Een drieling geboren Grote Kindsheid- Optocht in Venray. Ouders... Menners-leven! Zondag 10 Juli, nam. om 3 uur Jaarvergadering Dekenaal Sociaal Charitatief Centrum. Uit„Peelen Maas" Film-agenda Ingezonden Zaterdag 2 Juli 1955 No 26 ZES EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS f CONFECTIE VAN Vé "EEN RIJK BEZIT DRUK EN UITGAVE F1R».A VAN DEN MUNCKHOF WPPKHT VflHR VPNRAV CIU HMSTRPIfPN ADVERTENTIEPRIJS 8 cl. p. mm. ABONNEMENTS- GROOTESTRAAT 28 TELEF. S12 GIRO 150652 TÏBEiAdLAU V UUI\ VCllKAI £>i\ UlVlj 1 I\UIvCn PRIJS PER KWARTAAL f 1.25 Bnlten Venray f 1.48 Een oude traditie hersteld Het moet al twintig jaar geleden zijn, sinds wij hier in Venray voor het laatst een grote Kindsheid-Optocht gehad hebben. Wij willen die traditie weer voortzetten, maar naar we hopen, zullen we nu met iets mooiers voor de dag komen, dan vroeger het geval schijnt ge weest te zijn. Het zal nu een Kinderoptocht zijn, waar uitsluitend kinderen tot 14 jaar aan meedoen, wat niet wil zeggen, dat het kinderachtig zal zijn. Het zal geen optocht zijn, waar allemaal heel kleine patertjes, zustertjes, Chineesjes en nikkertjes achter elkaar lopen zonder enig verband, zoals dat vroeger wel eens geweest moet zijn. Neen, het zal een echte Missie-Optocht worden, waar lijn inzit en waar iets van uitgaat op de kinderen die meedoen, alsook op al degenen, die er naar zullen komen kijken. Dat hebben de initiatiefnemers zich vanaf het begin vast voorgenomen. DE OPZET. De opzet van de Kindsheid-Optocht is om het Missiewerk voor de kinderen en ook voor de groteren zo sprekend mogelijk uit te beelden. In het begin van de optocht wordt uitgebeeld, dat Christus ons allen oproept om mee te werken, dat alle volkeren mogen gaan be horen tot de éne Heilige Kerk, waarin ze God, onze Vader, moeten eren en dienen, om zo tot hun eeuwig geluk te geraken. „De opvolger van Petrus roept ook U", zult' U kunnen lezen op een spandoek, dat voor de Paus-groep wordt uitgedragen. Dan wordt in meerdere groepen de geschiedenis van het Missie werk uitgebeeld: o.a. St Petrus, die de eerste heidenen in de Kerk opneemt; de eerste geloofsverkondigers in ons land, St Willibrord, St Bonifatius en St Servatius met" enige Germanen; St Franciscus van Assisië, predikend voor de Sultan; St Franciscus Xaverius, die al maar prekend en dopend, de Apostel van China werd. Als afsluiting zien wij een groep „Arm China", waar op 't ogenblik de rode duivels alles in het werk stellen om de Kerk van Christus te vernietigen. Dan wordt in verschillende groepen op praalwagens het werk van de Zusters en Broeders in de Missielanden getoond. Op een span doek is in grote letters te lezen: „De oogst is groot, maar arbeiders te weinig In de volgende groepen wordt voorgesteld wat de kinderen als actieve leden van de H. Kindsheid moeten doen. Eerst wordt op een praalwagen de kindsheid van Jezus uitgebeeld, waaraan alle kinderen van de H. Kindsheid een voorbeeld moeten nemen. Een volgende groep heet „Samenwerking" en bedoelt weer te geven, dat elk katholiek kind zich het lot van de arme heidenkinderen moet aantrekken en voor hen moet bidden en offeren. Dan zien wij ook de bekoorlijke groep van de „kleine H. Theresia, Patrones der Missies", die in haar jonge leven zoveel heeft gebeden en geofferd voor de Missie. Er zal ook een grote collectebus te zien zijn, die ons er aan her innert, dat kinderen dikwijls zo edelmoedig hun spaarcentjes afstaan voor de Missie. Op 'n kleine wagen zal ook het zg. „brokkenwerk" (zilver papier, postzegels enz. sparen) onze aandacht trekken. Een wagen, waarop een paalwoning met kleine Papoea's, zal de kinderen aansporen steeds ijverig „de Kleine Apostel" te lezen. Dan komen er ook groepen, die de „Memisa" en het nog veel noodzakelijker „Sint Petrus'-Liefdewerk" uitbeelden. Als slot volgt dan een schitterende wagen „de triomf van het