De verkeers onveiligheid SPORT Tekort ruim 163 millioen Kerkelijke Diensten. ïlaaistec&aitikef.M Petroleum kacheltjes J. Coenen-HoDtackers P^NOLANDA 16 t.m. 22 October PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: KAPELAAN KEYZERS Zondag: 20e Zondag na Pinksteren, Feest v. d. Kerkwijding. 6 u. lm. overl. lam. Wetterhahn-Thijssen en en dochter Christina; 7 u. lm. Ant. Poels en echtg.; 8 u. lm. Plet van Mill; 9 u. kindermis Piet v. Hooi; 10 u. Hoogmis Gerard Stevens; 3 u. Kinderlol. Vandaag geen vergade ring van Christelijke Moeders. 7 u. Rozenhoedje, Lol, gebed tot St. Jo- zel en verering v. reliquie van H. Gerardus. Maaddag: H. Margaretha Maria Alacoque; 6.45 zm. v. alle overl. pa rochianen; 7.30 lm v. overl. vader; 8.15 gest. jrd. Gerard Custers, echtg. ouders, broers en Zusters (3 kl); 7 u. Zielelol en Rozenhoedje. Dinsdag: H. Lucas; 6.45 lm Ger- truda Kusters-Verheijen; 7.30 lm. overl. lam. v.d. Boom-Custers; 8.15 gest. jrd. Gertrudis en Maria Mos- mans(l H.) Woensdag: H. Petrus v. Alcanta ra; 6.45 lm Aloys Jeuken; 7.30 lm. v. overl. Moeder; 8.15 best. jaard. Piet Smits en Marle Verstappen' Donderdag: H. Joannes Cantius. 6.45 lm. Piet v. Mill; 7.30 H. Sac- raments-hoogmis; 8.15 u. gest. jrd. Julia Jos. Verbunt (2 kl.) Vrijdag: H. Mis v. Kerkwijding, 6.45 u. lm. overl. lam. v. Lankveld- v.d. Crommenakker; 7.30 lm. overl. lam. Janssen-Seegers; 8.15 gest. jrd. Gerard Ambrosius, Cath. van Tervelden en dochter Marie (3H.) Zaterdag: H. Mis v. Kerkwijding, 6.45 O.L. Vrouw-hoogmis; 7.30 lm. Willem Jansen en echtg. 8.15 gest. jrd. Agnes Poell (1 H.); 9 u. PI. Huwelijksmis bruidspaar Rongen- Hergrütter; 9.45 Hoogmis uit dank- baarh. bij 25-jarig huwelijk Theeuws Coppus. VELTUM: Donderdag 7 u. lm. Johannes Vollenberg. KATHECHISMUS: Alle school kinderen leren deze week de 8e en 9e les. OCTOBERMAAND. Iedere avond om 7 u. Rozenhoedje, Lol en gebed tot St. Jozef. RECTORAAT PATERSKERK 20e Zondag na Pinksteren. H. Mis sen 6.30, 7.45 en 10.30; Hoogmis 9 uur; Communiceren begint ach teraan; eerste collecte voor onze kerk, tweede collecte v. biss. noden; vanavond 7 uur Lof en oefening v. Octobermaand. Deze week iedere avond om 7.30 Lof en oefening v. Octobermaand. A.s. Zondag, Missie-Zondag, jaar- collecte v. Voortpl. des Gelools. Dinsdag: H. Lucas, Evangelist. 6 uur uitst. v.h. Allerh.; gez. H. Mis t.e.v. H. Antonius; 's avonds 7.30 Lof en oefening v. Octobermaand. Zaterdag: van 3 tot 8 gel. om te biechten; 7.30 Lof en oefening van Octobermaand. MIS-INTENTIES Zondag: 6.30 t.e.v. H. Gerardus; 7.45 Jean Cuppen en Alberdina Hendriks en zoon Martin; 9 uur jaarg. Agnes Deckers en kinderen; 10.30 tot zek. int. Maandag: 7 uur overl. fam. Voer- mans-Leijssen; 7.45 Jan Hendriks; 8.30 Ida Gitzels-Hoffmans als lid v.d. Derde Orde. Dinsdag: 7 uur Maria Millen- Laurensse; 7.45 Wijnand Greefkens; 8.30 Hub. Janssen en echtgenote. Woensdag: 7 uur overl. fam. van Meijel; 7.30 Antoon Derksen; 7.45 José Kremer-Vulllnghs. Donderdag: 6.30 Ida Gitzels-Hoff mans; 7 uur Jan Hendriks; 7.45 Johanna Claassens-Gussens. Vrijdag: 7 uur Maria Ambrosius en ouders; 7 uur overl. fam. van Meijel; 8.30 overl. fam. Linssen- Cremer. Zaterdag: 7 uur Ida Gitzels-Hoff mans; 7.45 v. een zalige dood (R). PAROCHIE OOSTRUM Zondag: Vandaag 20e Zondag na Pinksteren, 7u. H. Comm., 7.30 en 10 u. de beide H.H. Missen. 