KIP. afd. miitv H. Machutus Ratten serviezen Burgerlijke Stand Venray ADVERTENTIËN Johannes Hnbertns Bisterveis L. Rommen-van Vugt te Oirlo SOLEX rijders Solei Service Station L. J. VAI HARES Openbare verkoop bij executie schansenhout Onze Heda i me Slagerij J. (MDERS Vergadering Tweede Kamer verkiezingen Onder). Paardenverzekering tyóetenleen&ank SoeienieeH&aiik Pluimveehouders, L. van Hoof SIJBERS' Rolschaatsen net meisje 38 j. aspergestekers Doorschijnend plastic Het Warenhuis Vervoer v. overledenen Brumoline Drogisterij WIR POÜWELS IQóetveiZöiqinq Jos. Woltering Zengenhoiiders, 4let W)acenkui6 Brommers, Iets nodig Het Warenhuis Hioob-nieuws In het kader van de hulpactie voor het Uniformenfonds van Ven- rays Harmonie heeft de toneelclub Hloob Zondag j.l. een werkelijk goede uitvoering gegeven van „Ze kregen wat ze wilden". Men blijkt nu ingespeeld te zijn en zo zag het pnbliek Zondag een gave voorstel ling, die zeer op prijs werd gesteld. Jammer was, dat de publieke be langstelling zo gering was. O. en O. O. en O. heeft een goede keus gedaan door het mogelijk te maken, dat de balletgroep Marjo in onze gemeente optrad. We zijn, zeker wat ballet betreft, hier niet ver wend en wisten zodoende weinig van deze kunstvorm af. Deze balletgroep heeft deze moei lijkheid zeer goed aangevoeld en door middel van korte uiteenzet tingen voorde verschillende dansen een beter begrip en onderscheid mogelijk gemaakt. In hun program ma van boerendans tot ballet gaven zij een overzicht van en inleiding ^ot het hedendaagse ballet, dat voor vele bezoekers een openbaring was. De muzikale omlijsting van een en ander had beter kunnen zijn. De technische mogelijkheden, welke er nu zijn, hadden een beter geluid kunnen produceren. Patronaat en clubs De jongens van groep 2, die tot nu toe Zondags van half 6 tot half 8 patronaat hadden, moeten voor taan Zondags van half 8 tot half 10 komen zoals Zaterdagavond. Maandagavond van 7 tot half 9 Huisvlijtclub. Woensdagavond om 7 uur. Ont wikkelingsavond voor jongens bo ven 14 jaar: „Een kijkje achter het IJzeren gordijn". Vrijdagavond van half 8 tot half 10 „werkende Jeugd". Ontwikkelingsavond jongens a.s. Woensdagavond om 7 uur is er een ontwikkelingsavond voor jongens boven 14 jaar in de zaal van het oatronaat. Ook niet leden hebben gratis toegang. Opera-reis naar M.-Gladbach „Der Zigeuner-baron" Door de overgrote belangstelling is het niet mogelijk om aan alle aanvragen om plaatsen te voldoen. Deze operette zal nog ééns ge speeld worden uitsluitend voor Ne derlandse gasten op Zondag 11 Dec. om 19 uur met dezelfde bezetting als voor de opvoering van Zaterdag 19 November. Die dag zullen er 500 Nederlandse gasten in M.-Glad- bach zijn. Opgaven aan de bekende adressen. Filmkring in Venray Enkele weken geleden heeft er in Peel en Maas een ingezonden stuk 'estaan, waarin gepleit werd voor de oprichting van een filmkring in Venray. Degenen die interesse hiervoor hadden konden zich schriftelijk of telefonisch opgeven bij de Fa. v.d. Munckhof. Ter ondersteuning van deze op roep zijn een week daarna huis aan huis circulaires bezorgd, waarin nogmaals de doelstellingen werden uiteengezet en waarbij men zich door middel van een formulier kon opgeven als geïnteresseerde. Toen zelfs deze