W St. Nicolaas 4jet i$ zè 5 Decem&eb Zie etalages Zie etalages Speelgoederen Lederwaren Luxe-artikelen Relig. artikelen Byouterieën Parfumerieën Kristal en porselein Huishoud, artikelen Houtwaren Schrijfbehoeften Cocoslopers en Karpetten Tafelzeil Balatum Sola artikelen Emaille, enz. Openbare bekendmaking Bekendmaking. Snoeien van hagen en struikgewassen Inspectie N.R.S. Veilig verkeer... Uit„Peel en Maas" Mogen wij vergeten in O, kom er eens.kijken, wat een enorme sortering in: in de Vredepeel Zaterdag 12 November 1955 No 45 ZES EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS f CONFECTIE VAN "EEN RIJK BEZIT grootensth1!tV2E8firt"alefAI5,2EN SS&ISgSS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN PRIjlR/m?KWA^TAALCf L2S Buiten Venr.y f 1.48 Het Hoofd van het Gemeentebe stuur van Venray brengt ter open bare kennis, dat het door de raad dier gemeente bij zijn besluit van 3 mei 1955 nummer 259, vastge stelde uitbreidingsplan in onder delen, voor de kern „Castenray" met daarbij behorende bebouwings voorschriften, door Gedeputeerde Staten van Limburg is goedgekeurd bij besluit van 17 oktober 1955, le afdeling, no. B 23496. Het goedgekeurde plan met be bouwingsvoorschriften ligt in uit voerige kaarten ter gemeente-secre tarie, afdeling I, voor eenieder kos teloos ter inzage. Venray, 2 november 1955. Het Hoofd van het Gemeente bestuur voornoemd, Mr. A. H. M. JANSSEN. De heer J. Eggink Dzn, direc teur van het postkantoor te Gennep, werd directeur te Venray. Op 12 November werd het 25- jarig verblijf van de Rector te Smakt indrukwekkend gevierd. Het Hoofd van het Gemeentebe stuur van Venray brengt ter open bare kennis, dat het door de raad dier gemeente bij zijn besluit van 3 mei 1955 nummer 263, vastge stelde uitbreidingsplan in onder delen, voor de kern „Vredepeel" met de daarbij behorende bebou wingsvoorschriften, door Gedepu teerde Staten van Limburg is goedgekeurd bij besluit van 17 oktober 1955, le afdeling, no. B 23495. Het goedgekeurde plan met be bouwingsvoorschriften ligt in uit voerige kaarten ter gemeente-secre tarie, afdeling I, voor eenieder kosteloos ter inzage. Venray, 2 november 1955. Het Hoofd van het Gemeente bestuur voornoemd, Mr. A. H. M. JANSSEN. Burgemeester en wethouders der gemeente Venray brengen ter open bare kennis, dat door de raad dier gemeente in zijn vergadering van heden aan het R.K. Parochiaal Kerkbestuur van St Petrus Banden te Venray, medewerking is ver leend tot aanschaffing van nieuwe leermiddelen en meubilair ten be hoeve der onder voormeld bestuur staande R.K. ULO-school voor jon gens en meisjes alhier. Venray, 25 oktober 1955. Burgemeester en wethouders van Venray brengen in herinnering ar tikel 10 van het Provinciaal Wegen reglement van Limburg, waarin is bepaald, dat jaarlijks tussen 1 no vember en 1 maart hagen en struik gewassen, staande langs een weg in en nabij bochten, alsmede bij de aansluiting van andere wegen, ip- dien die hagen of struikgewassen het uitzicht over de weg of de aan sluitende weg over een lengte van 25 meter, langs de weg-as gemeten, belemmeren, door de vanwege de rechthebbenden op die beplanting zodanig moeten worden gesnoeid, dat de hoogte van de hagen of struikgewassen boven de grond, waarop zij zijn geplant of, wanneer die grond gelegen is beneden de kruin van de weg waarlangs zij zijn geplant, boven die kruin niet meer dan één