PEÉLEN MAAS Hoekt li wet Locomotief Film-agenda Huishoudschool „Marianum" Burgerlijke Stand Venray Programma Koninginnedag ADVERTENTIËN Zr. Elisabeth itión Ackkenqaien flinke mannelijke kracht %it-$iaapkamei ervaren kousenreparatrice degelijk R.K. Meisje gevorderde jongen of meisje 2daags kuikens In verband met de verjaar dag van H. M. de Koningin op Zaterdag 30 April is er op die dag geen Postbestel ling. verschijnt daarom op Vrijdag 29 April. Wij mogen correspondenten en adverteerders dringend verzoe ken hun kopy voor Woensdag middag a.s. in te leveren. Geslaagd Einde vorige week werden in de Nijverheidsschool alhier de vakex amens voor het leerlingenstelsel van de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf gehouden. Uit Venray slaagden J. Oudenho ven en W. Jacobs, welke laatste de beste cijfers had van het geheel examen. Er waren verschillende afwijzin gen. Wethouder Wintels reikte de diploma's uit. Naar de missie In September a.s. zal frater He- lenus (Thijs Smits uit Venray) naar de missie van Brazilië vertrekken, waar hij zijn verdere studies voor het priesterschap zal voltooien. Zuster Maria-Claris (Mej. Mia Jenneskens van 'tBrukske) van de Orde der Zusters van Liefde, zal op 13 Mei a.s.vertrekken per vlieg tuig naar het Missiegebied in de Belgische Congo. Auto-botsing Op de beruchte hoek Hensenius- straat-Paterslaan kwamen Donder dagmorgen twee vrachtwagens met elkaar in botsing. Materiële schade was behoorlijk, maar ook hier kwamen de beide chauffeurs er zonder kleerscheuren vanaf. GOUDEN PROFESSIEFEEST van BR. IVAN. Op Woensdag 27 April a.s. hoopt de Eerw. Broeder Ivan van Esdonk (de Krul) in de Psychiatrische In richting St Bavo te Noordwijker- hout zijn gouden professiefeest te vieren. Ook voor Venray is deze Broeder niet onbekend. Wie kent niet die kleine grijze Broeder uit „Sint Servaas", die gedurende de oor logshandelingen in Venray overal op de voorgrond trad, die geen schrik kende, die meermalen onder het granaatvuur vanuit de stichting naar Venray trok, om voor de al daar in de kelders ondergebrachte burgers, het een en ander ophaal de en in veiligheid bracht. Vele vrienden maakte hij zich daar in die tijd en zelf spreekt hij nog wel eens over deze dagen. Na de oorlog werd hij destijds ook door het Ned. Rode Kruis hiervoor met de gebruikelijke on derscheiding begiftigd. Moge hem nog vele jaren ge schonken worden in een goede ge zondheid na zoveel moeizame ar beid. Misschien te veel Gebruik dan af en toe King pepermunt om U fris en monter te houden. King pepermunt, het beste dagelijkse middel ter opwek king en verkwikking. BOERENKERMIS VEULEN De Boerenkermis op het Veulen, welke afgelopen week-einde daar gehouden werd, t.b.v. de nieuwe kerk, is een groot succes geworden. Niet alleen de inwoners van dit kerkdorp maar ook vele uit omlig gende plaatsen, daartoe in de gele genheid door 'n aparte trein, hebben een bezoek gebracht aan deze groots opgezette fancy-fair en hun offertje gebracht voor de nieuwe kerk. Zoals we dat gewend zijn, heerste er een prettige stemming en is het geheel in een prima sfeer verlopen. Het kerkbestuur zal over de baten niet te slagen hebben. PATRONAAT Zaterdagavond en Zondag is het patronaat zoals gewoonlijk. We sporen onze jongens aan om in de komende maanden zoveel mogelijk ook trouw naar het patronaat te komen. Als er belangstelling voor is zullen er in de komende maanden ook buitenspelen, wedstrijden en