Kruis", voorstellent dat Christus zal overwinnen, ondanks alle tegen stand van de duivelse machten. IJet zal worden: één Kerk, die alle volkeren omvat. Dit zijn nog maar de grote lijnen. De volgende week zal heel de stoet uitvoerig met de nodige toelichtingen in dit blad worden afge drukt. Wie er allemaal aan meewerken? Honderden kinderen uit Venray zullen deze kleurige en fleurige stoet vormen. Er zijn natuurlijk ook vele groten, die meewerken om deze grote optocht ordelijk te doen verlopen. Velen werken achter de schermen, o.a. de dames van de Naaikrans, die zoveel moeten naaien. De onderwijzers en onderwijzeressen, die hart hebben voor de jeugd, hebben bijna allen enthousiast hun medewerking toegezegd voor het goed verlopen van de optocht. Als ook de leiders en leidsters van onze Jeugdbeweging en de grotere zelatricen van de H. Kindsheid. Twee harmonieën zullen de stoet met muziek opluisteren. De verschillende kloosters en gestichten van Venray en zelfs van Tienray hebben een of meer groepen met 'n praalwagen geheel of ge deeltelijk voor hun rekening genomen. De aannemersfirma's Nelissen en L. Oudenhoven verzorgen de eerste en de laatste praalwagen, die ontworpen zijn door een reclame-tekenaar van naam uit Venray. De buurtverenigingen zullen ook voor twee praalwagens zorgen. De Verkenners komen voor de dag met een paalwoning op 'n wagen. GELD IS NOODZAAK! Het heeft natuurlijk geld gekost om de vele costuums te naaien of te huren. We zullen het daarom aan de beleefdheid van de ouders overlaten, om zoals op andere plaatsen (en hier vroeger ook) de ge woonte is, een kleine bijdrage te geven, wanneer een of meer van hun kinderen op school worden aangewezen om met de optocht mee te doen en hun daarvoor door ons een costuum moet worden ver schaft. De bijdrage zal minstens 50 cent moeten zijn: dat is niet te veel, de kinderen hebben er veel plezier van. Wie meer kan geven, geve natuurlijk meer, het is voor de goede zaak. Kinderen uit heel grote gezinnen behoeven nog niet eens 50 cent mee te brengen. GEBED IS HOOFDZAAK Aan deze feestelijke optocht moet ook een geestelijke voorberei ding voorafgaan, een week van gebed voor de Missie. Want gebed voor de Missie is hoofdzaak. Als de kinderen deze week vóór de optocht goed bidden voor de Missie, zal de feestelijke optocht er een waardige bekroning van zijn. Dan zal Onze Lieve Heer ook plezier hebben in dit Missiefeest en op de Zondag van de optocht naar we hopen ook zorgen voor mooi weer. Daarom zouden we graag zien dat de kinderen de komende week elke dag de H. Mis bijwoonden voor de Missie. Wij wijzen er hier tevens op dat er heel mooie kerkboekjes met allerlei Misgebeden voor de Missie verkrijgbaar zijn op de school voor slechts 35 cent. Dit kerkboekje heet: „Biddende Kindsheid". Elke Dinsdag bidden de kinderen in de Parochiekerk in de H. Mis van half 8 allen gezamenlijk uit dit boekje de Misgebeden voor de Missie. Bestelt dit boekje op de school. Op deze vijfde jaarvergadering van het Dekenaal Sociaal Charita tief Centrum waarvoor wij meer belangstelling hadden verwacht hield de Voorzitter de heer Lau- rensse een inleiding, waarin hij wees op de belangstelling van kerkelijke en wereldlijke overheid. Over de belangstelling van de aan gesloten verenigingen was hij echter minder enthousiast. Nog geen enkel jaarverslag van deze verenigingen was binnen, waardoor het contact maar zeer flauw is en waaruit blijkt, dat de moderne opvattingen van de charitas nog lang niet voldoende zijn doorgedron gen tot degenen, die bij dit werk zijn betrokken. Wil de moderne charitas haar doel bereiken, dan zal het nodig zijn dat sociaal chari tatieve centra, waarin dan alle parochiële charitatieve instellingen samenwerken, worden ingesteld en geactiveerd. In de afgelopen 5 jaren is deze opbouw begonnen en doorgezet, en al mag men tevreden zijn met de geboekte resultaten