P Huishoudelijke Hulp Jachtwet WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN coqbamma Gebrek aan Aan de Venrayse Ouden van Dagen Geslaagd Geestelijke veldtocht tegen vervreemding van de Kerk Nieuwe Film-agenda Zaterdag 11 Juni 1955 No 23 ZES EN ZEVENTIGSTE JAARGANG m PEEL EN MAAS f CONFECTIE VAN -EEN RIJK BEZIT DRUK EN UITGAVE FIRtoA VAN DEN MUNCKHOF GROOTESTRAAT 28 TELEF. 512 GIRO 150652 ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. p. mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL f I.2S Bulten Venrey f l.«S van de feestelijkheden bij gelegenheid van de openstelling van de Vredepeel op Donderdag 16 Juni a.s. Om half 11 verwacht men de hoge bezoekers t.w. Z. Exc. de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening L.S. Mansholc, de Commissarissen der Koningin van Limburg en Brabant, de Heren Mr. Dr F. Houben en Prof. J. de Quay, de leden van Ged.Staten van beide provincies c.a. de heren G. Derks, Th. Peters, Ir. van Haaren, alsmede de directie der Grontmy, Cultuur Technische Dienst e.a. op het Ge meentehuis, waar ze door de Burgemeester en Wet houders zullen ontvangen worden. De andere gasten o.a. de Raden van de ge meenten Venray, Vierlingsbeek en Oploo, afgevaar digden van de L L.T.B. e.a. komen intussen bijeen in de Vredepeel, waar tegenover de gedenksteen een grote tent zal worden opgesteld, waar de receptie plaats vindt. Door de Ruiterclub van Merselo zal een ere- escorte gevormd worden rond de wagens van de gasten. In de Vredepeel zal de Minister na een korte inleiding van de Burgemeester een rede houden, waarna de gedenksteen door hem wordt onthuld. Achtereenvolgens spreken dan de beide Com missarissen der Koningin, waarna de heer Derks, als voorzitter der Vredepeel-commissie het woordzal voeren. Na de plechtigheid zullen de gasten een rond rit maken, waarna in de tent een verfrissing wordt aangeboden. Door de K.R O. zullen van een en ander op namen worden gemaakt. Een fanfarekorps samengesteld uit verschillende Venrayse fanfares zal de plechtigheid muzikaal omlijsten. Om 3 uur is er dan in de Huishoudschool een diner, wat de Gemeente haar gasten aanbied. Dames, die van mening mochten zijn, dat het hedendaagse tekort aan vrouwelijke hulp in dehuishouding van tijdelijke aard is moeten wij teleurstellen. Het is geen Venrays vraagstuk, maar het is algemeen in de lande. De belang stelling voor het huishoudelijk werk wordt steeds geringer bij de opgroeiende vrouwelijke jeugd. Rond de eeuwisseling werkte nog de helft van de werkende vrouwen in huise lijke diensten, maar sindsdien is dat aantal sterk terug gelopen. Dat blijkt ook duidelijk uit de cij fers, want rond 1910 hielp 47 pet der werkende vrouwen nog in de huishouding en 10 jaar later slechts 39 pet. In 1940 constateerde men opnieuw een daling van 4 pet en in 1947 kon men zelfs niet verder ko men dan tot een percentage van 10. Op dit ogenblik zou men niet meer dan 15 per elke 100 werkende vrouwen in de huishouding tegen komen. Wij gaan daarbij uit van de vrou wen, die deze werkzaamheden als beroep uitoefenen en laten de ge trouwde vrouwen in de huishouding dus buiten beschouwing. Ze zoeken het beste uit! Wat doen nu de meeste meisjes, zult u zich afvragen. Er is van dit vraagstuk studie gemaakt en daar bij kon men opmerkelijke wijzigin gen vaststellen in de belangstelling van werkende vrouwen, waarvan het totaal aantal nog steeds toe neemt. De vrouw is lang niet af kerig van werk, maar zij zoekt het meest aantrekkelijke er uit en dat kan men haar niet kwalijk nemen. Er is bijzonder veel afkeer van werk in de landbouw gekomen bij het vrouwelijk geslacht. Of de oor zaak daarvan moet worden gezocht in het feit, dat er thans veelmeer gelet wordt op de verzorging van handen en nagels dan voorheen, is niet vast te stellen. Mogelijk is het de bijzonder grote