?iik Serviezen APPELS J. Coenen-Hootackers K.A.B. Dames-Pullovers en Vesten GERO Coopmans, Langstraat Kerkelijke Diensten fëxtia St. ïlicoiaaAcadeaux z'i[k WKKÊÊÊBÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊBÊÊÊÊ^M J. Coenen-Houtackers qrootestraatV28"^ELÈFAN5,3en "ES WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN ^viRP^ï^l^cf VAN AARSSEN Patersstraat Eet- Koffïe- Thee- Nieuwste modellen Fraaie modetinten Prachtkwaliteiten Keurige afwerking ZILITIETR Ook voor ZILMETA Demi's, gabardine en popeline Jassen, Autocoats of Joppers Een goede boekhouding kunt U niet missen fa. v.d. Munckhof Zaterdag 12 November 1955 No 45 ZES EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS CONFECTIE VAN "EEN RIJK BEZIT van 13 tot 19 November PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week KAPELAAN KEIJSERS 24e Zondag na Pinksteren. 6 uur lm. vd. parochie; 7 uur lm. overl. fam. Theuws-Beterams; 8 uur lm. Jean Cuppen, Alberdina Hendriks en zoon Martin; 9 uur kindermis Gerard Stevens; 10 uur Hoogmis Jan vd. Goor; 2 uur kleine Congre gatie in kapel van Jerusalem; 3 uur kinderlof; 7 uur kruisweg en Lof. Maandag: Octaafdag van St Wil- librord. 6.45 zielemis voor overl. parochianen'; 7.30 lm. Jeanne Ver meulen; 7.30 zijalt. lm. t.e.v. O.L. Vrouw uit dankbaarheid (R); 8.15 gest. jrd. Cornells Raedts en Petr. Smits (sol. lkl); 7 uur zielelof en Rozenhoedje. Dinsdag: H. Albertus de Grote. 6.45 lm. overl. fam. v. Opbergen- Fransman; 7.30 lm. overl. familie Oudenhoven-Loonen; 7.30 zijalt. lm. Gebrs. Kusters-Verheijen; 8.15 gest. jrd. Petrus Hub. M. Camps enechtg. Anna M. vd. Pas (2kl). Woensdag: H. Gertrudis. 6.45 lm. Frans Janssen; 7.30 lm. Gebrs. van Es; 7.30 zijalt. lm. overl. familie Jansen-Claessen en Gerard Jansen; 8.15 gest. jrd. Antoon Claessens en Hendrica Jenneskens (1H). Donderdag: H. Gregorius, Won derdoener. 6.45 lm. Antoinette Poels- Litjens; 7.30 H. Sacramentshoog mis; 8.15 gest. jrd. Gerard Arts en Hendrica Verheijen (3kl). Vrijdag: Kerkw. vd. Basilieken v. St. Petrus en Paulus. 6.45 lm. Piet Tacken en overl. fam.; 7.30 lm. Comelis Raedschelders; 7.30 zijalt. lm. Roelof Drenth; 8.15 gest. jrd. Johanna Smits, Antoon Smits en Petronella Bekkers (2kl). Zaterdag: H. Elisabeth. 6.45 O.L. Vrouwhoogmis; 7.30 lm. Joh. van Meijel en dochters; 7.30 zijalt. lm. Helena Goumans-Peters; 8.15 gest. jrd. Hendrik Poels en Johanna Camps (1H); 7 uur Marialof en Rozenhoedje. VELTUM. Donderdag 7.30 lm. v overl. ouders Custers-Roblns. KATECHISMUS: Alle schoolkin deren leren deze week de 15e en 16e les. Heden Jeugd-H. Familie Heden, Zaterdagavond om half 8 precies is er bijeenkomst in de Parochiekerk. Trouwe opkomst ver wacht. Jongens vanaf 14 jaar, die bij de Jeugd-H. Familie willen komen, kunnen Zaterdagavond ook komen en zich tegelijk als lid op geven. H. Familie Leden, denkt aan de vergadering zondagmiddag om 5 uur. Komt allen trouw op. RECTORAAT