Bij P. Hendrix Speelgoed WOL Bazar Forum-avond WinterprogrammalüB Prijsschieten bij 't Zandakker Prijsschieten Boterhamworst 100 gr. 30, 250 gr. 65 Gelderse rookworst 500 gr, 2.00 Halscarbonade en Varkens fricandeau 500 gr. 2.10 Venrayse Slagers vindt St. Nicolaas wat hij zoekt aan voordelige prijs. kloostertafels, bloementafels, kapstokken, theem jubelen, boekenkasten SASSEN LEMMEN C. VAN ES, Henseniusstraat7 chauffeur QhZc Recla Slagerij J. COMDERS Siroop KLOMPEN Het Warenhuis vanAARSSEN UNIFORMEN-FONDS VENRAYS HARMONIE. In de afgelopen week steeg de totaal-opbrengst van de actie voor het Uniformenfonds met f 600 tot f 5600. De Harmonie is gegroeid in le dental. Nu reeds zijn 47 mannen definitief lid, dus ook een gezonde groei. Vergeet daarom het Uni formenfonds niet, want er is nog veel nodig De jeugd-O. en O. start Donderdag 17 November zal de eerste avond zijn van onze geheel nieuwe gemeenschap. Een gemengd gezelschap van jongens en meisjes vanaf 19 jaar gaat zich verdiepen. De eerste avond zal Mevr. van den Homberg optreden met de onster felijke Shakespeare en wel met de Hamlet, waar zij grote stukken van declameert, terwijl op het doek de filmstrook: Shakespeare en zijn Hamlet vertoond wordt. We kunnen er niet genoeg op aandringen, dat heel onze jeugd boven de 19 jaar hier volledig aan deel neemt. U kunt zich nog tot Zondag 13 November opgeven. Wacht niet langer. Invulstroken zijn te verkrijgen achter in het kerkportaal van de Paterskerk. Handenarbeid Dinsdag 8 november a s. houdt de vereniging voor Handenarbeid, afd. „Venray en omstreken" een bijeenkomst om 6.30 uur in café „Kemps" Henseniusplein, om een begin te maken met de werkavonden van dit seizoen. De heer Theunissen, leraar leer- arbeid, zal een uiteenzetting geven over dit onderwerp. Op de werk avonden zullen werkstukjes ver vaardigd worden die Uw eigendom blijven Ook zal er een afspraak gemaakt worden wanneer de werkavonden voor Kerstversieringen gehouden zullen worden. Deze bijeenkomst is toegankelijk voor ieder, dus ook voorniet-leden. Zang en toneel De zang- en toneelvereniging ,,'t Heidebloempje", geeft op 6 en 8 Januari het jaarlijkse concert en toneeluitvoering. Opgevoerd wordt het spannende toneelspel „de zon tegemoet", in drie bedrijven, door Maarten van Vught onder leiding vanA. Sanders. Zangnummers wor den uitgevoerd onder leiding van Jac. Janssen. Stort uw gift voor het Uniformfonds van Venrays Harmonie op Giro 52742 Ned. Credietbank Venray t.b.v. de Harmonie. Druk bezoek in Ysselsteyn Bij gelegenheid van Allerzielen, heeft een groot aantal Duitsers een bezoek komen brengen aan het Duitse Kerkhof in Ysselsteyn, Maandag was de Oostenrijkse consul met klein gevolg een krans komen leggen aan de voet van het kerkhofkruis, om daarmede de hier begraven Oostenrijkers te her denken. Dinsdagmiddag was er een korte dodenherdenking, waarbij door de Duitse consul uit Maastricht, woor den ter nagedachtenis aan de ge vallenen werden gesproken. Namens de Duitse regering werd door hem een krans gelegd. Ook de Duitse gravendienst legde een krans. Door vertegenwoordigers van ver schillende organisaties werd een korte herden kingsrede uitgesproken. Men schat het aantal bezoekers op ruim 2000. Toneeldag In Castenray Zondag werd in Castenray de St Genesius toneeldag gehouden, waar op de toneelspelers van de kring VenrayHorst, hun taak als ama teur nader kregen uitgelegd, door de Vlaamse toneelleider Herman Bruggen, die in een gloedvol en soms humoristisch betoog hun vele en verstandige lessen gaf uit zijn eigen rijke ervaring. Om het amateur-toneel nog beter en hoger op te voeren zullen regie cursussen worden gegeven te Venlo, gedurende de komende maanden, waar tegen geringe vergoeding vak mensen les in het regiseren zullen geven. Aan de