vermoeidheid die dit werk veroorzaakt. Hoe het zij, van 1947 tot 1950 is het aantal werkende vrouwen in de landbouw met ongeveer 20 pet gedaald en nadien is er opnieuw een afneming te constateren van wel 10 pet. Al deze vertrokken vrouwen uit het agrarisch bedrijf zijn niet op eigen initiatief gegaan. Het is voor al de toenemende mechanisatie in de landbouw, die hier de menselijke arbeid heeft afgestoten. Daarnaast werden elders vooral aan jonge meisjes hogere lonen en meer vrije tijd geljoden, zodat deze wijziging terwille van de inkomsten volkomen verklaarbaar is. Ook zijn het administratieve be roepen, werk in de industrie e.a. zoals bijv. onderwijs, dat steeds meer EVA,S is gaan bekoren. Deze bieden vele voordelen. Een kortere werkduur, dikwijls gemakkelijk werk, behoorlijk loon en veel vrije tijd zijn de oorzaken, dat vele meis jes voorlopig niet aan huishoudelijk werk denken. Men kan immers later nog lang genoeg in het huis houden werken. De maatschappelijke ontwikkeling is niet vreemd aan het genoemde verschijnsel. Twintig tot vijf en twintig jaar geleden begon men in te zien, dat bij de voortschrijdende vorming van de man, de vrouw der toekomst niet mocht achterblijven. Ouders gingen er toen steeds meer toe over om hun dochters voortgezet lager dan wel middel baar onderwijs te geven. Ook het hoger onderwijs zag steeds meer dames op de collegebanken ver schijnen. Sindsdien is ook de trek der vrouw naar de administratieve en in het algemeen naar de meer intellectuele vorming vragende be roepen begonnen. Deze trek beleeft in onze dagen wel haar bloeitijd. Veel vraag, weinig aanbod Voor de toekomst is te verwach ten, dat de vrouw nog in ruimer mate dan thans het geval is haar werkking zal zoeken in nieuwe be roepen, die door de maatschappe lijke ontwikkeling worden gescha pen. Al zal er niemand zijn, die de jonge vrouw de voordelen van de nieuwe beroepen zal misgunnen, evenmin het verwerven van meer kennis, in dit alles schuilt toch wel een groot gevaar. Hoe zullen deze jonge mensen later wanneer zij ge trouwd zijn op de eerste plaats het huishouden kennen en op de tweede plaats de moeilijkheden kunnen op lossen, die elke huishouding met zich brengt, als zij dat voor hun huwelijk niet hebben geleerd, in tegendeel, zelfs uit de weg zijn ge gaan. Via huishoudcursussen e.a. poogt men inderdaad het gebrek wat te beteren, maar de praktijk blijft toch dikwijls ontbreken. Het is een vraagstuk, dat ernstig aandacht verdiend, omdat het voor de toekomst van zo groot belang is. Allereerst zullen de ouders van de jonge meisjes daaraan moeten denken. Het is verleidelijk in deze dure tijd om een meisje naar de industrie te zenden, waar goed loon te verdienen is. Maar wordt daar naast.ook het huishouden geleerd En men mag toch ook wel eens denken aan die honderden gezin nen, die naar wat hulp snakken. Moeders van grote gezinnen zijn blij met wat hulp. De plicht van naastenliefde geldt ook in dit op- Het beloofde uitstapje voor alle Venrayse Ouden van Dagen uit de kom, zal binnenkort zijn. Het is bedoeld voor allen, die thans 65 jaar of ouder zijn en voor echtparen, waarvan de man of de vrouw 65 jaar is. Het plan is om Vrijdag 1 Juli te gaan. 's Morgens om 8 uur willen we met bussen vertrekken en 's avonds tegen 8 uur hopen we weer terug te zijn. Boterhammen voor die dag moet U zelf meenemen, uitgezonderd voor 's middags, want hiervoor zorgt weer het Comité. Om een juist overzicht te krijgen, wie nu ailemaal meegaat, hadden wij graag, dat U zich in de week van 13—18 Juni opgeeft op het Bureau van het Sociaal Charitatief Centrum, Paterstraat 10. De bijdragen welke wij van U vragen voor de reis en de maaltijd is f 4.50 per persoon en f 8 voor een echtpaar. Als U zich nu komt opgeven, hadden wij graag, dat U het geld meebrengt, dan is dat meteen af gewerkt. Kunt U dit