1E: tl TAXI 1 v- m 'JBKss I Filmkring in Venray Emigratie-mussen Bnrgerljjke Stand Venray Ingezonden ADVERTENTIEN ouden van dagen prima pootgoed BONGERS' Selectiebedrijf cafébedrijf opgeheven Til. TflIELEN-JANSSEN Voor haken en breien arbeider in loondorsbedrijf Thuishaaksters nmaakactikelen Manchester EBBERINK nodig Bel 415 H. J. STOKS, Langstraat 22 deze jubileumdagen zal men wel eens terugdenken aan die „goede" oude tijd, die echter voor vele, ja bijna voor alle arbeiders allesbe halve goed, zelfs uitgesproken slecht was. Er zal gefeest worden! Elders in dit blad vindt U het feestprogram. •'Er is reden tot feesten, maarzeker zullen wij allen gedenken, hen, die in het begin, in de moeilijke jaren rond de eeuwwisseling, zich 't lot van de arbeiders hebben aangetrok ken en niet gerust hebben voordat dit verbeterd was. De toekomst Maar tevens zal dit gouden feest een bezinning zijn op de toekomst. Van strijd zoals in het verleden zal weinig sprake meer zijn. De stem der arbeiders wordt daarvoor te goed begrepen en verstaan. Maar er zijn andere problemen, die de aandacht van onze arbeiders vragen. We hebben daarover reeds in een vorig nummer gesproken. Ook in onze kleine gemeenschap. We denken b.v. aan industrialisatie onzer Gemeente, we denken aan ontwikkeling en ontspanning, aan de zorg voor ouden van dagen en vele andere punten, waarheen de K.A.B. ook haar aandacht heeft te richten. Juist op een dergelijk feest is 't goed daaraan vooral te denken. Dan zal dit feest niet alleen een dankbaar herdenken zijn van alles wat in de afgelopen tijden hoe moeilijk soms ook is gebeurd, maar tevens een nieuwe stimulans betekenen voor een goede toekomst. Niet alleen voor de arbeiders zelf maar voor de gehele gemeenschap waarvan ze deel uitmaken. Dat zij de gouden K.A.B. van harte toegewenst. ENKELE VOORMANNEN VAN DE GOUDEN K.A.B. ImFm M S<K J. P. SCHOLS, eerste Voorzitter van de Volksbond in Venray, later Directeur van het Arbeids- en Informatie-bureau. H. ODENHOVEN, Oud- en Ere voorzitter. Een der mede-oprichters van de Volksbond. Raadsvertegen- woordiger der arbeiders. Gouden jubilaris in een gouden K.A.B. P. SCHOESTER, huidige Voorzitter van de gouden K.A.B., onder wiens leiding deze stands-organisatie haar jubileum viert. Alle soorten wol een hele winkel vol Ook voor truitjes en vesten slaagt U het beste bij fa. Derks-Camps, Oostrum Nieuws uit Venray en Omgeving GBOENE KRUIS DONDERDAG a.s.: Consultatiebureau voor zuigelingen nit de KOM Aanbesteding Maandag had alhier de aanbe steding plaats van aanleg van wegen rond de Henseniusschool. Ingeschreven werd als volgt: N.V. Aannemersbedrijf v. Drunen en Zn., 's Bosch f 168.400 Janssen-de Jong c.v., Horst f 166.500 Vissers, Drunen f 162.800 25-jarig jubileum Op Zondag 25 September a.s. zal in Huize „St Servatius" het zilveren ambtsjubileum gevierd worden van de blinde pianist Engelbertus van Passel. Op 1. September j.l. was het 25 jaar geleden, dat hij aldaar in dienst trad. Voordien was hij reeds eerder werkzaam in deze functie o.a. in de Parochiekerk teBerchem (België). Hij genoot zijn opleiding destijds in het Blinden-Instituut te St. Lambechts-Woluwe (Brussel) van de Broeders van Liefde. Op dien zelfde dag zal tevens het nieuwe kerkorgel, geleverd door de Gebr. Vermeulen uit Weert, plechtig ingezegend en in gebruik genomen worden. Verkeersweek te Venray De grote actie van de Bond voor Veilig Verkeer, die deze week in Venray werd gehouden, heeft wel de nodige belangstelling getrokken. Niet alleen zorgde de geluids wagen voor diverse verkeers-aan wijzingen, maar de filmvoorstel lingen en lezingen welke waren ge organiseerd, kregen druk bezoek. In het begin van de week was Yssel- steyn