Arbeidsbemiddeling in Aenray Venray's Harmonie op uniformenjacht SPORT 50 DE DOOD Hei-feest Doe mee aan veilig verkeer! Uit„Peelen Maas" Nieuw vaandel reeds als buit De gevolgen van de droogte Zaterdag 8 October 1955 No 40 ZES EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS f CONFECTIE VAN ?sl# "EEN RUK BEZIT DRUK EN UITGAVE FlRmA VAN DEN MUNCKHOF WPPlfRI XH UnHB VÏTTVIÏ? A V Ï?T\I MMCTDPIfPM ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. p. mm, ABONNEMENTS- QROOTESTRAAT 28 TELEF. 512 GIRO 150652 WülllVljJLAU V UUK V£rl*KAI £>1N UMo 1 KuIvCil PRIJS PER KWARTAAL f 1.25 Buiten Venray f 1.48 aten Bij het overzicht van de activitei ten van de arbeidersstandsorgani satie in Venray, hebben we bij ge legenheid van het gouden feest der KAB, de oprichting gememoreerd van een „arbeidsbeidsbeurs" naar aanleiding van de Limburgse Ka tholiekendag, welke hier in 1905 werd gehouden. We hebben toen gezien, dat een van de stellingen, die bij die gele genheid op de bijeenkomst van de Limburgse Volksbond door Henri Hermans z.g. naar voren werd gebracht, was: de noodzaak van het stichten van arbeidsbeurzen, waardoor aan werkloze arbeiders werk verschaft kon worden en die hem tevens alle mogelijke inlich tingen zouden verstrekken over loon huur en andere problemen. Men wist toen door een proef in Maastricht dat inderdaad door een dergelijke instelling veel hulp ge geven kon worden en veel leed verzacht. De jonge Venrayse arbeidersver eniging, de plaatselijke afdeling van de Volksbond, besloot dan ook reeds enkele dagen na die Limburg- de Katholiekendag om ook hier in Venray een dergelijke beurs op te zetten en gelegenheid te geven tot het inwinnen van informaties. J.P. Schols, een der voormannen van de Volksbond, stelde zich als secretaris hiervoor beschikbaar en al gauw verscheen in Peel en Maas een advertentie, waarin men kon lezen, dat ten huize van de heer Schols een kantoor gevestigd was, waar inlichtingen verstrekt werden over arbeidsplaatsen en zij, die per soneel nodig hadden zich op konden geven. Dit laatste voor de somma van een kwartje. Een uur per dag was er zitting en alles gebeurde pro Deo. Het Gemeentebestuur van die dagen was zo vriendelijk geweest om een oud bureau en een oude kast beschikbaar te stellen en zo kon het werk beginnen. Deze particuliere beurs ontwikkel de zich voorspoedig en bleek inder daad in een behoefte te voorzien. Een behoefte die ook elders in den lande al langer hoe groter werd. Zo zagen we dan voor de eerste wereld-oorlog in verschillende plaatsen van deze particuliere beur zen verrijzen, die zich de een vroe ger, de ander later aansloten bij de Centrale Beurs in den Haag. Deze kon bij de regering de nood zaak van arbeidsbeurzen zo drin gend aantonen, dat deze particu liere beurzen reeds in 1912 Rijks- steun ontvingen en daardoor hun werkzaamheden konden verbeteren en uitbreiden. De eerste wereldoorlog bracht de grote veranderingen in het maat schappelijke en economische leven. Vele mannen waren in dienst en andere konden in hun eigen vak niets meer verdienen. Bovendien kregen we in Venray Belgische vluchtelingen en om al die veran deringen het hoofd te kunnen bieden en een en ander in juiste banen te leiden werd de beurs voortaan de gehele dag openge houden, waarbij ze onder de oorlog ook nog als wisselkantoor fungeer de voor de Belgische vluchtelingen, die hier in verschillende