I PEEL EN MAAS nette jongen Thiiishaaksters Gesloten Dc Vclangslcllitig Prins Bernhard in Venray Venray 2 Blerick 2 Film-agenda winkelmeisje Burgerlijke Stand Venray ADVERTENTIËN Jaq. v.d. Munckhof Tiny v.d. Mnnckhof-Keijzers en Jolmy BOERENBOND A. Verheggen Gesloten .TT Veeverzekering „Eensgezindheid" Thomassen P. G. ïervergaert, Venlo Coüp. Zuivelfabriek net persoon voor melk-venten klein burgerwoonhuis Flinke kantoorruimte Heer zoekt kamer PRIJZEN SLACHTKIPPEN •s grcol Alle kennissen zijn aanwezig om het huwelijk bij te wonen. De aankondiging stond in hun eigen krant, zodat het niet behoelt te verwonderen dat iedereen op de hoogte was. Kijk, dat is nu juist de kracht van het plaatselijk nieuwsblad. Ol het nu nieuws betreft of advertenties voor de lezers is dit allemaal interessant, want letter- lijk alles uit wijde omtrek heeft hun belangstelling. Behoeft het nog een vraag te zijn voor de zakenman V: of het loont om te adverteren in: II' WIL MEN NIETS MISSEN - OlCHLBTTeH! Gevonden: kindermuts en halsketting, Noy Langeweg 50; portemonnaie met inhoud, Martens Schoolstraat 12; 1 zijden sjaal, Pluym, Charles Ruys- straat 8; herdershond aangelopen, Cremers Steeegsbroek; Engelse sleutel, kantoor van Gend Loos; groen alpinomutsje, J. van Meijel, Leunen K 32; autopet, H. Lucassen Patersstraat; badhanddoek, Rongen Langstraat 36; wit kinderschoentje, Philipsen Castenray G 11; klein bruin lederen portemonnaie, Dol mans, Heidsepeelweg 16 Ysselsteyn; grijze herenhoed, W. Michels Mer- selo; 1 pak breigaren, wed. G. Baten Oirlo C 50; dames portemonnaie met inhoud, Merseloseweg M 2; kinder mutsje, Kazerne. GESLAAGD. Te Boxtel slaagde voor het diplo ma „Pluimveeteelt" de heer H. Staal, onderwijzer te Ysselsteyn. Voor het diploma A zieken verpleging slaagde in het St Jozef - ziekenhuis te Eindhoven, onze dorps genoot A. M. H. Bouten. Nico van het Zwartewater nationaal kampioen De titel van Nationale kampioen- hengst 1955 is gegaan naar „Nico van het Zwartewater". De nieuwe kampioen is eigendom vd. Kinderen Mart. Simons te Grubbenvorst en gefokt door M. J. Arts te Merselo. Reserve-kampioen werd de Zeeuwse hengst „Quarré" uit Biervliet. Kampioen-merrie werd „Addy van Annie" uit Moerkapelle (Z.) In Cat. 6 merries van 6 en 7 jaar kleine maat, behaalde Paula van Janslust de 2e prijs, eig. L. van Osch Heide. Jubilea Jan Thomassen Op 1 September 1880, richtte wijlen Karei Thomassen in Helena- veen een winkel op, waarin ook o.a. textiel werd verkocht. Enkele jaren later verhuisde hij naar Lottum, waar de zaken groter omvang aan namen. En zestig jaren geleden be sloot hij zijn winkel te verplaatsen naar Venray, waar hij zich speciali seerde in de textielhandel. In de afgelopen 60 jaren wisten hij en zijn opvolgers de Fa Thomas sen tot grote bloei te brengen, zo dat thans, nu het 75-jarig bestaan gevierd wordt, het Kledingmagazijn Thomassen een uitstekende naam heeft tot in de wijde omtrek. Met een grootse reclame worden deze jubilea herdacht, zoals uit achterstaande advertentie blijkt. Aanvulling KAB hoekje Verdiepingsavond Zaterdag 17 September om 8 uur inde St. Pe trus Banden waarna biechtgelegen heid. Zondagmorgen 18 Sept. onder alle H.H. Missen algemene commu- voor alle KABers. PATRONAAT Zaterdagavond is er Jeugd-H. Familie om half 8 en daarom be gint het patronaat pas na 8 uur. Zondag is er overdag geen patro naat, maar 'savonds om kwart over 7 is er 'n ontspanningsavond