PATERSKERK 24e Zondag na Pinksteren. H. Mis sen om 6.30, 7.45 en 10.30; 9 uur Hoogmis; Communiceren begint vooraan; eerste collecte voor onze kerk, tweede collecte v. Binnenl. Apostolaat; 's avonds 7 uur Lof en Rozenhoedje. Dinsdag: 6 uur uitst. vJi. Allerh. Gez. H. Mis en 's avonds 7.30 Lof t.e.v. H. Antonius. Vrijdag: feest v. kerkwijding van Basiliek H. Petrus en Paulus; 7.30 oefening van H. Kruisweg. Zaterdag: H. Elisabeth v. Hon garije. Gen. Absolutie. Van 3—8 uur gelegenheid om te biechten. Deze week zal voor ons klooster de jaarlijkse botertermijn worden gehouden. MIS-INTENTIES Zondag: 6.30 Jean v. Bergen; 7.45 Jean Cuppen, Alberdina Hendriks en zoon Martin; 9 uur jrg. Gertr. Janssen, echtgenote van Piet Coop- mans en overl. ouders, broers en zusters; 10.30 Hendrik Huisman en Maria Pouwels. Maandag: 7 uur Jan Hendriks; 7.30 overl. ouders; 7.45 overl. fam. Paules; 8.30 overl. fam. Wijnhoven- Roelofs. Dinsdag: 7 uur Henri Hoeijma kers; 7.30 Ida Gitzels-Hofman7.45 Johanna v. Rooij-Hendriks en zoon Harrie; 8.30 Johanna en Antoon Roelofs. Woensdag: 7 uur overl. fam. van Meijel; 7 uur overl. fam. Kusters- Jacobs; 7.30 Willem Lemmen; 7.45 José Kremer-Vullinghs. Donderdag: 6.30 Ida Gitzels-Hoff- man; 7 uur overl. fam. Kusters- Jacobs; 7 uur Jan Hendriks; 7.30 Antoon Jenniskens en Wilhelmina v.d. Pasch; 7.45 gez. H. Mis Leo Colsen; 8.30 t.e.v. H. Hart en Sint Antonius. Vrijdag: 7 uur Piet Bom en zoon Pierre; 7.30 overl. fam. v. Meijel; 7.45 Hendrik Holtackers en zoon Jan; 8.30 overl. ouders en zuster. Zaterdag: 6.30 overl. fam. Ver heggen-v. Haren; 7 uur overl. fam. v. Meijel; 7.30 t.e.v. O.L. Vrouw(R); 8.30 gez. H. Mis uit dankbaarheid bij gel. v. 25-jarig ambtsjubilé. PAROCHIE OOSTRUM Zondag: St Willibrorduszondag; 7 u. H. Communie; 7.30 en 10 uur beide H. Missen; 3 uur lof. Maandag: 7.30 gest. gez. H. Mis tot zek. intentie. Dinsdag: 7.30 best. zm voor overl. fam. BroekmansBovee. Woensdag: 7.30 best. zm v. overl. fam. DerksPeters. Donderdag: 7.30 H. Mis t.e.v. O.L.Vr. v. Oostrum, tot zek. int. 3e Vrijdag der maand, dus missie- vrijdag v.d. jeugd: 7.30 best. zm v Joh. Joosten en echtgenote; onder de H. Mis gen. H. Communie v.d. kinderen voor de Missie. Zaterdag: 7.30 gest. gez. jaarg. voor Wilh. Loonen en Elisabeth v. Heijster; 7.30 Marialof. PAROCHIE OIRLO 24e Zondag na Pinksteren. 2de Zondag der maand. Alg. H. Comm. afd. mannen en jongelingen; 6.30 H. Communie; leesmissen om 7 uur en 8.30; parochiemis om 10 uur; 3 uur kruisweg en Lof, daarna verg. v.d. H. Familie afd. mannen en jongelingen; eerste collecte voor- geschr. collecte v. 't binnenl. apost., tweede collecte voor onze kerk. Maandag: 7.30 gest. jrg. Peter Mathias Billekens. Dinsdag: feestdag vd. H. Machu- tus met octaaf, sinds onheugelijke tijden vereerd in deze parochie v. kinder- en zenuwziekten. Na iedere H. Mis gedurende het octaaf ver ering vd. relikwie en zegening van water en brood en gel. om zich te laten inschrijven in de broederschap. 