w# Huuradvies- en Huurcommissie fyevcildinq... B.B.-oefening te Venray en hoge huren. Ingezonden Doe mee aan veilig verkeer Zaterdag 15 October 1955 No 41 ZES EN ZEVENTIGSTE JAARGANG Ü9 PEEL EN MAAS f CONFECTIE VAI DRUK EN UITGAVE FIRMA VAN DEN munckhof WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN GROOTESTRAAT 28 TELEF. 512 GIRO 150652 heden ZATERDAG 15 OCTOBER, nm. 3 uur op het Sportterrein aan de Leunse weg. 1. Het begin van de oefening wordt aangegeven door de sirene. 2. De ploegen die aan de oefeningen deelnemen, staan opgesteld op de Leunseweg tegenover het Patersklooster. 3. Na het eerste sirene-alarm rukken uit de blokploegen Venray VI (St Anna) en Maashees-Holthees. De ploegen begeven zich direct naar de plaats van de blokpost, in alarm-opstelling, waarna deze ploegen op het bericht van de verkenners in actie komen in de objecten no. 6. 4. Uitgaande van de veronderstelling dat de blokploeg hulp nodig heeft, rukken hierna achtereenvolgens uit: a. de politie; b. de opruim- en reddingsploeg Venray en Vierlingsbeek; c. de mobiel geneeskundige teams, Venray en Meerlo; d. de brandweer Venray I. De politie zet het terrein van de ramp af langs de daarvoor van te voren aangegeven lijnen. De opruim- en reddingsploeg redden enkele slachtoffers van de le en 2e verdieping van het pand. Tijdens de oefening van de opruim- en reddingsploeg rukken nog uit de blokploegen Venray VIII (St Servatius) en Oostrum. Intussen hebben de mobiel geneeskundige teams hun noodver bandplaats ingericht. Deze nemen de slachtoffers over van de blok ploegen en de opruim- en reddingsploeg. De brandweerploeg Venray rukt uit voor brand in een pand en blust het vuur met schuim. 5. Uitgaande van de veronderstelling, dat de brand van het ene pand op het andere overslaat, rukt daarna uit de brandweer van Vier lingsbeek, die dit pand zal blussen met hoge druk (mistspuit) 6. De brand wordt nog erger. Ook een derde pand gaat branden. Daarvoor komt assistentie van de brandweer uit Meerlo, die de brand zal blussen met water. 7. Dan zal aan nog een ander pand door de B.B.-brandweer Venray nog een oefening worden gehouden met afleg-systeem en met redladders. 8. Hierna komt het einde van de oefening met aantreden van alle ploegen en inspectie door de hoogst aanwezige gezagdragende autoriteit. 9. Na de inspectie gezamelijke afmars naar de zaal Wilhelmina in de Schoolstraat, voor de koffiemaaltijd, die aldaar door de Dienst Sociale verzorging wordt aangeboden. Blokhoofd Venray VI J. Hendriks. Venray VIII J. Hoofs. Oostrum J. Verheijen. Maashees-Holthees v.d. Weijenberg. Commandant Brandweer Venray E. H. Custers B.B.-Brandweer Venray H. v.d. Heuvel. Brandweer Vierlingsbeek A. Gerrits. Brandweer Meerlo P. Poels. Opruim- en reddingsploeg Venray L. Wijnhoven. Opruim- en reddingsploeg Vierlingsbeek P. Janssen. Mobiel gen. Team Venray Dr. Oosterbaan. Mobiel gen. Team Meerlo Dr. Heijs. Hoofd Dienst Sociale Verzorging J. van den Boom. Groepscommandant Rijkspolitie J. Janssen. Commandant Reserve Rijkspolitie J. Temme. Hoeveel commissies er in ons goede landje zijn, weten we niet, maar het zijn er wellicht duizenden. Eén ding is zeker, perl September hebben we er weer een bijgekregen en wel in verband met de gewij zigde huurwet. Ten behoeve van de huurwet be schikken we over twee commissies nl. een huuradviescommissie en een huurcommissie. Dat er verwarring zou ontstaan, spreekt vanzelf. Teneinde onze le zers op dreef te helpen, zullen we de betekenis van deze beide com missies eens nader onder de loupe nemen. De huuradviescommissie is de oudste, n.l. zo oud als de huurwet zelf, dus van 1951. Deze commissie is in het leven geroepen om de huurders van wo ningen en andere woonruimten van advies te dienen omtrent de beta lingsverplichting, die zij hebben tegenover de eigenaar c.q. de hoofd bewoner van het gehuurde pand. Huurder