boerenkermis FANCY-FAIR te Ysselsteyn Bouwbedrijf v. tiend n.v. u. Hotte verkoopster gevraagd Solisten-C i oncouis Gerrit Sluys LOCOMOTIEF Orgelhoekje Burgerlijke Stand Venray Bekendmaking Café Bonants Slagerij J. COEXDERS Alle Schoolbehopften ADVERTENTIÈN Transportarbeider Gebr. Martens - Bouwmaterialen Onderlinge Paardenverzekering Onderlinge Veeverzekering Venray-Dorp. Verheijen's Zaadhandel voor 2.75 Zondag 17 April half 7 Zaterdag 16, Zoodag 17 eo Maandag IS April 1955 Nieuwste attractie 't IJzeren Gordijn Filiaal ALBERT AFIJN - Markt Venray enkele nette meisjes als hulp in de huishouding Welk rijbewijs U ook verlangt, Boowkas te koop voeraardappelen Deken het nieuwe orgel plechtig inwijden, waarna de heer Houët een nummer zal spelen. Een Pre ludium en Fuga in D. gr. t. van Joh. Sebastlaan Bach, waarna hët Lof begint, waaronder de Hoogeerw. Heer Deken een korte toespraak zal houden. Onder het Lof zal het orgel worden bespeeld door de heer Asts, die het kerkkoor zal begeleiden. Na het Lof begint de heer Houët aan het tweede gedeelte van zijn orgelbespeling, waarin hij een zo danige keus gemaakt heeft uit verschillende stukken, dat de gehele dispositie van het nieuwe orgel tot uitdrukking zal komen. In een zestal nummers o.a. van Handel, Fiocco, Purcell, Ahrens en Alain zullen orgelwerken, zowel van oudere datum als van de moderne richting, ten gehore wor den gebracht. Voor deze unieke gebeurtenis verwacht men niet alleen van de zijde der parochianen veel belang stelling, maar ook van buiten Venray. Til een fietsje eens op, zo met één hand Juist daarom is Jiet waar Locomotief loopt lichter Rijwielen voor sport, tourisme en dagelijks gebruik, verkrijgbaar bij POELS' Rijwielhandel Wij hebben de grootste sortering. Verantwoording vorig bedrag f 20315.24 Wed. J. v. B., Nederweert orgelpijp (giro) f 10.- Kr. M., orgelpijp (giro) f 25. N.N. f 25.— N.N. f 25.- N.N. f 10. N.N. f 5.— Totaal f 20415.24 Helpt mee Uw Orgel te betalen Gironummer 576604 Orgelfonds Venray Nieuws uit Venray en Omgeving GROENE KRUIS DONDERDAG a.s.: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen Zilveren kloosterjubileum Op 27 April hoopt de Eerw. Broeder Bonitus-vanGils, secretaris van de Psychiatrische Inrichting St Servatius te Venray, zijn zilveren kloosterjubileum te vieren. Rectorsfeest Paterskerk. De bruidjes worden verzocht te kwart voor 9 aanwezig te zijn bij het Patersklooster. PATRONAAT Zaterdagavond is er na de Jeugd H. Familie, dus ongeveer 5 minuten over 8, patronaat voor de jongens van groep 2 en 3. Zondagmorgen hebben de jongens van groep 1 een voetbalmatch en Zondagavond om kwart voor 8 is er een mooie ontspanningsavond voor alle jongens die geregeld het patronaat bezoeken. Maandagavond om 7 uur huis- vlijtclub. „Werkende Jeugd" Vrijdagavond om half 8 bijeen komst van de „Werkende Jeugd" muziekinstrumenten, zoals mond harmonica's guitaren enz. meebren gen, dan zullen we zien of er iets van een muziekclub te maken is. Heden Jeugd-H. Famile Heden, Zaterdagavond om half is de maandelijkse bijeenkomst in de Parochiekerk. Als we precies om half 8 kunnen beginnen, zijn we om 8 uur al weer klaar. De kaarten a.u.b. meebrengen. Dameskoor Maandag 8 uur repetitie in San Damiano. BEKENDMAKING Verplichte inenting tegen pokken Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat op Donderdag 21 April a.s. des namiddags 2 uur. in het Con sultatiebureau Merselosewcg la, alhier, gelegenheid zal worden ge