tweede poging een mager resultaat opleverde, zijn er enkele mensen bereid^gevonden om overal 'n kort huisbezoek te brengen om het iedereen zo gemakkelijk mogelijk te maken. Men hoefde niet te schrijven of telefoneren, het op geven van de naam was voldoende. Maar zelfs deze methode bleek niet bij machte het aantal liefhebbers beduidend te vermeerderen. Uit een en ander heeft het Actie Comité gemeend de conclusie te moeten trekken, dat er in Venray te weinig belangstelling bestaat voor goede films om het bestaan van een filmkring uit financieel oog punt te rechtvaardigen. Wij zien daarom, voorlopig althans van verdere pogingen af om deze vorm van cultuur in Venray ingang te doen vinden. Het Actie Comité Gevonden Vier entree-bewijzen voor de uit voeringen van O. en O. 3e, 4e, 5e en 6e uitvoering, Thijssen St. Joris- park. VLUCHTELINGENHULP Men is overal al bezig met de sleutelactie voor de vluchtelingen hulp. Zoals bekend wil men de millioenen vluchtelingen, vooral in Oostenrijk en West-Duitsland hel pen door middel van een sleutel actie. In ieder huis, in ieder ge bouw zwerven sleutels rond, die niemand meer gebruikt en waarvan niemand het nut feitelijk nog kent. Ze liggen daar maar te liggen. Nu kunnen ze gebruikt worden voor dit prachtige doel, mensen in nood helpen. Op de verschillende kerkdorpen, waar men al klaar is, is men best tevreden over de resultaten. Manden vol sleutels en daarnaast persoon lijke giften zijn opgehaald. Waar nog geen rondgang is ge weest, zal ze waarschijnlijk binnen enkele dagen beginnen. En we ver trouwen, dat ook bij deze „ophalerij" het succes even groot zal zijn. Dan is er verder in het kader van die actie op zondag 20 november of zondag 27 november in alle parochies onzer gemeente nog een .speldjescollecte voor het vluchte lingenwerk. De gedachte alleen al, dat U van huis en haard verdreven, met achterlating van alles in de vreemde een nieuw bestaan zou moeten opbouwen, zal ook U doen besluiten deze speldjesactie nog eens extra te gedenken. Het is voor Uw lijdende medemens en tevens een dankoffer, dat het leed wat deze mensen hebben doorgemaakt en nog moeten doormaken, aan U voorbij ging. PIËLHAAS Doordat het maandelijkse bal in verband met de Advent een week vervroegd werd, heeft de Vastel- aovesklup besloten de zitting en het bal te combineren en gaan we dus grootsteeds doen: variété met dan sen. Der Willumke en Giel, twee ras-echte Vastelaovesgekke uit het zuiden, komen evengoed optreden en alle festiviteiten gaan gewoon door. Ook is de prijs hetzelfde ge bleven, zodat dus op een goed bezoek kan gerekend worden. Toneeluitvoeringen. LEUNEN. De Toneelvereniging „Comedia" zal ten bate der Fanfa re ,,St. Catharina" een toneeluit voering geven, niet zoals vroeger was bepaald op 20 en 21 Nov., doch op 27 en 28 Nov. Hierover volgen nog nadere gegevens. VEULEN. De toneelvereniging „D.O.E.T.", heeft besloten om op 4 en 8 December a.s., haar eerste winteruitvoering te geven in zaal van Gassel. Opgevoerd zal worden het toneelspel in drie bedrijven .Vader Landman" van A. Klijssen. Van Nov. tot Mei scherpe verkeerscontrole met verplicht proces-verbaal Een derde grootscheepse ver- keersactie zal in het gehele land op 21 November beginnen en duren tot in Mei van het volgend jaar. Een