chauffeur Meester Wijnhoven nam afscheid. Film-agenda Bnrgcrlgke Stand Venray 4j. u.d. 4jóm&etqh ADVERTENTIËN BEKENDMAKING Onder!. Paardenverzekeriog pmóHtwaaqMS Paardenmarkt Hedel A.G.'s net meisje v.d.e.n. Tevens een jongen ca. 16 j. hi bt '■f Nertsen QmL Slagfl Ie Wc Men heeft Meester Wijnhoven bij zijn afscheid als hoofd van de land bouwschool wel bijzonder feestelijk gehuldigd. In een plechtige H. Mis, opgedragen door Deken Loonen, zongen de Jonge Boeren, die hem en zijn familie in een grootse stoet ter kerke hadden geleid, de wisse lende gezangen. Daarna begon de huldiging in zaal Wilhelmina, waar de voorzit ter van de Raad van Toezicht dhr. A. Poels Meester Wijnhoven huldig de als de geestelijke vader van het landbouwonderwijs in Noord Lim burg, als een apostel, die zijn stem pel heeft gedrukt op de boerenstand, door een gedegen katholieke en technische vorming. Hij vertrouwde dat Meester Wijnhoven zijn deskun- kundige adviezen zou blijven geven, ook nu hij een welverdiende rust in zijn nieuwe huis zal vinden. Deken Loonen, die tevens sprak namens Deken Berden, bracht hem dank namens de geestelijkheid van geheel Nrd. Limburg. Dat het ge loof in deze streken is bewaard ge bleven is naast het werk van de geestelijken vooral het werk van leken in .sociale organisaties en statuten. Een der grootste hiervan is Mees ter Wijnhoven, die een pionier ge noemd mag worden van de ont wikkeling van de landbouwstand. En dat niet alleen in materieel op zicht, maar vooral volgens de katholieke geest en de katholieke beginselen. Met de liefde tot de natuur bracht hij de mensen de liefde tot de Schepper van al dat schoons bij en naast, ja zelfs boven het technisch onderwijs plaatste hij de godsdiens tige en sociale vorming. Hartelijk dank bracht hij voor dit werk, dat zich niet beperkt heeft tot de school alleen, maar waarin de gehele gemeenschap betrokken werd en hij wenste de scheidende meester een welverdiende rust toe, in zijn gezin, dat al die jaren door een voorbeeld voor anderen was. De heer Dinghs huldigde hem namens de Vereniging voor Land bouwonderwijs als een groot pionier van het platte land. Naast een Jan Poels, een Meester Rutten en De puté Peters, staat Meester Wijnho ven, aldus dhr. Dinghs, die deze streek tot een parel gemaakt heb ben in ons gewest, zowel wat de geestelijke als technische ontwikke ling der boeren betreft. Meer dan 1000 leerlingen zijn ge vormd tot goede boeren en tuin ders, waarbij speciaal de persoon lijkheidsvorming voorop stond. Van de 21 landbouwscholen staat Ven ray in dit opzicht aan de spits. Hij roemde Meester Wijnhoven als een groot opvoeder van beteke nis, die met een vurig idealisme is blijven vechten voor de verbete ring en verheffing van de boeren stand. Hij roemde zijn werk bulten school verband voor de Jonge Boeren en tuinders, voor de boerenvrouwen en meisjes en wees op de stimulans, die meester Wijnhoven telkens en telkens weer gaf voor de organi satie van deze groepen. Hij wees op het werk voor de uitbreiding van landbouwgrond en met hoeveel vuur hij de laatste jaren heeft gevochten voor de stichting van een tuinbouwschool in Venray. Hij dankte hem daarvoor recht hartelijk, in welks dankwoord hij ook Mevr. Wijnhoven betrok, die het werk van haar echtgenoot im mer heeft gestimuleerd. Als klein bewijs daarvan bood hij haar bloe men aan en kreeg de Meester een enveloppe, met de uitdrukkelijke opdracht om die binnen