een chauffeor Burgerlijke Stand Venray ADVERTENTIEN JolianneslIabertusBistervels Haken en breien dienstbode n. ben. 18 j. Bedevaart WITTEM enkele kamers Veeverzekering Ysselsteyn Premiebetaling gezellig hoekje Het Warenhuis Jos. van Soest PRIJZEN SLACHTKIPPEN bouwterreinen hijslier merk Unie Bouwbedrijf Akerboom Venray Kin dei-confectie natuuili[k Pitfs CUSTERS OIRLO huis gezellig Het Warenhuis Merk-Luiers APPELS M. MUYSERS, Langstraat 28 OVERALL'S UQetke ïïlóedet Sanostol WIM POUWELS Winkelruimte Verplaatsing politiebureau Met ingang van a.s. maandag zal het bureau der rijkspolitie niet meer op de marechaussee kazerne zijn op de Langstraat, maar onder het gemeentehuis, waar eertijds ook de gemeentepolitie haar bureau had. Men gelieve hiervan goede nota van te nemen. Zilveren jubileum Op 4 November a.s. zal de heer M. Verschuuren 25 jaren verbonden zijn aan de Vleeskeuringsdienst in Venray. Dat het deze ambtenaar die dag niet aan belangstelling zal ontbreken is gezien zijn uitgebreide „klantenkring" zeker. Pater S. Bennebroek O.F.M. f Te Megen is in de leeftijd van bijna 91 jaar overleden Pater S. Bennebroek, oud-provinciaal van de Orde der Minderbroeders. Onder zijn provincialaat werd het tegenwoordige Gymnasium I.C. verandert van internaat in exter- naat. Bovendien kreeg het Gymna sium recht voor het toelatingsexa men voor de Universiteit af te nemen. En tenslotte werd onder zijn leiding het Gymnasium belang rijk uitgebreid. Zilveren jubileum Woensdag en donderdag zullen de 820 leerlingen van het St Ber- narduscollege te Heerlen, feestelijk de dag herdenken, dat Pater Oc- tavius Wismans, 25 jaren als leraar aan dit college is verbonden. Met hem herdenken 6 andere leraren hun jubileum. De receptie is woens dag van 12 .tot half 2. Ouden van dagen Het aantal ouden van dagen in Venray bestaat uit 632 mannen en 730 vrouwen, is totaal 1362. Echt- paren 159. Mannen: 90 jaar en ouder 5 80—89 jaar 89 7079 jaar 332 6569 jaar 206 Vrouwen: 90 jaar en ouder 5 80—89 jaar 98 70—79 jaar 411 65—69 jaar 216 Benoemd Tot onderwijzer te Tegelen aan de R.K. Lagere School St. Jozef, Martinus parochie werd benoemd de heer J. Thielen uit Venray. Bevorderd De ambtenaar van de gemeente secretarie, de heer L. Oudenhoven, werd bevorderd tot Commies. Postzegelmarkt Iedere Maandag om 5 uur in San Damiano gelegenheid voorde school jeugd om hun postzegelverzameling te verrijken. Schaakclub jongeren Bij genoeg liefhebberij zal er een Jeugd-schaakclub worden opgericht. Men kan zich opgeven bij de heer Hofman, Langeweg 3, of bij de heer Peters(Edah),Henseniusplein. Botsing Op de hoek JulianasingelPost- straat kwamen woensdag 2 vracht wagens met elkaar in botsing, door het niet verlenen van voorrang. De chauffeur van een der wagens moest zich onder doktersbehande ling stellen. De materiële schade was gering. Motorongeval In het St Elisabeths-ziekenhuis werd Zaterdag binnen gebracht de heer M. Rutten uit Overloon, die te Overloon met zijn motor achter op een melkwagen reed, Gelukkig had de bereider een valhelm op. Met een zware hersenschudding, alsmede inwendige kneuzingen werd hij overgebracht naar het zieken huis te Venray. Ongeluk met goede afloop Wonder boven wonder liep de aanrijding, die de Oostrums vee handelaar C. nabij Zwolle moest meemaken, goed af en waren er geen gewonden te betreuren. De nog nieuwe wagen werd totaal vernield. Als oorzaak moest worden aangewezen, dat C. een militaire colonne wilde passeren bij welke gelegenheid hij door een tegenlig ger werd gekraakt. Nieuw beeld van Paus Pius X Momenteel is de Venrayse kunste naar P. van Dongen bezig met het nieuwe beeld van Paus Pius X te kappen, dat bestemd is voor de