met film voor alle jongens die lid zijn van het Patronaat. „De Kleine Apostel" op school Deze week moeten de kinderen zeker de 75 cent voor de nieuwe jaargang van „De Kleine Apostel" mee naar school brengen. Daarvoor krijgen ze 6 x per jaar het keurig verzorgde Missieboekje van de H. Kindsheid. Ouders, geeft het geld mee aan een van Uw kinderen die op de Lagere School is. Het lezen van „De Kleine Apostel" kweekt Missie liefde. Derde Orde-mededelingen De ledenvergadering van de Derde Orde gaat deze maand NIET door, daar a.s. Zondag het bestuur zeer ongeschikt leek vanwege verschil lende bedevaarten en de grote samenkomst van de H. Familie in Venlo. Daarvoor in de plaats zal voor het feest van St. Franciscus een Triduum gehouden worden van Zondag 2 tot Dinsdag 4 October. Het zal de inluiding zijn van ons winterprogram en als slot gevierd worden met het Zalig afsterven van St. Franciscus. Gidsen in het Rectoraat Het Rectoraat, O.L. Vrouw van Zeven Smarten, zal een eigen gid- sengroep krijgen. Reeds deze maand zal een kleine groep beginnen. Meisjes, die elf zijn of het voor 1 Januari 1956 worden kunnen zich opgeven bij leidster M. Janssen, Kruisstraat 1, of bij de aalmoeze nier Pater Aegidus. Hockey De dames spelen morgen Zondag om 2 uur tegen Jeruzalem, terrein Jeruzalem. Het 2e elftal speelt waar schijnlijk tegen Asten, op Servaas- terrein. Heren: Venray I—Deurne 13.30 u. Venray II—-Gymnas. 15.30 u. Brand door blikseminslag Tijdens het onweer van Woens dagavond sloeg de bliksem in een tweetal graanmijten van de land bouwer Jeurissen te Ysselsteyn, welke niet waren verzekerd. Ook bij bakker Claessens in de Grotestraat sloeg de bliksem in de bakkerij. De lichtlijnen werden ver nield en er ontstond een begin van brand. Te Veltum sloeg de bliksem in een in aanbouw zijnde woning op een provisorisch aangelegde licht- leiding. Ook hier was de schade niet groot. Te Meerlo werden van de land bouwer Th. Kessels een tweetal pinken door het hemelvuur gedood. Ook te Castenray had Dinsdag op verschillende plaatsen blikseminslag plaats, zonder ernstige gevolgen. Jac. Tillemans f Zaterdag overleed in het Zieken huis de heer Jac. Tillemans. In hem verliest Venray een koper slager, die de oude tradities van dit vak weer nieuw leven gaf en zo veel schoons tot stand heeft ge bracht. Vooral toen hij zijn zaak had overgedaan en hij zijn handen vrij had, heeft hij menig stuk koper tot een sieraad voor kerk en huis ge vormd. Hij was uiterst bedreven in portretten-slaan en van verschillen de zijden ontving hij hiervoor op drachten. Maar ook ander koper werk was zijn hobby. We kennen hier in Venray de tabernakeldeuren van de grote kerk, de communie bank in de Paterskerk, terwijl de Rectoraatskerk in Sittard, een keur- collectie koperwerk van hem heeft van kandelaars tot wierooksvat. Op verschillende herbouwde ker ken staan nieuwe windhanen, af komstig uit zijn atelier. Zo heeft deze vakman veel kunst zinnigs weten voort te brengen en is zijn dood een ernstig verlies voor de gemeenschap, die een dergelijke kennis en liefde voor een vak moeilijk missen kan. Afscheid M. de Ponti Op de Jonge Boerendag in Roer mond nam de heer M. de Ponti afscheid als Jonge Boeren-consulent nadat hij 8 jaren lang de leider van de Limburgse Jonge Boeren is geweest. Hij is thans benoemd bij het Secretariaat der L.L.T.B. Dr. L. van den Meerendonk f Te Horst is Donderdag op 69-jarige leeftijd overleden