meter bedraagt. Venray, 2 november 1955. Bij de gehoudennajaars-inspectie door het Nederlands Rundveestam boek werden in het gebied van de hieronder genoemde fokverenigin- gen het daarachter vermelde aantal koeien ingeschreven: Wanssum-Blitterswijk 7 S 3 R Geijsteren 1 KS 4 S 2 R Oostrum 1 KS 2 S 5 R Oirlo-Castenray 10 S 11 R Smakt 2 S IR Merselo 1 KS 4 S 6 R Ysselsteyn 1 KS 13 S 6 R Venray-Heide- Leunen en Veulen 1 KS 20 S 7 R Totaal: 5 KS 62 S 41 R Voorts werden van de navolgen de veehouders nog ingeschreven de stieren: Martha's Roland VJR met b van H. Willems, Kempkesberg; Karei, V MiaP, metb en Sjoerd V CS. met b, beiden van P. Hen- drix te Geijsteren. Achterverlichting Wielrijders en bromfietsers dienen zich juist in dit jaargetijde meer dan ooit te realiseren, dat een goede verlichting, zowel vóór als achter, een zaak van leven en dood kan zijn. Voortdurende controle van het achterlicht is noodzakelijk, het ach terspatbord dient helder wit te zijn, terwijl voorts de door de A.N.W.B., sterk gepropageerde geel-reflec- terende pédalen of een rood-reflec- terende strip op het achterspatbord in het belang van de zichtbaarheid diensten kunnen bewijzen. De fiets lantaarn moet schuin naar beneden gericht zijn, opdat het overige ver keer geen overlast ondervindt. RICHT UW LICHT een ander niet in het gezicht. Geen verblindend licht! Dat geldt zowel voor de automobilist als voor U, wielrijder! Er wordt van U geëist, dat de lantaarn van Uw fiets schuin naar omlaag gericht is, want alléén zo verzekert U de veiligheid van de bestuurders, die U tegemoet komen. Verblinding betekent een senister spelletje met het verkeersongeval. Wie wil het voor zijn verantwoor ding nemen? Vóórdat U moreel of door de rechter ter verantwoording geroe pen zou worden: Richt Uw licht, 't is naastenplicht. Land- en Tuinbouw. De basis voor veehouderij De basis van 't veehouderijbedrijf ligt in het grasland. Nu komt het helaas nog te vaak voor, dat men nadat de koeien zijn gestald nog eenmaal naar het land gaat om fosfaat te strooien en verder het weiland vergeet. Dit is onjuist, want bij een verkeerde behandelang na het weideseizoen lijdt men schade in het komende jaar. Hierbij is speciaal gedacht aan de perceelontwatering. Dit betreft niet alleen het schoonmaken van de sloten, maar ook het bijhouden van de greppels en nazien van de drain- buizen. Stagnerend water geeft verkeerde grassen een extra kansje; bovendien sterven in te veel water de wortels af waardoor men een volgend jaar meer last krijgt van droogteschade. Zorgt, dat het hemelwater in de sloten terecht komt en laat verder geen mogelijkheid achterwege het winterpeil in de sloten zo laag mo gelijk te krijgen. Nu reeds moet de basis worden gelegd voor het groeiseizoen 1956. van 16 November 1907 Ter voorkoming van honds dolheid mochten er geen honden meer zonder muilkorf verschijnen. van 17 November 1906 9 Nov. vergaderde de Raad van de gemeente. Een gemeentebelasting werd ingevoerd op honden, van f 2 per hond. 8 dames van Jerusalem slaag den te Venlo, voor het examen vrije- en andere oefeningen, alsook de heer J. R. Maas te Merselo. van 18 November 1905 Tot bestuursleden van de Volksbond werden gekozen de heren R. Lemmens en Chr. Wijnhoven. De vraag is wel eens gerezen of de tijd niet is aangebroken waarop het Nederlands Oorlogsgraven Co mité onder zijn werk, nuchter ge sproken, een