tochten georganiseerd worden. Een volleybal-club zou opgericht kunnen worden. Wanneer men verhinderd is naar het patronaat te komen of wanneer men in de komende maan den met goeddunken van de ouders niet naar het patronaat wil komen, dient men dat aan de leiders te zeggen. Dan weten zij waar zij aan toe zijn. Zo maar wekenlang wegblijven zonder iets te laten weten, is niet zoals het hoort. Het zijn niet allen koks die lange messen dragen! Als U een echte sportfiets wenst valt uw keus op Wij tonen U gaarne onze grote sortering. POELS' Rijwielhandel Telef. £53 De eerste asperges. Aan de veilingen van Bergen op Zoom en Eindhoven zijn deze week de eerste asperges aangevoerd. Doet meer aan hulsviyt! De laatste weken komen er alleen maar kleinere jongens naar de huis- vlij tclub, die elke Maandagavond om 7 uur in het patronaat begint. We verwachten echter, dat er meer grotere jongens komen, die daar kunnen leren boetséren, schilderen, tekenen en in staat zijn mooie huis- vlijt-producten te vervaardigen. We hopen, dat de ouders het meer weten te waarderen, dat hun jongens hier de gelegenheid hebben om een nut tige vrijetijds-besteding aan te Jeren en ook hun grotere jongens aan sporen om aan de huisvlijtclub mee te doen. Bomproeven in Well tegen scherfwerking Op het munutieveld van de hulp verleningsdienst aan de Wellse Hut zijn Woensdag uitgebreide bomproe ven begonnen, die van groot belang zijn voor de Bescherming Burger bevolking. In een diepe bouwput zijn een groot aantal beveiligingsbaricades gebouwd, die in geval van oorlog dienst zouden kunnen doen om openbare gebouwen tegen bom- en granaatscherven te beveiligen. Be proefd worden bakstenen en beton nen muurtjes, barricades van spoor bielzen, zandzakken, strobalen en stalen netten. HYPOTHEKEN beschikbaar tegen lage rente. Assurantiekantoor VAN OPBERGEN Markt 11a Telefoon 696 In memoriam WETHOUDER CROOIJMANS In de leeftijd van 82 jaar is in het Ziekenhuis te Venray overleden W. Crooijmans, wethouder van de gemeente Vierlingsbeek. Crooijmans behartigde de belan gen van de gemeente Vierlingsbeek en in het bijzonder de belangen van Overloon als wethouder sinds 1919. In 1914 werd de heer Crooijmans bij enkele candidaatstelling als lid van de raad gekozen van Maashees en Overloon c.a. Later werd deze gemeente bij Vierlingsbeek ge voegd. Veel heeft hij gedaan voor de oplossing van diverse problemen. Weth. Crooijmans zorgde o.a. voor de electrificatie van Overloon en de verbetering van wegen. Veel steun en hulp mocht het vereni gingsleven van Overloon steeds van hem ondervinden nl. Het Burgerlijk Armbestuur, Wit-Gele Kruis, de Theobaldusgilde, Verkoopvereni ging, Boerenleenbank, Boerenbond, het Nationaal Oorlogsmuseum etc. Donderdag had onder grote be langstelling de teraardebestelling plaats. Circus-sterren. In deze semi-documentaire film wordteen uitvoerige reportage ge geven van diverse circusnummers. Zowel de persoonlijke acrobatiek in trapeze-werk, koorddansen, jong leren, enz. komen aan bod als dresseernummers met dieren. De getoonde nummers zijn goed uitgevoerd, al vallen ze niet op door nieuwe en originele vondsten. Ze zijn echter zeer goed verzorgd. Door de beperking in de lengte van deze reportage ontstond een vrij vlot geheel, dat de aandacht gaande houdt en aan de film een grotere soepelheid verleent dan bij dit soort reportages het geval pleegt te zijn. De kleuren zijn goed. Alle leeftijden. De val van Berlin. (Hierover zijn geen gegevens) Nu de volgende week de aan melding weer zal plaats hebben van de leerlingen voor de huis houdschool, willen wij een korte uiteenzetting geven van de ver schillende mogelijkheden voor uw dochters op deze school. 