Zang- en Muziekavond Venrays Venrays Mannenkoor en Dameskoor Venrays woningbouw in het geding Show-Dansorkest THE OIRLEANS PLAYERS R.K. Huishoudschool „Mariannm" te Venray Wat brengt Venrayse kermis ZONDAG 24 JULI aanvang 7 uur met medewerking van het Een prachtige avond met vele bekende en nieuwe nummers uit het programma van beide koren, afgewisseld met stemmingsmuziek. Om 10 uur trekking van de grote m— BLIKSEMLOTERIJ Uw kans op een gratis kermis. Een uitgebreid buffet zorgt voor alle dranken en versnapering. Entree 25 cent Entree 25 cent en bovendien een extra verrassing. Komt en steunt uw Venrayse verenigingen. Nieuws uit Venray en Omgeving GROENE KRUIS DONDERDAG SA: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen DB. MAARSEVEEN van 25 Juli t.m. 6 Augustus GEEN consultatiebureau. BEKENDMAKINGEN Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis dat het besluit tot wijziging van de verordening tot heffing van rei nigingsrechten in de gemeente Venray, vastgesteld bij raadsbesluit van 25 Januari 1955, no. 33. bij Ko ninklijk Besluit van 18 Juni jl. nummer 11 is goedgekeurd. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat de verordening op de hef fing en invordering van een bijdrage in de kosten van het spraakonder wijs in de gemeente Venray, vast gesteld bij raadsbesluit van 30 No vember 1954. no 684, bij Koninklijk Besluit van 18 Juni jl. nummer 11 is goedgekeurd tot 1 Januari 1960. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis dat het besluit tot wijziging van de verordening regelende de heffing ener straatbelasting in de gemeente Venray, vastgesteld bij raadsbesluit van 25 Januari 1955, no 31, bij Koninklijk Besluit van 18 Juni j.l. nummer 11 is goedgekeurd. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis dat het besluit tot wijziging van de verordening tot heffing ener rioolbelasting in de gemeente Ven ray. vastgesteld bij raadsbesluit van 25 Januari 1955, no 32 bij Konink lijk Besluit van 18 Juni jl. nummer 11 is goedgekeurd. Bedoelde verordening en besluiten zijn voor een ieder gedurende drie maanden ter secretarie ter lezing nedergelegd en tegen betaling der kosten verkrijgbaar gesteld. Venray, 13 Juli 1955. Burgemeester en Wethouders vmd. A.H.M. Janssen, Burgemeester H. Vorst, Secretaris. Gevonden: grijs kinderjasje, C. de Krijger, Langstraat41; regenjasje, Th. Rozijn Lull C 45; blauwe vulpen, A. Wil- lems, Langeweg 10; bruine porte- monnnaie en sleuteltje, kazerne; gabardine regenjas, wed. Janssen, Merselo M 29; damesportemonnaie met inhoud, C. v. Meijgaarden, St Odastraat 11; kinderportemonnaie met inhoud, van Bracht Oostrum C 4a; doublé damespolshorloge, H. Fransen Beekweg 20; rozenkrans, A. Wijnhoven Past. Ruttenstraat 17; kinderarmbandje, Vermeulen, Sta tionsweg 24c; armband, Bergs, Burg. vd. Loostraat 2; kinderarmband met medaille, Clephas, Beekweg 10. GESLAAGD Bij de te 'sHertogenbosch gehou den examens door de Koninklijke Nederlandse Zuivelbond slaagden: J. Boormans te Leunen voor het diploma Chef-Melkinrichting. M.W. Raymakers te Venray voor het diploma Botermaker. A. van Hoof te Venray en A. Vullings te Leunen, beiden voor het diploma Centrifugist. J.M. Janssen te Venray voor het diploma Consuptiemelkbereider. Voor het examen M.T.S. slaagde te Venlo Fr. van Lelpsig uit Venray en