indelingswedstrijd kan iedere vereniging deelnemen k f 5 inleggeld, waarbij een A, B en C klassificatie komt. De club die in C komt krijgt voor het volgende seizoen gratis een regiseur ter be schikking. Inbraak opgehelderd De diefstal in de kerk te Geijs- teren is dank zij knap speurders- werk der Rijkspolitie ook opgelost. Een jongeman uit Oeffeit, bleek de schuldige te zijn en heeft een vol ledige bekentenis afgelegd. De jongens en meisjes van Venray- kom van 19, 20 en 21 Jaar staat volgende week iets nieuws te wachten. Zij zullen nl. dinsdag 8 nov. in zaal Wilhelmina allen bij elkaar komen om 8 uur des avonds voor een z.g. forum-avond. Deze nieuwigheid is op touw gezet, om ook voor deze categorie Ven- rayers een voor hen interessante ontspannings- en ontwikkelings- avond te laten plaats hebben. Op deze forum-avond krijgen zij een consumptie en enig rookgerei aangeboden om er stemmingen ge zelligheid in te krijgen en daarna zal er dan door hen geredeneerd en gedebatteerd worden met een forum, dat eveneens bestaat uit 3jeugdige Venrayers. die weliswaar ouder zijn dan de aanwezigen, doch veel onder de Venrayse jongeren leeftijd verkeren. Op deze avond zal er ook enige vlotte muziek zijn en wel door jongeren zelf. De geestelijke autori teiten van Venray, hebben met deze nieuwe vorm van ontwikkeling en ontspanning voor de desbetreffende Venrayse jongeren, volledige adhae- sie betuigd en waar de avond staat onder leiding van de bekende Luc Geurts, zal hij zeker ten volle in de smaak vallen, Op andere, grotere plaatsen, zijn zo'n forum-avonden een groot suc ces geworden, omdat de jongeren zich op die wijze eens frank en vrij konden uitpraten over wat hen al dan niet bevalt in hun gemeenschap en omdat op deze wijze de behoefte gepeild kan worden van de jongeren. En waar dit niet gebeurt in de vorm van een min of meer saaie vergadering, doch in een gezellige en vaak spannende samenspraak, blijkt dit ook voor de jongeren zelf een zeer geapprecieerde methode te zijn om een avond interessant te maken. Naar reeds gebleken is, hebben verschillende jongens en meisjes in Venray, van deze leeftijd grote in teresse voor zo'n avond en de initia tiefnemers verwachten dan ook een grote toeloop. Het is iets nieuws voor Venray en mét de letterlijk smaakvolle omlijsting, die er ge boden wordt, zal dit initiatief om op deze wijze alle jongens en meis jes van Venray, van dezelfde leef tijd bij elkaar te brengen, ongetwij feld groot succes hebben. De betrokkenen worden allen nog persoonlijk uitgenodigd en zaal Wil helmina zal dinsdagavond dan ook hopenlijk te klein zijn. ZILVEREN JUBILEUM Donderdag heeft men in de raads zaal van ons Gemeentehuis de zil veren Keurmeester de heer M. Ver- schuuren eens netjes in de bloemen gezet. En met hem zijn echtgenote en zijn familie. Om 11 uur waren alle ambtena ren van het Gemeentehuis bij elkaar om de jubilaris te huldigen. Burge meester Janssen deed dat in een rede, waarin hij wees op de belang rijke taak van de keurmeester in de gemeenschap en de zilveren jubilaris een trouw en goed ambte naar noemde. Namens de gemeente bood hij een autoradio aan, die hem op zijn tochten her- en der waarts door de gemeente wat af leiding zou bezorgen. Ook Burgemeester Rutten, die met de secretaris van Wanssum aanwezig was prees het werk van de heer Verschuuren, waarmede en overheid en burgerij prettig had den kunnen samenwerken. Hij bracht hem dank voor die samen werking, die hij ook in de toekomst zeer gaarne bestendigd zou zien. Dr. Kremer als hoofd van de Vee- en Vleeskeuringsdienst had in korte tijd, dat hij met de jubilaris mocht samenwerken, de meest prettige ervaringen opgedaan. Na mens deze dienst en de abtenaren van de secretarie bood hij eveneens een geschenk aan en evenals de Burgemeester bood