een chauffeur Inmaak- artikelen Ebberink Ons Limburg in actie QuetpdHZinqeH Burgerlqke Stand Venray ADVERTENTIËN Familie van Hoof De. v. d. 4lom(leiqh afwezig tot 11 September F. VASKE Veeverzekering „Eensgezindheid" Gelegen heids kleding JAN BUIJSSEN inmaakperen en pruimen vergunning voor café net meisje winkelmeisje 2 nette kostgangers een verkeerd damesrijwiel PRIJZEN SLACHTKIPPEN Qnze Reda me Slagerij J. COENDERS hu' tafel ieleqd Het Warenhuis K.£M QaeeaU „Speciaal" J. Coenen-Hontackers Ongelukken Dinsdag botste op de hoek Paters- laan—Langstraat een personenauto tegen een bus. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor, maar de schade aan het materiaal was beduidend. Een arbeider aan de Zuivelfabriek die werkzaam was in de nabijheid van een lichtkoker kwam door on bekende oorzaak te vallen en viel door de glasramen naar beneden. De luchtreis had geen erger gevolgen dan wat schrik. GEVONDEN: kinderarmband, Vorst, Schoolstr.36 negatieven van foto's, Wed. Kroon Maash. weg 3; zakhorloge, Kazerne rozenkrans, Janssen, Kemp weg 35; br. herenportemonnaie m.inh., vd. Voorn, Mersel.weg 20b; portemon- naie m.inh., Nagelhout, Gr.straat 5a bos dik touw, Wijnhoven, Wansum B 33; portemonnaie m. inh., Krij- feld, St Jorispark 7; sleutel, van Bergen, Past. Ruttenstraat; jong zwart hondje, boerderij St Anna- gesticht; br. herenschoenen. Mar tens, Oostrum D 186; muntbiljet, Weijs, Iloenderstr. 33; boodschaptas portemonnaie en armband, Verhoe ven, Julianasingel; ijzeren band v. auto gevallen, pakhuis Havens te Maashees; armbandje m. medaille, Janssen, Landweerdweg 5; dames- paraluie, v. Lankveld, Hoenderstr. 28; rozenkrans, Wed. Volleberg, Langstraat 33; kinderportemonnaie Pr. Beatrlxstr. 14; double armband Janssen, Merselo, M 129. Terug uit Brazilië De wereldreiziger Hubers uit Ysselsteyn, die reeds vorig jaar op familiebezoek in Canada is geweest, is thans teruggekeerd van een reis naar Brazilië, waar hij ook familie heeft bezocht. Wederom vogelpest Op enkele bedrijven in Peelplan- Zuid en in Merselo, is wederom vogelpest uitgebroken. Thans heeft men echter andere maatregelen'ge- troffen om het besmettingsgevaar te beperken, waardoor het afslach ten van de gehele kippenstapel niet meer nodig is. Rijkspostspaarbank Aan het postkantoor Venray en het daaronder behorende ressort werd gedurende de maand Augus tus 1955 ingelegd f 95.381.58 en terugbetaald f 59.360.20. Fancy Fair te Ysselsteyn Ten bate van de voetbalvereniging „Victoria" zal in café H. v. Asten te Ysselsteyn een groots opgezet Ëancy Fair worden gehouden op Zondag 11 en Maandag 12 Sept. a.s. Deze twee dagen kunt U allen genieten van een ware feeststem ming met als attractie de grote verloting die Maandagavond ge houden wordt. Zie advertentie volgende week. Hockey-nieuws Zondagmiddag spelen zowel het heren- als het dameselftal van de Venrayse hockeyclub tegen Deurne. Een interessante ontmoeting ook al omdat dit de proef op de som is, voor de Venrayse elftallen, of ze in de afgelopen trainingsweken voor uit zijn gegaan. Concours-hippique te Venray Op Zondag 11 September zal de ruiter vereniging Venray, in op dracht van de Kring een groot paardensport-feest organiseren. In de morgenuren zullen de ruiterclubs van de kring elkaar be kampen, maar in de middag zullen grote rennen plaats hebben. Ook sulkey-draven en hoogspringen staan op het programma. Naast de beste paarden uit de kring heeft men daarvoor ook ver schillende Duitse stallen geënga geerd, zodat het weer een ouder wets paardenfestijn zal worden, dat de vele bezoekers niet alleen een aangename middag zal bezorgen, maar ook de nodige spanning en sensatie zal brengen. Een en ander gebeurt op het sportterrein aan de Leunseweg. Paardensport De Ruiterclub „Sport na Arbeid" te Oirlo, zal op 15 en 16 October a.s. 