7.30 lm. t.e.v. St Machutus; 9 uur pl. Hoogmis t.e.v. St Machutus vd. levende leden vd. broederschap. Woensdag: 7.30 lm. t.e.v. St Ma chutus; 9 uur Hoogmis vd. overl. leden vd. broederschap. Donderdag: 7.30 lm. t.e.v. St Ma chutus; 9 uur best. Hoogmis t.e.v. St Machutus. Vrijdag: 7.30 lm. t.e.v. St Machu tus; 9 uur best. Hoogmis t.e.v. St Machutus. Zaterdag: 7.30 gest. jaarg. Anna Baeten en Jan Teeuws; 9 uur best. jrg. Gerard Nelissen; 'savonds 7 uur Marialof; gel. om te biechten van 57 uur. A.s. Zondag Solemniteit v.d. H. Machutus. De H. Missen om 7 uur, 3 uur en 8.30; pl. Hoogmis met preek om 10 uur. PAROCHIE CASTENRAY 24e Zondag na Pinksteren, St. Willibrord-zondag, 2e coll. v. bin nenl. apost., 10 u. hoogmis voorde parochie, waarna congregatie vd. jongens, 2.30 kruisweg en lof, waar na H. Familie, mannen. Maandag 7.30 gez. H. Mis overl. fam. Hesen-Keijzers. Dinsdag 7.30 gez. H. Mis fam Claessens-Vissers, 9.30 pl. H. Mis bij gel. hu wel.-inzegening bruidspaar Hesen-Keijzers. Woensdag 7.30 gez. jd. Gertrudis Philipsen. Donderdag 7,30 gez. mdd. Wilhel mina Weijs. Vrijdag 7.30 gez. jd. Gertrudis Heidens—Driessen. Zaterdag 7.30 gez. H. Mis t.e.v. OLVr. v. Alt. Bijst. t.i.v. hen, die hiervoor offerden, 67 biechten, 7 u. lof en rozenhoedje. A.s. zondag, laatste zondag van het kerkelijk jaar. RECTORAAT SMAKT 24e Zondag na Pinksteren. Sint Willibrordus-zondag. 6.30 lm. voor Martinus Bonants en echtgenote; 7.30 lm. v. overl. fam. Geurts-Hel- dens; 10 uur Hoogmis v. overl. fam. Verstegen-Koenen; onder alle H.H. Missen collecte vd. St. Willibrord- vereniging; 3 uur Lof en Rozen hoedje. Maandag: 6.30 lm. voor Jacobus Janssen en A. M. Pauwels; 7.30 lm. voor Marcillia Kersten-v. Osch. Dinsdag: 6.30 lm. voor Theodora Janssen-Vermeulen; 7.30 lm. voor de meest verlaten zielen. Woensdag: 6.30 lm. v. overl. fam. Coppis-Barends; 7.30 lm. t.e.v. St. Jozef uit dankbaarheid. Donderdag: 6 30 lm. v. overl. fam. Kersten-Geurts; 7.30 lm. t.z. int. Vrijdag: 6.30 gez. jrd. v. Jozef en Piet Versteegen; 7.30 lm. v. Jan Zeegers. Zaterdag: 6.30 l.m. v. een overl. moeder; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw v.d. berg Carmel; v. 57.30 biechtgel.; om 7.30 Marialof. PAROCHIE YSSELSTEYN 24e Zondag na Pinksteren: 6.30 lm 8.15 overl. fam. Gijsbers-Swinkels, 9.15 kindermis, 10.15 hoogmis v.d. fam. Janssen-Koppens, 2 uur lof, 2.30 H. Familie, mannen. Maandag 7.30 lm. Maria Claessens Dinsdag 7.30 lm. fam. Camps— S preeuwenberg. Woensdag 7.30 lm. overl. familie J anssenDroesen. Donderdag 7.30 gez. jg. Ant. Jen neskens en Wilhelmina vd. Pas. Vrijdag 7.30 lm. uit dankb. fam. Vergeldt-Custers. Zaterdag 7.30 lm. Peter Johannes Rongen, 5 u. Marialof. PAROCHIE LEUNEN 24e Zondag na Pinksteren: 7 uur H. Mis vd. parochie, 8.30 overl.fam. Leijssen-vd. Walle; 10'15 hoogmis v. Henrica Reijnders-Nooijen, 3 uur lof, 3.30 H. Familie, mannen. Coll. voor