SPORT Bestrijding van de bruine rat Geen Anjer-avond Burgerlijke Stand Venray Film-agenda Petros Wilhelmus van Meijel TAXI nodig? wasr n 3|k Prima st Toe h J. Coen De burgemeester van Venray vestigt er de aandacht van de in gezetenen der gemeente op, dat het tijdvak is aangebroken, waarin met succes de bruine rat binnens huis bestreden kan worden. Dat bedoeld ongedierte bestreden moet worden, daarvan zal toch wel eenieder overtuigd zijn, gelet op de grote schade, welke deze dieren aanrichten. Daarom zal zoveel mo gelijk getracht moeten worden deze dieren te vernietigen. Hiervoor is het echter noodzakelijk, dat een ieder meewerkt en derhalve opgave doet van de plaatsen, waar deze dieren zich ophou en. Hij verzoekt derhalve degenen, die veel last van ratten ondervin den, hiervan terstond aangifte te doen ter gemeentesecretarie af deling I. Daarna zal met' de aangevers overleg worden gepleegd, hoe het beste tot de bestrijding kan wor den overgegaan. Bekendmakingen Burgemeester en wethouders der gemeente Venray, brengen teropen- bare kennis, dat door de raad dezer gemeente in zijn vergadering van heden medewerking is verleend aan het bestuur van de Sint Josephs- school te Venray-Castenray, voor de aanleg van een centrale verwar - mingsinstallatiemet oliestookinrich ting in die school. Venray, 15 december 1955. Burgemeester en wethouders van Venray, brengen ter openbare ken nis, dat door de raad dier gemeente in zijn vergadering van heden mede werking is verleend aan het be stuur van de St Angelaschool te Venray-Leunen voor het aanschaf fen van 22 nieuwe twee-persoons banken. Venray, 27 december 1955. Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat door de raad dier ge meente in zijn vergadering van heden medewerking is verleend aan het R.K. Kerkbestuur van de H. Oda, het bestuur uitoefende over de bijzondere lagere school aldaar, voor de aanschaffing van een bord, een lessenaar met stoel en een papierbak zulks i.v.m. de uitbrei ding dier school. Venray, 27 december 1955. De burgemeester van Venray maakt bekend, dat de kostwinners vergoedingsbeschikking militairen met ingang van 1 januari 1956 op enkele punten is gewijzigd. Belang hebbenden kunnen zich voor nadere inlichtingen ter secretarie afd. III vervoegen. Rijkspostspaarbank Aan het postkantoor te Venray on het daaronder behorende ressort werd gedurende de maand Decem ber 1955 ingelegd f 128.151,92, terug betaald f 42.731,48. GEVONDEN: Witte kinderhandschoen en arm band, Wijen, Maasheseweg 29a; witte kinderdas, P. Derks, Hoen derstraat 52; zilveren rozenkrans in etui, Janssen, St. Odastraat 21; rijwieltas en zilv. kinderarmbandje, Min, Kemp weg 26; bruine glacé handschoenen, W. Verheijen, Gas- straat 4; dubbele schooletui, witte kussensloop en kaarsenkandelaar,/ H. Strijbos, Hoebertweg; doublé damespolshorloge, Bouwman, p/a Leeuwstraat 9; damesarmband, Da niels, Kempweg 41; gebreide rech ter dames handschoen, Linders, Past. Ruttenstraat 7; gebreide linker dameshandschoen, Hendriks, Grote straat 5; gebreide handschoen, Janssen, Langstraat 11a; nylonkous, Swaghoven, Langeweg 66; bril, W. Swinkels, Overloonseweg B 27a; kinderwant (blauw grijs), Politie bureau. De weg VenrayMerselo VredepeelDe Rips klaar De weg VenrayMerseloVrede peelDe Rips, is thans op het Noord-Brabantse gedeelte gereed gekomen. Deze weg maakt het de automo bilisten gemakkelijker, die naar de richting Den Bosch of Veghel moe ten. Op de eerste dag werd er reeds druk gebruik van gemaakt. Herbouw Huize Sint Anna Begin februari zal in Huize Sint Anna, wederom een nieuw paviljoen