geven tot kosteloze inenting tegen de pokken voor de kinderen, wo nende in de KERKDORPEN der gemeente, die het consultatiebureau voor zuigelingen dan bezoeken. Bovendien zal voor dit doel nog zitting worden gehouden op Woens dag 27 April 1955: om 1.30 uur nam. te Merselo in het Patronaatsgebouw; om 1.50 uur nam. te Heide in zaal Rongen L 36; om 2.10 uur nam. te Ysselsteyn in zaal Bos-Janssen I 69; om 2 30 uur nam te Veulen in de school; op Donderdag 28 April 1955: om 2.00 uur nam. voor de kinde ren uit de Kom in het Consultatie bureau, Merseloseweg la; om 3.00 uur nam. te Leunen in café P. A. Chr. Martens K 8; om 3.20 uur nam. te Castenray in de school; om 3.40 uur nam. te Oirlo in de Meisjesschool; om -1.00 uur nam. te Oostrum in de school. Men wordt verzocht precies op tijd aanwezig te zijn. Trouwboekje, waarin de teenten personen staan aangetekend, moet worden meegebracht. Om het verloop der inenting te onderzoeken daarna te ontvangen het bewijs, dat de inenting met goed gevolg heeft plaats gehad moeten de kinderen, die op 21 April geënt zijn. terugkomen op 5 Mei; die op 27 April geënt zijn, terugkomen op 12 Mei. op dezelfde plaats en hetzelfde uur als boven aangegeven. Volgens de Inentingswet moeten de kinderen, voordat zij de leeftijd van een jaar bereikt hebben, wor den geënt. De kinderen moeten op de dag der enting 3 maanden oud zijn en gezond. Venray, 14 April 1955. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Mr A. H. M. JANSSEN, Burgemeester. H. VORST, Secretaris. Gouden professiefeest Zondag 24 April a.s. hoopt Zuster Polycarpa (Witziers), haar gouden professiefeest te vieren. De gouden jubilaresse is reeds jaren portierster bij het Ziekenhuis alhier en een goede bekende van vele Venrayers. Op dit feest kan men van 121 uur feliciteren. Studentenclub „St. Bernardus' Venray Donderdag kwamen de leden van de Studentenclub in een matig be zochte vergadering bij elkaar. Het bestuur kwam met een va- cantie-programma voor de dag, dat klonk als een klok. 't Was alleen te betreuren, dat sommige leden zo'n geringe activiteit aan de dag legden. Achtereenvolgens passeerden Leidersweekend, Leiderscursus, cul turele middag, Kring-binnen- en buitenspelen de revue. Daarna kwa men aan de orde: trektocht door Limburg en Europakamp. De voorzitter trad af omdat hij bijna niet aanwezig kon zijn. Bert Oudenhoven kwam als nieuwe voor zitter uit de bus. De nieuwe voorzitter wil de stu dentenclub op een heel nieuwe leest gaan schoeien, zodat de club niet meer langzaam maar zeker achteruit zal gaan, maar een blij vende bloeitijd zal krijgen, zoals ze er nog nooit een gekend heeft. BOERENKERMIS VEULEN Zondag a.s. is het op het Veulen weer druk. Of liever men hoopt al dat men hedenavond al stoelen te kort komt voor al de bezoekers van de traditionele Boerenkermis, die dit jaar ook weer op genoemde data wordt gehouden. Het Veulen heeft indertijd een zware last opzich genomen toen er besloten werd dat in deze kleine plaats een kerk zou worden ge bouwd, toegewijd aan de bekende volksheilige de H. Antonius van Padua. En al hebben zeker de bewoners van het Veulen alle vertrouwen in deze grote Heilige, dat ook hij het zijne zal bijdragen om de zware lasten van die kerk te verlichten, ze hebben echter ook begrepen, dat zü dan zelf ook de handen uit de mouwen dienen te steken. Dat hebben ze nu al verschillende jaren gedaan, met de organisatie van hun Boerenkermis een groots opgezette fancy-fair waar men