'n tweetal Amerikaanse cowboy avonden organiseren. Derde Orde-mededelingen U zou a.s. Zondag ledenvergade ring verwachten, maar deze is niet Zondag 4 Sept. maar 11 September, daar de vorige pas is geweest in het laatst van Augustus. De be stuursvergadering heeft plaats op Maandag 5 Sept. om half 8 in huize San Damiano. Patronaat draait weer op volle toeren De jongens die in de zomermaan den geen behoefte hadden om naar het patronaat te komen, worden hierbij uitgenodigd om weer trouw op te komen. We begrijpen, dat 's zomers het patronaat voor meerdere jongens niet zo aantrekkelijk is. Maar nu gaat het patronaat weer op volle toeren draaien. Erzullen wedstrijden georganiseerd worden en elke maand zal er een mooie ontspanningsavond zijn voor de jongens die lid zijn. Komt dus weer naar 't patronaat! Ook kan men zich weer als lid van het patronaat opgeven: Jongens onder de 14 jaar Zondagmorgen om 10 uur. Om lid te kunnen wor den moet men 11 jaar zijn. Jongens boven de 14 jaar kunnen zich nu Zaterdagavond om half 8 als lid komen opgeven in de zaal van het patronaat. Zondagmorgen moeten de jongens van he* Patronaat de maandelijkse huis aan huis-collecte voor het plaatselijk Jeugdwerk verzorgen. De jongens die goed metde collectebus rondgaan mogen op een kleine at tractie rekenen. Wie wil zich actief inzetten voor het Jeugdwerk? Er zal voor Idealistische jonge- mensen, die een gedeelte van hun vrije tijd voor het Jeugdwerk wil len besteden, gelegenheid zijn een cursus van 2 weekends mee te maken voor leiders van clubs en Patronaten, nl. op 17-18 September en 24-25 September in Roermond. Liefhebbers moeten zich zo spoedig mogelijk in verbinding stellen met P. Domitius, Patersklooster. Jeugd-Postzegelclub Woensdagavond komt de Jeugd- Postzegelclub weer bij elkaar in de zaal van het Patronaat en dan tel kens om de 2 weken. Komt eens kennis maken. Er wordt geen con tributie gevraagd. Er worden geen postzegels verkocht, maar alleen onder elkaar geruild. Nieuwe jaargang van „de Kleine Apostel" op school betalen De ouders, worden er nogmaals aan herinnerd, dat de 75 cent voor de nieuwe jaargang van ,,de Kleine Apostel" de komende week door de kinderen mee naar school moet worden gebracht, dan krijgen ze eind September het eerste boekje mee naar huis. Ouders, laat Uw kinderen genie ten van dit mooie Missieboekie. Daardoor krijgen ze meer liefde en ijver voor het Missiewerk. PERSBERICHT De Prov. Voedselcommissaris voor Limburg maakt bekend, dat met ingang van 1 Sept. 1955 wederom de volgende aanvragen in behan deling kunnen worden genomen: erkenning als bedrijfsgenoot A (teler van warmoezerijgewassen, fruit onder glas en vroege aard appelen) erkenning als bedrijfsgenoot B (teler van fruit anders dan onder glas) aanvragen nieuw tuinbouwteelt- recht (door jonge tuinders, die een nieuw bedrijf stichten) aanvragen voor overschrijving van tuinbouwteeltrecht (aan te vragen door overdragers) aanvragen voor uitbreiding boom gaarden (door bedrijfsgenoten B., die een nieuwe