edah...» boort voort naar laagste prijzen!, eigen woning bonwen uïaaqt Autohandel L UtÜckÜnqen J. VAN HAREN, Venray Meisjes,! BliodeD-demonstratie Vervoer van (ionmans Extra geur - Extra smaak Vervolg van voorpagina. markt van hoogwaardige producten tegen scherp gestelde prijzen zit een agressief element. Immers, het oordeel van de buitenlandse consu ment is ook een factor. Er bestaat weliswaar in vele landen een sterke agrarische pro tectie, maar deze geldt niet als vanzelfsprekend. De producenten in alle landen zullen er goed aan doen te besef fen, dat de verbruikers zich meer dan voorheen zullen laten gelden. Grote verschillen in de kosten van het levensonderhoud binnen het Westeuropese gebied zijn op den duur niet te handhaven, zeker niet als de economische en politieke samenwerking verder voortgang maakt. Hierop blijft onze hoop geves tigd. EXPORTEURS Het is in dit verband van groot belang, dat wij onze waar in het buiteniand op duidelijke wijze pre senteren en dat zij, wat kwaliteit en prijs aangaat, de toets der cri- tiek kan doorstaan. De onpersoonlijke reclame wordt hier met succes toegepast. Men kan zich op deze wijze een positie opbouwen en zich als bui tenlandse leverancier tot een niet weg te cijferen factor in de voed selvoorziening van een land ma ken. Wij zijn daarin tot op zekere hoogte geslaagd, maar het is een positie, die men van dag tot dag moet verdedigen. In de eerste linie in deze aan vallende en verdedigende strijd staan de exporteur en de export- cooperaties der producten. Zij zijn altijd actief, altijd en rou te, maar zij timmeren niet aan de weg en daarom valt hun werk zaamheid aan velen niet op. De exporteurs van bloembollen laten geen handelaar in "het enor me gebied der Verenigde Staten, in Engeland of in Zweden onbe zocht. Een krantenberichtje, dat er koeien naar Egypte of schapen naar Peru zijn geëxporteerd, doet nauwelijks vermoeden welke puzz les de exporteur heeft moeten op lossen voordat de transactie tot stand is gekomen, de verscheping geregeld en de betaling zeker ge steld is. Om de dagelijkse stroom over onze grenzen van zuivelproducten vlees, eieren, groenten, fruit en bloemen gaande te houden, is de activiteit nodig van een groot ap paraat, geleid door mensen, die 't artikel kennen en ook de markt, die het moet opnemen, die weten wat hun afnemers verlangen en wat zij waard zijn als tegenpartij, die de weg weten in de doolhof van betalingsregelingen, handels overeenkomsten, invoerrechten en contingenteringen, en wat al meer dat de zaak ingewikkeld maakt en die tenslotte weten wat concurren tie betekent. Het is een werk, dat onze mensen wel ligt; zij bereiden, gesteund door de overheid, die waar haar dat mogelijk is ruimte maakt voor onze export, goede resultaten. De samenwerking van landbouw met handel, industrie en scheep vaart in het Centraal Orgaan van de Economische Betrekkingen met het Buitenland is zeer vruchtbaar. Zo zijn er vele problemen en moeilijkheden op de weg van de agrarische uitvoer, die toch ondanks alle onzekerheid, die er van nature aan verbonden is, al gedurende meer dan een halve eeuw een van de voornaamste bronnen van wel vaart van onze landbouwende bevol king is geweest en die dat zal moeten blijven. in VENRAY. De meesten onzer vinden blinden feitelijk de meest beklagenswaar dige mensen die er zijn. Het licht der ogen te missen, niets te kun nen zien van Gods schone schepping, van al het mooie en goede, dat is toch wel bijna het ergste wat een mens overkomen kan. En bijna automatisch voegen we er aan toe, dat deze mensen „dus" practisch afhankelijk zijn van anderen, uit eigen beweging niets kunnen en gedoemd zijn in eeuwig niets-doen hun dagen te slijten indien anderen voor hun zorgen kunnen en is dit niet het geval om hier of daar op een straathoek te gaan zitten bedelen. Een verschrikkelijk lot. Maar we zijn de plank dan toch wel zeer ver mis. Mocht deze redenatie tientallen jaren geleden opgaan, in onze moderne tijd ligt de situatie wel heel anders. Verre van zich beklagenswaardig te noemen, hebben de blinden aange pakt. Ondanks hun gebrek hebben ze via moderne onderwijsmethoden en beroepsopleiding