en het Veulen aan de beurt, later de kom en andere kerkdorpen, alsmede Wanssum De filmvoorstellingen voor de jeugd werden in schoolverband be zocht en de Venrayse jeugd werd én door de politie én door de heer Ziedemeier van het Verbond voor Veilig Verkeer gewezen op de nood zakelijkheid streng de verkeers regels te handhaven. In de avondvoorstellingen, welke eveneens druk werden bezocht, kwam Opper Janssen, het publiek met een ernstig woord wijzen op de noodzaak van „goede" wegge bruikers te zijn. Deze avondvoorstellingen werden voorafgegaan door optochten,.waar aan de muziekkorpsen van Merselo, Oostrum, Oirlo, Leunen en Venray, medewerkten, alsmede de zang verenigingen. Ook de band van Am bonezen zorgde voor muzikale om lijsting. Van de Donderdag geboden ge legenheid om wagens en bromfietsen te laten keuren had beter gebruik kunnen worden gemaakt. Hopenlijk zal deze actie er toe bijdragen de verkeersveiligheid in onze Gemeente op hoger plan te brengen. Postzegelclub Jeugdige postzegelverzamelaars kunnen hun collectie verrijken en kennis uitbreiden doordeel te nemen aan een of andere postzegelclub. Voortaan zal er in Huize San Damiano een soort postzegelmarkt gehouden worden voor de kinderen. Jongens en meisjes van de lagere school zijn allen van harte welkom. Zij kunnen zich melden: Maandag avond om 5 uur aan San Damiano. Derde Orde-studiedag Van Zaterdagavond 1 October tot Zondagmiddag zal in San Damiano ter voorbereiding van het feest van Franciscus en tevens als inluiding van het winterprogram een studie dag gehouden worden over de Blijde Boodschap ofwel: Het Evangelie in ons leven. Iedere Tertiaris is welkom, al zullen er wel zijn, die juist niet kunnen. Wij mogen echter van het merendeel verwachten, dat zij deel nemen. Iedere Tertiaris krijgt een programma thuisgestuurd en daarbij een invullijst. Ontwikkeling en ontspanning Met de kaartenverkoop voor het nieuwe seizoen van O. en O. gaat het goed. Mocht U intussen nog niet bezocht zijn of nog geen pro gramma hebben ontvangen, wilt U zich dan zelf even melden bij Boek handel v.d. Munckhof, of bij de heer van Haaren, Kemp weg. Het is logisch, dat een dergelijk programma zware financiële offers vraagt. Wilt U van Uw kant nog propaganda maken voor nieuwe leden, dar» houdt O. en O. zich daar graag voor aanbevolen. Vriendenkring van Radio Luxemburg weer in Venray Na het succesvolle optreden van de vriendenkring van Radio Luxem burg op 29 Januari j.l. heeft men weer een zeer gevarieerd program ma, dat Zaterdagavond in zaal „Wilhelmina" alhier geboden zal worden. Zie verder advertentie in dit blad. Zitdag K.L.E.S. Volgende week Woensdag zal van 2—5 uur de vertegenwoordiger van de Kath. Limb. Emigratie Stichting zitdag houden in Hotel de Zwaan. Ontwikkelingsavond voor jongens A.s. Maandag 26 Sept. 's avonds om half 8 is de eerste ontwikke lingsavond in het patronaat voor jongens boven 13 jaar. Er zullen documentaire films worden ver toond over interessante onder werpen, o.a. over electriciteit, over 't merkwaardige leven van de plan ten, over de wolkenkrabbers van New York, hoe leeft een jongen in Amerika enz. Jongens die geregeld de ontspanningsavonden in het patronaat meemaken, hebben Maan dagavond gratis toegang. Voor al uw stoomgoed naar fa. Derks-Camps, Oostrum Depot De Pauw Huis vlij tel ub Op Maandag 3 October wordt weer begonnen met de huisvlijtclub. Deze club is alleen bedoeld voor jongens die zich thuis in hun vrije tijd op huisvlijt willen toeleggen en daarbij verder geholpen willen worden. Die Maandagavond in het patronaat (van 7 uur tot half 9) is uitsluitend bedoeld om de jongens met hun liefhebberij (boetseren, tekenen, schilderen, vlechten met pitriet