in gebruik worden genomen. Aan dit prachtig gebouw zijn hofjes verbonden, waar de patiën ten in gezinsverband leven en bezig worden gehouden met arbeids- therapie teneinde de terugkeer in eigen milieu gemakkelijker te ma ken. Inmiddels werd ook de Rijks goedkeuring ontvangen voor de her bouw van het paviljoen Sint-Jan, dat door de oorlogshandelingen ver woest werd. Binnenkort zal de aanbesteding plaats hebben. SUS-actfe De laatste loten voor de grote SUS-actie gaan de deur uit, ook in Venray, waar Zondag de laatste restanten aan de kerkdeuren wor den verkocht. Beidt dus uw tijd en zorgt dat u nog een lot te pakken krijgt. Hoopvolle verwachtingen by Frans Beeren Naar de directie van de N.V Tricotagefabrieken v.h. Frans Bee ren en Zonen te Weert mededeelt, heeft 1955 nagenoeg aan de ver wachtingen beantwoord. Wel trad er stagnatie op in de afzet ten ge volge van de verandering in de om zetbelasting, maar de hier door ontstane achterstand, werd vrijwel ingehaald. Men is bezig door uitbreiding van de collecties en ver nieuwing van de machines de om zet te vergroten. Voor 1956 heeft de directie hoopvolle verwachtingen. Derde Orde-mededelingen I De Kerstavond is verzet naar 15 Januari, daar het gezelschap, dat voor ons komt spelen, alléén nog op die Zondagavond vrij is. Het wordt een bijzondere avond. U krijgt allen gelegenheid een heerlijk toneelspel te zien, gespeeld door een huisgezin uit Nijmegen. Het programma is voor U een be wijs van toegang. Wij zouden wel jjaarrfe weten, als u niet kwam, dan kunnen wij daar voor in de plaats anderen gelegen heid geven om te komen. Dus meldt u even af, als u verhinderd bent of om andere reden niet komt. De bestuursvergadering is Zon dagmorgen, 8 Januari na de hoog mis van 9 uur. Een gezin op de planken in Venray Vader en moeder en tien kinderen tot de kleinste toe, spelen reeds langere tijd een spel van Henri Ghéon: Het Gastmaal der kinderen. Vader heeft een atelier en moeder is lerares, de meeste kinderen zijn nog op school, maar in hun vrije tijd zijn ze op tournooi door Neder land, om de mensen te doen genie ten van een hoogstaand spel. Vorige week waren zij vier dagen gelogeerd bij de Paters Francisca nen in Maastricht, waar zij voor een vertrekkende missionaris speel den. Volgende week Zondag zullen zij in de Aula van het Gymnasium optreden voor de Derde Orde. Ook niet-Tertiarissen mogen op verzoek komen, voor zover er plaatsen be schikbaar zijn. TRIDUÜM H. FAMILIE De leden van de H. Familie wor den er op attent gemaakt, dat ko mende week eentriduum zal worden gehouden in de St Petrus Banden. De oefeningen zijn Woensdagavond half 8 en Zondag 5 uur sluiting. Godsdienstcursas 18-jarigen De Godsdienstcursus voor 18- jarigen van de St Petrus Banden- parochie, begint volgende week weer. De gewone dagen, Dinsdag en Woensdag, zijn echter door omstan digheden alléén die week veranderd in Maandag en Dinsdag. Men gelieve daar dus aan te denkên. Henseniusstraat 10 Venray G. M. BAKENS Het speciale adres voor uurwerk- reparatie. Wekkers in twee dagen klaar. Ons vakmanschap is uw ga rantie. Boerenbal Het Zondag gehouden boerenbal is een groot succes geworden. Op beide plaatsen in zaal Wilhelmina en bij Rutten was het gezellig druk en er waren vele boeren- paartjes in aardige costuums. De jury had druk werk om de best verklede er uit te halen, maar toen die er eenmaal waren, werden ze op originele wijze beloond voor hun moeite. Beide orkesten zorgden voor een goede stemming en dit eerste nieuw jaarsbal mag dan ook geslaagd heten. En nu maar sparen voor Circus