ten bate van de kerk op een nette en amusante manier van zijn geld wordt afgeholpen. Het wonderbaarlijke is, dat terwijl elders de opbrengsten van fancy- fairs e.d. teruglopen, juist op het Veulen deze in stijgende lijn zich bewegen, wat voor een groot deel wel te verklaren is uit de steeds nieuwe attracties die er worden gebracht en de hulp en de steun die men ook van buiten de parochie ieder jaar opnieuw weer weet los te maken en te krijgen. Zij, die reeds een keer dit feest hebben meegemaakt, hebben geen aanbeveling nodig, want zij ontbre ken zeker niet. Zij die er nog nooit geweest zijn moeten a.s. Zondag zeker eens naar het Veulen gaan. Zij zullen verbaast staan over wat deze kleine gemeen schap weet te presteren en zullen een plezierige middag of avond hebben, waarbij zij dan bewust of onbewust het hunne zullen bijdra gen om de financiële lasten van Veulenskerk te verminderen. En daarom is toch het hele feest be gonnen. S.V.V.-nieuws Na de wel heel teleurstellende wedstrijd van Zondag j J. krijgt het eerste als opgave een uitwedstrijd tegen Wit-Zwart. Mocht men weer spelen als j.l. Zondag dan zal ook over deze uitslag weinig twijfel bestaan. Misschien dat onze voorhoede dan eens inderdaad wat sneller reageert, beter plaatst en schiet. Want vooral onze binnenspelers zijn een groot vraagteken. Het verdwijnen van de midden linie is een oude kwaal, en zij zal Zondag, wil er succes behaald wor den, de voorhoede moeten steunen van begin tot einde. Verder hoort de onsportiviteit van sommige ach terwege te blijven, zodat niet van die vrije trappen ontstaan. Het is allemaal wel wat pessimis tisch, maar er zal wel niemand van het talrijke publiek zijn, die na de afgelopen wedstrijd werkelijk belangrijke dingen heeft kunnen ontdekken. Zo moeten we dan Zondag naar WitZwart en we geloven, dat die opgave voor deze ploeg inderdaad te zwaar zal zijn. Het tweede en derde elftal is vrij en het vierde gaat bij Resia 2 misschien een overwinning halen. Nieuwe maasbrug te Oeffeit Naar vernomen wordt, zal de nieuwe Maasbrug onder de gemeen te Oef feit op 17 Mei a.s. worden geopend en in gebruik genomen. Emigratie naar Frankrijk? De heer Louwes (VVD) heeft in de Eerste Kamer een pleidooi ge houden voor emigratie naar Frank rijk. Hij acht dit veel minder ris kant dan naar Australië enNieuw- Zeeland, waar op lange termijn gezien het gevaar van een binnen trekken van de overbevolking van Azlëhem niet denkbeeldig voorkomt. In Frankrijk zal de Nederlander een land vinden, dat nog lang niet tot agrarische ontplooiing is ge komen en hij zal er kunnen mede werken aan de versterking van West- Europa. Met het volhouden van de emi gratie ook bij de huidige krappe arbeidsmarkt en met de nieuwe subsidieregeling is men het alge meen eens. De heer Van Lieshout (KVP) wijst op de noodzaak de emigratiestroom geleidelijk aan te laten voortgaan, daar anders de ontvangende landen geen zekerheid meer hebben. Met alle risico's van dien wanneer de noodzaak voor ons weer meer ur gent gaat worden. Noodlottige rijles Twee doden Twee personen werden gedood, toen Donderdagmorgen in de Chur- chill-laan te Amsterdam een auto bus van het Gemeentelijk Vervoers bedrijf bij een poging, een brom fietser te ontwijken het trottoir opreed. De bus, die bestuurd werd door een leerling-chauffeur, sleepte de bromfiets mee, verpletterde een telefooncel, waarin juist een vrouw een gesprek voerde en ramde nog een tuinbank. De vrouw werd op slag gedood. De bromfietser, over leed in een ambulance onderweg naar het ziekenhuis. Missiekruis voor twee Heerlense Missiezusters In de kapel van het moederhuis van de Kleine Zusters van de H. Jozef te Heerlen ontvingen Woens dag zuster Jorista Houben uit Roggel en zuster Liduino Heesen uit Poortugaal 't Missiekruis. Na de plechtigheid, welke door mgr.. Q. Pessers O.F.M. werd verricht, vertrokken beide zusters naar Schiphol vanwaar zij per K.L.M.