afzienbare tijd ten eigen bate te bestelen. Burgemeester Janssen wees voor al op de betekenis van de land bouwschool als centrum van boeren actie in onze gemeente, waar menig gezond idee is ontstaan en uitge werkt. De kern van die actie was altijd de meester. Een aspect van deze zijn werk wilde hij belichten namelijk de vor ming van goede vaderlanders. Men sen die trouw waren aan hun grond en hun land en ook voor deze vor ming wilde hij dank brengen. Deputé Peters bracht de dank over van het provinciaal bestuur, die deze vorming en ontwikkeling van de jonge boer zeer op prijs stelt. Maar daarnaast wilde hij als persoonlijk vriend en medewerker van de heer Wijnhoven de dank overbrengen. Tóen in 1920 werd gestart met een extra cursus, die de noodzaak moest aantonen van een landbouw school in Venray, werd alles bijeen- gehaald om die noodzaak aan te tonen. Enkele jaren daarna kon de school inderdaad starten en was de halve gemeenteraad oud leer ling van de cursus. Voor dat werk wilde hij dank brengen. Evenals hij dank bracht voor alle initiatieven op landbouw kundig en ander terrein, welke Meester Wijnhoven mee heeft hel pen ontwikkelen en doen slagen. Hij zag immer op de eerste plaats de mens en heeft die mens ge vormd tot een goed katholiek en en een goede boer. Dat is een grote verdienste en spreker hoopte, dat het boompje, dat deheer Wijnhoven heeft geplant en met zoveel zorg heeft omringd tot in de verre toe komst rijke vruchten voort mag brengen. Namens de Inspectie van het On derwijs werd Meester Wijnhoven verder dank gebracht voor de on navolgbare wijze waarop het onder wijs werd gegeven. De Kringvoorzitter der J. B. en T., J. van Osch, dankte de Meester voor zijn bezielend voorbeeld, zijn tact en idealisme, zijn openstaan voor anderen, waardoor jong en oud immer een goed raadsman in hem mochten vinden. Een bandrecorder wilde die dank vastleggen ook voor de toekomst en namens leerlingen en oud-leerlingen bood hij dit in strument dan ook aan. De heer Wijnhoven vertelde in zijn dankwoord, dat de pijn van het scheiden verzacht werd door de waardering die hij voor zijn werk had mogen ondervinden en door de wetenschap, dat jongere en betere krachten zijn werk zullen voortzet ten. Hij bracht naast O.L.Heer dank aan allen, die met hem samen heb ben gewerkt op het terrein van het landbouw- en landbouwhuishoud- onderwijs. Voor de goede samen werking die hij heeft mogen onder vinden bij allen, waarmede hij met zijn werk te doen had en bracht de dank, die hem was gebracht door de verschillende sprekers gaarne terug naar al deze mensen, zonder wie ook hij niets had kunnen be reiken. Dan begon een zeer drukke recep tie, waarbij honderden de scheiden de onderwijzer de hand kwamen drukken en een schat van bloemen getuigenis aflegden van de waar dering voor deze landbou wonder - wijzer. Bij de koffiemaaltijd, welke na de receptie volgde in de Landbouw school, spraken o.m. de heren van Lieshout, namens de Hoofden, H. Rutten namens de Kring L.L.T.B., Orbans, zijn collega te Weert, Ka pelaan Keijsers namens de gods dienstleraren, Mevr. vd. Munckhof- Sangersen de heer Gerrits. Zij brachten het scheidende hoofd dank voor zijn werken en streven, zijn collegialiteit, zijn initiatieven, vriendschap en ijver en zij wensten hem nog een goede toekomst. Ook hier wees Meester Wijnhoven de hem gebrachte dank weer terug naar zijn medewerkers e.a., met wiens samenwerking hij dit