1. Primaire opleiding bestemd voor leerlingen die zes klassen L.O. gevolgd hebben. Zij krijgen onderwijs in: godsdienst, huishoudvakken. naald vakken, kin derverzorging en opvoeding, gym nastiek, zang en algemeen vormen de vakken. Dit onderwijs duurt 2 jaren en het getuigschrift hiervan geeft toegang tot een opleiding voor hulp of assistente in de huis houding, gezins- en kraamverzorg ster, huisnaaister en costuum- naaister. 2. Vervolg primaire opleiding 3 en 4 Leerlingen die in het bezit zijn van het getuigschrift primaire opleiding worden tot deze cursus toegelaten. Lestijden 2x/i dag per week, waar van een uur godsdienst, een uur gymnastiek, en de overige uren bekwamen deze leerlingen zich in het vervaardigen van eenvoudig onder- en bovengoed. 3. Assistentenklas Leerlingen in het bezit van het ge tuigschrift primaire opleiding, óf 2 jaar U.L.O., M.M.S. of dergelijke opleiding, worden tot deze cursus toegelaten. De cursus duurt één jaar en geeft toegang tot een op leiding voor kinderjuffrouw en kinderverzorgster, bejaardenver zorgster, kleuteronderwijzeres e.d. 4. Huishoudklassen Leerlingen van 16 jaar en ouder worden hierop toegelaten. Dit is een vervolg op de primaire oplei ding. Twee dagen in de week ont vangen deze leerlingen les in gods dienst, huishoudvakken, naald vak ken, algemeen vormende vakken, hygiëne, opvoedkunde e.a. Duur van de opleiding 2 jaar. 5. Avondcursus Alleen voor meisjes van 20 jaar en ouder die niet in de gelegenheid zijn dagonderwijs aan de huishoud school te volgen. De leerlingen ont vangen 2 avonden per week les in godsdienst, hygiëne, opvoedkunde, huishoudvakken en naald vakken. Duur van deze cursus 1, resp. 2 jaar. Naast de bovenvermelde opleidin gen en cursussen bestaat er gele genheid tot het volgen van fijne keukencursus, handwerkcursus e.a. cursussen, bij voldoende deelname. De goede inrichting van de school en de volledig bevoegde leerkrach ten, zijn een waarborg dat al de onderwezen vakken op de meest efficiënte wijze aan Uw kind worden aangeboden. Ieder meisje ontvangt op gods dienstig, maatschappelijk, huishou delijk gebied en op het terrein van de algemene ontwikkeling al dat gene wat zij straks in het latere leven nodig heeft. De moderne tijd vraagt een veelzijdige kennis en ontwikkeling op velerlei gebied. Ouders laat Uw kind een van deze mooie opleidingen volgen. Ze heeft er haar hele leven plezier van. van 15 t.m. 21 April 1955 GEBOREN: Manuhutu, Zeth J.N. woonoord Vlakwater Baeten, Johanna P.H. Oostrum D 6d Kallen, Jan J.Chr. Smakt B 4b Vollenberg, Andreas M.J. Oirlo F 28 Lucassen. Joseph F.M. Leunen K14 Geerets, Hendricus L.M. Paardekopweg 12 Pouwels, Henricus C. Ringweg 4 Tunnissen, Johannes M Overl.weg 9a Rongen, Peter J.M. Hansenberg B 26a Janssen, Marius A. Rouwkuilenw. 1 v. Rijt, Adeleida J. S makter weg 48 Denissen, Antonia J.H. Spurkterw.2 Maessen, Maria H.J. Heidse Peel 3 OVERLEDEN: Huijbers, Gertrud, oud 91 jaren, Beekweg 12 Volleberg, Hendrina M., oud32jr, Langeweg 54 Weijs Wilhelmina H.F., echtgen, v. Engels, P.L.A. 41 jr, Endepoel B31 Crooijmans, Wilhelmus echtgen. van v. Veghel, oud 82 jr, Overloon Jeucken, Hendrina C., echtgen. v. van Ooi Th., oud 52 jr, Leunen H4 Wienen, W.H.M,1 jr, Vierlingsbeek ONDERTROUWD: Pubben, Joseph J,A., 26 jr, land bouwer, Merselo M 94 en v. Kempen, Theodora H.M., 25 jr, Leunen K 96 Mommen, Jacobus J.M., 41 jr, kleermaker, St Antoniusstr. 