3 uur Kruisweg en Lof. Maandag: 7.30 best. zm. v. Mart. Camps Jr. Dinsdag: 7.30 best. zm. v. Helena Verkoeijen. Woensdag: 7.30 best. zm. Nella Hoex. Donderdag: 7.30 best. zm. v. overl. fam. Philipsen-Verberk. Vrijdag: Derde Vrijdag der mnd. dus, Missie-vrijdag v.d. Jeugd. 7.30 gest. gez. jgt. v.Th.Houbaen echtg. onder de H. Mis algm. H. Comm. v.d. kinderen v.d. Missie. Zaterdag: 7.30 best. zm. v. Jean Hendriks, 9.30 pl. huwelijkssluiting en H. Mis v.h. bruidsp. Philipsen- Verberk. 7.30 Marla-lof. PAROCHIE OIRLO 20ste Zondag na Pinksteren. 3de Zondag der maand. Algem. H. Com munie voor de Maria-congragatie. 6.30 H. Communie; leesmissen om 7 uur en 8.30; parochie-hoogmis om 10 uur; 2 uur verg. van de Maria- congregatle; 3 uur Rozenkrans en Lof en bijz. gebeden t.e.v. O.L. Vr. v. Alt. Bijstand; eerste collecte v.d. kerk, tweede collecte v. 't Bisdom; vandaag feestdag v.d. H. Gerardus Majella. Maandag: 7.30 maandst Peter Jos. de Mulder. Dinsdag: 7.30 zieledlenst Maria Minten. Woensdag: 7.30 zieled. Hub. Bies- terfels en overl. fam. Donderdag: 7.30 zieled. Antoon Arts en Mechelina Smits. Vrijdag: 7.30 zieled. overl. fam. Wennekens-J ansen. Zaterdag: 7.30 maandst. Gertruda Peters; Marialof om 7 uur; biecht- gel. van 57 uur. A.s. Zondag, Missie-Zondag, voor- geschr. collecte v.d. Voortplanting des Geloofs; algem. H. Communie en verg. vd. H. Fam. afd. vrouwen. PAROCHIE LEUNEN 20e Zondag na Pinksteren. 7 uur H. Mis v. Jan Beckers; 8.30 H. Mis t.e.v. St. Gerardus Majella; 10.15 Hoogmis v.d. parochie; 3 uur Lof; 3.30 H. Familie der vrouwen. Maandag: 7 uur H. Mis v. Lena Verkoeijen; 7.30 gez. jrg. v. echtg. van Willem Wismans. Dinsdag: 7 uur H. Mis vd. overl. ouders Willems-Hendrickx; 7.30 H. Mis vd. overl. ouders de Mulder; 9.30 huwelijkshoogmis v.h. bruidsp. Peeters-Claessens. Woensdag: 7 uur H. Mis tot int. vd. B.J.B. bij het begin vh. werkje 7.30 gest. jrg. Engelbert Janssen- Wismans en overl. kinderen; 9 uur Sol. gez. zieled. vd. overl. fam. Peeters-Claessens. Donderdag: 7 uur H. Mis; 7.30 gest. jrg. voor alle oorlogsslacht offers 1940-'45 van Leunen. Vrijdag: 7 uur H. Mis tot dank zegging; 7.30 Sol. gest. jrg. Antoon Geurts, Zaterdag: 7 uur H. Mis; 7.30 gest, jrg. Mathijs Marcellis en echtg.; 9 uur hoogmis v. dankzegging bij 25-jarig huwelijksfeest van Meijel- Versleijen; biechten van 67 uur; 7 uur Lof t.e.v. O.L. Vrouw. A.s. Zondag, Missie-zondag, coll. vd. Voortplanting des Geloofs, PAROCHIE CASTENRAY 20e Zondag na Pinksteren. Feest v.d. Kerkwijding. 10 uur Hoogmis vd. parochie; 3 uur Lof en Rozen hoedje. Maandag: feest vd. H. Margaretha Maria Alacoque. 7.30 gez. H. Mis t.e.v. de H. Gerardus tot int. fam. J. Reijnders. Dinsdag: feest vd. H. Lucas. 7.30 gez. H. Mis v. overl. fam. Kemme- lings-Clabbers. Woensdag: 7.30 gez. H. Mis voor overl. fam. Strijbos-Cleven. Donderdag: 7.30 gez. H. Mis voor overl. ouders Martinus Noyen en Gerarda Arts. Vrijdag: 7.30 gez. H. Mis tot int. v. fam. W. Smits-Janssen. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Alt. Bijst. tot int. van hen die hiervoor offerden. Van 67 uur gel. tot biechten; 7 uur Lof en Rozenhoedje. A.s. Zondag algem. Missie-Zondag, onder de H. Missen de voorgeschr. collecte vd. Voortpl. des Geloofs: Hoogmis, Votiefmis vd. Voortpl. des Geloofs. In de loop van deze week jaarl. aardappelen-termijn v.h. minder broedersklooster te Venray. RECTORAAT SMAKT 20e Zondag na Pinksteren. 6.30 lm. tot zek. int.; 7.30 lm. t.e.v. St. Joseph; 10 uur Hoogmis voor onze weldoeners en hun int.; 3 uur Lof en Rozenhoedje. Maandag: 6.30 lm. v. Th. Coppis; 7.30 lm. v. overl. ouders. Dinsdag: 6.30 lm. voor gelukkige levensstaat; 7.30 lm. tot zegen in gezin. Woensdag; 6.30 lm. t.e.v. St Jozef; 7.30 lm. om bijz. gunst v. St. Jozef te verkrijgen; 7.30 Marialof en Ro zenhoedje. Donderdag: 6.30 lm. t.e.v. O.L. Vr. en St. Jozef; 7.30 lm. uit dank baarheid v. verkregen gunst. Vrijdag: 6.30 lm. t.z.int.; 7.30 lm. om uitkomst in moeilijkheden. Zaterdag: 6.30 lm. v. overi. ouders; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw vd. Berg Carmel; van 5 tot 7.30 gel. om te biechten; 7.30 Marialof en Rozenhoedje. Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag wordt om kwart voor vier in de kerk het rozenhoedje gebeden. PAROCHIE YSSELSTEYN 20e Zondag na Pinksteren. 6.30 lm.; 8.15 lm. v. Gerardus Janssen; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis vd. fam. Camps-Spreeuwenberg; 2 uur Lof; 2.30 Congr. vd. meisjes. Maandag: 7.30 gez. jrg. v. Maria Ingenbleek en Jan v. Well. Dinsdag: 7.30 lm. vd. overl. fam. Claessens-Muijzers. Woensdag: 7.30 gez. jrg. v. Joh. Lltjens. Donderdag: 7.30 gez. jrg. v. Piet Smits en Maria Verstappen. Vrijdag: 7.30 lm. t.e.v. O.L. Vr. v. Altijdd. Bijst. v.d. fam. Willems- Maessen. Zaterdag: 7.30 lm. v. Anna Jans sen-S meets; 6 uur Marialof. RECTORAAT HEIDE 20ste Zondag na Pinksteren: 7.30 t.e.v. H. Gerardus, 9 H. Communie 10 u. hoogmis, gez. jg. voor Wilh. Voesten, waarna bijeenkomst voor alle meisjes vanaf 16 jaar. 2.30 lof waarna vergadering v. Christelijke moeders. Maandag H. Margaretha Alacoque 7.30 vd. jeugd-intenties. Dinsdag, H. Lucas, 7.30 Huberta Janssen-Gellings. Woensdag 7*30 Martinus Ewals. Donderdag 7.30 bijz. intentie. Vrijdag 7.30 voor Henriette Dries- sens-Even. Zaterdag 7.30 voor een goede uit komst. 6 biechten. 7.30 Marialof. RECTORAAT VEULEN 20e Zondag na Pinksteren: 7 u, H. Communie, 7.30 lm. P. J. Ewals. 10 u. hoogmis t.i., 2.30 lof, waarna H. Familie, meisjes en vrouwen. Maandag 7.30 lm. tot dankzegging Dinsdag 7.30 lm. Jan van de Goor. Woensdag 7.301m. Gerard Janssen Donderdag 7.30 lm. overl. familie Willems-van Lin. Vrijdag 7.30 lm. vrouw Heidens. Zaterdag 7.30 lm. t.bJ., 67 uur biechten, 8 u. Marialof. Kerkpoetsen: Bertha Janssen en Hennie Louvet. Katechismus: klas 3 en 4 les 6; klas 5, 6 en 7 les 11 en 12. Accolythen: Jeu van Rijswijk en Harrie Hendriks. FINANCIERINGEN HYPOTHEKEN op zeer gunstige voorwaarden. Ass.kantoor F. H. Bergmans Zn. Leunseweg 25b Venray Telef. 