bedrijven te werk waren gesteld. Pater Casianus Hentzen o.f.m. heeft zich in die dagen bijzonder het lot van die Belgische vluchte lingen aangetrokken en in samen werking met de Arbeidsbeurs veel voor hun kunnen doen. Tegen het einde van de oorlog werd de par ticuliere beurs een gemeentelijke instelling en werd haar werkterrein belangrijk vergroot. Zo behoorde niet alleen de gehele gemeente Venray onder haar maar o.a. ook Bakel en Milheze, Bergen, Ayen, Heyen, Afferden, Siebenge- wald Well en Wellerlooi, Boxmeer, Broekhuizen en Broekhuizenvorst, Deurne, Liesel, Helenaveen, de ge meente Horst, Maashees, Overloon, Oploo, St. Anthonis, Meerlo, Blit- terswijk, Tienray, S wolgen, Sam- beek, Vortum, Vierlingsbeek, Groe ningen, Wanssum en Geysteren. Daarnaast bleef het bestuur de zaken regelen. Burgemeester v.d. Loo was ere-voorzitter, Jos Aerts, Voorzitter. Dr A. Janssen onder voorzitter. J.M. Michels, Fr. Verkley en A. Martens leden. De Geestelijk adviseur was Pascal Schmeits, pas toor van de St. Petrus Banden. De directeur van de Districts Arbeidsbeurs was J.P. Schols. De na-oorlogse toestanden vroegen veel werk en we zien dan ook deze arbeidsbeurs zich gaan bezig hou den met de landverhuizing, speciaal naar Amerika, dat in die tijd nogal de belangstelling trok. Wie de vraag- en aanbodlijsten van die jaren ziet, die iedere week trouw in dit blad stonden, kan merken hoe in de loop der jaren de arbeidsbeurs een grotere rol ging spelen in het leven van de arbeider. Maar bij hem niet alleen. Ook steeds meer werkgevers kwa men om inlichtingen en om perso neel en zo was het in 1930 de hoogste tijd dat door de Gemeente een eigen gebouw werd beschikbaar gesteld en enkele ambtenaren kon den worden aangenomen. Dat was dan het geschenk van de Gemeente aan de zilveren instel ling, die thans onder voorzitter schap stond van Dr A. Janssen. De dertiger jaren zijn berucht geworden om de crisis en daar het Arbeidsbureau zo nauw verwant was aan de arbeidsmogelijkheden, was het logisch dat zij werd inge schakeld in de steun verlening aan werklozen, de steun aan kleine boeren en de werkverschaffing. Men bewaart aan die tijden minder prettige herinneringen, en het ar beidsbureau heeft ten onrechte overigens dikwijls daarvoor een minder prettige naam gekregen. Men moest echter roeien met de riemen, die men had en men deed het mogelijke om de arbeidsbemid deling nog gaande te houden. Toen bleek, dat er in Duitsland wel voor velen werk zou zijn, is in Oberhousen een Ned. Arbeidsbureau gevestigd, waarmede ook Venray zeer goede connecties onderhield en de mogelijkheid geschapen werd dat ook Venrayse arbeiders daar aan het werk konden. In 1940 brak de oorlog uit en een der eerste maatregelen was, dat de arbeidsbeurzen geheel ^werden ge reorganiseerd. De beurs ging verdwijnen, het bureau kwam er voor terug. De districts-arbeidsbeurs werd opge heven en in haar plaats kwam hier een bijkantoor van het Gewestelijk Arbeidsbureau Venlo. In 1942 nam de heer Schols af scheid van de arbeidsbemiddeling en werd opgevolgd door de heer Terwindt. Was men misschien over de ar beidsbemiddeling in de crisisjaren niet goed te spreken, de arbeids inzet in Duitsland, waarbij het ar beidsbureau zulk een belangrijke rol speelde, heeft zeker bij velen minder prettige herinneringen ach ter gelaten. Toch stond het arbeidsbureau Venray bij de Duitsers slecht aan