en verhuurder kunnen tegen betaling van f 2.50 verzoe ken een betalingsadvies te willen verstrekken. Zij kunnen dit doen ieder afzonderlijk, doch ook samen. Deze commissie is gevestigd te Roermond. GEEN ZEGGENSCHAP De huuradviescommissie is niet bevoegd om een huurder te onthef fen van een bepaalde verplichting, welke de wet hem oplegt, zij kan alleen de verplichting met Inacht neming van de wettelijke voor schriften, vaststellen. Speciaal voor onderhuurders, die in verband met de woningnood, waardoor vele huizen bewoond moeten worden door twee of meer gezinnen, kan zij van onschatbare waarde zijn, omdat de berekening van de verschuldigde huur nogal ingewikkeld is tengevolge van al lerlei schattingen, zoals bijv. de waarde van meubilair, stoffering enz. Ook de betaling van het gebruik van water, gas en electra gaven veelal moeilijkheden, de huurad viescommissie bepaalt na onder zoek "ook in dit opzicht de betalings verplichting. DE RECHTER BESLIST Het is de wens van de wetgever dat beide partijen zich zullen hou den aan 't gegeven advies, doch aangezien dit advies meestal of voor de ene partij of voor de an dere partij nadelig uitvalt, houdt men zich er beslist niet aan. Het is dan zo, dat indien de huur adviescommissie de huur eenmaal heeft vastgesteld, deze NIET tegen de zin van de wederpartij kan wor den doorgezet. Daarvoor is weer nodig, dat de door de huuradviescommissie gead viseerde huurprijs door de kanton rechter wordt vastgesteld. Zowel de ene als de andere partij kan bij de kantonrechter daartoe een verzoekschrift indienen. Laten we een voorbeeld nemen: de huurder heeft altijd f 40 betaald doch de huuradviescommissie stelt de verschuldigde huur vast op f 30 De verhuurder blijft echter vast houden aan f 40, dan kunnen beide partijen pas geheel zeker zijn van wat betaald moet worden, als de kantonrechter de prijs heeft vast gesteld. GEEN EIGEN RECHTER De huurder wil beginnen met f 30 te betalen, instede van f 40, maar dan speelt hij eigen rechter waaraan risico is verbonden, im mers er ontstond zolang de huurprijs nog niet definitiefis vast gesteld door de kantonrechter huurschuld, waardoor de huurder de kans loopt, dat deze schuld als nog wordt ingevorderd, of dat de verhuurder een verzoek tot ontrui ming wegens wanbetaling indient. Meestal zal het niet zo'n vaart lopen, dat tot ontruiming moet worden overgegaan, dus dat de kantonrechter het verzoek van de verhuurder inwilligt. De kans bestaat wel, dat de kan tonrechter het niet eens is met de huuradviescommissie en de door haar gestelde prijs te laag is ge steld. De huurder zal dan moeten betalen en wellicht ook de proces kosten. Bovendien moet nog bepaald wor den met ingang van welke datum de eventueel verlaagde huurprijs moet worden betaald en het is lang niet altijd zeker, dat deze da tum gelijk is aan de datum waarop de woonruimte betrokken is. In zeer vele gevallen beslist de kantonrechter overeenkomstig het door de huuradviescommissie ge geven advies dus ook de verhuur der loopt een zeker risico om het proces te zullen verliezen. DE HUURCOMMISSIE We hebben reeds gezegd, dat de huuradviescommissie alleen de huurprijs mag vaststellen overeen komstig de voorschriften, neerge legd in de huurwet. Ontheffing van de voorschriften kan zij niet geven, dit behoort tot de werkzaamheden van de huur commissie, die per 1 september j.l. in het leven is geroepen. Deze huurcommissie kan beslis sen, dat de laatste huurverhoging, die van vijf procent dus, niet be hoeft te worden betaald, omdat de woning als gevolg van verwaarlo zing, welke aan de verhuurder is te wijten „kennelijk niet meer vol doet aan de eisen, die daaraan, in verband met instandhouding en bewoonbaarheid redelijkerwijze kun nen worden gesteld". Omstandigheden, welke kunnen leiden tot vervallenverklaring van de 5 pet. huurverhoging zijn o.a.: 1. lekkages