Mök, waarin de nieuwe Prins komt, Graat en Bernedien en ook Frits Rademacher, de zanger van vele bekende Limburgse liedjes. Motor in brand Door tot nog toe onbekende oor zaak vloog, bij het starten, de motor van A. v. H. op de Kruitweg in brand. Dank zij het snel en door tastend optreden van de gebroeders v. H., wist men de motor buiten te gooien, waarna het vuur met zand werd geblust. WILHELM VAN MEIJEL f Op 92-jarige leeftijd overleed gisteren de heer Wilhelm van Meijel, de oudste inwoner van Venray. „Theuws Helm" is een bekende persoonlijkheid in het boerenleven en de organisatie. Ook was hij vele jaren president van de Zangver eniging ,,'t Heidebloempje". Tot voor enkele maanden genoot hij een uitstekende gezondheid. 19000ste inwoner Deze week is dan de 19000ste inwoner ingeschreven. Drie maal zelfs, want het was geen boorlingske maar iemand uit de vreemde, die naar Venray kwam. Aangezien er terzelfdertijd ook weer vertrokken bleef het aantal inwoners rond de 19000 draaien, totdat de streep eindelijk definitief overschreden werd en Venray nu al weer 19040 inwoners telt. Biggenmarkt Op de Maandag gehouden biggen markt werden 200 biggen aange voerd. De prijs liep op van f 40. tot f 46.—. PATRONAAT EN CLUBS Zondagmorgen om 10 uur is er patronaat voor de jongsten, maar verder is er Zondag geen patronaat omdat er 's avonds om half 8 een ontspanningsavond is voor de jon gens van alle groepen en clubs. Vandaag, Zaterdagavond, half 8 is het zoals altijd patronaat. Con tributie meebrengen. Maandagavond om 7 uur huisvlijt- club. Mutaties Rijkspolitie Wachtmeester V. d. Stap uit Bel- feld, is overgeplaatst naar Venray. Wachtmeester Seuren van de post Oostrum, is overgeplaatst naar Heyen. Timmer, van de opleidingsschool Arnhem, is overgeplaatst naar de groep Venray. VEULEN. Op 2 en 5 februari a.s. zal de plaatselijke toneelvereni ging haar 2de uitvoering geven. Onder regie van de heer Matthijssen zal opgevoerd worden het bekende toneelspel: „De vrome leugen", van Jac. Ballings. Dodelyk ongeluk Dinsdagavond fietsten twee meis jes, naast elkaar door de Munt straat te Tegelen. Op een gegeven ogenblik raakten hun sturen in de war, tengevolge waarvan zij naar het linker weg gedeelte schoven. Een achteroprij dend motorrijwiel zag geen kans tijdig uit te wijken en reed de 14- jarige J. van Rhee aan. Het meisje is Woensdagmorgen, tengevolge van de opgelopen in wendige kwetsuren, in het zieken huis overleden. Eindhoven de properste stad van Nederland. In Eindhoven heeft Woensdag de familie Nauta de 10.000ste gasgei- ser in huur van de gemeentebe drijven gekregen. De overgelukkige man, een ta baksbewerker, krijgt de geijser 15 jaar gratis in gebruik. Met deze 10.000ste vermeldt de statistiek dat één op de drie en een halve afne mer van het gas en water in deze stad nu in het bezit van een gas geijser is. Onder de grote steden ongetwij feld een record, dat Eindhoven tot de properste stad van Nederland maakt. 25 Jubilarissen op één dag Bij de N.V. Hartog's Fabrieken in Oss, is het nieuwe jaar feestelijk begonnen. Op nieuwjaarsdag telde het bedrijf namelijk 25 jubilarissen, van wie er elf veertig jaar in dienst waren en veertien hun zilveren ju bileum vierden. De „oorlog" onder de duivenhouders De zogenaaamde „wilde bond' van postduivenhouders, de W.B.B. (Westbrabantse Bond) gaat voor het a.s. seizoen niet minder dan 20.000 ringen voor postduiven uit geven. Een aantal, dat dat van de vorige seizoenen ver overtreft. De W.B.B. telt thans dan ook niet alleen leden in het Westbrabantse maar ook in de rest van Brabant en zelfs