onmogelijk betalen en zoudt U toch graag meegaan, komt U dan eens met ons praten. Mis schien zijn er ook anderen, die vrij willig meer geven. Komt U dus tijdig aanmelden en wij zullen dan verder zorgen, dat U een heel gezellige en fijne dag zult hebben op 1 Juli. U kunt zich dus op bovengenoemd adres vervoegen, in de week van 1518 Juni op Maandag, Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag van 10—12 en van 3—5 uur. GUN U DE LUXE.... Een fiets van formaat die jaar op jaar onfeilbaar gaat. Een LOCOMOTIEF is sterk, stabiel en veilig. Verkrijgbaar POELS' Rijwielhandel tel. 553 Bij 't in de Psychiatrische Inrich ting St Servatius op 2 Juni j.l. ge houden 2e overgangsexamen diplo ma ziekenverpleging B, slaagden: Br. Gerardus-Seuntiëns; Litjens, J.G.H., Venray; van Rbee, L.D., Tegelen; Roelofs, P.Th.J., Grave; Lamers, H.F., Ottersum; Dohmen, J.L.H., Brunssum; Goemans, P.F.M. Overloon; Limpens, H.C.M., Meers- sen; Schakenraad, G.W.M., Den Dungen; Cornelissen, AAV. Well; Cuijpers, Th.J., Helden. Afgewezen 1 candidaat. Op 3 Juni j.l. gehouden le over gangsexamen, slaagden: Br. Augustino-Janssen, Br. Sera- pion-Lenssen en Br. Theodorus— Nieuwlands; Mulders, G.J. Valken burg; Peters, P.W.J., Grave; Koch, H.G.J. Oisterwijk; Leers, W.J., Nij megen; Hilkens, J.G.M., Melick- Herkenbosch; Linders, H.J. Venray; Vollenberg, L.J., Heesch(bij Oss); Bruijsten, V.F.M., Roermond; Ber- retty, H.J., Venlo; Kerstens, H.J.A. Venray; Hermans, H.P.M., Helden; Persoons A.J.H., Oss. Afgewezen 3 candidaten. Op 2 Juni j.l. werden in de Psychiatrische Inrichting examens gehouden voor verpleging Zenuw en Zielszieken. (Ziekenverpleging diploma B). Geslaagd zijn de Zus ters: van BeekJ.G.M.(Zr.M.Benedieta); J.C.M.P. Billekens; H.A.M. van Dierendonck; E.Th. Dirkx; M.G. v. Dooren; H.A.M. Geerets; Th.J. van Goch; A.J.W. de Grunt; H.A.M. Hermus; M.J. Houben; A.F.M. Os kam; R.M.E. Vek; J.P. Verheyen. HANDELSAVONDSCHOOL Zaterdagavond vond in Lunch room Verheugen, de diploma-uit reiking plaats door de heer Gitmans, uit Tegelen, de voorzitter der ge- commiteerden. Bij die gelegenheid wees hij op het grote belang voor middenstanders en anderen, om naast een vakopleiding te zorgen voor een goede algemene onder grond, waar o.m. de handelsavond school zorgt. Over de ijver der jongelui in het algemeen, wordt veel geklaagd en niet ten onrechte. Men zal echter moeten leren, wil men niet achter op komen en het wordt tijd, dat de jeugd, dat gaat beseffen. Bij deze diploma-uitreiking was naast de leraren aanwezig Kapl. Keyzers, die het gesprokene van de heer Gitmans, nog eens benadrukte. Voor het diploma van de R.K. Handelsavondschool, slaagden de dames: J.C.H. v.d. Boom, E.M.B. Friessen Meerlo, M.G.B. Hawinkels en G.G. M. Hawinkels; de heren: Th.P.M Bonants; A.G. L. Fleurkens en W.A.G. Lemmens, Ysselsteyn; A.J.P.M. Millen, A.F.H. Poels; Fr. Stevens, Maashees; H. W. vd. Ven en J.M.P.H. vd. Vorst. zicht en kan men niet uitschakelen met de opmerking dat die dames het zelf maar op moeten knappen, of dat andere daarvoor moeten zorgen. Opbouw van een ecclesiastische defensie-gemeenschap Onder de titel, „Plan voor her kerstening van Nederland" heeft de pater Redemptorist, dr. H. Borgert C.ss.R. uit Wittem ver scheidene malen voor geestelij ken en intellectuelen voorzichtig de mogelijkheid van een nieuwe, moderne apostolische prediking bepleit om de onmiskenbare crisis der Kerk te doen keren. En het is, zoals hij dezer dagen ook te Maastricht deed, niet zonder meer een ontvouwing van een plan als wel een oriën tering in het probleem, waarin pater Borgert tevens een con creet plan heeft vervat. Men staat voor het feit van een toenemende buiten-kerkelijkheid in Nederland. In 1889 was dit cijfer nog geen 2 percent, maar in 1954 bedraagt dit percentage ongeveer 19 percent. Daarnaast is er een grote onkerksheid (d.i. niet-practi- seren); men schat, dat er rond 300.000 niet-practiserende katho lieken in ons land leven, maar het zal in feite nog wel erger zijn. Wij mogen deze situatie niet onder schatten. De vraag moet rijzen, hoe de Kerk tegenover deze verschijnselen staat. Het heeft soms de schijn, dat de Kerk deze ontwikkeling niet bij kan houden. Men moet zich ernstig afvragen, een pijnlijke en nete lige vraag van pater Borgert, of de missie voldoende is aangepast aan de moderne nood-situatie. Er is nu een plan gemaakt voor een vernieuwing van de missie. Dat is uitstekend, maar er moet, aldus pater Borgert, ook onmiddellijk iets gebeuren. De algemene idee van dit plan tot opbouw ener ecclesias tische defensiegemeenschap is: het inschakelen van de priesterreligieu zen bij de herkerstening van Neder land. Er moeten „vliegende colonnes" gevormd worden van 20-30-40 pries ters, die na een speciale en concrete vorming van enkele maanden, een half jaar gaan werken in een bepaalde stad aan de vorming van het millieu. Daarna komt de vorming van een élite: leken-apostelen. Gezorgd dient te worden voor de herkerstening van het gezin, voor goede ontspanningsmogelijkheden, bedrijfsapostolaat, beroepskerste- ning, activeren en coördineren van organisaties, het schenken van bijzondere aandacht aan het gods dienstig millieu: het liturgisch leven en de vernieuwing van gods dienstige verenigingen (Derde Orde, Maria-Congregatie, H. Familie). In het plan van pater Borgert volgt dan, als de bodem bereid is, een prediking van drie weken. Niet alleen de individuen moeten ver nieuwd worden, maar vooral ook de gemeenschap, de parochie. Pater Borgert meent en hoopt, dat ixi 1957 dit grote plan een begin van uitvoering zal kunnen krijgen in Nederland. Het Episcopaat heeft aan de „Ecclesiastische Defensie Gemeenschap" zijn volle sympathie betuigd. Er is verder contact ge komen met de gezamenlijke pro vinciaals van orden en congregaties, met het Katholiek Sociaal Kerkelijk Instituut (KASKI), met de St. Willibrord-vereniging, de Actie voor God, St. Adelberts-vereniging, R.K. Werkgevers Vereniging en de Ka tholieke Arbeidersbeweging. Er moeten volgens pater Borgert drie stichtingen komen, als volgt: 1. stichting fonds buitengewone ziel zorg. 2. stichting voor buitengewone zielzorg, welke het werk ter hand neemt. 3. een „Braintrust" van mensen uit verschillende weten schappen. Er zal, eventueel in Nijmegen, een pastoraal-studiecentrum dienen te komen. Het ligt in de bedoeling van de Regering, om de nieuwe Jachtwet in deze maand in werking te doen treden, zodat bij de uitreiking van de jachtacten voor het seizoen 19551956 de nieuwe wet zal wor den toegepast. Aangezien de nieuwe wet op verscheidene punten afwijkt van de Jachtwet 1923, laten wij hieronder enige regels volgen, welke de jachtacte-houder dient te weten voor het aanvragen van een nieuwe jachtacte. De aanvrage moet in tweevoud worden gedaan en vergezeld zijn van twee pasfoto's. Het baren van het genot van de jacht Een van de belangrijkste bepa lingen van de nieuwe wet is het voorschrift overeenkomstig hetwelk hij, die gerechtigd is tot het genot van de jacht, dat genot geheel of gedeeltelijk aan anderen kan af staan, bij op schrift gestelde en gedagtekende overeenkomst van huur en verhuur. Het afstaan van het genot van de jacht door de jachtgerechtigde bij wijze van ver gunning is dus niet meer toege staan. Het is daarom nodig, dat de aanvrager van een jachtacte aan toont, dat hij in de gelegenheid is tot het bejagen van een veld, waarvan hij het genot van de jacht heeft gehuurd. De huurder van het genot van de jacht kan dat genot weer geheel of gedeeltelijk onderverhuren even eens bij op schrift gestelde en gedagtekende overeenkomst van huur en verhuur en onder voor waarde, dat de verhuurder hiertoe schriftelijk toestemming