677 Er woedt sinds jaren een nieuwe klassenstrijd. Het is een strijd, die dagelijks met verbetenheid gevoerd wordt op de openbare weg tussen automobilisten, de bromfietsers, fietsers en voetgangers. Mogen we dan in onze tijd op allerlei terrein meer sociaal besef hebben gekre gen, op de openbare weg heerst nog al tijdeen meedogenloos egoïsme een brute strijd van allen tegen allen, waarbij men zich bitter wei nig bekommert om de rechten van de ander in het verkeer. Dit niets ontziende verkeersegoïs- me werd dezer dagen onverbloemd gedemonstreerd door een man, die, aangehouden en bekeurd door een wachtmeester der Rijkspolitie, om dat hij het verkeer in gevaar bracht, door zijn dolle capriolen, de poli tieman toesnauwde: .,Als ik passe ren wil, dan passeer ik. Met een ander heb ik niets te maken. Die moeten maar op mij letten"! De verkeersonveiligheid, die van deze mentaliteit het gevolg is, stijgt onrustbarend. Het is al zo ver gekomen, dat er gemiddeld vier doden en tachtig gewonden per dag als slachtoffers van het verkeer vallen. Wat moet dat worden, wanneer, zoals de voorzitter van de ANWB, de heer P. Zimmerman, verwacht, het verkeer binnen 10 jaar zal ver dubbelen, d.w.z. een intensiteit be reiken, die we nu alleen op de spitsuren kennen? En het ergste is, dat we aan de verkeersongevallen op de weg door hun dagelijkse terugkeer zo gewend raken, dat we er nauwelijks nog acht op slaan. Wie staat nog stil bij het menselijke leed, dat achter zo'n zakelijk gesteld bericht over een verkeersongeval met een of meer doden of gewonden schuil gaat? Alleen bij een zeer sensationeel ongeval zoals pas in den Haag plaats vond, wordt ons voor verkeerson gelukken afgestompt gemoed nog even geschokt. En toch, wij mogen niet door gewenning in deze tot een nationale ramp uitgroeiende ver keersonveiligheid gaan beruste. In tegendeel, het is hoog tijd, dat wij ons met alle kracht te Keer gaan stellen tegen dit dagelijks terug kerende onheil. De voorzitter van het Verbond voor Veilig Verkeer, heeft de ver keersonveiligheid zelfs volksvijand No. 1 genoemd. Nu heeft de wo ningnood dit predicaat reeds voor zich opgeëist en het is moeilijk te zeggen, wat meer ellende over ons volk brengt. In ieder geval is ook de verkeersonveiligheid een volks vijand geworden, die tot de grootst mogelijke waakzaamheid dwingt. Gelukkig is er bij de overheid een stijgende aandacht voor dit vraag stuk te bespeuren, zoals in de laatste Troonrede duidelijk naar voren treedt. En terecht. Want de toenemende verkeersintensiteit als gevolg van onze bevolkingsgroei maakt de beveiliging van de ver keersstroom tot een steéds moeilij ker probleem, dat dringend om uit voering van allerlei kostbare technische voorzieningen roept. Daarnaast staan de overheid nog verscheidene andere middelen ter beschikking ter beveiliging van het verkeer. Wij denken hierbij o.a. aan beperking van rijsnelheid in de be bouwde kommen, ook voor de bromfietsers, een categorie, die nog altijd 'n groot gevaar is voor ver keersveiligheid Van iedere 1000 bromfietsers waren er in het afgelopen jaar, zo als uit het laatste jaarverslag van de ANWB blijkt, 25 bij een ongeluk betrokken. En naar geschat wordt rijden er dit jaar al meer dan 150.000 bromfietsers door ons kleine landje. Deze bromfietsers presteren het, zoals ieder wel eens opgemerkt zal hebben, meermalen om in een druk ke straat in de bebouwde kom wel licht in een soort bromfiets-extase, de automobilisten, die met 't oog op de verkeersveiligheid terecht hun