Uitreiking diploma's ambachtsschool Jachtwet De laatste Rhenma- Burgerlijke Stand Venray ADVERTENTIËN Uitslag Bliksemloterij gesloten Slagerij J. CÖEMERS Meisje gevraagd Meisje v. 8 dagen in de week prima tuinkiezel geld afhalen schilders leerjongen Plukkers(sters) voor augurken Aan de Technische School te Boxmeer, behaalde J. Vermeulen de Bisschopsprijs. M. Gommans Olrlo, de le prijs van de determi- neerklasse, terwijl voor de afdeling Metaalbewerking fijn bankwerken, P. Jeuken slaagde. £.an de Rijks vak-kunstnijver heidsschool voor goud- en zilver smeden en horlogemakers te S choon- hoven, slaagde onze dorpsgenoot J. P. A. Coenen, Hofstraat 5, voor het eindexamen. Aan de Vakschool te Oirlo, zijn geslaagd, voor costumière: Tonny Maessen en Riek Claes- sens, Oostrum; Joke Wennekers, Annie Steeghs, Oirlo; Lea van Eist, Tonny Bovee, Meerlo; Truus Peters, Mia vd. Ven. Wanssum; Riek Jans sen, Leunen; Nellie Janssen, Venray en Tonny Koppes, Well. Voor Lingerie: Riek Steeghs, Mia Dlrcks, Miep Visser, Diny Wenne kers, Joke Baten, Mia Verstappen, Annie Op Heij, Oirlo; Truus Weijs en Mia Poels, Oostrum. Kleermakersexamen Deze week zijn in de ambachts school alhier, de examens gehouden van de vakgroep kleermakers. 36 leerlingen uit het leerlingen-stelsel gingen op voor het Gezelexamen A, 56 voor het Gezelexamen B. In vakgroep-kringen kwam bij die ge legenheid de wens naar voren om hier het volgend jaar te kunnen beginnen met een cursus op de ambachtsschool, daar deze èn voor Nrd-Limburg èn voor Oost-Brabant zeer gunstig centraal gelegen is. Inenting tegen diphterie, kinkhoest en tetanus Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat op de na te noemen dagen de gelegenheid bestaat tot kosteloze inenting tegen diphterie, kinkhoest en tetanus (3e inenting). In Venray-Kom, op Dinsdag 2 Augustus 1955: om 2u. n.m. in het Groene Kruisgebouw Merseloseweg. In de kerkdorpen Leunen, Cas- tenray, Oirlo en Oostrum, op Dins dag 9 Augustus 1955: 2 u. in de meisjesschool te Leunen; 2.30 u. in 't patronaat te Castenray 3 u. in de meisjesschool te Oirlo; 3.30 in de school te Oostrum. In de kerkdorpen Ysselsteyn, Veulen, Heide en Merselo, op Woens dag 17 Augustus 1955: 2 uur in de school te Ysselsteyn; 2.30 u. in de school te Veulen; 3 u. in zaal Rongen te Heide; 3.30 in het Jeugdhuis te Merselo. Men wordt verzocht stipt op tijd aanwezig te zijn. Venray, 27 Juli 1955. Gevonden: beurs met inhoud, dienstbode Eb- berink Marktstr. 5; mattenklopper en leren riem, wed. Jeurlssen, Lang straat 7a; kanarievogel, Fleurkens, Oostrum C 17; portemonnaie met inhoud, G. Seuren St Odastraatl6; boston vulpen, Romein, Pascalis Oostrum; dasklem, Dijkman Oos trum C 24; heren regenjas, wed. Clephas, Overloonseweg 15; kinder schortje, Raijmakers Leunseweg 19b; vulpen, S winkels, Kemp weg 34; badhanddoek, zwembroek en zeep. wed. Janssen, Merselo M 20; damesarmband, A. Smits, Lang straat 31. Dr Mr F. Havermans verlaat Venray Aan dr mr F. Havermans, direc teur-geneesheer van de psychiatri sche inrichting „St Servatius" te Venray, is op zijn verzoek, met in gang van 1 October a.s., ontslag verleend uit zijn functie. Het Provinciaal bestuur van de Broeders van Liefde te Eindhoven, heeft dit ontslag op de meest eer volle wijze verleend. Dr Havermans zal bij het Wit- Gele Kruis in Zuid-Holland een functie aanvaarden, die verband houdt met de