M. T. G. Willems uit Overloon. Op het te Steyl gehouden examen, slaagden voor coupeuse de dames Tiny Derkx en Agnes Groetelaars, Veulen; Toos van Leipsig, Leunen en Tonny Ver stappen, Oirlo. Te Venlo slaagde de heer Loenen uit Leunen, voor 't Practijk- diploraa Machineschrijven. Aan het St Thomas-college te Venlo, afd. H.B.S., slaagde de heer L. Poels, Grotestraat 26. Voor het staatsexamen onder wijzer slaagde te Breda de heer J. Thielen, Langeweg 25. Voor coupeuse slaagde te Valkenswaard: M. Litjens, Merselo, B. Voermans, Leunen, D. Martens, Leunen, G. Janssen, Venray en A. Rutten, Smakt. Op de gehouden MULO examens te Venlo op 19, 20 en 21 Juli slaagden van de Venrayse MULO-school: Theo Lichteveld, Henk van Goch, Tilly Mauer, Rietje Kersten, Tiny Kateman, Diny Jans sen, Antoinette van Haren, Mia Sanders, Ria Janssen, Netty Peters, allen uit Venray, Mieke Maessen uit Ysselsteyn en Wim Verschuren, Overbroek-Leunen. BEKROOND Op de nationale vakwedstrijd voor bakkers te Breda behaalde H. van Meijel een 2de prijs met wittebrood en een 3de prijs met Limburgs roggebrood. Voor zijn inzending ontbijtkoek behaalde F. Laurensse, Maasheseweg een le prijs. Er waren zeer vele inzendingen. Zangkoor uit Venlo naar Venray Zondag 24 Juli zal 't zangkoor der H. Familiekerk in de parochiekerk van Sint Petrus Banden te Venray, de plechtige hoogmis luister bij zet ten met de uitvoering van de Missa Solemnis van Jan Nieland. Tijdens en na de H. Mis zal het koor nog zingen: „O Sacrum Convivium" van Viadana en „Adoro Te" van Willy Geijer. Na een gezamenlijk ontbijt zal een bezoek worden ge bracht aan het Oorlogsmuseum te Overloon. De Venrayse Peel heeft weer schapen Waren er de laatste jaren geen schapen meer in de Peel, thans zijn er onder de gemeente Venray opnieuw twee kudden teruggekeerd en wel op het vliegveld. Hier grazen dagelijks 600 schapen langs de startbanen. Bij deze grote kudde zijn twee herders. Op het vliegveld zijn eveneens twee grote schapen kooien gebouwd. De schapen zijn afkomstig van Deurne. GROTE ACTIE VAN VENRAYS KOREN. Venrays Dames- en Mannenkoor hebben de handen ineen geslagen om eens wat voor hun berooide kas te doen. Ze hebben daarvoor een grote bliksem-loterij op touw gezet, die Zaterdag en Zondag loopt. Dan worden namelijk heel geheimzinnige zakjes te koop aangeboden met een verrassing. Welke dat is, hoort men Zondagavond in een grote show avond, welke beide koren met mu zikale omlijsting geven in zaal Wilhelmina. Daar wordt een luchtig program ma geboden, zonder zware stukken, daar is een goed stukje muziek en men kan er van alles krijgen. Het belooft een echt gezellige boel te worden en nogmaals, men heeft er kans op een gratis Venrayse kermis en vele andere aardige en nuttige prijzen als men in het bezit is van een lot, in de vorm van een zakje. Men moet er wel aan denken, dat men die zakjes dicht laat tot Zondagavond, dan zal men U wel vertellen, wat U er meedoen moet. Onze koren vervullen een belang rijke taak, maar men heeft daar nu eenmaal geld bij nodig. Geld, dat vooral deze verenigin gen zeer moeilijk te pakken krijgen. Door onze steun en medewerking kunnen we hun taak verlichten en we kunnen zelf behoorlijke prijzen daarmee in de wacht slepen. Laten we daarom Zaterdag en Zondag eens extra onze koren ge denken en zeker Zondagavond een bezoek brengen aan zaal Wilhel mina. Om de entree (25 cent) be hoeft men het niet te laten en we tonen zo daadwerkelijk onze sym pathie voor hun werk. MIDDENSTAND EN HARMONIE. Een andere vereniging, die geld best gebruiken kan is Venrays Har monie. De deelnemers aan de Pik- In-Actie zijn van plan hier hun medewerking aan te geven door 't organiseren van een grote avond- straatverkoop braderie. Wat de plannen zijn horen de belangstellenden Maandagavond in Lunchroom Verheugen. 