hm ku HUN KIND Stille Onij Geschenl SPORT Nieuws in 't kort... Vereniging De B. Slede Bedkruik Burgerlijke Stand Venray ADVERTENTIEN Vergadering Bernard van Gooi Film-agenda net dienstmeisje baoketbakkersbediende net meisje voor d. of d. en n. PRIJZEN SLACHTK1PPEN Kousenrepai Coopmans' Zaadl Paraplu J. Coenen-H J. HENDF Verhuui Hieuuie qoidi Het Witte I 1 moet straks zelf- 1 standig zijn brood E spanningsgebied is zorggedragen zoals: kaarten, dammen, schaken e.d. De bezoekers kunnen eventueel één of meerdere partijen met de blinden aanbinden. De organisatie wil met deze de monstratie een aanschouwelijk beeld geven van de mogelijkheden die thans voor de blinden open liggen op gebied van onderwijs, beroeps opleiding, arbeid en ontspanning, terwijl het aandacht vestigen op het kunnen der blinden deze zeker ten goede zal komen. Tevens moet deze demonstratie er toe bijdragen tot het verkrijgen van maatschappelijke zelfstandig heid voor de blinden in het bedrijfs leven. V erkeers-examen De hoogste klassen van de lagere scholen in de kom zullen op 6 maart voor de eerste maal verkeers- examen afleggen. Als resultaat daarvan zullen dan ook de jeugd- brigadiertjes deftig in uniform weer gaan helpen de schooljeugd veilig naar en van school te bren gen. De uit andere plaatsen be kende „klaar-overs" zullen dan een verlrouwd beeld gaan worden om en bij de Venrayse scholen. Spiegelglasverzekeriog Dinsdag vergaderde in restaurant Karsten de Spiegelglasverzekering. De aftredende bestuursleden de heren Poels en Theuws werden herkozen. Aan de scheidende pen ningmeester de heer P. Vollebergh werd een cadeau aangeboden, uit erkentelijkheid voor zijn 35-jarige ambts-waarneming. Als zijn opvol ger werd gekozen de heer Jac. van Opbergen. De premie werd vastgesteld op f 1.50 per m2. Van de 110 leden waren een 30-tal leden op de ver gadering. Dienstplichtigen-retraite Jongens, die begin April in mili taire dienst moeten gaan, kunnen van 12—15 maart of van 15—18 maart een dienstplichtigen-retraite meemaken in Venlo. Opgave zo spoedig mogelijk bij pater Domitius Paterski ooster. Toneeluitvoering. Door de Toneelgroep „Edelweisz" zal op Zondag 11 Maart in de Wil- helminazaal worden opgevoerd „Hun kind". De opbrengst is ten bate van S.V.V. - Tegels Symfonie-orkest naar Venray Het Tegelse Symfonie-orkest zal op 6 maart a.s. een uitvoering geyen voor Ontwikkeling en Ontspanning alhier. Het orkest zal werken uit voeren van „De Hebriden" van Mendelsohn. „De Onvoltooide Sym fonie" van Schubert en de „le Symfonie" van Beethoven. Oudste inwoonster van Venray 94 jaar Zaterdag 10 Maart a.s. zal de oudste inwoonster van de gemeente Venray, haar 94e verjaardag vieren. Het zal de wed. Cuppen op de Buus te Smakt, deze dag niet aan belang stelling ontbreken. Eerste gidsen van het rectoraat Verleden Woensdagavond werden de eerste Gidsen van het rectoraat der Paterskerk geïnstalleerd door de leidster Gido M. Janssen. De kleine groep, die om hun twaalftal doet denken aan de eerste apostelen, was voltallig bijeen en maakte onder diepe stilte deze al tijd indrukwekkende plechtigheid mee. Weken en weken waren zij voor bereid en nu was eindelijk de grote dag gekomen na de vorige avond in de kerk een avondwake te heb ben gehouden en 's morgens ge zamenlijk de H. Communie te heb ben ontvangen. De ouders en familieleden maak ten de plechtigheid mee en hebben gezien, hoe deze meisjes een fris ideaal in hun jeugd meedragen. Na de inzegening door de Aal moezenier P. Aegidius Versluys en de installatie van Mia Cox, Oda Poels en Carla