enz.) op weg te helpen, zodat ze hun werkstuk thuis kun nen afmaken. Wie zich in zijn vrije tijd thuis niet met huisvlijt wil bezighouden, behoeft ook niet op de club te komen. PATRONAAT Zaterdagavond van half 8 tot half 10 voor de jongens van groep 2 en 3. Zondagmorgen van 10 tot 12 uur voor de jongens van groep 1. Zondagavond van half 6 tot half 8 voor groep 2 en van half 8 tot half 10 voor groep 3. Engels kerkhof Men is bezig een ontvangst centrum te bouwen op het Engelse kerkhof. Hiermee was men vorig jaar reeds begonnen. (Advertentie) Demonstratie oliestook Zoals uit nevenstaande adverten tie blijkt, demonstreert de firma P. v. Hoorn uit Blerick, „de spe cialist in oliehaarden sinds 1948", Zondag a.s. een keurcollectie van oliehaarden waaronder de aller nieuwste en meest rendabele mo dellen. Ter demonstratie zal aan wezig zijn een expert op 't gebied van oliestook, welke een 20-jarige ervaring in Amerika opdeed en al daar het ontstaan en de ontwikkeling van olieverwarming heeft medege maakt. Hij was werkzaam bij „de T.H.E. Oil-Heating" Compagny en heeft o.a. veel bijgedragen tot de uitvinding van oliestook als verwar ming voor Uw woning. Het is werkelijk de moeite waard even een kijkje bij dezeunieke show te nemen, vooral het zuivere tech nische op 't gebied van olie en olie haarden zal zeer duidelijk naarvorei komen. De vraag, „waarom" de oliekachel, kunt U rustig stellen. Dit wordt U van az verklaard en aanschou welijk uitgelegd. De vakkundige- en technische be kwaamheden garanderen U de vol maaktheid van oliestook. Onze spe ciale- en vooral enige service-dienst is 'n unicum voor Noord- en Midden- Limburg. Uw bezoek zal ten zeerste op prijs worden gesteld. Ernstig ongeluk Woensdagmorgen had een ernstig ongeluk plaats bij het sportterrein aan de Leunseweg, waar jongens van de ambachtsschool aan het sporten waren. Een jongen van de Ambachtsschool, K. uit Ysselsteyn, wilde het sportterrein op fietsen, toen hij gegrepen werd door de wagen van de Waterleidingmy. De chauffeur had de jongen niet gezien, daar hij achter een passeren de vrachtwagen uitreed. Bij de botsing, die de chauffeur nog zoveel mogelijk had trachten te vermijden door o.a. een naambord om te rijden en het trottoir op te schieten bij de Paterskerk, werd de jongen echter nog zeer ernstig ge wond. Met een schedelbasisfractuur werd hij overgebracht naar het ziekenhuis, nadat hem eerst op advies van Dr. Vercauteren, welke eerste hulp verleende, het H. Oliesel was toegediend. De Officier van Justitie uit Roer mond Mr Willbrenninck, die juist in zijn auto passeerde, stelde zich persoonlijk op de hoogte van dit verkeersongeval. Bekroond De Varl'.ensfokvereniging te Ys selsteyn behaalde op de Nat. Ten toonstelling in Den Bosch in Cat. Beren geb. voor 1 Maart 1954 de le A-prijs. J. Arts aldaar kreeg met zijn zeug in de Categorie dragende zeugen de 2e B-prijs. Boer nam spaarpot mee naar het veld.... De laatste tijd zijn mannen van de Grontmij in onze gemeente op vele plaatsen bezig met het opme ten van grond. Dit ter verkrijging van het hoogtepeil. Zodoende kwa men zij Dinsdag ook terecht op "t aardappelveld van de landbouwer Ph. te Castenray, welke dit nog pas enkele uren tevoren had verlaten. Een der mannen deed daar een niet alledaagse vondst, hij vond er een oud handtasje inhoudende plm. f 2500 aan geld en nog enige gou den sieraden. Men was nog niet helemaal klaar met het inspecteren van het handtasje, toen zij in de verte reeds een vrouw op de fiets in snel tempo zagen naderen. Het bleek de vrouw van Ph. te zijn, die angstig rondspiedde naar haar handtasje. Groot was haar verbazing, toen zij haar handtasje reeds in handen zag van een der mannen en kon