Dr. Veroaoteren Hazenconcours onnekes^ fyaïneveldsclxe èieïkandel n.v. „De vlnchteling wacht op Uw sleutel"... Meisjes,: Doe mee aan veilig verkeer! H. EBBERINK, Marktstraat Waarom zijn de leveranciers zo tevreden over de Voedselbureau Film-agenda Burgerlijke Stand Venray ADVERTENTIEN VAIV GERVEN, Brandstoffen Damessalon Scoren Damessalon Kennis Bakkerij Spee voet.rg nette hulp in de huishouding huishoudster meisje voor enkele d. p. week overalls nu óók in VENBAY Henseniusplein 7 Tel. 416 Melktoeslag-regeling. Eerstdaags zullen aan alle melk veehouders aanvraag-formulieren voor de melktoeslag 1954-1955 toe gezonden worden. Na invulling en ondertekening gelieve men deze formulieren zo spoedig mogelijk wederom in te leveren, uiterlijk 1 November a.s. Iets verderaf wonende veehou ders kunnen het best de formu lieren in enveloppe verzenden met postzegel volgens brieftarief aan: H. Emonts, P.B.H., Postbus 25 te Venray. Hopenlijk zullen op bovenvermel de einddata alle formulieren binnen zijn, opdat niemand door eigen na latigheid deze melktoeslag zal be hoeven te missen. De P.B.H. H. EMONTS. Vraagt U het ze eens In de komende week zullen vrijwilligers een beroep op U doen voor de inzameling van oude sieutels, waarvan de opbrengst ten goede zal komen aan het werk voor de vele vluchtelingen, die geen huis en haard meer bezitten. Het is dus de bedoeling, dat U uw oude sleutels, die U niet meer gebruikt, verzamelt en aan de vrijwilligers voor dit goede doel meegeeft. Gaarne doe ik een beroep op alle Venrayse mensen om hun volle medewerking te verlenen aan deze actie. Op Zondag 30 October a.s. zal eveneens ten bate van het vluch telingenwerk een collecte worden gehouden. Geeft dan gul voor Uwe medemensen, die in zo'n grote nood verkeren en laat hun niet ver geefs wachten op Uw sleutel. VENRAY, oktober 1955. De burgemeester van Venray, Mr. A. H. M. JANSSEN. Dameskoor Voor een uitverkochte zaal gaf Venrays DameskoorZondag j.l. haar jaarlijks concert. Daarbij voerde de Oostrumse toneelvereniging onder regie van P. Vermelfoort, het blij spel op: „In Revisie", een luchtig geval, dat de vele bezoekers een ge noeglijke avond heeft bezorgd. Of de titel van het toneelstuk tevens betrekking had op het dames koor zelf, is niet bekend, maar toch zag men een zeer uitgebreid koor aantreden, met vele nieuwe leden, dat onder leiding van de heer Jac. Janssen, „Die Nacht" van F. Schubert bracht, alsmede Abend- koor en het Slavenkoor. Niet alleen de kwantiteit van het koor blijkt groter geworden te zijn, ook de kwaliteit, waardoor de tal rijke bezoekers over het gebodene zeer tevreden waren. Ontwikkeling en ontspanning Dinsdag a.s. is dan de tweede avond van O. en O., ditmaal in de aula van het Gymnasium. Hioob brengt daar het blijspel „Zij kregen wat zij wilden...." Het begint een goede traditie te worden, dat Hioob ook zijn aandeel geeft in de O. en O.