Bonants, was er 'n prettige sfeer, waarbij de familie ook aanwezig mocht blijven. Nu de eerste geïnstalleerd zijn, volgen er spoedig anderen, want reeds a.s. Woensdag zullen er weer drie geïnstalleerd worden. Zo heeft het jonge Rectoraat van de Paters kerk weer een begin gemaakt aan de vrouwelijke Jeugdbeweging. Poppententoonstelling t.b.v. Nieuw-Guinea De poppen zijn reeds aan het dansen, maar nu niet vanwege on enigheid of opstand, maar louter om de vreugdevolle gedachte, dat zij iets goeds kunnen uitrichten. Zij zullen de mensen van Venray trekken om hun schoonheid en om hun goede intentie. Er zijn 28 groe pen van prachtige poppen o.a. ook die van de Koningin, die uit een collectie van 40 bestaat. Het is werkelijk een prima idee geweest om hier eens een poppen- tentoonstelling te organiseren. Vele kunstvaardige handen zijn bezig geweest om voor de missie iets te doen. U weet, dat de op brengst bedoeld is voor de helicop ter van Pater Kammerer en voor de missie van de zusters aan de Wisselmeren. Wij verwachten, dat vele mensen komen kijken en dat er nog meer loten zullen kopen voor dit schone doel. Alle poppen, die eigendom zijn van het Comité zullen verloot wor den. Dat zijn er wel honderd, waar onder er prachtige zijn. Zondagmorgen om half 11 zal de tentoonstelling geopend worden. Een week lang worden de poppen tentoongesteld en zal men kunnen genieten van dit mooie werk. Jaarvergadering fanfare St Catharina In de gehouden vergadering van de fanfare St. Catharina te Leunen, werd besloten, dit jaar wederom aan het federatief muziekconcours deel te nemen. De bestuursverkiezing bracht de voorzitter de heer P.J. Weijs weder om als voorzitter en de heren G. Jenniskens en B. Geurts aan de bestuurstafel. Het bestuurslid Hou- ben heeft zich wegens drukke werk zaamheden teruggetrokken. De secretaris van Meijel gaf een overzicht van de stand van zaken. Verder deelde de voorziiter mede, dat de instructeur Jan Dietz uit Eindhoven, op 5 Maart voor de eerste maal naar de repetitie komt. Stropers aangehouden Bij een patrouilletocht werden op Kempkesberg onder Ysselsteyn J. en M. aangehouden, die verdacht werden schuldig te zijn aan stroperij. Tegen hen werd procesverbaal op gemaakt. Paard onder brandweerwagen Toen de brandweerwagen dinsdag morgen terug kwam van de brand bij Emonts in Castenray, kwam hij aan de Brienshoek in botsing met het op hol geslagen paard van de landbouwer Loenen. Terwijl de koetsier even niet had opgelet, had het paard de benen genomen, met het gevolg, dat het tegen de wagen opbotste, die het paard niet kon ontwijken. Het paard werd ernstig gekwetst, o.a. aan de benen, zodat de veearts afslachting nodig oordeelde. Ook de brandweerwagen liep schade op. Beroepskeuze voorlichting Het parochieel comité van Deke naal Sociaal Charitatief Centrum in Castenray, houdt op Zondag 4 Maart haar Charitasavond in het parochiehuis. Als spreker zal drsJ. J. A. Vollebergh uit Nijmegen op treden, die de beroepskeuze zal toelichten. Val van het dak De M. uit Oirlo, die op zijn dak geklommen was om zijn schoorsteen na te kijken, keerde vlugger terug naar moeder aarde dan de bedoe ling was. Toen hij namelijk boven stond brak de gresbuis op de schoorsteen af, met het gevolg dat hij met ladder en al de reis retour maakte. De hard bevroren grond bezorgde hem een gebroken rib. Ruilverkaveling Merselo Op haar jaarvergadering heeft de L.L.T.B. van Merselo besloten ruilverkaveling aan te vragen voor geheel Merselo. Met 81 tegen 11 stemmen werd dit voorstel aange nomen. Of men zal aansluiten bij het proefproject Venray-Horst zal worden afgewacht. Ook zal de L.L.T.B.