snelheid temperen, rustig te pas seren. Een beperking van de verkeers snelheid in de bebouwde kommen zou ook 'n gunstig effect kunnen hebben op het waanzinnig hoog opgevoerde levenstempo van de moderne mens, die bij al de haast om hem heen vanzelf wel mee moet gaan rennen. Verder zal met grote strengheid opgetreden moeten worden tegen de wegpiraten, die de verkeers veiligheid door hun onverantwoor delijk rijden voortdurend in gevaar brengen. Deze lieden verdienen op voorbeeldige wijze gestraft te wor den. De preventieve werking, welke van een flinke straf uitgaat, zal tegenover hen ten volle benut moe ten worden. Meer dan tot dusverre zal de strafrechter moeten overgaan tot intrekking van 't rijbewijs bij het herhaaldelijk overtreden van ver keersregels en de wetten van het verkeersfatsoen. Slechts uiterst straffe verkeersdicipline kan uit komst bieden uit de impasse, waar- we met de veiligheid op de open bare weg zijn geraakt. In verband hiermede juichen we harte de grote landelijke veiligver- keersactie toe welke het Verbond voor Veilig Verkeer deze maand organiseert en wij hopen, dat zij een belangrijke bijdrage zal zijn tot de zo dringend noodzakelijke ver sterking van het verantwoordelijk heidsbesef op de openbare weg, tot verlevendiging van het respect voor de rechten van de naaste in het verkeer. En niet minder zijn toe te juichen een vluggere uitvoering van de verkeersmaatregelen in deze plaats, welke jammer genoeg nog steeds niet van kracht zijn. Begroting Landbouw Egalisatiefonds 1956 De begroting 1956 van het Land bouw Egalisatiefonds, een belang rijk hulpmiddel voor de uitvoering van prijzenbeleid in de landbouw, sluit met een nadeling saldo van f 163.505.000. Niettegenstaande de regering in 1956 niet meer zal optreden als im porteur van broodgranen, veevoeder, oliegrondstoffen enz., aldus Minister Mansholt in de Memorie van Toe lichting, zullen de uitgaven en de inkomsten van het Landbouw Ega lisatiefonds niet alleen samen hangen met de binnenlandse kost prijzen en de consumentenprijzen in 1956, doch eveneens voor een groot deel met de beweging der wereld marktprijzen. De verstrekte cijfers dienen evenals bij voorafgaande begrotingen met het grootste voorbehoud te worden bezien. Teneinde de roggetelers een mini mumopbrengst voor hun product te verzekeren kan het noodzakelijk zijn wederom een steunregeling in het leven te roepen, waarvan de kosten op 15 millioen gulden wor den geraamd. Tevens dient rekening te worden gehouden met de mogelijkheid, dat ook voor andere binnenlandse granen een dergelijke maatregel getroffen zou moeten worden, indien bij lage wereldmarktprijzen het systeem van monopolieheffingen bij import on toereikend zou blijken. Op suiker van debietenoogstl956 wordt een nadelig saldo geraamd van f 8.200.000 terwijl bovendien rekening gehouden wordt met een extra-rafinage-marge, welke ca f 2.000.000 zou kunnen vergen. Een mogelijke toeslag van f 1.200.000 is uitgetrokken voor de glucose-indus- trie ter tegemoetkoming in de moeilijkheden, ontstaan door ver laging van de suikerprijs in 1954. Voor de kosteh van eventuele maatregelen met betrekking tot aardappelmeel is een Memorie-post opgenomen. Dit is tevens het geval