'n Heuglijke dag fytinkuiateiveokziemnq in Venray Dankbetuiging Kinderbijslag kleine zelfstandigen Paarden-fok- dag te Horst. Tentoonstelling Fröbelschool. Zaterdag 16 Juli 1955 No 28 ZES EN ZEVENTIGSTE JAARGANG f ONDERVINDT1 n PEEL EN MAAS CONFECTIE VAI DRUK EN UITGAVE FIRmA VAN DEN MUNCKHOF WFFgRT AH VT>OP VP1V3PAV RN OIUTQTPRK'P'W ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. p. mm. ABONNEMENTS- GROOTESTRAAT 28 TELEF. 512 GIRO 150652 DDIVDliHU V UUn VCPKHI E.1H IJIHO X nUIVEil1! PRIJS PER KWARTAAL f 1.25 Builen Venr«y f 1.45 -urn.im 111 m 11 nu 11niiiiiiini 11111111 iwmminminu MinMiiiuiij H Hartelijk bedank ik allen, die mij geholpen hebben om g P de grote Kindsheid-Missieoptocht van verleden Zondag §p P zo schitterend te doen slagen. Vooral de dames van de g H Naaikrans verdienen bijzondere lof. Ook de Zusters van P Sint Jozef, van Sint Anna, van „Jerusalem"; de Broeders jjg P van Sint Servatius (vooral Broeder Barachus) en ver- g p schillende Paters van het Gymnasium hebben er veel aan P bijgedragen, dat de optocht iets zeer moois werd. Verder bedank ik allen, die een praalwagen hebben g verzorgd (vooral de aannemersfirma's L. Oudenhoven en fi L. Nelissen) of voor wagens hebben gezorgd; hen die de M leiding hadden bij de optocht en allen die zorgden voor m g de grimering en de schilders. Ik wil niemand vergeten bij mijn dankbetuiging, daarom g nogmaals dank aan de Verkenners en Voortrekkers, aan de Zusters van Tienray, aan het personeel van het Sint H Elisabeth-ziekenhuis, aan het Roode Kruis, afd. Venray, P aan hei onderwijzend personeel; de Moeders van de kin- g H deren die zelf een costuumpje voor hun kinderen hebben H 11 gemaakt, de heren Mulders, Hendriks en Hoedemaekers ffj voor het filmen of fotograferen van de stoet, en verder p M allen die hebben meegewerkt en meegedaan, de Harmonie m van Venray en de fanfare van Leunen niet te vergeten, g Weer is eens gebleken, dat we hier in Venray iets heel jj f§ moois klaar kunnen krijgen als allen maar meewerken. g Moge hier in Venray de liefde en ijver voor de Missie g H door deze schone optocht nog meer zijn toegenomen. PATER DOMITIUS. iiiii ii 11 i.i i iiiii iiiiiiii mill i i in 111 ii 1111111 mi i ii ii 11111111 ii liimiiiiiiii WATER Er bestaat wel geen ding van zo normale betekenis, dat toch zo diep in het menselijk bestaan ingrijpt, als water. In vroegere eeuwen en ook thans nog in onontwikkelde gebieden be steedt de mens weinig zorg aan de watervoorziening, maar in de be schaafde landen weet ieder maar al te goed, dat hij aan het water de hoogste eisen moet stellen. Er is een tijd geweest, die nog niet zo lang achter ons ligt, dat men in deze omgeving water ver kreeg uit putten of bronnen, omdat, wat wij nu als moderne waterlei ding kenner, toen nog vreemd goed was. En ook nu is deze toestand nog niec geheel opgeheven, want ander half millioen mensen in Nederland zijn nog verstoten van waterleiding, dat is zowat 13 pet. En hieronder horen ook onze Peel- bewoners. Naarmate de waterbeschaving steeg en de primitieve waterbron nen deels uitgeput, deels vervuild raakten, kwamen de waterleidings bedrijven naar voren om in de behoefte van water te voorzien. Die behoefte is verschillend: in een primitieve landelijke sfeer is het verbruik tien tot vijftien liter per hoofd per etmaal, in de grote steden is het al tot 150 liter ge stegen omdat daar douches, vaste wastafels, closets, wasmachines en warmwaterv o jrzieningen