-afd. zich zetten achter de actie om de 32 niet-aangeslotenen op de electriciteit zo spoedig mogelijk van licht en kracht te voorzien. Bestriding van de aspergevlieg De burgemeester van Venray brengt ter algemene kennis, dat de gemeente Venray, bij beschikking van de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening van 16 februari 1956, no.JZ/L 14. 958/54 is aangewezen als gemeente, in welke de bestrijding van de asper gevlieg, verplicht zal zijn overeen komstig de bij of krachtens de Aspergevliegwet 1948, St.bl. I 206, vastgestelde bepalingen. In verband hiermede wordt de aandacht van belanghebbenden ge vestigd op art 2, vierde lid der wet, waarbij wordt bepaald, dat terstond na de publicatie de bepalingen der artikelen 1 en 3 tot en met 13 der wet voor deze gemeente gelden. Deze bepalingen liggen voor be langhebbenden ter secretarie, af deling I, ter inzage. Venray, 28 februari 1956. Rijkspostspaarbank Aan het postkantoor Venray en het daaronder behorende ressort, werd gedurende de maand februari ingelegd f89.498,71 en terugbetaald f 48.033,61. MatthëusPassion Bij voldoende deelname zal op 13 Maart om 6 uur een extra bus rijden naar Nijmegen, voor de MatthëusPassion. Deze vooravond kost f 1,75 en f 0,10 plaatsbespreken. Met reis inbegrepen zal alles kosten f 4,25. Tot Maandagmorgen 5 Maart kan men zich opgeven bij br. portier, waar kaartjes te verkrijgen zijn. E.H.B.O.-cursus voor de jeugd a.s. Vrijdagavond om half 8 wordt in het Jeugdgebouw aan de Mer- seloseweg een 2e ontwikkelings avond gegeven door een E.H.B.O.- man, waar uiteengezet wordt wat iedere jongen over E.H.B.O. moet weten. Jongens van alle jeugdbe wegingen boven de 14 jaar hebben vrije toegang. Jeugdbond zonder naam De kinderen die zich opgegeven hebben bij de Jeugd bond-zonder- naam moeten nu Woensdag om 2 uur bijeenkomen bij het patro naat op de Merseloseweg. Jeugd-H. Familie morgen naar de Smakt Zondagmorgen gaan wij met de mannen van de Grote Familie mee naar de Smakt op bedevaart naar St Jozef. Vertrek vanaf de Grote Markt om half 8. Patronaat en clubs Zaterdagavond en Zondag is er gewoon patronaat. Zondagavond om half 8 Jeugd-Postzegelelub. Zondag is er een mooie ontspan ningsavond wegens „Half-Vasten". Maandagavond om 7 uur Huis- vlijtclub. Vrijdagavond om half 8 E.H B.O.-cursus voor de jongens vanaf 14 jaar. Boerderij brand te Castenray Dinsdagmorgen omstreeks 7 uur is te Castenray afgebrand de boer derij van M. Emons. Een paard kwam in de vlammen om. Het overige vee kon gered worden. Vermoedelijk is kortsluiting de oorzaak. Het oude gebouw werd totaal door het vuur vernield. Kerkmeester benoemd Tot kerkmeester van de kapel van O.L.Vrouw van Zeven Smarten te Holthees-Smakt werd benoemd de heer H. van den Heuvel. Zomerfeest te Well In een j.l. Zaterdag gehouden K.A.B.-vergadering is besloten, om ook dit jaar wederom een zomer feest te organiseren in Juli a.s. bij het kasteel in Well. Op initiatief van de K.A.B. zijn daar vorig jaar alle standen bijeen geweest en hebben verschillende culturele attracties plaats gevonden. Dat zal dan ook dit jaar gebeuren en men wil nu o.a. een operette opvoeren. Nadere mededelingen volgen nog. Acetyleenfles ontplofte na brand Te Someren-Heide is een houten bungalow met rijwielherstelplaats door brand geheel verwoest. Tijdens de brand ontplofte een acyteleen- f les in de werkplaats. Door de rond vliegende stukken werd grote schade toegebracht aar. een aangrenzende danszaal. Brandmeester Van