aan daken en goten; 2. gebreken aan riolering, balkons, balustraden en putten, regen bakken en aan afvoerleidingen van hemëlwater, huishoudwater en faecaliën; 3. scheuren in muren en schoor stenen; 4. verrotting van vloeren, balk lagen en andere houtdelen; 5. ondeugdelijke gas-, elektriciteits- en waterleidingen; 6. het verfwerk voor zover strek kende tot instandhouding van houten en metalen onderdelen. Bij de beoordeling van de vraag of de eigenaar in zijn verplichtingen tekort schiet, wordt mede gelet op het in voorgaande jaren verrichte onderhoud. Verder wordt in acht genomen of de huurder het ge huurde als een goed huisvader be woont en of de huurder geen achter stand heeft in de huurbetaling. Hoe moet nu de aanvraag tot vervallenverklaring van de 5 pet. huurverhoging geschieden? Het verzoek daartoe moet in twee voud bij 't sekretariaat van de huur- kommissie (Huisvestingsbureau ter gemeentesekretarie alhier) worden ingediend. Modelformulieren voor deze verzoeken zijn aldaar verkrijg baar. Bij indiening van het verzoek moet een bedrag van f 5,worden betaald. Wordt het verzoek inge willigd, dan wordt het gestorte bedrag aan de verzoeker terugge geven. Blijft storting van het bedrag achterwege dan wordt het ingedien de verzoek niet-ontvankelijk ver klaard. Eèn eksemplaar van het inge diende verzoek wordt door de huur- kommissie toegezonden aan de huis eigenaar, die binnen een maand na toezending van het formulier een gemotiveerd verweerschrift kan in dienen. Na afloop van deze termijn neemt de huurkommissie een met reden omklede beslissing. In de beslissing wordt tevens aangegeven met in gang van welke datum de 5 pet. huurverhoging niet meer is ver schuldigd. Totdat bericht is ontvangen, dat de 5 pet niet meer betaald behoeft te worden, is de huurder verplicht 5 pet huurverhoging te voldoen. Onwillekeurig zullen in de ko mende dagen onze gedachten nog eens terug gaan naar die tijd van de bevrijding, waarvan we de elfde jaardag deze week herdenken. De mensen van Overloon zullen morgen Zondag een plechtige do- den-herdenking houden. Daarbij zal aanwezig zijn de be vrijder van Overloon en Venray, General Sir Lashmer G. Whistier, die als General-Major indertijd de commandant was van de derde Britse Infantrie-Divisie en de slag om Overloon en Venray heeft mee gemaakt en bevolen. Naast deze hoge gast zullen Ma jor-General Firbank en vele andere hoge officieren van zijn staf, bij deze herdenking aanwezig zijn. Dit is voor de eerste maal na de oorlog, dat de gehele staf van een legercorps een bezoek brengt aan een Nederlands slagveld. Maar daarnaast zal een vertegen woordiger van de Minister van Oorlog, Generaal-Majoor Mr. van Dijk, deze plechtigheid bijwonen, alsmede de commandant van het le legercorps en de territoriale be velhebber Zuid-Oost. Zij zullen met het hoofdbestuur van het Nederlandse Oorlogsgraven- comité de plechtige Hoogmis bij wonen, welke daar wordt opgedra gen door de Pastoor van Overloon voor de zielerust van 1300 Engelse soldaten, die alléén al van deze divisie gesneuveld zijn, voor de zielerust van de meer dan 600 Amerikaanse soldaten, de meer dan 1000 Duitsers en de slachtoffers uit Overloon zelf. Zij zullen in plechtige processie naar het kerkhof trekken, waar de erewacht betrokken is door een detachement van het The Suffolk Regiment en van The Royal Ulster Riflis Regiment. Daar zal een grote Engelse mi litaire band, samen met de Over- loonse muziek- en zanggezelschap pen, voor een muzikale omlijsting zorgen van de herdenkingsreden, die daar o.a. gehouden worden door Generaal Sir Lashmer Whistier en de Burgemeester van Vierlingsbeek. Heden Zaterdagmiddag zal het grote Britse Legermuziekcorps om 5 uur een militaire taptoe houden op het voetbalveld in Overloon en om 8 uur zal dit uit 57 leden be staande corps een concert ver zorgen. 