SPORT Jamreclame Moeder was ten einde raad SUPERFOSFAAT IN KORRELVORM Het Landbouwschap 2 grote goudrepen voor slechts 25 cent SINGER machines J. H. Stoffels Uitsluitend gevestigd TE NIJMEGEN - KORTE MOLENSTRAAT HOEK ZIEKERSTRAAT EN 's-HERTOGENBOSCH - HOGE STEENWEG 1 er P.S. Keus genoeg in swaggers! 79.75 f 89.75 98.- en hoger nog nooit een duur advies gehad!" Z° het nu bij Gebrs. Voss Zo is het. Een verkoopster van Gebrs. Voss geeft een eerlijk, verstandig advies. Omdat 'n tweed swagger van 79.75 toevallig méér flatteerde dan een swagger van 98.-, raadde zij de eerste aan Waarom Omdat men het bij Gebrs. Voss prettiger vindt, als U klant blijftals U graag terugkomtMaar moesten wij U dat nog vertellen U gaat natuurlijk toch altijd (al was het alleeü maar omdat Gebrs. Voss U blijvende élégance geeft) Ze kon die overall, yoI stof tot in de naden toe, niet schoonkrijgen. Daar kwam buurvrouw binnenwippen en vroeg; „Maar mens, zaait jouw man nog geen „korrelsuper"? De mijne zegt, dat het de beste fosfaatmeststof is en dat hij het, als het moet, met zijn zondagse pak aan zou kunnen uitstrooien" Moeder dacht daar nog eens over na. En 'savonds zei ze; Man, BREEK eens MET DE SLEUR... sirooi Profiteer eens van de buurvrouw en luister naar haar raad geen gesluif geen gezeur P.D.V. DE ZWALUW Liefhebbers even attentie! Op de laatst gehouden vergadering wer den de africhtingsdatums bekend gemaakt en zou er 's avonds wor den ingekorfd. Dit moet nu ge beuren 's morgens tussen 6 en 7 uur. Dus met Woensdag a.s. te begin nen. Zorg dat je op tijd komt, want de wagen vertrekt precies 7 uur. Nu we weer aan het begin staan van een nieuw vliegseizoen, zullen we de drie resterende le kampioe nen nog even nader belichten. Allereerst volgen hier dan Jaap Janssen en Zn., die nu voor de 4e maal in succesie het le Kam pioenschap Grote Fond in de wacht wisten te slepen. Nu was het weer met de bekende blauwe witpen '49-814982, die evenals in 1953 met de hoogste eer aan de haal ging. Hij behaalde voor dit kampioen schap de volgende prijzen: Dax, Onderling le, Prov. 191, Nat. 356. St. Vincent, Onderling 6, Prov. 423, Nat. 774. Zo als we zien inderdaad een duif van klasse, die ook op de tentoonstellingen zijn prijzen kan behalen. Moge hij ook dit jaar z'n baas nog veel plezier bezorgen. Met de jonge duiven was het ditmaal P. Schwaghöfer, die met het hoogste aantal punten en dus met de meeste kopprijzen aan de haal ging. Met de volgende prijzen wist zijn blauwband doffer 843651 al de andere de loef af te steken, om het le kampioenschap te beha len: Jemeppe 56, Solré 8, Chimay 2, St. Quentln 12 en Noyon 3. Deze doffer, die zeer tam is, en bij z'n baas als deze op hok is een vaste plaats op diens schouder heeft, houdt nog veel be lofte in voor de toekomst. En als laatste volgt hier dan nog H. Vissers uit Blitterswijck, met nu al jaren lang een abonnement op diverse kampioenschappen. Dit jaar behaalde hij het eerste kam pioenschap Generaal onaangewezen, het tweede Aangewezen en het 8e met de oude. Onderling in Wanssum behaalde '.hij vanaf Solré tm. An- gaulême het 2e en 3e diploma, wat op zich een zeer mooie prestatie is. In 1953 behaalde hij maar liefst 7 diploma's. Een bewijs dus, dat dit hok inderdaad duiven bevat, die hun graantjes dubbel en dwars ver dienen. We wensen dan ook Vissers wederom een succesvol seizoen toe. Land- en Tuinbouw Welke grootte voor landbouwbanden Bij beantwoording van de vraag of men voor drie-tons landbouw- wagens grote dan wel kleinere banden moet gebruiken, speelt de weerstand, die de banden bij het rijden ondervinden, een grote rol. In het algemeen heeft een kleine re band het voordeel van een lagere aanschaffingsprijs, geringere laad- hoogte en in sommige gevallen de mogelijkheid van montage op de voorwielen van de trekker. Grotere banden b.v. in de maten 18 20 inch hebben minder rij- weerstandte overwinnen vooral op zachte bodem bezitten een langere levensduur en voegen zich bovendien gemakkelijker naar on effenheden in de grond. Dit laatste geldt in bijzondere mate voor lage- drukbanden. Bij een serie practijkproeven, genomen met 16 en 20 inch banden is komen vast te staan, dat beide typen banden op droge, vaste bodem nagenoeg ge lijke resultaten opleveren mits echter de wagens niet vol belast zijn. Bij volle belasting op droge, vaste ondergrond en bij elke belastiug op natte, vette bodem blijkt de 20 inch band immer tot 15 pet minder trek kracht te vereisen, hetgeen een besparing op benzine