Paterskerk alhier en dat Pater Rec tor werd aangeboden bij gelegen heid van zijn zilveren priesterfeest Binnen enkele weken zal het in de Rectoraatskerk geplaatst worden. De film „Waar de hemel zong" komt in Venray Deze mooie film in kleuren over Palestina, die pas kortgeleden in Nederland is uitgekomen, zal ook in Venray vertoond worden. De filmcritici van de grote dagbladen zijn vol lof over deze film. Elk rechtgeaard christen zal deze ge legenheid aangrijpen om kennis te nemen van het land waar onze Verlosser Zijn aardse leven heeft willen doorbrengen. Wie zou geen bezoek willen brengen aan de Heilige Plaatsen Deze film verplaatst U daarheen en laat U op boeiende wijze de natuur en het tegenwoordige volks leven van Palestina zien, dat in al die eeuwen maar weinig veranderd is. Het Evangelieverhaal over Jesus' verborgen en openbaar leven zal U na het zien van deze film meer gaan aanspreken. De Evangelische parabels en gelijkenissen zullen dan ook beter tot Uw verbeelding spreken. De vertoning van deze mooie film zal plaats hebben op Vrijdag 14 October 's avonds om 8 uur in het Luxor-Theater. Patronaat Op de gewone tijden is er patro naat; alleen voor de jongens van groep 1 is er deze Zondagmorgen om 10 uur geen patronaat. Maan dagavond om 7 uur begint de huis- vlijtclub weer en Woensdagavond om 7 uur komt de Jeugd-Postzegel- club bijeen. Derde Orde-mededelingen Dus Zondag gaan wij ons voor bereiden op het feest van onze H. Vader en tevens de winter, neen liever het winterprogramma in luiden. Het juiste aantal is nog niet bekend op dit ogenblik, maar zelfs uit Oostrum komen enkele tertiaris sen meedoen. De studiedag zal beëindigd wor den door een Derde Orde-vergade ring in de kerk om half vier. Dit is een algemene ledenvergadering, waarbij wij dan ook alle leden (ook zij, die niet aan de studiedagen deelnemen) verwachten. Dinsdag 4 October is het feest van Onze H. Vader Franciscus, waarop wij zijn Zalig Afsterven gedenken, samen met het klooster des avonds om 7 uur. J eugd-Postzegelclub Woensdagavond om 7 uur kun nen jongens en meisjes die post zegels verzamelen, in het patronaat komen, waar ze door rullen hun collectie kunnen uitbreiden en tevens leren hoe ze zelf zo voordelig mo gelijk een postzegel-album kunnen maken. Werkende jeugd Jongens van 1417 jaar die van school af zijn en reeds bij een baas of op de fabriek werken, kunnen elke Vrijdagavond van half 8 tot half 10 naar het patronaat komen. Op le Vrijdag begint het om 7 uur, omdat eerder gesloten wordt om de jongens gelegenheid te geven naar de Avondmis van 9 uur te gaan, om zo de le Vrijdag te vieren. Maandagavond huisvlijtclub Elke jongen kan hier lid van worden Als de jongelui eenmaal geleerd hebben hun vrije tijd nuttig te be steden, behoeven we niet meer bang te zijn, dat ze uit pure verveling zich aan baldadigheid schuldig ma ken. Als alle ouders dit maar beter begrepen, zou de beoefening van huisvlijt veel algemener worden dan ze nu is. Nu lopen de jongelui maar langs de straat te slenteren en leren daar niet veel goeds. Het patronaat in Venray heeft al lang een huisvlijtclub opgericht. Toch was er maar weinig belang stelling, tenminste waren er maar weinigen die zich ernstig op huis vlijt toelegden. We willen echter jongens hebben dié van plan zijn om thuis mooie werkstukken te maken, geen jongens tie alleen maar komen om weer een avond meer uit huis te kunnen zijn. Die jongens zullen bij hun werkstuk op gang geholpen worden en de nodige aanwijzingen krijgen. a.s. Maandagavond om 7 uur kun nen alle jongens die huisvlijt wil len beoefenen in het patronaat ko men. Om half 9 wordende jongens naar huis gestuurd. JEUGD O. O. in het Rectoraat