4a en Thielen, Theodora H.G., oud £3 jr, Langeweg 25 Bonants, Johannes G.M., 24 jr, huisschilder, Gasstraat 16a en Thie len, Gertruda H., 24 jr, Langew. 25 Kersten, Johannes F. smidsknecht 24 jr, Maashees B69 en Hellegers, Johanna Chr.M. 27 jr, Oirlo E 8 Janssen, Gerardus A., 26 jr, tran- sportarb. Geijsteren A 27 en Rutten, Josephina J., 21 jr, St Annalaan 5 Lucassen, Aloysius J.A., 28 jr, smid, Leunen K 2 enVullings, Anna G., 23 jr, Leunen K 117 GETROUWD: Cox, Henri W., 30 jr, landbouwer te Horst en Keijsers, Gerarda M., 27 jr, te Venray Bartels, Peter J., 30 jr, tuinier, te Meerlo en Weijs, Josephina Th. M., 25 jr, te Venray Poels Martinus, 35 jr. landb., en Arts Catharina, 32 jr., beiden te Venray. Half 10—half 12 Kinderwedstrijden en spelen op het Sportterrein a.d. Leunseweg. In de middag gratis kindervoor stelling in het Luxor-Theater voor de leerplichtige jeugd uit de Kom. Op de scholen worden hiervoor de kaartjes uitgegeven. 1 uur: rode kaartjes; kwart voor 3 witte kaartjes; 4.50 bl. kaartjes. In de avonduren dansen v.d. oudere jeugd en de jeugdige ouderen. Op Zaterdag 30 April hoopt in de wereld Alwina van Geenen haar 25jarig Professiefeest te vie ren in Bandung (Indonesië) Dj. Merdeka 26 Dankbetuiging. Voor de vele blijken van deelne ming bij het plotseling overlijden en de begrafenis van mijn lieve echtgenote, onze lieve zuster, be huwdzuster, tante en nicht, betui gen wij langs deze weg onze harte lijke dank. Speciaal dank aan H-H. Geestelijken, doktoren, Zuster v. h. Groene Kruis en de buurt, verder aan Begrafenisonderneming J. Goumans voor de keurige verzor ging. Fam. Siebers Oostsingel nw. 2 Venray, April 1955. 20 x sterker dan gewone sokkenwol 2.65 per bol Alleenverkoop P. COOPMANS, Langstraat H. EBBERINK, Marktstraat Gevraagd voor het bedienen van de wasma chines, niet beneden 20 jaar. Goed loon. Vast werk. Stoomwasserij De Peelparel. Te koop R.I.R. hennetjes, 6 weken H. Clephas, Beekweg, Op 26 April hopen onze geliefde Ouders en Grootouders Antoon Janssen en Maria Winnen hun Gouden Huwelijksfeest te vie ren. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wens van hun dank bare kinderen en kleinkinderen. Het feest wordt wegens omstan digheden gevierd op 24 Mei a.s. te Ysselsteyn, Rouwkuilenweg 1. Op 30 April hopen onze geliefde Ouders Piet Camps en Gerarda Vermeulen hun 25jarige echtvereniging te her denken. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wens van hun dankbare kinderen. Oostrum D 19a. Op 7 Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders J. Verhaegh en E. Verhaegh-Voesten hun 25jarig huwelijk te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wens van hun dank bare kinderen. Venray, Landweertweg 14. Op 6 Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders Christ Kessels en Antonia Claes hun 25jarige echtvereniging te her denken. Dat God hen nog lang moge sparen, hopen hun dankbare kinderen Leo, Harry, Mia, Jeu, Joke en Tilly. Merselo M 116. COMMUNIEPRENTJES al of niet bedrukt COMMUNIE-KERKBOEKJES fa. v.d. Munckhof heeft ze Openlijk dank aan de H. Maria en de H. Antonius voor verkregen gunsten, door het bidden van de Noveen der 3 Weesgegroeten. Uitslag loterij handboog- schutterij „Ons Genoegen" te