het mogelijk gemaakt, dat zij maatschappelijk zelfstandig worden en in het nor male bedrijf kunnen worden inge schakeld. We zitten nog teveel vastgeroest aan dat verouderde idee, dat een blinde een beklagenswaardig iemand is. En daarom is het wellicht eens goed, dat de R.K. Ned. Blindenbond St. Odilia op verschillende plaatsen van ons land een demonstratie gaat geven van het kunnen dezer men sen. Volgende week zaterdag en zon dag is Venray aan de beurt. Het is zoals de burgemeester van Venray in zijn voorwooid tot deze demon stratie schrijft; Op deze dagen zal namelijk in een achttiental stands worden gedemonstreerd hoe door een goede onderwijs- en beroeps opleiding onze blinde evenmens kan worden geholpen om zich een behoorlijke bestaansmoge lijkheid te verschaffen in de maatschappij. Want als we allemaal met die verouderde opvatting blijven lopen krijgen deze mensen geen kans. Daarom deze demonstratie, waarbij men kan zien, hoe deze mensen leren lezen en schrijven met braille en drukletters, met welke hulp middelen lectuur gemaakt wordt, hoe ze leren stenograferen, rekenen, breien en haken, hoe ze het naai en handwerk onder de knie krijgen en welke producten ze vervaardigen, hoe ze kaarten, schaken en dammen en welke hulpmiddelen erbij ge bruikt worden. We kunnen dan ook het voor woord van de HoogEerw. Heer Deken volkomen onderschrijven, die schrijft: Wij sporen de inwoners van Venray en het dekenaat aan zaterdag 17 en zondag 18 maart naar zaal Wilhelmina te komen om het werk van de blinden te zien. Het zal een grote voldoe ning zijn voor deze mensen waarvoor wij toch zoveel voelen. Tonen wij onze daadwerkelijke belangstelling. OMZETTEN VAN DE VENLOSE VEILING. {De totale omzet aan de Coöpera tieve Venlose Veiling heeft in het afgelopen jaar ruim 48 millioen gulden bedragen, hetgeen bijna 3.5 miljoen meer is dan in het vooraf gaande jaar. Aan groenten werd voor 26 mil joen omgezet en aan eieren voor 22 miljoen. De grotere omzet :in de sector groenten, nl. 1.5 miljoen, werd ver kregen door drie producten, welke zonder teeltvergunning mogen worden verbouwd zoals asperges, zwarte bessen en aardbeien. Dit heeft de heer Th. Canters, voorzitter van de CW, op de ver gadering van de tuinderskring Ven- lo medegedeeld. Overigens was 1955 voor de tuin ders op de koude grond een on gunstig jaar, ofschoon er een on gekend grote augurkenaanvoer was, nl. 13,5 miljoen kg tegenover 3mil joen in 1954. De geldelijke opbrengst viel ech ter zodanig tegen, dat een derde van deze tuinders in de kring in 1955 een bruto-inkomen van min der dan f 5000 hadden. Betere resultaten boekten de tuinders, die over verwarmde kas sen beschikken. per speciale lijkauto naar binnen- en buitenland. Telef. 502 Minder belasting op erfenissen De regering heeft zich dinsdag in de Tweede Kamer bereid ver klaard de successie-belasting te verzachten. Van de erfenis, die een weduwe krijgt wordt 20 duizend gulden vrijgesteld van successie-belasting (op het ogenblik 1000 gulden, de regering wilde tot vandaag niet verder gaan dan 13 duizend). Van de erfenis van een weduw naar wordt 10 duizend gulden vrij gesteld in plaats van 3000, zoals de regering tot nu toe voorstelde. Een minderjarig kind krijgt een „basis-vrijstelling" van 3000 gulden en daar bovenop een vrijstelling van 750 gulden voor elk jaar, dat het jonger is dan 21 (de regering wilde een „jaar-aftrek" van 500 gulden.) De vrijstellingen zullen ook gelden voor de grote erfenissen. Een weduwe behoeft geen suc cessie-belasting te betalen over een levensverzekering, die 4000 gulden per jaar uitkeert (in plaats van 3000 gulden). Legaten en schenkingen aan in stellingen van algemeen belang ontkomen aan de fiscus als zij niet groter zijn dan 5000 gulden. Boven de 5000 wordt de heffing 10 pet. (in plaats van 15). Stijgende omzet bij Heidense tuinders De totale produktiehoeveelheid van de Heidense tuinbouwvereni- ging nam toe met 76 wagons, in geld uitgedrukt met f260.000. Totaal was de omzet van groenten en fruit 311 wagons tegen een opbrengst van f 1.545.000. Aantal faillissementen in 1955 In 1955 werden in totaal 1196 (tegen 1372in 1954) faillissementen uitgesproken. In de provincie Limburg 93 tegen 127 in 1954. 