0— Een herdenking, die er dus zijn mag.... Wij, hier in Venray, doen niets... Misschien dat General Whistier een kort bezoek aan Venray zal brengen, de plaats, die hem en zijn manschappen voor ogen stond, toen begin October 1944 het bevel van de aanval gegeven werd en dat eerst na een uiterst bloedig en lang gevecht kon worden genomen Misschien, dat deze krijgsman, die zijn sporen heeft verdiend in Afrika, Italië, België, Nederland, Duitsland, Karthoem en vele andere plaatsen, zich nog de strijd om de Molenbeek herinneren zal, nog wel eens gedacht heeft aan het kapot geslagen Venray. Misschien, dat hij een kort bezoek brengt aan het Engelse kerkhof, waar zovele van zijn mannen be graven liggen. Maar dat gebeurt dan niet offi cieel. Het schijnt, dat we het erg vervelend vinden een offlcieele her denking van die nare dagen rond October 1944. Maar wie de lijst van doden ziet, die elders in dit blad gepubliceerd staat, vraagt zich dan af, of deze gebeurtenis een nietszeggend mo ment geweest is in onze plaatse lijke geschiedenis. Die vraagt zich af, of al die ka potte huizen, al die verwoestingen dan geen sporen hebben achterge laten. Men moet het de mensen van Overloon nageven, dat zij de be vrijdingsdag immer waardig her denken. 0— We hebben het ons hier meer malen afgevraagd, of een dergelijke jaardag niet een geschikte gelegen heid was om niet alleen.onze doden te herdenken, maar ook om eens terug te zien over het opbouwwerk. En dat laatste niet op de eerste plaats in materiele zin. Om eens te kijken, wat er is overgebleven van onze goede voornemens, van al onze plannen, waarmede we uit de kelders zijn gestapt, om eens te zien hoe ons aller Venray geestelijk, cultureel, sociaal en maatschappe lijk vooruit gegaan is. Van dat alles gebeurt niets. We zullen in deze dagen ondanks dat, toch nog wel eens terugdenken aan die dagen van October 1944, waarvan ieder van ons zijn eigen persoonlijke herinneringen heeft. Herinneringen, die ondanks de veelal droeve kanten, toch dikwijls waardevol en goed zijn. En we kunnen in ieder geval zelf de balans opmaken over ons eigen opbouw werk. Dan zullen die dagen van Octo ber 1944 ook nu nog veel te zeggen hebben. Als die herdenking dan tot resultaat heeft, het nieuwe voor nemen om onze krachten nog beter in te zetten voor een gelukkiger toekomst van onze gehele gemeen schap, dan heeft ook deze herinne ringsdag zijn waarde. En hal het tevens een waardige dodenherden king zijn, ondanks alles. VOGELPEST II In Ysselsteyn heeft de vogelpest nog al wat slachtoffers gevraagd. De kippenhouders, die met deze ziekte onder hun pluimvee te kam pen hebben, lijden grote verliezen, temeer waar juist in dit seizoen de eierprijzen zeer hoog liggen. Maar nog steeds weten de mensen niet waar ze af en aan zijn. De verzekering zwijgt in alle talen en probeert het af te schuiven op andere instanties, onder het mom, dat men nog steeds naar een gunstige op lossing aan het zoeken is. Trouwens is dit geen zaak van de standsorga nisaties om de getroffen boeren te hulp te komen. Men treft de meest vreemde toe standen. Een kippenhouder, die een zieke kip had opgestuurd ter keu ring krijgt een net briefje thuis, dat de kip niets mankeerde, maar krijgt later controleurs van de ge neeskundige dienst op zijn dak, om dat de keuringscommissie aan de geneeskundige dienst had doorge geven, dat het vogelpest was. Ra-ra hoe kan dat? Wordt het niet hoog tijd, dat be trokken autoriteiten nu eens precies vertellen: a. wat er aan de hand is; b. hoe de schade hersteld kan worden. Misschien dat door die maatregel heel wat Ysselsteynse boeren rus tiger kunnen slapen. EEN KIPPENHOUDER UIT YSSELSTEYN Nieuws uit Venray en Omgeving Wielrijders is uw rijwiel in orde? Het moet voorzien zijn van: 1. een deugdelijke stuurinrichting; 2. een bel, waarvan het geluid op een afstand van 25 m duidelijk hoorbaar is. Het geven van ge luidssignalen met de bel, is aan strenge beperkingen onderwor pen. Wielrijders zijn slechts dan verplicht een signaal te geven, indien dit nodig is ter afwen- ling van het gevaar, dat door hun nadering voor een andere weggebruiker dreigt. Uitsluitend buiten bebouwde kommen mo gen zij bovendien een signaal geven om kenbaar te maken, dat zij wensen in te halen. 