T Wasmachine Centrifuge Arbo Het Warenhuis Opruiming slechts 0 dagen Luk- en (oetbemiezen mmam iked iamond Queen Jos. Woltering, Venlo OPRUIMING ^amsckuuiinq Custers' Zaadhandel Poeés' Rifuiieêkandei fa, P. fPoaten Locomotief Germaan Magneet tyóelb l\x[meikandei van Dames- Heren- en Kinderschoenen *th. Aiiaenó- K i osman LUXOR -THEATER *lhe Cf fa. M. Derks-Camps Geslaagd Hij of zij mooie sierlijke en solide fiets I Tevens Opruiming in LEDERWAREN enz. IVienwe uitbreidingsplannen in Venray a.s. Donderdag 28 Juli van 2 - 5 uur in „De Burggraaf" 10 pet. korting. verboden is straten of tuinen te besproeien met een slang. Serradella, Lupinen, Knolzaad, Spurriezaad, Incarnaatklaverenz Gras- en Klaverzaden voor kunstweide en blijvend weiland LOCOMOTIEF GERMAAN BATAVUS VULKAAN in de speciaalzaak Grote Markt 7 die bij L. Maessen, Langeweg be gint, waaraan dan bedrijven kunnen worden gebouwd, echter zonder woningen. De woningen, die bij deze bedrijfsgebouwen horen, moe ten ofwel aan de Merseloseweg of aan de Hoenderstraat worden ge bouwd. Dat is het dan wat de bestaande wegen betreft. Zoals de tekening aangeeft, zijn er echter wat nieuwe wegen meer geprojecteerd. Allereerst is dat de verbindings weg vóór langs de Henseniusschool naar de Hoebertweg. Aan deze weg komt allereerst een plein te liggen en verder een blok, dat bestemd is voor openbare gebouwen, zoals kerk en scholen. Het ligt immers in de bedoeling, dat in dit plan een nieuwe parochie wordt gesticht en in dit blok is ruimte gereserveerd voor een kerk en mogelijke scholen. Langs de nieuwe Vlakwaterweg zijn dan woonblokken geprojecteerd, met verbindingsstraten. De gestippelde blokjesduiden aan, dat ook hier weer aan de nodige groen-versiering is gedacht. Ook langs de nieuwe Kruitweg vinden we weer woonblokken met verbindingswegen. In de tussen Vlakwaterweg en Kempweg gelegen blokken aan de kant van de Langeweg is ruimte gelaten voor winkels en bedrijfs panden met woningen. Het spits toelopende blok aan de Hoebertweg tussen Kruitweg en Kempweg krijgt een andere be stemming. Hierop is plaats voor een openbaar gebouw en bovendien is hier ruimte gereserveerd voor een kinderspeelplaats, waarvoor zo dikwijls is gevraagd geworden. Het is als het ware een inleiding op een recreatieoord. Voor het overige (dus tussen Merseloseweg en Kruitweg) zijn weer woningblokken geprojecteerd, waarbij dan weer de blok gelegen aan Merseloseweg en Langeweg bestemd is voor winkels en bedrijfs gebouwen met woningen. De vierhoek Hoebertweg, Merse loseweg, Langeweg en Verbindings weg Henseniusschool, wordt in de lengte doorsneden door een straat, welke de Henseniusschool-straat en de Merseloseweg verbindt. Deze komt op de Merseloseweg uit aan het einde van de daar staande noodwoningen. Zoals men ziet is er aan de groen- versiering van dit gehele vierkant alle aandacht besteed, zodat hier geen sprake zal zijn van een op eenhoping van woningen, integen deel ruimte en daarmede licht en lucht in voldoende mate aanwezig blijft. De blokken langs de Langeweg worden zoveel mogelijk gereser veerd voor particuliere bouw. De blokken langs de Hoebertweg voor woningwetbouw, waarbij vol doende rekening is gehouden met tuintjes van ongeveer 20 m diepte. vervolg van pag. 1 Vooral in de 3 blokken die op en langs de Kruitweg liggen, valt een schitterende groepering der wo ningen op, waarbij de binnenwegen zijn teruggebracht tot flinke fiets paden. Van het stuk gelegen lussen Hoen derstraat, Langeweg en Merselose weg is verder weinig nieuws te vertellen. We zien de nieuwe verbindings weg tussen Hoenderstraat en Mer seloseweg en dat de stukken tussen deze laatste en de Langeweg be stemd zijn voor bedrijfsgebouwen hebben we boven al gemeld. Meer voorlichting We kunnen ons voorstellen, dat menigeen, die deze kaarten bekijkt, toch wel even met de ogen knippert en zich afvraagt, waar dat in 's