gemeen goed zijn geworden. Venray heeft gemiddeld per hoofd per etmaal 50 liter nodig. Maar dat neemt niet weg, dat zelfs nu nog velen geen waterleiding hebben in onze ge meente en met name Ysselsteyn, om van de Vrede- en Meerselse Peel nog niet te praten. STINKEND WATER Daar zat men van de week weer eens totaal zonder water en heeft men een vrachtwagen moeten charteren om het water in tanks aangevoerd te kunnen krijgen. Iedere 4500 liter kostte aan ver voer f 11. En is er wel water, dan vraagt men zich af, hoe mensen en dieren dat gebruiken kunnen. Want het stinkt gewoon op sommige plaatsen. Het zal duidelijk zijn, dat in een dergelijk uitgestrekt gebied als Ysselsteyn een rendabele aanleg van de waterleiding onmogelijk is. Trouwens dat is Ysselsteyn alleen niet. In het gebied wat de water leidingsbedrijven in Nederland be strijken is nog maar 72 pet. van de bevolking aangesloten en in Venray is dat percentage nog lager, riet Rijk heeft daarom een groots tien jarenplan opgezet om deze „onren dabele" gebieden te helpen. In tien jaren hoopt men die streken van Nederland aan een behoorlijke waterleiding te helpen, waarbij dan het Rijk 65 pet. van de onrendabele kosten voor haar rekening neemt en Provincie en Gemeente ieder 17.5 pet. Deskundigen hebben vastgesteld, dat het .ontbreken van waterleiding wantoestanden op het gebied van de volksgezondheid tot gevolg heeft, het levenspeil van de bevolking laag houdt, de mogelijkheden van de industrialisatie afbreuk doet, de verbetering van de landbouw en veeteelt remt, het risico van kapitaalvernietiging door brand vergroot en de ontplooiing van het vreemdelingen-verkeer belemmert. Dit zijn dan de redenen waarom het Rijk millioënen investeert. Er is echter voor onze Peelbewoners een „maar" aan. En dat is, dat bv. Ysselsteyn eerst rond 1960 gehol pen zal kunnen worden. EERST 1960? Het Gemeentebestuur was en is er van overtuigd, dat dit te lang duurt. Toestanden zoals die daar in sommige gevallen zijn, worden groter en een en ander vraagt van de bevolking te grote offers. Men heeft allereerst gevraagd of Ysselsteyn geen waterleiding kon krijgen als getroffen gebied, waar voor nog een andere regeling geldt en waarin het Rijk alles vergoed. Zo heeft Venray-kom en verschil lende kerkdorpen waterleiding ge kregen. Maar dat bleek in Ysselsteyn niet te kunnen. Deze plaats kwam nu eenmaal niet voor op de indertijd opgestelde lijst en daarvan werd niet meer afgeweken. Een regeling, waar dus anderen van hebben kun nen profiteren, gold voor Ysselstevn niet. Toen heeft men het op een andere boeg gegooid en een en ander klaar proberen te krijgen via de Cultuur Technische Dienst. Deze plannen liepen vlot, tot de begro ting op tafel kwam en bleek dat dan van de bewoners van Yssel steyn een storting gevraagd werd van meer dan f 200.000. Terecht zeide het Gemeentebestuur „neen". Wat anderen niet behoeven te be talen dat de mensen van Yssel steyn ook niet. Men is vervolgens naar de Minis ter van Sociale Zaken gegaan en heeft daar gevraagd of volgens de eerstgenoemde „onrendabele" rege ling niet vroeger gewerkt mocht worden, nl. in dié zin dat de ge meente dan tot 1960 de volle last droeg van deze aansluiting. De Minister is er mede accoord gegaan evenals de Raad, die een en ander in de laatste begroting vond be cijferd. Nu is het wachten op de goedkeuring van Ged. Staten. En deze goedkeuring zal waarschijnlijk er wel doorgaan, immers Minister Mansholt