streep zou kunnen zetten. Dat wij het droeve verleden maar moeten vergeten en dat wij onze plicht nu wel langzamerhand hebben gedaan. Wij zouden willen antwoorden met een tegenvraag: „Houdt een plicht, een zelf gekozen eretaak op te bestaan omdat zij tien jaren oud is Tien jaar geleden heeft het Nederlands Oorlogsgraven Comité, via het gehele Nederlandse volk, vrijwillig de taak aanvaard de graven der geallieerde soldaten, die voor onze vrijheid sneuvelden en begraven liggen in de grond, die zij meter voor meter op de vijand veroverd hebben, dat wij die graven op ideële wijze zouden verzorgen als ware het de rustplaats van onze eigen man, broer of ver loofde. Wij zijn dit verschuldigd aan onze gesneuvelde strijdmakkers, aan hun nabestaanden en aan ons zelf. Een eens gegeven belofte mogen wij niet zomaar verbreken, willen wij ons zelfrespect niet ver liezen. Met weemoed denken wij terug aan de jaren van saamhorigheid, die alle onderlinge geschillen deed vervagen. Gelukkig is iets van die saanv horigheid blijven leven in het werk van het Klaproos-Comité. Op 13 November a.s. zal moge blijken dat het Nederlandse volk zijn ereplicht niet heeft vergeten en niet minder vrijgevig en edel moedig zal zijn dan in de afgelopen jaren. Ned. Oorlogsgraven Comité Afdeling VENRAY BEL OP BIJ BRAND No. 392 ZIE ETALAGES ALLES WORDT BEZORGD Onder voorzitterschap van de kringvoorzitter van de kring Venray, van de L.L.T.B., de heer Rutten uit Wanssum, vond te Venray de kring vergadering plaats. Na jarenlang ijveren, aldus de heer Dings uit Roermond, secre taris van de L.L.T.B., zal er nu in de ontgonnen Vredepeel een proef centrum worden gesticht. Het ge meentebestuur van Venray, het belang inziende, heeft drie kavels ontgonnen grond gereserveerd. Op deze drie kavels zouden normaal drie gezinnen een bestaan hebben kunnen verwerven, maar het Ven- rayse gemeentebestuur heeft wel degelijk het belang van een dergelijk centrum voor deze streek ingeziën en daarom had het met graagte dit besluit genomen. En het is toch altijd zo, dat op dit proefcentrum toch minstens drie gezinnen een bestaan zullen kun nen vinden. Andere acties Meerdere acties werden door de heer Dings nog nader toegelicht. Zo zal de actie tot lotsverbetering van de Slotzusters op 17 November zijn beslag moeten krijgen. De districts commissies voor het landbouwschap werden nader uiteengezet, de nieuwe cursus over gezins- en kinderpro blemen, die speciaal doordeK.R.O. voor de boerengezinnen was opge zet, werd warm aanbevolen. Per 1 Januari a.s. zal er geen verzekering meer kunnen worden afgesloten voor de pseudo-vogelpest, daar de in deze streken heersende ziekte een onbekend karakter heeft, welke echter wel erger is dan de vogelpest, doch volgens de deskun digen niet op een lijn kan worden gesteld. De LLTB, aldus de heer Dings, zal geleidelijk .aan een eigen voorlichtingsdienst in het leven roepen, waarbij de Kring Gennep al start met eigen voorlichters op huishoudelijk gebied. Gestimuleerd zal moeten wor den de studie aan de Landbouw hogeschool te Wageningen want daar studeert op het ogenblik maar één Limburger en het moet eens worden gezegd, dat uit de Limburgse boerenstand te weinig intellectuelen voort komen. Pastoor Berden, kringadviseur, brak een lans voor de in Januari a.s. te houden retraite en de per soonlijkheidsvorming.

Peel en Maas | 1955 | | pagina 1