hemelsnaam naar toe moet en dat anderen vele vragen bij zich voelen oprijzen. We zullen dan over de zorgen van degenen, die in deze plannen grond hebben liggen, nog niet praten. Met hen zal ongetwijfeld nog wel gepraat worden. Maar een ding willen we toch wel opmerken: in dit krantenartikel is, ondanks kaarten en ondanks de meest uitgebreide tekst geen zuiver en goed beeld te geven, van wat komen gaat. Toch lijkt het ons van zeer groot belang, dat niet alleen de grondeigenaren zich eens op de hoogte kunnen stellen van wat ge beuren gaat, maar dat iedere Ven- raynaar een duidelijk beeld krijgt van de toekomst van zijn dorp. We weten, dat deze kaarten ter inzage komen liggen, maar het is o.i. niet genoeg, dat een welwillend ambtenaar op een of ander bureau degene, die de moeite doet naar boven naar het Raadhuis te komen, tekst en uitleg geeft. We geloven, dat met plan-Oost veel moeilijkheden waren voor komen, veel gekanker de kop in was gedrukt, als de mensen eens van tevoren hadden kunnen zien hoe het worden zou. Wat steekt erin, als de Gemeente in de een of andere etalage eens een week haar toekomstvisie op Venray tentoonstelde. We weten, dat er zeer aardige maquettes bestaan, die een duidelijk beeld geven van een en ander, als mede kaarten en tekeningen en van dit geheel zou ook aan niet- betrokkenen een behoorlijk over zicht geven van wat komen gaat. Er wordt dan meer belangstelling gewekt en belangstelling juist voor deze zaken kan er-o.i. niet genoeg zijn. Het zijn zaken die ieder van ons raken en hoe beter men van een ander op de hoogte is, zoveel te meer begrip mag men ook ver wachten. Met geheimzinnigheid e.d. bereikt men hier niets. Nu de kermis in het land komt, zou bij die gelegenheid zeker wel een dergelijke tentoonstelling zeer op prijs worden gesteld. aan spotprijzen. Van nu tot de Kermis kan iedereen ervan profiteren zolang de voorraad strekt. Zie de etalage, ook binnen hebben wij voor U een enorme keuze. Alles wordt bezorgd. Hofstraat-Julianasingel Drie dagen ZATERDAG 8 uur, ZONDAG 5 en 8 uur en MAANDAG 8 uur een meeslepend en groots filmwerk in Cinemascope en in kleuren Een opwindend verhaal in de wijde prairiën, met achter volgingen over heuvels en vlakten, met rappe, kwieke paarden, temidden der grootse natuur. Deze Cinemascope-film maakt een imponerende indruk en boekte overal elders een groot succes. 25 cent prijsverhoging. Reserveert tijdig. 14 jaar. DINSDAG om S uur slechts één voorstelling met de Blauwe Diamant van de Maharadja Avontuur en romantiek in de tropische jungle hevige gevechtenen achtervolgingen. List, intrige, schelmenstuk jes en bravour wisselen elkaar in een overrompelend tempo af. 14 jaar. Zeer voordelige coupons Zomerstoffen Verder geven wij op alle zomerartikelen Op werkmanskleding 5 pet. korting D 3 OOSTRUM De aangeslotenen op de waterleiding wordt erop gewezen, dat het - ingevol ge de Voorwaarden voor waterlevering Overtreders zullen worden afgesloten. De Directie der N.V. Waterleiding Mij. voor Midden- en Noord-Limburg. Voorradig OIRLO Telefoon 807 Een welkom geschenk is een De grootste sortering TOUR- EN SPORTRIJWIELEN vindt U zeker bij ons. In de beste merken zijn wij vertegenwoordigd Ziet U in de etalage niet wat U zoèkt, in het magazijn hebben wij nog een ruime keuze in verschillende modellen. Telefoon 553 Voor een degelijke of van erkende merken met eèn wereldreputatie, naar het meest vertrouwde adres met de beste service Grotestraat 10 Telef. 683 met Sachs hulpmotor dit zijn de brommers die hun belofte houden. De motoren met gegarandeerd de minste onderhoudskosten. Bent U van plan een bromfiets te kopen, komt dan eerst eens bij ons kijken Wij hebben bovengenoemde merken in voor raad en geven U gaarne vrijblijvend advies. Alle merkartikelen tegen spotprijzen Schoenen-Sportartikelen-Lederwaren Schoen- en Kousenreparatie

Peel en Maas | 1955 | | pagina 4