Wij drukken de prijzen omlaag £ilk De klap op de vuurpijl Verlenging van onze Seizoen-Opruiming t.m. Zaterdag 8 Augustus Speciale Keïmti-atüadie vóói de 4 i eien Zeldzame Dassen-reclame serie I f 2.95 serie II f 3.95 2e das zelfde prachtkwaliteit 25 ct. JAC. FONCK - VENRAY Kerkelijke Diensten. öót al uui kitten BOM-TAXI UW TAXI Bel: 4 1 8 31 Juli t.tn. 6 Aug. PAROCHIEKERK VEN RAY Priester van de week PATER DOMITIUS Negende Zondag na Pinksteren. G uur lm. H. de Brujjn en echtgen.; 7 uur lm. Catharina Arts-Kuijpers; 8 uur lm. parochianen; 9 uur kin dermis zek. int. S10 uur Hoog mis overl. fam. Gommans-Aarts; na de Hoogmis verg. v. Apostolaat des Gebeds in Jerusalem; 2 uur Grote Congregatie in kapel van Jerusalem; 3 uur kinderlof; 7 uur Rozenhoedje en Lof. Maandag: feest van St Petrus Banden, patroon vd. parochie en Venray. 6.45 zielemis v. alle overl. parochianen; 7.30 lm. Gerarda Janssen-Grisel; 8.15 gest. jaard. Gerard Gossens en echtg. (3kl); 7 uur zielelof en Rozenhoedje. Dinsdag: H. Alphonsus. 6.45 lm. Paulina Janssen-Wijnhoven besteld door de buurt; 7.30 lm. Michiel Verhaegen; 8.15 gest. jrd. Ferdinand Beerkens, echtg. Maria Hufcerta Peeters en fam. (1H). Woensdag: vinding v. H. Stepha- nus. 6.45 lm. Antoon Lemmens, Leonard Backus, Anna Backus en Peter Jeuken; 7.30 lm. Ria vd. Hulst; 8.15 gest. jaard. Peter J. Beerkens, echtg. en overl. fam. (1H). Donderdag: H. Dominicus. 6.45 1m. Wilhelmina van Meijel; 7.30 H. Sacramentshoogmis; 8.15 gest. jrd. Petronella Theeuws, ouders, broers en familie (1H); 6—7 uur gel. tot biechten; 7—8 H. Uur, daarna nachtelijke aanbidding. Vrijdag: eerste Vrijdag, O.L. Vr. ter Sneeuw; 6.30 lm. Henricus Gerrits; 7 uur lm. zek. int. (O); 7,45 Hoogmis t.e.v. H. Hart. Alle schoolkinderen komen naar deze H. Mis; 9 uur pl. Avondmis. Zaterdag: Gedaanteverandering v. O H. Jesus Christus. Eerste Zater dag en Priesterdag. 6.45 O.L. Vrouw hoogmis; 7.30 lm. Willem Steerne- man; 8.15 gest. jrd. Jan Versleijen (1H); 9 uur pl. Huwelijksmis voor bruidsp. Hendriks-v. Maris; 7 uur Rozenhoedje, Lof en gebeden van eerste Zaterdag. VELTUM: Donderdag 7 uur lm. RECTORAAT PATERSKERK Negende Zondag na Pinksteren. H. Missen 6.30, 7.45 en 10.30, 9 uur Hoogmis; Communiceren begint vooraan; vandaag collecte voor 't kinder-vacantiewerk; 2e collecte v. onze kerk; 7 uur Lof en Rozen hoedje. Maandag: feest v. Petrus Banden, Patroon v. Venray. Vandaag vanaf 12 uur en morgen de gehelen dag gelegenheid om de Portiuncula- aflaat te verdienen. Voorwaarden: Biecht en H. Communie en bij ieder kerkbezoek te bidden 6 x Onze Vader, Weesgegroet en Ere aan de Vader. Deze aflaten kunnen ook verdiend worden op 'n andere dag onder 't Octaaf. Dinsdag: Kerkwijding van Maria ter Engelen: Portiuncula. 6 uur ultst. vh. Allerh.; 7.30 Hoogmis; 's avonds 7.30 Lof t.e.v. H. Antonius. MIS-INTENTIES Zondag: 6.30 Martinus en Mathieu Lenssen; 7.45 Leonarda Ewalts- Janssen; 9 uur Willem Winters en familie. Maandag: 7.30 Jan Hendriks; 7.30 voor een zalige dood (R). Dinsdag: 7 uur Johanna v. Rooy- Hendriks en zoon Harrie; 8 uur Mathijs Goumans. Woensdag: 7 uur Wilhelmina van Meijel; 7.30 Petrus Spee; S uur José Kremer-Vullinghs; 8 uur bijz. intentie. Donderdag: 7 uur uit dankbaarh. bij gel. van 25-jarig jubilé; 7 uur Petrus Janssen; 7.80 Maria Millen- Laurensse; 8 uur Jan Hendriks. Vrijdag: 6.30 Petrus Thielen en zoontje Aloysius; 7 uur Wilhelmina van Meijel; 8.15 Truus Goumans. PAROCHIE OOSTRUM 9e Zondag na Pinksteren: 