met de kosten van een eventueel noodzakelijke maatregel tot regeling van de prijs der consumptieaard appelen in de winter van 1956 1957 zowel ten behoeve van pro ducenten als van consumenten. Het nadelig saldo voor op naar Engeland te exporteren bacon wordt op 27 millioen gulden geraamd, terwijl voor de kosten die voort vloeien uit de overname en verkoop van vet met f 6.000.000 is uitge trokken. In de zuivelsector wordt de toe slag op consumptiemelk geraamd op f 60,450.000, de bijdrage voor de consumptiemelkcontrole in het wes telijk gebied op f 350.000. De uitkeringen ten behoeve van veehouders ter realisering van de gegarandeerde basismelkprijs wordt voorlopig geraamd op f 47.500.000. In de sektor margarine, vetten en oliën zijneenaantalMemorie-posten opgenomen o.m. voor een eventuele toeslag op walvistraan; voor een eventuele toeslag op binnenlands koolzaad, zo het t.z.t. noodzakelijk zal blijken het vaststellen van een richtprijs te handhaven; voor kosten verbonden aan het aanhouden van het restant van de Regeringsolie voorraad, die in 1954 zal worden ge liquideerd. Voor uitgaven in verband met eventuele bijzondere voorzieningen op het gebied van tuinbouw en sier teelt is een Memoriepostopgenomen evenals voor eventuele bijzondere voorzieningen op het gebied van de visserij en van pluimvee en eieren. Een bedrag ad f 675.000 is uitgetrokken voor steun aan de verre visserij. Tenslotte wordt het nadelig ver schil tussen de zeer wisselende Jm- portprijzen en de zoveel mogelijk op een gelijkbllijvend niveau te houden verkoopprijzen van te im porteren kalimeststoffen geraamd op f 600.000 en de onvoorziene uit gaven op f 1.000.000. Ruim 21.000 Nederlanders werken in Duitsland Volgens het Duitse industrie- instituut te Keulen werkten er op 1 juli ruim 21.800 Nederlandse arbeidskrachten in West-Duitsland. Het totale aantal buitenlandse ar beidskrachten in de bondsrepubliek bedroeg op die datum 76.800. De gtootste groep vormden de Neder landers met 28.5 percent van het totaal. 9200 buitenlanders werken in de Duitse bouwindustrie. Mond- en klauwzeer in Oost-Friesland Op vier plaatsen in het oosten van Friesland is een kwaadaardige mond- en klauwzeer (van de zoge naamde C-stam) gesignaleerd. Alle dieren, waarbij de ziekte is gecon stateerd in totaal 32 koeien, 10 kalveren en 3 schapen zijn reeds afgemaakt. De besmetting komt voor in Twijzei, Appelscha, Slegers- woude en Bergum. Vallende lui-klok treft scholier De 15-jarige Jo Boymans, leerling van het Bernardinuscollege te Heerlen, werd dinsdagmiddag aan het hoofd getroffen door een onge veer veertig kilo wegende klok, die op de binnenplaats van de school neerstortte. In zeer ernstige toe stand is de jongen naar het St. Jozef ziekenhuis gebracht. Voor zijn leven wordt gevreesd. Bij het luiden van de schoolbel is de klok uit de klokkestoel ge raakt en over het dak op de speel plaats gevallen, waar op dat ogen blik een groot aantal leerlingen was. Van veertien meter hoog dak gevallen In Gennep is Maandag de 19-jarige electriciën Van G. uit Haarlem, toen hij bezig was met het contro leren van een bliksemafleider op het dak van het raadhuis en met het afbreken van de feestverlichting, uitgegleden en van