boomgaard wensen aan te planten of een bestaande boomgaard willen overnemen) Genoemde aanvragen moeten worden ingediend bij Bureau P.V.C. afd. Tuinbouw, Landbouwhuis te Roermond. De woningbouwvereniging „Ons Limburg" is het antwoord aan Venray's Vroede Vaderen, die wil den weten of ze haar belofte hield om voor 1 September de plannen op tafel te brengen voor 80 wonin gen rond de Henseniusschool niet schuldig gebleven. Daags na de raadsvergadering ontving B. en W. de plannen voor 84 woningen, met bovendien de belofte, dat als de grond beschikbaar werd gesteld binnen een maand begonnen zou worden met de bouw van 84 wo ningen. Deze zijn onderverdeeld in woningen waarin 6, 7, 8 en 9 men sen kunnen slapen. Worden ze gerealiseerd, dan is er voor onge veer 600 mensen onderdak ge schapen. Zoals bekend is een en ander het gevolg van een vergadering in Juli jl. waarin de woningbouwver. Ons Limburg aanbood de stilstaande wagen van de woningbouw weer op gang te brengen. Toen was ge bleken, dat de op voorschrift van de Gemeente ontworpen woningen te duur waren en men zat dus in een impasse. Ons Limburg bood toen aan nieuwe plannen te maken voor 1 September a.s., een aanbod wat door verschillende in twijfel werd getrokken. Het is dus gestand ge daan en blijkens de mededelingen is er ook reeds een aannemer ge vonden, die deze woningen tegen de door het Rijk voor woningwet woningen vastgestelde prijs wil bouwen. De vraag is nu of in verband met de onteigeningskwesties inder daad de grond direct beschikbaar is. RECLAME In een reclame-uitgave van Uit geverij het Veldeke heeft ook de Gemeente Venray een pagina-grote advertentie geplaatst. Het is een boekwerk, wat de de geschiedenis van de Peel behandeld en waarin de plaatsen in die Peel beschreven worden. We hebben daarvan al een overzicht gegeven. In deze advertentie kan men 't aan tal inwoners lezen, alsmede de in deling, die schijnbaar 3e klas is. Dat zal dan wel bedoeld zijn voor de mensen in overheidsdienst, maar de ouden van dagen b.v. weten wel beter, zeker als ze aan de verkeerde kant van de Oude Oostrumseweg wonen. Maar dat wil dan nog wei nig zeggen. Dat Venray o.a. bestuurd wordt door Wethouder Winkels is natuur lijk een drukfout, evenals de plecht statige aankondiging dat we hier toneelzalen, voetbal- hockey- en korfbalvelden alsmede tennisbanen hebben. Dat „hebben" moet zeker in de toekomstige tijd gezet worden. Want op het ogenblik hebben we „niks" en wat de toekomst nog brengen zal moeten we afwachten. Maar ja, een advertentie waarin zoveel drukfouten staan hoeft na tuurlijk niet betaald te worden, en van de uitgever is wel een verkla ring te krijgen dat het zijn schuld is. Dit met het oog op eventuele re clames die een argeloze lezer mis schien eens zou kunnen indienen. Maar dom is het van die uitgever Na 1 September spoorkaartjes duurder Donderdag 1 September is, zoals bekend, de verhoging van de reizi gerstarieven van de Ned. Spoor wegen ingegaan, zowel voor wat betreft de gewone tarieven als de abonnementen. De prijsverhoging komt voor de gewone tarieven neer op gemideld zes procent. Vrienden wachtten vergeefs Een loterijclubje op één der Delftse bedrijven won kortgeleden een prijs in de Staatsloterij. Eén der deel nemers, namelijk R. uit Delft, werd afgevaardigd de prijs van f 835 in ontvangst te nemen. Hij ging, maar liet zijn vrienden tevergeefs wachten. Met het geld was hij naar