organisatie van de psychiatrische vóór- en nazorg in die provincie, volgens het z g. „drie zuilen-systeem". Dr. Havermans zal hier de Katholieke organisatie ver tegenwoordigen. Provinciaal Franciscanen herbenoemd Tot provinciaal overste van de Nederlandse provincie der paters Franciscanen is herbenoemd pater Castulus v.d. Eijnden. Tot custos is benoemd pater Sijbrand Galema en als definitors werden aangewezen pater Ceslaus Pijnagel, pater Her man Veldman (vroeger Gardiaan in Venray), pater SigebaldHoogeboom en pater Bertulus v. Leeuwen. Openbare leeszaal Venray zal binnen korte tijd een R.K. Openbare leeszaal rijk zijn. De plannen hiervoor zijn reeds in een ver gevorderd stadium. De R.K. Bibliotheek van de pa rochie St Petrus-Banden en van de Derde Orde zullen dan komen te vervallen. De leeszaal wordt onder gebracht in Huize San Damiano aan de Paterslaan. Reeds is een voorlopig bestuur gevormd waar van de heer Swüste de leiding heeft. Jongeren-actie In de parochie van O.L.Vrouw van Zeven Smarten wordt een Ont- wikkelings en Ontspanningsvereni ging voor jongeren in het leven geroepen. Meisjes en jongens boven de 18 jaar. kunnen hiervan lid worden. Wandelclub „SERVIO" De bekende wandelclub „Servio", viert op 14 Aug. a.s. haar 5-jarig bestaan. Ter gelegenheid hiervan organiseert ze een wandeltocht door Venray en de mooiste omstreken op 14 Augustus a.s. Op deze Zondag worden vele deel nemers aan deze wandeltocht ver wacht. Men kan zich nog opgeven bij Broeder Martino Huize Servatius. Studentenclub Woensdag vergaderde de studen tenclub met een behoorlijke op komst. Het bivak der Junioren, de trektocht der Senioren, de bonds- oriëntatierit binnen en buiten spelen werden besproken. Concert en demonstratie Heden Zaterdag geeft Venrays Harmonie een concert op het Hen- seniuspleln. Bij die gelegenheid zal voor het eerst na de oorlog, de turnclub St Christoffel een demonstratie van haar kunnen geven. Vervroegd pensioen. Met ingang van 1 September a.s. zal de Wachtmeester der Rijkspo litie van de groep Venray, J. van Eijck, met vervroegd pensioen gaan in verband met zijne emigratie naar Australië. In Kinder- en Wandel wagens altijd ruim gesorteerd. Mutsaerts, van Werven, Riemersma, Jonkers. Wij ontvangen geregeld nieuwe modellen. POELS' RIJWIELHANDEL Donderdagavond werden aan de Ambachtsschool alhier de einddiplo ma's uitgereikt. Er bestond hiervoor zeer grote belangstelling van de kant der ouders, die door kaplaan Keijzers, welke de heer Deken als voorzitter van het schoolbestuur verving, hartelijk welkom werden geheten. Spreker was niet alleen tevreden met de behaalde resultaten, maar vooral met de goede geest. Het welslagen van de juist gehouden retraite was daarvan het beste be wijs evenals de succesvolle tocht naar de E. 55 en de goede cijfers die waren gehaald. Met een oproep aan de ouders om te zorgen, dat hun kinderen de H. Mis geregeld bij zouden wonen en dat de spaarzin bij de jeugd zou worden aangekweekt, besloot spre ker zijn inleiding. De Directeur betoonde zich zeer tevreden over de resultaten, al waren dan misschien veel slacht offers gevallen bij de timmerlieden van klas 1. Het algemeen peil staat hoog en dat dit bereikt is kunnen worden, is mede te danken aan de mede werking v. d. ouders. Hij gaf de ouders duidelijke richtlijnen voor de toekomst der geslaagden, die via cursussen op de avondschool