half jaar lang zal zeer scherp toezicht worden gehouden op de verlichting van al het rijdende ver keer, op de gedragingen van allen die aan het verkeer deelnemen en op de technische conditie van de motorvoertuigen. De aanwijzingen van de minister van Justitie hiervoor zijn bijzonder streng. Van iedere overtreding moet ogenblikkelijk proces-verbaal wor den opgemaakt. De controle tijdens de eerste en tweede verkeersactie was op dezelfde feiten gericht als de nieuwe actie. Volgens mr. A. Bakker, chef van het bureau juridische zaken van het ministerie van Justitie, is de verlichting nog „zo allertreurigst", dat daaraan weer alle aandacht moet worden besteed. Dat geld ook voor de naleving van de technische voorschriften en de gedragsregeis. GEMEENTE-GENEESHEER KAN GEEN RAADSLID ZIJN In hoogste instantie heeft de Kroon het beroep verworpen, dat de heer G. A. Smals te Well heeft aanhangig gemaakt tegen een be slissing van Gedeputeerde Staten van Limburg, krachtens welke zijn functie als gemeente-geneesheer onverenigbaar werd verklaard met de vervulling van het raadslidmaat schap in de gemeente Bergen. De heer Smals werd bij de laatst gehouden raadsverkiezingen voor de eerste maal gekozen. Vorig jaar ontving hij van de burgemeester van Bergen een waarschuwing als bedoeld in art. W 6 lid 1 der Kies wet, betrekking hebbende op met het raadslidmaatschap onverenig bare functies. De gemeenteraad van Bergen nam hierna echter het besluit, dat hij toch het raadslidmaatschap zou mogen blijven bekleden. Hiertegen diende de burgemeester een be zwaarschrift in bij Gedeputeerde Staten van Limburg. Tot aan de laatst gehouden ver gaderinghad deheer Smals, hangen de de uitspraak in hoogste instatie, zitting in de raad. Dodenrit in gestolen auto Na een achtervolging over acht kilometer met een snelheidjvan 140 km per uur heeft de Venlose politie aan de rand van de stad een vrij wel nieuwe Chevrolet tot stoppen kunnen dwingen, die uit een garage te Arnhem gestolen bleek te zijn door twee negentienjarige jongelui. De Venlose politie had van de Rijkspolitie te Velden bericht ge kregen, dat bijeen verkeerscontrole een Chevrolet met grote snelheid was doorgereden zonder zich te storen aan het teken om te stoppen. De politie trof de wagen in Lom, acht kilometer van Venlo, maar kreeg hem pas in de stad te pakken. De twee jongelui, ontvlucht uit een rijksopvoedingsgesticht te Eibergen, hadden reeds duizend kilometer door Nederland rond getoerd. Zij waren van plan geweest, naar het buiten land te rijden en zich te melden voor het vreemdelingenlegioen. Toen de Chevrolet in,Venlo nood gedwongen tot stilstand kwam, stapte behalve dit tweetal nog een derde inzittende uit. Het bleek een lifter te zijn, die tijdens de „doden rit" van Lom naar Venlo duizend angsten moet hebben uitgestaan. Oude vrouw in Maas Een wachtmeester van de Rijks politie te Well, heeft Zaterdagmid dag even ten Zuiden van de Ko- ninginnebrug bij Well-Wanssum, het stoffelijk overschot van een vrouw in de Maas ontdekt. Het bleek dat te zijn van de 81- jarige J.V. die met haar tien jaar jongere broer P. J. V. samenwoonde, niet ver van de plaats waar het stoffelijk overschot werd gevonden. Toen de politie zich voor inlich tingen tot haar broer wilde wenden, bleek