ook hij Mevr. Verschuuren bloemen aan. Verder spraken nog de heren Vorst, secretaris, de heer Helster namens de bond van Keurmeesters en de doktoren H. en L. Sala, die ook van hun kant de vele kwalitei ten van de jubilaris prezen en hem dankten voor de prettige samen werking. Met een druk bezochte receptie op het Gemeentehuis besloot men deze plechtigheid. In Huize San Damiano was dan de receptie van de burgerij en de grote belang stelling. die hiervoor bestond, gaf duidelijk aan de sympathie welke de zilveren jubilaris juist door zijn taak, hier heeft verworven. KEIESCHIETERS-BAL Als opening van het vastelaovend- seizoen als men dat met een dergelijk groot woord daarvoor wil gebruiken kan men sinds enkele jaren het keieschietersbal beschou wen, dat op Zondag a.s. valt. De lie van de lie is een magisch ge tal voor de Vastelaovenddwazen en in verband daarmede is dan ook dit bal, dat in Zaal Wilhelmina ge houden wordt. Men doet dat rustig. Hiervoor zijn nog geen verkleedpartijen no dig, neen, men kan hier eens echt gezellig dansen. Jo van Els en zijn mannen hebben de opdracht een goede avond te organiseren en dat orkest zal zeker zijn beste beentje voorzetten. Dit bal is feitelijk tevens het of ficiële afscheid van de Prins, die op de eerst volgende zitting on- troond zal worden. Ook het keieschietersbal heeft een goede naam bij jong en oud gekre gen in die de jaren dat dit gehouden wordt en zo zal ook Zondag a.s. de belangstelling weer groot zijn. Afdeling VENRAY Woensdag over een week start de K.A.B., afd. Venray met haar winterprogramma. Was dit vorig jaar een uitbundig succes door de spreekbeurten van Dr Sis Hefjster, dit jaar ziet het er niet minder aantrekkelijk uit. De eerste avond, op Maandag 14 Nov., begint al meteen goed. Nie mand minder dan Mr. Franquinet uit Roermond komt dan in zaal Wilhelmina een lezing met vele lichtbeelden houden over een wel zeer interessant onderwerp, nl.: het ontstaan van onze aarde, haar machtige ontwikkelingsjaren van millioenen en millioenen jaren ge leden en alles wat zich in die oer tijden hier heeft afgespeeld. Dat is geweldig interessant. Het beeld, dat Mr. Franquinet over de vroegste geschiedenis onzer aarde ontvouwt, is voor de mees ten welhaast onbekend. Aan de hand van reconstructies laat hij daarbij lichtbeelden zien, die der- Stort uw gift voor het Uniformfonds van Venrays Harmonie op Giro 52742 Ned. Credietbank Venray t.b.v. de Harmonie van dezemate imponerend en machtig zijn, j dat de toeschouwer, totaal over- boerderij. donderd, zich in het niet voelt weg zinken. Gods schepping is inderdaad groots en majesteitelijk en wat voelen we ons nietig en klein, als we Mr. Franquinet horen uitwei den over dat enorme en grootse beeld! Deze machtige spreekbeurt is een schoon en prachtig begin van het K.A.B.-winter-programma belangstelling voor dit zo boeiende onderwerp zal er heus wel zijn. De bodes der vakbonden zullen weer, evenals verleden jaar, entree kaartjes aanbieden bij de KAB-leden 25 cent. De leden van de Bond voor het Gezin, voor wie dit winter programma eveneens geldt, zullen ook nog nader van hun bestuur hierover horen. Ook alle andere Venrayse belang stellenden zijn eveneens van harte welkom op deze ontwikkelingsavond die voor hen k 75 ct toegankelijk is. Mgr. Alfrink tot aartsbisschop uitverkoren Z.H. paus Pius XII heeft mgr. dr. Bernardus Johannes Alfrink, apos tolisch administrator van het aarts bisdom, benoemd tot aartsbisschop van Utrecht. Binnen tien tot twaalf dagen is de officiële benoemings brief te verwachten. Bezoek aan Horst-America en Griendtsveen De Hoge Commissaris der Ver enigde Naties voor vluchtelingen, mr. G. J. van Heuven Goedhart heeft tijdens zijn korte verblijf in Nederland van de gelegenheid ge bruik gemaakt om zich op de