mooie Kerstbomen hulp 'm i Proficiat Burgervader! Priester-jobilea in het bisdom Roermond Inter-Parochiële Kerstactie Jan Beerkens gehuldigd Film-agenda Burgerlijke Stand Venray ADVERTENTIËN fam. van Onderlinge Veeverzekering Uit het verzoekschrift moet blij ken, of vergunning wordt verlengd voor het maken van muziek gedu rende alle dagen van het jaar, dan wel uitsluitend gedurende de zon en feestdagen. Venray, 12 december 1955 De Burgemeester voornoemd, Mr: H. A. M. JANSSEN. Dekenaal Sociaal Charitatief Centrum Venray Deze winter wordt door het So ciaal Charitatief Centrum weer een elementaire cursus voor Maatschap pelijk Werk gegeven. De cursus bestaat uit 18 lessen te verdelen over 9 avonden. Zij begint 18 Januari en eindigt 19 Maart. De onkosten bedragen f 3.50. Aan deze cursus kunnen deel nemen, allen die belangstelling heb ben voor het Maatschappelijk Werk. Wij zouden bijzonder de aandacht van de leden der charitatie vereni gingen willen vragen, omdat deze cursus in verband met hun werk belangrijk is. Ook de jongeren zijn van harte welkom. Aanmelding op het bureau van het Soc. Char. Centrum, Paters- straat 10a, vóór 25 December. Gevonden: herdershond, J. vd. Leeuw, Lange- weg 55; twee kinderzegels, Bollen Langeweg38; kerkboek, Verkoeyen Hagelweg 6; ploegschaar, Poels Langstraat 11; damesglacé, Weijs Oostrum D9; damesglacé, Dijkman Oostrum C 24; koplamp, A.Janssen Merselo M 120; damesparapluie, L. Kersten, Stationsweg 65; huissleutel Creemers Hoenderstr. 27; gouden damesring m. steen, v. Waayenburg Wilhelminastr. 41; bankbiljet van waarde, P. Schellen (café) Hense- niusstraat 13; bruin lederen actetas, postkantoor Venray; rose wollen das, L Basten Hoenderstr 43; kinder - rozenkrans, Potten Langstraat 59a; zwarte damesglacé, Huberts Veltum L 83; doublé kinderarmbandje, A. Swinkels Langeweg 39; bovengebit van Ham Stationsweg 6; portemon- naie m. Inhoud, Barents Merselose- weg nw 25; geel gebreide kinder handschoen, L. Franssen Pastoor Ruttenstraat 13; zwart schaap (aan gelopen), J.Hendriks Merselo Nil; zakmesje, Wed. Kroon Maashese- weg 3; grijze kinderhandschoen, Politiebureau; doos, inhoudende heren socklets, C. Pijls Stationsweg; ballpointpen, Hoedemakers Sta tionsstraat 22. Verdiepingsuur voor de jeugd Zondagmorgen zal voor de jeugd van 14 tot 17 jaar een verdiepings uur als voorbereiding op het Kerst feest gegeven worden. De meisjes worden verwacht na de Hoogmis van 9 uur (ongeveer 10.15) en de jongens om 11.15 (na de H. Mis van half 11). Wij hopen, dat niemand zich hieraan zal onttrekken, maar dat een spontane opkomst van ALLEN de goede wil zal laten zien. De bijeenkomst heeft plaats in San Daraiano, Paterslaan 1. Derde Orde-mededelingen Als U dit leest zal de eerste officiële Bijbelcursus begonnen zijn. We weten reeds van te voren, dat dit gehoor en deze spreker de avond zullen doen slagen. Het is jammer, dat verschillende deze eerste keer moeten missen vanwege de Centrum-film, maar een volgen de keer zijn ze welkom. De actie van de Derde Orde voor de armen is reeds in volle gang en er zijn er velen, die reeds iets ge bracht hebben. Denkt U er ook aan Vergeet U tevens de Derde Orde-kalender niet óf te betalen óf te retourneren. FORD-FILM. De Ford-Filmdienst bracht voor de talrijke Ford-gebruikers en ge nodigden