EBBERINK U profiteert Koopt thans: Alles is verlaagd j Costuums, Gabardine Jassen en Mantels, Jersey pakjes en japonnen, Bedden, Ledikanten en Dekens Door gekleed uw geld goed besteed Gouden feest der KAB SPORT 10 korting Belangrijk! De Beschuttende Werkplaats Omzetbelasting verdwenen Prijzen omlaag I van ongekend lage prijzen in al onze afdelingen te VEN RAY Sluiting Kinder vakantiewerk Koudwatervis Profiteert hiervan nu herfst en winter voor de deur staan. Nu geldt eerst met recht Thomassen De Venrayse KAB viert in de week van 25 September haar gouden be- staansfeest. Daartoe heeft men grootse plannen op papier gezet en de voorbereidingen zijn thans zover gevorderd, dat een en ander aan de openbaarheid kan worden prijs gegeven. Want het zij direct gezegd: het programma wijkt nogal af van de gebruikelijke festiviteiten bij derge lijke gebeurtenissen en Venray is er trots op, met iets nieuws voor de dag te kunnen komen. Vooreerst zij Jan genoemd het aantrekken van een gastregisseur voor de feestavonden van de leden in de persoon van de welbekende Limburgse regisseur en toneelspe ler, Dr. Gabriel Beckers uit Beek. Deze leider van o.a. de Speel- groep Limburg, is thans reeds in Venray bezig met de regie over de eigen toneelclub der plaatselijke KAB die in studie heeft genomen het toneelspel van Pierre Malherbe uit Heerlen „Ego". Venray is daar mee afgestapt van de gewoonte, een vreemd gezelschap te vragen voor enkele toneeluitvoeringen, doch men doet het hier zelf. En de per soon van Dr. Beckers staat er daar bij borg voor, dat hetgeen geboden wordt, af zal zijn. Het spel „EGO" is indertijd ge schreven en gespeeld voor het ju bileum der Mijnen, heeft een ac tuele sociale inslag en past dus uitmuntend in het kader van een KAB-jubileum. Dit stuk zal dan Maandag en Dinsdag 26 en 27 September opge voerd worden voor de leden der Venrayse KAB. en Woensdag d.a.v. voor de arbeidersjeugd, jongens en meisjes, van 17 tot 23 jaar. De jubileumviering wordt 's Zon dags ingezet met speciale H.H. Mis sen zowel in de Dekenale kerk als in de Paterskerk, tijdens welke Hoofdaalmoezenier Mgr. Roncken, de feestpredicatle houdt. Na de hoogmis in de Dekenale kerk trekt de KAB naar het stand beeld vanDr.Poels de grote KAB-er en Venray er, waar gesproken zal worden en een krans wordt gelegd. Zondagavond is de plechtige her denkingsavond in zaal Wilhelmina, waar niemand minder dan de na tionale voorzitter Middelhuis de herdenkingstoespraak zal houden. Voor een passende omlijsting van deze avond is verder zorg gedragen. En tenslotte heeft de KAB nie mand uit de hele „familie" willen vergeten en zodoende krijgen dan op Woensdagmiddag de kinderen hun beurt en de ouden van dagen. Voor de eerstgenoemden zijn er filmvoorstellingen, gesplitst naar de leeftijden van 714 jaar en van 1417 jaar. Dit vindt plaats in het Luxor Theater. Terzelfdertijd is er voor de ouden van dagen in het Kajotterslokaal een feestmaaltijd. Dit is in grote lijnen 't program ma van de feestelijkheden gedu rende die laatste week van Sept. en naar het zich laat aanzien, zal de Venrayse K.A.B., die ook haar moeilijke dagen van strijd en mis kenning gekend heeft, doch thans groeiende en bloeiende is, bij haar gouden jubileum een hoogtepunt beleven, dat zijn weerga niet vindt. De ruim dertig leiders en leid sters hebben Zaterdagmiddag bij de sluiting van het kindervacantie- werk opgelucht gezucht. Het valt niet mee om meer dan 500 kinde ren twee weken lang een prettige vacantie te bezorgen. Een vacantie niet alleen voor de kinderen zelf, maar ook voor de ouders en vooral de moeders. Toch hebben zij aan het vacantie- werk van dit jaar de meest pret tige herinneringen. Prachtig weer en goede samenwerking hebben deze weken voor de kinderen de prettigste van hun vacantie ge maakt. Er is gespeeld in het Vlak water, er zijn wedstrijden gehouden op allerlei