Rijswijk uit Sorceren trapte in een scherf en moest met een vrij ernstige voet verwonding in het ziekenhuis te Geldrop worden opgenomen. Iobrakenserle te Helmond opgehelderd De gemeentepolitie van Helmond heeft in de afgelopen dagen niet minder dan 21 personen aange houden, o.w. een tiental in de leef tijd van 16 tot 18 jaar, die zich hebben schuldig gemaakt aan dief stal en heling van goederen. In twee metaalfabrieken werd voor resp. f 4000 en f 600 aan koper en brons ontvreemd. Een inbraak in een chocolade fabriek, waarbij de brandkast werd geforceerd (de buit was zeer gering) en een diefstal van 20 televisie buizen uit een geparkeerde auto bleven nog onopgehelderd. Autoband springt uiteen Garagehouder gedood Tijdens het oppompen van een gerepareerde band van een vracht auto is woensdag in de garage van de firma Schoone te IJmuiden een dodelijk ongeval gebeurd, waarvan de eigenaar van het bedrijf, de vijftigjarige heer S. Schoone, het slachtoffer werd. Het wiel, dat uit twee halve velgen bestond, is namelijk tijdens het oppompen uiteen gevlogen. De bovenste velghelft kreeg de heer S. tegen het hoofd. Hij moet op slag dood zijn geweest. Veehouder eist schade vergoeding van de Staat 15 koeien na inenting dood. De veehouder R. S. uit Eist heeft tegen de Staat een proces aanhangig gemaakt om schadever goeding te verkrijgen voor het verlies van 15 koeien, die het vo rige jaar, toen ze waren ingeënt tegen mond en klauwzeer, stierven aan tuberculose. Voor de civiele kamer van de rechtbank in Den Haag zijn in dit proces de pleidooien gehouden. Mr J. Van Kuijck uit Nijmegen stelde in zijn pleidooi voor S., dat de Staat aansprakelijk moeten ge acht voor de dood van de runderen omdat het vaccin door de Staat (de veeartsenijkundige dienst) ge leverd wordt, besmet moet geweest zijn. Mr Gratema, sprekend voor de Staat, zei dat het standpunt van de Staat is, dat het vaccin niet besmet geweest kan zijn, bij de af levering. Als het vaccin besmet zou zijn geweest, zouden 60 tot 70 runderen, die er mee waren inge ënt, dood zijn gegaan. Maar behal ve de 15 koeien van S. stierf een enkel rund van een andere vee houder. Vonnis 28 Maart. Protestsluiting van bioscopen De exploitanten van de twee bioscopen te Bergen op Zoom slui ten hun theaters in de week van 2 tot en met 8 maart. Zij doen dit als protest tegen het besluit van het gemeentebestuur om de vermakelijkheidsbelasting op bio coopvoorstellingen te handha ven op 35 pet. Tijdens de sluiting zullen de bioscoopeigenaars hun zaken reor ganiseren, waardoor de gemeente geen grotere opbrengst aan belas ting zal ontvangen dan wanneer een tarief van 20 pet (dat onder meer geldt voor circussen, mode shows en voetbalwedstrijden) zou gelden. De bioscoop-exploitanten hebben aan het gemeentebestuur stukken overgelegd, die aantonen, dat de ontvangsten aan vermakelijkheids belasting op filmvoorstellingen in Bergen op Zoom sinds 1947 bijna verdubbeld zijn. In dezelfde periode is het bezoe kersaantal echter met 50.000 ach teruit gegaan. In 270 van- de 310 Nederlandse gemeenten, waar bioscopen zijn gevestigd, is de vermakelijkheids belasting verlaagd na een rentabi- liteitsonderzoek door het rijk. Boete voor nylonwonder De Haarlemse rechtbank veroor deelde deze week de Haarlemse koopman J. van der M., die terecht wegens overtreding der loterij wet, tot een geldboete van f 1500 en 1 maand voorwaardelijk. De koopman, die in hoger beroep werd veroordeeld, had een sneeuw balsysteem voor het verkopen van nyionkousen georganiseerd, dat hij het Nylonwonder noemde. Zijn