O. L. Vrouw van Zeven Rmarten Deze naam zouden wij willen geven aan het instituut, dat wij in het leven wilden roepen. Het geeft de bedoeling er van het beste weer: Ontwikkeling en ontspanning in één avond en in ieder programma. In de steden spreekt men tegen woordig bij iets dergelijks van in stuif. Dit legt o.i. echter te veel de nadruk op de vrijheid om te komen en te gaan. Wij willen echter veel meer de nadruk leggen op de in houd, op het gebodene. Jongens en meisjes van 19 tot 25 jaar kunnen zich daar komen vermaken en.... ontwikkelen. De programma's zijn zeer geva rieerd. Er zal voorlichting gegeven worden voor uw toekomst, er zal gesproken worden over mo derne kunst, geïllustreerd met voordracht en declamatie, er zal gedemonstreerd worden, wat eigen lijk de kunst van dansen is. Forumavonden zullen worden ge geven. De film komt aan het woord. Is de avond ernstig, ze zal altqd op een vrolijke manier omlijst wor den. Als U nu durft zeggen, dat er niets is, dan ligt dat toch niet aan ons, aan de leiders van de jeugd, maar aan het grote percentage jongens en meisjes, dat meer houdt van geloei van koeien en geknor van varkens, dan van het ondergaan en beleven van mooie dingen. Wij wensen u dus veel succes, als u de keus positief wilt doen en meedoet met onze nieuwe instel ling. De avonden worden ZO (duimen omhoog). De kosten zullen we zo laag mo gelijk houden: f 2,50 voor de hele winter. De grote groep moet het doen. Geeft u allen op. Ontwikkeling en Ontspanning Dinsdag a.s. is de eerste opvoe ring welke wordt georganiseerd door O. en O. Het hier bekende Puck brengt Dokter tegen wil en dank, het pun tige toneelspel van Molière, over welke opvoering de recenties zeer goed zijn. Puck, welke hier een naam heeft hoog te houden, zal ook ditmaal voor een prettige avond zorgen. Kapel inwijding te Merselo Zondagmiddag zal de door archi tect Colsen ontworpen kapel aan de Haag te Merselo door Deken Loonen worden ingewijd. Deze kapel is ge bouwd ter herinnering aan het i Mariale jaar en toegewijd aan de Moeder van Barmhartigheid. Na het lof om 2 uur wordt in processie naar het beeld getrokken. Nieuwe Dienstregeling N.S. De nieuwe dienstregeling der Spoorwegen, welke morgen Zondag ingaat, blijft voor Venray hetzelfde als de zomerdienstregeling behalve de trein naar Nijmegen, welke op Zondagen om 20.24 vertrok. Deze vertrekt nu 12 minuten vroeger. De stationsbus op deze trein ver trekt dus niet meer 5 min. over acht maar 10 min. vóór acht. School in gebruik genomen De herbouwde school voor jon> gens en meisjes te Smakt-Holthees werd in gebruik genomen. Ook werd een kleuterklas ingericht, die op 3 October a.s. wordt geopend. Fokveedag te Cuyck De 37ste fokveedag van Oost- Brabant, te Cuyck Donderdag ge houden, viel weer, der gewoonte getrouw, heel mooi weer ten deel, terwijl de mond- en klauwzeer- kwestie aan het geheel geen afbreuk deed. Wat de dag wel wat in mineur bracht was het feit dat de voorzitter, burgemeester van Raay van Beers, in de namiddag via de microfoon berichtte, dat ere-voor- zitter S. A. J. Martens te Beers, vele jaren de bezielende voorzitter der organisatie, overleden was, 79 jaar oud. Er was ditmaal een beetje rem mend opgetreden ten aanzien van het aantal in te zenden dieren zodat geen 1000 doch een goeie 700 dieren ter keuring verschenen. Waarvoor weer de bekende grote belangstelling bestond onder meer van velen uit het buitenland als België, Luxemburg, Duitsland, Polen, Engeland en zelfs Amerika Ook was er weer een goede handel in fokdieren van beiderlei kunne en dat tegen zeer goede prijzen. Verdronken De 18-jarige Th. IJseldoorn uit Born, is donderdagochtend tijdens werkzaamheden op een