40-urige werkweek in de Ned. Mynen De Eerste Kamer heeft zich in het voorlopig verslag van de be groting der Staatsmijnen verdiept inde maatregelen die zouden moeten worden genomen om het tekort aan mijnwerkers op te heffen. Dit tekort dreigt thans nog groter te worden door de invoering van de veertigurige werkweek in België j en (misschien) ook in Duitsland. Ook zijn de lonen in het buiten land hoger. Lijk opgevist bij Arcen Dinsdag is onder Arcen, het lijk van een man uit de Maas opge haald, dat was komen boven drijven en 'in verregaande staat van ont binding verkeerde. Het bleek het stoffelijk overschot te zijn van de 78-jarige M. J. uit Tegelen, die reeds sedert 3 januari 1955 vermist wordt. Men heeft toen enige kledingstukken van hem aan de kant van de Maas gevonden. neem dit stuur eens FORD CONSUL f 6295.- F0RD ZEPHYR SIX f 7275.- cat. pr. at fabr FORD geeft de tJ^r handen! Hier is de beroemde CONSUL 1 Een meesterlijke wagen, die kracht en zuinigheid paart aan veiligheid! In deze grote 4-deurs, 5-persoons wagen heeft U onbelemmerd uitzicht rondom vaste, rustige weglig- ging ook bij nat weer en reserve kracht van de sterke 4-cylinder kopklep- motor. wanneer het om seconden gaatl Maak een proefrit met deze prachtige wagen en kijk dan metéén eens naar de ZEPHYR SIX. die nu ook met overdrive leverbaar is Ford's zuinige 6-cylinder I Een batig saldo De PTT-begroting 1954 blijkt een batig saldo te hebben van ruim 42,5 miljoen gulden. Er was een batig saldo van bijna 16 miljoen gulden geraamd. „Deze cijfers wek ken de indruk, dat de in 1954 door gevoerde tariefsverhoging niet zo noodzakelijk is geweest als toen werd voorgesteld", schrijft de vaste commissie voor Verkeer en Water staat uit de Tweede Kamer in haar verslag over een wijziging van de PTT-begroting uit 1954. De com missie zou van minister Algera graag een verklaring van deze cijfers hebben. bij moeilijk heden, ofwel voor raad en inlichtingen ls de R.K. Verealglng tot bescherming van Meisjes: Mevr. W. v.d. Munckhof-S angers Grote Straat 28, Tel. 581; Mevr. M. v.d. Hombergh-Bot, Oostsingel 6, Tel. 393; Mevr. A. Pijls-Drenth, Grote Straat 14; Mej. T. Coenen, Patersstraat 30, Tel. 588; Mej. T. Paping, Paters straat 30; Mej. M. PJjls, Grote str. 14a, Tel. 673; Mevr. Baronesse de Weichs de Wenne, Geljsteren, Tel. 250; Mevr. vd. Haar, Blittcrswijck D 67, Tel. 263. U kunt nu een in uw stad of dorp Zeer aantrekkelijke voorwaarden Rijkspremie f 3500f 4500 Hypotheken beschikbaar Benodigd eigen kapitaal f 3 k 4000 ln termijnen te betalen. U kunt elk gewenst type bouwen. Vraagt inlichtingen ten kantore schriftelijk HUIZE BENNEBROEK - VLODROP en verder iedere Dinsdag zitdag in Hotel Deckers, Mgr. Nolensplein 44 te Venlo van 69 u. nra. Iedere Maandag zitdag van 6—9 uur in Hotel De Zwaan te Venray. In iedere zaak is een spreekkamer. Pickwick Thee if een speciale melange, met zorg gekozen uic theeioorten, die na deikundige behandeling een over vloed aan geur en smaak op kunnen leveren. Door keuren en proeven weten Douwe Egberts experts de theesoorten zo te mengen, dat er inderdaad een maximum aan geur en smaak ontstaat. Douwe Egberts Ook Uw winkelier zal U Pickwick Thee graag aanbevelen om de uiterst ver kwikkende smaak, krachtige geur en rijke afsckenk. De krachtige smaak y 1 en fijne geur van PickwickTbet worden extra behoed "f' en beschermd dttr een/j speciale aluminium binnenverpakking, dit de thee steeds vors tee fris htuek! Ceylon Melange 108 ct Engelse Melange 94 ct Pickwick Theezakjes in doosjes van 20 stuks 98 ct in doosjes van 10 stuks 50 ct TARWEBLOEM, zuiver wit 1 kg m ABRIKOZEN, zoete 200 gram FEESTPUDDING, met geconfijte vruchten 250 gram j BRUINE BONEN 1 kg GROENE ERWTEN 1 kg AUGURKEN, zure of «oetzure pot j FIJNE TAFELMOSTERD. lu*e glas, f TOMATENPUREE 3 blik KOFREMELK,mitT«ui grote flos j EOAH-CACAO pak BRILLANT-ASSORTI 200 gram BANKETKOEKJES 250 gram DROP-TOFFEE'S 250 gram HUISHOUDZEEP 3 dubb. stukken BOERENKAAS, oude 150 gram KAAS, jong volvet 200 gram EDAH-HUISHOUDJAM pot CHOC-BLOCpak! GEHAKTblik ONTBIJTSPEK 150 gram

Peel en Maas | 1956 | | pagina 4