Ysselsteyn Nrs. 197 461 443 332 237 961 700 357 179 417 450. De prijzen kunnen afgehaald worden, voor 1 Mei a.s., bij A.Jaspers Ringweg 1, Ysselsteyn. VERLOREN dames-polshorloge op de weg Venray naar Geijsteren Tegen beloning terug te bezorgen bij P. Litjens, Geijsteren A 7a met klein kamertje gezocht, met of zonder pension. Brieven onder no. 421 bureau van dit blad. Te koop partij biggen J. Kunen, Veulen H 26 TE KOOP Yselster eetaardappelen M. Goumans, Akkerweg 2 Te koop toom biggen M. Hoenselaar, Kieindorp M 104 Merselo TE KOOP partij zware biggen en beste waakhond Kind. Ousters. Veltum L 10 Te koop kippenhok 6 x 4 m Laagheidseweg 3. Te koop partij voederbieten W. Litjens, Brukske TE KOOP kinderwagen, wieg, wandelwagentje, kinderstoel Jos. Ariaens-Royers, Grotestr. 18 Venray Te koop 11 zware biggen L. Janssen, Peelweg5, Ysselsteyn TE KOOP 8 zware biggen J. Rambags, G 37a Castenray Te koop partij biggen G. Jenniskens, Wieënweg 5. TE KOOP partij voederaardappelen Voran P. H. Janssen-Franssen, Heide L 52 TE KOOP prima Yselster en Industrie eetaardappelen P. J. Pouwels, Boshuizen C 62 Verkoop van gebruikte DEKKLEDEN in alle maten a.s. Maandag op de markt. Zakken en balen alle soorten H. JANSSEN ZN. Zakken-zeilen Sevenum Tel. 418 GEVRAAGD Jos. Ariaens-Royers, Grotestraat 18, Venray. GEVRAAGD R.K. dienstbode of hulp in de huishouding. Laurens Bijnen, Hoogstraat 47A, Eindhoven, Tel. 2141. GEVRAAGD per 15 Mei of 1 Juni in klein gezin voor dag en nacht. Goede verzor ging. Eenmaal per 6 weken gele genheid naar huis te gaan, met verg. van reiskosten. Mevr. Coebergh, Sparrenlaan 6, Bentveld N.H. (tussen Haarlem en Zandvoort). GEVRAAGD in kleermakerij Brieven onder nr. 214 bureau v. d. blad. Biedt zich aan net meisje 15 jaar A. Cox, School weg 3, Ysselsteyn GEVRAAGD te Amsterdam in een gezin met 6 schoolgaande kinderen R.K. Juffrouw als hulp in de huishouding. Hulp voor ruw werk aanwezig. Mevrouw v.d. LugtDuynstee, J.J. Viottastraat 36, Amsterdam-Z. GEVRAAGD net dienstmeisje boven 18 jaar, voor dag en nacht, in burgergezin. J. H. Janssen, Kerkstraat 8, Haps Telefoon 3. Te koop 2 biggen J. Hulshof, Veulen. Te kofcp slaapkamerameublement en Ipits gascomfoor Deken Thielenstraat 13. Te koop Bintje eetaardappelen A.J. Verstegen, Overl.weg 31 Te koop wegens plaatsgebrek kinderwagen i.g.s. Adres bureau dezer. Te koop lang wit communiejurkje Adres bureau dezer. Te koop drachtige koe 2e kalf 2 Mei voldr., goede melkl., A stal, en 3 bijna voldragen JvR zeugen bij Joh. van OschJanssen, Weverslo. TE KOOP guste koe en weibeest A stal R. Visser-Boerstal, Oirlo E 9 Te koop best weischot P. van Tilburg, Paardenkopweg 21, Ysselsteyn. Te koop Kaptein Mobylette z.g.a.n. met telescoop vering, bij J.v. Soest, Kerkweg 11, Ysselsteyn. Te koop tegen verlaagde prijzen E.L. x Red zwart J.W. Veldpaus, Oploo Loonseweg 31 Tel. 65 Te koop Bellefleur en stoofperen 6 en 10 kg voor f 1. J. Camps, Heide. TE KOOP voederbieten en eetaardappelen J. Vollenberg, Veltum. TE KOOP 6 zware biggen P. Camps, Oostrum D 19a. Te koop toom biggen en een kruiwagen L. J. Fleuren, Heide L 65. Te koop 14 zware biggen A. Sikes, Overloonseweg A 2 Te koop mooi 2persoons slaapkamerameublement, eiken schrijfbureau, kapstok L. Linders, D 8a, Oostrum. Te koop guste koe 2 x gekalfd en een schot, A stal J. Heidens, Steegsbroek I 15. Te koop 13 biggen en dorskast z g.a.n. Th. Classens, Oirlo-Roodven.

Peel en Maas | 1955 | | pagina 2