geen andere woor den vinden dan: „dat is van mij." Zo kon zij weer diep-gelukkig met haar moeizaam vergaarde spaarduiten huiswaarts fietsen. Uitbreiding Ambonezenkamp Het kamp Vlakwater zal worden uitgebreid. Een bedrag van f 800.000 is voor 1956 uitgetrokken. De totale aanleg zal 1 millioen gulden kosten. Gevonden: linnen tas met sleutels, K. Groe nen, Kruitweg 19; kinder schouder tas, JanssenWilms, Burg. vd. Loo- straat; kindervestje,kazerne; groen angora alpinomuts, vd. Vorst, Kemp- weg 30; lederen zadeldek je voor kinderfiets, v.d. Velde, Leunseweg 10a; heren regenjas, Claessens, Leunen K 71; portemonnaie met inhoud, M. Joosten Oostrum C 16; portemonnaie, Vervoort Oostrum C 37; rozenkrans, H. Douven Oos trum C 39c; rijwieltas met inhoud, Maessen Oostrum C 23a; kinder- portemonnaie, P. Arts, Akker weg 5; gebreid kindermutsje, Bartels St Jorispark 13; 3 portemonnaies, pen sionaat Jeruzalem. Wilt U breien Eerst naar Derks-Camps, Oostrum Reeds geruime tijd bestaat in verschillende kringen van de Ven rayse bevolking de wens om te komen tot de oprichting van een filmkring. Het doel van de filmkring is de filmkunst te propageren door het vertonen van goede films, waardoor men deze léért zien en op juiste waarde schatten. Velen die de film al als zodanig waarderen, Krijgen echter niet de kans de geschikte films ter plaatse te zien. Diegenen, die nog niet openstaan voor de filmkunst vinden in de filmkring de gelegenheid ge leidelijk met deze vorm van cultuur vertrouwd te raken. De behoefte aan goede films doet zich de laatste tijd meer en meer gevoelen, wat ook blijkt uit de grote toename van het aantal film kringen in het gehele land. Wij menen, dat de mogelijkheid bestaat om ook in Venray tot de oprichting van een filmkring te komen. Het is echter nodig, dat een zeker aantal mensen zich hiervoor interesseert en eventueel lid wil worden van deze kring. Mocht dit aantal groot genoeg zijn, dan hopen wij met de directie van het Luxor-theater tot overeenstemming te komen wat betreft het vertonen van de films. Wat de kosten per voorstelling betreft het volgende: het is ge woonlijk zo geregeld, dat per jaar (ongeveer 8 voorstellingen) een paar gulden aan contributie wordt betaald, terwijl de voorstellingen dan tegen gereduceerde prijs door de leden bezocht kunnen worden. Om ons enig idee te vormen van de belangstelling lijkt het ons het eenvoudigste, dat men zich zo spoedig mogelijk opgeeft bij Fa. van den Munckhof, Grotestraat, Venray. Comité van aanbeveling: P. A. H. Loonen, Deken J. Derksen, voorz. R.K. Middenst. Mevr. van Dongen, Oostrum S. Janssen O.F.M. L. Koppers, hoofd Henseniussch. H. J. P. M. Kortmann, voorz. St. Adelbert J. v. Osch, Kringvoorz. Jonge Boeren H. Rutten, Kringvoorz. L.L.T.B., H. P. M. Schim v.d. Loeff. Arts. P. Schoester, voorzitter KAB. H. A. A. Swüste, leraar. Nieuwe hoofdbouw Servatius De Broeders van Liefde ontvin gen de Rijksgoedkeuring voor het nieuw te bouwen hoofdgebouw. De aanbesteding hiervan kan nu binnen afzienbare tijd tegemoet gezien worden. ONGELUKKEN Een driejarig meisje in Merselo viel van een fiets, waar het achter op zat, kwam met haar beentje tussen de spaken en brak dit op een drietal plaatsen. De kleine werd naar het ziekenhuis overge bracht. Een vrachtwagen die in de Hoen derstraat tegen een lantaarnpaal opbotete maakte nogal wat mate riële schade. Twee vrachtwagens reden tegen elkaar ter hoogte van het Engelse kerkhof. Hoewel een en ander nog al met vaart en kracht gebeurde, kwamen er geen persoonlijke onge lukken voor. De heer T„ die aan een nieuwe machine op de Cartonagefabriek aan het werken was, raakte met zijn arm bekneld tussen enkele machinedelen en moest zich onder dokters