omzet was daarbij niet heel gering geweest. In vijf jaar tijd verdiende hij rond 400.000 gulden. Het vonnis van de kantonrechter luidde indertijd 1500 gulden boete of een gevangenisstraf van drie maanden. Schoenmakersgezellen eisen 1 miljoen schadevergoeding van Bata De Ned. Bond van Schoenmakers gezellen heeft bij de kantonrechter te Eindhoven een zaak aanhangig gemaakt tegen de N.V.Ned. Schoen en Lederfabrieken te Best. Volgens de bond heeft de Bata, die in haar verschillende filialen volgens haar zeggen 450 leden van de bond als schoenhersteller in dienst heeft, niet of niet volledig de overuren uitbetaald, zoals dat in een sinds 1947 in het schoenmakersbedrijf geldende C.A.O. resp. bindende loonregeling staat omschreven. Deze neiging om geen, althans niet volledig, overuren extra te ver goeden, valt volgens de bond te verklaren uit een naast deze wette lijke regeling staande particuliere regeling van de Bata om aan haar werknemers een prestatietoeslag te betalen. Deze regeling is en kan evenwel niet in de plaats treden van bovengenoemde wettelijke rege ling, aldus de mening van de bond. Hij meent daarom gerechtigd te zijn voor zijn leden een schade vergoeding van een miljoen gulden te vragen. Bromfietsen binnenkort niet harder dan 40 km. Een voorstel tot wijziging van het Wegenverkeersreglement waar in als voornaamste punt een maxi mumsnelheid van 40 kilometer per uur voor bromfietsen wordt voor gesteld heeft ter verdere admini stratieve afdoening door andere departementen het ministerie van verkeer en waterstaat verlaten. Op betrekkelijk korte termijn kan dus deze wijziging bij algemene maat regel van bestuur worden inge steld. Zoals men weet, zijn minister Algera en het R.A.I.-bestuur over eengekomen, dat fabrikanten en importeurs op korte termijn over zouden gaan tot het afleveren van bromfietsen, die niet sneller dan 40 km per uur kunnen rijden. De destijds ingevoerde accijns verlaging van sigaren, welke toen als tijdelijk bedoeld was, blijft ge handhaafd, zodat ons rokertje niet duurder zal worden. Vermoedelijk komt er binnen enkele dagen een regeringsmaatre gel betreffende tegemoetkoming in de belastingen voor werkgeversbij dragen in bouwspaarfondsen o. d. van werknemers. Een Tilburgs meisje dat enkele weken geleden naar Cairo vertrok om daar te trouwen, heeft sedert dien niets van zich laten horen. De politie onderzoekt nu wat er aan het handje is, Volgens de UNO leven er Sa- oedi-Arabië nog een half miljoen slaven. Jaarlijks worden nog hon derden mannen en vrouwen op de markten verkocht. Men zal probe ren die slavernij in onze beschaaf de wereld uit te roeien. De rietvelden in de Biesbosch dreigen vernietigd te worden door het bij vloed opstuwende ijs. Wat dan weer een flinke schadepost is. Deze maand gaat de Tweede Kamer het ontwerp behandelen van de nieuwe wet op de ouderdoms voorziening. Dan komt ook de aan passing van bestaande pensioenen op de proppen. Nu maar afwachten. De Tweede Kamer wenst ver dere verlaging van successierech ten. Meer vrijstellingen voor klei nere boedels is reeds toegezegd. Zondag Halfvasten 11 Maart wordt in Zaal Wilhelmina ten bate van de Voetbal vereniging opgevoerd het bekende toneelspel Aanvang 8 uur. Kaarten in voorverkoop verkrijgb. bij J. Kersten Oostsingel Hoeveel kleuters er nu feitelijk in elk der lokalen van bewaarscho len mogen verblijven, zal door de minister definitief worden vastge steld en bij algemene maatregel v. bestuur worden afgekondigd. De gisteren 80 jaar geworden Paus Pius XII is de 259e opvolger van Sint Petrus. Volgens