verklaarde in de Vrede- peel al en daar is het water nog stukken beter dan in Ysselsteyn e.o. dat met kracht dient ge streefd te worden naar een aan sluiting op het waterleidingnet van deze streken, die reeds op andere terreinen zovele gemakken moeten missen, die men elders heeft. Tot zolang moeten de bewoners van Ysselsteyn nog wachten. We hopen met hen, dat de laatste „waterwagen" binnen afzienbare tijd zal rijden en dat zij zich dan met een kraan kunnen behelpen. Voor de geschiedenis van Venray is het Zondag 10 Juli weer een grote dag geweest, 'n Stoet kin deren zo kleurig en fleurig, 'n décor zo stijlvol en smaakvol, als er in jaren, misschien nooit te voren, in onze straten te zien was. Hier is meer dan 'n traditie in ere hersteld, hier kwamen toekomst mogelijkheden open, zoals nooit in onze jeugdvorming gedroomd zijn. Om deze gebeurtenis luister bij te zetten, heeft O.L. Heer bovendien een allervriendelijkst zomerzonnetje aan de hemel gehangen. De optocht van de Kindsheid is werkelijk een feest geworden, dat ons lang zal heugen, de kinderen zelf het allereerst. Het was zonder maar een schouwspel voor engelen en mensen. Een spel blijft het ja, maar dan van zeer diepe inhoud. De grote vliegenier Viruly, die ontelbare malen rond de wereld is gevlogen, heeft ooit gezegd: „ik heb als vlieger wel tienduizend keer gezien, dat er nergens ter wereld grenzen te bekennen zijn, dus al evenmin een gordijn van ijzer of bamboe; dat de wereld be volkt is met dezelfde soort mensen, dezelfde soort fietsenmakers, de zelfde soort vaders en moeders". Welnu, O.L. Heer denkt er blijk baar al eender over en aan dezelfde soort mensen wil Hij in Zijn goed heid dezelfde kansen geven. Nu trekt daar 'n stoet kinderen door de straten van Venray 't zijn om de dooie dood geen Peel- hazen, veeleer kleine zielen jagers, misschien in hun klein postuur al grote helden. En die beelden het bruisende leven uit van de Kerk: de Kerk van alle tijden, de Kerk van alle landen, de Kerk van ieder mensen kind, want „wie geloofd zal heb ben en gedoopt zal zijn, die zal zalig worden." Zij tonen de glorieuse tocht der Kerk door' de Rode Zee der ge schiedenis. En de golven van die Zee blijven staan als voor 'n muur. Al beuken de orkanen, die muur blijft staan. Als de rots van Petrus, sterker nog dan graniet. Die kinderen wijzen ons de weg naar de Bevrijding en ook 't hei denkind is bestemd voor dat Be loofde Land. Voor dat heidenkind banen zij de weg, door gebed en door offer, 'n Kinderlijk gebed en een kinder lijk offer, maar daarom niet min der waardevol. Wie weet, is er onder die kin deren één, die keer op keer bijzijn Communie bidt: „Lieve God, maak van mij ook een missionaris. De nood is zo groot en de roep van de Paus toch zo dringend, vandaag wil ik beginnen." Ja, het spel van verleden Zondag is een spel geweest van diepe in houd. We hebben geen tijd gehad om dank te brengen aan het onderwij zend personeel, aan de stille wer kers achter de schermen, om hulde te brengen aan de grote mannen en vrouwen van Venray en omge ving, die in de vuurlinie staan, maar één ding is zeker: de rijke fantasie van Pater Briels en het doorzettingsvermogen van Pater Domitius, heeft in de harten van jong en oud iets losgeslagen van blijvende aard. En dat is de beste dank voor dit schitterende schouwspel voor en gelen en mensen. OUD-CHINA-MISSIONARIS. Voorzitter Geurts toonde zich tevreden over de verrichtingen van de Venrayse Voetbalclub