terrein, men is met de bus naar de Geijsterse bossen ge bracht, men heeft een fijne film middag gehad, een ijsje, kortom al het mogelijke was gedaan om deze weken werkelijk tot een blijde vacantie te maken. Daarom kon voorzitter Schoester op de sluitingsmiddag, jl. Zaterdag tevreden constateren, dat ook dit jaar het kindervacantiewerk weer beter en grootser is geweest dan het jaar tevoren. Hij deed dan een dringend beroep op alle goed- willenden om dit goede werk te blijven steunen en medewerking te blijven geven. De Hoogeerw. Heer Deken dankte alle leidsters en leiders voor hun belangeloos werk, dat zoveel hulp en steun gegeven heeft aan de ouders en ook van hem kwam de aansporing dit werk te blijven uit bouwen en te verbeteren opdat nog meer kinderen een prettige vacantie bezorgd kon worden. De heer Laurensse bracht dank als voorzitter van het Sociaal Charitatief Centrum, dat zo nauw betrokken is bij dit werk en ook hij uitte zijn waardering voor het gepresteerde. Juffrouw Bergmans, de sociale werksters, die binnenkort het Centrum gaat verlaten kreeg bloemen aangeboden als een kleine waardering voor haar werk t.b.v. het kinder-vacantiewerk. De kinderen zelf lieten op deze middag de vele belangstellenden zien wat zij in groepsverband had den geleerd en zij oogsten met hun voordrachten veel succes. Gedurende die weken brachten o.m. de heer Terwindt, Burgem. van Huizen, vertegenwoordigsters van het Centraal Comité Kinder vacantiewerk in den Haag en K.A.V. Venray een bezoek aan de speelgelegenheden. Het Kinder-vacantiewerk 1955 is ten einde en mag in alle opzichten geslaagd heten. mooie goudvis, honds vis, meerval, rozetjes, enz., koudwaterplanten, aquarium visvoer enz. Aanbevelend F. W. HENDRIKS naast Esso pompstation Langstraat 33b Tel. 713 Hebt U in „Peel en Maas" van 27 Augustus 1955 het artikel over de R.K. Handelsavondschool gele zen? Nog niet? Dan raden wij U aan, dat alsnog te doen. Genoemd stukje geeft U allerlei bijzonderheden over „De Handels avondschool". Ook voor U kan het van groot belang zijn daarvan ken nis te nemen. Voor wie is die Handelsavond school bedoeld? Natuurlijk voor de a.s. Middenstanders, die op de eerste plaats dat onderwijs nodig hebben om in de toekomst als middenstan der met succes hun zaak te kunnen leiden. Maar zij niet alleen. Menige jonge boer en jonge ar- beider heeft in het verleden met enige schroom zich aangemeld met de gedachte: „Zou dat wel iets voor mij zijn?" Velen van hen hebben ondervon den, dat het inderdaad toch iets voor hen was. Want juist dank zij het behaalde diploma hebben zij zich een betere positie in de maat schappij verworven en zij prijzen zich gelukkig dat onderwijs gevolgd te hebben. Maar ook voor de meisjes uit alle standen is de mogelijkheid handels onderwijs te volgen belangrijk. Vele jonge dames gaan werken als winkeljuffrouw, als kantoorbe diende enz. En wat zou het voor menige middenstander prettig zijn, als zijn vrouw ook op de hoogte was van de verschillende kwesties betreffende zijn zaak. Ouders, het diploma van de Han delsavondschool kan ook aan Uw kinderen grote voordelen brengen. Wacht daarom niet langer met aanmelden! Doe het vandaag nog aan de adressen vermeld in achter staande advertentie. P.D.V. DE ZWALUW De vlucht op Orleans is voor de meeste liefhebbers een teleurstel ling geworden. We geloven dan ook dat er wel het een en ander zal moeten veranderen, wil deze derby vlucht behouden blijven. Op Ampsin ging het beter, deze Nu door Ged. Staten het raads besluit is goedgekeurd om een barak te doen verrijzen als be schuttende werkplaats voor minder- validen is het misschien goed een enkel woord te wijden aan het doel wat men hier mede voorstaat. De beschuttende werkplaats heeft tot doel het weder geschikt maken van de minder-validen aan het productieproces. Dus zg. revalidatie, zoals men dat met een vreemd woord