35 jaar Leunense Fanfare De fanfare St. Catharina van Leunen zal op 14, 15 en 16 Augus tus a.s. haar 35-jarig bestaansfeest vieren met een groot tuinfeest. Reeds hebben verschillende vereni gingen op muzikaal en vocaal ge bied hun medewerking aan dit tuinfeest toegezegd. Tevens zal op die dagen het 35-jarig voorzitter schap van de heer P. J. Weijs ge vierd worden. Ernstig motor-ongeluk De motorrijder vd. V. uit Venray kwam te Leunen met zijn motor in de greppel langs de weg terecht. Zijn moeder, die als duo-rijdster meereed, kreeg hierbij verschillende inwendige kneuzingen en brak 'n arm. Zij werd naar het ziekenhuis overgebracht. A.s. Dinsdag begint de Retraite voor Moeders op „Jerusalem'* Alle Moeders, die zich hiervoor opgegeven hebben (of dit nog doen vóór Zondagavond) kunnen mee doen met de retraite, met die zo mooie dagen van bezinning op „Je rusalem". A.s. Dinsdagmorgen om 9 uur worden ze in de Kapel van „Jerusa lem" verwacht, voor de H. Mis, waaronder ze te communie kunnen gaan. De ingang van „Jerusalem" is in de Eindstraat. Men moet boterhammen mee nemen voor heel de dag, tot 5 uur uur 'smiddags. Koffie of thee zal op „Jerusalem" worden verstrekt, Men kan ook een boek meenemen of een handwerkje voor de vrije tijd. U zult zien, dat het werkelijk mooie en prettige dagen zijn, waar U veel nut en plezier van zult hebben. Heden Jeugd-H. Familie. De bijeenkomst van de Jeugd-H, Familie, die de vorige week niet goed door kon gaan vanwege de voetbal-match, zal heden Zaterdag avond om half 8 in de Parochie kerk plaats hebben. Men gelieve de kaart mee te brengen, die de vorige Zaterdag reeds bezorgd werd. Eerste plechtige H. Mis Het kerkdorp Ysselsteyn heeft na zijn 30-jarig bestaan de eerste neomist, n.l. pater Spreeuwenberg, die de afgelopen week tot priester werd gewijd. Zondag a.s. zal de pas gewijde in zijn parochie de eerste H. Mis opdragen. Overal is men thans druk bezig de eerste priester uit deze plaats een warme ontvangst voor te bereiden. Automatisering De drie kerkdorpen van Venray, n.l. Ysselsteyn, Oirlo en Castenray zullen binnenkort automatisch be reikbaar zijn, op het telefoonnet. De nummers van de abonne's zijn reeds in de nieuwe gids opgenomen. Ook is men bezig de nieuwe toe stellen te plaatsen, Ernstig ongeluk De 15-jarige v. V. uit Merselo wou Maandag een riem, die van de dorsmachine afgelopen was weer op de lopende motor aanbrengen. Zijn hand werd daarbij gegrepen door de machine en zodanig ge kwetst en verwond, dat niet alleen zijn hand, maar ook zijn arm op enkele plaatsen gebroken was. In ernstige toestand is hij overgebracht naar het Ziekenhuis. Men vreest voor het behoud van zijn hand. Tentoonstelling B.L.O.-school Afgelopen week gaven de leer lingen van de B.L.O.