S.V.V. in zijn voorwoord bij de laatste jaar vergadering. De beste plaats voor het eerste elftal van de Noord- Limburgse tweede klassers, terwijl ook de lagere elftallen zonder veel kleerscheuren door de competitie rolden. Het tweede belandde in de middelnoot van de reserve tweede klassers, het derde, dat voor het eerst in de eerste klas onderafde ling speelde, was met de achtste plaats tevreden. Het vierde elftal moest geruime tijd hekkensluiter spelen in de tweede klas onderafd.. maar wist zich in de eindsprint dusdanig te plaatsen, dat Resia II die plaats van haar overnam. De jeugd geeft weer een goed voorbeeld. Al en BI werden kampioen. A 1 mocht zelfs spelen in de finale om de Bisschopsbeker. A 2 werd verdiend 2e en B 2 wist de laatste plaats aan Wittenhorst over te doen. Al met al kan men tevreden zijn over de behaalde resultaten evenals over de groei van het ledental dat van 158 tot 205 steeg. Waar men minder over te spreken was, dat was de financiële positie van de club, die hoewel nog gezond, toch ernstige zorgen baart. De inkomsten bedroegen ruim f 11.000, maar bijna 14 pet. moest hiervan afgedragen worden aan de Ge meente als vermakelijkheidsbelas ting. Van de f 1500.die hiervoor moesten worden afgestaan, heeft men weinig tegenprestaties gezien. Men zal in de komende jaren ernstig streven om dat veranderd te krijgen temeer daar de nieuwe sportvelden veel geld vragen nu de nieuwe competitie start op het nieuwe terrein. Nadat de verslagen van secretaris en penningmeester waren goedge keurd, kwam de bestuursverkiezing aan de orde. G. Janssen en C. Geurts stelden zich niet meer beschikbaar als bestuurslid. Als nieuwe candi- daten had het Bestuur de heren Kremer en P.* Arts (Oostrum) gesteld, die bij acclamatie werden gekozen. Een bestuursvoorstel om een lid Kom ik ook misschien in aanmer king voor kinderbijslag kleine zelf standigen? Welke normen gelden hiervoor? Tot wie moet ik mij wenden? Vragen die gesteld worden door verschillende lezers. Het lijkt ons daarom dienstig, deze materie eens nader te bekijken en wij willen trachten in onder staand artikel de diverse vragen, die zich hier voordoen, op te lossen. De wet, die hierbij te pas komt, is een noodwet, zoals bv. de wet Drees een noodwet is. Er is der halve nog steeds geen definitive houding bepaald in ons wetsbestel. Deze wet ontstond op 1 Juli 1951 en was voor 2 jaren in het leven geroepen. Deze noodwetten moeten regelmatig verlengd worden, totdat ze „wet" geworden zijn. Nu moet men niet denken, dat iedere zelfstandige met kinderen hiervoor in aanmerking kan komen. Dit zou in strijd zijn met het doel: een overbrugging te vormen in de problemen, die een zelfstandige heeft in de strijd om een vrij be staan. Men erkent hiermede dus, dat de middenstand, die vaak voor zo wel varend wordt aangezien, ook zijn puzzles kan hebben, doch beziet anderzijds zeer kritisch deze ont wikkeling. Dit zal blijken uit de voorwaarden, waaraan men moet voldoen, om deze bijslag te genie ten. Deze voorwaarden zijn: le. zelfstandig zijn. 2e. bepaald inkomen hebben 3e. wettige of gewettigde kinderen alsook stief- en pleegkinderen beneden de leeftijd van 16 j. 4e. toeslag vanaf het derde kind. ad le. Zelfstandig zijn sluit hier niet in, dat men niet tevens in loon dienst werkzaam kan zijn, m.a.w. men kan drie dagen per week in looniienst zijnen geniet dan kinder bijslag, geregeld door de Bedrijfs- verzekering en de andere dagen zelfstandig en