baggermo len in de Maas gevallen en ver dronken. van 23 t/m 29 Sept. 1955 GEBOREN: Arts Marianne, Kruitweg 17 Mossink Johannes, Vierlingsbeek Takken Hendrikus, Broekhuizen Claessens Leonardus, Kempk.berg 3 Versteegen Bernarda, Castenray G37 Muyres Johanna, Oostrum D 28 Philipsen Wilhelmus, Brabander A12 OVERLEDEN: Bistervels Johannes H., echtgen. van Kemmelings E. H., 68 jaar, landb., Oirlo E 38. ONDERTROUWD: Denissen Hendrikus J. J., 22 jaar, los-arb., Smakterweg 9 en Dirckx Wilhelmina J. M., 17 jr, Oirlo E 74a. Verberkt Arnoldus M., 30 jaar, bedrijfsleider, Blitterswijck B130 en Maas Antonla G. M., 24 jr, Oostrum GETROUWD: Pouwels Willem M. M., 29 jr, en Tijssen Johanna H. M. M., 27 jr, beiden te Venray. Clevers Johannes A. 24 jr, bank werker te Venray en Jans Maria J., 20 jr te Vierlingsbeek. Te koop eikenhouten boekenkast, 4 fauteuils 2pers. ledikant m. spiraal en wol matras, lpers. ijzeren ledikant met matras, wastafel met marmerblad, commode. Stationsweg 35. Te koop partij biggen H. Maas, Heide L 59. Te koop kalfvaars 4 Oct. aan telling C. de Wit, Timmermannsweg 3, Ysselsteyn Te koop partij biggen M. Voesten, Leunen-Steeg. GEVRAAGD bejaarde huishoudster Adres bureau van dit blad Te koop 35 beste biggen en 3 guste vaarzen Chr. Kessels, Merselo M 116. Te koop zo goed als nieuwe kachel wegens plaatsgebrek. M. Kusters, Pr. Beatrixstraat 17 Te koop dracht, zeug 10 Oct. voldr. W. de Weert, Puttenweg 14, Ysselsteyn Te koop toom biggen en appelen P. Goumans, Molenhof. Te koop prima rode aardappelen Valckx, Boshuizen. Te koop i.g.s.z. kinderwagen, bruidsjurk maat 38 Adres bureau van dit blad. Te koop goed onderh. kinderwagen Eindstraat 13. Te koop een fornuis H. Jeuken, Oostrum C 58, Te koop best maalkalf H. Verrijdt, D 38 Oostrum. Lucie van der Vooren Johan van Mil hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de inzegening zal plaats hebben op Dinsdag 18 October a.s. om 9.30 uur in de parochiekerk van de H. Liduina, Rijksstraatweg te Haarlem. Haarlem, Soendastraat 11 Venray, Merseloseweg M 1 Dagadres Achterweg 22 Heemstede Receptie van 12 uur Toekomstig adres: Kievitstraat 24, Haarlem-N Tot onze diepe droefheid over leed heden, in volle overgave aan Gods H. Wil, na een lang durige ziekte, gesterkt door de genademiddelen van onze Moeder de H. Kerk, onze geliefde echt genoot, vader, behuwd-en groot vader, broer, zwager, oom en neef echtgenoot van Eleonora Huberta Kemmelings in de ouderdom van 68 jaar. Wij bevelen zijn ziel in uw god vruchtige gebeden aan. Oirlo Wed. E.H. Bistervels— Kemmelings Heijthuisen: G. Bistervels N. Bistervels-Nelissen en kind Oirlo: M. Bistervels C. Bistervels fam. Bistervels fam. Kemmelings Oirlo, 27 September 1955. De plechtige lijkdienst gevolgd door de begrafenis heeft plaats gehad op Vrijdag 30 Septem ber om 10 u. in de parochiekerk van de H. Gertrudis te Oirlo. Te koop toom zware biggen P. Crooymans, Overbroek K 112 Speciaal adres voor babyartikelen, kinderkleding enz. C. VERBAKEL Burgem. v.d. Loostraat 10 A. SANDERS Eindstraat 4 Te koop gevraagd waterpompinstallatie met ketel op lichtleiding. J. Wientjens, Nullen 6, Ledeacker Te koop gevraagd paardenhaam lang 62 cm ook te ruil tegen een van 52 cm H. Verheijen, D 32 Oostrum. GEVRAAGD L. J. Joosten, Oirlo F la. Op Dinsdag 11 October rijdt een autobus naar Wittem Vertrek Paterskerk 5.15 uur, te Castenray 5.30 uur. Opgaven bij G. van Ham tel. 725, Castenray H. Willems en Wed. Keijsers, Horst Garage 't Centrum. GEVRAAGD voor 1 Nov. a.s. hulp in de huishouding voor dag en nacht. Gebr. van Heijster, Eindstraat 3 N.V. Bierbrouwerij „De Drie Hoefijzers" Depot Venray Tel. 579 vraagt voor spoedige indiensttreding voor