hoogte te stellen van de omstandig heden, waaronder de uit de Oosten rijkse vluchtelingenkampen afkom stige vluchtelingen hier te lande zijn gehuisvest. Hij bezocht daartoe de opvangcentra Horst-America en Griendtsveen. Het was een feestelijk bezoek. In de nacht van vrijdag op zaterdag j.l. is het inwonertal van het opvangcentrum Horst-America na melijk met één vermeerderd. Het uit Hongarije afkomstige gezin Czenki werd verblijd met de ge boorte van een zoon. Zijn namen zijn: Arnoldus, Jozephus, Adrianus, Maria. Ter gelegenheid van dit heugelijk gebeuren werden de bewoners van 't opvangcentrum onthaald op be schuitjes met muisjes. De heer Van Heuven Goedhart bezocht moeder Czenki en overhandigde haar, mede namens de Nederlandse federatie voor Vluchtelingenhulp, een spaarbankboekje. De Hoge Commissaris heeft zich ter plaatse kunnen overtuigen van de voortreffelijke wijze, waarop de vluchtelingen zijn gehuisvest. Voor 14 dagen sla bevroren Volgens ramingen van de coöpe ratieve Venlose veiling zijn in de afgelopen nachten in het Noord limburgse tuinbouwgebied rond Venlo, een kwart miljoen kroppen sla, die nog op het veld stonden, bevroren. Onder gunstige weers omstandigheden zou de Venlose veiling nog minstens veertien dagen een flinke aanvoer van koudegrond- sla hebben gehad. De zware nacht vorst heeft echter nog weinig vat op de bloemkool gehad. Vijfhonderd kinderen te Kaalheide met vakantie Een felle uitslaande brand heeft de H. Hartschool voor meisjes aan de Leliestraat te Kaalheide (ge meente Kerkrade) in de as gelegd. Het gevolg hiervan is, dat heel de jeugd van het rectoraat Kaalheide (meer dan vijfhonderd kinderen) thans noodgedwongen vrijaf heeft. In verband met een restauratie van de jongensschool, die te lijden'iheeft gehad van mijnschade, waren im mers ook de jongens thans tijdelijk in de meisjesschool ondergebracht. Meer dan 1000 ongevallen per jaar Het aantal plaatsen in ons land, waar per jaar meer dan duizend verkeersongelukken gebeuren, is in 1954 met één toegenomen en be draagt thans twaalf. Dezelfde steden die ook in 1953 op deze lijst voor kwamen, nl. Amsterdam, Rotter dam, 's-Gravenhage, Utrecht, Gro ningen, Eindhoven, Haarlem, Lei den, Arnhem, Tilburg, Schiedam staan ook op de ongevallenlijst van 1954. Hieraan is als twaalfde pteats in het afgelopen jaar toegevoegd Apeldoorn. Landelijke organisatie katholieke boerinnen Het hoogwaardig episcopaat" heeft zijn goedkeuring gehecht aan de statuten van de „kath.Ned. Boerin- nenbond", die de landelijke samen werking beoogt tussen de tot nu toe los van elkaar werkende boerin- nenbonden van de N.C.B., de L.L. T.B. en de A.B.T.B. Het iseen koe- peling analoog aan die van deKath. Ned. Boeren- en Tuindersbond. De bondsadviseur van de ABTB pastoor Th. Hendriksen, is benoemd tot geestelijk adviseur van de'nieuwe bond. Mej. Dra T. Jacobs treedt op als nationaal leidster. Landbouwers opgelicht voor f 15.000 De rechtbank te Rotterdam heeft de 45-jarige handelsagent D. vd.W. uit Barendrecht, tot een jaar ge vangenisstraf met aftrek, waarvan drie maanden voorwaardelijk ver oordeeld. Twee landbouwers uit Roosendaal en Nispen, had hij f15.000 afhandig gemaakt, door hun te vertellen, dat hij hun zijn bemiddeling zou ver lenen bij de aankoop van een Bnrgerlijke Stand Venray van 28 Oct. t/m 3 Nov. 1955 GEBOREN: Wijnhoven Johannes, Groenew.pad 8 Naus Alphons, Julianasingel 15 Hoedemaekers Paulus, Langstraat 2 Steeghs Johanna, Pr. Beatrixstr. 