-avonden en zij, die aanvankelijk meenden, dat de plaatselijke vereniging moeilijk wat goeds kon brengen, zijn gezien de sucsessen van andere jaren, intus sen wel bekeerd. Voor dit jaar heeft Hioob zijn keuze laten vallen op een blijspel, dat honderden malen door een der beste gezelschappen van Nederland in de Stadschouw- burgen is gebracht en daar veel suc ces heeft gehad. Hioob is er van overtuigd, dat ook de leden van O. en O. er hun deugd aan zullen hebben en krijgen wat ze willen. Kindervacantiewerk De foto's kunt U komen kijken a.s. Woensdag en Vrijdag van 36 uur op het bureau Patersstraat 10a. Tuinbouwcursus Te Ysselsteyn is een tuinbouw cursus begonnen met 19 leden onder leiding van de heer Vissers, hoofd der school te Leunen. Gevonden: beurs met geld en zakkam in etui, J. de Haart, Kruitweg 2a. TONEEL-UITVOERINGEN. Door de Toneelvereniging „Co- media" te Leunen is in studie ge nomen het toneelspel „Anno", dat wordt opgevoerd op 20 en 21 Nov. ten bate van de Fanfare „St Ca tharina". Tevens zal met dit stuk worden deelgenomen aan de indelings-wed- strijd uitgeschreven door 't W.K.A. Kring Horst-Venray en wel op 21 Nov., de tweede avond van de to neeluitvoering in het Patronaat. Verder is in studie genomen „Die brave Meneer Pot", klucht in drie bedrijven, welke zal worden opge voerd op 22 en 23 Jan. a.s., in sa menwerking met de handboogschut terij „St Joris". Dienstplichtigen-retraite Van 1013 November, d.i. van Donderdagavond half 8 tot Zondag morgen 10 uur wórdt in Venlo een retraite gegeven speciaal voor jongens die een oproeping hebben gekregen voor de militaire dienst. Men moet zich zo spoedig mogelijk opgeven bij Pater Domitius,Paters- klooster. Muziekavond voor jongens a.s. Dinsdagavond om half 8 wordt in de zaal van het patronaat (Mer- seloseweg) een muziekavond ge geven, waar alle jongens boven 12 jaar vrije toegang hebben. Daar zal allerlei soort muziek ten gehore worden gebracht. Iemand die er ver stand van heeft zal aan de jongens uitleg geven van de muziek die ze te horen krijgen. Deze avond isbe- doeld als een ontwikkelingsavond, waar de jeugd geleerd wordt hoe ze muziek moeten smaken. PATRONAAT Heden, Zaterdagavond om half 8 is bijeenkomst voor groep 2 en 3. Zondag is er op de gewone tijd patronaat voor de verschillende groepen. Maandagavond van 7 uur tot half 9 huisvlijtclub. Dinsdagavond om half 8 muziek avond. Meisjesretraite voor Venray Wanneer in Venray elk jaar heel wat jongens meedoen met een dienstplichtigen- of Jonge Boeren retraites, dan mogen de meisjes zeker niet voor de jongens onder doen. De meisjes kunnen een retraite meemaken in Roermond van 19 22 November (Zaterdagavond tot Dinsdagmiddag) of van 2225 No vember (Dinsdagavond tot Vrijdag middag). Voor meisjes die al aan trouwen denken is er een speciale verloof denretraite van 7 10 December in Roermond. (Voor de jongens wordt zo'n verloofden-retraite ge geven in Venlo van 8 11 Decem ber.) Men kan zich hiervoor opge ven bij Mej. Olga Pijls, Grotestraat of bij de Eerw. Heren Geestelijken. En de mannen....? En de mannen mogen wel eens een voorbeeld nemen aan de vrou wen, waarvan er elk jaar heel wat een retraite meemaken op „Jerusa lem". Het retraitehuis „Manresa" in Venlo opent van 2427 November zijn poorten voor de 1000 leden van de KAB afdeling van Venray, die pas haar gouden feest heeft ge vierd. Die mannen moeten niet al len tegelijk komen, dat spreekt, maar Venray moet in ieder geval een goed figuur maken op de re traite voor de KAB Limburg van 24 27 November. Diefstal in Geijsteren De St. Willibrorduskerk te