er blijven nog steeds enkele parochies achter. Voorzitter Laurensse wees er op, dat nog te veel de leniging van materiële nood als hoofdzaak wordt gezien, maar z.i. moet veel meer de nadruk vallen op het streven de geestelijke ontwikkeling van het individu gelijke tred te doen houden met de materiële vooruitgang. Vooral bij de industrialisatie, een der grootste problemen. En mocht men menen dat deze problemen in de een of andere parochie nog niet spelen, dan toch dringt de noodzaak, omdat voorkomen beter is dan genezen. Om tot een betere uitbouw van het Dekenaal Centrum te komen, wordt aan meer gecombineerde vergaderingen gedacht, maar de belangstelling blijkt daarvoor nog steeds te gering. Trouwens ook vrijwilligers melden zich maar sporadisch. Een juist met dit doel ingestelde cursus Maatschappelijk Werk waaraan 57 cursisten deel namen heeft slechts 4 vrijwilligers voor het Centrum opgeleverd. Volkscredietbank Actuele problemen aansnijdende, vroeg de heer Laurensse zich af of het niet nodig was tot een volks credietbank te komen, nu voor duizenden en duizenden guldens op afbetaling wordt gekocht Overleg met middenstand en andere stands organisaties mocht nog tot geen resultaat leiden, maar o.a. in Gen nep is men tot samenwerking met Venray bereid. Bejaardenzorg Wat de Bejaardenzorg betreft, de daartoe in het leven geroepen Commissie is met de bestudering van toekomstplannen begonnen. Het plan van de Zusters van St. Joseph om een bejaardenhuis in Venray te bouwen, hebben de plan nen der Commissie doorkruist en er zijn nogal enkele ernstige be zwaren tegen ingebracht. Bespre kingen met St. Joseph zijn er geweest, maar de Commissie heeft haar standpunt nog niet bepaald, Onderzoek a-socialiteit Door het Provinciaal Opbouw- orgaan Limburg zal een onderzoek worden ingesteld naar de a-sociali- teit in de parochie van St. Petrus Banden en O.L. Vrouw van Zeven Smarten. Getracht zal worden om in dit onderzoek de gehele gemeente te betrekken, waarbij dan tevens de vestiging van een Wijkhuis in Venray onder de loupe kan worden genomen. Met een dankwoord aan vrijwil ligers, aan de sociale werksters juffrouw Bergmans gaat Venray per 15 September verlaten en aan allen die medegewerkt hebben om het Centrum verder uit te bouwen, besloot de heer Laurensse zijn inleiding. In het vervolg van deze vergade ring werden de verslagen van Soc. Werksters en Secretaris-penning meester goedgekeurd. Wel werden opmerkingen ge maakt, dat wel financiële steun gegeven werd door de Gemeente aan een uitgaansdag voor ouden van dagen in Venray-kom, maar niet voor de gehuchten. Dit zal worden besproken. De achterstal lige collectes op de kerkdorpen zullen zo gauw mogelijk worden opgehaald. Dank werd gebracht aan de Gemeente voor haar finan ciële hulp, terwijl goede verwach tingen er zijn, dat ook de Staat een subsidie in de toekomst gaat geven. Bij de. bestuursverkiezingen bleek Jac. van Osch zich niet meer her kiesbaar te stellen. Mej. Raedts en L. Laurensse werden als bestuurs lid herkozen, de laatste als voor zitter. P. Schoester en Mevrouw Peters-Pijpers uit Castenray wer den als nieuw bestuurslid herkozen. In de toekomst zal herkiesbaar- stelling niet meer mogelijk zijn. Interne kwesties, als de verhou ding tussen Dag. Bestuur en Alg. Bestuur, de verhouding met de aangesloten verenigingen en andere moeilijkheden werden diepgaand besproken terwijl Mej. Kok namens het Diocesaan Bestuur in Roermond de nodige toelichting gaf op de verschillende kwesties. Met een dankwoord voor de be langstelling, werd de vergadering besloten. vacantiewerk nog niets en zelfs wanneer deze plannen verwezenlijkt zijn, zal het K.V.W. toch nog altijd zijn bestaansrecht hebbenen zal dit K.V.W. eerst tot zijn volle recht kunnen komen. Ook dit jaar is ons Comité er in geslaagd dank zij de onvolprezen medewerking van onze leidsters en