kan in hierna te noemen gevallen van de Raad van Arbeid bijslag ontvangen. ad 2e. Als inkomen, dat de grond slag vormt voor de kinderbijslag kleine zelfstandigen wordt aange merkt het totaal van de inkomens van de Aanvrager, van zijn echt genote alsmede zijn in bedrijf of beroep werkzame ongehuwde in wonende kinderen. Op het inkomen van een inwonend kind wordt een zeker bedrag in mindering gebracht voor het eigen onderhoud van het kind. van het bestuur in de elftalcommis sie te benoemen werd in die zin overgenomen, dat de elftalcommis sie wordt uitgebreid met twee leden, waarvan een door het bestuur te benoemen. De candidaat van de vergadering was A. Janssen, het bestuurslid zal nader worden be noemd. De andere leden van de elftalcommissie werden staande de vergadering herkozen. De kascommissie werd eveneens herkozen. Kapelaan van Leipzig kondigde in zijn geestelijke opwekking aan, dat binnenkort drie verdiepings- dagen zullen worden gehouden, waarvoor hij de medewerking in roept van alle leden. Over de trainer, leider van het eerste elftal en kaartjes van de interlandwedstrijden zal nog nader door het bestuur overleg gepleegd worden. Als afsluiting van 't schooljaar werd in een afdeling van de fröbel school te Venray een tentoonstel ling gehouden van de werkstukken der kinderen, die ze door 't jaar gemaakt hebben. Deze tentoonstelling toonde dui delijk aan, van welke grote waarde het is, dat onze kinderen de fröbel school bezoeken. Nog te veel wordt de kleuter school gezien als een instelling, waar men de kinderen kwijt kan raken. De paedagogische waarde wordt dikwijls niet erkend. Uit het drukke bezoek van de ouders bleek echter, dat men waar dering heeft voor de vele moeite, zorgen en bekwaamheid van het personeel. Bij deze gelegenheid werd nog maals naar voren gebracht, hoe nodig het is, dat er behalve een lagere meisjesschool, ook 1 een nieuwe fröbel-school gebouwd zal moeten worden. In 't nieuwe onderwijsplan is voor het fröbel-onderwijs op twee leerjaren gepland. In Venray is tot heden, wegens lokalengebrek, maar slechts één leerjaar voor vijfjarigen mogelijk! Benadrukt werd, dat met de meeste spoed een oplossing voor de Venrayse noodtoestand dient te worden gevonden. De tentoonstelling toonde over duidelijk, met welk een toewijding er wordt gewerkt door personeel en peuters. Aan anderen de taak hun dit werken mogelijk te maken! Er zijn echter bepaalde fiscale inkomstbestanddelen, die niet gel den voor deze wet, n.l. onderhouds uitkeringen, kinderbijslag, bijdragen van particuliere of kerkelijke in stellingen van weldadigheid, alsook die van overheidswege. Wat de bedrijfsinkomsten betreft, richt men zich naar de verlies- en winstrekening van het afgelopen jaar. De in het bedrijf op beroep werkzame ongehuwde inwonende kinderen worden qua het inkomen slechts in aanmerking genomen indien en voorzover het een bedrag van f_600 per jaar overschrijdt. Ad 3. In principe wordt slechts bijslag verleend voor wettige of gewettigde kinderen en pleeg- of stiefkinderen beneden de 16 jaar. Toch is het mogelijk, dat ook zij, die in de leeftijd van 1627 jaar vallen er toe behoren, mits hun tijd die normaliter voor werkzaamheden beschikbaar zou zijn, grotendeels in beslag genomen wordt door het volgen van onderwijs of opleiding van opleiding van een beroep op kosten of nagenoeg op kosten van de zelfstandige. Tevens komt men ook in aan merking voor kinderbijslag voor hen, die ouder zijn dan 