onze be rekening dus een gemiddeld ponti ficaat van ruim 7 jaren. De Ronde van Frankrijk zal 't dit jaar zonder de gebroeders Jean en Louison Bobet moeten steilen. Beiden hebben voor deelname be dankt. Een 23jarige Hagenaar was zo link om z'n lOjarig broertje fietsen te laten stelen, wat wonderwel ge lukte totdat de politie hen pikte. Nabij Schiphol werd een Am sterdamse hoofdagent op 'n motor door een passerende auto aangere den. Hij is aan de opgelopen ver wondingen overleden. In Argentinië heerst een epide mie van kinderverlamming. Ruim 60 nieuwe gevallen worden er per dag geconstateerd. De gemeenteraad van Maasniel is unaniem tegen samenvoeging met de gemeente Roermond, maar is wel bereid enige stukken grond voor uitbreiding van Roermond af te staan. Besloten is in de gemeenteraad van Arcen en Velden om Velden aan te sluiten op het waterleidings- net, tenminste als de kosten niet te hoog worden. In 1951 werd te Zwanenburg bij de boerenleenbank ingebroken. De dader werd gepakt maar het geld was foetsie. Achteraf blijkt „des daders dochter" ruim f 12000 van de buit besteed te hebben voor eigen gerief. Daar mag ze nu zes maanden voor brommen. Eenige tijd geleden werd de aandacht gevestigd op een Groning se architect J. D. S., die verklaarde in staat te zijn een landhuisje te bouwen voor niet meer dan 15.000 gulden. Van deskundige zijde werd er de aandacht op gevestigd, dat dit niet mogelijk was volgens de tekeningen die de architect over legde. Donderdag werden deze des kundigen door de architect in kort geding gedagvaard. Maandagmiddag zal de president van de rechtbank uitspraak doen. de nodige schiet- en vechtpartijen ontbreken niet, maar alles bijeen is 't redelijk goed amusement. Boven 14 jaar. Het zwarte schild. Koning Henry IV wordt belaagd door de trouweloze graaf van Al- ban, in wie hij een volledig ver trouwen stelt. Prins Hal deelt dit vertrouwen echter niet en neemt maatregelen om zijn vader en En geland te beschermen. Alban komt er achter, intrigeert, maar na een serie gevechten zegeviert het recht en de liefde. Meer een avonturenfilm dan een die ware historie vertelt. Maar er zit een behoorlijke vaart in. Amusement voor boven 14 jaar. Brood, liefde en fantasie. Een genoeglijke, Italiaanse dorps geschiedenis, genoeglijk vooral door de manier waarop de regisseur Co- mencini de befaamde Vittorio de Sica en de niet minder befaamde (zij 't om heel andere redenen) Gina Lollobrigida tot hoofdpersoon van deze geschiedenis wist te ma ken. Het dorpsleven met z'n kleine gebeurtenissen, geroddel, bijgelo vige vroomheid en gedragingen van zijn bewoners is het hoofdtema, waartegen zich een dubbele roman ce afspeelt. Geen meesterwerk, deze film, maar charmant, vol waarachtige levenswijze, humor en meeslepend vertelt. Aanbevolen. Boven 14 jaar. van 24 febr. t/m 1 mrt. 1956 GEBOREN: Hermkens Gerardus, Jan Hensenstraat 3 Nelissen Gertruda, Oirlo E 18a Franssen Hendrika, Boshuizen C 64 Jeuken Hubertus, Lull C 2a Bakens Alexander, Henseniusstr. 10 Verbeek Adolf, Hoenderstraat 5 Rooyackers Christina, Kempweg 36 Pijpers Elisabeth, Leunen K 60c Sanders Joseph, Pr. Beatrixstraat 4 Buijssen Johanna, Leunen K 69 OVERLEDEN: Jenneskens Peter J. H., echtg. van Thielen A. H., 69 jr, Meerlo Janssen Maria G., echtg. van Versteegen G. H., 69 jr, Langstr. 