Oeijs- teren heeft afgelopen weekeinde bezoek gehad van een of meerdere inbrekers, die de offerblokken heb ben gelicht, welke in de kerk bij verschillende heiligenbeelden waren geplaatst. De Rijkspolitie is nu op zoek naar de dader(s). Vluchtelingen-gezinnen in Amerika en Griendtsveen. De 22 vluchtelingen-gezinnen, in totaal 105 personen, afkomstig uit de kampen van Salzburg en Triëst, zijn Woensdag na een voorspoedige treinreis in Venlo aangekomen. Per bus werden de gezinnen naar de woonoorden te Griendtsveen en Amerika overgebracht, waar hun een allervriendelijkste ontvangst wachtte. De mannen kunnen reeds Maan dag a^s. de herscholingscursussen op de Rijkswerkplaatsen te Venlo en Eindhoven gaan volgen. Voor de vrouwen beginnen cur sussen in Nederlandse taal en de kinderen zullen leerlingen worden van de lagere scholen in Venlo. TOON HERMANS KOMT NAAR GENNEP. De bekende Nederlandse cabare tier Toon Hermans viert zijn 2de lustrum. Op Woensdag 26 Oct. komt hij naar Gennep met zijn nieuwe pro gramma: „Voor U Eva"! Dit programma is een „eenmans- show" hetgeen betekent, dat Toon met een groot aantal nieuwe lied jes en een berg kolder de gehele avond het podium vult. Voor de liefhebbers van zijn unie ke kleinkunst bestaat er nu volop de gelegenheid om Neerlands groot ste dwaas in al zijn malligheden te zien. Hij brengt een groot repertoir levensliedjes en doet na de pauze een keuze uit de beste liedjes van de afgelopen tien jaren. Enkele charmante jonge dames zullen hem hierbij assisteren, ter wijl „de muzikale begeleiding in handen is van Govert van Oest (piano), Robby Pauwels (guitaar) en Hans van Rossem (bas). Missie-zondag voor K.R.O. Op 23 oktober zal prof. G. H. L. Zeegers, directeur van het Katholiek Sociaal Kerkelijk Instituut te Den Haag, van vier uur tot tien over vier voor de K R.O.-microfoon een causerie houden naar aanleiding van Missie-zondag. De in de pro grammabladen voor die tijd aange kondigde grammofoonmuziek komt hierdoor te vervallen. Nieuwe kerk te Sevenum ingezegend. Als een der laatste Noordlimburg se parochies heeft Sevenum Zater dag zijn nieuwe kerk in gebruik kunnen nemen. Tien jaar geleden werd de oude kerk geheel verwoest en heeft men zich sinds dien tijd moeten behelpen met een noodkerk, ondergebracht in het patronaat. Kolonel L. Antoni met pensioen De Territoriaal Bevelhebber Zuid- Oost, kolonel J. L. A. H. Antoni, zal op 31 December a.s. zijn mili taire loopbaan beëndigen. Meer dan 41 jaren was kolonel Antoni in militaire dienst. Hij was o.a. als kolonel der Limburgse Jagers, garnizoenscommandant in Roer mond en Venlo en gaf de stoot tot de oprichting van het bekende muziekcorps van dit regiment. Zuidlaarder paardenmarkt trok 150.000 bezoekers Op deze derde dinsdag van okto ber zijn ongeveer 150 000 bezoekers uit alle delen van het land, vooral uit de noordelijke provincies, opge trokken naar het Noorddrentse brinkdorp Zuidlaren, waar opnieuw de jaarlijkse zeven eeuwen oude paardenmarkt, de grootste van West-Europa, werd gehouden. Paarden waren er 1621 stuks, koeien 1290; dat was iets meer dan vorige keer. Om drie minuten voor zeven werd de markt dinsdagmor gen officieel door de burgemeester geopend met medewerking van be reden politie