zich verder moeten bekwamen. Dan kwamen de namen der ge slaagden die als volgt werden ge noemd: Houtbewerkers: P. Droog, Sevenum. M. Driessen, Venray. P. Thijssen, Meerlo. P. Jans sen, Venray. Th. Janssen, Venray. J. Verheijen, Horst. G. Voermans, Oirlo. F. Cox, Ysselsteyn. W. Gooren, Venray. A. van Vegchel, Merselo. F. Daniëls, Meterik. G. Billekens, Venray. J. Hermkes, Horst. P. Bou ten, Venray. H. Heufs, Horst. J. Ge- raats, Venray. Afgewezen: geen. Metaalb e werker s G. Leyssen, Veulen. P. v. Els, Ven ray. P. Hesen, Meterik. H. Pijpers, Meerlo. J. v. Duynhoven, Venray. M. Smits, Holthees. Ch. Linders, Horst. H. Derix,Horst. W.Janssen, Wanssum. J. Willems, Venray. H. v.d. Ven, Horst. P. Philipsen, Oirlo. H. Janssen, Venray. J. Hagens, Horst. G. Vloet, Overloon. P. Michiels, Venray. J. Volleberg, Wanssum. W. Hesen, Meterik. J. v. Bergen, Horst. A. v. Abel, Over loon. Th. Verstraaten, Overloon. J. v. Es Venray. G. Rambags, Cas tenray. H. Verheyen, Overloon. M. v. Rijswick, Meerlo. G. Vogelsangs, Overloon. P. Barents, Venray, F. Manders, Venray. J. v. Bracht, Ven ray. Th. Creemers, Venray. S. van Hoppe, Horst. J. Manders, Horst. J. v. Geenen, Venray. J. Kallen, Horst. H. Jeurlssen, Horst. L. Ver heyen, Horst. W. Geurts, Venray. J. Eibers, Swolgen. J. Vennekens, Venray. Afgewezen: 5 leerlingen. Na de diploma uitreiking felici teerden de heren Keyzers, Oomens en W. Peters ouders en leerlingen met het behaalde succes, waarbij laatst genoemde nog op het orga nisatie-leven wees. P.D.V. DE ZWALUW Wedvlucht Orleans Oude duiven 115 P.enJ. Hendriks, 2 G. Janssen O. 3 P. Janssen Kr., 4 A v.d. Munckhof, 5 9 J. Gommans, 6 H. v. Ass, 7 P. Manders, 9 M. v. d. Broek, 10 A. Willems, 11 Joh. Janssen, 12 H. Vermeulen, 13 H. Crooymans, 14 J. Kusters Jarige duiven 1 5 G. Janssen O., 2 Servio, 3 412 13 17 P. en J. Hendriks, 6 18 StB. 7 25 J. Boom en Zn., 8 Lormans, 9 26 H. v. Ass, 10 P. Janssen Gr., 11 J. Gommans, 14 21 v.d. Broek, 15 M. v. Houdt, 16 P. Manders, 19 A. de Riet, 20 A. v. d. Munckhof, 22 Kousemaker, 23 M. de Bruin, 24 J. v. Gassel, Het vliegseizoen met de oude en jarige duiven is nu afgelopen. Zij die menen een kampioenschap be haald te hebben, gelieve dit zo spoedig mogelijk op te geven bij de secretaris. Duivenlief hebbers Het adres voor het BESTE voer is HERMANS, Graanhandel, Leunen. Ongeluk Donderdagavond omstreeks 7 uur werd in deGasstraat, het dochtertje van de heer B., toen het onver wachts de straat overstak, aange reden door de motorrijder P. uit Oostrum. Het slachtoffer moest met een gebroken been en enkele lichte verwondingen aan het hoofd naar "t Ziekenhuis worden overgebracht. De Burgemeester van Venray brengt ter kennis, dat door de Mi nister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening het navolgende is bepaald: De jacht op nagenoemde soorten wild zal in het gehele Rijk geopend zijn als volgt: GROFWILD: reebokken, met uit zondering van die, welke geboren zijn in 1955 (en waarvan dus de derde kies in de onderkaak 3-delig is): van 25 Juli toten met 11 Aug. 1955. KLEINWILD: Patrijzen, van 1 Sept. tot en met 31 Dec. 1955. Fazanthanen: van 17 Oct. 1955 tot en met 31 Januari 1956. Fazanthennen: van 17 Oct. tot en met 31 Dec. 1955. Houtsnippen: van 17 Oct. 1955 tot en met 31 Jan. 1956. Hazen: van 17 Oct. tot en met 31 Dec. 1955. Korhoenders: van 2 Jan. tot en met 7 Jan. 1956. Holenduiven