48 H.E. Heer Deken opgenomen in het ziekenhuis te Venlo De H.E. Heer Deken Loonen is Woensdag op bezoek in Venlo on wel geworden. Donderdagmorgen is hij ter observatie in het zieken huis te Venlo opgenomen. Bridge-nieuws Op de Donderdag gehouden wed strijd werd het viertal mevr. Poels— A. PoelsH. Geurts en Fr. v. Haaren kampioen le klas, van de afd. Nrd- Limburg van de Kon. Ned. Bridge bond. Benoeming j VERLOREN Onze oud-dorpsgenote mej. Truus po|shorloge merk „Grona" Poels uit de Grotestraat is benoemd y f als directrice op kasteel „Well", 21 steens, automatisch, gaande van jeugdherberg en vormingscentrum. Schoolstraat naar Markt. T. flinke Zij was tot heden sociaal werkster te kez* J- Stoks, De- te Vierlingsbeek. ken Thielenstraat 13, Venray. van de te OOSTRUM Zondag na de Hoogmis in café Linders. j Heden is na een kortstondig lijden, voorzien van de H. H. Sacramenten der Stervenden in het St. Antonius-Ziekenhuis te Utrecht overleden geboren te Venray 4 september 1942. A. VAN GOOL C. VAN GOOL—BUS SER JAN Bilthoven, 1 maart 1956. Uitvaart: maandag 5 -maart om 10 uur in Parochiekerk De Bilt. P.D.V. DE ZWALUW Hedenavond zeer belangrijke ver gadering, waarop alle leden worden verwacht. Het belangrijkste punt van de agenda is het samenspel met Horst. Het wel of niet concoursen enz. Laat niemand thuis blijven. Voor de laatste maal dit jaar is er gelegen heid om ringen te bestellen. Wie het nu niet doet, krijgt er geen meer. Voor Orleans nationaal moeten ook deze week de ringen besteld worden. Wacht dus niet langer, maar doe het nu! De duivel van Diablo Een „Western" in een prettige en onderhoudende uitvoering. Na tuurlijk staan de goeden en de slechten weer scherp tegenover el kaar, maar er is één uitzondering: een bandiet, die uiteindelijk meer goed dan slecht blijkt te zijn. De heldendaden van de hoofdfi guur zijn wel vaak onmogelijk en Biedt zich aan net dagmeisje 15 jaar. J. vd Broek, Vlakwaterweg L 76. Mevr. TERMOTE zoekt tegen 1 April Aanmelden Maasheseweg 19c of Tel. 430. GEVRAAGD voor direct Bakkerij Vloet, Henseniusstraat 1 GEVRAAGD niet beneden 16 jaar. P. J. Gerrits, Hoofd Landbouw school, Stationsweg 49. 2 nette kostgangers kunnen geplaatst worden. Liefst weekend afwezig. Adres bureau van dit blad. GEVRAAGD per 1 Mei jongen 15-20 jaar in gem. boeren- en tuindersbedrijf. J. PhilipsenBots, Kerkhoek E 6 Oirlo per kg. f 1.85 v. d. BORST, VENRAY Tel. 737 10-11 Maart 1 LOF te Oostrum om Vertrek extra trein 0 Aankomst Amsterdan Te Amsterdam word Stille Omgang gehoudt H. Mis in de Krijtberg. Vertrek Amsterdam Aankomst Venray 10. Spoorkaartjes, miss programma's zijn vana en met Vrijdag 9 Maa 12 uur 's middags a krijgbaar bij fa. v.d. Munckhof, Gr Jac. Raemakers, Lang H. Jacobs, Stationsw( N.B. Voorziet U tijdig v en wacht niet tot de 5 ct. per ladder Het Wil heeft in voorraad alle Tuin- en Landbouw Op tuinzaden geven op landbouwzaden ting, als deze in de w den afgehaald. met korte en langt zwart en in kleu De nieuwste des, Sterke wandels ook voor invalid HET WARENHUIS, Ho fa. Th.Pouwels verschille Warmwaterzakk vindt u bij De winter is uit De lente begint Geniet van uw wan met goed verzorgde Gediplomeerd Voetk Grotestraat lange jassen kortt Nieuw materia; W. TH. LICHTE Kleding naar Merseloseweg Breng de lente woning door Ze worden door ons grati en gehangen. Prachtsorterir voor verjaardag Steeds het nieuv HET WARENK fa. Th. Pouwels GEVRAAGD boerenknecht pe Houben, Veulen. GEVRAAGD aspergesortee J. van Wijlick, Veulen Te koop voldragen JvR Th. Hellegers, Oirlo b Te koop 50 8weekse jonge E L x R Wed. P. J. Geurts, Vel Te koop 5 biggen en vet P.H. Janssen-Fransen, Te koop 3 dragende zei aan telling 9 Maart H. Bovee, Lorbaan H Te koop 2 scheutinge en partjj bigg T. Philipsen, Klein 01

Peel en Maas | 1956 | | pagina 2