geschreven en menigmaal is hier binnenkamers een harde strijd ge streden met de Duitse Beauftragte uit Venlo. Het bombardement van Venray maakte een einde aan alle activiteit, omdat het gehele gebouw met het archief verloren ging. Zo stond de opvolger van de heer Terwindt, de heer Bartels voor de zware taak, niet alleen de gehele organisatie opnieuw op te bouwen, maar ook een nieuw kantoor te zoeken. Want was ooit een arbeids bureau nodig, dan was het wel na de bevrijding. Niet alleen moesten honderden mensen aan het werk geholpen worden, maar de opbouw van deze gehele streek eiste de juiste man op de juiste plaats. Zo is dan het opbouwwerk be gonnen, waarbij het arbeidsbureau een voorname rol heeft gespeeld; Na veel verhuizen heeft men uit eindelijk een klein, nieuw gebouw gekregen aan de Merseloseweg vanwaar uit de activiteiten van het arbeidsbureau nu worden geregeld. En deze liggen niet alleen op het terrein van de arbeidsbemiddeling. We denken b.v. aan de emigratie- voorbereiding, aan beroepskeuze voorlichting, aan industriebevorde ring, aan het werk voor de minder - validen enz. enz. Wie de werken gezien heeft welke na de bevrijding tot stand zijn ge komen, zoals de ontginning van de Vredepeel, Peelplan Zuid en de Meerselosepeel, de aanleg en ver betering van wegen, de aanleg en uitbreiding van het industrieterrein, de aanleg van waterleiding, electri- citeit en gas, de aanleg van het vliegveld, de herbouw van onze ge meente, de stichting van een am bachtschool en vele andere feiten, die weet dat een en ander onmo gelijk zou geweest zijn, als het arbeidsbureau haar steun en hulp niet gegeven had aan de uitvoering en opzet van deze plannen. In het leven van de arbeider van vandaag en niet alleen in dat van hem, maar evenzeer van werkgevers speelt het arbeids bureau een grote rol en is niet meer weg te denken. Moge de komende 50 jaren die rol zodanig zijn, dat zowel de ar beiders als de werkgevers er groot profijt van kunnen trekken en de gehele gemeenschap er de vruchten van mag plukken. brengt vele besprekingen en nood zakelijke voorzieningen met zich. Bespaar U nog meer zorgen, draag Begrafenisonderneming J. Goumans, Schoolstraat la de begralenis op. Telef. 592 Wanneer iemand naamfeest heeft leeft heel het gezin mee en komt de feesteling hoe klein hij ook is in het middelpunt van de belangstelling te staan. Dat is een oud-Limburgs gebruik en tegenwoordig gaat men dit om meer wetenschappelijke redenen verdedigen: het gemeenschaps besef in het gezin wordt ver sterkt en ook het gevoel van eigenwaarde van elk lid krijgt zo elk jaar een goede duw. Zo is het ook met een jonge parochie met een kerkdorp. Op gezette tijden houden die feest en komen dan in 't midden der aandacht te staan. Welnu dit jaar viert de Heide haar twee jaarlijkse naamfeest. Het zal er weer echt gezellig zijn en van alle omliggende kerkdorpen is op een talrijk bezoek gerekend. Tevens is het voor het jongste kerkdorp van Venray een nood zakelijk middel om aan geld middelen te komen voor de opbouw van een nieuwe kerk met alles wat er bij hoort. Moge de hemelse patrones van de Heide, Maria Onbevlekte Ont vangenis, Uwe en onze offers zegenen. H. WISMANS, rector Wekelijks kunt U een of meer verkeersregels in deze rubriek aan treffen om te komen tot een zo groot mogelijke verkeersveiligheid. We beginnen met de voetgangers. 