van de datum van inwerkingtreding van deze beschik king tot en met 31 Maart 1956. Zeehonden: zie holenduiven. WATERWILD: Alle soorten gan zen, behalve brandganzen, rotgan zen en Canadaganzen: van 1 Sept. 1955 tot en met 31 Jan. 1956. Wilde eenden (anasboschas), van 25 Juli 1955 tot en met 31 Jan. 1956, behoudens dat de jacht anders dan door middel van een eendenkooi over het tijdvak van 25 Juli tot en met 6 Aug. 1955 slechts is geopend van 18 uur tot één uur na zonson dergang. Slobeenden: van 25 Juli 1955 tot en met 31 Januari 1956, behoudens de jacht anders dan door middel van een eendenkooi over het tijd vak van 25 Juli 1955 tot en met 6 Aug. 1955 slechts is geopend van 18 uur tot één uur na zonsonder gang en dat de jacht door middel van een eendenkooi slechts is ge opend van 1 September 1955 toten met 31 Jan. 1956. Talingen: van 8 Aug. 1955 tot en met 31 Jan. 1956. Alle overige soorten eenden, be halve eidereenden, bergeenden en krooneenden: van 1 Sept. 1955 tot en met 31 Jan. 1956. Watersnippen, poelsnippen en bokjes: van 8 Aug. 1955 tot en met 31 Jan. 1956. Goudplevieren: van 1 Nov. tot en met 31 Dec. 1955. Venray, 25 Juli 1955. De Burgemeester voornoemd, A.H.M. Janssen Patronesfeest op St Anna Traditiegetrouw heeft de Harmo nie op het feest van de H. Anna, patrones van Huize St. Anna haar jaarlijks concert gegeven voor ver pleegden, doktoren, zusters en per soneel van dit huis. De harmonie voerde hier de be kroonde werken uit waarmee te Linne de eerste prijs werd behaald op het R. K. Limburgs Federatief muziek-concours. Tot besluit van dit concert werd een openlucht-dansje gehouden en marcheerde de harmonie onder vrolijke tonen door de inrichting. Benoemingen Bisdom Roermond Z. H. Exc. Mgr. dr. J. H. G. Lem- mens, Bisschop van Roermond heeft op zijn verzoek eervol ontslag ver leend aan: de Weleerw. Heer H. P. H. Won ders als rector te Maastricht, Cal- variënberg, eertijds rector te Smakt. de Zeereerw. Heer J. H. Dinckels als pastoor te Tienray, vroeger kapelaan te Venray. en benoemd tot pastoor te Tienray, de Weleerw. Heer A. J. J. Geurts (kapelaan te Steyl); en heeft benoemd tot rector te Imstenrade, Medische Missiezusters de Zeereerw. Heer M. H. A. M. Poels (pastoor-deken te Wijk, St Marti- nus); Tot pastoor te Brunssum en deken van het nieuw op te richten deke naat Brunssum is benoemd de Z.E. Heer D. Th. E. Beel, thans aalmoe zenier van Sociale Werken te Maastricht. Over enige dagen wordt het ge heim, dat aan de Rheuma-verras- singsactie ten grondslag is gelegd, bekend gemaakt. Niet minder dan een kwart mil- lloen gulden aan prijzen, verdeeld in 5456 porties, waarvan 4 van f 15.000, 4 van f 10.000, 4 van f 5.000, 4 van f 1.000, 240 van f 100, 400 van f 50, 800 van f 25 en 4000 van f 10, zullen tijdens een ge zamenlijk radio-programma worden toebedeeld. Zoals bekend, zijn de Rheuma- verrassingscouvertjes verkrijgbaar in vier kleuren, namelijk oranje, rood, wit en blauw. De couvertjes kosten f 0,50 per stuk, terwijl de opbrengst geheel bestemd is voor de bestrijding van de rheuma, waar aan niet minder dan anderhalf millioen mensen in ons land lijden, waarvan tienduizenden gebukt gaan onder een moeilijk te beschrijven geestelijk en lichamelijk leed. Deze wrede en vreselijke ziekte kan vernietigd worden, hetgeen mogelijk is, indien alle Nederlan ders deelneming betuigen. Op een originele