PERFECTION Demonstratie J. Coenen-Houtackers, Hofstraat 5 Tei a De PERFECTION OLIEHAARD model EUROPA Het is dan ook de enigste oliehaard ter wereld, die MIDGE-PILOT SPAARBRANDER Robinson Coopmans Lcrsl Kerkelijke Diensten. Wegens de enorme belangstelling organiseren wij op DINSDAG 13 SEPTEMBER 1955 in HOTEL DE KEIZER, Patersstraat te VENRAY een product van de wereldberoemde Perfection fabrieken in Amerika, met 65 jaar ervaring en reeds r in Nederland in gebruik, is zijn tijd ver vooruit. le. geen verouderde branderconstructie met branderringen heeft; 2e. het enigst fabrikaat ter wereld is dat 10 jaar schriftelijke garantie geeft 3e. een mensenleeftijd garantie heeft op de chroomstalen branderpot (geen risico meer van doorbranden) en 4e. waarin de door de gehele wereld gepatenteerde 5e. ook grote modellen heeft voor winkels, kantoren en magazijnen. centrale te Boggennm Slaapt ll lustig. Dan slaapt ll cp 'n Schoenhandel J. HENh worden helemaal achteraan opge vangen. De sorteerders verzamelen de kromme bij de kromme en de gele bij de gele. I-Iet volgende bedrijf is de weegschaal en dan het transport naar Venlo. In de laatste weken zijn in Helenaveen gemiddeld per dag 25 tot 30.000 kg augurken omgezet. De tuinbouwloods telde dagen van 15.000 maar ook van 70.000 kg. Zo was vooral in de derde week van Augustus een enorme aanvoer. Dinsdagsavonds om zes uur was de eerste ploeg gestart, een ploeg van 25 man, er werken drie ploe gen, die elkaar steeds aflossen, Donderdagmiddag tegen twee kon pas worden gestopt... Ja, die augurkenteelt in Helena veen is geen sinecure. Die is van betekenis geworden voor de oude Peel. Maar het zijn niet alleen de augurken, de geheel zuidelijke Peel is op weg één belangrijk tuinbouw gebied te worden. Een gebied met grote toekomst. HOE STAAT HET HIER Het zal duidelijk zijn, dat wij de tocht naar Helenaveen niet ge maakt hebben om daar eens te zien hoe goed die wel augurken en blauwe bessen kunnen telen, al heeft het ook ons als leek plezier gedaan de vooruitgang in deze plaats eens te mogen ondervinden. Maar de gronden rond Helenaveen boden en bieden dezelfde mogelijk heden' als b.v. in Peelplan Zuid, als in de Meerselse Peel. En waar we langzaam maar zeker ook in Venray zo ver komen, dat niet allen jon geren meer een eigen boerderij kunnen stichten, waar we in Venray uit moeten zien naar andere moge lijkheden, daar is het voorbeeld van Helenaveen. We weten dat overschakeling naar tuinbouw vele van onze land bouwers nog afschrikt, maar waar men er mee begonnen is, gaat men naastig verder omdat men daar in de portemonnaie als die dan beslist op de eerste plaats moet komen maar ook in arbeid spreiding en arbeidsmogelijkheden zeer gunstige resultaten heeft ge boekt. We weten dat er vele en grote moeilijkheden zijn met tuinbouw vergunningen, maar al langer hoe sterker worden de geruchten dat die binnenkort gaan verdwijnen en bovendien er zijn buiten de ver gunningen om nog vele mogelijk heden. We kennen de moeilijkheden van het vak. Drie jaar lang waren de zwarte bessen, die hier dan wel geteeld worden, niet veel waard, maar dit jaar hebben ze de schade van drie jaren dik ingehaald en zo zijn er meer