13 v. Meijel Laurentia, St. Ant.straat 10 v. Meijel Elisabeth, Merselo M 50a vd. Beuken Petronella, Hens.str. 19 OVERLEDEN: Strijbos Petronella G., echtg.van Cleven P. J., 54 jr, Paardekopweg 2 Veulen. Derks Hendrikus J. A. M., echtg. van Schellen J. P., 48 jr, Merselose weg 7a. v.d. Bergh Margaretha H. F. T.: echtg, van Verbeeten M. J., 29 jr, Vierlingsbeek. ONDERTROUWD: vd. Kroonenberg Thomas A., 22 jr, scheepswerktuigkundige te Wanroy A 26 en Gommans Margaretha L. J., 19 jr, Oostrum C 38a. GETROUWD: van Helden Herman H., 21 jr, te Horst en van Eisen Gerarda H., 23 jr, te Venray. Weijs Joseph F. P., 25 jr, en Kuijpers Huberdina P., 21 jr, beiden te Venray. ADVERTENTIÈN Op Vrijdag 11 November hopen onze lieve ouders de heer en mevrouw H. van Leipsig M. van Leipsig-Wilms de dag te herdenken, dat zij vóór 25 jaar in het huwelijk traden. Dat God hen nog vele jaren in goede gezondheid moge sparen, is de wens van hun dankbare kinderen Mia, Frans, Cor, Toos, Leny, Tiny, Anny Een H. Mis van dankbaarheid wordt opgedragen om 9 uur in de Parochiekerk van de H. Catharina te Leunen. Leunen, Breehei, Nov. 1955. Voor de vele blijken van deelne ming ondervonden bij het overlijden van ons eerste kindje PETER zeggen wij hartelijk dank, H. H. dokioren, zusters en verpleegsters van het ziekenhuis, de buurt en vrienden C. Jans-Tacken Venray, Antoniusstraat 7. Komt allen met de windbuks in Café Volleberg, Henseniusstraat Schutterij St. Anna met de windbuks Zondag 6 November in de café's Odenhoven Overloonseweg, Bonants Langstraat en In de Engel. Prachtige prijzen. Onder!. Paardcnverzekeriog VENRAY Premiebetaling Zondag 6 November v.m.van 11 tot 12uur bij G. van Gassel, Veulen. Premie 1 pet. VERLOREN gouden broche Tegen beloning terug bezorgen Grotestraat 4. GEVRAAGD DAGMEISJE Mevr. Smits, Schoolstraat 26 GEVRAAGD DIENSTBODE per 1 April, hoog loon Th. Christidens, Nieuwenberg, Hei, Oostenrijk 12, Horst Weet wat U eet, koopt worst bij de slager, die ze zelf maakt Week van 410 Nov. heerlijk bij boerenkool, zuurkool en snert Vrijdag en Zaterdag: Te Vogelkwekers Zondag 6 November tussen 3 en 4.30 uur koopt fa. Corstens-Verschuuren, Helmond afgeruide mannen-kanaries alle kleuren f 7.- per stuk, groene f 6.- p.stuk putters, bastaard-mannen f 9.- per stuk Vogels brengen Café De Sport, Henseniusstraat 13, Venray Grotestraat Telefoon 601 nl. 1001 artikelen in Doe uw inkopen vroeg, het gekochte reserveren wij voor L'. Bekijk binnen onze mooie collectie. 'n Keui nan St. JlicolaatcadeauX Alles wordt in eigen werkplaats gestoffeerd. WEL BETER maar.... NIET DUURDER. Kom eens kijken, het verplicht U tot niets. Deze bonte parade van kleuren en modellen vindt U bij Woninginrichting Meubelen Stoffeerderij Merseloseweg 10 VENRAY Telefoon 334 Jongenstruien, Herentruien, Damestruien, Herenvesten, Damesvesten hiervoor slaagt U 't beste bij Telefoon 632 Venray 'n Spatte ïïlantei tfj! %apön vindt U bij GEVRAAGD wegens huwelijk der tegenw. zelfstandige dienstbode n.b. 20 jaar Rijkevorsel, Burgemeester, Belfeld. Tnl. bij Mevr. Verbeek Walter, Maash.weg 19a, Venray. Mevrouw Notaris Esser, Haag- weg 389 Breda, vraagt voor haar klein gezin een zelfstandige hulp in de huishouding Hulp van een flinke werkster aanwezig. N. V. Bierbrouwerij „De Drie Hoefijzers" Depot Venray Tel. 579 vraagt voor spoedige indiensttreding voor bierbezorging. Rijbewijs C of E Tevens gevraagd een jongen c.a. 16 jaar voor Champignonkwekerij. Aanmelden Eindstraat 27 me 100 gr. 45 250 gr. 1.10 250 gr. 60 Droogworst Tongworst Vrijdag en Zaterdag Kalfscarbonade - fricandeau 500 gr. f 2.- wederom verkrijgbaar Siroopfabriek Goumans Venray alle soorten Ook St. Nicolaasklompjes HET WARENHUIS, Hofstraat 10 fa. Th. Pouwels Zn. Maak nw huis gezellig met onze sterke en mooie cocoslopers, karpetten, balatum viltpapier, enz. Alles wordt bezorgd Hofstraat 10 groot assortiment in kleuren. Be kende merken Durable-Neveda. SCHEEPJES Ook speciaal voor brei-machines Wilt U voor St. Nicolaas laten breien geef dan tijdig Uw be stelling op. Let op onze bekende service. Patersstraat

Peel en Maas | 1955 | | pagina 2