een hoogte van veertien meter naar beneden ge stort. Met ernstige inwendige kneu zingen is de jongeman, die in dienst was van een Haarlemse firma, naar het ziekenhuis te Nijmegen over gebracht. DADER REED DOOR.... MAAR NIET VER! Een wachtmeester van de Rijks politie, die op de Rijksweg Zuid te Nieuwstadt dienst deed, kreeg van een passerend automobilist de mededeling dat een bromfietser een collega-brommer had aangereden, en zonder zich om zijn slachtoffer te bekommeren, was doorgereden. De eerste de beste brommer werd aangehouden, doch verklaarde nergens van de weten. Omdat hij echter een scheur in zijn rechter mouw had, werd hem door de politieman verzocht een eind mee terug te wandelen. Zekere E. uit Brunssum lag met een deerlijk ge havend costuum en verwonde knieën naast de weg. De dader, afkomstig uit Brunssum koos thans eieren voor zijn geld en verklaarde zich bereid de schade te betalen. Procesverbaal werd opgemaakt en de weinig elegante houding van de man, die het „hazen"- of zo ge wilt: het rijwielpad gekozen had zal dus nog wel een nasleep je krijgen. Laffe overval op oude man Dinsdagmiddag omstreeks 2 uur hebben drie mannen, afkomstig uit Venlo, in het dorpje Boukoul, dat tdt de gemeente S walmen behoort, getracht de 86-jarige Chris Cox van zijn geld te beroven. Toen zij in zijn woning waren binnenge drongen was daar niemand aanwe zig. De .bewoner die van een wan delingetje terugkeerde werd in de schuur achter zijn woning vastge grepen, een zak over het hoofd gegooid en daarna de benen vast gebonden. Buren die iets verdachts hoorden, waarschuwde de politie, die direct een onderzoek instelde. In de namiddag werd een der daders te Reuver gearresteerd, het was de 23-jarige K. H. uit Venlo. 's Avonds heeft de gemeentepolitie van Venlo de 16-jarige D. S. aan gehouden. Beiden hebben ook de naam van de derde dader genomed. Er werd niets vermist. P.D.V. DE ZWALUW De secretaris en z'n helper heb ben wel een pluimpje verdiend, door op zo'n vlugge wijze de kam pioenen voor het voetlicht te bren gen. Oude duiven le tour 1 A. de Riet met ringno. 616056 met de volgende prijzen: 49 Tamines, 10 Solré, 1 Corbeil, 16 Chartres, 32 Orleans, 2 Chateroux, 7 Limoges. Totaal 587 punten. 2 P. Strijbos, met 315808 welke de volgende prijzen behaalde: 38 Solré, 7 Chartes, 6 Orleans 2 Salbris, 4 Chateroux, 2 Limoges, totaal 586 punten. 3 M. van Rooy met ringno. 181084 welke de volgende prijzen behaalde: 17 Tamines, 17 Solré, 43 Noyon, 40 Chartres, 3 Salbris, 3 Chateroux, 3 Limoges. Totaal 572 punten. 4 A. v.d, Munckhof met 317456, welke de volgende prijzen behaalde: 56 Solré, 20 Noyon, 3 Corbeil, 1 Chartres, 45 Orleans, 8 Salbris, 12 Chateroux. Totaal 556 punten. 5 P. Strijbos, met ringno. 541872 welke de volgende prijzen behaalde: 2 Tamines, 18 Solré, 2 Noyon, 7 Orleans, 1 Chateroux. 431 punten. Jarige duiven 2e tour 1 Servio, met 962132 25 Java, 26 Solré, 3 Noyon, 4 Cor beil, 1 Toury, 5 Chartres, 2 Orleans. 914 punten. 2 M. v.d. Broek met 843109 7 Tamines, 10 Corbeil, 12 Toury, 3 Chartres, 21 Orleans. 675 punten. 3 M v. Houdt, met 843565. 63 Tamines, 53 Solré, 12 Noyon, 14 Corbeil, 11 Toury, 15 Orleans. 659 punten. 4 P. en J. Hendriks, met 843825. 