in Utrecht en Twen the. Met nieuwjaar had de eind 1951 opge richte bond ruim 10.000 -betalende leden. De ringen worden geïmpor teerd uit België, omdat de N.P.O. het overkoepelende orgaan in ons land, de „wilde bond" niet erkent. Krachtige groei van KAB Het ledental van de KAB geeft een krachtigen groèi te zien. Het steeg van 1 juli 1954 tot 1 juli 1955 met ruim 23.000. leden. De leden winst van het CNV in dat jaar be droeg ruim 8000, die van het NVV ruim 6000. Door deze stijging, die de KAB de afgelopen zomer op 375.493 leden bracht en het CNV op 204.947, kwam het ledental van de beide confesssioneie organisaties samen op 580.440. Dat is 116.000 leden meer dan het NVV, dat op 1 juli 1955 464.433 leden telde. Het NVV, aldus blijkt uit cijfers van de CBS in de jongste Sociale Maandstatistiek, was de enige van de drie vakorganisaties, die tussen april en juli 1955 geen ledenwinst boekte, maar verlies. Het ledental van het NVV liep In die drie maanden met ruim drie duizend (van ruim 467.000 op ruim 464.000) terug. In diezelfde tijd boekte de KAB een ledenwinst van ruim 5.000 en het CNV van ruim 2.000. Jager trof medejager Voor de Rechtbank te Arnhem, stond terecht.de burgemeester van Huissen, F. Terwind, deze was tij dens de oorlogsjaren directeur van het Arbeidsbureau te Venray. Deze had op 29 Juli j.l. in de Huissense polder op eenden gejaagd, samen met twee andere jagers, bij wie de fabrieksarbeider L. Eerst schoot L. op twee eenden; tenge volge van het schot vlogen uit een kleiput nog vijf eenden omhoog. Verdachte schoot hierop en raakte L. aan het hoofd. Deze moet het licht uit een van zijn ogen missen. De burgemeester had de politie ter stond opdracht gegeven proces verbaal op te maken tegen hemzelf. Volgens de raadsman wordt het slachtoffer zo volledig mogelijk schadeloosgesteld. Mr Ellens zeide in zijn requisi toir, dat verdachte domweg op een medejager heeft geschoten; het is duidelijk, dat hij te weinig ervaring heeft. De verdediger nam het stand punt in, dat zijn cliënt, opgeschrikt door het schieten van L. overrom peld werd en volkomen foutief rea geerde. Onervarenheid speelde daar bij inderdaad een grote rol. Uitspraak over veertien dagen. Zand en grind veel duurder De prijzen voor zand en grind zijn sinds enige tijd sterk gestegen. Dit is vooral een gevolg van een groot tekort aan scheepsruimte in de binnenvaart, waardoor de vracht prijzen zeer zijn opgelopen. Daar komt nog bij de lage waterstanden van de rivieren in sommige delen van het land. Het gevolg is een kostenstijging, die de aannemers bij werken in uitvoering grote schade berokkent. Voor Amsterdam wordt die stijging geraamd op honderdvijftig gulden per woning, waarbij dan is inbe grepen het zand, dat in het beton wordt verwerkt. Op initiatief van de Nederlandse Katholieke Aannemers en Patroons bond zijn door de Raad van Bestuur Bouwbedrijf stappen ondernomen om het de aannemers mogelijk te maken de onvoorziene schade ge heel of gedeeltelijk op te vangen door een verhoging van de bouw som. Er zijn in bouwcontracten wel ontsnappingsclausules, waardoor ri sico's tijdens de bouw kunnen wor den opgevangen door een verhoging van de overeengekomen bouwsom. Jaarverslag K. v. K. Door de Kamer van Koophandel te Venlo zijn over haar rayon ver schillende interessante cijfers ge geven bij gelegenheid van de jaar wisseling, over handel en nijver heid in deze streek. De werkgelegenheid nam toe met 2 pet. ten opzichte van 1954, ofwel 1314. Arbeidsplaatsen, waarvanl200 werden bezet door eigen bevolking en een 100-tal door arbeiders uit het