alles tot stand had mogen brengen. Met de wens, dat het land- en tuinbouwonderwijs zou mogen groeien en bloeien, tot heil van de Venrayse boereneland besloot hij zijn dankwoord. Stort uw gift voor het Uniformfonds van Venrays Harmonie op Giro 52742 Ned. Credietbank Venray t.b.v. de Harmonie. A.s. Donderdag zal het feest zijn in huize De Draol, waar de heer Verschuuren, zijn zilveren jubileum zal vieren als keurmeester van vee en vlees in de gemeente Venray. Na het volgen van de Rijkscursus in Vee en Vleeskeuring, slaagde de heer M. Verschuuren in 1930 te Amsterdam, metlof voor het diploma keurmeester en kon al direct kiezen tussen twee aanbiedingen, n.l. in Heerlen en in Venray. Hij koos het laatste en werd op volger van de heer v. Bregt, die 18 jaar lang keurmeester in onze ge meente was geweest. Naast dekeuringswerkzaamheden werd Iilj direct belast met de uit voering van de crisis-varkenswet voor wat de classificatie van de varkens betreft. Ook werd hem op gedragen het goedkoop rundvlees te distribueren. Uit de tijd van de oorlog vooral kennen we de noodbankslachtingen, waarvoor ook de keurmeester 'ndeel der verantwoordelijkheid draagt. Na de oorlog werden diensten verricht voor het Bedrijfschap voor Vee en Vlees. De tuberculosebestrijding onder het vee vroeg nieuw werk, daar de keuringsdiensten belast waren toe te zien op de slachting van reactie- dieren en open lijders, terwijl ze tevens gegevens moesten verza melen voor de Gezondheidsdienst. De heer Verschurenzijntaak werd aanmerkelijk verzwaard door de ministeriële beschikking, dat ook huisslachtingen voortaan gekeurd moeten worden. Als men weet, dat in Venray on geveer 2800 varkens in het slacht- seizoenjaanhuisslachtingen ten offer vallen, en elke huisslachting min stens twee bezoeken eist, dan kan men zich enigermate voorstellen hoe druk het in dat topselzoen is, temeer, waar deze gevallen ook nog veel administratie met zichb rengen. Desondanks heeft de heer Ver schuren immer gepoogd het ieder een zo gemakkelijk mogelijk te maken en gezien de goede verstand houding, die in de afgelopen 25 jaren met zijn „klanten" is ont staan, is hem dat wonderwel gelukt. Het is daarom ook geen wonder, dat men hem a.s. Donderdag gaat huldigen. Om 11 uur zal hij op het Gemeentehuis door de ambtenaren in de bloemen worden gezet, waarna van 13—14 uur ten zijne huize receptie is. Openstelling Postkantoor op Allerheiligen Voor postzaken zijn de kantoren slechts geopend van 8.30 tot 10 uur. Voor Telegraaf en Telefoon blijft het ongewijzigd. De verzending van de correspon dentie blijft eveneens ongewijzigd. Die dag vindt geen brief- of pakketpostbestelling plaats. GEVONDEN: sjaal, Swinkels, Langeweg 39; grijze alpinomuts en kinderschoentje, Po litiebureau; dekzeil, Vennekens, café Oirlo; br. portemonnaie, v. Zwamen Pr. Irenestr. 13; rood vulpotlood, Dijkman, Oostrum C 54; doublé armbandje, v. Tienen, Schoolstraat nw. 12; portemonnaie m.inh. Herm- sen, Vlakw.weg; kinderhandschoën, vd. Heuvel, Odastr. 12; sjaal, G. Baken, Schoolstr. 