16 jaar doch jonger dan 21 jaar en tengevolge van ziekte of gebreken het eerste jaar niet in staat zullen zijn om arbeid te verrichten, die meer opbrengt dan 1 derde van hetgeen een normaal mens in die omstan digheden zou verkrijgen. Ad. 4. Toeslag wordt verleend vanaf het derde kind, met dien verstande, dat het inkomen dan maximaal f 3000 per jaar bedraagt. Bedraagt het inkomen f 3200 maxi maal, dan krijgt men eerst vanaf het 4e kind, bedraagt het inkomen f 3400 maximaal, dan eerst vanaf het 5de kind etc. Het bedrag is 'voor het le kind waarop aanspraak bestaat 32 cent per dag, voor alle volgende 46 cent per dag. Een gezin met 6 kinderen, waar van het inkomen dus f 3340 per jaar bedraagt, krijgt dus kinderbij slag voor 2 Kinderen en wel 78 ct. per dag of f 4.58 per week. Zoals U ziet wordt de Zondag ook voor de uitbetaling van de kinderbijslag niet als werkdag be schouwd. Deze kinderbijslag wordt geregeld aangezien het een noodwet betreft door de Raden van Arbeid, waartoe men zich dient te wenden, indien men meent, hiervoor in aanmer king te komen. Hiertoe dient men een formulier tot verkrijging van K.B., dat U wordt verstrekt om in te vullen en in te zenden. De uitbetaling geschiedt 3 maan delijks, achteraf na inzending van een z.g. kinderbijslaglijst. Volledigheidshalve dienen wij nog te vermelden, dat iemand, ook al valt hij qua inkomsten toch onder deze wer, geen recht op kinderbij slag heeft, indien hij een zuiver vermogen bezit van f 30.000.of meer bij 3 kinderen. Voor elk kind meer geldt een meer-vermogen van f 5000.s Tenslotte adviseren wij hen, die voor deze kinderbijslag menen in aanmerking te komen, nog alle beschikbare gegevens nauwkeurig te verstrekken, omdat dit hei: spoedig verlenen van het gevraag de versnelt. Dat de Noord-Limburgse paar- denstapel er zijn mag, werd weer eens ten overvloede bewezen op de Dinsdag in Horst gehouden Fok- dag. Ondanks de grote hitte waren niet alleen de paardenfokkers en -liefhebbers uit Limburg in grote getalen opgekomen, maar ook de „pèrds-kels" uit Brabant en Zee land en uit het buitenland. Over de kwaliteiten van het aan gevoerde fokmateriaal waren èn jury èn bezoekers tevreden. Nog steeds blijkt de kwaliteit op zeer hoog peil te staan en wordt het fokmateriaal nog immer zeer streng geselecteerd. Wie trouwens de trotse vader - paarden heeft zien staan, kan ook moeilijk iets anders verwachten. De handel was niet groot, maar er werden flinke prijzen geboden. Men fluistert zelfs, dat hengstveulens van de hand zijn gedaan voor ruim f 1400.— Al met al heeft ook deze fokdag weer bewezen, dat onze Noord- Limburgse fokkers nog steeds hun mannetje staan en dat de fokkerij niet alleen goede resultaten op levert, wat betreft het materiaal, maar ook in de portemonnaie en daar is het tenslotte toch om be gonnen. Cat. I Merrieveulens geb. in 1955 vanaf 10 Mei. 3c Hermine van Kempkesberg, L. Janssen, Ysselsteyn. 3d Costaude- blna van Couwehoeve, M. Geurts, Smakt. 3f Nicolien v. Porterhoeve, P. Loenen, Leunen. Cat. II idem tot 5 Mei. 2a Roos v. Halfweg, P. Lltjens, Geysteren. 3a Treesje, J. v. Tilburg, Veulen. Cat. Ill idem geb. in 1954 (kleine maat) lb Josefina, Wed. P. Bouten, Oostrum. 3a Nicoline v. Halfweg, P. Litjens, Geysteren. 3b Betje G. Wolters, Oostrum. (Grote maat) lbNicolien v. Cou wehoeve, M. Geurts, Smakt. 2b Stella v. Coppushoeve, K. Kunen. Geysteren. 