7 uur H. Communie; 7.30 en 10 uur de beide H. Missen; 3 u. lof. Maandag: 7.30 best. zm voor de vr. van Fr. Janssen. Dinsdag: 7.30 best. zm voor R. Lemmens. Woensdag: 7.30 best. zm voor Jan Cuppen en echtg. Donderdag: 7.30 gest. gez. jaarg. vd. fam. van EnckevortDeenen. Ie Vrijdag vd. maand; 6.30 stille H. Mis; 7.30 pl. H. Mis t.e.v. het H. Hart, op te dragen voorde Wed. Jac. Camps; 7.30 pl. lof t.e.v. het H. Hart. le Zaterdag vd. maand: 7.30 gez. maanddienst voor Jan Hendriks; 7.30 Marialof. PAROCHIE LEUNEN Negende Zondag na Pinksteren. 7 uur H. Mts v. Nella Kusters; 8.30 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw; 10.15 Hoogmis vd. parochie; 3 uur Con gregatie der meisjes; 3.30 Lof; collecte vd. R.K. Kweekscholen in ons Bisdom. Maandag: 7 uur H. Mis v. Antoon Litjens; 7.30 Sol. gest. jrg. v. Peter Joh. Arts en Maria Poels. Dinsdag: 7 uur H. Mis v. Maria Thijssen-Verlinden; 7.30 Sol. gest. jrg. v. Henricus Loenen. Woensdag: 7 uur H. Mis v. Gerard Reintjes; 7.30 gest. jrg. v. Wilhel mina vd. Berg en ouders. Donderdag: 7 uur H. Mis v. Jean Holtackers; 7.30 gest. jrg. Johannes Poels, echtg. en dochter Johanna; biechtgel. van 7.30—8.30. Vrijdag: eerste Vrijdag vd. maand. 7 uur H. Mis voor een overl. vader; 7.30 H. Mis t.e.v. het Allerheiligst Hart tot int. vd. offeraars. Na de H. Mis oef. v. eerherstel, algem. H. Communie der kinderen. Zaterdag: Onbevl. Hart v. Maria, feest v. 's Heren Gedaanteverande ring. 7 uur H. Mis; 7.30 H. Mis v. Peter Joh. Buijssen en echtgenote; biechten v. 6—7.30; 8 uur Lof t.e.v. O.L. Vrouw. A.s. Zondag maandcollecte voor onze kerk. PAROCHIE YSSELSTEYN Negende Zondag na Pinksteren. 6.30 lm.; 8.15 lm. vd. overl. fam. Eichhorn-Eeren; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis v.d. overl. fam. van Schijndel-Michels; 2 uur Lof. Maandag: 7.30 lm. voor Maria Claessens. Dinsdag: 7.30 lm. v. Henricus en Jacques Maessen. Woensdag: 7.30 lm. voor Cornelis Teunissen en Johanna Keijzers; 9 uur gez. H. Mis bij gel. van het 40-jarig huwelijk van het echtpaar Hendriks-Nend. Donderdag: 7.30 lm. voor Gerrit van Dijck. Vrijdag: eerste Vrijdag. 7.30 gez. H. Mis t.e.v. H. Hart, maandd. voor Anna Janssen-Smeets. Na de H. Mis uitstelling en toew. a.h. H. Hart. Zaterdag: eerste Zaterdag, toege wijd aan Onbevl. Hart van Maria; 7.30 lm. t.e.v. O.L. Vrouw v. Altijdd. Bijstand, b.d. fam. Janssen-Spreeu- wenberg; 7 uur Marialof. RECTORAAT SMAKT 9e Zondag na Pinksteren: 6.30 lm tot zek. int.; 7.30 lm v. overl. zuster; 10 u. hoogmis t.e.v. O.L.Vr. en St Jozef; 3 u. lof met rozenhoedje. Maandag: 6.30 lm v. overl. fam. vd. Boogaard; 7.30 lm v. Jan Zeegers. Dinsdag: 6.30 lm v. Henr. Nellen; 7.30 lm v. overl. ouders en broer. Woensdag: 6.30 lm v. overl. fam. PhilipsenGellings; 7.30 lm voor Johannes Schrader. Donderdag: 6.30 lm v.-gelukkige levensstaat; 7.30 v. bijz. gunst; van 5—7.30 biechthoren; 8.30 H. Uur. le Vrijdag vd. maand: 6,30 lm t.e.v. 't H. Hart, daarna uitstelling, litanie en zegen; voor en na de H. Mis biechthoren; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. het H. Hart. Zaterdag: priesterzaterdag: 6.30 lm t.e.v. het Onb. Hart van Maria; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vrouw vd. berg Carmel; van 5—7.30 biecht horen; 7.30 Marialof. RECTORAAT VEULEN Negende Zondag na Pinksteren. Feest vd. hernieuwing der doopbe loften. 