en sympathieke manier is dit mogelijk gemaakt en wanneer we winkeliers van hun laatste cou vertjes afhelpen, belopen wij de kans zelf wellicht een fortuin te beërven, terwijl we de zekerheid hebben, dat we onze medemensen door middel van deze verrassings actie levensgeluk zullen toebedelen. Prachtig speelgoed Toen de ruim 80-jarige opa Frits van Rens te Meterik, er achter kwam, dat hij bij het aantrekken van zijn jas, zijn portefeuille met f 450 op de grond moest hebben laten vallen, was het al te laat. Zijn 4-jarige kleinzoon Frits had zich reeds over het vreemde speelgoed met de gekleurde papiertjes ont fermd en kWistig het geld laten rollen. Op aanwijzing van de jeug dige geldverkwister heeft men later nog een tientje teruggevonden in de gierkelder, een tientje in de waterput en een briefje van twintig onder een kerseboom. Ook vond men nog een deel van het geld terug In de portefeuille, maar meer dan de helft van de f 450 schijnt de kleine Frits in het brandende fornuis te hebben gestopt. Pas op voor hondsdolheid Een aantal Nederlandse gemeen ten heeft voorzorgsmaatregelen getroffen tegen het gevaar van hondsdolheid. Andere gemeente besturen zijn er mee bezig. In West- Duitsland hebben zich in de laatste weken een aantal ernstige gevallen van hondsdolheid voorgedaan. Het is voor de ministeries van Binnen landse Zaken en Landbouw aan leiding geweest per circulaire bij de provinciale besturen aan te dringen op paraatheid allerwege. De besturen der provincies hebben op hun beurt bij de gemeenten op de noodzaak daarvan gewezen. Pastoor werd koning, maar hij nam de benen. „Nog ene keer schieten en dan gaan we", zei Zondagmiddag pas toor Tijssen van Grubbenvorst, die de plaatselijke schutterij St Jan met zijn aanwezigheid was komen vereren tijdens het jaarlijkse ko- ningsvogelschieten. De pastoor nam de buks, legde zo goed en zo kwaad aan als het ging op een van de twee vlaggetjes die voor hem en de burgemeester als doelwit op de paal waren be vestigd, en schoot... ver naast het vlaggetje. Maar de vogel duikelde wel naar beneden, waarop de pastoor 't onverwachte koningschap, dat hem aldus in de schoot werd geworpen weigerend overhaast de benen nam en de Grubbenvorster schut ters met de reglementaire puzzle lieten zitten, wie nu voor een jaar de koningskroon en de medailles zal moeten dragen. De ronde van Zeilberg voor Guus Willems uit Venray Begunstigd door prima weer en grote belangstelling mocht de Zon dag verreden Derde Ronde van Zeilberg buitengewoon geslaagd heten. Evenals andere jaren waren ook Zondag weer een groot aantal renners aan de start en is het een mooie, faire en vaak spannende strijd geworden, waarin om de vele premies, die de middenstand had beschikbaar gesteld, hard gekampt werd. Na de strijd bij de junioren volgde over 55 ronden de strijd van de senioren, waarin hard gereden werd. Naast de vele Limburgse en Brabantse deelnemers zagen we hier Deurnese favorieten aan het werk als vd. Weyer, de Van Bakels en Frans vd. Heyden. Ook hier werd hevig gesprint om de premies, die weer rijkelijk werden uitgeloofd. In de laatste vijftien ronden wisten Bert vd. Weyer uit Deurne en Guus Willems uit Venray zich definitief los te maken van het peleton en het was toen reeds te zien dat het een eindstrijd worden zou tussen deze twee candidaten. Toen de laatste ronde werd inge luid waren deze twee nog steeds in dezelfde posities, doch toen zij de laatste bocht vóór de eindstreep doorkwamen zagen we Guus Wil lems een voorsprong hebben van ongeveer een wiellengte. Hij werd zodoende overwinnaar. RECTORAAT HEIDE Negende Zondag na Pinksteren. 