deze niet thuis te zijn. P.J.V. placht 's Zaterdags naar de markt te Venlo te gaan en aldaar een familielid te bezoeken, doch bij zijn familie te Venlo was hij Zaterdag niet geweest. Urenlang dreggen bleek nutteloos. Men blijft echter aan een ongeluk geloven, aangezien de verhouding tussen broer en zuster zeer goed was. HEBT U UW VEE GETELD? Allerwegen leest en hoort men aan het begin ven de stalperiode over het grote belang van een voe derplan. Een weloverwogen voe ding in de winter verlaagt immers de kostprijs en verhoogt dus de winst. Het voornaamste is hierbij een redelijke voorraad voer van goede kwaliteit per koe. Behalve van da ha.-opbrengst en de geoogste op pervlakte hangt de voedervoorraad per koe uiteraard ook af van het aantal stuks vee dat u opstalt. Wij hebben wel eens de indruk gekregen, dat dit wat te veel ver geten wordt. Er zijn streken waar veel vee het aanzien van de boer verhoogt, maar dit mogelijk hogere aanzien maakt het verlies niet goed dat de boer lijdt op te veel aange houden koeien. Het verschil in marktwaarde tus sen voor- en najaar is bovendien vaak te ongunstig of te klein om een motief te zijn. Tenslotte moet men vooral niet vergeten, dat de kostprijs van alle wintermeik van het bedrijf wordt verhoogd... Volgt daarom het devies: Uw vee geteld 't Bespaart U geld! van 11 t/m 17 november 1955 GEBOREN: Classens Jozef, Oirlo F 47 van de Water Catharina, Meerlo Bertrams Petronella, St. Odastr. 20 Gommans Peter, Gussenstraat 16 Mulders Wilhelmina,Paardekopw.l8 Madou Helena, Timmermannsw. 31 Janssen Gertruda, Schoolstr. nw. 15 OVERLEDEN: Smeets Lambertus P. J., 91 jaar, R.K. Priester, Leunseweg 1. Manders Pieter M. M., 11 mnd., Oostrum D 7b. ONDERTROUWD: van Berkum Petrus A., 28 jaar, electro-technisch ingenieur te Soest en Janssen Hendrika A„ 28 jr, ver pleegster, Ringweg 10. Martens Gerardus W. J., 29 jr, magazijnknecht, Leunen K 10b en Fleurkens Antonia S. M., 23 jaar, Jan Poelsweg 7. GETROUWD: Gijsbers Christiaan P. J., 38 jr, opperman te Ar een en S winkels Petronella J. S., 36 jr, Venray. Claessens MathiasJ.,26 jr, landb. en Hendrikx Johanna H. E., 26 jr, beiden te Venray. vd. Kroonenberg Thomas A., 22 jr, scheepswerktuigkundige te Wanroy en Gommans Margaretha L. J., 19 jr, Venray. Vinkenberg Wilhelmus P. J., 27 jr, bankwerker te Boxmeer en Lenssen Arnoldina M. W., 26 jr, Venray. Rongen Hendrikus W., 33 jaar, landb. en Swinkels Wilhelmina H., 25 jr, beiden te Venray. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje AN KA Bij het H. Doopsel ontving het de namen Anna Catharina. W. VERHEIJEN M. VERHEIJEN— DE JONGE PETER, WILLY Eganville, Ont. Canada. Voor de vele blijken van belang stelling ondervonden bij de ziekte, het overlijden en de begrafenis van onze inniggeliefde en onvergetelijke echtgenoot, vader, behuwd- en grootvader betuigen wij onze hartelijke dank. Wed. E. H. Bistervels- Kemmelings kinderen en kleinkinderen Oirlo, Nov. 1955. (In plaats van kaarten) Hiermede betuigen wij onze har telijke dank voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bij gelegenheid van onze 40-jarige echtvereniging. Speciaal dank aan familie, vrienden en kennissen en aan de buurt van de Vlakwaterweg. Venray, Nov. 1955 Vlakwaterweg 5. A.s. ZONDAG Feest van de De H. Missen