Duitse grensgebied. In de nijverheid bleef een tekort bestaan van ruim 800 arbeidskrach ten. Aangezien het bedrijfsleven ook voor 1956 goede verwachtingen heeft en extra toename van de be roepsbevolking niet te verwachten is. zal dit tekort blijven bestaan in 1956. Was het aantal der bezette ar beidsplaatsen in de nijverheid in 1945 17.000. in 1955 bedroeg dit aantal 24.470. Ook in de diensten-sector ziet men een gestage toename van het aantal arbeidsplaatsen, nl. van 16.650 tot 19.650. In de landbouw daarentegen nam in deze periode het aantal arbeids plaatsen af van 20.760 tot 16.660. Ruim 4000 agrariërs vloeiden af naar andere sectoren van het be drijfsleven voornamelijk naar de industrie respectievelijk naar andere landen door emigratie. De industrie staat met betrek king tot het geven van werkge legenheid aan de top met 40 pet., de dienstsector omvat 33 pet. van de werkgelegenheid en de land- en tuinbouwsector 27 pet. Wat deze laatste percentages be treft, dient er op gewezen, dat deze gelden voor het gehele gebied van de Kamer. Dit wil evenwel niet zeggen, dat voor alle delen van het district de industrie de voor naamste bestaansbron is. Zo ligt het rayon Venray met 36 pet. nog aanzienlijk boven het ge middelde van het gehele gewest. Toch is ook hier de overschakeling naar de industrie in gang, getuige het percentage van 38 pet. voor het jaar 1954. Hoewel er officieel practisch geen werkeloosheid meer bestaat, blijkt echter o.a. bij vele kleine aannemers het werk bijna of ge heel op te zijn. Deze mensen hou den hun arbeiders aan het werk met alle mogelijke karweitjes in de hoop op nieuwe opdrachten. Aangedrongen wordt om deze mensen in te schakelen in de bouw van kleine contingent woningen in verschillende gemeenten. Waar de gemeentelijke toewijzing „op" is, dient nieuwe „toevoer" verkregen te worden, waardoor de woningbouw verlicht kan worden. Wegverbindingen en en grensposten. Behalve een aandringen op het totstandkomen van de grote weg AntwerpenVenlo en verbetering van de Venlose grensposten, werd in het jaarverslag ook aandacht besteed aan de grensovergangen Wellèe HutWeeze en Siebenge- waldGoch. Deze laatste dient ook openge steld te worden voor het groot grensverkeer. Het wachten is hier op de Duit se instanties, die deze grenspost voor het betreffend verkeer moeten vrijgeven. Stappen daartoe door de Kamer in 1955 gedaan, mochten nog geen succes hebben. In de komende pe riode zal de Kamer ter zake actief blijven en pogen deze grensover gang, als laatste in de rij van Noord-Limburgse grenskantoren, deze faciliteit te verschaffen. In een verdere toekomst zou ge dacht kunnen worden aan nieuwe verbindingswegen van deze brug gen uit, in Zuid-Oostelijke richting geprojecteerd, die directe aanslui ting zouden geven op het Duitse wegennet, dat toegang geeft tot het Ruhrgebied. Zou deze gedachte geraliseerd kunnen worden, dan zou Noord- Limburg, naast de grote interna tionale verkeersader over Venlo nog de beschikking krijgen over twee andere, goede Oost-West verbindingen, welke voor de ont wikkeling van Noord-Limburg en Oostelijk Noorbrabant van beteke nis zou kunnen zou kunnen zijn. Bepaalde Noord-Zuid-verbindin- gen in het Peelgebied, waarvoor reeds plannen bestaan, zouden hier aansluiting op kunnen geven, waar door de hiervoren genoemde ge noemde gebieden uit hun isolatie zouden zijn bevrijd, met alle guns tige gevolgen voor een verdere in dustrialisatie. Het zal voor de velen, die zich opgegeven hebben voor deelneming aan de Anjer-avond in Venray en die misschien al gedroomd hebben zich