-school ge tuigenis van hun kunnen in een grote tentoonstelling, welke op St. Jozef was georganiseerd. Rector Mans en Dr. Veraart, hielden bij de opening een spreek beurt, waarin zij nog eens duidelijk het werken en streven van het B.L.O. naar voren brachten. Dan bezochten de ouders en be langstellenden de tentoonstelling, die werkelijk verbazing wekte door de prachtige stukken, die waren geëtaleerd. Hier waren werkstuk ken bij, die vele ouderen en er varener in handenarbeid beschaamd deden kijken, want iets dergelijks had men nooit verwacht. Uit alles bleek met welk een toe wijding de leerkrachten hun leer lingen een en ander hadden bijge bracht en hoe vol ijver deze kinderen hun werk hadden gedaan. Het is jammer, dat de organisa tors deze tentoonstelling niet open baar hadden gemaakt, het zou voor vele Venrayse mensen, die het B.L.O. nog altijd met een scheef oog be zien, een uiterst nuttige en leerzame middag zijn geweest. ONGELUK Th. op het Veulen had het onge luk met zijn vingers tussen de ket ting van een sproeimachine te geraken, waarbij deze ernstig wer den verwond. Verkennerij op stap De Venrayse verkenners zullen dit jaar hun kamp houden in Swal- men, terwijl de welpen hun grotere broers zullen nadoen in- Alverna. Electrificatie van Ysselsteyn Woensdag werd in een bijeen komst te Ysselsteyn de electrifica tie van Peelplan Zuid op feestelijke wijze gevierd. In tegenwoordigheid van een vertegenwoordiger van de P.L.E.M., Pastoor Janssen, Burge meester en echtgenote, alsmede het dagelijks bestuur der Gemeente, werd gedurende een koffiemaaltijd dank gebracht aan de mensen van Peelplan Zuid, die spontaan en be hulpzaam medegewerkt hadden om deze uithoek der Gemeente ook van electrisch licht te voorzien. Burgemeester Janssen feliciteerde Peelplan Zuid van ganse harte met deze vooruitgang en sprak de wens uit, dat nu nieuwe wegen en elec trificatie tot stand zijn gekomen, bovendien de waterleiding niet lang meer op zich zal laten wachten, de toekomst van Peelplan Zuid ver zekerd zal zijn en mede door deze voorzieningen de welvaart daar toe mag nemen. De Voorzitter der L.L.T.B. dankte namens de bewoners van Peelplan Zuid de Gemeente, PLEM e.a. die in prettige samenwerking ook dit ontginningsgebied prettiger be woonbaar hadden gemaakt. De eindles der Landbouwhuis- houdklassen, naaiklassen en pri maire klassen, werd op onze school op 21 Juli j.l., op feestelijke wijze gehouden. Om 2 uur waren aanwezig ker kelijke en wereldlijke autoriteiten, alsmede de ouders van de geslaag den. Er werd begonnen met een mode show. De kledingstukken, als j as- schorten, pyama's, kinderbroekjes, jurken, speelpakjes, plooienrokken enz. die getoond werden, waren allen vervaardigd door de geslaagde leerlingen. De modeshow stond natuurlijk onder leiding van de naaileraressen. Vooral de kleinen onder de „man nequins" oogstten vaak een hartelijk applaus om hun grappige houdingen en spontane reactie. Daarna begaven de aanwezigen zich naar buiten om de rythmische gymnastiek-oefeningen, uitgevoerd door onze leerlingen, bij te wonen. Vervolgens werden de getuig schriften uitgereikt en werd de middag besloten met een gezellig samenzijn, onder gebruik van een kop koffie en een door de leerlingen gebakken tractatie. Diploma 2j. primaire opleiding Arts Maria, Timmermannsweg 8 Arts Helena, Merselo M 63 Claessens Gertr., Oostrum C 61 v. Dijck Carolina, Merselo