stand zal houden. Nieuws uit Venray en Omgeving GROENE KEDIS DONDERDAG a.s.: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kom Kwartjesactie Nieuwe Torenbouw 1956 Daar hieraan behoefte bleek te bestaan, zelfs van buiten de pa rochie, is thans de mogelijkheid ge opend óók bijdragen per giro over te maken. Gironummer: 136144 t/nvanR.K. Kerkbestuur St Petrus Banden te Venray. Wilt U wel duidelijk erbij ver melden „Torenbouw"? Bedrukte stortingsbiljetten kunt U aanvragen op Oostsingel 12 of bij de collectanten van Uw wijk. Kwartjes-actie 1955 Bij de laatst gehouden trekking van de loterij van de Kwartjes-actie, vielen te Venray twee prijzen. Lot FF 8318 94ste prijs. Lot FF 7008 39ste prijs. De winnaars zijn op de hoogte gesteld. De volgende trekking zal plaats hebben op 16 april a.s. Patronaat en Clubs Zaterdagavond om half 8 is er E.H.B.O.-filmavond voor jongens boven de 14 jaar. Zondag is er gewoon patronaat, maar voor de grotere begint het pas om 8 uur. Ook de Jeugd-post- zegelclub. Voorlopig is er geen huisvlijtclub meer tot September. E.H.B.O.-filmavond v. jongens Heden zaterdagavond om half 8 is er een E.H.B.O.-filmavond in het patronaat voor jongens boven de 14 jaar, waar tevens naar aanleiding van E.H.B.O.-films door een des kundige zal verteld worden, wat men bij een of ander ongeluk bij een slachtoffer zal moeten of niet zal mogen doen. DIPLOMA GODSDIENST MULO-SCHOOL Op 17 februari jl. werd op de R. K. Muloschool voor jongens en meisjes alhier, het schriftelijk exa men Godsdienst gehouden, terwijl op 7, 8 en 9 Maart het mondeling examen werd afgenomen. Op Vrijdag 9 Maart had in de Aula van het Gymnasium de uit reiking van de diploma's plaats. Hierbij waren de ouders der ge slaagden, het personeel en de leer lingen der school aanwezig. Verschillende leerlingen gaven ter opluistering een nummertje ten beste. De bisschoppelijk gecommit teerde sprak zijn bewondering uit over de wijze, waarop de candidaten de gestelde vragen wisten te be antwoorden. Bij de uitslag bleek, dat al de 29 candidaten „met grote lof" het di ploma behaald hadden. Een mooi resultaat voor de godsdienstleraar Pater Cunibertus, voor de leerlingen en ook voor de school. De namen van de geslaagden zijn: Jan Wins, Blitterswijck; Kees Mat- thijssen, Ria Janssen, Jack Poels, Gerard vd. Heuvel, Irmgard Peeters, Jan v. Huet, Mia Kersten, Gemma Pijpers, Lies Wijnhoven, Wim Jeu ken, Netty v. Lipzig, Gerard Jeuken, uit Venray; René Eyssen, Dien Muysers, Jo Hendrix ;uit Merselo; Leny Dietz, Jo, GerritenMia Weys uit Leunen; Antoon v. Abel, O ver- loon; Gerrit Vollenberg, Ysselsteyn; Gerard Francken en Joh. Peters, Wanssum; Willy Fleurkens en Gerda Janssen Veulen; Hub. Camps, Oostrum; Antoon v. ElstMeerloen Thea Hesen Oirio. Vrouwelijke vrijwillige hulpverlening in Limburg In een bijeenkomst te Sittard, is aan „de landelijke Federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverle ning" een provinciale federatie Lim burg toegevoegd. Mevr. Goossens-Steelink, presi dente van de landelijke federatie verrichtte de officiële installatie. Tot presidente werd mej. M.J.C. Pijls uit Venray benoemd.

Peel en Maas | 1956 | | pagina 1