6.45 H. Communie; 7.30 overl. fam. Jenniskens-Rongen; 9 uur H. Com munie; 10 uur Hoogmis voor Pater de Boer C.M.; 3 uur Lof. Maandag: elke dag 6.55 H. Com munie; 7.30 Wilhelmina v. Meijel. Dinsdag: 7.30 tot bijz. int. Woensdag: 7.30 uit dankbaarheid Donderdag: 7.30 Lamberdina Spee en overl. dochter. Vrijdag: eerste Vrijdag, 7.30 gez. H. Mis t.e.v. H. Hart tot bijz. int.; 7,30 Lof t.e.v. H. Hart. Zaterdag: le Zaterdag, Priester- Zaterdag. 7.30 H. Mis vd. int. vd. jeugd; 6 uur biechten; 7.30 Lof. PAROCHIE CASTENRAY Zondag 9e Zondag na Pinksteren Onder de H.H. Missen 2e col. voor de RjK. Kweekscholen, 10 u. Hoog mis v.d. Parochie, 3 u Lof en Ro zenhoedje. Maandag: 9.30 gez. H. Mis overl. fam. Philipsen-Hoeymakers. Dinsdag: 7.30 Gez. Mis overl. fam. Roelofs-Keysers. Woensdag: 7.30 gez. H. Mis overl. fam. Vissers-Arts. Donderdag7.30 u. laatste van de zeswekendienst Wilhelmina Weys, 7-8 u. gel. tot biechten. Vrijdag: Eerste Vrijdag v.d. mnd. 6.30 H. Com., 7 u. Gest. Hoogmis t.e.v. H. Hart. Na de Mis oefening van Eerherstel en zegen met het Allerheiligste. H. Com. aan de Zie ken. Zaterdag: le Zaterdag v. d. mnd. toegewijd aan de verering v.h. On bevlekte hart v. Maria, 7 u. H. Com. 7.30 u. Gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vr. v. Alt. Bijst. tot int. v.h. die hier voor offerden, 78 u. ge), tot biechten, 8 u. Lof en Rozenhoedje. a.s. Zondag le Zondag v. d. mnd. Onder de H.H. Missen de mndl. bijz. col. v.d. Kerk. van 22 t/m 28 Juli 1955 GEBOREN: vd. Laar Theodora J. M., Overloonseweg 13 Baltissen Wilhelmina H. M., Castenray G 30f Claessens Johanna S.M., Eindstr. 7 Rijbroek Antonius J. M., Burgem. vd. Loostr. 13 ONDERTROUWD: Neuvel Jacobus Petrus, 37 jaren, landb., Spurkt B 19 en Weerts Henrica, 32 jr, Smakterweg 15. Swemers Leonardus M., 31 jr, landb., Wellerlooi F126 en Martens Geertruda W., 28 jr, Kl.-Oirlo F 32 Verstralen Jacobus L. J., 35 jr, sociaal werker, Eindstr. 19 en van de Kaa Anna M. A., 29 jr, jeugd leidster, Leeuwarden. Theeuwen Gijsbertus H. G., 25 jr, leraar landbouwhuishoudschool, te Broekhuizenvorst en Kurvers Hu- berta M., 23 jr. Oirlo E 2. GETROUWD: Hendriks Lambertus Chr., 22 jr, terrazzowerker en Philipsen Ger- truda W. J., 19 jr, fabrieksarbeidster, beiden te Venray. Barents Hendrikus L., 22 jr, con structie-bankwerker en Jans-Beken Hendrika J., 23 jr, fabrieksarbeid ster, beiden te Venray. Dechnar Antonius F. H., 23 jr, boekhouder, te Venray en Boeren Christina M. G., 26 jr, controleuse te Tilburg. Gommans Jan L., 41 jr, chauffeur en Aarts Johanna H. G., 18 jaar, beiden te Venray. Clephas Peter H., 26 jr, onder wijzer en Wismans Maria P. P., 27 jr, beiden te Venray. van Erp Johannes W. M., 24 jr, correspondent te Venlo en Weijs Huberta M. F., 28 jr, te Venray. Met grote vreugde en dank aan God geven wij kennis van de ge boorte van onze zoon René Bij het H. Doopsel ontving hij de namen Rutgerus Henricus Martinus L. M. VAN ELFEREN M. P. M. VAN ELFEREN— SCHAEFFERS Oploo, 26 Juli 1955 Vloetstraat 10b Dankbetuiging. Voor het medeleven bij de ziekte, het overlijden en de begrafenis v an onze dierbare dochter, zuster, tante