16; muntbiljet, Nagelhout, Grotestraat; ncgel-gar- nituren, Janssen, Laagh.weg5; hond aangelopen, Michels, Merselo M 114a; welpenmuts, Swinkels, Maas- heseweg 9; portemonnaie m.inh.. Wed. Peeters, Oirlo E 80; jongens jekker, J. Verstegen, Mersel.weg 33. Stort uw gift voor het Uniformfonds van Venray's Harmonie op Giro 52742 Ned. Credietbank Venray t.b.v. de Harmonie. Huisvlijt- en Postzegelclub. Maandagavond van 7 tot half 9 huis vlij tclub in de zaal van het patronaat. Woensdagavond 7 uur is het weer jeugd-postzegelclub. Gaat U ook op Retraite De propagandisten van de Kath. Actie gaan rond om de meisjes te vragen een retraite in Roermond mee te maken van 19—22 Nov. of van 2225 Nov., of mee te doen aan de verloofden-retraite van 7 10 Dec. (Voor jongens van 811 Dec. in Venlo). Men kan zich ook opgeven bij mej. Olga Pijls, Gr.str. Voor de dienstplichtigen-retraite van 1720 Nov. in Venlo hebben zich al verschillende jongens ge meld. Die retraite begint Donder dagavond om half 8. M ann en-retraite. En nu de mannen! De meer dan 1000 leden van de K.A.B. afdeling Venray kunnen zich melden voor hun retraite in Venlo van 2527 Nov. Deze retraite begint ook op een Donderdagavond. U kunt zich opgeven bij 't KAB-bestuur, de pa rochiegeestelijken, of bij Pater Do- mitius, Patersklooster. Voor deze retraite wordt door de KAB. en de vakbond een finantiële tegemoetkoming gedaan, zodat U maar f 5 behoeft te betalen voor deze onbetaalbare dagen. Bedenkt U dus niet langer, maar geeft U spoedig op. De Nieuwe Gemeenschap is een groep jongeren uit het Rec toraat van Venray, dat tot doel stelt om werkelijk hoogstaande avonden te organiseren, waarin men zich kan ontwikkelen en ver maken. De opgaven komen schuch ter, maar steeds sneller binnen. Er zijn al veel parochianen, die mee werken en hun grotere of kleinere steun aanbieden. Er zijn er ook, die met voorstellen komen. Is dit op zich al niet een aan winst voor onze kleine parochie gemeenschap Er spreekt saam horigheidsgevoel uit en medeleven. Wij komen zo heel ver, maar wij wachten nog op U, die niet ge-' reageerd hebt. Bent U uw inteken- briefje kwijt: U kunt er altijd nog een krijgen bij broeder portier. Wij beginnen niet voor U allen met uw medewerking voor de dag komt. U moet nu met Allerheiligen maar eens gauw in de pen en laat iets weten Derde Orde-mededelingen Om iedereen zo veel mogelijk in de gelegenheid te stellen deel te nemen aan de Bijbel-cyclus, die wij de vorige maand geopend hebben, zullen deze vergaderingen in plaats van de maandvergaderingen gege ven worden en nu niet twee keer, maar drie keer dezelfde lezing nl. op Zaterdagavond om half negen en Zondag na de Hoogmis en des middags om drie uur. Wij kunnen dus kiezen om naar een van de drie vergaderingen te komen. Zo zal het dus de eerste keer zijn op Zaterdag en Zondag 5 en 6 November. Mogen er velen aan deze cyclus deelnemen. Het is in uw eigen voordeel en U zult er geen spijt van hebben. Ook de Kersttijd gaat weer komen, dus ook de eenstuks-actie. Mogen wij door uw mildheid vele mensen kunnen helpen. PATRONAAT Wij verwachtan, datonze jongens het feest van Christus-Koning allen goed vieren ook door biecht en H. Communie. Heden Zaterdagavond is ter voorbereiding op het feest in de Parochiekerk om 8 uur een Gebedsuur, waarin wij op verzoek van de H. Vaderen Vader Bisschop vooral moeten bidden voor de Zwijgende Kerk" achter het ijzeren gordijn. Morgen Zondag is er op de gewone tijd patronaat voor de verschillende groepen. Op 't feest van Allerheiligen is geen patronaat. BEZOEK. Onder leiding van Prof.Timmers, bezochten Woensdag de leden van het Limburgs Geschied- en Oud heidkundig Genootschap o.a. Ven ray, waar de Parochiekerk St Pe trus Banden bezichtigd werd. Demonstratie Schoonheidsinstituut Verleden week Donderdag hield het Schoonheidsinstituut