1. Voetgangers zijn verplicht van de voetpaden gebruik te maken. Waar een voetpad of trottoir dus aanwezig is, moet ervan gebruik gemaakt worden. U moet dus van de rijbaan of rij weg afblijven. Dit kan strafbaar zijn. 2. Bij afwezigheid van 'n voetpad, alsmede indien zij in 't gebruik van een voetpad worden belem merd, mogen zij van een rij wielpad of van een rijbaan ge bruik maken, waarbij zij zoveel mogelijk aan de kant moeten lopen en ieder geval het rij wiel ver keer niet meer mogen hinderen dan onvermijdelijk is. Er is in de wet niet aangege ven of U rechts of links van de rijbaan moet lopen. U doet het veiligst om dan links te gaan lo pen, dan ziet U het tegemoetko mend verkeer. Het achteropko mend verkeer zou U bij nacht niet kunnen zien. 3. Voetgangers mogen rijbanenen rijwielpaden slechts haaks op de verkeersinrichting, voorzich tig en zonder nodeloze onder breking oversteken. Maak steeds gebruik van de oversteekplaatsen, indien zij zijn aangebracht. Bij het oversteken ziet U eerst naar links en dan naar rechts. Is de weg dan vei lig, dan kunt U oversteken. 4. Het blijven staan op en nabij kruisingen en splitsingen van wegen en op bruggen is de voetgangers verboden, indien daardoor het verkeer wordt be lemmerd of in gevaar gebracht. 12 October 1907 Tot Directrice van het Post en Telegraafkantoor werd benoemd Mej. Huys uit Monster. De heren Jac. Fonck en Frans Hoedemaekers werden bestuurs leden van de Fanfare St Cecilia. 13 October 1906 De tramkwestie was haar op lossing nabij. Op 8 October werd definitief besloten tot de bouw van een Krankzinnigengesticht voor vrou wen te Venray. Bij Jacob van de Voort was te verkrijgen Lapiata Maïs a f 5.90, puike Duitse bakrogge a f 7.25 en fijne Rotterdammer rogge a f 7.— per 100 Kilo. P. J. Linders, Heuvel, had te koop beste stekruben a f 4 per 1000 pond. 14 October 1905 Bakker Mart. Claassens werd koning van de Schutterij 't Hof. De heer J. Friesen te Veltum verzond niet minder dan 9 wagons fruit naar elders. Th. Droesen aan de Heide ver kocht de opbrengst van zijn boom gaard voor 900 guided. Eén boom bracht de kolossale som van 60 gulden op We hebben er eerlijk gezegd alle maal om gelachen toen Venray's Harmonie voor de eerste maal, met de blauwe petten op, door de straten trok. ,,Als ze nu niks beters had den..." zo was het commentaar. Maar op-dat moment was er niets beters en was men al blij deze blauwe pet te pakken te krijgen. Want men wilde toch mee met de muziekcorpsen uit andere plaat sen. Niet alleen in muzikaal op zicht, maar ook wat kleding en uitrusting betrof. Tegenover Horst, Deurne en nog vele andere en kleinere plaatsen sloegen we in dit opzicht een droevig figuur. Zeker de oorlog had Venray's Harmonie klappen gegeven, die menig andere vereniging niet meer te boven was gekomen. Er was verder nog veel verloop onder de muzikanten bij gekomen en het eindresultaat was kort en bondig: „nie veul..." Men is toen aan de opbouw be gonnen. Er kwam een nieuw be stuur, er kwamen nieuwe instru menten. De repetities werden veel- vuldiger en 15 nieuwe leerlingen werden aangetrokken. We kunnen de laatste jaren dan ook zeggen, dat het met Venray's Harmonie gelukkig de goede kant op gaat. Maar nog steeds hebben we stiekem naar andere corpsen geloerd, die met wapperende vanen en prachtige uniformen nog meer cachet gaven aan het openbare op treden van het plaatselijke muziek corps. Toen heeft