het St Willibrordus Apost. Maandag 7 u. H. Mis Certrudis en Martin van Dijck, 7.30 v. Jean Holtackers. Dinsdag 7 u. H. Mis Willem Arts en Gertrudis Niessen, 7.30 geen H. Mis, 9.30 huwelijkshoogmis bruids paar Claessens-Hendrikx, 7.30 n.m. godsdienstcursus 18-jarlgen. Woensdag 7 u. H. Mis v. Jean Loenen, 7.30 v. Peter Joh. Rongen en echtgenote. Donderdag 7 u. H. Mis vd. vrouw van Peter Lucassen, 7.30 gest. jg. Ant. Jenniskens en Wilhelmina van de Pasch. Vrijdag 7 u. H. Mis overl. familie Josten-Smits, 7.30 sol. gest. jg. Th. Asselberghs en echtg. Zaterdag 7 u. H. Mis, 7.30 gez. jg. Hendrik en Lena van Soest, 56 biechten. 7 u. Marialof. A.s. zondag, laatste zondag van het kerkelijk jaar. Van 21-27 nov. en 12-18 dec. cur sus „Rijker leven" voor verloofde meisjes op Kasteel Well. Kosten f 35.— RECTORAAT HEIDE 24e Zondag na Pinksteren: 7.30 v. Leonardus Willems en Martinus Jaussen; 10 u. v.h. Apostolaat der Stervenden; 2.30 lof, waarna ver gadering der christelijke moeders (Christus overwint meebrengen). Maandag: 7.30 v. Peter v. Meijel; 's avonds 7.30 bijeenkomst vd. ouders voor de cursus „Het leven in". Dinsdag: 7.30 overl. ouders Lem menNillesen. Woensdag: 7.30 v.d. intenties v.d. jeugd; begin cursus 10 uur. Donderdag: 7.30 overl. familie GeurtsGellings. Vrijdag: 7.30 overl. fam. Giezen Swinkels. Zaterdag: H. Elisabeth van Thü- ringen; 7.30 uit dankbaarheid; 5.30 biechten; 7 uur lof. RECTORAAT VEULEN 24e Zondag na Pinksteren. Willi brordus-zondag. 7 uur gelegenheid tot Communiceren; 7.30 lm. voor overl. fam. Janssen-Smulders; 10 u. Hoogmis tot int.; tweede collecte v.h. Willibrorduswerk met preek onder beide H. Missen; 2.30 kruis weg vd. overl. vh. rectoraat, daarna processie naar het kerkhof alwaar absoute; H. Familie mannen. Maandag: 7.30 lm. v. Leo Jacobs Dinsdag: 7.30 lm. v. Jac. Verbugt en overl. kinderen. Woensdag: 7.30 lm. v. Jan Bovee en Johanna v. Wylick; 9 uur Hoog mis overl. fam. Hendriks-Claessens. Donderdag: 7.30 Hoogmis zesw.- dienst voor vrouw Cleven. Vrijdag: 7.30 lm. v. alle overl. v. het rectoraat. Zaterdag: 7.30 lm. vd. overl. fam. Houben-Direks; biechtgel. van 5.30 tot 6.30; 7.30 Lof t.e.v. Maria. Zondag 13 nov. na de hoogmis ge legenheid tot betaling der banken- pacht in zaal v. Gassel. Betaling kan ook geschieden door overschr. bij boerenleenbank. Accolythen 20 nov.: Willy Fleur- kens, Hub. van Kempen, Henk de Krijger en Wim Geurts. Kerkpoetsen: Marie de Lauw en Dien Cleven. Katechismus: klas 1 en 2 les 6; klas 3 en 4 les 10; klas 5, 6 en 7 les 19 en 20. Doorlopend verandert de aarde van aanschijn: wateren graven (in de loop van tientallen eeuwea) gronden weg en brengen deze elders, gletschers, scheuren, zagen, ploegen diep door de aardkorst, winden veranderen vruchtbare streken in woestijnen. De aarde moge dan de enige pla neet zijn, die voor aardlingen be woonbaar is en dan nog slechts 1 derde, omdat 2 derde water