M 110 Emonts Johanna, Merselo M 18 Hendricks Elisab., Oostrum C 64 Hoedemakers Petr., Mersel.w. 3b Janssen Henrica, Merselo M 83a Kersjes Elisab., Oostrum C 32a Michels Gerarda, Merselo M 117 Michels Maria, Ringweg 8 Madou Petronella, Merselo M126 v. Rijswijk Elisab., Merselo M128 v. Rijswijk Henrica, M 125 Thijssen Anna, Timmermannsweg Tijssen Johanna, Merselo M 101 v. Soest Leonarda, Stationsweg25 Prim, onderwijs 2de leerjaar: Arts Helena, Hoenderstraat 21 Beer kens Maria, Beekweg 6 b Bertrams Johanna, O. Oostr.w. 32 Coppes Agnes, Maash.weg 16b van Els Catharina, Beekweg 6a Janssen Antoinet, Wilhelm.str. 49 Janssen Oda, Langeweg 44 v. Osch Josefina, Akker weg 4a Snijders Grada, P. Ruttenstr. 12 Teeuwen Carolina, Hoenderstr. 82 Tijssen Maria, Langstraat 3 Verhalle Gerarda, 62 Weijmans Petr., B.vd.Loostr. 21 Willems Maria, Vlakwaterw. L 76 Hitipeuw Rachel, Woonoord Vlw. Bistervelts Maria, Leunen K 87 Claessens Johanna, K 94 Deenen Agnes, Wanssum B 11 Dericks Theodora, Spurkt.wegl9 Geurts Hendrica, Smakt B 14 Hagens Johanna, Veulen H 20 Heidens Gertruda, Oostrum C 60 Hitipeuw Lea, Woonoord Vlakw. Jenniskens Gertr., Wieënweg 5 Lit jens Godefrida, Leunen K 107 Marwa Costafina, woonoord Vlbk v. Meijel Catharina, Deurn.weg 3 Min Antonia, Grotestraat 1 Reintjes Petronella, Veulen H 34 Smedts Maria H35b Strijbos Leonora, Castenray F 14 Strijbos Maria, F 13a Vennekens Maria, Veulen H 15 Voermans Wilh., Leunen K 16a Willems Petronella, Leunen K 40 2j. Landbouw-Huishondcursus: Nelly Weijs, Truus Weys, Goen Reint jes, Mariet Martens, Anny Janssen, Anny van Kempen, Mia Voermans, allen uit Leunen; Nelly Volleberg, Oostrum; To Friezen, Lies Zanders en Anny Duijkers uit Oirlo; Toos Willems, Castenray; Mia Deriet, Riek Schraven en Dora Goumans uit Overloon; Thea van Dijck, Mia Rongen, Bernadette vd Hulst en Leni vd Hogenhof allen uit Venray; Anny Janssen, Geijs- teren; Maria Janssen, Heide. Thea Arts, Tiny van Dijck, Mia Gel lings, Mien Janssen, Mia Pubben, Anny v. Rijswijk, allen uit Merselo; Leny Bergmans, Geijsteren; Netje Boekholt, Nelly Coppus, Maria Versleijen, allen Holthees; Lina Geurts en Mia vd. Winkel, Smakt; Tilla Deters, Rika van Hoof, Truus Philipsen, Fien Verstegen en To Willemse, allen uit Ysselsteyn; Mia Hoedemakers en Gonny Peeters uit Venray; Nelly de Hoog, Maashees; Gon Reintjes, Veulen. Naaiopleiding Gonny Aben, Mia Klaassen, Mia Lenssen, allen Venray; Anny Jen niskens, Tony Koenen, Laura van Meijel, Leni van Leipzig en Mientje Willemsen, allen uit Leunen; Toos Janssen en Diny Verheijen, Yssel steyn; Nelly van Meijel, Merselo; Grada Voesten, Heide: Mia Strijbos en Mia Seijkens, Castenray. Voor degenen, die nog niet weten waarvoor ze op het ogenblik aan het sparen zijn volgt dan hieronder een lijstje van de schone instellin gen, die zullen proberen de Ven rayse gemeenschap wat geld uit hun zak te trommelen, bij gelegen heid van de kermis. Dat zijn op de eerste plaats een tweetal viskramen, een tweetal pa tates frites-kramen en de nodige ijskarretjes. Is daarmede de inwen dige mens nog niet genoeg versterkt dan kan men nog terecht bij één hele suikerkraam en één hele no- gatkraam. Maar dan moet men er ook netjes mee ophouden. Dan kan men gaan gokken met bumperspelen, grijparmsport, octo pus en balco-rotor die over twee kermisterreinen