3. tenminste een goed werkende rem. 4. bij nacht, dat is een half uur na zonsondergang en een half uur voor zonsopgang, een kop- licht voorlantaarn, die niet ver blindend mag zijn en een achter licht. 5. een wit spatbord. Wyze van rijden Men is verplicht rechts te houden op de door wielrijders gevolgde rij banen en rijwielpaden. Men mag zich niet verder van de rijweg bevinden dan door de om standigheden gerechtvaardigd wordt Echter mogen bestuurders van twee tweewielige rijwielen of ruiters naast elkaar rijden, zolang daar door het verkeer niet in gevaar ge bracht of belemmerd wordt. BEL OP BIJ BRAND No. 392 GROENE KRUIS DONDERDAG a.s.: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen Gevonden: Overjas, hotel Schaeffers School straat; beitel,M. Leenders Stations weg 29; leren motormuts, Linders Deurneseweg 12; schommelplank, Cals Grotestraat; portemonnaie met inhoud, Bexkens Maasheseweg 13; bruine kinderjekker, Seuren Hof straat; witte kip, E.A. van Es, St. Annagesticht; portemonnaie met inhoud, A. Pelzer Boshuizen B 33 Automatisering telefoon Oirlo-Castenray en Overloon Gisteren, Vrijdag, zijn om 16 uur de automatische telefooncentrales Overloon en Castenray in dienst gesteld. De telefoonnetten Castenray en Oirlo zijn tot één net, onder de naam „Castenray", samengevoegd. Het netnummer van Overloon is 04788; van Castenray 04787. De aangeslotenen van bovenge noemde netten kregen, voor wat het automatische interlocale ver keer betreft, dezelfde mogelijkheden als de abonné's van de reeds ge automatiseerde netten van de sector Venray. GESLAAGD Te Eindhoven slaagde voor het diploma machineschrijven als typis te mej. Nelly Minnema, Maashese weg, alhier. Vergadering Sociaal Char. Centrum Maandagavond vergaderde het Sociaal Charitatief Centrum waar bij een afgevaardigde van het diocesaan bestuur mej. Vondenhof tekst en uitleg gaf van de organi satorische opbouw van het Char. Centrum. Dat men in Venray over sommige punten van deze opbouw anders denkt, kwam in het na de lezing gehouden debat wel duidelijk naar voren en was o.m. aanleiding voor de spreekster om deze gezichts punten in de eerstkomende verga dering van het diocesaan bestuur naar voren te brengen. Een vijftigtal leden woonden deze leerzame avond bij. Middenstandsvergadering Dinsdag hield de plaatselijke Middenstandsvereniging een van haar weinige vergaderingen, die, zoals de traditie schijnbaar wil, ook slechts door enkele leden werd bezocht. In deze vergadering werd mede deling gedaan, dat de bakkers na gehouden enquete voortaan op Zondagmiddag hun winkel gesloten willen houden en in die zin zal ook het Gemeentebestuur geadviseerd worden. Gepolst naar een weke lijkse kramerijenmarkt bleek het grootste deel van de vergadering deze markt-uitbreiding wel aan te staan. De heren Th. Claassens en J. van Dijk werden in het bestuur geko zen. De secretaris van de Kamer van Koophandel gaf een interres- sant overzicht van de werkzaam heden der Kamer en de plichten der leden. Over de nieuwe vesti gingswet, die o.a. ook voor reeds gevestigde zaken een vergunning van de Kamer noodzakelijk maakt, werd uitvoerig gediscussieerd. Ook werd nog tekst en uitleg gegeven van de inningsmogelijkheid voor bedragen onder de f 500. Er werd een beroep gedaan op de leden om SANTOS te blijven steunen, dat naast de t.b.c.