voorbeelden. Is het niet eigenaardig dat sinds de splitsing van de tuinbouwver- enigingen in Oirlo en Castenray beiden net zoveel hebben omgezet als ze vroeger gezamenlijk deden en dat de omzetten ook in geld ieder jaar opnieuw weer groter en hoger zijn. Wie eens de kans heeft moet eens in Helenaveen gaan kijken. Moet eens zien hoe een armelijk Peeldorp door de tuinbouw veranderd is in een wel varende gemeenschap waar voor vele handen werk is. De slechte Peelgrond, waarmede we zo graag schermen, blijkt daar door intensieve bewerking rijke vruchten, letterlijk en figuurlijk op te brengen. Onze landbouwers mogen dat voorbeeld voor ogen houden, als ook in hun gezin toekomstmogelijk heden besproken worden voor de ouder wordende kinderen. Van de andere kant toont dit voorbeeld ook aan het belang van een goede tuinbouwcursus, die we jammer genoeg hier in Venray nog steeds niet hebben. Ook daarna moet gestreefd worden. En tenslotte moet de Overheid hen die willen omschakelen be hulpzaam zijn. We kennen een geval waar men reeds geruime tijd doende is om een hal te mogen bouwen voor een bijzondere kweek. De zaak blijft maar hangen en hangen... En daar schiet niemand mee op. 11 t.m. 17 Sept. PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: KAPELAAN KEIJSERS Vijftiende Zondag na Pinksteren. 6 uur lm. Wilhelmina van Meijel; 7 uur lm. Piet v. Hoof; 8 uur lm. overl. fam. v. Dijk-Deriks; 9 uur is geen H. Mis; 10 uur lm. Catharina Arts-Kuijpers; geen Congregatie; geen kinderlof; 7 uur Rozenhoedje, Lof en verering van reliquie van St. Gerardus. Maandag: feest v. H. Naam van Maria. 6.45 zielemis voor overl. parochianen; 7.30 best. jrd. Godfried Verstralen en echtgenote; 8.15 gest. jrd. Henricus Wismans en echtge note (2kl); 7 uur zielelof en Rozen hoedje. Dinsdag: H. Mis als Zondag. 6.45 lm. Theodora Jans-Jacobs; 7.30 lm. overl. fam. Schafrat-Vollebergh; 8.15 gest. jrd. Pieter J. Fransen en echtgenote (3kl); 10 uur pl. Huwe lijksmis voor bruidspaar Schafrat- Vollebergh. Woensdag: feest v.d. H. Kruis verheffing. 6.45 lm. Jac. Kersten en echtgenote; 7.30 lm. Ant. Rutten; 7.30 zijalt. lm. Jacob Tillemans; 8.15 gest. jrd. P. Willems-v. Dtjck (2kl). Donderdag: feest v. O.L. Vrouw v. Zeven Smarten; 6.45 lm. overl. fam. Appels-de Boer; 7.30 H. Saca- mentshoogmis, leiding St. Petrus Bandenschool; 8.15 gest. jrd. Chris tina Jansen (3kl). Vrijdag: H. Cornelius en Cypria- nus. 6.45 lm. Cornelius Linders en zoon Jacob; 7.30 lm. zek. int. (O); 8.15 gest. jrd. Hendrina Martens en ouders (2kl). toegelicht m. lezingen over't nieuwe model van Perfection: PERFECTION OLIEHAARD model Europa met gezellig zichtbaar hajir Wij nodigen U dan ook uit dit wonder te komen bezichtigen in Hotel DE KEIZER, Patersstraat, op a.s. Dinsdag 13 Seplsr. ZIE ETALAGE ZIE ETAIE Zaterdag: H. Lambertus. 