verdeeld zullen worden. Houdt men van iets steviger sport dan kan men in de enige schiettent terecht. Voor de kinderen is er het oude en vertrouwde „perdjesspul" weer en voor degenen, die naar hoger sferen wil, zijn er de luchtschom- mels. En wil men dan met alle ge weld zijn geld kwijt, dan wacht daarop de oude en eveneens ver trouwde auto-scooter en zelfs hoe is het mogelijk een spiksplinter nieuw Lunapark, dat ditmaal niet van Janvier afkomstig is maar van een nieuw en onbekend adres. Tenslotte kan men in vijf dans gelegenheden zijn hart ophalen aan de tango's, rumbas en al dergelijks schoons meer. Als de hemel weer een beetje meewerkt en het zonnetje weer als vanouds haar gouden gloed over dit alles zal uitspreiden, dan zaVbij al dat oude en vertrouwde ook de stemming weer als vanouds zijn. De Venrayse kasteleins zullen wel zorgen dat er lafenis voor de dorstigen te krijgen is. Tlieologicum gaat naar Smakt Met ingang van het nieuwe school jaar, begin September, zal het Theologicum der paters Onge schoeide Carmelieten worden over geplaatst van Geleen naar Smakt. Bijna 75 jaar is dit Theologicum te Geleen gevestigd geweest. De snelle groei der Nederlandse pro vincie was er oorzaak van, dat 'n nieuw Theologicum werd gebouwd, waarvoor het ontwerp gemaakt werd door architect P. Schols te Geleen. Van het nieuwe gebouw zijn thans twee vleugels gereed gekomen. Districts-concours handboog District XI van de handboog- schuttersbond zal a.s. Zondag haar derde Districts-concours houden op de banen van de handboogschutterij St. Antonius te Halfweg-Oostrum. Op dit concours, dat het laatste is in dit jaar, zullen de kampioenen van dit district worden aangewezen. Aan dit concours nemen alle hand boogschutterijen van Nrd-Limburg en Oost-Brabant deel. P.D.V. DE ZWALUW Hier dan de uitslag van de vlucht op Java, terwijl elders in dit blad de uitslag van Ampsin te vinden is. 1 91 123 v. Roov, 2 4-46 61 78 J. Kusters, 3 50 104 M. v. Houdt, 5 17 29 33 67 72 Lormans, 6 75 Smits- Vousten, 7 v. Laar, 8 89 117 Jos Vermeulen, 9 10 30 49 Poels, 11 23 52 87 93 St. B„ 12 38 68 G. Jans sen H., 13 77 Gommans, 14 36 53 106 110 H. Arts Zn., 15 41 85 96 Kersten, 16 94 Joh. Janssen, 18 26 31 32 55 64 69 70 98 111 124 J. Ver stegen, 19 74 109 Thijssen, 20 27 28 60 P. en J. Hendriks, 21 62 63 72 112 Coopmans, 24 121 P. Jans sen Gr.. 25 28 J. -v. Hoof, 34 37 43 82 Crooymans, 35 56 J. Janssen, 39 de Riet, 40 51 79 v.d. Munckhof, 42 Jac Verstegen, 54 57 66 118 G. Phi lipsen, 45 83 Boom Zr, 47 119 120 Kleuskens, 48 Vercauteren, 54 59 J. v. Houdt, 65 100 105 123 E. Vermeulen, 71 Kessels, 71 J. Strij bos, 80 G. Janssen O., 84 Ouden hoven, S6 Kousemakers, 88 de Bruin, 90 101 Philipsen H„ 92 107 Servio, 95 H. Strijbos, 97 W. Janssen, 99 M. Hendriks, 102 Tonen, 103 H. Pe ters, 108 Derks, 113 v.d. Broek, 115 P. Strijbos, 116 van Leuken, 122 Maessen. Maandagavond had in Lunchroom Verheugen een vergadering plaats, die was uitgegaan van de woning bouwvereniging St Oda en waarbij waren uitgenodigd de leden van de Gemeenteraad, die voltallig aan deze oproep gehoor had gegeven. Het was de bedoeling aldus voor zitter W. Peeters, om le komen tot een gesprek over de woningnood in Venray, een onderwerp waarbij en Gemeente en Woningbouwvereni ging zeer nauw zijn betrokken. De Woningbouwvereniging