dr. L. van den Meerendonk, voorzitter van de nationale federatie van het Wit-Gele Kruis. Dr. van den Mee rendonk was een van de pioniers van de katholieke sociale gezond heidszorg zowel op nationaal als provinciaal gebied. Meldt U aan voor een cursus hij het Rode Kruis Moordaanslag en beroving na Meijelse kermis. Terugkerend van de kermis te Meijel, waarop hij Dinsdagavond met zijn vrouw had vertoefd, is de caféhouder H. te Panningen-Everlo in zijn woning opgewacht door de 26-jarige L.uit Panningen, die hem met een hamer verscheidene slagen op het hoofd toebracht. De caféhouder zonk met enkele gaten in het hoofd en met zware hersenschudding ineen, waarna L. zich uit de voeten maakte. Enkele uren later werd hij door de politie van zijn bed gelicht. Aangezien L. een verhouding onderhield met de vrouw van de caféhouder en er ernstige verdenkingen ontstonden van medeplichtigheid, werd ook de vrouw van H. gearresteerd. Na een eerste medische behan deling ter plaatse is het slachtoffer naar het ziekenhuis te Venlo over gebracht, waar men Woensdagavond het levensgevaar geweken achtte. Diezelfde avond is na een geza menlijk bezoek aan de Meijelse kermis de heer V. uit Roggel door van M. uit Helden-Grashoek en een bewoner van het woonwagenkamp Buggenum op een landweg gelokt waar hij werd neergeslaten en be roofd. Het enige waardevolle, dat men buit kon maken was een polshorloge. Ook deze daders zijn gearresteerd. Drie kwartier later dan het pro gram aangaf arriveerde, Prins Bern hard, Woensdagmiddag op het ter rein van de P.L.E.M.-centrale te Buggenum, om er de officiële inge bruikstelling te verrichten. Prins Bernhard, getooid raetwitte anjer, achtte zich verplicht de on geveer 2000 gasten, die bij deze officiële opening aanwezig waren, zijn excuces aan te bieden voor deze vertraging; het kwam zelden voor, dat hij op zich liet wachten; in dit geval had De Bilt hem in de steek gelaten. Er was hem goed zicht op het vliegveld Beek verzekerd; maar toen hij met zijn Dakota dit vlieg veld naderde, bleek het vanwege de mist, onmogelijk om te landen. En zo kon het gebeuren, dat, ter wijl alle voorzorgsmaatregelen wa ren getroffen om de Prins snel van Beek naar Buggenum te brengen, de Dakota moest terugkeren en met behulp van de gronddienst van het vliegveld Volkel, een landing uitvoerde op het nieuwe N.A.T.O.- vliegveld bij Venray. Vanzelfsprekend was men daar niet voorbereid op deze landing: Dinsdag was de oorspronkeiijk ge plande aankomst op dit vliegveld afgelast. Toen tenslotte toch de prinselijke Dakota hier was gedaald, gaf de hier aanwezige ir van Om men van Gulik een goede be kende van de Prins uit de wereld van de paardensport inderhaast zijn oude volkswagen, om het gezel schap, dat behalve Prins Bernhard nog bestond uit diens particuliere secretaris Dr de Graaf en Luit. Kol. Sondermann naar de plaats van be stemming te brengen. Met Prins Bernhard aan het stuur is toen de tocht via Deurne gegaan, tijdens welke tocht de prinselijke standaard bij gebrek aaneen andere bevestigingsmogelijkheid eenvoudig buiten het raam van de wagen werd gehouden. Intussen waren de auto's die tevergeefs aan het vliegveld Beek hadden staan wachten op de aan komst van de Prins, reeds te Bug genum aangekomen, waar bij deze aankomst het fanfarecorps „Philo- mena" uit Haelen, lustig begon te blazen en de Commissaris van de Koningin ter ontvangst gereed stond. Later heeft „Philomena", toen