zijn om 7 uur, 8 uur, 8.30 uur. Plechtige hoogmis om 10 uur. Verering van de relikwie en ze gening van water en brood na iedere H. Mis. Om 3 uur plechtig Lof ter ere van St. Machutus. Er bestaat gelegenheid zich te laten inschrijven in de Broedersch. van St. Machutus. Met ingang van 1 Januari moeten alle bromfietsen voorzien zijn van een trommel- of terugtraprem. Wij hebben in voorraad ruilwielen met remnaaf. Wacht niet langer. Kom bijtijds om teleurstelling te voorkomen. irkt 2a Grotestraat 2 Te koop z.g.a.n. kinderwagen Langeweg 1. Gemeente VENRAY Ingevolge artikel 291 der gemeente wet zal deurwaarder Schreurs op Vrijdag 25 november 1955 des vm. om 10.30 uur, in het openbaar tegen gerede betaling verkopen: meubilaire goederen, bestaande uit een fornuis, tafel en rookstoel, zich bevindende in de woning Smakterweg 52 te Venray, bewoond door G. H. Barents. De verkoping zal plaats vinden in of nabij voormeld pand. Te koop in de gemeentebossen onder Mer- selo. Te bevragen bij H. Zegers, gemeente-voor werker, Merselo, bij de brandtoren. Te koop z.g.a.n. 2pits Butagas- comfoor m. fles en drukregelaar. Verheijen, Leunen K 27. Te koop herenfiets met licht en een stofzuiger Wilhelminastraat 35. Te koop kinder-filmtoestel met 5 filmpjes Smakterweg 2. Te koop zware slachtzeug Th. Classens, E 43 Oirlo Te koop KAPITEIN MOBYLETTE in goede conditie, f 85. Jos. Cup, Maashees Te koop 2 varkens voor huisslachting ca. 160 kg en handgierpomp, wegens aanschaffing van electrische W. van Ooi, Hoebertweg 5, Venray Te koop 3 kalveren 3 m. oud een schot 3 m. gedekt ook te ruil tegen verse of koe met melk P. A. Derikx, Castenray H 32 Te koop TROPISCH AQUARIUM met bijbehorende tafel, lichtkap, pomp en verwarming. Geheel be plant en ingericht, m. 70 x 45 x 35 Stationsweg 22 Te koop 4 eiken stoelen met 2 leunst. allen bekleed met pluche Grotestraat 28. Te koop drachtige vaars 23 november aan telling, A-stal G. Arts, Endepoel, Merselo Te koop partij zware biggen J. Kunen, Veulen H 26 Te koop 5 biggen L. Fleuren, Heide .Te koop MOOIE GEKLEDE POP 55 cm groot, nieuw Adres bureau van dit blad Te koop zo goed als nieuw overjasje, leeftijd 6 jaar, een kinderledikant en een paar meisjes winterbontlaarsjes maat 37 F. W. Hendriks, Langstr. 33B, Venray Te koop 8 biggen L. Hendrix, Oostrum D 42 Per vergissing op maandag 14 nov. een verkeerd Gazelle herenrijwiel meegenomen L; H. van Osch, Heide, Tel. 780 Gekookte ham 100 gr. 55, 250 gr. 1.25 Leverworst 500 gr. 65 Vrijdag en Zaterdag Braadworst 500 gr. 1.35 Aan de leden van de Op Maandagavond 8 uur wordt in Lunchroom Verheugen een korte gehouden, waarop candidaten ge steld kunnen worden voor de a.s. Het Bestuur VENRAY Premiebetaling Zondag 20 November v.m. van 11— 12 uur in café G. Nellen, Heide. Premie 1 pet. LEUNEN Wegens huwelijk van de kassier s het Kantoor Donderdag 24 en Vrijdag 25 November GESLOTEN Het Bestuur Het Kantoor van de VENRAY is Woensdag 23 November GESLOTEN ondergetekende is nog niet in staat U persoonlijk te bezoeken, maar hoopt het vertrouv/en en de gunst waardig te blijven voor het leveren van alle soorten kuikens. Beleefd aanbevelend, BrukskeC74 Venray Wegens familieomstandigheden is onze zaak Dinsdag 22 en Woensdag 23 November GESLOTEN Brandstoffenhandel zullen bij