en de drumband van het Zuidlaarder garnizoen. In verband met het heersende mond- en klauwzeer was maandag van de avondkeuringen bij kunst licht van jongvee uit Friesland afgezien. Om dinsdagmorgen bij de keuring geen overbelasting te krijgen, waren vijf veeartsen inge schakeld. Volgens dokter Bakema, de plaat selijke keurings-veearts, werd geen enkel geval van mond- en klauw zeer aangetroffen, zodat via de Zuidlaarder markt verspreiding van deze beruchte veeziekte praktisch is uitgesloten. De verkeerspolitie had het uiter mate druk. Een grote verbetering was dit jaar de omlegging van alle autoverkeer rond ket dorp, terwijl er voorts door middel van draagbare zenders regelmatig con tact was met de centraalpost in het gemeentehuis. Actie in Frankrijk tegen te dure begrafenissen „Men kan niet eens meer behoor lijk sterven, aangezien de begrafe nissen te duur zijn". Aldus heet het in een circulaire, die in Zuid- Frankrijk wordt verspreid door een nieuwe organisatie, die zich „Ver eniging tot Verdediging van de Belangen van de Gezinnen in Rouw" noemt. Aangezien een teraarde bestelling in Frankrijk inderdaad buitensporig duur is, hebben de oprichters besloten daartegen een actie te beginnen. Zij willen de solidariteit versterken tussen de gezinnen en families, die de dood van een van hun leden hebben te betreuren en niet opgewassen zijn tegen de angstwekkende financiële problemen, die daardoor worden veroorzaakt. Ons doel is onze leden van een fatsoenlijke begrafenis tegen een redelijke prijs te verze keren, zo verklaren de initiatief nemers. Onteer de meisjes Deze film wil een pleidooi zijn tegen het al te lichtvaardig oordeel over de ongehuwde moeder en de sociale onrechtvaardigheden, die hiermee soms samen gaan. De strek king van de film is positief en be nadrukt de verantwoordelijkheid voor het kind. Overigens weinig opvallend. Het geheel vraagt om tema en sommige détails voor behoud. Boven 18 jaar. Jungle-trommen Vervolg van de serie avonturen van deel I. Een naief en juist als zodanig wel vermakelijk verhaal, zonder andere bedoeling gemaakt dan om tijdverdrijf te zijn. Enkele interessante natuur-opnamen. Voor eenvoudig publiek bruikbaar als gezellige sensatie. Boven 14 jaar. bij moeilijk heden, ofwel voor raad en inlichtingen is de R.K. Vereniging tot bescherming van Meisjes: Mevr. W. v.d. Munckhof-S angers Grote Straat 28, Tel. 581; Mevr. M. v.d. Hombergh-Bot, Oostsingel 6, Tel. 393; Mevr. A. Pijls-Drenth, Grote Straat 14; Mej. T. Coenen, Patersstraat 30, Tel. 588; Mej. T. Paping, Paters straat 30; Mej. M. Pijls, Grote str. 14a, Tel. 673; Mevr. Baronesse de Weichs de Wenne, Geijsteren, Tel. 250; Mevr. vd. Haar, Blitterswjjck, D 67, Tel. 263. Zuidmolukse leiders over terugkeer van Ambonezen Naar aanleiding van de berichten over een regeling voor de terug keer van Ambonezen naar Indonesië merken de Zuidmolukse leiders op, dat de Nederlandse regering, geheel buiten de Ambonse leiders om, van een tijdelijke luwte in de storm achtige betrekkingen met Indonesië gebruik heeft gemaakt door een dergelijke belangrijke overeenkomst aan te gaan met een Indonesische regering die, in verband met de radicaal-nationalisten en communis ten, binnenkort gedwongen zal zijn het veld