betekent Op grond van deze uitkomsten is het gebruik van de kleinere band dus in de meeste gevallen gerecht vaardigd. Slechts in bepaalde stre ken en onder speciale omstandig heden zal de hogere rij weerstand nopen tot gebruik van grote banden, vooral wanneer sprake is van paar- dentractie. No 5 VRIJWILLIG OF GEDWONGEN Het belangrijkste kenmerk van de Stichting voor de Landbouw tyas, dat deze ontstaan was door de vrijwillige samenwerking van de organisaties van boeren, tuin ders en landarbeiders. Een kenmerk van deze organisa ties is eveneens, dai de leden vrij willig toegetreden zijn. Men kan lid worden als men wil, men kan ook weer bedanken als men wil. Een dergelijke organisatie noemt men privaatrechtelijk. Het Landbouwschap heeft zeg gingschap over alle boeren, tuin ders, loonwerkers, verveners, land arbeiders en bijenhouders. Niemand van hen kan zich aan het gezag van het Landbouwschap onttrekken. Daarom is het publiek rechterlijk. Het is een publiekrech telijke bedrijfsorganisatie, afgekort P.B.O. Dit alles klinkt nogal ingewikkeld maar in hun dagelijkse leven heb ben bijna alle boeren en tuinders al lang te maken gehad met een publiekrechtelijke instelling. Iedereen weet wat een water schap, een polder, een hoogheem raadschap is. Iedereen, die grond in eigendom heeft in een water schap, is onderworpen aan de ver ordeningen van dat waterschap. Dat kan ook niet anders. Als men zich alleen aan deze verordeningen zou moeten onder werpen als men daar zin in had, zou het er met de waterschappen en polders^naar raar uitzien in ons land. Een goede verzorging van de dijken, een afdoende bescherming tegen het water, een goede afvoer van het water zou dan niet moge lijk zijn. Omdat wel mogelijk te maken moeten allen in zo'n polder meewerken. Het Landbouwschap gaat niet over mensen, die in dezelfde polder of in hetzelfde waterschap wonen, maar over mensen, die hetzelfde bij aankoop van een pot jam soort naar keuze Geldig van 23 t/m 29 Maart 1955 beroep uitoefenen. Het gaat over allen, die in de land- en tuinbouw werkzaam zijn; onverschillig of ze een eigen bedrijf hebben dan wel een pachtbedrijf, onverschillig ook of zij ondernemer zijn dan wel arbeider. Het Landbouwschap moet de be langen verdedigen van allen, die in land- en tuinbouw werken, en heef t daarom zeggenschap over hen allen. in Oost-Brabant en Noord en Midden-Limburg De Toeristenbond A.N.W.B. zal binnenkort beginnen met het plaat sen van een vierhonderdtal padde- stoelwegwijzers in Oost-Brabant en Noord- en Midden-Limburg, langs doorgaande toeristische rijwiel paden. Nadat vorig jaar door de Bond honderdveertig van deze voor de rijwiel-, wandel- en ruitertoeristen zo onontbeerlijke paddestoelweg- wijzers in Midden-Brabant zijn geplaatst, acht de A.N.W.B. het zijn taak om in deze bewegwijzering ook het Oostelijk deel van Brabant te betrekken. Vierhonderd padde stoelen van het nieuwe model zullen worden geplaatst tussen Den Bosch en Grave, in Noord- en Midden-Limburg ten Westen van ae Maas, in de Peel en ten oosten en zuiden daarvan, en tevens in de Meierij. Alle gebieden, waar het toerisme elk jaar toeneemt, zowel van bezoekers uit andere delen van het land afkomstig, als van de bewoners der omliggende grote steden Den Bosch, Eindhoven, Helmond, Venlo enz. De uitbreiding van dit wegwijzer- systeem in deze gebieden acht de A.N.W.B. ook zeer gewenst met het oog op de plannen die er be staan tot verdere uitbreiding en verbetering van het rijwielpadennet, in aansluiting op de verbindingen met Midden- en West-Brabant. Deze nieuwe Bonds wegwijzertjes, welke nog vóór het toeristenseizoen langs de rijwielpaden zullen zijn geplaatst, acht de A.N.W.B. van het grootste belang voor een verdere snelle ontwikkeling van deze streken tot toeristisch belangrijke gebieden. Drie uren langer werken in het bouwbedrijf? De werkgevers- en de werkne mersorganisaties in het bouwbedrijf hebben zich beraden over de moge lijkheid door langer werken in de komende maanden althans een gedeelte van de door de langdurige vorstperioden verloren gegane pro ductie te compenseren. Besloten is, de desbetreffende overheidsinstanties te verzoeken een algemene overwerkvergunning te verlenen voor drie uur per week, ingaande 1 April a.s., voor de duur van zes maanden. Een ervaring van ruim 100 jaar. Vraagt vrijblijvend alle ge wenste inlichtingen, ook voor REPARATIES. Tevens prettige betalings condities. Alleenvertegenwoordiger Langeweg 24 VENRAY

Peel en Maas | 1955 | | pagina 4