en nicht Mina van Meijel, betuigen wij onze oprechte dank; bijzonder dank aan de Zusters vh St. Elisabethzlekenhuis, H.H. Gees telijken, de buurt en Begrafenis onderneming Goumans. Namens de familie, W. van Meijel Oude Oostr.weg 23 Voor de vele blijken van belang stelling ondervonden bij ons hu welijk, zeggen wij, mede namens wederzijdse familie, hartelijk dank. H. Odenhoven J. Odenhoven-Portengen Amsterdam-W. Postjeskade 141 IV Venrays Mannenkoor Staat in uw lot geen enkele hóófd letter, dan is het een niet. In de prijswinnende loten staan de vol gende hoofdletters le prijs VDK VMIC 2e prijs VDK 3e prijs VMK 4e en 5e prijsVD 6e 7e en 8e prijs VM 9e tm 16e prijs DM 17e tm 23e prijs: D 24e tm 40e prijs M Prijzen afhalen vóór 3 Aug. Van 7 t.m. 15 Aug. wegens vacantie A. GOOREN, Rijwielen Oh ze Red ame Droge magere ham 100 gr. 50, 250 gr. 120 Tongworst 250 gr. 55 Vrijdag en Zaterdag: Braadworst 500 gr. 1.35 Voor de a.s. Kermis onze kwaliteit weer best en de prijzen.... zeer laag. Bestel tijdig en U behoeft niet te wachten. LERARES zoekt per Sept. grote zonnige kamer liefst ongemeub., gestoff. en met kachel of verwarm. Liefst omgeving Meisjesgymn. Brieven, gaarne met prijsopg. voor met of zonder pens., onder no. 277 bureau van dit blad. voor dag of voor dag en nacht. AdresMevr. Woltersv.d.Veen, Kaldenkerkerweg 39, Venlo. Biedt zich aan liefst in Venray. Br. onder nr. 729 bureau v.d. blad Te koop z.g.a.n. kinderwagen f 25.- J. Verhaegen, Buitenweg nw. 1 Te koop partij zware biggen J. Künen, Veulen H 26. Te koop een dames-en een herenfiets samen f 75.- F. van Elswijck, Kruisstraat 18 2 x bellen Te koop zoete lupinen J. vd Winkel, Smakt Te koop 2 tomen zware biggen en eetaardappelen Ant. Voermans, Leunseweg 16a. VERMIST uit weidein de Spurkt 2 weibeesten 1 jaar, veel rood, 8 md. veel wit. Gaarne bericht aan J. Joosten, Lull C 19. Te koop vet kalf, vet rund en vette koe Th. Jacobs, G 12 Castenray. Te koop Kaptein Mobylette en handnaaimachine Kempweg 34. Te koop toom biggen Fr. Mulders, Paardenkopweg 14, Veulen. Te koop kinderwagen op hoge wielen zo goed als nieuw Hendriks-Kessels, Overloonseweg B 27a Venray. Te koop partij biggen J. Poels-Bouten, M 85 Weverslo. Te koop 220 are haver met gerst op stam. P. Slits, Lange weg 26. Te koop prima zoete lupinen P. H. Janssen-Franssen, Heide L52 TE KOOP 2 tomen zware biggen W. Willems-Loonen, Leunen K 40 Te koop toom zware biggen G. Aris, Endepoel N 20, Merselo Te koop toom biggen Kind. Thissen, Lorbaan-Veulen. Te koop dragende zeugen le 2e en 3e worp 100 kg spurriezaad M. H. de Bruijni, Scheide K 91. Te koop 4 zware biggen A. Smits, Overbroek. Te koop 5 hoogdr. RvJ zeugen H. Jenniskens, Paardenkopweg 9 Ysselsteyn, Telef. 2. Kostheren gevraagd en dame voor zit-slaapkamer. Adres bureau van dit blad. Geregeld te verkrijgen H. Reijnders Zn., Smakt B 3, Tel. 263 Maashees. A.s. Maandag 1 Augustus voor ingeleverde bonnen 's avonds van 8—9 uur bij F. Swinkels, Maasheseweg 9 GEVRAAGD voor de Kermisdagen flinke hulp in huis die goed kan koken. P. Schellen, Henseniusstraat. GEVRAAGD per 1 Aug. hulp in de huishouding voor d. of d. en n. in klein gezin. Mevr. Dr. Havermans, Stations weg 47. GEVRAAGD net dagmeisje bov. 17 j. Vollebergh, Eindstraat 13. Kan geplaatst worden een J. Theuws, Schildersbedrijf. GEVRAAGD Gebr. Backus, Stationstraat 23

Peel en Maas | 1955 | | pagina 2