verleent. Vb. A is gerechtigd tot het genot van de jacht en heeft een aaneen gesloten oppervlakte van 80 ha. Hij staat nu bij schriftelijke en gedag tekende overeenkomst van huur en verhuur dat recht af aan B: huurder. B staat het genot van de jacht voor 40 ha bij schriftelijke en gedag tekende overeenkomst van huur en verhuur af aan C: onderhuurder. Hiertoe moet echter A schriftelijk toestemming verlenen. Het is dus niet meer mogelijk zoals in deze gemeente veelal ge schiedde dat een aantal jacht- gerechtigden aan het kerkbestuur of bestuur van de boerenbond ver gunning gaven tot jagen en dat deze het genot van de jacht onder verhuurden, zonder dat de jacht- gerechtigden wist, wie op zijn grond kwam jagen. Afmetingen van jachtvelden De Minister van Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening zal regelen stellen met betrekking tot de afmetingen, waaraan jachtvelden moeten voldoen. Ofschoon het in het voornemen ligt, om in de toekomst te bepalen, dat deze afmetingen groter zullen zijn dan 40 ha, is ervan afgezien, om een voorschrift in die geest on middellijk na de invoering van de Jachtwet uit te vaardigen. Voor het jachtseizoen 1955—1956 zal derhalve het volgende van kracht zijn: Jachtvelden, waarop de jacht op kleinwild en op schadelijk wild met gebruikmaking van een geweer wordt beoefend, moeten een aan eengesloten oppervlakte hebben van tenminste 40 ha, waarin wat voor de jacht geschikte gedeelte betreft, een cirkel met een straal van ten minste 150 meter moet kunnen worden beschreven, echter met dien verstande, dat genoemde opper vlakte van 40 ha per jachtgerech tigde, huurder (eventueel mede huurder) of onderhuurder van het genot van de jacht aanwezig dient te zijn. De jacht op kleinwild omvat: hazen, fazanten, patrijzen, kor hoenders, holenduiven, houtsnippen, boommarters, steenmarters, dassen en otters. De jacht op schadelijk wild om vat: konijnen, houtduiven, zwarte kraaien, bonte kraaien, roeken, kauwen, vlaamse gaaien, eksters, wilde zwijnen, vossen, verwilderde katten, bunzings, hermelijnen, we zels en eekhoorns. Het jagen op vergunning Art. 7 van de nieuwe Jachtwet houdt een beperkte mogelijkheid tot het geven van vergunningen in. De tot het genot van de jacht ge rechtigde kan bij wege van schrif telijke en gedagtekende vergunning de uitoefening, anders dan in zijn gezelschap, van het hem toekomen de genot van de jacht of van een gedeelte daarvan toestaan aan: 1. zijn echtgenoot, kinderen, pleeg kinderen, kleinkinderen en jacht opzichters; en 2. anderen, voorzover zulks op grond van door de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening gestelde regelen is geoor loofd. Deze regelen zullen nog nader worden vastgesteld. In elk geval moeten de onder 1 en 2 genoemde personen kunnen aantonen, dat zij in de gelegenheid zijn tot het be jagen van een jachtveld, waarvan de afmetingen voldoen aan de regelen, vermeld onder punt 3. Het jagen in gezelschap (z.g. gast-jager) De tot het genot van de jacht ge rechtigde (de jachthouder) kan, in dien hij voorzien is van een jacht acte, aan anderen toestaan het hem toekomende genot van de jacht in zijn gezelschap uit te oefenen. De gast jager moet een verklaring van de jachthouder overleggen, waaruit blijkt, dat hij de jacht in diens gezelschap zal uitoefenen. Op deze verklaring dient een aan tekening voor te komen van het hoofd van plaatselijke politie der gemeente, waarin de jachthouder woont, houdende, dat de afmetingen van het jachtveld van de jacht houder voldoen aan de ter zake gestelde regelen. De grondgebruiker ook al is hij op de bij hem in gebruik zijnde grond geen jachthouder heeft het recht op de door hem gebruikte grond op schadelijk wild te jagen. Hij mag daarop slechts jagen met een geweer, wanneer hij in het bezit is van een jachtacte. Geldigheidsduur der jacht acten