te ruimen. De Zuidmolukse leiders hebben hun landgenoten in de kampen ge adviseerd op hun hoede te zijn. Richting verandering: Schaamt men zich om als be stuurder van een rijwiel zijn arm uit te steken bij richting verande ring? Denk er wel aan, dat het niet tijdig op duidelijk zichtbare wijze aangeven van uw voornemen om van richting te veranderen, fatale gevolgen kan hebben. Dit moet tijdig gebeuren. Dus niet als men reeds op het punt van richting verandering is aangeko men. Op duidelijk zichtbare wijze zodat iedere andere weggebruiker kan zien, wat U van plan bent te doen. Dus als U van plan bent om naar rechts of links van richting te veranderen, geeft dit aan. Dit is verplichtend. van 14 t/m 20 October 1955 GEBOREN: Dirckx Anna M., Oirlo E 74a Jansen Maria W., Wilhelminastr. 45 Rongen Hendrikus G., Heide L 36 Hendriks Marinus, Kampweg L 75a Broeren Antonius, Stationsweg C 1 Bom Jacobus A. C, Landweertweg 6 ONDERTROUWD: Gijsbers Christiaan P. J., 38 jr, opperman te Arcen en Swinkels Petronella J. S., 36 jr, Rouwkuilen- weg 10. Loonen Martinus, 51 jr, landb., en Thijssen Johanna E., 38 jr, beiden Leunen K 75. Loonen Leonardus A., 47 jr, landb. Leunen K 75 en van Mil Petronella C. H„ 40 jr, Oploo. Vinkenberg Wilhelmus P. J., 27 jr, bankwerker te Boxmeer en Lenssen Arnoldine M. W., 26 jr, fabrieks arbeidster, St. Antoniusstraat 4b. Claessens Mathias J., 26 jr, landb., Deurneseweg 32 en Hendrikx Jo hanna H. E., 26 jr, Veulen H 16. Rütten Johannes A., 24 jr, boek houder te Blitterswijk B 54 en Vervuurt Petronella J. H., 22 jr, Oostrum C 36a. Hesen Lambert Th., 26 jr, tuin der te Horst en Keijsers Maria C., 26 jr, Castenray G 36. GETROUWD: Peeters Jan M., 30 jr., landb. en Claessens Johanna M. H., 27 jaar, beiden te Venray. De Heer en Mevrouw LAURENSSE-DE BEAUMONT hebben de eer U kennis te geven van de geboorte van hun zoontje ROBERT die bij het H. Doopsel ontving de namen Robert Jacques Marie. Venray, 21 Oct. 1955. Tijdelijk St. Elisabethziekenhuis. Resy Peters Frans van Opbergen hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de plechtige inzegening zal plaats hebben op Woensdag 9 November a.s. om 10 uur in de parochiekerk van de H. Gertrudis te Oirlo. Oirlo, E 39 Venray, Grotestraat 24 Dagadres Zaal Rongen, Oirlo E25 Receptie van 1314.30 uur. Toekomstig adres Leunseweg 19b, Venray Wegens familieomstandigheden Zaterdag 29 October gesloten Dit jaar 30.000 emigranten De minister van Sociale Zaken, de heer J.G. Suurhof, heeft gezegd, dat eind 1955 zal blijken, dat dit jaar ongeveer 30.000 Nederlanders vestiging in het buitenland hebben gezocht. Hij vervolgde: „In deze tijd van welvaart blijft de Nederlandse regering voortgaan met het aan moedigen van een emigratie in ge matigde omvang. Het netto emigra tie-overschot zal aanzienlijk lager liggen dan 30.000 en waarschijnlijk de 15 a 20 duizend niet overschrijden. De voornaamste oorzaak hiervan is de uitgebreide repatriëring van Nederlanders uit Indonesië. De heer J. van Grevenstein deelde mede, dat bij de Nederlandse emi granten de belangstelling voor Australië nog steeds stijgende is. In de eerste negen maanden van 1955 zijn 14 000 Nederlanders naar dat land vertrokken. Het vertrek naar Canada is met 54 pet