6.45 O. L. Vrouwhoogmis; 7.30 lm. Gerard Stevens; 8.15gest. jrd.Eerw. Heren Mathijs en Frans Roelofs, Jacob Michels en echtgenote (1H); 7 uur Marialof en Rozenhoedje. VELTUM: Donderdag 7 uur lm. Fetronella Kusters-Ewalts. besteld door de buurt. K ATECHISMU SAlle school kinderen leren deze week de eerste les en tweede les. Processie Oostrum Morgen Zondag, trekt de jaarlijkse processie naar Oostrum. We ver trekken om 9.15. Om 10 uur is de pl. Hoogmis voor de belangen van de parochianen. De predikatie wordt gehouden door pater J. Wijn hoven O.S.B. Om 9 uur is GEEN H. Mis in dé parochiekerk. Heden-avond Jeugd-H. Familie Heden Zaterdagavond om half 8 is er bijeenkomst in de Parochie kerk. In de zomermaanden waren er minder jongens. We hopen dat de jongens, die zich vrijwillig als lid hebben opgegeven, nu ook weer trouw gaan komen. Zo'n bijeen komst van een half uur eens in de maand, dat is toch niet te veel ge vraagd. En het is ook zeer nuttig voor jongens op die leeftijd van 14—17 jaar. We vragen daarom ook de medewerking van de ouders. Morgen gaan we met de Parochie op bedevaart naar Oostrum. Jon gens, weest present, we vertrekken om kwart over 9 vanaf de Grote Markt. Congres van de H. Familie Leden van de mannen en vrouwen afdeling, die willen deelnemen aan het congres a.s. Zondag te Venlo kunnen zich vandaag nog opgeven bij de prefecten. RECTORAAT PATERSKERK Vijftiende Zondag na Pinksteren. H. Missen om 6.30, 7.45 en 10.30; 9 uur Hoogmis; Communiceren begint vooraan; eerste collecte voor onze kerk, tweede collecte voor biss. noden; vanavond 7 uur Lof en Rozenhoedje. A.s. Zondag collecte v. 't jeugd werk in ons bisdom. Dinsdag: 6 uur uitstelling van het Allerheiligste; gez. H. Mis en 's avonds 7.30 Lof t.e.v. H. Antonius. Vrijdag: 's avonds 7 uur oefening v.d. H. Kruisweg. Zaterdag: feest vd. Stigmatisatie vd. H. Franciscus. Gen. Absolutie, 's Namiddags van 3—8 uur gel. om te biechten. GEDOOPT: Antonius Bernardus Gerardus, zoon van Johannes M. van Osch en Petronella J. Christiaens. MIS-INTENTIES Zondag: 6.30 Johannes v. Helden; 7.45 Willem Lemmen; 10.30 Ger. v. Leuken. Maandag: 6.30 Jan Hendriks; 7 uur Maria Evers-Derksen7.45 Wijnand Greefkens; 8.30 Hendrik Linssen. Dinsdag: 7 uur overl. ouders en fam. Jacobs-Duijf; 8.30 Hendrik Linssen. Woensdag: 6.30 Johanna Jeuken; 7 uur Maria Ambrosius en ouders; 7.30 overl. fam. v. Meijel; 7.45 uit dankbaarheid; 8 uur José Kremer- Vullinghs; 8.30 voor 'n zalige dood. Donderdag: 7 uur Petrus Janssen; 7.45 overl. fam. Bouten-Verschuuren 8.30 Jan Hendriks. Vrijdag: 7 uur overl. fam. van Meijel; 7.30 gez. jrg. José Kremer- Vullinghs; 8.30 overl. moeder. Zaterdag: 7 uur tot zek. intentie; 7.30 voor een zalige dood (R); 7.45 t.e.v. St. Jozef uit dankbaarheid. PAROCHIE OOSTRUM Vijftiende Zondag na Pinksteren. 6.30 H. Communie; 7 uur en 9 uur de beide H. Missen ten gerieve van de parochie; 10 u. pl. Hoogmis en preek voor de processie v. Venray; 3.15 pl. Lof en ommegang voor de processie van Leunen. Maandag: feest vd. Naam Maria, 7.30 gest. gez. jaarg. voor Gertr. Broeren-Goumans. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jrg. voor Christ. Stappers. Woensdag: 7.30 best. zm. vóór Mathijs Jansen en Regina Cox. Donderdag: feest vd. Zeven Smar ten van O.L. Vrouw. 7.30 best. zm. v. Joh. Peeters en Petronella Loonen Vrijdag: derde Vrijdag der maand, dus Missie-Vrijdag voor de jeugd. 7.30 best. zm. v. Wed. Houba, onder de H. Mis gen. H. Communie voor de kinderen voor de Missie. Zaterdag: 7.30 best. zm. voor vrouw Wolters; 7.30 Marialof. PAROCHIE LEUNEN Zondag 7 u. H. Mis vd. parochie, 8.30 voor Johanna Claessens-Gussen 10.15 hoogmis voor Willem Keijzers en Johanna Jenniskens. 