leiders, het K.V.W. doorgang te doen vinden. Ook dit jaar zult U zich geen al te grote zorgen be hoeven te maken op welke manier Uw jongen of Uw meisje een ge deelte van zijn of haar vacantie doorbrengt. Onder de hoede van onze leider of leidster zal Uw kind niet alleen prettig maar ook ver antwoord spelen en spelende nog wat leren. Ook in ons K.V.W. wordt alles gedaan wat mogelijk is om, zij het dan ook in een kort tijdsbestek, te werken aan de karaktervorming van Uw kind. Het steeds groeiende aantal kinderen, dat deelneemt aan ons vacantiewerk, geeft ons de zekerheid, dat vele ouders met ver trouwen kun kinderen aan ons comité toevertrouwen. Behoort gij lezer ook reeds tot deze ouders?? Ja, dan danken wij voor het ge schonken vertrouwen, zo nee dan verwachten wij dat U Uw licht eens opsteekt bij die „anderen" of in lichtingen vraagt bij ons comité. Ouders vraagt U eens af of het verantwoord is Uw kind toe te ver trouwen aan de straat. Natuurlijk kan Uw kind óók daar spelen met alle zedelijke en lichamelijke gevaren daaraan verbonden. U echter bent verantwoordelijk voor Uw kind, wij willen U deze verantwoordelijkheid helpen dragen... als U wilt. Wij verwachten Uw kind en Uw steun. van 7 Juli 1906 Dr Vullinghs M.S.C. ging een reis maken naar de Verenigde Staten. Als klerk bij de P.T.T. te Gro ningen werd benoemd, Harrie Ouden hoven, te Venray werd benoemd C. Mosselman. Tot Tekenmeester aan de Tekencursus werd benoemd Arn. van Bommel te Ayen. G. Poels verwierf wederom het koningschap van St Anna en werd bevorderd tot keizer. Te Merselo werd het orgel in gewijd. Rector Wierts uit Oostrum, bespeelde het als eerste. Peter Jacobus Heiligers O.F.M. oud-student van Venray vierde te Weert zijn gouden kloosterjubilé. van 6 Juli 1907 Broeder Hugolinus de Vreede O.F.M. ging zijn zilveren klooster- feest vieren. Dr H. Poels, werd door Z.H. de Paus in particuliere audiëntie ontvangen. De prachtige caroussel van W. Rangé, werd op de Merselose kermis druk bezocht. Jac. van Dijck, Mr Timmer man, Langstraat, beval zich aan voor alle timmerwerken. De prijzen voor scheren en haarknippen werden door de Ven- rayse barbiers verhoogd, nl. scheren tot 4 cent, haarknippen tot 6 cent en kinderhaarknippen tot 4 cent. van 8 Juli 1905 Dr H. Poels sprak op 2 Juli voor de leden van de R.K. Volks bond te Venray. De goederenloods aan het station werd verplaatst en vergroot. De heer J.W. Rutten, klerk bij de P.T.T. werd benoemdtot adjunct commies. Te Merselo werd koning van St Hubertus de 16-jarige P. Pubben. Herinnert U zich deze titel nog geachte lezer? Ongetwijfeld roept deze herinne ring gedachten bij U op aan lange rijen zingende en blije kinderen en wellicht denkt U dan ook nog terug aan de sterke verhalen, die Uw kinderen vertelden aan 't einde van iedere vacantiedag welke zij met onze leiders en leidsters hadden doorgebracht. Want.... met deze titel dient im mers het kindervacantiewerk zich ieder jaar weer opnieuw bij U aan. U denkt wellicht, dit jaar ten over vloede, er zijn immers plannen tot het verkrijgen van een zwem bad, een speeltuin en kinderspeel plaatsen. Maar... dit zijn nog maar plannen en aan plannen hebben wij in de practische uitvoering van ons kinder- Nog een korte tijd en onze Ven- rayse welpen, verkenners en voor trekkers trekken weer uit, het Zo merkamp tegemoet, Zomerkamp 1955 Vele ouders van onze jongens zullen zich wel eens afvragen, wat dat Zomerkamp allemaal behelst. En al die activiteiten, wat is daar de bedoeling van Wordt mijn jongen er beter van, niet alléén lichamelijk, maar vooral wat zijn karakter betreft. Ouders, deze vragen en alles wat hiermee samenhangt, willen wij U graag beantwoorden. Zaterdag 2 en Zondag 3 Juli is er op de St Jorisplaats, tegenover het Kamp Vlakwater een groot kamp opgebouwd en gepionnierd door heel de St Petrus groep. De opening hiervan zal plaats vinden