de auto met de Prins arriveerde, de welkomstmars nog eens, met des te meer vuur herhaald... KERMIS VIEREN MET GESTOLEN GELD Een mijnwerker uit Limburg en oud-Roosendaler, stal bij een gros sier in levensmiddelen te Roosen daal een portefuille met circa f 300 en ging er druk verterend mee de kermis op. De politie, die in kennis was gesteld met de vermissing van het geld, viel het gedrag van deze uitbundige Kermisvierder op. Bij aanhouding bleek de man de portefeuille nog in bezit te hebben, compleet met familie-foto's en verder nog maar weinig geld. De kermis draaide door en de mijnwerker de bak in. Jongeman stal geld en meisjesharten De 25-jarige verkoper C.P.J.B. te Eindhoven is Woensdag door de rechtbank te Zwolle, overeenkoms tig de eis, wegens diefstal tot een jaar gevangenisstraf met aftrek veroordeeld. Tevens is hij ter be schikking van de regering gesteld. B. heeft de harten van tal van meisjes gebroken, met wie hij in contact kwam door middel van huwelijksadvertenties. Hij gaf zich tegenover de trouwlustige jonge dames beurtelings uit voor advo caat, doctorandes in de economie of burgemeesterszoon, wat niet na liet de nodige indruk te maken. Hij deed tal van meisjes huwe lijksbeloften. Zo heeft hij er ook een jonge dame in Zwolle laten inlopen. Hij wist het vertrouwen van het meisje en van haar familie volledig te winnen, zodat hij zelfs enige malen te harer huize kon logeren. Bij een van deze gelegenheden heeft hij een bedrag van ongeveer 3000 gulden gestolen. Dit geld ver braste B. in allerlei nachtclubs in Rotterdam. Kind dronk landbouw vergif De 5-jarige Gerrit de Man uit 's Gravendeel, die bij familie logeer de, dronk uit een fles met landbouw- vergif. Bij aankomst in het zieken huis bleek hij reeds te zijn overleden. Donderdagmorgen is op bijna 70-jarige leeftijd overleden in het Moederhuis van de Zusters van O.L. Vrouw te Amersfoort, Zijne Eminentie Johannes Kar dinaal de Jong. De plechtige uitvaartdienst zal Dinsdag ge houden worden in de kathedraal van Utrecht. Deze zal over de K.R.O. worden uitgezonden. Johannes Kardinaal de Jong werd geboren op Ameland op 10 September 1885. In 1908 werd hij priester gewijd waarna hij in Rome studeerde. In 1910 pro moveerde hij tot doctor in de wijsbegeerte, in 1911 tot doctor in de godgeleerdheid. In 1914 werd hij professor aan het Groot Seminarie te Rijsenburg. In 1931 werd hij benoemd tot president van dit Seminarie als opvolger van Mgr. Schaepman. In 1935 werd hij tot bisschip coadjutor gewijd. In 1936 kwam de benoeming tot aartsbisschop. In 1945 werd hij geroepen tot het Kardinalaat wegens zijn vele verdiensten voor de R.K. Kerk en het verzet in Nederland. Morgen Zondag Terrein Oostsingel Begin v. d. competitie (Herplaatsing wegens misstelling) Op 15 October hopen onze ge liefde ouders en grootouders Joh. Leo Rommen en Joh. Wilhelmina van Vugt de dag te herdenken waarop ze vóór 40 jaren in 'thuwelijk traden. Dat God hen nog lang moge spa ren, is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Venray, Vlakwaterweg 5. Dagadres San Damiano, Paters- laan. Gelegenheid tot feliciteren 12—2 uur. Missiecongregatie van Steyl bestaat tachtig jaar Oorlogsverliezen meer dan ingehaald Zonder enig feestbetoon herdach ten de missionarissen van Steyl de dag, dat hun congregatie tachtig jaar geleden door pater Arnold Janssens te Steyl werd gesticht. De Missiecongregatie van Steyl ofwel Paters van het Goddelijk