2 u. ver trek der bedevaart naar O.L.Vr. van Oostrum. 3.15 aldaar plechtig lof met preek en omgang over de Vlasakker. Allen meezingen in het lof. 5 u. vertrek uit Oostrum. Maandag 7 u. H. Mis, 7.30 voor Hendrik en Lena van Soest. Dinsdag 7 u. H. Mis, 7.30 voor Gertruda en Martin van Dijk. Woensdag 7 u. H. Mis, 7.30 voor overl. fam. Vullings-Coenen. Donderdag, feest der 7 Smarten van Maria, 7 u. H. Mis, 7.30 gest. hoogmis t.e.v. O.L. Vr., stichting Geurts-Croijmans. Vrijdag 7 u. H. Mis, 7.30 gest. jg Arn. Weijs, echtg. en kinderen. Zaterdag 7 u. H. Mis, 7.30 gez. zieledienst Hendrina Koenen-Hen- drix. 67.30 biechten, 7.30 Marialof. PAROCHIE OIRLO 15e Zondag na Pinksteren, 2de der maand, alg. H. Communie van de H. Familie mannen en jongens, 6.30 H. Communie, leesm. 7 uur en 8.30 lm. voor oud-pastoor Gerards, 10 uur de parochiemis, 3 u. kruis weg en lof, daarna vergadering H. Familie, le coll. voor de kerk, 2de voor 't Kath. jeugdwerk in 't Bis dom. Maandag 7.30 gest. jg. voor oud- pastoor Gerards en zijne ouders. Dinsdag 7.30 zieledienst overl. fam. Wismans-Cleven. Woensdag 7.30 maandstond Peter Jos de Mulder. Donderdag 7.30 gest. jg. Henricus Baeten en Maria Jeurissen. Vrijdag 7.30 maandstond Maria Minten. Zaterdag 7.30 maandstond Maria Petronella Swinkels, van 57 uur biechten, 7 uur Marialof. A.s. Zondag alg. H. Communie voor de Maria-Congregatie. PAROCHIE YSSELSTEYN 15e Zondag na Pinksteren; 6.30 lm v. Harry Poels; 8.15 lmvd. overl. fam. Spreeuwenberg-Vervoort; 9.15 kindermis; 10.15 hoogmis t.e.v. H. Oda tot int. vd. fam. Wismans—v. Vegchel; 2 u. lof; 2.30 H. Familie v.d. mannen. Maandag: 7.30 gez. jaarg. voor Johannes Geurt s. Dinsdag: 7.30 gez. jaarg. voor Gerard Baeten. Woensdag: 7.30 gez. jrg. v. Peter Joh. Peeters en Petronella Loonen. Donderdag: 7.30 lm voor Emilia SmeetsJanssen en GerardlSmeets Vrijdag: 7.30 lm voor overl. fam. DetersTheunissen. Zaterdag: 7.30 lm v.fam.Peeters- Michels; 7 uur Marialof. RECTORAAT SMAKT 15e Zondag na Pinksteren: 6.30 lm tot zek. int.; 7.30 lm voor P.A. Koenen; 10 u. hoogmis t.e.v. Sint Jozef; 3 u. lof en rozenhoedje. Maandag: 6.30 lm v. overl. fam. GeurtsVerschuuren; 7.30 lm voor overl. ouders. Dinsdag: 6.30 lm v. overl. zuster; 7.30 lm v. genezing van een zieke. Woensdag; 6.30 lm om uitkomstin moeilijkheden; 7.30 lm v Jan Zeegers Donderdag: 6.30 lm t.e.v. O.L.Vr. en St Jozef; 7.30 lm v. geestelijk welzijn van een gezin. Vrijdag: 6.30 lm voor Christina Koenen; 7.30 lm voor overl. ouders en broer. Zaterdag: 6.30 lm tot zek. int.; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vrouw vd. berg Carmel; van 5—7.30 biecht horen; 7.30 Marialof. PAROCHIE CASTENRAY 15e Zondag na Pinksteren: onder de H. Missen 2e collecte voor het Jeugdwerk in ons bisdom; 10 uur hoogmis vd. parochie; onmiddellijk na de hoogmis Congregatie afd. jongens; vanwege congres v-d. H. Familie in Venlo, heden geen ver gadering vd. plaatselijke afd. v.d, H. Familie. Maandag: feest v.d. Allerli. Naam v. Maria; 7.30 gez. jaard.voor Ber- nardina JanssenEmonts. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jaard. v. Jacobus van Kuyck en Petronella Verriet. Woensdag: feest vd. Kruisverhef fing; 5e vd. zesw.dienst v. Joanna S trijbosBaltussen. Donderdag: feest v. O.L.Vr. v.d. Zeven Smarten; 7.30 gest. hoogmis t.e.v. O.L.Vr. v. Zeven Smarten. Vrijdag: 7.30 gez. maandd. voor Wilhelmina Weijs. {^Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vr. v. Alt. Bijst. tot int. van hen die hiervoor offerden; van 78 u. biechten; 8 u. lof en rozenhoedje. RECTORAAT HEIDE Vijftiende Zondag na Pinksteren. 7.30 v. bijz. int.; 9 uur H. Communie; 10 uur Hoogmis voor onze zieken; 3 uur Lof. Maandag: H. Naam van Maria; 7.30 tot de int. v.d. Jeugd. Dinsdag: 7.30 t.e.v. H. Antonius. Woensdag: Kruisverheffing. 7.30 Lamberdina Spee en overl. dochter. Donderdag: feest van Onze Lieve Vrouw van Zeven Smarten; 7.30 tot bijz. intentie; 7.30 Lof. Vrijdag: 7.30 bijz. intentie. Zaterdag: 7.30 Pastoor Wismans; 6 uur biechten; 7.30 Lof. Temidden van tweeduizend ge nodigden heeft Prins Bernhard Woensdagmiddag met een druk op een zilveren knop in de cantine van het bedrijf, de P.L.E.M.-centrale te Buggenum officieel in gebruik gesteld. Aan dit plechtige ogenblik, was een groot aantal toespraken voorafgegaan, waarin de betekenis van de nieuwe energiebron voor ons gewest duidelijk was belicht. Deze nieuwe centrale levert 108.000 Kw. Als men weet, dat deze energie per jaar de arbeid van 3 millioen mensen vertegenwoordigt en zij derhalve achter ieder van de 500.000 werkende mannen en vrou wen van Limburg zes robots op stelt om hun prestaties te verhogen, dan begint dit nuchtere cijfer dui delijker betekenis te krijgen. In zijn openingswoord heeft mr. dr. F. Houben Commissaris van de Koningin en President-Commissaris van de P.L.E.M., zijn voldoening uitgesproken over de snelle ver werkelijking van de centrale op de plaats, waar vier jaar geleden het vee nog rustig in de weiden graasde. Bij de vreugde over de snelle en voorspoedige bouw van dit enorm bedrijf werd intussen niet vergeten, dat dit werk aan vier mensen het leven heeft gekost: de namen van L. J. Peeters, L. W. Tak, A. Diels en H. Quaedvlieg zullen in een ge denksteen worden vereeuwigd ter nagedachtenis van hun offer. Als een feestgave aan de werkers in het bedrijf enerzijds en aan de afnemers anderzijds kondigde de Gouverneur aan, dat aan het per soneel van de P.L.E.M. een gratifi catie zal worden uitgereikt en dat met ingang van 1 Januari 1956voor de middelgrote industriële afnemers een tariefsverlaging zal worden doorgevoerd. Tekenend voor de dynamiek in de ontwikkeling van ons gewest was de mededeling van de Gouverneur, dat reeds thans de verdere uit breiding van deze electrische cen trale in studie moet worden ge nomen en dat de uitvoering daar van zo snel mogelijk zal moeten geschieden; een verdubbeling van de behoeften aan energie is binnen een tijdvak van 10 jaren te ver wachten. Het degelijke werk van deze matras is geheel met de hand gemaakt. Verschuiving van vul materiaal uitgesloten. 15 jaar garantie op 't gehele binnenwerk. Staaldraad matrassen Ledikanten MATR Herenschoeneno schoenen, vvetoe HEVEA rubberlaarzen Maasheseweg 4b

Peel en Maas | 1955 | | pagina 2