6.30 gel. tot Communiceren 7 uur worden de kinderen aan de school afgehaald; 7.15 hoogmis waaronder hernieuwing der doop beloften. De hoogmis is vd. overl. fam. Willems-van Lin. Uitsluitend maandcollecte vd. kerk; 10.15 lm- tot bijz. int.; 3 uur Lof waaronder toewijding vd. kinderen aan Maria. De gelovigen, die de hernieuwing der doopbeloften bijwonen kunnen een volle aflaat verdienen o.g.v., dus biecht en communie. Wij willen onze gelovigen en speciaal de ouders der communicanten er op attent maken, dat met de hern. d. doopb. 's morgens de plechtigheid nog niet rond is. Hierbij behoort ook de toew. des middags aan Maria. Dus ook in het Lof allen zóveel mogelijk present. Maandag: 7.30 lm. v. Jan vd. Goor Dinsdag: 7.30 lm. t.e.v. O.L. Vr. v. Lourdes tot intentie. Woensdag: 7.30 lm. vd. overl. fam. van Meijel. Donderdag: 7.30 lm. tot bijz. int. Vrijdag: eerste Vrijdag. 6.30 gel. tot communiceren; 7 uur best. hm. t.e.v. H. Hart tot int. Algemene H. Communie der kinderen en jeugd- standsorganisaties. Uitst., oef. van eerh. en zegen met Allerheiligste; 's avonds 8.30 Lof. Zaterdag: eerste Zaterdag. 7.30 lm. v. Jan Verbugt. Biechtgel. van 67 uur; 8 uur Lof t.e.v. Maria. Kerkpoetsen: Bets van Kempen en Joke Fleurkens. Accolythen: Willy Fleurkens en Hub van Kempen. WED. P. BOM ZONEN Charles Ruysstraat 14 Venray HOE MOOI HET WAS! Waarom deed U niet mee Dames De moeders, die aan de retraite op „Jerusalem" deze week hebben deelgenomen, waren allen vol lof over de mooie dagen, over de zo prachtige preken en over de pret tige geest die er heerste. Zij konden alléén niet begrijpen, dat er niet meer moeders waren opgekomen. Och wat, geen tijd, druk voor de kermis! Er waren moeders gekomen van grote gezin nen, die eigenlijk ook geen tijd hadden, maar die tijd er van afge nomen hebben. De kennis en de kracht, die zij in deze dagen hebben opgedaan, zal hun van pas komen bij hun streven om van hun gezin een prachtig ge zin te maken. Wanneer zult Uvan de partij zijn? Mogen we U de volgende keer ook verwachten, als „Jerusalem" weer gastvrij haar poorten opent voor de dames van Venray? Waarschijnlijk begin Januari a.s. „Ik heb geen tijd"? Er zijn nu eenmaal altijd dames, die over veel dingen bezorgd zijn, maar het al lervoornaamste verwaarlozen. Dienstplichtigen-retraite Van 18—21 Augustus wordt er in Venlo een retraite gegeven en wel speciaal voor dienstplichtigen, d.i. van Donderdagavond tot Zon dagmorgen. Men kan zich hiervoor zo spoedig mogelijk opgeven bij Pater Domi- tius, Patersklooster. „DE KLEINE APOSTEL" Nieuwe jaargang 75 cent. Dezer dagen hebben de kinderen het laatste boekje van de lopende jaargang van „de Kleine Apostel" gekregen. Begin October begint de nieuwe jaargang. Dan zullen de boekjes nog mooier worden en enkele keren zelfs 36 grote blad zijden tellen. U begrijpt wel, dat dit niet meer voor 50 cent per jaar gedaan kan worden. Dat is trouwens ook al aangekondigd. Voortaan moet men 75 cent per jaargang betalen. En dat is nog maar weinig voor zes boekjes in kleurendruk. Dit mooiste Missietijdschrift voor de jeugd moogt ge aan Uw kin deren niet onthouden. Daardoor krijgen ze meer kennis van en liefde voor het Missiewerk. We verwachten, dat het aantal abonnementen in Venray niet zal achteruit gaan, integendeel stijgen zal. Wie toch het abonnement wil opzeggen, moet dit beslist vóór 15 Augustus gedaan hebben bij de hoofdzelatricen, de dames Ria Schreurs, Stationsweg 19 en Truus Custers, Langstraat 62a. Begin September moeten de kin deren op school de 75 cent mee brengen voor de nieuwe jaargang van „de