België gereisd en hield daar een vrolijke vacantie. Deze is nu geëindigd en de Delftse politie heeft R. aan de grens opgewacht en hem ingesloten op het bureau in Delft. R. had ruim f 500 opgemaakt, zodat er voor zijn clubgenoten maar een bedroevend schijntje is overgebleven. Vergiftigingen te Lïmbricht Op het veld van de landbouwer B. te Guttecoven, hebben Dinsdag een vijfentwintigtal kinderen en oudere personen uit diverse ge zinnen geholpen bij het aardappel- rooien. Op het veld werd ook koffie rondgedeeld. Woensdag deden zich bij allen ernstige maagstoornissen voor, zodat doktershulp moest worden ingeroepen. Op enkele uitzonde ringen na moesten allen te bed blijven. Pijnen en koorts gingen mede gepaard met de ziektetoestand. De behandelende geneesheren heb ben Donderdagmorgen een viertal kinderen naar het ziekenhuis te Sittard doen overbrengen, om de oorzaak van de vergiftiging vast te stellen. Donderdagavond had men de oor zaak nog niet kunnen vaststellen. Enkele betrokkenen zullen eveneens nog naar het ziekenhuis worden overgebracht. De landbouwer B. en zijn echtgenote behoren ook onder de slachtoffers, doch zijn er minder ernstig aan toe. Londenaar nam ontslag Ernest Victor King heef t Dinsdag j.l. zijn baas opgebeld en hem ver teld, dat hij zijn ontslag nam. Hij had dertig jaar als mecaniciën bij hem gewerkt. De 56-jarige Lon denaar, die per week een kleine honderd gulden verdiende, was n.l. plotseling een rijk man geworden. Hij had 640.000 gulden gewonnen in een voetbalpool, en werd daardoor de eerste winnaar van een grote prijs in het nieuwe voetbalseizoen. Belastingvrij maar liefst, en dat is heel wat geld in dit zwaar belaste land. Ik wens jeveel geluk, antwoordde de baas van Ernest, toen hij hem opbelde en hem het grote nieuws vertelde, „maar verspil het geld niet". De eerste reactie van mevr. King was, dat zij nu een nieuwe stofzuiger kan kopen. Een paar uur later dacht zy aan het kopen van een huis en sprak zij met haar man over het bezoeken van hun twee gehuwde dochters van wie de een te Yelloknife in Canada en de andere te Brooklyn, New York, in de Ver. Staten woont. Mecaniciën King had dertig cent ingezet. Hitier als si er kurk Uit hout gesneden koppen van Adolf Hitler behoren niet tot de „insignes van verboden organisa ties" in de zin van de Beierse wet. Met deze beslissing heeft het kantongerecht alhier de eigenaar van een souvenirwinkel vrijgespro ken, die „sierkurken" met de kop van Adolf Hitler van een firma in Keulen had betrokken en daarmee vooral bij buitenlandse toeristen bijzonder veel succes had geoogst. Ook in Keulen worden deze „sier kurken", die ook worden gemaakt van de hoofden van president Heuss en bondskanselier Adenauer, veel vuldig aan toeristen verkocht. Iemand had de Munchense souve nirhandelaar bij het gerecht aan geklaagd wegens de verkoop van „insignes van een verboden orga nisatie". Het oordeel van de Mun chense kantonrechter werd verge makkelijkt door het feit, dat de houten kop van Hitier de „Gröfaz" (gröszte Feldherr aller Zei ten) niet bijzonder vleiend is gesneden. van 26 Aug. t/m 1 Sept. 1955 GEBOREN: S winkels Gerardus, Molenhofw. 2a Bonants Petrus, Merselo M 13b Mommen Johanna, Veltum L 86 Kusters Jacquelina, Veltum L 74 Spee Petrus, Heide L 35 Rongen Johanna, Hiept A 17a Bistervels Huberta, Leunen K 87 Vloet Petrus, Henseniusstraat 1 van Dijck Petrus, Merselo M 16 Rongen Christina, Schoolstraat 10 Massoeurs Johannes, Merseloseweg Nw 23 OVERLEDEN: Ewalts Petronella, echtgenote van Kusters G. Th., 69 jr, Langstr. 