heden Zaterdagmiddag om zeven uur met een vlaggenparade, waarna het kamp geheel vrij te bezichtigen valt. Morgen Zondag zal de dagope ning plaats vinden voorm. half 12, waarna ook iedereen in de gelegen heid gesteld wordt om het kamp en tevens het leven van onze Wel pen, Verkenners en Voortrekkers van nabij te kunnen meemaken. Zondagmorgen werd in Venray een drieling geboren. In het gezin van J. v.d. Broek-Kellenaers, Vlakwaterweg L 76 werden rond half 11 met assistentie van de vroedvrouw A. Heinen een meisje en twee jongens geboren. Ook Dr. Bloemen verleende assistentie. De kinderen waren goed gezond en werden terstond overgebracht naar het ziekenhuis. Thea woog bijna 5 pond en de twee jongens Albert en Martin haalden dat ge wicht helemaal. De toestand van de moeder is goed. Het gezin v.d. Broek telt door deze onverwachte gezinsvermeerde ring thans 14 kinderen. Terstond op het bekend worden van dit bericht werd door de Mid denstand een actie ondernomen om dit gezin te helpen. In de loop nog van die dag werden enkele nuttige cadeaux naar het ziekenhuis ge bracht, waar een dankbare moeder ze gaarne in ontvangst nam. Maan dagmorgen werd een rondschrijven gericht aan de Middenstanders, waarvan velen de helpende hand boden. Maandagavond was het bestuur van de Middenstand, van de K.A.B. en van de Bond van het Gezin in het ziekenhuis om daar de verza melde geschenken aan te bieden. Hierbij waren tegenwoordig de heren kapelaans van Leipsig en Keijsers, die namens de heer Deken hun gelukwensen aanboden. Met een kort woord van gelukwens bood de heer Fr. Janssen de cadeaux namens de Middenstand aan, terwijl Herz der Welt. Kort voor haar dood overweegt de grijze Bertha Barones v. Suttner haar leven. In 1864 werd zij ge schokt door de aanblik van gasneu- velden en wijdde vervolgens haar leven aan de propagandering van de vrede. De wapenfabrikant Basil Zacharof bleek echter machtiger dan zij. Zij stierf in de sneltrein naar Weenen, temidden van de voorbereidingen op de oorlog van 1914. Deze biografie heeft de nobele intentie de strijd voor de vrede te verheerlijken en dat is dan ook uitsluitend de reden, waarom de film „cultureel gekeurd" is. De verfilming is traag en mist diepere levensovertuiging en zeg gingskracht. Geschikt vanaf circa 15 jaar. Toelaatbaar voor alle leef tijden. Opstand in Sing-Sing. Joe Hufford, die tijdens een ruzie een man doodt, wordt tot een lang durige gevangenisstraf veroordeeld. Hij raakt daardoor verbitterd, ge draagt zich opstandig en krijgt ook andere omstandigheden tegen zich, als hij een collega niet wil verra den. Door een begrijpend gevange nisdirecteur en de liefde van zijn dochter kom; Joe weer op het goede pad. De film bevat sommige boeiende scènes en fragmenten, die iets van de sfeer van het gevangenisleven voelbaar maken, maar het verhaal is te kunstmatig om te overtuigen. Overigens is de strekking goed, al vragen sommige wraak en haat- scènes en het millieu zelf enig voonbehoud voor jongeren. Boven 14 jaar. Hand. en Spandiensten Op 29 Juni j.l., de verjaardag van Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard, hebben de op geroep enen voor het verrichten van Hand- en Spandiensten nabij de boerderij Manders, Laagriebroek, te vergeefs gewacht op de komst op het per soneel van de gemeente Venray. Was dit een beaugeste vanwege de verjaardag van Z.K.H.? Het zou zeer te waarderen zijn. Geheel correct is het echter niet. De betrokkenen hebben gewacht van 5 minuten voor half acht tot vijf minuten over half negen en moesten onverrichter zake ver trekken. Indien aan hun belasting plicht is voldaan, hetgeen redelijk lijkt, dan is het wel in orde. De vraag rijst, hoe controleert de ge meente wie wél en wie niet aan wezig was. T. In deze tijd nu er zo heel erg veel over de jeugd geklaagd wordt ook nog wel eens ten onrechte, moet U zeker Uw belangstelling