- vliegtuig de reis naar Nederlands Nieuw-Guinea gingen ondernemen. Samen met vijf andere zusters van de Heerlense congregatie zullen de zusters Jorista en Liduino gaan missionneren in Kokonao, behorend tot het missiegebied van de paters Franciscanen in Nederlands Nieuw- Guinea. van 8 t.m. 14 April 1955 GEBOREN: Camps Karei, St. Jozef weg Nw 16 Schellen Matheus, Grotestraat 21 Schwachofer Martinus, St. Jozef weg Nw 7 Spreeuwenberg Johanna Paardekopweg 20 Janssen Joseph, Heide L 36a Clephas Hubertus, Pa tersstraat 7 de Bruijn Fernanda, Frans Michelsstraat 5 Oudenhoven Maria, Hoenderstr. 29 OVERLEDEN: Jeuken Johanna W., oud 75 jr, Oostrum C 15. Maessen Catharina H., echtgen. van Buijssen P. J. B., oud 74 jaar, Leunen K 69. ONDERTROUWD: Savelkoul Joseph J., 28 jr, win- lier te Venlo en Tacken Maria M. G. H., 28 jr, Oostrum D 8. AbenLodewijk F.M., 39 jr, chauf feur, Pr. Beatrixstraat 11 en Verdijk Hendrika H., 48 jr, wed. van Ver- halle J. H., Maasheseweg 31. Thielen Petrus J. W-, 24 jr, landb., Oostrum D 22 en Janssen Petro- nella J. H. M., 24 jr, Broekhuizen. Janssen Johannes H. A., 27 jr, landb., Broekhuizen en Thielen Maria C. J., 26 jr, Oostrum D 22. Nelissen Peter H. H., 30 jr, landb.. Oirlo E 48 en Reintjes Henriette H. A., 23 jr, Veulen H 34. Jacobs Petrus J., 31 jr, brood bakker, Lovinckplein 1 en Stevens Huberdina H. B,, 31 jr, Merselose weg 22. GETROUWD: van Rijswijck Peter M., 28 jr, landb. en Martens Petronella L. Th., 24 jr, beiden te Venray. Volleberg Wilhelmus J. 24 jr, huisschilder en Voesten Maria Chr. A., 19 jr, beiden te Venray. De Burgemeester der gemeente Venray brengt hierbij ter openbare kennis, dat het door de raad dier gemeente bij zijn besluit van 26 October 1954, no. 578, vastgestelde plan van uitbreiding in onderdelen voor het kerkdorp Leunen en de daarbij behorende bebouwingsvoor schriften door Gedeputeerde Staten van Limburg ziin goedgekeurd bij besluit van 21 Maart 1955, le af deling. nummer B 7262. Het goedgekeurde plan ligt in uitvoerige kaarten ter gemeente secretarie, afdeling I, voor eenieder kosteloos ter inzage. Venray, 6 April 1955. De Burgemeester voornoemd Mr. A. H. M. JANSSEN Op 21 April a.s. hoopt onze lieve dochter en zuster Mère Jeanne (Anna van Rons) haar zilveren professiefeest te vieren in het Pensionaat der Zus ters Ursulinen te Grubbenvorst. Ouders, Broers, Zusters en Familie. Op 6 Mei hopen onze geliefde Ouders Antoon van Hoof en Anna Stiphout hun 25-jarige echtvereniging te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wens van hun dankbare kinderen. Merselo, Mei 1955. Bezoekt Venray's Op 14 Mei a.s. hopen onze ge liefde Ouders Wilhelmus van Dijck en Maria Duyckers hun 25-jarige echtvereniging te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wens van hun dankbare kinderen. Lull C 47. Openlijk dank aan de H. Maria en de H. Gerar- dus, voor verkregen gunsten door het bidden van de Noveen der 3 Weesgegroeten. Zaterdag 16 April is onze zaak wegens omstandigheden GESLOTEN Langstraat Qnze Reclame Ham 100 gr. 50, 250 gr. 1.15 Gebraden gehakt 100 gr. 35, 250 gr. 80 Vrijdag en Zaterdag: Varkensbraadworst 500 gr. 1.35 aan lage prijzen. HET WARENHUIS Telefoon 566 Hofstraat 10 Dankbericht. Allen, die op Goede Vrijdag, door gebed, Offer of memento mijner indachtig waren, of die door wens of geschenk mijne weldoeners wil den zijn, mijn innige dank. W. BERDEN, pr. Venray-Leunen, 14 April 1955. TE KOOP electr. comfoor f 15.