53. ONDERTROUWD: Peters Antoon H. H. M., 29 jaar, bode ziekenfonds, St. Servatius- weg 8 en van Els Maria H., 24 jr, Wanssum B 50. Wijers Johannes, 32 jr, boom kweker, Wanssum B 75 en Janssen Wilhelmina A. M„ 27 jr, Oostrum C 39. Claessens Martinus L. H., 36 jr, magazijnknecht, Oirlo E 5 en Arts Hendrika H.. 27 jr, Oirlo E 68. Pouwels Willem M. M., 29 jaar, landb., Oostrum C 62 en Tijssen Johanna H. M. M„ 27 jr, Heide I 9. GETROUWD: Croymans Pieter J. J., 33 jaar, landb., en Michels Anna C. G., 29 jr, beiden te Venray. Martens Antonius P. M., 39 jr, timmerman en Hulsman Janny B. A. M., 25 jr, beiden te Venray. Swinkels Theodorus J., 29 jaar, verpleger en Odenhoven Gertruda G. J., 22 jr, beiden te Venray. Obers Arnold A. L., 37 jr, landb. ingenieur te Valkenburg en Claes sens Theodora M. C„ 35 jaar te Venray. Op Zaterdag 10 September hopen onze lieve Ouders G. Vullings en D. Vullings-Jansen hun 25jarige echtvereniging te her denken. Dat God hen nog lang moge sparen, hopen hun daykbare kinderen Maria, Diny en verloofde, Piet, Antoon en Jopy. Ysselsteyn, Sept. 1955. Puttenweg 13. Truus Vollebergh Wout Schafrat hopen op 13 Sept. a.s. elkaar het H. Sacrament van het Huwelijk toe te dienen in de Parochiekerk van St. Petrus Banden te Venray, waar na om 10 uur een H. Mis tot hun intentie zal worden opgedragen. Venray, Eindstraat 13 Boekei, Rutger v. Herpenstr. 4 Dagadres Eindstraat 13 Receptie van 12 uur Toekomstig adres: Joh. Vyghstraat 46, Nijmegen Margret Fischer en Casper Fonck hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de inzegening zal plaats hebben op Woensdag 14 September a s. om 9.30 uur inde St.Elisabeth- kapel te Hagen-Boele. Hagen-Boele, Kirchplatz 11 Tilburg, Lange Nieuwstr. 161 Augustus 1955 Gelegenheid tot feliciteren 12 u. Dagadres Kirchplatz 11 Hagen- Boele Toekomstig adres: Lange Nieuwstraat 161, Tilburg Op 15 September hopen onze ge liefde ouders en grootouders Joh. Leo Rommen en Joh. Wilhelmina van Vugt de dag te herdenken waarop ze vóór 40 jaren in 'thuwelijk traden. Dat God hen nog lang moge spa ren, is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Venray, Vlakwaterweg 5. Dagadres San Damiano, Paters - laan. Gelegenheid tot feliciteren 12—2 uur. Hartelijk dank aan familie, vrienden, bekenden, Dr. Vercauteren en Zuster van het Groene Kruis, voor de hulp en het medeleven bij het plotseling over lijden van onze lieve zoon, broer en zwager Piet van Hoof. Venray, Broekweg 8. Openlijk dank aan de H. Antonius en H. Moeder Anna voor verkregen gunst. N.N. Openlijk dank aan de H. Gemma voor verkregen gunsten. N.N. GESLOTEN Zaterdag 10 September wegens familieomstandigheden Loodgietersbedrijf Merseloseweg 11a Premiebetaling Zondag 4 September na de Hoog mis, in het Bondslokaal te Leunen. Premie 3/4 pet., pinken de helft. HET BESTUUR Verhuur van Jacquets Vesten Pantalons Hoge Hoeden Plastrons Zelfbinders of Butterfly's Suède hand schoenen Witte over hemden m. b. Schoolstraat 11 Telefoon 628 Te koop 10 zware biggen H. Cox, Schoolweg3, Ysselsteyn Te koop 25 biggen Hendriks, D 42, Spraland-Oostrum die zich tevens aanbeveelt voor machinaal aardappeirooien Te koop fijne plukappelen vanaf Maandag bij P. J. Moorrees, C 21 Oostrum. Te koop partij biggen H. Philipsen, Laagh.weg A 12. Te koop