enkele films uit, waarin allereerst een overzicht werd ge geven van de onderzoekingen op 't gebied van de verkeersveiligheid. Men zag interessante reportages van auto-ongelukken en de lering, die daaruit getrokken werd in de laboratoria etc. van de Ford. We zagen de nieuwe modellen van 1956 in kleur en glans ver schijnen, we kregen een technische beschrijving van de verbeteringen en we zagen dat sterkere sloten, een nieuwe stuurvorm, een dash- bord met schuimrubberbekleding en veillgheidsgordels tot de uitrusting van deze schitterende wagens gaan behoren. Tenslotte werden de proeven ge toond, waaraan de motoren en wagens worden onderworpen en gaf een natuurfilm enige onderbreking in dit overigens zeer goede program ma. De genodigden hebben ongetwij feld hun hart eens opgehaald aan de nieuwe modellen van de wagens en al het schone wat Ford in het komende jaar gaat brengen. ONTWIKKELING EN ONTSPANNING De aula van het Gymnasium zal wel nooit zoveel mensen binnen haar muren gehad hebben als j.l. Woensdagavond, toen het reizend Volkstheater van het Nationaal Toneel van België een voorstelling gaf van Shakepeare's blijspel „De koopman van Venetië". En terecht, want de talrijke be zoekers hebben een machtige ver tolking gezien van dit klassiek blij spel, waarin Paul van Roey een goede koopman bracht, maar vooral Gust Ven zijn grootse rol bracht als de gierige vrek Shy lock. We zagen Anni de Loenen als de schone Portia, die uiteindelijk Shy- lock ten val brengt en Basslano in haar armen sluit. Deze laatste rol werd overtui gend gebracht door Roger Thoelen hoewel het schone Vlaams bij hem soms enige moeite gaf. De ensenering van dit blijspel was groots en met de lichteffecten zorgden dit vooreen sfeervolle om lijsting van het geheel. Heden viert Mr Xrri.M.Janssen, Burgemeester der gemeente Venray, zijn 60ste verjaardag. Bij deze „mijlpaal" bieden wij Venrays Burgervader, mede namens onze lezers, onze beste wensen aan. Ad muitos annos. In 1956 zullen o.a. op 8 April het 40-jarig priesterfeest vieren de Z.E. Heer E. Asselberghs, pastoor te Oostrum en de Z.E. Heer J. Poels, era.-pastoor H. Familie-parochie te Venlo. Op 21 Maart 1956 zal de H. E. Heer P. A. H. Loonen, pastoor-deken te Venray het 25-jarig priesterfeest vieren. Mère Therese 80 jaren Er zullen niet veel mensen in Venray zijn, die mère Therese (in de wereld mej. Smits) niet kennen. Jarenlang is zij reeds in Jeruzalem en als zij Zondag haar 80ste ver jaardag viert zal naast de klooster gemeenschap ook menig bekende uit Venray en het gehele land hun felicitatie aanbieden. Vooral de boerderij van het klooster had haar voortdurende aandacht en ook nu nog gaan er zelden dagen voorbij zonder dat zij hier een bezoek heeft gebracht. Harmonie Euterpe Men verzoekt ons mede te delen, dat de Harmonie in de komende weken zich ook daar in de kom zal laten zien en horen, waar ze door omstandigheden Zondag nog niet is geweest. PATRONAAT EN CLUBS Zaterdagavond en Zondag is er patronaat op de gewone tijden voor de verschillende groepen. Maandagavond 7 uur huisvlijtclub Woensdagavond: Ontwikkelings avond voor de jongens boven 14 j., Kerstavond. Ontwikkelingsavond v. jongens Woensdagavond a.s. om 7 uur is er in het patronaat een kerstavond voor grotere jongens vanaf 14 jaar. Vrije toegang, ook voor niet-leden. Biggenmarkt Op de Maandag gehouden var- kensmarkt werden 98 biggen aan gevoerd. De prijzen varieerden van f 35.