tonen. Voor onze jongens, maar vooral voor onze leidsters en leiders, die zo heel erg de steun en medewer king van de ouders nodig hebben om iets goeds te bereiken. Ouders en alle andere belang stellenden, kom daarom dit week eind allen naar Zomerkamp '55. Hartelijk welkom OUBAAS CUSTERS. de K.A.B. een enveloppe met inhoud schonk. Bij de aangifte van de drieling op het Gemeentehuis fungeerde de Burgemeester zelf als Ambtenaar van de Burgerlijke Stand en feli citeerde namens de Gemeente de gelukkige maar overdonderde vader. Als doopgeschenk werd hulp toegezegd voor de verbouwing van het woonhuis. Verschillende grote ondernemingen hebben ook andere hulp toegezegd, Voor de drieling zelf, die rustig in hun wiegjes in de kinderafdeling van het ziekenhuis liggen onder het wakend oog van Dr. Baal en de Zusters, die allen vol zorg zijn voor de peuters, bestond zeer grote belangstelling, v.d. Broek mocht thuis en op zijn werk alle mede werking ontvangen. Gezinszorg zorgde voor hulp in de huishouding. Aangezien echter voor dit grote gezin veel nodig is zal natuurlijk ook verdere hulp gaarne worden aanvaard en degenen die door drukte of andere oorzaken er nog niet toe kwamen om iets voor dit gezin te doen, kunnen nog altijd hun cadeaux laten bezorgen. Nieuws uit Venray en Omgeving GROENE KRUIS DONDERDAG sa: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de KOM Openbare bekendmakingen Burgemeester en Wethouders der gemeente Venray brengen ter open bare kennis, dat zij op heden ver gunning krachtens de Hinderwet hebben verleend aan de Cartonnage- fabriek Gebr. Laurensse N.V. te Venray tot het uitbreiden van de cartonnage-fabriek met diverse electromotoren van totaal 46 P.K. Venray, 15 Juni 1955. Burgemeester en Wethouders der gemeente Venray brengen ter open bare kennis, dat zij heden aan M. J. M. Janssen, wonende te Venray- Veltum L 67, vergunning krachtens de Hinderwet hebben verleend voor het oprichten van een brood- en banketbakkerij met vier electro motoren van Vj, s/<, 2 en 31/, P.K. aan de Langstraat-Langeweg. Venray, 23 Juni 1955. Tweede Inenting tegen diphterie, kinkhoest en tetanus Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat de tweede kosteloze inenting tegen diphterie, kinkhoest en tetanus zal geschieden als volgt: In Venray-kom, op Dinsdag 5 Juli 1955, om 2 u. in het Groene Kruis- gebouw aan de Merseloseweg. In de kerkdorpen Leunen, Cas tenray, Oirlo, Oostrum, op Dinsdag 12 Juli 1955: 2 u. in de meisjesschool te Leunen; 2.30 in 't patronaat te Castenray; 3 u. in de meisjesschool te Oirlo en 3.30 in de school te Oostrum. In de kerkdorpen Ysselsteyn, Veulen, Heide en Merselo, op Woens dag 20 Juli 1955: 2 u. in de school te Ysselsteyn; 2.30 u. in de school te Veulen; 3 u. in zaal Rongen te Heide en 3.30 in het Jeugdhuis te Merselo. Wij vertrouwen erop, dat alle ouders van de geboden gelegenheid gebruik maken, om hun kinderen tegen deze gevaarlijke kinderziekten te beschermen. Men wordt verzocht stipt op tijd aanwezig te zijn. De derde inenting zal nog nader worden bekend gemaakt. Venray, 28 Juni 1955. Geslaagd Op het te Amsterdam gehouden examen slaagde voor het vakdiploma handzetter onze dorpsenoot Pierre van Els. Benoeming Tot fröbelonderwijzeres aan de kleuterschool alhier is benoemd Mej. T. Min. Kwartjes actie nieuwe Kerken In Venray viel wederom een prijs en wel, prijs 77 op lot no. 191. Het Secretariaat deelt ons nog mede, dat de collectanten en col- lectrices zeer veel ijver aan de dag leggen. Door de inwoners van Venray Is in het afgelopen halfjaar royaal gegeven. Dit is voor het laatste jaar zeer verheugend en Venray kan trots zijn, door zijn giften een dergelijk groot aandeel te hebben in de herbouw en nieuwbouw van Kerken in ons Bisdom. Dameskoor Maandagavond 4 Juli is er weer repetitie in zaal San Damiano. BEL OP BIJ BRAND No. 392

Peel en Maas | 1955 | | pagina 1