1 Java, 30 Tamines, 61 Solré, 32 Noyon, 10 Toury, 14 Chartres. 648 punten. 5 J. Boom Zn. met 843189. 12 Tamines, 40 Solré, 58 Noyon 51 Toury, 25 Chartres, 25 Orleans' 628 punten. Volgende week gaan we verder met de rest. Al deze kampioenen onze hartelijke gelukwensen. De strijd is dit jaar wel uiterst zwaar geweest, steeds zware kopwind en. zeer warm. Een extra vermelding voor P. Strijbos is hier zeker op z'n plaats, want om 2 van de 5 kampioen schappen te behalen met zulk een concurentie is 'n pracht prestatie. De 1 kampioen van Servio ver dient dit zeer zeker ook. Een duif met uitzonderlijke kwaliteiten, die ook in de toekomst nog wel eens van zich zal doen spreken. M.H.C.V.-nienws Uitgeleide gedaan door een hele schare M.H.C.V.-ers werd Zondag jl. de reis naar Eindhovén aanvaard, waar M.H.C.V. I in het veld moest treden tegen een kombinatie van Antenor van het kollege „Augusti- nianum" aldaar. Met enigszins bange voorgevoe lens kwamen de onzen in Eind hoven aan, na de ontnuchterende nederlaag in Venlo twee weken geleden. Doch al spoedig bleek, dat deze vrees ongegrond was, want al vlug was het 1—0 voor Venray. Toen de eerste speelhelft verstreken was, met een stand van 41 voor M.H.C.V., kon iedereen gevoegelijk aannemen, dat de overwinning naar Venray zou gaan, wat dan ook gebeurde, daar er zich na de rust geen schokkende gebeurtenissen nog voordeden. Antenor maakte er tenslotte 42 van. Hiermede kwam het einde van een wedstrijd, die Venray verdiend won en die een totaal ander beeld kreeg, omdat de krachtsverhoudin gen heel anders bleken te liggen, dan men zich aanvankelijk had voorgesteld. Zondag a.s. speelt een versterkt tweede elftal van M.H.C.V. tegen het Gymnasium I.C. De wedstrijd vangt aan om 2 uur. S.V.V.-nieuws Afgelopen Zondag was minder gelukkig voor S.V.V. Het tweede verloor tegen een fel spelend Roer mond met 34 na eerst met 31 voor te hebben gestaan. De Roer mondenaren hadden een veldmeer- derheid en aangezien op een ge geven moment de achterhoede van S.V.V. de kluts wat kwijt raakte, was die achterstand in de kortste keren weggewerkt. S.V.V. 3 volgde het voorbeeld van de ouderen broer en boog met 3—4 het hoofd voor Hegelsum. Om van de schrik te bekomen en nieuwe krachten op te doen voor de rest van de competitie is er Zondag over de gehele linie vrij. De veteranen van Venray gaven nog een goed voorbeeld door de veteranen van Horst Maandag j.l. met 6—3 te kloppen. Bedkruiken Warmwaterzakken de beste kwaliteit voor de laagste prijs. J. Coenen-Houtackers grootste sortering ook TEXTIEL laagste prijzen A. Scheepers, Schoolstr. 22 Telef. 375 alleen de beste merken BES - DEMON met automatische pan SOLAR met reflector U vindt ze bij van haar bekoorlijke elegance Een sprookje van charme dt hel ragfijne, elastische De slanke „getailleerde" hie" legt het juiste accent <n fraaie lijn en bevallige pasvt Een mooie en toch voordelige NYLON jer PRACHT NYLON een ideaal „kledingsto vast en st=ltsc Voor een feestje of een avondje uit... Ragfijn en elegant, fraaie hiel, 15 deniet 3.7!» Bovendien ontvangt U een ko«4rt plus een Jubileum-chet Enorme keus Va^e NOLANDA Nylonkousen alleendB de Nylonspecialist voor Venray'"

Peel en Maas | 1955 | | pagina 2