— tot f 45.— per stuk. Levendige handel. BIECHT-HOREN in de Paterskerk Om de gelovigen zoveel mogelijk ter wille te zijn zal deze week iedere avond biechtgelegenheid zijn van 6 uur tot half 9. We verzoeken de gelovigen dan ook zo goed mogelijk mee te werken om de Zaterdag, Vigilie van Kerstmis, voor overdrukte te behoeden, en dus zo mogelijk van de overige dagen gebruik te maken. Zaterdag is er biechtgelegenheid tot 's avonds acht uur (dit in verband met de Nacht mis Om 8 uur wordt onherroepe lijk de kerk gesloten Wij danken allen, die reeds hun bijdragen zonden tot het slagen van de jaarlijkse Kerstactie voor de armen. Er Is echter nog niet voldoende. Gemakshalve geven wij U hierbij nogmaals op, wat zeer welkom is: verduurzaamde levensmiddelen, zeepwaren, kof fie, thee, vlees in blik, schoenen enz. enz. Indien U zelf een pakketje ge reed maakt voor een U bekend gezin, ontvangt het Charitatief Centrum zeer graag opgave hiervan, ter bevordering van de gelijkmatige verdeling van de pakketten. Tenslotte geven wij U nog ons gironummer op, namelijk 52742 ten name van de Nederlandse Credietbank N.V., waarop Uw bijdragen kunnen worden gestort. Deze Kerstactie voor de armen slaagt zeker, indien U ALLEN geeft aan de armen, Uw even naasten. HET COMITÉ LEUNEN. Door de toneelver eniging „Comedia" is in studie ge nomen, 't toneelspel in 3 bedrijven „Die brave meneer Pot". Hetgeen zal worden opgevoerd op 22 en 23 Januari, in samenwerking met de handboogschutterij „St Joris". De grote offers, welke O. en O. voor dit stuk hebben moeten bren gen, zijn gelukkig wel gewaardeerd en we mogen hopen, ook dit ge zelschap nog vaker in Venray te zien. Dinsdagmorgen bereikte ons de verheugende melding, dat het H.M. de Koningin had behaagd Jan Beerkens ter gelegenheid van zijn gouden dienstjubileum te begiftigen met de ere-medaille in het zilver van de Orde van Oranje Nassau. Het was Burgemeester Janssen, die persoonlijk deze tijding kwam brengen en ze de jubilaris op de borst spelde Jan Beerkens, die nergens van wist, werd op het kantoor ge roepen en daar stonden dan naast Burgemeester en werkgever, zijn naaste familie en medewerkers. In een sympathieke speech wees de heer Burgemeester op de grote verdiensten van deze arbeider, die niet alleen vijftig jaren bij één werkgever in dienst is gebleven, maar daar ook een voorbeeld van werkkracht en ijver is geweest. Een voorbeeld voor zijn mede werkers, een voorbeeld ook voor de hedendaagse jeugd, want van kleine leerjongen heeft hij zich opgewerkt tot een prima vakman, die door zijn ijver en vakkennis tussen al zijn collega's respect af dwingt. Verder releveerde de spreker het werk wat Beerkens onder de oorlog heeft verricht, toen mede door zijn werk verschillende illegale bladen zijn gezet en gedrukt geworden, terwijl direct na de bevrijding onder granaatvvur de eerste kennisgevingen van de bevrij ders met groot levensgevaar werden gedrukt. Dat alles is dan voor H.M. de Koningin aanleiding geweest om ook Haar blijk van waardering te geven in de vorm van de genoemde ere-medaille. Spreker sprak de hoop uit, dat Beerkens hem nog lange jaren met ere zou mogen dragen