Woord behoort tot de congregaties, die, ondanks de tendens tot achter uitgang welke overal is waar te nemen, kunnen bogen op een sterke groei. Ondanks de tweede wereld oorlog, die aan 500 paters van het Goddelijk Woord het leven kostte en ondanks het verlies van rijkeen bloeiende provincies in landen ach ter het IJzeren Gordijn, is de con gregatie thans ruim haar achter stand van 1947 ingelopen, zodat het ledental, dat in 1947 met 14percent was teruggelopen, in 1955 blijkt te zijn toegenomen met 18 percent. De congregatie telt thans in to taal 4 398 geprofeste leden over de gehele wereld. Op de seminaries der congregatie studeren 4220 jonge mannen voor het priesterschap, zo dat ook de toekomst er gunstig uit ziet. De verheugende groei van de congregatie is voornamelijk te dan ken aan het toenemende aantal aanmeldingen in West Europa en in de Verenigde Staten. De bloei in Spanje en Portugal wordt zelfs wonderbaarlijk genoemd. De missionarissen van Steyl zijn thans werkzaam in 33 missiege bieden, waar zij hunmissionnerende arbeid vervullen onder 65 millioen mensen. Het ledental is verdeeld in 2.368 paters, 1.228 broeders, 635 gepro- festen, 681 novicen en 441 candi- daten voor het broederschap. Meldt U aan voor een cursus by het Rode Kruis Duel op de Zeebodem Griekse sponzenvissers komen met Engelse concurrenten in con flict als zij, om de opbrengst van hun bedrijf te verhogen, willen gaan werken bij het 12-mijl-rif. Bovendien gaat een jonge Griekse Adonis uit wraak met een schip en uit liefde er met een Engels meisje er vandoor. Gelukkig haalt men aan het einde de spons over alle tegen stellingen. Het verhaal is dus goedkoop-ro mantisch, maar van de andere kant speelt het geheel in een boeiende omgeving, terwijl de onderwater opnamen van het sponzen-duiken, die op breed-scherm goed tot hun recht komen, zeer interessant zijn. Om enkele passages voor jongeren minder gewenst. Boven 14 jaar. De ondergang van de Titanic Deze film is van de ene kant het verhaal van de tragische ondergang van de Titanic in 1912, waarbij een zeer groot aantal mensen het leven verloor, van de andere kant maakt men de privé-belevenissen mee van een ruzieënd echtpaar. In de scheepsramp vinden de moeilijkheden tussen beide echtge noten een oplossing, zij het dat vader en zoon hierbij het leven verliezen. Ie wat twijfelachtig verhaal, door Negulesco zeer nuchter en dikwijls te koud verfilmd. De strekking is niet onedel, maar sommige scènes zijn uit pedagogische overwegingen niet voor jeugdigen geschikt. Boven 14 jaar. Bouwbedryven hebben een tekort aan stucadoors Weert is gedurende twee dagen de congresstad geweest van de R.K. Bond St. Antonius der Nederlandse Stucadoors, waarde problemen van deze bedrijfstak uitvoerig besproken werden. Voorzitter F. Janssen uit Venray, toonde in het openingswoord zijn grote bezorgdheid over de geringe toevoer van jonge, vakbekwame stucadoors. Naar mening van spre ker wordt door ambachtsscholen te weinig aandacht aan dit vakwerk gegeven. Ook de huidige loonpolitiek kwam ter sprake. Gestreefd zal worden naar vrijere loonvorming. Een aan gepaste loonpolitiek en het streven naar loon volgens prestatie werd juist geacht. GEVRAAGD voor direct Levensmiddelenbedrijf firma L. Wijnhoven, Henseniusstraat. van 2 t/'m 8 Sept. 1955 GEBOREN: Laurense Jacobus, Eindstraat 17 vd. Heijden Jacobus, woonwagen, Beekweg vd. Munckhof Carolina, Grotestr. 