had verder uitgenodigd Ons Limburg de Limburgse Bouwvereniging, waar bij ook St Oda is aangesloten. De heer Peeters gaf als voorzitter van de vergadering een overzicht van de stand van zaken. Op de Smakt mocht niet gebouwd worden, in verband met bezwaren Planologische Dienst. Op het Veulen was geen bouw grond te krijgen. In Oirlo zouden eerst 2, toen 6 en nu 4 woningen gebouwd worden, maar de bouwprijs is te hoog. In Ysselsteyn konden 10 woningen worden gebouwd. In Venray zelf werden woningen aanbesteed voor de Oranjestraat (24 stuks) en rond de Hensenius- school (80). De aanbestedingsprijzen waren van dien aard, dat alleen voor de Oranjestraat nog onderhandelingen mogelijk waren, die tenslotte geleid hebben tot de gunning. Voor de Henseniusschool lag men echter ruim5000 gulden per woning te hoog en dit verschil kan niet op gevangen worden door „uitkleding". Men is dus in een impasse geraakt. Op de kerkdorpen kan niet wor den gebouwd evenmin rond de Hen seniusschool. Wat is daarvoor de oplossing? Volgens de heer Franssen van de bouwvereniging Ons Limburg, was dit bouwen een zaak van specialis ten. Specialisten als architecten, specialisten als aannemers. Waar het in het verleden zo was, dat plaatselijke architecten op. dit terrein tekort schoten, bovendien aannemers inschreven, die ook niet als speciale woningwetbouwers in aanmerking kwamen, stelde hij voor deze gehele zaak in handen te geven van de bouwvereniging Ons Limburg, die door geheel Lim burg deze woningwetwoningen bouwt en onderhand precies weet hoe ver ze in deze kan gaan en wat kan en niet kan. Zij moet dus in de toekomst de gehele bouw, als mede de bouwplannen kunnen ver zorgen, natuurlijk aangepast aan de wensen en voorschriften van de Raad. Het moet dus zo zijn, dat niet meer zoals in het verleden de Ge meente bouwt, maar Ons Limburg. Spreker garandeerde, dat Ons Limburg in staat was om de nieuwe plannen voor kerkdorpen en Hen seniusschool begin September klaar te hebben, indien zij de volle ver antwoordelijkheid dragen en de Gemeente zich niet meer met de woningwetwoningbouw bemoeide. De heer Burgemeester had met aandacht de uiteenzetting en con clusie beluisterd. De eerstvolgende B. en W. vergadering zou het ver slag van deze vergadering worden behandeld, waarna een besluit zou worden genomen. ZIEKENTRIDUUM 150 gelukkige zieken hebben ook dit jaar weer enkele prachtige dagen aangeboden gekregen in de vorm van een Ziekentriduum. St. Anna had haar terreinen, kapel en gebouwen weer gaarne ter beschikking gesteld en hoewel aanvankelijk het weer wat betrok ken was, mocht men zeker Woens dag en Donderdag allerminst over medewerking van de zon klagen. Het zijn weer drie mooie dagen geweest, waarin Pater Lohuis op welsprekende wijze onze zieken weer eens een riem onder het hart gestoken heeft en zij allen weer eens een H. Mis hebben kunnen bijwonen, alsmede andere gods dienstige oefeningen. Een leger helpsters en helpers stond gereed om op het minste teken hun hulp aan te bieden om alles zo vlug mogelijk te laten verlopen. Venray's auto-bezitters zorgden voor gratis vervoer, kortom het ging allemaal prachtig en vlot. Men krijgt onder hand routine in de organisatie van een ziekentriduum. Dinsdag droeg de HoogEerw. oud-Deken Berden de H. Mis op, Woensdag Vader Bisschop, die later ook nog persoonlijk de zieken toe sprak en begroette, terwijl Donder dag Pater Gardiaan de H. Mis opdroeg. Zusters en verpleegsters van St. Anna alsmede het Fraters koor verzorgden de gezangen onder de plechtige Loven, terwijl Donder dag in een grote processie de zieken gezegend werden met het H. Sa crament. Drie dagen vol geestelijke vreugde waarvan vele Venrayse zieken volop hebben genoten en waarvoor de organisators en helpers alle dank toekomt. S.V.V.