en feliciteerde de gedecoreerde recht hartelijk, evenals zijn familieleden en de firma, waarbij hij reeds 50 jaren in dienst is. De heer Beerkens bracht op zijn beurt hartelijk dank aan de heer Burgemeester, welke hij verzocht ook H.M. de Koningin van zijn erkentelijkheid te doen blijken. In een gezellig samenzijn werden toen nog oude herinneringen opgehaald, terwijl later op de dag een vertegenwoordiger van de Grafische Bond, namens deze zijn gelukwensen aan kwam bieden. Gelukwensen, die bij het bekend worden van dit nieuws de familie Beerkens van vele kanten nog bereikten. Auto over de kop Bij Nederweert sloeg Woensdag morgen, door de gladheid van de weg, de heer C. uit Venray met zijn wagen over de kop. Door het ont wijken van een wielrijder, die vlak voor zijn wagen was gevallen, kwam C. in een greppel langs de weg terecht met bovengenoemd gevolg. C. en de mede-inzittende L. Fr. uit Venray, kwamen met de schrik vrij, evenals de wielrijder. De wagen werd ernstig beschadigd. Prachtige operette te M.-Gladbach Onder de toeschouwers van de operette „De Zigeunerbaron" in het stadstheater vanMünchen-Gladbach, bevonden zich Zondagavond ook verschillende Venrayenaren. Zij wa ren getuige van een sfeervol pro gramma dank zij de daartoe geboden reisgelegenheid van het actieve Venlose reis- en passagebureau Jos. Peeters. Het zou ondoenlijk zijn het hele verhaal van de melodieën-rijke operette van walskoning Johann Strauss hier na te vertellen. De talrijke bezoekers hebben volop genoten. Op 2e Kerstdag organiseert het reisbureau van de heer Jos. Peeters weer een reis naar de fameuze Kaiser Friedrich-Halle. OPERA-TREIN TWEEDE KERSTDAG Op Maandag 26 December tweede Kerstdag zal er een extra trein lopen voor opvoering van DIE ZAUBERFLOTE van W. A. Mozart. De trein vertrekt van Venlo om 12 uur. Deze opvoering staat in het teken van het Mozart gedenkjaar. De opvoering is uitsluitend ge reserveerd voor Nederlandse be zoekers. De Kerstversiering maken het bezoek aan een duitse stad in deze tijd tot een feest voor het oog. Programma en opgave aan de bekende adressen. Spaarregeling myn Lanra De mijnonderneming Laura en Vereniging te Eygelshoven, heeft in het kader van het streven naar bezitsvorming voor haar arbeiders en beambten een spaarregeling ont worpen. De regeling gaat 1 Januari in. De spaarders ontvangen op het bedrag, dat zij sparen van de onder neming een premie van 20 percent. Het minimum spaarbedrag per maand moet vijf gulden bedragen. Provinciale kampeerverorde- ning in Limbnrg. Het uitblijven van een ontwerp- Kampeerwet, door de minister van binnenlandse zaken (reeds bij zijn memorie van antwoord op de be groting 1955 in het vooruitzicht gesteld) heeft Gedeputeerde Staten van Limburg doen besluiten aan een speciale commissie opdracht te verlenen een provinciale Kampeer- verordening op te stellen. Een dergelijke verordening kwam Ged. Staten dringend gewenst voor daar in Limburg vele wantoestan den bestonden op het gebied van kamperen en bivakkeren. Een en ander was een gevolg van van het feit, dat in Limburg diver se gemeenten een eigen verordening hadden, die verre van uniform is. Reclame voor Limburg De Limburgse Federatie van VVV's zal in 1956 in een oplaag van 300 honderdduizend een Limburg-folder verspreiden. In verband