als radioster te ontpoppen, geen prettig bericht zijn, dat de Anjer avond, zoals die elders in Limburg zijn gehouden, niet in Venray plaats hebben. Een teleurstelling ook voor de velen, die gedachtig aan het grote succes van enkele jaren terug, al een avond voor een bezoek aan dit Venrayse kleinkunst-programma hadden gereserveerd. Het is met deze Anjeravond ta melijk vreemd gelopen. In septem ber werd het plaatselijk comité van het Anjerfonds naar Maastricht „ontboden", om daar te vernemen, dat een nieuwe reeks Anjer-avonden zouden starten in het winterseizoen, dat toen voor de deur stond. Dat en dat zou op die avonden gebracht moeten worden en voor de rest en aanvulling van de avond moest dan het plaatselijke comité voor radio- en andere sterren zorgen. Dat was punt 1. Punt 2 was, dat men vastgesteld had, dat in Venray die Anjer-avond op 8 December zou gehouden worden. Hoewel men over punt 1 niet direct gecharmeerd was, omdat men nu eenmaal niet graag in Maas tricht laat uitmaken, hoe een en ander hier gedaan moet worden, liet men dat echter voor wat het was. De tijd zou immers leren, wat er te voorschijn zou komen. Bij punt 2 moest echter protest aangetekend worden bij de mensen van Radio-Zuid de organisators en leiders van deze Anjer-actie. Want reeds op voorhand kon gezegd wor den, dat er dan geen zaal beschik baar zou zijn, omdat het gymnasium die dag patroonsfeest had en haar zaal dus zelf nodig zou hebben en de andere zaal te klein was om de belangstellenden te bergen. Met de opdracht, dat men de zaak zou be kijken en dat men er meer van zou horen, gingen de Venrayse afge vaardigden naar huis. Het enige, wat ze feitelijk hebben gehoord, is de grap van de om roeper van Radio-Zuid op 8 Decem ber, dat men niet naar Venray had durven gaan, omdat ze misschien zouden vastgehouden worden in be paalde inrichtingen. Een mop met een baard, waarmede dezelfde om roeper waarschijnlijk buitegewoon in zijn schik was, maar voor het overige ook niemand. Wel is er in die tijd verschillen de malen getelefoneerd en gedaan, zijn er zelfs nieuwe afspraken ge maakt, maar de heren in Maas tricht schenen dermate gebelgd over het feit, dat er geen zaal beschik baar was op de dag, die zij hadden vastgesteld, dat ieder ander voorstel al bij voorbaat tot mislukking ge doemd was. Radio-Zuid, die hier practisch niet te horen is, scheen er weinig aan gelegen te zijn, voor die paar luis teraars in het Noorden der provin cie zich eens wat extra-inspanning te getroosten. De iëre-tribuun, waar aan men hier niets heeft, is veel voornamer, dan die Anjer-avond in Venray, waar Radio-Zuid te weinig klanten heeft. Dus laat maar lopen- Laten we vaststellen, dat we er heus niet van dood zullen gaan, hier geen Limburgse Anjeravond te krijgen. En dat we er nog minder onder zullen lijden, Radio-Zuid niet hier te zien. Maar het lijkt ons voor de Anjer- actie als zodanig nu bepaald geen reclame, zoals dit alles is opgezet, behandeld en uitgevoerd. Ondanks herhaalde reclames van de plaat selijke vertegenwoordigers hoort of ziet men niets, behalve een schimpscheut over de radio. En voor de rest hebben we het maar te slikken, zoals Radio Zuid het op schept. En mogen we slechts dank baarheid tonen, dat we uitverkoren zijn tot Anjer-plaats. Het succes van de Anjer-avonden is, gezien de krantenverslagen, lang zo groot niet, als we van enkele jaren geleden gewend zijn. Dat zal zijn oorzaak ongetwijfeld mede vin den in de korte tijd van voorberei ding en de voorschriften, die voor deze actie door Radio-Zuid zijn ge geven. Misschien, dat men daar door eindelijk in de gaten krijgt, dat het Venray niet alleen is, die zich bepaalde willekeur van deze omroep moet laten gevallen. Misschien ook, dat men een vol gende keer ook eens de moeite wil nemen met de mogelijkheden en de moeilijkheden rekening te houden, die hier in het Noorden der pro vincie, in het meest getroffen ge bied van Limburg, 10 jaren na de bevrijding nog immer bestaan. Maar waarschijnlijk is het niet. De heren zijn immers bang voor bepaalde in richtingen, hier ter plaatse... S.V.V.