partij zware biggen W. Janssen, C 52 Lull. Te koop toom zware biggen Jac. Geurts, Veulen H 18. Te koop Hjarige stamb. merrie, dragende koe 3e kalf aan telling 8 Sept. 10 zware biggen Wed. Chr. Hellegers, Oirlo E 8 Te koop partij zware biggen J. Kunen, Veulen H 26. Te koop bijna voldragen vaars H. van Vegchel, Merselo M 43 Te koop 7 zware biggen A. Smedts, Veulen H 35b. Te koop wegens ophouden van bedrijf 2 beste volbl. drag, schotten telling 19 Sept., 1 ingeschr. m. 78p. 2 drag, volbloed vaarzen telling 15 Sept., beste melklijsten, wit bedrijf. P. Willems, Schofferden A 237, Vierlingsbeek. Te koop J. Camps, Heide, Tel. 790. Te koop toom biggen J. Litjens-Direks, Gerardushoeve H 38a, Veulen. Te koop radio in zeer goede staat, 2 kinderledikantj es 130 x 65 cm (zelfde modellen) sterke handwagen lichtlopend, stel wielen met patentas, wit kolenfornuis. Paterslaan 7. Billijk te koop 2 raamkozijnen 2.22 x 1.85, 1 deur kozijn 2.17 x 1.10,1 kelderraam 1.20 x 0.73, m. of z. glas en deur. Adres de Lang Evertsen, Grote- straat 69, Vierlingsbeek. Te koop of te huur Te bevragen Langstraat 11a, Venray Coopmans' Zaadhandel heeft voor U prima Gras- en Kla verzaad voor goed blijvend weiland f 103.50 per ha. enz. Verder Spurrie, Incarnaatklaver, Westerwolds gras. In PLANTEN boerenkool- en preiplanten. N.V. Bierbrouwerij „De Drie Hoefijzers" Depot Venray Tel. 579 vraagt voor spoedige indienst treding voor bierbezorging. Rijbewijs C of E. Aanmelden Eindstraat 27. GEVRAAGD voor de huishouding, voor dag of dag en nacht. Grote was buitens huis. Joh. Claessens, Grotestraat. GEVRAAGD voor direct in levensmiddelenbedrijf. Brieven onder nr. 91 bureau van dit blad. gevraagd. Hoenderstraat 61. Degene, die op Donderdag 18 Aug. jl. uit de Zuid-Ooster Garage heeft meegenomen, wordt vriende lijk verzocht deze te willen ruilen bij Eijssen, M 14 Merselo. TE KOOP vet schot Valckx, Boshuizen Witte kippen p. kg 1.80 Bonte kippen 1.70 in volle veren v. d. BORST, VENRAY Tel. 737 Droge ham 100 gr. 50, 250 gr. 1.20 Zult 500 gr. 40 Vrijdag en Zaterdag: Vers gehakt 500 gr. 1.30 met wit plastic bespaart U veel was en is altijd netjes. Ook doorschijnend plastic en in alle kleuren. Voor alle doeleinden. Goedkoop en degelijk. Enorme keuze. Telefoon 566 Hofstraat 10 de 2delige overall A Jas en broek door rits met w elkaar verbonden. A Jas en broek ook apart te w dragen. A Gemakkelijker in de was. A U kunt ook apart 'n broek w bijkopen. A Volle garantie, w ook op de rits. Voor overali's naar Marktstraat 5 Ta koop toom zware biggen J. Flinsenberg, Endepoel N 21. Te koop een stel leerboeken voör le jaar Handelscursus. H. J. de Jong, Merselo M 106c. Te koop toom biggen Gebr. van Kempen, Heide L 30 Te koop 2 summiet lampen, gaslamp met leiding. M. W. Jacobs, Merseloseweg MIE Te koop koperen wasketel 120 It Keijsers, Langeweg 40. Te koop 2 tomen biggen M. Jenniskens, Steeg K 70 Te koop aardappelmanden f 2.50 en alle soorten wasmanden J. M. van Gerven, Bergweg 2 Te koop 40 000 Brouwijker aspergeplanten J.Driessen, Horster weg 66 Lottum Tel. 220. Te koop drag, vaars 3 Sept. voldr. Gebr. Wijnhoven, Oostrum D 46. Te koop dragende vaars A stal half Sept. aan telling. Fr. Stevens-Jenniskens, Oude Oostrumseweg 22 Te koop perceel nagras Ewals, Heide. Te koop eikenhouten buffet Merseloseweg 11a. worden u direct aan huis bezorgd als u 270 Venray opbelt! Kleermakerij

Peel en Maas | 1955 | | pagina 2