2c Charlotte v.d. Heihof, J. Droesen, Heide. (Middelmaat) lb Wilhelmina van Genegenterhof, J. Rutten, Wanssum 2a Finie v. Halfweg, Gebr. Burgers, Veulen. Cat. IV merrieveulens geb. in '53. (grote maat) lb Irma v. Veldzicht, W. v. Dijck, Oostrum. 2a Ivonne G. Wilms, Veulen, (middenmaat) la Doortje van de Nieuwenhof, P. Hendrix, Geysteren. 2b Costolina v. Zeldenrust, P. Duy- kers, Castenray. 3a Nicolina van de Steeg, Gebr. Loonen, Leunen. 3b Mia v.d. Johannahoeve, A. Bovee, Veulen. 3c Paulien W. Thielen, Cas tenray. (kleine maat) lb Annie v. Gref- feling, Jos Volleberg, Wanssum. 2a Mia v. Costaud, P. Rambags, Cas tenray. 2b Hermine van Nico, M. Volleberg, Wanssum. 3a Anny van Duykershof, H. Jenniskens, Wans sum. Cat. 5 Merriën geb. in '52 (kl. m.) 2c Hermine van Eyk, L. Janssen, Ysselsteyn. 3a Elza Beukenpolder, G. Gerrits, Kl. Oirlo. (Grote maat) lb Hermien van Nicora v. Smakt, J. v. d. Winkel, Smakt. 2b Nicolina v. Greta, Kind. Bom, Leunen. 2c Nicolien v. Hovers- hof, J. Geurts, Heide. 3a Anny van Brienshoek, G. Direks, Scheide. Cat. VI Merriën geb. in 1951-'52. (kleine maat) 2b Rosalie v. Veers, L. v. Asten, Ysselsteyn. 3b Marie v.d. Kuyper, A. Janssen, Leunen. 3d Lotje, W. Verstraaten, Merselo. (Middenmaat) lb Rozettev. Sme- tenhof, J. Janssen, Veltum. 2a Rika v. Infernal, P. v. d. Beuken, Yssel steyn. 3a Castrina v. Wevershoek, J. Jonkers, Oostrum. (Grotemaat) 3c Nicoline v. Huis- manshof, P. Verheyen, Ysselsteyn. 3d Nicolien Swart, P. v. Well Ys selsteyn. Cat. 7 Merriën geb. in '49 '48 '47 (kleine maat) la Paula v. Janslust, L. v. Osch, Heyde. lb Aaltje, J. Derkx, Heyde. 2a Corrie, W. Jen- neskens, Merselo. 2b Jeanne v. Jans lust, P. Rongen, Venray. 2c Irma van't Zwartwater, J. Wiilems, Oirlo. 3a Berta, Christ Kessels Merselo, 3c Alida, J. v. Osch, Leunen. (middenmaat) 2c Elly van Nico, G. Peeters, Oostrum; 3b Nelly vd. Brakken, J. Strijbos, Castenray; 3c Nicoline v. Schadijk, Kind. This - sen, Veulen; 3d Rosa v. Eikelenbos, L. Janssen, Ysselsteyn. (Grote maat) la Hermien van Nicolien, J. vd. Winkel, Smakt; lb Nora vd. Nieuwenhof, P. Hen drix, Geijsteren; 2a Emma, idem idem; 2c Toos v. Albert, H. Stip hout, Ysselsteyn; 3e Nicora v.h. Zwartwater, P. v. Tilburg, Yssel steyn. Cat. VIII. Merriën geb. in 1946 en vroeger, grotemaat: la Nicolien v. Heibloem. Gebr. Burgers, Veulen 2d Annie v. Porterhoeve, P. Loenen 3a Brunette v. Veers, P. Timmer mans, Leunen. Kleine maat: la Nicolina, W. v. Dijck, Oostrum; lb Èmma v. Snip penhoeve, J. Duykers, Oirlo; Resi v. Siemushoeve, J. Nelissen, Oirlo; 3d Liza v. Berg en Dal, M. Geurts, Smakt. Cat. IX. Hengstveulens, geb. in 1955 vanaf 1-5: lb Albion v. Josie, H. Janssen, Geysteren; 3a Constant v. Heihof, J. Droesen, Heide; 3b Albion v. Brienshoek, Leunen K 38. Cat. X. Hengstveulens, geb. in 1955 tot 1-5: 2c Costaud v. Kemp- kensberg, L. Janssen, Ysselsteyn; 3c Jan vd. Beek, W. Verstraaten, Merselo. Cat. XII. Hengsten met afstam melingen: 1 Costaud de Marche; 2. Honved, beide v. Hengsten-Ass. Vooruitgang. Kampioen-Merrie: Leentje van 't Schoor, J. Hendrickx, Meerlo. Nieuws uit Venray en Omgeving Geslaagd Aan de M.T.S. te Heerlen slaagde in de afd. bouwkunde, onze dorpsgenoot Gerard Oudenhoven. De gemeente-ambtenaar P.A. Janssen uit Overloon, slaagde voor het examen archief verzorging BII. OIRLO. Bij de „Stichting Exa mens van de Georganiseerde Land bouw" slaagde te Utrecht, onze dorpsgenoot J. M. Baten Gzn, voor het diploma: Landbouwboekhouden en Bedrijfsleer. BEL OP BIJ BRAND No. 392

Peel en Maas | 1955 | | pagina 1