het bestuur een kloek besluit genomen: We gaan Venrays Harmonie, als haar zustervereni gingen elders, in een uniform steken. Een kloek besluit inderdaad, want zonder enige bron van inkomsten dan de goedgeefsheid van het Ven rayse publiek, is dit een waagstuk. Maar men was er vast van over tuigd, dat Venrays publiek haar Harmonie niet inde steek zou laten en ook voor dit doel een gift over zou hebben. „We trekken", zo zeiden de leden van Venrays Harmonie, „ongeveer 50 keer per jaar uit in Venray. We zorgen bij elke plechtigheid, bij elk feest voor een gepaste mu zikale omlijsting. Mogen wij dan niet eens vragen om hulp voor ons uniformenfonds. Men heeft ons in het verleden altijd prima geholpen, men zal dat ook nu doen...." En daarmede is het besluit ge vallen voor een grote bliksemactie om U en ons geld uit onze zak te kloppen! Het wordt een collecte met muziek Hedenavond komt geheel belang loos de Kon. Harmonie van Horst aan de opening van deze actie haar medewerking verlenen. Om 6 uur zal dit geüniformeerde korps een muzikale wandeling maken, tezamen met Venrays Harmonie. Dan zal ook het nieuwe uniform plechtig onthuld worden. Men heeft namelijk in de etalage van Garage van Haren een voorbeeld opgesteld van het nieuwe uniformen dat zal dan plechtig worden onthuld. Een nieuwe tamboer-maitre zal zich dan ook in uniform presenteren. Gelijk met deze muzikale rond wandeling begint de bliksemactie. Zij die om een gift voor het uniform fonds gevraagd worden, krijgen daags te voren een net foldertje thuis, waarin deze actie wordt aan gekondigd. Want voorlopig zal op maandag, woensdag en zaterdag deze muzikale wandeling worden hervat, totdat alle buurten een beurt hebben gehad. Men lette dus op de folder en dan weet men dat er daags daarna muzikaal bezoek komt. Als begin van deze actie hebben de Venrayse industriëlen al een een goede start gemaakt,door Ven rays Harmonie een nieuw drapeau aan te bieden. De Venrayse brouwerijen hebben daarbij nog een uniform cadeau ge daan. Misschien dat ook andere dit goede voorbeeld willen volgen, maar ook de kleinste gift is en blijft van harte welkom. Nu hier zovelen een aanbeveling voor deze bliksemactie hebben ge schreven hoeven wij van onze kant het geschrevene slechts te onder strepen. Laten we ditmaal eens niet kan keren, maar mee opbouwen en Ven rays Harmonie eens keurig in een uniform steken. Het is voor de gehele gemeenschap. in In een onlangs gehouden radio vraaggesprek heeft de Rijksland- bouwconsulent voor noordelijk Limburg, ir. W. C. A. Franken, enkele mededelingen gedaan over de gevolgen van de droogte in dit gebied. Rogge en zomergerst, die aan vankelijk een record-oogst beloofden werden te snel rijp, hetgeen ook met de erwten het geval was. De gewassen haver, aardappelen en bieten hebben in ernstige mate van de droogte te lijden gehad. Zo is de droogte in Juli en de eerste dagen van Augustus funest geweest voor de korrelvorming van de haver. De opbrengst is gemiddeld dan ook 20 a 25 pet. lager. Boven dien is de haver door het lage hl-gewicht ongeschikt voor opname in gemengd graan voor kippen. Bij aardappelen bedraagt de droogte- schade gemiddeld 20 pet. en bij bieten ongeveer 30 pet. Daarentegen heeft de droogte een gunstige invloed uitgeoefend op de maïs. Dit gewas stond er aanvankelijk zéér slecht voor, doch op het ogenblik wordt van de maïs een bijna normale oogst