hiermee is een voor stel gedaan de provinciale subsidie aan de Federatie van f 8000 op f 10.000 te brengen. KLEINE AANNEMERS IN MOEILIJKHEDEN. Op een vergadering van de afd. Venlo van de Ned. Kath. Aanne mers- en Patroonsbond heeft de voorzitter meegedeeld, dat blijkens een enquête meer dan een kwart van de aannemers in Noord-Lim burg over een maand zonder werk zullen zitten. Het betreft hier voornamelijk de kleine bedrijven, met een personeel- bezetting van ten hoogste zes man, dia op premiebouw zijn aangewezen. Deze ongewenste toestand is met het gemeentebestuur van Venlo en deskundigen in de bouwnijverheid besproken. Men heeft goede hoop, dat voor deze kleinere bouwbedrijven weer meer arbeidsmogelijkheden gescha pen zullen kunnen worden. Limburg bracht zes miljoen bijeen voor nieuwe kerken De kwartjes-actie voor de bouw van nieuwe kerken in het bisdom Roermond, die in 1951 startte, loopt op 31 december van dit jaar af. In deze vijf jaren hebben de Limburgse katholieken rond zes miljoen gulden bijeengebracht, terwijl door ge meenten, industriën en provincie belangrijke subsidies werden ver leend. Met dit kapitaal zijn 2£ nieuwe kerken gebouwd, zes kerken vergroot en twee gerestaureerd. In aanbouw zijn nog twaalf kerken. De vergroting of restauratie van vier andere kerkgebouwen is even eens in volle gang. Het tekort aan kerken in de provincie Limburg is nu vrijwel ingehaald. Van de 52 nieuwe vergrote of, gerestaureerde kerken liggen er 32 in het dichtbevolkte Zuid-Limburg. Toch zijn in dit gebied nog tien noodkerken in gebruik op een totaal van dertien in de hele provincie. Van 1966 af tot en met 1957 zal in Limburg met het oog op de te verwachten bevolkingsaanwas nog een zeventigtal kerken nodig zijn, wat neerkomt op drie tot vier per jaar. Voor de financiering van deze projecten heeft thans het bisdom een beroep gedaan op de 325 pa rochies en rectoraten om naar ver mogen een bepaald bedrag hiervoor bijeen te brengen. De honderd Limburgse kerken die tijdens de oorlog werden verwoest of zwaar beschadigd, zijn op elf na alle herbouwd. Met de weder opbouw van vijf van deze kerken is reeds begonnen. Vijf priesters in één gezin Heden Zaterdag zal in Rome de 25-jarige Bendictus Janesen uit Roosendaal, tot priester worden ge wijd. Hij is de jongste van zes broers, van wie viër reeds priester zijn als cisterciënsers indeMarien- kroon. De wijdeling zelf is minder broeder conventueel. Ouders en broers zullende priesterwijding bij wonen. Geen bromfietsers met groter snelheid dan veertig km De leden van de R.A.I. hebben zich, na overleg met de minister, verbonden geen bromfietsen meer te fabriceren met een hogeremaxi mum-snelheid dan 40 km per uur. In verband met de voorbereidingen en de invoering van deze vrij willige beperking van de snelheid van bromfietsen wordt bevordert. Daar om wordt overwogen, eventueel door wettelijke maatregelen, de waarborgen daartoe te scheppen. Metselaars niet door vorst verdreven Al was het met de vorst nog geen „harde" ernst, de korte tijd, dat de dagtemperatuur onder nul was, heeft als eerste geslaagde proef gediend voor de maatregelen tot „doorbouwen in de winter". Zowel op het door de regering gesubsidieerde proefproject te Rijs wijk (woningbouw) als op werken van de Hollandse Betonmij te