Min-Poels een demonstratie-avond in Lunch room Verheugen, waar de dames in een korte lezing overtuigd wer den van het nut van de behandeling, welke door de verschillende schoon heidsinstituten in den lande wordt gegeven. Voor deze bijeenkomst bestond van de zijde der dames grote belangstelling en de spreker werd zeer aandachtig gevolgd. Zelfs voor een leek als Uw verslaggever was de daarna volgende behandeling frappant. Enige vrijwilligers stelden zich beschikbaar en nadat deze een schoonheidsbehandeling hadden on dergaan, die bovendien nog zeer duidelijk werd uitgelegd, bleek het resultaat inderdaad de verwach tingen te overtreffen. Met deze demonstratie-avond heeft het schoonheidsinstituut vele dames een dienst bewezen, die nu weten kunnen hoe het wel en hoe het niet moet en die zelf met eigen ogen hebben kunnen zien, met welke eenvoudige middelen een dergelijke behandeling kan worden toegepast. „De Zigeunerbaron" De operatrein, welke op Zaterdag 19 November naar M.-Gladbach zal lopen, vertrekt van Venray om ,16.20 uur. Opgave vóór 5 November is zeer gewenst. „Werkende Jeugd" a.s. Vrijdagavond bijeenkomst in het patronaat van 7 uur tot kwart vóór 9, in verband met de Avond mis op de le Vrijdag. TH. RUTTEN f Te Horst is Woensdag overleden het oud-lid van Gedeputeerde Sta ten van Limburg, de 77-jarige textielfabrikant Th. Rutten. Gouden slagersring naar Roermond. In de Harmonie te Groningen werd deze week een nationale sla- gersvaktentoonstelling gehouden, die georganiseerd was door de commissie van vleespropaganda. De gouden slagersring 1955 werd onder grote belangstelling uitge reikt aan mevrouw Henriëtte Poels- Janssen uit Roermond voor de beste der 97 inzendingen van 70 deel nemers. Blond wrakhout Marilyn Monroe zingt in Cinemas- coop, maar meestal zonder aan wijsbare reden. Zij is een tamelijk verlopen bar-zangeres, die het zoontje van een nobele cowboy opvoedt. Intussen verschijnt er een knappe gouddelver, die haar mee neemt op een vlot over een wilde rivier naar een stad van Wild- Westpioniers. Maar de gouddelver ontpopt zich als een misdadiger en nu gaat de tocht verder met de cowboy en zijn zoontje. Het komt tot een gevecht tussen de cowboy en de boef. Als de revolverschoten ophouden, stapt Marilyn achteloos over het lijk van een van beide heen en krijgt de man die zij ver dient. Een middelmatig avonturen verhaal. Boven 18 jaar. De woestijnratten Verhaal van de heldhaftige ver dediging van Tobroek tijdens de laatste oorlog tegen de troepen van veldmaarschalk Rommel. Britse en Australische troepen bestoken dag aan dag de achterhoede van het Duitse leger en de opslagplaatsen, tot Rommel gedwongen wordt zich met volle kracht op Tobroek te werpen. Op het laatste moment Worden de Duitsers verslagen. De film is boeiend, maar heeft gpen bijzondere verrassingen Het is een zakelijke en verdienstelijke reportage, die er in slaagt de enorme prestaties van de man schappen en de grote betekenis van de strijd duidelijk te maken. Boven 14 jaar. van 21 t/m 27 October 1955 GEBOREN: Peeters Johanna, Willemstraat 5 Laurensse Robert, Patersstraat 15 Peeters Henriette, Langeweg 36 Beemer Brigitta, Julianasingel 13 Buddiger Eleonora, Oirlo F 39 v. Houdt Mathieu, Pr. Irenestr. 17 de Kleijn Reinier, Oostrum D 25 v. Aarssen Johannes, Stationsw. C 7 Theeuwen Gerardus, Oostrum D 7e Verblakt Angelina, Stationsweg 37a Bisschops Hendrikus, Burg. v.d. Loostraat 16 OVERLEDEN: Jans Petrus A. M., 2 maanden, St. Antoniusstraat 7. Warren Maria C., 91 jr, Over- loonseweg 2. ONDERTROUWD: van Opbergen Franciscus Th. P., 30 jr, manufacturier, Grotestr. 