behandeling stellen. „Wij dringen er op aan, dat de katholieken die er aan denken te emigreren, zich daarop goed voor bereiden, zo mogelijk door het vol gen van een cursus. Het is onze vurige wens, x dat alle katholieke emigranten gebruik zullen maken van de diensten van de Katholieke Emigratie-Organisatie. Iloe veel- vuldiger dit gebeurt, des te sterker zal deze organisatie zijn tot heil van de emigranten". Zo schreef Mgr Lemmens o.a. in „Credo" van 10 December 1954. Nog veel te veel emigranten ver trekken naar een nieuw vaderland, zonder dat zij geestelijk voldoende zijn uitgerust. Een emigrant moet niet alleen zijn materiële, doch ook zijn geestelijke bagage meenemen, wil hij niet voor grote, soms zelfs onoverkomenlijke moeilijkheden ko men te staan. Het is werkelijk een levensbelang, dat hij voldoende bewapend is met taalkennis, iets weet van land en volk, de gebruiken, de leefwijze al daar en vooral ook inzicht heeft in de katholieke levensleer in de emi gratie-cursussen in het leven ge roepen. Op deze cursussen worden de adspirant-emigranten voorbereid op de grote stap, die zij gaan onder nemen, ja als het ware geestelijk getraind en omgeschoold. Want in het nieuwe land is alles anders, de taal, de bevolking, de werkmethodes het klimaat, de afstanden, de voe ding, de godsdienstbeleving enz. Zou men het hier werkelijk vreemd en hard vinden, als b.v. een werk gever in Nederland, laten we zeg gen een Pools bankwerker of boer, die 'zich voor werk bij hem aan biedt, niet wil hebben, omdat de betreffende persoon geen, of prac- tisch geen Nederlands spreekt? Zo is het ook natuurlijk in de emigratie-landen. Een Limburgs emigrant in Australië zei het op kernachtige wijze: „Als je hier geen Engels kent, ben je als een jager zonder geweer". Niets is zo fnuikend en terneer drukkend in een vreemd land, dan alleen te staan met zijn moeilijk heden, zijn zorgen, zijn wensen, ideeën, energie en werkkracht, om dat men de taal niet kent en de mensen dus niet begrijpt, geen in zicht kan krijgen in de maatschap pelijke verhoudingen en vruchteloos naar menselijk contact zoekt. Daarom vertrouwen wij, dat allen, die in de verre of naaste toekomst emigratieplannen koesteren, een nuttig gebruik zullen maken van deze cursussen. De cursussen be vatten o.a. lessen in de Engelse taal, kennis van landen, volken, hy giënische en medische voorlichting, sociale voorzieningen en katholieke levensleer voor emigratie-gebieden. De cursussen vangen aan begin October in Venray. Aanmeldingen dienen vóór 1 Oc tober a.s. te geschieden bij onder staande cursusleider en/of bij de Katholieke Limburgse Emigratie- Stichting, Landbouwhuis, Roer mond. Venray P. Gerrits, Stations weg 49, Venray. van 16 t/m 22 Sept. 1955 GEBOREN: Thuijls Franciscus, Leunen K 9 StrijbosTheodorus, Castenray G12a Cox Henricus, Castenray G 35 Jaspers Gerardus, Putten weg 27 Peeters Martina, Heide L 62a Smeets Johannes, Moostdijk 1 Vorstenbos Josephina, Gasstraat 16 Bertijn Petronella, Fr. Michelsstr. 27 de Groot Henricus, Mersele M 16 S winkels Antonius, Past.Jacobspeel S winkels Johannes Broers Gertruda, Beekweg 2 Brendel Johanna, Maasheseweg 36. OVERLEDEN: Kessels, Johannes H„ 85 jaar, te Broekhuizen Broers, Gertruda M.L.W., 3 dagen, Beekweg 2 GETROUWD: Peters, Antoon H.H.M., 29 jaar, bode ziekenfonds, Venray en van Els, Maria H„ 24 jaar, Wanssum Creemers, Johannes W.M., 27 jr, verpleger en Bonants, Johanna Th. M„ 21 jr, beiden te Venray Wijers, Johannes, 32 jaar, boom kweker, Wanssum en Janssen, Wil helmina A.M., 27 jr, Oostrum de Haas, Nicolaas L.J., 28 jaar, pluimveehouder te Vierlingsbeek en Smits, Jacoba L.C., 23 jr, Venray ONDERTROUWD: Gomrnans Mathias, oud 24 