-nieuws Zondag is the-big-match tegen Arcen, dat net boven ons staat op de ranglijst en dus feitelijk onze grootste concurrent is. Arcen, dat we in Venray een 21 nederlaag wisten toe te brengen en dat dus op revanche uit is. Zo kan men, als altijd in Arcen, zeker ditmaal een spannende strijd verwachten, waarbij voor beide ploegen veel op het spel staat. Het tweede heeft vrij, om het eerste te zien spelen. Het derde krijgt Meerlo op bezoek, terwijl het vierde naar Lottum gaat. P.D.V. DE ZWALUW Hedenavond boeteplichtige jaar vergadering. Alle leden worden dringend verzocht aanwezig te zijn. Ook zullen vanavond de kampioen schappen, medailles enz. uitgereikt worden. van 30 dec. 1955 t/m 5 jan. 1956 GEBOREN: Hermsen Peter, Hoenderstraat 104 Jenneskens Gemma, Veltum L 69 Flinsenberg Johanna, Merselo M14a Cremers Anna, Castenray G 3 Kurst jens Antonius, Laagh.weg A11 v.d. Berg Hendrikus, Leunen K 83 Goorts Marinus, Veltum M 73 v. Kempen Maria, Past. Ruttenstr. 2 Wismans Hubertina, Maash.weg 12 Creemers Wilhelmus, Overl.weg27 Keijsers Catharina, Gussenstraat 3 v. Keijsteren Maria, Vredepeel k. 14 OVERLEDEN: Verstappen Jozef, echtgenoot van Smits A., 84 jr, landb., Oirlo E 35a Kammans Peter J., 91 jr, kloos terbroeder te Smakt B 8a. Kopezinski Antoon Th., 2 mnd., Bergen. Groetelaers Maria P., echtgenote v. Smits A. H., 70 jr, Vierlingsbeek ONDERTROUWD: Dings Jacobus C. M., 29 jr, fruit teler te Susteren en Oudenhoven Antonetta J. W., 30 jr, Overl.weg 2a van de Goor Peter H. F., 22 jr, smid-bankwerker, Hoenderstaat 53 en Verdellen Hendrika P., 21 jr, dienstbode, Hofstraat 5. GETROUWD: Kengen Johannes Th. M., 24 jr, loodgieter en van Dierendonck Hendrika A. M 24 jr, beiden Venray Peeters Martinus J., 48 jr, landb., en Janssen Maria L. J., 24 jr, huishoudster, beiden te Venray. Slaven der hartstocht In deze film wordt met veel ten- denz de afschuwelijke vrijwel hopeloze geschiedenis verteld van een jong komponist en dirigent, die aan de morfine verslaafd raakt. Na een aanrijding, waarbij hij hevig gewond wordt, leert de komponist in het ziekenhuis de werking van morfine kennen en als hij dan, hersteld, maar met ge schokte zenuwen, zijn vroegere werklust terug probeert te krijgen, wijst een vriendin hem de fatale weg om zichzelf en de dorre, alle daagse wereld te kunnen ontvluch ten. De strijd, die zijn vrouw en zijn arts voeren om deze verdoolde te redden, is door Yves Clampi span nend, zij het wat te tendenzieus, verfilmd. Boven 18 jaar. Jeugd in gevaar. Een jongen en een meisje, aan hun lot overgelaten door ouders, die teveel met zichzelf vervuld zijn vinden begrip en medeleven bij el kaar. Uit de verhouding zal spoe dig een kind geboren worden. Het meisje weigert de vader aan te duiden en sterft bij de bevalling. Voor de ouders van de jongen is dit feit aanleiding om eigen fouten in te zien. Ondanks de goede strekking valt er van deze film weinig goeds te vertellen. Het geheel is traag, op pervlakkig en sentirr *eel. Boven 'ir. Toni? ht (Cyc'.us ig) Een film voor on dans liefhebbers, wa ijd de grote sterren v (d 1900 optreden. Eigenlijk i i levens beschrijving ipressario Hurok, die als - Russische jongen naar Ame ika gaat. 