24 en Peters Theresia W. H., 28 jr, lerares, Oirlo E 39b. Sijbers Henricus A., 28 jr, brand- stoffenhandelaar, Kruisstraat 9 en Thomassen Hubertina A. H., 27 jr, Kruisstraat 3. Rongen Peter J. Chr., 27 jr, land bouwer, Heidse Peelweg 38 en Nel len Adeleida M. H., 25 jr, Heide L 53. GETROUWD: Verberkt, Arnoldus M., 30 jr, be drijfsleider, te Meerlo en Maas, An- tonia G.M., 24 jr, te Venray Jans-Beken, Antoon A., 28 jr, los arb., en Vousten, Hendrika C., 26 jr, fabrieksarbeidster, beiden te Venray Spee, Gerardus G.H., 36 jr, krui denier, Seuren, Antonetta A.A., 25 jr, beiden te Venray Goumans, Jacob C.M., 27 jr,land bouwer en Michels, Maria A.C., 28 jr, beiden te Venray Willemsen, Theodorus G., 27 jr, inseminator, en van Staveren, Jo hanna G.Th., beiden te Venray Linders, Wilhelmus G., 29 jr, mach.-bankwerker, en Geurts Ger- truda H.M., 30 jr, beiden te Venray Siebers, Engelbertus H., weduwn. van Bouten H.E., 57 jr, en van der Putten, Petronella J.P., 56 jr, beiden te Venray. Tot onze diepe droefheid over leed plotseling, voorzien van de H. Sacramenten der stervenden in het St. Elisabethziekenhuis te Venray, onze inniggeliefde echt genoot, vader, broer, oom en zwager Hendrikus Johannes Ant. Maria Derks echtgenoot van Maria Johanna Petr. Schellen in de ouderdom van 48 jaren. Wij bevelen de ziel van de dier bare overledene in uwe god vruchtige gebeden aan. Venray: Wed. M. Derks-Schellen Henk, Hans, Lia Familie Derks Familie Schellen De lijkdienst gevolgd door de begrafenis heeft plaats Maandag 31 October a.s. te 9.30 uur in de parochiekerk v. St Petrus Banden Bijeenk. Mersel.weg 7a om 9 uur Tot onze grote ontsteltenis ontvingen wij Vrijdagmorgen bericht van het plotseling over lijden van ons bestuurslid en penningmeester de heer Harry Derks in de ouderdom van 48 jaar. Wij herdenken dankbaar het werk van de overledene voor onze vereniging en zullen zijn nagedachtenis steeds in ere houden. Bestuur en leden P.D.V. De Zwaluw Wij verzoeken de leden zo mo gelijk de begrafenismis bij te wonen. Dankbetuiging Voor de hartelijke deelneming en gebeden bij het overlijden en de begrafenis van onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder I. C. C. Gitzels-Hoffman betuigen wij hartelijk dank spe ciaal dank aan Pater Licinius, de Derde Orde, verder aan Begrafenis' onderneming Goumans voor de keurige verzorging. Namens de familie, J. Coenders-Gitzels ARTS Maandag en Dinsdag afwezig. Wilh. Eibers Klaus Snlppe geven kennis van hun voorgeno- men huwelijk, waarvan de plechtige inzegening zal plaats hebben op Dinsdag 22 November om 9.30 uur, in de parochiekerk van de H. Lam- bertus te Kerkrade. Kerkrade, October 1955 Dr. Verhagenstraat 5. Spekholzerheide, Eykerstraat 14 Dagadres Dr. Verhagenstraat 5 Receptie van 13—14 uur. Toekomstig adres: Dorpstraat te Haelen De Burgemeester der gemeente Venray brengt ter openbare ken nis, dat het door de raad dier ge meente bij zijn besluit van 3 Mei 1955, no. 266, vastgestelde partieel plan tot wijziging voor wat betreft gronden gelegen ten oosten van de Julianasingel van het plan van uitbreiding, regelende de bestem ming in onderdelen voor het gebied, gelegen tussen de Oude Oostrumse weg, de Julianasingel, de Stations weg en de Oostsingel en voor