zegt. Door de minder-valide aan nuttig productief werk te laten deelnemen zal deze zich zelf her vinden en zijn gevoel van buiten gesloten-zijn verliezen. Daarmede ook zijn minderwaardigheidsgevoel en vrede vinden in zijn werk. Aan het Tijdschrift voor Maat schappelijk Werk ontlenen wij het volgende over de beschuttend© werkplaats: Op het gebied van werkplaatsen, VQor dit doel zijn er reeds een aan tal in ons land, hoewel dit aantal nog lang niet voldoende is. Het karakter van deze werk plaatsen loopt nogal uiteen. Wij laten hier buiten beschouwing de werkplaatsen, verbonden aan de yerscMlJend© inrichtingen en ge stichten, waar geesteszieken wor den verpleegd. Het nuttige doel van dit soort arbeidstherapie ligt op een geheel ander vlak. Wij kennen verschillende soorten van werkplaatsen, nl. diegene waar de minder-validen worden bezig gehouden, waar geestelijk en licha melijk minder-va^en gezamenlijk werkpn, waar uitsluitend geestelijk minder-validen gezamenlijk werken, ©n waar uitsluitend lichamelijke minder-validen werken. In Venray is men voornemens zowel geestelijk als lichamelijk minder validen samen te laten werken. D.\v-?- in dén werkplaats piaar in verschillende afdelingen. Een en ander zal echter nog onder werp van studie uitmaken. Alvorens men echter op do be- sohqtvend© werkplaats tewerk ge steld wórdt, moet eerst aan een en ander worden voldaan. In de eerste plaats is een medisch gdvjos nodig, met beperkende be palingen, indien dit noodzakelijk is. Djt advies zou afkomstig moeten zijn van een revalidatie-arts, doch daar deze thans nog in vele geval len ontbreekt, zal voorlopig nog moeten worden gehandeld naar de inzichten van de behandelende arts en de arts verbonden aan de sectie Bijzondere Bemiddeling van de Gewestelijke Arbeidsbureaux, welke laatste de minder-validen test. Ten tweede moet de minder- valide zijn volle medewerking ver lenen, zo mogelijk in een revalidatie centrum en in het aanvaarden van het aangeboden werk. Deze volle medewerking is nodig om de reva lidatie te doen slagen. Wij moeten uitgaan van deze stelling dat een minder-valide in de gelegenheid gesteld moet wor den zijn beschikbare arbeidskracht aan de gemeenschap te leveren. Uit ons denken moeten wij weg denken dat de minder-validen een armlastige is die nu eenmaal van de liefdadigheid moet leven en geen verdere eisen heeft te stellen. Hij is een medemens, die buiten zijn schuld invalide is en geholpen moet worden met zodanige maat regelen, dat hij door eigen arbeid zoveel mogelijk zijn eigen onder houd verdient. Hij heeft recht op arbeid, doch ook arbeidsplicht. Het is echter niet mogelijk iedere minder-valide zQdanig te revalide ren dat hij of zij tot voldoende arbeidsprestatie in staat is, om in het normale productie-proces te wqrden opgenomen. Toch mogen wij ook deze mensen niet loslaten. Zij zullen blijvend in de beschuttende werkplaats moeten werken. De beschuttende werk plaats zal in bet revalidatieprobleem een belangrijke plaats blijven inne men en moet daarom, aansluitende op de medische behandeling, zo zo goed mogelijk zijn ingericht. In de eerste plaats als doorgangs centrum naar het normale bedrijf en, in d,e tweede plaats als een be schuttende plek voor hen, die door hun gebrek geen plaats kunnen vinden in het gejaagde bedrijfs leven. De leider de heer vd. Berg als mede het Stichtingsbestuur en het Gewestelijk Arbeidsbureau geven belangstellende gaarne alle inlich tingen. Een ballpoil bruiker diklLn stift waarnft j Of neemt r Vloeibaar makkelijk hit c punt. Het va op alle artikelen waarvan de Omzetbelasting af is en waarvan de prijzen nog niet herzien (verlaagd) zijn. MARKTSTRAAT 5 TELEFOON 294 vlucht verliep dan ook vrij normaal. Late Jonge Ampsin 1 Crooymans, 2 H. Peters, 3 9 G. Janssen O., 4 22 J. Duyf, 5 18 28 33 J. Gommans, 6 J.W. Hendriks, 7 23 G. Philipsen, 8 11 de Lauw, 10 