jaar, textiel-fabrieksarbeider te Venray en Hendriks Gertruda, oud 21 jaar dienstbode te Venlo. GEZONDHEIDS-ZORG Door het Groene Kruis en de Wijkzusters wordt al 't mogelijke gedaan voor de gezondheid van de baby's. De moeders komen trouw iedere Donderdag naar 't Consul tatiebureau, maar... moeten in regen en kou buiten wachten, daar er geen wagenhuis is. Is dit niet het paard achter de wagen spannen? Hoe moet dit nu in de komende winter? Zou er met een beetje goede wil geen kans zijn, om voor de koude en natte dagen, die gaan komen, hiervoor een oplossing te vinden? Dankend voor plaatsruimte. Een moeder. Het Hoofd van het Gemeente bestuur van Venray brengt ter openbare kennis, dat het ontwerp van het plan van uitbreiding in onderdelen van deze gemeente voor wat betreft het gebied, gelegen ten Zuiden van de Oude-Oostrumseweg en het Kwezelspad en ten Oosten van de Leunseweg (Plan-Zuid) in uitvoerige kaart uitgewerkt, ge durende vier weken, ingaande 26 September 1955, voor eenieder ter inzage ligt. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden bij de gemeente raad bezwaren indienen. Venray, 23 September 1955. Het Hoofd van het Gemeentebestuur voornoemd, A. H. M. JANSSEN VERLOREN beige leren handschoen met gehaakte bovenkant. Tegen be loning terug te bez. bij J. Coenen- Houtackers. Dankbetuiging Aan allen, die op een of andere wijze hebben bijgedragen om onze Missie-fancy-fair van 1718 Sept. 1.1. zo schitterend te doen slagen, brengen wij onze hartelijke dank. De spontane medewerking van in en buiten Venray heeft ons diep getroffen. God moge U daarvoor overvloedig zegenen. Overste en Communiteit van „Jerusalem" Venray, 22-9-'55. Kennismaking. R.K. alleenstaande boerenzoon, oud 45 jaar, met een goed bestaan, zoekt kennismaking met boeren dochter. Brieven onder nr. 209 bureau van dit blad. Op Maandag 3 Oct. om 2 uur starten de weer met ontspanningsmiddagen in de oude Ambachtsschool. Iedereen is welkom. Ook dit jaar kunnen wij weer leveren in de rassen Eersteling, Wilpo, Bintje, Yselster, Record en Voran. Stevensbeek Tel. 72 Oploo Met ingang van 26 September is ons Wij danken al onze klanten, in het bijzonder H.H. leden van „St. Anna", voor het in ons gestelde vertrouwen. C. VERBAKEL Burgem. v.d. Loostraat 10 Speciaal adres voor baby-artikelen, kinderkleding enz. GEVRAAGD liefst voor direct zelfstandig meisje voor dag en nacht, in klein gezin. Eventueel noodhulp. Meerdere hulp aanwezig. Mevr. Kalkman, Molenstraat 28, Venlo, tel. 5369. R.K. Juffrouw 32 jaar, z.z.gg. als huishoudster of winkeljuffrouw. Intern. Brieven onder nr. 3223 bureau van dit blad. GEVRAAGD •voor terstond (wegens ziekte) G. van Soest, Stationstraat 25 GEVRAAGD net winkelmeisje geen huiswerk. Bloemisterij van Ham, Stationsweg VERLOREN dameshorloge Tegen beloning 1.1. bez. bij Wed. Willemse, Puttenweg39, Ysselsteyn Te koop houten wasmachine met motor in zeer goede staat. Grotestraat 28 gevraagd P. G. Ververgaert, Venlo, Maas kade 20. Depot Venray: Volleberg, Lang straat 58. GEVRAAGD voor dag of dag en nacht net dienstmeisje J. Coenen-Houtackers. Biedt zich aan burgerdienstmeisje 17 jaar Adres bureau van dit blad. Te koo 3 tomen ^gg( aspergepjj.w aardappel A: Leunsew Inmaakpotten 1—40 liter Alles wordt bezorgd. Tel. 270 J. Coenen-Houtackers Jackets Vesten Plusfours Broeken in de betere kwaliteit Dag en nacht, binnen- en buitenland HYPOTHEKEN beschikbaar tegen lage rente. Assurantiekantoor VAN OPBERGEN Markt 11a Telefoon 696 Te koop gevraagd baby-bedjes tevens gevraagd hulp in de huishouding Hotel 't Hert, Markt. Te koop partij biggen en witte kool H. Versteegen, Servatiusweg 3 Te koop partij beste biggen B. Broeren, Lull C 51.

Peel en Maas | 1955 | | pagina 2