Kleine Apostel". WIE ZET ZICH IN VOOR HET JEUGDWERK? Jongemannen boven 18 jaar, die nog idealen hebben en er iets voor voelen, om als jeugdleider of als assistent-jeugdleider voor de jeugd van Venray te werken, kunnen kos teloos meedoen aan een cursus voor leiders van clubs en patrona ten. Deze cursus wordt te Roer mond gegeven op twee weekends, nl. op 17 "en 18 en 24 en 25 Sept. Men stelle zich zo spoedig moge lijk hiervoor in verbinding met Pater Domitius of met den heer Raemaekers, Langstraat 30. Patronaat en Werkende Jeugd gaan een hele week op bivak. Van Kermis-Zondag tot Zondag 14 Aug. gaan we op bivak in Zuid- Limburg, waar we met de fiets prachtige tochten kunnen maken. De jongens van het Patronaat en van de Werkende Jeugd die met hun contributie bij zijn, behoeven slechts f 7,50 te betalen, jongens die met hun contributie niet bij zijn, of met September bij de Werkende Jeugd willen komen, moeten f 8, betalen. Voor dit geld krijgen ze elke dag voldoende boterhammen en warm eten en nu en dan nog iets voor „verrassing. Jongens die hieraan willen mee doen moeten zich opgeven en het geld betalen bij de leider van de 2e en 3e groep deze Zaterdagavond of Zondag op het Patronaat, of bij dezelfde leider, of bij de heer van Voorst Overloonseweg la, aan huis. En a.s. Vrijdagavond om 7 uur moeten zij op.het Patronaat bijeen komen, waar" ze te horen krijgen wat ze moeten meenemen voor die grote tocht. HYPOTHEKEN beschikbaar tegen lage rente. Assurantiekantoor VAN OPBERGEN Markt 11a Telefoon 696 II. Familie herdenkt Belletable Massale bijeenkomst in Venlo Te Venlo wordt Zondag 11 Sep tember een nationaal congres ge houden van de Aartsbroederschap der H. Familie. Zoals bekend, is deze aartsbroederschap over de ge hele verspreid en telt ze in Neder land alleen meer dan duizend afdelingen met vele tienduizenden leden. Velen van hen worden 11 Sep tember in Venlo verwacht om de honderdste verjaardag van de sterf dag van de stichter, Henri Belle table op zeer bijzondere wijze te gedenken* Het congres wordt gehouden te Venlo, omdat daar in de Vleesstraat zijn geboortehuis stond. Om half twee komt men bijeen bij het stand beeld van Henri Belletable. Hier wordt een herdenkingsrede uitge sproken en een hulde gebracht aan deze grote zoon van Venlo. GREVENBICHT MAAKT ZICH WEER GEREED. Grevenbicht is op het ogenblik weer gereed voor de ontvangst van de drommen vrijgezellen, die hier dit weekend traditiegetrouw weer zullen komen congresseren. Veel woonhuizen van het vriende lijke, ongeveer 2600 inwoners tel lende Limburgse stadje zijn omge toverd in gezellige Hollandse kof fiehuizen, weinstuben en intieme estamineetjes en organisatorGreijn beleeft weer drukke dagen. „Al vele vrijgezellen uit tal van landen hebben zich opgegeven", zo vertelt de heer Greijn. „Er komen Engelsen, Amerikanen, Brazilianen Duitsers, Zwitsers en Belgen en in tegenstelling tot verleden jaar gaven zich dit keer meer mannen dan vrouwen op. Het is iammer, dat er altijd nog mensen zijn, die, zonder zich te hebben laten inschrijven, naar het congres komen. Zij kunnen dan niet aan de bijeenkomsten deel nemen. LEGERAALMOEZENIER VERDRONKEN Bij het zwemmen onder Waal wijk is verdronken pater v. Schaik ofm., uit Weert. Pater v. Schaik was 39 jaar oud en aalmoezenier bij de LSK te Nijmegen. in en buiten Venray. Binnen- en buitenland. Begrafenisonderneming J. Goumans, Schoolstraat 1a Telefoon 592 MAGÉZUN DE Z01

Peel en Maas | 1955 | | pagina 2