Mierlo en Eindhoven is de produktie op peil gebleven. De voorlopige mening van deskundigen is, dat de bijzon dere voorzieningen „goede resul taten" hebben opgeleverd. Meisje uit Beek nog steeds spoorloos De rijkpolitie heeft met speur honden de omtrek van Elsloo afge zocht om een spoor te vinden van de vermiste mej. S. uit Beek. Tot heden toe echter zonder resultaat. Kastelein, die de kapitein wilde uithangen J. T., kastelein te Roermond, had een aantal militairen opgeruid tegen de marechaussée door hen aan te sporen het bevel om de café-locali- teit te verlaten niet op te volgen. De 24-jarige waard fors en zwaar als een oude eik zou geroepen heb ben tot de land verdedigers: „Ik ben hier de baas. Blijven jullie maar netjes zitten". Dat verzoek viel te meer in goede aarde, omdat de jongens op die dag net met groot verlof op weg waren naar het ouderlijke huis. De Procureur-Generaal eiste in hoger beroep f 150 en een maand voorwaardelijke gevangenisstraf. Gasvergiftiging eist twee doden Toen Woensdagavond de zoon van het echtpaar H. van H.-van D. zijn vader en moeder in hun woning aan de Prins Bernhardstraat te Culemborg een bezoek wilde brengen, kreeg hij geen gehoor. Hij verschafte zich daarop toegang tot de woning en vond de oude mensen dood in de keuken, beiden nog zittend op een stoel. Geven met grote vreugde en dank jegens God kennis van de geboorte van een zoontje en broertje ROBERT H. STAAL I. STAAL-STEERNEMAN WINNIE Ysselsteyn, Puttenweg 5. De Rode Speer Morasi zal als inlands stamhoofd opvolgen maar moet eerst een be wijs van moed leveren door zijn speer te dopen in het bloed van een tegenstander. Een distrikts- opzichter, die met Morasi bevriend is, tracht hem van deze noodlottige traditie af te brengen. Tevergeefs echter, totdat Morasi door een ver giftigde pijl wordt getroffen en de speer in tweeën breekt, waarmee hij de tragische wet verbreekt. Interessante opnamen van het Afrikaanse oerwoud in behoorlijke kleuren en goede opnamen van mens en dier geven deze film enig relief. Het is een onderhoudende ontspanning voor volwassenen en rijpere jeugd. Boven 14 jaar. van 9 t/m 15 dec. 1955 GEBOREN: Janssen Johanna, Pr. Bernh.str-18 Mommen Petronella, St. Ant.str. 4a Arts Johanna, Merselo N 15a Staal Robertus, Puttenweg 5 Evers Antonius, Kempweg 37 Houben Gerardus M., Veulen H 22 Martens Peter, Tuinstraat 2 OVERLEDEN: Beniers Willem, wed. van Nüsser K., 74 jr, St. Odastraat 2. Lit j ens J. H., wed. v. Relouw H. H., 78 jr, landb., Merselo M 107. ONDERTROUWD: Sijbers Gerardus P. H., 28 jr, sigarenfabrikant te Tegelen en Wolters Ida A. A., 31 jr, Oostrum D 40. Cremers Arnoldus H. W., 25 jr, timmerman, Leunseweg 12c en Philipsen Bernardina A. W., 24 jr, winkelbediende, Leunseweg 16. Aerts Hendrikus P. H., 31 jr, broodbakker te Bergen en v. Rhee Theodora H. W., 29 jr, Castenray G 7 van Hoof Johannes A., 30 jr, jachtopziener, Veltum L 75 en Wil- sen Anna C. M., 22 jr, Veltum L 75 Goumans Antonius S. P., 29 jr, meubelmaker, Schoolstraat la en Truijen Petronella H., 23 jr, win kelbediende, St. Odastraat 1. Reijs Johannes C., 28 jr, bakker te Nijmegen en Janssen Jacoba Th. C., 22 jr, Henseniusstraat 8. GETROUWD: van Berkum Petrus A., 28 jaar te Soest en Janssen Hendrika A., 28 jr, te Venray. Jacobs Wilhelmus M. H., 23 jr, en