gedaald. Dat naar Nieuw-Zeeland is daaren tegen verdubbeld. In genoemde negen maanden vertrokken daar heen 7000 mensen. Nertsenfokkerij verboden De gemeenteraad van Rer.kum heeft de politieverordening aange vuld met een verbod tot het houden van marterachtige dieren. Dat is gebeurd, omdat een inwoner van Oosterbeek, behorende tot de ge meente Renkum, een fokkerij van nertsen heeft. Deze diertjes, die vanwege hun kostbare pels gefokt worden, verspreiden een dermate onaangename geur, dat verschei dene omwonenden bezwaarschriften hadden ingediend. Nog steeds projectielen Dinsdag is een 9-jarig jongetje te Hoogeveen, getroffen door een uit elkaar springend projectiel en j gedood. De jongen had het stuk blijkbaar hier of daar gevonden en was op van de zolder bezig het met een hamervan en een scherp voorwerp te demon- Voor spoedgevallen Dr. Bloemen teren. en Dr. vd Hombergh. Op 29 October hopen onze lieve Ouders J. van Gerven G. Gommans hun 25 jarige echtvereniging te her denken. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wens van hun dankbare kinderen. Venray, Maasheseweg 14a Recepte van 12,3014 uur. Dagadres Swaghoven, Maasheseweg 15 Op Zaterdag 12 November a.s hopen onze lieve ouders Martinus van Opbergen en Gertruda Fransman hun 25-jarige echtvereniging te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen hopen hun dankbare kinderen. Venrav, Hoenderstraat 18. 24 afwezig tot 29 October op de doelen van St. Oda Zaterdag 22 en Zondag 23 October Aanvang Zaterdag 4 uur nra. Zondag 11 uur vm. HET BESTUUR Uitslag Loterij Cowboyfeest te Oirlo le prijs Mulders ketel 1303 2e 2485, 3e 1823, 4e 1972, 5e 2314, 6e 1942, 7e 2253, 8e 2840, 9e 2407 Prijzen kunnen worden afgehaald vóór 1 Nov. bij W. Steeghs, Oirlo. Na deze datum vervallen de prijzen aan de vereniging. Wegens familieomstandigheden Dinsdag 25 October gesloten Wie Zondag in de bus Venray via Maasdorpen Venlo een grijs- gestreepte paraplu heeft meegeno men, wordt verzocht deze tegen beloning terug te bezorgen bij W. Essing, Grotestr. A 52, Vierlingsbeek door Voetspan i in Restaurajurgj Janssen, S^t 1. Na 5 myelin opgegeven fesser GEVRAAGD wegens huwelijk der tegenwoordige niet beneden 18 jaar. Mevr. Janssen-Camps, Patersstraat 35 GEVRAAGD per 1 November Gebrs. van Heijster, Eindstraat 3 Biedt zich aan H. Derickx, Spurktweg A19. Te koop 6 zware biggen Kind. Thissen, Lorbaan Te koop kinderfiets J. H. Poels, Maasheseweg 41 Te koop 17 zware biggen eetaardaDpelen en wittekool P. van Lipzig, Venray's Broek Te koop lichte slagkar op luchtbanden lichte wiggard-ploeg en 2-sch. wentel-stoppelploeg A. Maessen-Gooren, E 55 Oirlo Te koop Jonathan-appelen Janssen, Schutterspad. Te koop val- en plukappelen L. Jenniskens, Molenhoek-Oirlo Te koop 6 zware biggen P. Wismans, Boshuizen B 32 Te koop 7 zware biggen B. van Meijel, Merselo M 50a Te koop partij biggen M. van Vegchel, Leunen K 36 Te koop partij biggen Loenen-Verschuuren, Leunen K 44 Te koop t in prima staat kolen-doorbr.-fornuis ETNA en kookketel inh. 85 liter H. Henckens-Rademaker, Overloon Te koop 10 zware biggen H. Mulders, Paardenkopweg 16, Veulen. 3x grotere slijtweerstand waardoor nog veel langere levensduur Verkrijgbaar bij

Peel en Maas | 1955 | | pagina 2