- Erres stofzuiger f 35.- met alle hulpstukken, alles i.g.s. Te bevr. Oostsingel 12. Gevraagd voor lossen en laden van auto's. Zij die in het bezit zijn van rijbewijs, genieten de voorkeur. Premiebetaling Zondag 17 April voorm. 11—12 uur in Zaal H. Arts, Merselo. Premie 1 pet. Premiebetaling Zondag 17 April vrm. 10—12 uur ten huize van de secretaris. Premie 1 pet. Wij hebben steeds in voorraad alle soorten Wortelenzaad, Voeder- en Suikerbietenzaad, Westerw. en Ital. raygras. Verder alle Gras- en Klaverzaadmengsels voor blijvend grasland en kunstw. Alles onder plombe N.A.K. LEUNEN Telef. 550 Wegens enorme belangstelling nogmaals een introductie-aanbie ding een fles orig. Bloedwijn van 4.25 per fles. Verkrijgbaar bij H. VAN DIJCK, Merselo M. JANSSEN, Veltum G. PETERS, Past.Ruttenstr. Zaal „Wilhelmlna" Entrée 50 ct. in Zaal G. van Gassel. Opbrengst ten bate van de kerk. Diverse attracties als Rad van Avontuur, Wandelende Jood, Waarzegster, enz. Heerlijke consumpties, puike dranken, gezellig zitje. AANVANG resp. 19, 16 en 18 uur. Zaterdag 16 en Zondag 17 April ten bate van de Handboogschutterij. Prachtige prijzen. Zondagavond 10 uur trekking van de loterij. HET BESTUUR GEVESTIGD met ingang van 1 Mei a.s. Alle werken op bcuwgebied worden door ons vakkundig en vlot uitgevoerd. Aanbevelend, W. VAN GEND, Prinses Beatrixstraat 2 voor spoedige indiensttreding, leeftijd ca. 18 jaar. Zij die als zodanig werkzaam zijn geweest, genieten de voorkeur. Hoog loon. Gratis bedrijfskleding. Persoonlijk aanmelden In het St. Antonius-Gasthuis te Helmond is plaats voor Aanmelding schriftelijk of persoonlijk bij de Eerw. Moeder Overste. voor luxe-auto, vrachtauto, autobus, motor, helpt U met de juiste opleiding, zowel practisch als theoretisch. Elke Dinsdagavond te bereiken in Hotel De Zwaan tel. 279 te Venray, vanaf 8.30 uur, tijdens de theorielessen. Te koop bromfiets Mosquito i.g.s. Wanssum B 96. Te koop 2 dragende varkens 15 w. J. Houwen, Oirlo E 69. Te koop best rb. maalkalf A stal Kind, vd Boogaart. Lull. Te koop partij biggen A. Jeuken, Stationsweg C 2a. TE KOOP partij biggen A. Fleurkens, Brukske. TE KOOP 3 weibeesten A stal geënt tegen m. en kl.zeer.L. Josten Tuindorp, Wellerlooi. TE KOOP verse koe, vet rund en maalkalf, A stal P. J. Claessens, Puttenweg 20, Ysselsteyn Te koop toom biggen P. Timmermans, Leunen K 57. groot f 9000.netto gespaard f 1441.72 loopmaanden, aantal spaarmaanden 2519. Inlichtingen J. W. DInjens, Julianasingel 50, Venray. Te koop 2 tomen biggen W. van Osch, Hoebertweg 5. Te koop guste koe, weibeest en 2 zware biggen Wed. G. de Mulder, Merselo. Te koop partij biggen Jos. Thielen, D 22 Oostrum. Te koop partij biggen L. Vogelzangs, Leunen K 45. Te koop toom biggen P. Derks, Oostrum. Te koop grote partij aan billijke prijs, bij W. de Weert, Puttenweg 14, Ysselsteyn. Te koop Yselster eetaardappelen Vlakwaterweg 8. Te koop partij zware biggen H. Litjens, Overbroek H 13b, TE KOOP een weikoe 3 x gekalfd Astal H. van Osch, Merselo-Beek.

Peel en Maas | 1955 | | pagina 2