Ingenpas Gertruda A. W., 20 jr, beiden te Venray. Albers Henricus C., 23 jr, metse laar en Hermans Wilhelmina, 26 jr, beiden te Venray. Pamela Margaret Peterson Martin Theo Clephas hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, hetwelk zal plaats vindén in de St Mary's Basiliek, Tyne Invercargill op Donderdag 29 Dec. 1955. Toekomstig adres: 98 Princesstreet Invercargill, New-Zealand. Voor de vele blijken van deelne ming bij het overlijden van onze dierbare echtgenoot en vader Theodorus van Eisen echtgen. v. Johanna Mech. Clephas zeggen wij hartelijk dank, vooral aan H.H. Doktoren, Zusters v. h. Groene Kruis, de buurt, familie, vrienden en bekenden, alsook aan Begraf.Ondern. Goumans voor de prima verzorging van de begrafenis Voor de vele blijken van belang stelling en de felicitaties bij gele genheid van ons 25jarig huwelijk ontvangen, betuigen wij, ook na mens onze kinderen, hartelijk dank M. van Opbergen G. van Oobergen- Fransman Venray, Hoenderstraat 18 Tc koop prima vet rund Loenen-Verschuuren, Leunen K44 Te koop wegens plaatsgebrek: Mulders spaarketel 120 It. met koperen binnenketel, en een grote was- of spekkuip. Grotestraat 28, Te koop gevraagd worstkoeien, zeugen en beren C. Kremers, Tel. 4781—292 Vierlingsbeek Te koop wandelwagentje en kinderstoeltje Langeweg 22. Te koop vet kalf en vaarskalf Jos. Drabbels, Langstraat 43. Te koop 2 hoogdragende koeien A. vd Munckhof. Vlakwater. Te koop roodbont maalkalf M. van Dijck, Overloonseweg 49. Te koop v. vaars 20 lt melk, pink 8 mnd. en dragende zeug J LenssenBothen, Vierlingsbeek A 117. Te koop partij biggen en Bellefleur appelen Th. Jacobs, Steegsbroek I 18. Te koop goed onderh. kachel Grotestraat 17a Te koop binnenwasketel 10G It Langstraat 45. Te koop partij biggen en een stierkalf G. Winnen, Overloonseweg A 3 Te koop varken v. huisslachting 150—160 kg Kind, vd Boogaart, Lull C 48. Te koop dr. varken 14 w. dracht M. H. Tijssen, Beek M 101 Merselo Te koop wegens plaatsgebrek goed onderh. kinderwagen Schoolstraat 9. Te koop dragende koe 26 Dec. voldr., tbc vr. stal, a.b. vrij J. Linders, Deurneseweg 12. Te koop 6 biggen, guste koe en partij rode wortelen Th. Loonen, Boddebroek E 44, Oirlo. Te koop Wijnhoven's Kwekerijen, Oirlo. Dame, m.l. b.b.h.h., zoekt onge- meubil. kamer met pension of kookgelegenheid. Volstrekt rustige omgeving. Brieven onder nr. 666 bureau van dit blad. Uitslag Lo»r le16e prijs :D2 000041, 00298, 003322, 0(A 000230, _002ÏÏ, De prijzeïï-Sr 1956 afgehaalow Poels. Rekenfëe Verbeek, Smate A.s. Maandag 19 December kun nen weer vacantiebonnen v. f 30 worden verzilverd van 7 tot 9 uur 's avonds bij F. Swinkels, Maas- heseweg 9. GEVRAAGE net dagiwi lief voor kindfe van dit blad. Werknemer vraagt net kosthuis liefst in de kom. Zaterdags en Zondags uitstedig. Brieven met op gaaf van prijs onder nr. 150 bureau van dit blad. Dr. Aukes, to zoekt voor sp®d Zaterdagmorgo: uur St. Elisattn Te koop z.g.a.n. koffergramofoon met enkele platen. Stationsweg 24. GEVRAAGD tweele dagmeisje, 16-21 Adres burei Te koop slachtvarken H. Vermeulen, Heide L 63. Venray-Dorp Premiebetaling Zondag 18 December 1112 uur ten huize van de secretaris. Prèmie 1 pet. GEVRAAÖ& zelfstnc in deu loon f 75 p.®L Meisje'e voor enkele td( Adres buret v

Peel en Maas | 1955 | | pagina 2