is ze speelt met ons haar eigen spel, een spel, dat zelfs door de knapste bollen niet is te doorgronden. De Venrayse KAB, de Bond van Het Gezin en andere belangstellen den zullen uit de boeiende voor dracht, die Mr. Franquinet uit Roermond hierover a.s. Maandag hierover voor hen zal houden, in alle geval ervaren, dat er machten zijn, zó groots, dat wij mensen er geen vinger bij in de pap hebben. (Zie ook advertentie in dit blad) ONTWIKKELINGS-AVOND K.A.B. afd. VENRAY De mens mag zich op deze aarde gelukkig of ongelukkig gevoelen, hij mag menen, dat hij daarop een belangrijke of onbelangrijke taak vervult, maar hij moet zich niet inbeelden, dat hij op deze aardbol al een hele tijd iets in de melk te brokken heeft. Als men (om een tijdsbepaling te kunnen maken) de periode, dat de aarde nu bestaat, stelt op 24 uur, dan is het slechts 6 seconden ge leden, dat de mens daarop zijn in trede deed. De tijd, dat men de leeftijd van de aarde taxeerde op 5000 jaar vóór Chr., plus nog bijna 2000 jaar na Chr., is reeds lang voorbij. In de laatste jaren, nadat de atoomsplitsing is ontdekt, heeft men aan de hand van de radio activiteit van gevonden gesteente, vastgesteld, dat de aarde minstens 3 tot 4 milliard jaren oud is. Die moeder aarde heeft in haar lang lang leven al heel wat mee gemaakt. Het is ongewoon interes sant, haar levensbeschrijving eens te horen uit de mond van iemand, die dat weliswaar niet uit eigen aanschouwing weet, maar die haar leven toch intensief heeft bestu deerd en die bovendien beschikt over een aantal reconstructies van afbeeldingen van deze moeder, van af de geboorte tot de huidige leef tijd. Loonkosten wegenbouw veel hoger dan nodig Met een lezing voor het Neder landse Verkeersinstituut heeft ir. G. Slotboom, directeur van de Ko ninklijke Maatschappij Wegenbouw NV te Utrecht, betoogd, dat de wegenbouw goedkoper kan zijn en sneller als de opdrachtgevers wat vlotter werken. Als de budgetten eerder dan thans het geval is wor den vastgesteld, bestek en teke ningen vroeger klaar gemaakt, in de wintermaanden wordt aanbesteed en ook in dat seizoen de opdrachten worden verstrekt, kunnen de wegen bouwers doelmatiger werken. [Dat drukt de kosten. Nu gebeurt het, dat het personeel voor 800 tot 1000 uren van werkelijke arbeid ruim 2.400 uren betaald krijgt. Eigenlijk wordt aldus het loon bijna driemaal hoger. Als de wegenbouw in vol bedrijf is, is gewoonlijk de zomer in het land. Juist in dat seizoen is het moeilijker dan in de overige perioden van het jaar, om arbeiders te krij gen. Ze moeten daarom dikwijls van ver worden gehaald met een bus of de beschikking krijgen over een bromfiets. Dergelijke omstan digheden missen evenmin hun in vloed op het kostencijfer. Bij dit alles komt, dat de wegen bouwers onvoldoende hun vrij hoge investeringen productief kunnen maken. In hun bedrijven is voor rond 100 miljoen gulden gestoken. Ieder jaar komt daar