-bestrij- ding ook hulp en steun geeft aan rheuma-patiënten, Was men over het algemeen tevreden over de bijdragen aan dit fonds, daarnaast stond echter dat b.v. uit Oirlo practlsch geen giften meer voor dit fonds binnenkwamen. Gouden jubileum herdacht Zaterdag werd in intieme kring het gouden jubileum herdacht van J. N. Beerkens als meester-zetter ln dienst bij de fa. v.d. Munckhof. In de ochtend was er een plechtige H. Mis tot dankzegging, waarna om half 12 de receptie begon, waarbij collega's en bekenden de jubilaris hun gelukwensen kwamen aanbieden. In een feestelijke bijeenkomst werd in de avonduren de jubilaris en zijn familie door directie en personeel der drukkerij gehuldigd. Namens de Kath. Grafische Bond werd hem het gouden erekruis aangeboden, terwijl de Ned. Maat schappij voor Handel en Nijverheid hem eveneens wegens zijn ver diensten een gouden penning met oorkonde overhandigde. Zijn collega's boden hem een cadeau aan en van de directie ont ving hij de bekende enveloppe met inhoud. Aan zijn vrouw werden bloemen aangeboden. In een gezellig samenzijn werd het wel en wee van de afgelopen vijftig jaren natuurlijk nog eens opgehaald en werd hem van alle kanten dank gebracht voor zijn werk en voor zijn ijver. Lustrumviering Gidsenbeweging Zondag werd in San Damiano op feestelijke wijze het 2e lustrum herdacht van de Venrayse Gidsen beweging. In tegenwoordigheid van Deken Loonen werd aan mej. Pijls, de leidster der Gidsen, een hoge onder scheiding van de Gidsenbeweging verleend, voor haar werkzaamheden in de afgelopen 10 jaren ten bate van het vrouwelijk jeugdwerk in Venray. Deken Loonen bracht de dank over van de parochie en wees op het grote belang van de jeugd beweging. In een soort revue lieten leden en oud-leden de ouders en verdere aanwezigen de 10 jaren geschiede nis van de gidsen zien en onder de titel: „Wette nog wel", werd menig belevenis nog eens opgehaald. Kapelaan Keijsers sloot deze avond als aalmoezenier. Lustrumviering buurtvereniging Maandag werd in Zaal Wilhelmina het 10-jarig bestaan herdacht van de buurtver. „Helpt Elkander", waarbij de bewoners van de Maas heseweg e.o. zijn aangesloten. In zijn overzicht over de afgelopen tijd liet de voorzitter Kelders duidelijk uitkomen welk een resultaten zijn te bereiken wanneer een gehele buurtschap samenwerkt. Hij prees de goede verstandhouding, die een en ander had mogelijk gemaakt en hoopte dan ook in de toekomst door het werk der buurtvereniging die verstandhouding, zo nodig nog te kunnen versterken. Na een hul diging van de oprichters, bracht men verder de avond in gezellig samenzijn door, waarbij de toneel club van de buurt „Edelwelsz" zorgde voor enkele aardige stukjes en voordrachten. OPERATREIN naar Munchen-Gladbach Voor Zaterdag 19 November is een operatrein gepland naar Mun chen-Gladbach. De trein loopt van EindhovenHelmond en Venlo. Ook van RoermondVenray en Boxmeer zal aansluiting mogelijk zijn. Van Eindhoven wordt vertrokken om 16.30 uur, van Venlo om 17.40 uur. „Der Zigeunerbaron" is een van de levendigste operettes van Strauss met prachtige melodieën. Vanzelf sprekend is er een ballet. Nadere mededelingen volgen. Duits kerkhof in Ysselsteyn Vorige week zijn de stoffelijke resten van een zevental Duitsers overgebracht naar Duitsland, zulks op verzoek van de familie van de betrokkenen. Voor deze maatregel is eerst onlangs verlof gegeven en de families van deze militairen hebben daarvan gebruik gemaakt. Men verwacht niet, dat er velen zullen worden overgebracht, ook al omdat de families zelf deze over brenging moeten bekostigen. Intussen is de leiding van het Kerkhof bezig plannen op te stel len voor het overbrengen van ongeveer 4000 Duitse militairen die nog hier en daar verspreid in Nederland begraven liggen. Bebossing Paardekop Door de N.V. Grontmij zijn de nodige voorbereidingen getroffen voor de beplanting van de jpaarde- kop in Ysselsteyn. Hierop zullen hoofdzakelijk bossen komen, als mede een entourage van het Duitse kerkhof.

Peel en Maas | 1955 | | pagina 1