verwacht. Wat het grasland betreft kan worden opgemerkt, dat de hooi- opbrengst normaal is. Het meeste hebben de hoge zandgronden van de droogte geleden. Vooral langs de Maas lag veel totaal verdroogd grasland. Om deze schade met het oog op de veevoedervoorziening te kunnen opvangen, zal de boer de uiterste zuinigheid moeten betrachten bij het voeren van eitwitrijk groen voer. Het beste is een deel ervan in te kuilen. De verse groenvoer kan dan ten dele worden vervangen door aardappelen, suikerbietenkop pen en zo mogelijk wat hooi. De oplossing van het droogte probleem in de toekomst is, volgens spreker, althans voor de hoge zand gronden, gelegen in de aanvoer van water. Op sommige plaatsen kan de grondwaterstand voldoende worden verhoogd; in andere ge bieden opent wateraanvoer de mogelijkheid voor kunstmatige be regening op grote schaal. FINANCIERINGEN HYPOTHEKEN op zeer gunstige voorwaarden. Ass.kantoor F. H. Bergmans Zn. Leunseweg 25b Venray Telef. 677 S.V.V.-nieuwg Afgelopen Zondag heeft maar een wedstrijd opgeleverd, S.V.V. 3 wist in Meterik de plaatselijke voetbalclub te kloppen met 43 en kon op een spannende wedstrijd terugzien. Alle elf spelers gaven zich enthousiast en mochten de beloning dan ook meenemen. Een aardige wedstrijd, die een goed beeld gaf van de strijdvaardigheid van dit elftal. Het vierde kreeg onverwachts vacantie doordat Well niet op kwam dagen. De rekening daarvoor zal wel gepresenteerd worden. Zondag mag het eerste nog vacantie houden. Een tamelijk dwaze vertoning, maar de heren van de bond hebben nu eenmaal zo" beslist. S.V.V. 2 mag dan de eer op houden met een wedstrijd tegen Roermond 2 en zal haar beste beentje voor moeten zetten om de bovenste plaats te behouden. Deze goede start van de competitie mag men zeker niet verwaarlozen en hier zal dus met alle kracht ge vochten dienen te worden. S.V.V. 3 krijgt Hegelsom op be zoek en staat voor dezelfde opgave als het tweede elftal. Met het voor beeld van Zondag voor ogen ver wachten de supporters dan ook winst uit deze wedstrijd. Het vierde moet naar Geijsteren, waar nog altijd een oude rekening mee te vereffenen is. Misschien dat nu op kwijting daarvan kan worden aangedrongen. Het zou in ieder geval voor onze junioren een goed begin zijn. Prijsschieten „Het Zandakker" A.s. Zondag houdt schutterij Het Zandakker het jaarlijks prijsschieten in het Vlakwater. Een nieuwtje is daarbij, dat donateurs van Het Zandakker gratis mogen komen schieten en mee kunnen dingen naar mooie prijzen. Men wil zo proberen nog iets voor het uniformenfonds van deze schutterij te doen. Nieuws uit Venray en Omgeving GROENE KRUIS DONDERDAG a.s.: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de KOM GEVONDEN: Jachthond, Leunseweg 5; Zegels, P. Koenen, Beatrixstr. 9; Zilveren rozenkrans, wachtm. van Lierop, Hagelweg; Roodbont kalf, M. Wilms Zandhoek E 73, Oirlo; 2 bankbil jetten van f 1.wachtm. I. Prins, Oude Oostrumseweg 53; 4 bankbil jetten van f 1.