een complex gronden, gelegen ten Zui den van de Oude Oostrumseweg, alsmede de daarbij nieuw vastge stelde bij laatstgenoemd plan be horende bebouwingsvoorschriften, door Gedeputeerde Staten van Limburg zijn goedgekeurd bij be sluit van 3 October 1955, le Afd. no. B 22429. Het goedgekeurde plan ligt in een uitvoerige kaart ter gemeentesecre tarie Afdeling I, voor eenieder kosteloos ter inzage. Venray, 18 October 1955. De Burgemeester voornoemd A. H. M. JANSSEN VENRAY Premiebetaling Zondag 30 October v.m. van 11 tot 12 uur bij Wed. G. Camps Oostrum. Premie 1 pet. Prijzen Loterij Heifeest kunnen worden afgehaald tot 15 Wegens inruil aangeboden enige in goede conditie verkerende Garage van Haren. Op Maandag 7 November rijdt een autobus naar Hedel VertrekKronenberg keik 5 u., Sevenum Markt 5.15, America kerk 5.30, Meterik kerk 5.35, Horst Ga rage 5.45, Tienray Markt 5.50, Meerlo kerk 5.55, Wanssum Raad huis 6—, Venray Markt 6.15, Ys- selsteyn kruispunt 6.25. Opgave bij Garage 't Centrum tel. 251 Horst en G. van Ham, tel. 725 Venray. Wij leveren op gemakkelijke betalings condities Complete Meubilering Julianasingel 5 In R.K. Brabants gezin te Apel doorn gevraagd liefst boven IS jaar. Goede behan deling, huiselijk verkeer. Loon f 80.- per maand netto. P. M. de Goey, Deventerstraat 51 Apeldoorn, Tel. K 6760—7894. GEVRAAGD net dagmeisje als hulp in de huishouding. Appels Textielhandel Hofstraat 2 N.V. Bierbrouwerij „De Drie Hoefijzers" Depot Venray Tel. 579 vraagt voor spoedige indiensttreding voor bierbezorging. Rijbewijs C of E. Aanmelden Eindstraat 27. GEVRAAGD net meisje A. Kennis, Grotestraat 34. Jonge vrouw biedt zich aan voor werkzaamheden als bijver dienste. Kempweg 8. Biedt zich aan meisje 21 jaar voor 3 d. p. week als hulp i.d. h.h Brieven onder nr. 2610 bur. dezer Te koop een vaars 9 Nov. aan telling A stal en Bellefleur appelen P. Giezen, Veltum L 13. Te koop vet varken v. huisslachting P.J. Claessens, Puttenweg 20, Ysselsteyn Te koop 2 tomen zware biggen en witte keeshond A. Sikes, Overloonseweg A 2. Te koop Boskoop en Bellefleur appels en goedgekeurde E.L. hanen P. J. Janssen, Boshuizen C 57. Te koop 9 biggen P. Janssen, Castenray G 28. Loojm waards 6s ki nieu«| 3 sla*5_ stalen s, af' d'Ha: ste Veniju kei laf Te koop toom biggen J. Janssen, Brienshoek K 41. Voor beginners hebben wij nog enkele prima fokstellen te koop. Julianasingel 25 Venray Te koop 4- of 7jarige luxe-ruin beide zeer mak en eerlijk. G. Duijkers, Maashees B 76. Te koop lange duffelse koetsiersjas Dijckman, C 24 Oostrum. Te koop 8 zware biggen L. de Lauw, Veulen. Te koop partij biggen G. Jenniskens, Wieënweg 5. Te koop Boerderijtje m.1 of 2 ha Veltum L 86. Te koop 2 zware varkens v. huissl. P. Derks, Oostrum D 28. Te koop toom biggen L. Vogelzangs, Leunen K 45. Kip aangelopen Tegen betaling dezer adv. terug te bekomen Deken Thielenstraatl4 Te koop dr. maal 15 Nov. aan telling A. Gerrits, Smakt. TER OVERNAME 2pits Butagas-comfoor met 2 flessen Tevens te koop Beilefleurappelen pluk en val L. Loenen, bakker, Leunen. Te koop 9 biggen kastanjes 40 ct. per kg C. Cremers, Steegbroek I 16. Te koop inmaakperen Franssen, Boshuizen C 64." Te koop kinderwagen Langeweg 38. Te koop radio als nieuw (koopje) Langeweg 56. Drooi 100gf LeveiC lal Varket >C h ti a; HEE teh Kofslflj Vogellis t parlii z H. Lii£J prima,E dressoifiV tafels, *r was®1 thee»e kinds® dienblad n

Peel en Maas | 1955 | | pagina 2