bierbezorging. Rijbewijs C of E. Aanmelden Eindstraat 27. Jongeman (student) zoekt bijverdienste voor 5 halve dagen per week of 2V, dag. In bezit van H.B.S. diploma. Br. onder nr. 110 bureau dezer. Kapelaan te Roermond vraagt een huishoudster 28—45 jaar. Br. onder nr. 66 bureau dezer. GEVRAAGD voor echtpaar zonder kinderen. Adres bureau van dit blad. Zondag 2 October na de Hoogmis in zaal Bos. Premie: koeien 7, pet. pinken de helft. Het Bestuur Maak een in uw kamer met onze mooie hang- en staande schemerlampjes Hofstraat 10 Telefoon 566 Wederom ontvangen fruitladders alle maten, driepoot- en slachtladders, grote partij olie schenkkannen 10 It nieuw spotprijs. Petroleum huisbrand olie franco huis. Overloonseweg Tel. 626 Venray Witte kippen p. kg 1.70 Bonte kippen 1.55 in volle veren v. d. BORST, VENRAY Tel. 737 TE KOOP jonge JvR zeug 15 w. dr. H. van Osch, Beek-Merselo M 100 TE KOOP 6 zware biggen (borgen) M. Jenniskens, Steeg K 70 Te koop groot wit kolenfornuis als nieuw, ook te ruil tegen kleiner fornuis of kookkachel. Grotestraat 28. Te koop volbloed maalkalf A stal Joh. van Osch, Weverslo. Te koop of te ruil groot wit fornuis i.g.s. tegen kleine kook kachel. Oude Oostrumseweg 38. TE KOOP bruidsjurk met sluier en 2 jurken voor bruidsjurken mt. 40 en 42. Adres bureau dezer. TE KOOP kamerkachel J.H. Poels, Maasheseweg 41 TE KOOP i.g.s.z. kachel Stationsweg C 18a. TE KOOP op zeer goede stand in Venray. Br. onder nr. 77 bureau dezer Te koop 2 tomen biggen J. Hulshof, Veulen. Te koop HMW bromfiets 1955 goed ingereden, als nieuw, lange leren damesjas maat 40—42 Patersstraat 32, na 18.30 uur. AANGEBODEN wegens overcompl. zo goed als nieuwe met Bernard motor, mast en zwenkarm Hijsvermogen 600 kg. Eindstraat 19a Tel. 577 TE KOOP inmaakperziken en peren W. Thielen, Castenray Te koop goed onderh. kookkachel Heuvelstraat 2. Te koop Triumph 350 cc K.K. W. Janssen, St. Odastraat 23 Te koop toom biggen P. Giezen, Veltum L 19 Te koop 7 zware biggen Wed. L. Pouwels, Deurneseweg8 Te koop halfwas konijnen Te koop gevr. jongensfiets J. Classens, Castenray F 47. Te koop partij biggen H. vel Munckhof, Laagh.weg A14 Te koop partij zware biggen Ant. Voermans, Leunseweg 16a Te koop dr. vaars 10 Oct. aan telling Th. Pouwels, Servatiusweg 6 Te koop eet- en fritesaardappelen J. Drabbels, Langstraat 43 Voor Kom vrijblijvend 'ns kijken naar onze enorme sortering voor meisjes en jongens. Koopt 't bij u de zaak met traditie Wij raden aan, die zijn eetaardappelen met succes wil bewaren A.A. SERVO te gebruiken. Voor 100 pet. tevreden. A.A. SERVO is het middel der toekomst. Op het laatst van Juni de aardappelen nog glashard, gaaf en zonder spruiten. Verkrijgbaar bij Zaad- en Pootgoedhandel Telefoon 807 Maak uw met onze mooie cocosloper, karpetten, balatum Even kijken bij Hofstraat 10 De betere Marleentje piqué 1.35 Marleentje tetra 1.35 Duurzaam zacht sterk Prima absorberend naast Raadhuis PALTHE Agentuur Dierenvrienden, 4 October Wereld Dierendag Geeft uw dieren eens iets extra's, bv. uw kamervogel een wat groter kooitje, uw hond een extra trac- tatie vlees of mopjes, laat de poes eens heerlijk smullen van katten brood vis of vlees, uw volièrevogels wat extra snoepzaad, ook de visjes niet vergeten. Alles voorradig bij Tel. 756 Venray KLM, Jumbo, Lonneker EBBERINK streeft er niet naar om haar kind het beste te geven Geef uw kind daarom het lekkere levertraan-product,met een schat aan de zo belangrijke vitamines A B C D. Haal heden nog zo'n fles bij Drogisterij Langstraat 1-hoek Henseniusstraat te huur gevraagd in centrum Venray Brieven onder nr. 929 bureau van dit blad. hormoonlH crêiN Verjongt f* uw huid, p1

Peel en Maas | 1955 | | pagina 2