't Blijkt dat hij geen mu2ikaal talent heeft, maar hij blijft de kunst trouw en wordt een groot manager van be roemdheden, zoals Chaliapine, in de film vertolkt door de bas Pinza, Anna Pavlona, gedanst door Ta mara Toumanova en de Zigeuner- weisen van Pablo de Sarasate, die gespeeld wordt door de violist Isaac Stem. Al met al nogal fragmentarisch, maar vooj de liefhebbers van het genre wel interessant. Alle leeftijden. PAROCHIE YSSELSTEYN le Zondag na Driekoningen, feest vd. H. Familie; 6.30 lm; 8.15 lm v. overl. fam Kengenv. Dierendonck; 9.15 kindermis; 10.15 hoogmis v. Jan Claessens; 2 u. lof; 2.30 H. Familie v.d. mannen. Maandag: 7.30 lm v. overl. fam. JeurissenJanssen. Dinsdag: 7.30 gez. jrg. v. Albert Fleurkens. Woensdag: 7.30 lm v. overl. fam. HubersLoonen. Donderdag: 7.30 lm v. Ant. Smits. Vrijdag: 7.30 lm v. Helena Alt huizende Vries. Zaterdag: 7.30 gez. jgt. v. Mar tinus Ewals; 5 u. Marialof. Heden overleed tot onze diepe droefheid op Driekoningendag, voorzien van de H.H. Sacramen ten der stervenden, onze innig geliefde vader, behuwd- en groot vader, broer, oom en zwager Lid van de Derde Orde, H. Familie en Flambouwdragers weduwnaar van Johanna Wilms in de gezegende ouderdom van ruim 92 jaar. Wij bevelen de ziel van de dier bare overledene in uw godvruch tige gebeden aan. Venray-Veulen: Wed. van Meijel-Poels en kinderen Venray: M. van Meijel Venray-Leunen: J. van Meijel G. Loenen-van Meijel en kinderen Venray-Heide: D. Drabbels-van Meijel J. Drabbels en kinderen Roermond: St. Laurentius-ziekenhuis Zuster Laurence Venray-Heide: fam. Claess-Derickx en kinderen Familie van Meijel Familie Wilms De plechtige lijkdienst, gevolgd door de begrafenis zal plaats heb ben Maandag a.s. om 10 uur in de Rectoraatskerk v. O.L. Vrouw v. Zeven Smarten te Venray. Bijeenkomst O.Oostrumseweg 23 om 9.30 uur. Rozenkransgebed: Heden Zater dagavond 7 uur en morgen Zon dagmiddag 2 uur in bovenge noemde kerk. Bel 415 dag en nacht Voor binnen- en buitenland Ziekenauto met brancard. H. STOKS, Langstr. 22 Heden oveifiei droefheid, w ziekbed, zac-t zien van de H.l der Ster venom, ouderdom vgj 8 bare echtgemot, en grootvadff» Jozef i/e echtjén Antoiiet Wij bevelen te bare overledene tige gebeden aai Oilo: G. Verstapjen P. Verstappsn- Blerick: H. Verstappen G. Verstappen Oirlo: Fr. Verstappe: M. Verstap jer St. Maarten (W. Pater J. Verst Oirlo: P. Verstappen M. Verstapper Sevenum: A. Verhaag-V< P. Verhaag er Oirlo: A. Verstappen P. Verstappen Meerlo: H. Poels-Vers L. Poels en k Westerbeek: M. van Lankv Oirlo, 30 Decern De plechtige H. 1 werd opgedragei om 10 uur ljn van de H. (jier gevolgd door het R.K. ^Cerjkh ONDERTROUWI O. ten D H. van De plechtige hi zal plaats hebber 1956 om 10.30 i ui O.L. Vrc Zwolle. Zwolle, Bloe?me Venray, Staxioj Receptie va n mendalstraat b. Toekomstig ad] Keirk] Danklbe Voor de vele'j bi stelling, gelufy:w< bij mijn gouden betuig ik, melide milie, hartelijk d Speciaal dab k lijken, Bestuur K verenigingen. Op Zaterdag^ onze geliefde c ouders Jan v:\n Hendrii ia hun 40jarig hu .w( ren. Dat God he sparen, is de we: bare kinderen en Venray, Jani ïai Maashesewej l 5 Hermans' l L ei Allen Zalig 3 Mit Nu is het tijd oi na; iiei te laten nieuwe kuip het ons dan e\ is uw machine Spe te huur en te Stationsweg op j'er v, 1/1:0 in alle m ]at Coenen I kk< r Voor al uw st boekjes, bestel enz. -1 G. M. :H Lichtdruk jS-e Schc tol s po 24 ct j U vi ^nd

Peel en Maas | 1956 | | pagina 2