M. Tonen, 12 Lormans, 13 Thissen 14 35 P. Janssen Gr., 15 41 F. Weys, 16 P. en J. Hendriks, 17 P. Ber trams, 19 v.d. Broek, 20 v. Gassel, 21 Kousemakers, 24 v. Leuken, 25 26 v.d. Munckhof, 27 St. B. 29 M. v. Houdt, 30 34 37 38 Th. v. Houdt, 31 M. Poels, 36 G. Jansse H. 39 M. Siebers, 40 M. de Bruin. Oude duiven 1 E. Vermeuln, 2 Thijssen, 3 4 6 9 42 Gommans, 5 10 P. Strijbos, 7 Crooymans, 8 38 Lbrmans, 11 G. Janssen O. 12 H. Arts Zn., 13 J. Verstegen, 14 22 M. Tonen, 15 18 25 de Bruin, 16 35 F. Weys, 17 M. Poels, 19 A. Sijbers, 20 Bertrams, 21 v. Gassel, 23 J. Janssen Kr., 24 31 H. v.d. Heuvel, 26 Wester, 27 28 v.d. Munckhof. 29 Kousemakers, 30 Coopmans, 32 41 de Lauw, 33 A. v. Loon, 34 Willems, 36 H. Vermeu len, 37 G. Janssen O., 39 P. Jans sen Kr., 40 Derks, 43 Kessels. HERMANS duivenvoer, het ideale voer voor uw duiven Hermans, Graanhandel, Leunen Tennis- en hocheyclub samen Door de nieuwe hockeyclub is samenwerking gezocht en verkregen met de tennisclub. In een vergadering, waarin de'ca 100 leden van beide verenigingen waren opgeroepen, werd dit besluit met algemene stemmen genomen. Er werd een overkoepelend bestuur gevormd bestaande uit de heren de Groot, drs v. Haren en L. Wijnen. Dit bestuur is vol voortvarendheid aan het werk geslagen en heeft o.a. welwillend een terrein beschikbaar gekregen in Huize Servatius. Dientengevolge is men volop plan nen aan het maken om dit jaar nog een competitie te kunnen spelen en onderhandelingen zijn gaande met de bond, om alsnog ingeschakeld te worden. Doch daarmede houden de werk zaamheden niet op. Voor 11 Sept. a s. wordt een sportdag georgani seerd met hockey- en tenniswed strijden. De tennisclub heeft dan de finales van de onderlinge tournooien terwijl de hockeyclub uitkomt tegen een of twee sterkere clubs van elders. Vooral Venray zal in de toe komst betrokken worden in beide sporten. 100.000 kg tomaten doorgedraaid Op de Coöperatieve Venlose groentenveiling zijn deze week reeds een kleine 100.000 kg. kastomaten doorgedraaid, om dat ze de minimum prijs van 20 centen per kg niet haalden. Woensdag draaiden niet alleen de CC tomaten door, maar ook de beste A. en B. sorteringen liepen door de klok. De aanhoudende zomerzon heeft de tomaten op de koude grond vlot doen rijpen en ze overstromen thans de Duitse markten om daar tegen enkele pfenningen per pond te wor den verkocht, zodat de Hollandse zelfs niet tegen de minimum prijs kunnen concurreren met de Duitse natuurtomaten, aangezien de Hollandse kastomaten bovendien worden belast met hoge invoerrech ten en export-kosten. BEPERK SNELHEID VAN BROMFIETSEN De Nederlandse Consumenten bond heeft zich tot de ANWB ge wend naar aanleiding van het besluit van Westduitse fabrikanten van bromfietsen en motorscooters geen bromfietsen meer te leveren, die sneller dan 40 kilometer per uur kunnen rijden. De consumenten bond heeft, zo zegt hij, reeds enige tijd met zorg geconstateerd dat vele bromfietsen met grotere snel heid (kunnen) worden bereden dan voor een veilig verkeer in de be bouwde kommen in het algemeen en op de fietspaden in het bijzonder verantwoord moet worden geacht, voornamelijk tegenover de vele fietsers en voetgangers. De gedachten van de consumen tenbond gaan in de richting van een wettelijke (sterke) beperking van de toegestane snelheden in bebouwde kommen en op rijwiel paden tot maximaal 25 a 30 km. per uur. Hierdoor zal men zich meer dan tot dusver er van reke ning moeten geven hoe snel men rijdt en welke gevaren aan grote snelheden verbonden kunnen zijn. De consumentenbond zegt voorts zich geenszins op het terrein van ANWB te willen bewegen. Hij werpt dit vraagstuk echter op in de over weging dat de consument, van wie voetgangers en fietsers het grootste en vooral meest kwetsbare deel uitmaken zeer veel belang hebben bij een grotere verkeersveiligheid. g

Peel en Maas | 1955 | | pagina 2