—, Verheijen, kan tonnier, Maasheseweg; Vulpotlood (doublé) in etui (rood), Bouten, Langeweg 34; IJzeren voorwerp met gaatjes, v. Gend Loos, Hen- seniusplein; Damesportemonnaie (rood), Konings, Leunen K 59; Alpaca rozenkrans, Jeuken, Bos huizen C 58; Groen baby-truitje, Dijkman, Oostrum C 24; Groene portemonnaie, Kunzler, Hagelweg. Overplaatsing bureau Rijkspolitie Zoals reeds vorige week werd bericht is het bureau van de Rijks politie thans gevestigd in het lokaal onder het Gemeentehuis. Beleefd wordt verzocht onder de bogen aldaar geen rijwielen te plaatsen. Rijkspostspaarbank Aan het postkantoor Venray en het daaronder behorende ambts gebied werd gedurende de maand September 1955 ingelegd f 77.370.87 en terugbetaald f 78.045.99. Zitdag Emigratie-Stichting Woensdag 12 October zal de Kath. Limburgse Emigratie-Stich ting zitdag houden in Hotel de Zwaan van 25 uur. Wachtmeester van Eyk vertrokken Gisteren is per boot geëmigreerd naar Australië, wachtmeester van Eijk met zijn vrouw. Wachtmeester van Eijk is ge boren in Nederweert en was na het doorlopen van zijn diensttijd ge durende de vorige oorlog aldaar werkzaam o.a. als secr.-controleur van de Fok- en Controlevereniging. Ook als secretaris van de Midden standsvereniging verrichtte hij daar goed werk. In 1936 werd hij te Blerick be noemd tot sergeant-instructeur bij het Militaire Vooroefeningsinstituut en werd van daaruit in 1938 kom mies bij de grensbewaking. In 1941 kwam hij bij de Kon. Marechaussee en bij de reorganisatie der politie werd hij benoemd tot wachtmeester der politie te Venray. Van 1942 tot 1955 is hij hier werk zaam geweest. Wachtmeester van Eijk heeft zich in die jaren doen kennen als een tactvol politieman, die door zijn wijze van optreden de goede naam van Venray's politie gehandhaafd heeft. Hij gaat thans naar zijn dochters, die reeds eerder naar Australië zijn geëmigreerd. 21 chauffeurs van de Z.-Ooster ontvangen onderscheidingen van de A.N.W.B. Zaterdag jl. werden aan 21 chauf feurs van de Zuid-Ooster Autobus diensten op de afdelingsvergadering voor Limburg van de A.N.W.B. te Roermond diploma's en onderschei dingstekenen uitgereikt voor 25- jarige, resp. 12l/i-jarige trouwe dienst als zodanig. De onderscheiding voor 121/,-jarige trouwe dienst kregen o.a. M. J. van de Bereken, L. Janssen en J. H. van Teefelen te Venray. De Palestina-film Vrijdagavond in „Luxor" A.s. Vrijdag, 14 October, zal 's avonds om 8 uur in het Luxor- Theater de prachtige film over Palestina: „Waar de hemel zong" vertoond worden. Deze kleurenfilm laat ons niet alleen de Heilige Plaatsen zien, zo dierbaar aan elke rechtgeaarde Christen omdat Chris tus onze Heer daar geleefd heeft en geleden en gestorven is, maar ook maakt deze film op boelende wijze het Evangelie meer begrijpe lijk voor ons mensen van de 20ste eeuw. De film-criticus B. Dechesne schrijft in „de Bazuin" van 6 Aug. 1.1.: „Wij leven tegenwoordig bij de gratie van allerhande problemen. Maar is het niet een werkelijk probleem: Hoe dit Evangelie in onze fabrieken en kantoren te doen doordringen, waar de stem van de natuur verstomd is, en dus ook de zeggingskracht van de Evangelische parabelen en vergelijkingen is af genomen De grote verdienste van de film door de Witte Paters uitge bracht is wel deze, dut ze het Evangelie-verhaal opnieuw vertelt met haar natuurlijk milieu als achtergrond." En Henri de Greeve vindt in „de Linie" van 11 Juni dat: „deze film, die al maandenlang het Belgische volk heeft geboeid in stampvolle zalen, precies is wat wij in Neder land nodig hebben..." De entree-prijzen zijn f 1.25 en f LOm deze filmavond nog aantrekkelijker te maken zal in het voorprogram een kleurenfilm vertoond worden, die van de laatste Kindsheids-Missieoptocht hier in Venray is opgenomen.

Peel en Maas | 1955 | | pagina 1