-nieuws Leden van S.V.V. moeten hun ledenkaart uiterlijk Vrijdag 29 Juli a.s. ingeleverd hebben bij J. Kersten, Oostsingel. Leden, die deze kaart niet inleveren kunnen niet opge geven worden aan de K.N.V.B. voor het komende seizoen. Uitslag vau de gehouden Nat. honden-dresseerwedstrijd Zondag j.l. werd wederom de jaarlijkse Nationale wedstrijd ge houden, georganiseerd door de .Verdediger". Doordat velen niets of zeer weinig van deze mooie sport afweten was de belangstelling alles behalve groot. Ondanks de warmte, ook voor de honden, was het een spannende wedstrijd. Jammer was het, dat enkele dresseurs verhinderd waren. De uitslag was als volgt: 1 Ten Haven, Leiden, 269,5 pnt; 2 van de Sande, Tilburg, 262,5 pnt; 3 Kra mer, Den Haag, 231 pnt; 4 Frans sen, Tegelen 209,5 pnt; 5 Peeters, Boxmeer 181 pnt. Extra prijs voor de beste dresseur: van Sande Tilburg. Voor algemeen appèl, eveneens v. d. Sande. Voor beste revierder ging de prijs naar Peeters uit Boxmeer. Jaarvergadering R.K.S.V. „Juliana" Wanssum De R.K.S.V. „Juliana" hield in het afgelopen weekend een druk be zochte Jaarvergadering. Voorzitter LUjens kon in zijn openingswoord blijk geven van 'n gerechtvaardigd optimisme. De geest en de sfeer in de vereniging zijn in ieder geval prima en alle gevoerde acties had den de nodige belangstelling. Van Secr. Vogels kregen bestuur en leden een goed verzorgd Jaar verslag en 'n uitgebreid financieel verslag te horen. Uit het financieel verslag bleek, dat de kas best enige extra versterkingen kan hebben voor het nieuwe competitieseizoen. De kosten der training drukken betrekkelijk zwaar en toch zal men niet mogen versagen. De opkomst der leden is prima en na een half jaar training is reeds enige ver betering van het spelpeil waar te nemen. Voor de financiële commissie werden gekozen de heren H. v. Els» P. v. Els en W. Beterams. Voor de elftal-commissie J. v. Els, A. Lensen en H. Beterams. De aftredende be stuursleden werden allen'herhozen. Duor de betreffende commissie leden werd verslag uitgebracht over de training, de medische sport keuring en de voorbereiding van het kring-Athletiek-tournooi te Wel- lerlooi, op 14 Augustus. Vervolgens vroeg de voorzitter de belangstel ling van de hele Jullana-familie voor het a.s. Tuinfeest. Met een opwekkend woord tot activiteit en discipline sloot de voor zitter deze prettige bijeenkomst. Tuinfeest te Wanssum De R.K.S.V. „Juliana" gaat a.s. Zondag 'n groot Tuinfeest organi seren achter café „Havenzicht". 'n Prima dansvloer van ruim 100 m2 in de openlucht, zal natuurlijk de nodige danslustigen trekken, temeer daar de muziek verzorgd wordt door het bekende „Alte Kameraden-Orkest". Een feërike- verlichting van het feestterrein, een keurig verzorgd buffet en 'n open oog voor de financiële zorgen van Juliana's penningmeester zullen

Peel en Maas | 1955 | | pagina 2