33 v. Osch Antonius, Kruisstraat 32 Wilms Wilhelmina, Servatiusw. 21 Kusters Maria, Veulen H 33a Wijen Geertrudis, Maasheseweg 29a OVERLEDEN: Tillemans Jacobus P. weduwnaar van Verbeeten J. M., echtgenote van Lafleur Maria C. H.. 74 jaar, Eindstraat 2. ONDERTROUWD: Franssen Johannes L.. 27 jaar, landb., Heide L 52 en Rongen Mina J. M., 23 jr, Heidse Peelweg 38. van Osch Jacobus G. W., 29 jr, waagmeester te Weert en Moorrees Antonia J. H. M., 23 jr, Stations weg C 21. de Haas Nicolaas L. J., 28 jaar, pluimveehouder te Vortum en Smits Jacoba L. C., 23 jr, Hoenderstr. 17 GETROUWD: Moorrees Martinus C. P. M., 29 jr, landb. en Fleurkens Regina P., 29 jr, beiden te Venray. Smals Karei J. A., 20 jr, ijzer- vlechter en Hendriks Christina J., 18 jr, fabrieksarbeidster, beiden te Venray. Wijl wij tijdens onze vacantie velen niet hebben kunnen bezoe ken, roepen wij, bij onze terugkeer naar Springs Zuid-Afrika, vanaf Schiphol allen een hartelijk vaarwel en tot weerziens toe Adres 31 Somersetstreet, Ged. Ext., Springs Zuid-Afrika OOSTRUM MAGAZIJN: Maandag de helen dag en Dinsdag en Woensdag na de middag GESLOTEN Maandag, Dinsdag en Woensdag wordt op het station geen stro ontvangen. tijdens de Kermis te Oostrum Ons kantoor en magazijn zal al leen GEOPEND zijn Dinsdagvoormiddag en Woensdagvoormiddag. OOSTRUM 14 en 15 September Hofstraat 62a Tel. 314447 VENRAY Premiebetaling Zondag 11 September na de Hoog mis, bij L. van Gassel, Veulen. Premie 3/4 pet., pinken de helft, HET BESTUUR Te koop dragend varken 14 w. dr. A. Jeuken, Stationsweg. Te koop pasgekalfde volbl. vaars en bijna voldragen vaars J. Poels-Arts, Zwartwater Merselo Te koop haardkachel Jan Jaarsma Merseloseweg 10. Te koop beste volbloed vaars van hoge productie, aan telling 24 Sept. Driessen-Duijckers, Oirlo. Voor direct gevraagd niet beneden 18 jaar, voor magazijn en boodschappen. GEVRAAGD net dagmeisje A. Kennis, Grotestraat 34. gevraagd Maaskade 20 Depot Venray LANGSTRAAT 58 „Venray" vraagt een Aanmeldingen binnen één week ten kantore der fabriek. Te koop gevraagd Prijs 1013 duizend gulden. Vrij of binnen enkele maanden vrij te aanvaarden. Koper moet bij aankoop verze kerd zijn van vestigingsvergunning. Brieven onder letter W aan Boek handel F. Schoth, Boxmeer. TE HUUR, aparte ingang en centr. verwarming. Adres bureau van dit blad. gemeub. of ongemeub. zonder pen sion. Brieven onder no. 910 bureau van dit blad. Witte kippen p. kg 1.70 Bonte kippen 1.60 in volle veren v. d. BORST, VENRAY Tel. 737 HYPOTHEKEN Grote Fin. Instelling heelt gelden beschikbaar als 1ste hypotheek. Billijke voor waarden. Brieven onder nr. 8£ bureau van dit blad. Te koop electr. wasmachine met wring en motor. Adres bureau van dit blad. Te koop 4wl. wagen op luchtbanden 2.5 ton, en een gierkist in prima staat. L. A. Wilmsen, Overloon C 191 Zeer billijk te koop kipwagen op luchtbanden geschikt voor tractor, wagens op luchtbanden, ploeg en egge. W. Boom, Langeweg 45, Telef. 297, Venray. Te koop prima plukappeien 20 ct p.k. P. J. Moorrees, Oostrum. Te koop partij biggen H. Kusters, Veltum L 71. Te koop haardkachel M. Hoedemaekers, Henseniuspl.6 Te koop Singer trapnaaimachine H. de Mulder, Boddebroek E 45a, Oirlo. Te koop 18 zware biggen A. Janssen-Verdellen, C 69 Lull. Te koop partij zware biggen H. Hellegers, Jan Poelsweg 3. Ysselsteyn Te koop - dracht, vaars volbloed 17 Sept. aan telling, A stal. P. J. Seijkens, Smakt.

Peel en Maas | 1955 | | pagina 2