en de kosten ervan De jachtacte geldt voortaan van 1 April tot 1 April daaraanvolgend. In deze gemeente is voor het bezit van een jachtacte aan recht en leges e.d. een bedrag van f 55. verschuldigd. Opstand der Khyber Horden Episode uit de strijd van het En gelse garnizoen van Peshawar in 1851. Een halfbloed kapitein, wijs, moedig en vastberaden, weet de strijd tegen Kurram Khan, de fa natieke leider van de inheemse op standelingen tot een Engelse over winning te voeren, zij het na veel schieten, messteken en massale gevechten van man tegen man. Een breed opgezette film vertelling in Cinemascope-beeld, samenge steld volgens het geijkte procédé. Interessante natuurtaferelen, waar in het verhaal van romantiek, avon tuur en heldendom zich als op een reusachtig toneel afspeelt. Een bont kijkspel zonder opvallende kwalitei ten. Boven 14 jaar. De slag aan de Bloedrivier In deze film speelt het eerste machinegeweer een belangrijke rol. Het wordt tijdens de Amerikaanse burgeroorlog door de Zuidelijken op een handige manier aan de Noordelijken ontfutseld, maar Noord laat het er natuurlijk niet bij zitten. Tenslotte raakt het schietijzer in handen van de Indianen en dan helpen Noord en Zuid elkaar blank broederlijk om de roodhuiden ma chinaal naar de eeuwige jachtvel den te zenden. Boven 14 jaar. Nieuws uit Venray en Omgeving GROENE KRUIS DONDERDAG a.s.: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kom. Openbare Bekendmaking Het hoofd van de Plaatselijke Politie te Venray brengt ter kennis van belanghebbenden, dat vanaf 1( Juni a.s. ter secretarie afdeling 1 aanvragen kunnen worden gedaan, om in het bezit te worden gesteld van een jachtacte voor het seizoen 1955—1956. Bij aanvrage moeten twee goed gelijkende pasfoto's worden over gelegd. Aangezien ten aanzien van het jachtrecht een andere wettelijke regeling is gekomen, worden de be langhebbenden aangeraden zich tijdig op genoemde afdeling op de hoogte te stellen van de nieuwe toestand. Venray, 7 Juni 1955. Het Hoofd v.d. PI. Politie voornoemd A. H. M. Janssen. AANBESTEDING Door de Woningbouwvereniging Ons Limburg werd onderhands aanbesteed de bouw van 14 wo ningen voor Oirlo en Heijde, 20 woningen in Venray-Oost en 80 woningen rond de Henseniusschool. Ingeschreven werd voor 14 wo ningen in Oirlo en Heide: L. Oudenhoven, Venray f 253.780. Nelissen, Venray f 265.265. Bredero's Bouwbedr. Utrecht f 269.000.— Bruns en Bonker f 271.000.— Gebr. Janssen, Venray f 274.000.— Akerboom, Venray f 278.000. Begroting f 183.000.—. Voor 20 woningen in Venray-Oost: L. Oudenhoven, Venray f 317.500 Akerboom, Venray f 320.000.— Nelissen, Venray f 403.403.— Gebr. Janssen, Venray f 408.000. Bredero's Bouwbedrijf f 413.000.— Bruns en Bonker f 417.000.— Begioting f 288.000.—. Voor 80 woningen aan de Hen seniusschool: Bredero's Bouwbedrijf f 1.423.650.— Bruns en Bonker f 1.453.000.— Gebr. Janssen f 1.495.000.— Nelissen, Venray f 1.505.505.— K Begroting f 1.076.600.—. Derde Orde mededelingen Maandagavond om 7.30 uur be stuursvergadering. Deze is ver vroegd vanwege enkele urgente kwesties. We hopen, datde bestuurs leden allen aanwezig zullen zijn. Er zijn nog mensen, die de kalen ders gehouden hebben zonder te betalen. Willen zij dit alsnog doen? U kunt bij onze prefecte afrekenen. De bedevaart naar Heerlen ver trekt a.s. Dinsdag, 14 Juni des morgens om 8 uur. We hebben eerst om 7 uur een stille H. Mis in de Paterskerk. Daarna drinken we een kop koffie in San Damiano en vertrekken van daaruit. Afrekenen is Zondagmorgen na de Hoogmis van 9 uur in San Da miano. De bedevaart naar den Briel zal plaats hebben Dinsdag 12 Juli. Er is veel belangstelling. U kunt zich opgeven door een briefje met naam en adres bij broeder portier in de brievenbus te deponeren. Zet er duidelijk uw volledige naam en adres op!

Peel en Maas | 1955 | | pagina 1