uw kind zeker welkom zijn. Mooie keuze in goede merken vindt U bij Poels' Rijwielhandel Wij repareren ook rolschaatsen. Biedt zich aan Kan goed koken en werken, liefst van 's morgens 8 u. tot 4 uur en liefst ook slapen, bij voorkeur in Venray. Heeft jaren gediend. Br. onder no. 11T7 bureau dezer. Voor het komende seizoen gevraagd. M. Steeghs-Janssen, Oirlo E 67 Biedt zich aan net meisje 21 jaar voor 3 of 4 hele dagen p. week. Inlichtingen D 7E Oostrum. Jongensfiets 6-10 jaar te ruil tegen grotere maat. Te koop inmaakpot 30 liter Overloonseweg 27. Te koop 2 jonge zeugen v. huissl. Jac. Wismans, F 21 Oirlo. Te koop lichtgrijze kinderwagen z.g.a.n., halfhoog model. Woonoord Vlakwater, barak I, kamer 6. Te koop bolderwagen, kruiwagentje en electr. houten wasmachine. Adres bureau van dit blad Te koop gevraagd worstkoeien, zeugen en beren C. Kremers, Tel. 4781—292, Vierlingsbeek Te koop jongens- en meisjesrijwiel en een witte keeshond P. Janssen, Kruisstraat 6. (nalu.) Te koop dragende J.V.R.-zeugjes M. Jenniskens, Steeg K 70 Te koop jonge zeugjes bijna voldr. Burgers, Veulen H 21. Te koop partij biggen P. Jacobs, Spurkt. Te koop 8 zware biggen A. Sikkes, Overloonseweg A 2 Te koop JONGENSRIJWIEL 24 x l1/» wielen. Beschadigd Poels, Grotestraat 26 beschermt uw auto, kinderwagen of fiets tegen stof en vuil. Goedkoop Hofstraat 10 in en buiten Venray per speciale lijk-auto verzorgt Begrafenisonderneming J. Goumans, Schoolstraat 1 Telef. 592 vreten aan uw fortuin. Zij brengen ziekten in uw stallen en vernielen voor kapitalen aan goederen. Dit kunt U voorkomen. Haal het wondermiddel van de Ratten vanger van Maastricht en U bent van de rattenplaag verlost. De speciaalzaak voor Venray e. o. Langstraat-hoek Henseniusstraat Telef. 556 A.s. Donderdag 24 November nam. van 1.30 tot 5.30 uur zitting voor pedicure-behandeling in Café-Restaurant De Burggraaf, P. Janssen, Stationstraat 2, Telef. 244. Venray. Behandeling van verhoornde-, kalk- en ingegroeide nagels, lik doorns, eeltplekken. Steunzolen en gipsafdrukken, elastieken kousen naar maat, dub bel en enkelrechts, ook nylon. Pijnloze behandeling, ook volgens medisch attest. Levering van luxe- en ortho- paedische maatschoenen. Fabrikatie van steunzolen en orthopaedische artikelen, vervaar diging in eigen bedrijf. Na de zitting volgt behandeling aan huis van de opgegeven privé- adressen. Medischgedipl. Voetspecialist Hogekampweg 2, VENLO a.d. Hertog Reinoudsingel Tel. K 4700—2582 vanaf heden gelegenheid tot laten dekken van alle soorten zeugen. Aan eerste klas fokmateriaal wordt de uiterste zorg besteed. Erk. stamboekbeerhouderij. Beleefd aanbevelend, M. JENNISKENS Steeg K 70, LEUNEN Hebt U onze magazijnen al bezocht, daar vindt U de mooiste Koffie- Eet- Thee- en Drink- het mooiste geschenk, -.oop even binnen, het verplich U tot niets. Hofstraat 10 Telefoon 566 bent U gewapend tegen de koude Laat St. Nicolaas er anders voor zorgen. Hij vindt bij ons een mooie sortering in beenpijpen, regenbroeken (dubbeldoek), wanten met en zonder bontvoering, motormutsen, brillen, oorwarmers, handwarmers Het beste adres met de beste spullen is: POELS' Rijwielhandel voor de slacht of inmaak Bel even 566* wij bezorgen het U. Hofstraat 10 Telefoon 566

Peel en Maas | 1955 | | pagina 2