acht tot tien miljoen bij. Een jaarschema leert evenwel, dat in een deel van het jaar de gehele capaciteit maar voor 40 pet gebruikt wordt. In datzelfde tijdsbestek lummelt het personeel wat rond, terwijl er eigenlijk werk te over is. De hele gang van zakenheeft weer tot gevolg, dat in de voorzomer, de beste tijd voor hoge prestaties, de personeelssterkte en het machine park zijn onderbezet. Als er doel matiger gewerkt kan worden, aldus ir. Slotboom, kunnen reeds in de wintermaanden de funderingen voor de wegen zo worden opgezet, dat zij zelfs met lichte vorst uit voerbaar zijn. Een andere wens van ir Slotboom geldt het overleg tus sen opdrachtgever en uitvoerder om de constructie volgens de voor deligste methoden aan te passen aan de ter beschikking staande machines. Bloemkool duur en schaars De bloemkool is betrekkelijk schaars en vrij hoog in prijs. In de veiling „De Tuinbouw" te Groote broek, het hart van de bloemkool teelt worden weliswaar per dag rond 100.000 stuks aangevoerd, maar dat is veel te weinig. Normaal is 180 tot 250 duizend stuks per dag. Militairen hunnen bij woningbouw helpen Minister Staf is bereid een wezen lijke bijdrage te leveren tot ver lichting van het huisvestingspro bleem. Hij heeft daarom besloten zo is te lezen in zijn Memorie van Antwoord, om 1000 tot 1200 dienst plichtigen, die in het bezit zijn van een diploma ambachtsschool of van een bewijs van vakbekwaamheid, met ingang van 1 Maart 1956 op hun verzoek met vervroegd klein verlof te zenden, indien zij zich verbinden voor de verdere duur van dat jaar in de woningbouw werkzaam te zijn. Dienstplichtigen, die in 1956 moeten opkomen, kun nen onder dezelfde voorwaarden uitstel krijgen tot 1 October 1956. In stuk appel gestikt Het tweejarig dochtertje van de familie Simons uit Heerlen is ge stikt in een stuk appel, dat in haar keeltje was blijven steken. Het meisje werd in allerijl naar het ziekenhuis gebracht, maar bleek bij aankomst reeds te zijn over leden. BEL OP BIJ BRAND No. 392 Voorgetekende Soedan, Kelim en Smyrna kussens en lopers Voor slaapkamermatjes is de Kopten Kelim voordelig en gemakkelijk. Ook voor Smyrna kunnen wij U een zeer voordelige me thode leren* In ONTBIJTLAKENS grote sortering vanaf 5.- tm 12.50. Voor elk wat wils. Een enorme sortering vindt u bij. Wederom ontvangen een nieuwe sortering geïmporteerd uit Frankrijk, Italië en Zwitserland Weer extra voordelig, zoals voorheen! Profiteert spoedig hier ook van. TEXTIELHANDEL Hofstraat naast Raadhuis PALTHE Agentuur Telefoon 473 Zilverwit Nooit poetsen 1 li Onverslijtbaar/] LEPELREK no. 2 n model no. 7401 UITGEVOERD IN IGEROKZILMETA) VIEKVRU DOOR EN DOOR De volledige sortering vindt U bij Zie etalage is uw adres 1001 hulpmiddelen zijn er om ook uw boekhouding vlot en overzichtelijk in te delen zonder dat er nogal meer tijd in gaat zitten. heeft ze en.... geeft U graag advies.

Peel en Maas | 1955 | | pagina 1