Mendes France en Malenkow vielen Het belang van de Pluimveehouderij Ontspanning gezocht in 't Oosten! Met de bonw van het Film-agenda Zaterdag 12 Februari 1955 No 6 ZES EN ZEVENTIGSTE JAARGANG f CONPfct-Ilfc Vi« m PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE FiRi»iA VAN DEN MUNCKHOF WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN QROOTESTRAAT 28 TELEF. 512 GIRO 150652 PLUIMVEE-DAG Maandag hielden onze pluimvee houders een studiedag. Ondanks 't slechte weer was de opkomst zeer behoorlijk, al had, volgens de heer Dings, voorzitter van de Pluimvee- houdersbond, het zwakke geslacht beter vertegenwoordigd kunnen zijn. De heer Goumans, voorzitter van deze vergadering, wees in zijn ope ningswoord op 't grote belang van dergelijke studiedagen. De toestand is nu zo, dat de pluimveehouder slechts de kale kostprijs voor zijn eieren krijgt, waar dus alleen een gering percentage voor bedrijfs voering inzit, maar geen extra af schrijvingen of winst. Het is dus zaak, dat het bedrijf zo goed mo gelijk geleid wordt. Dit is alleen mogelijk met behoorlijk onderwijs en juist in dit verband durfde hij hopen, dat ook Venray binnen af zienbare tijd een pluimveevakschool zou krijgen. Economische aspecten. Ir A. Peters behandelde de eco nomische aspecten van de pluira- veheouderij in ons land. Hij wees op het gevestigde record van een export van ruim 2 milliard eieren, waarmede Nederland aan de kop is komen te staan van de eieren leverende landen. In 't kort ging hij de geschiedenis na van de eieren- export en het werk van de coope- ratievè instellingen in deze. Volgens spr. schuilden echter in dat enorme exportcijfer enkele ge varen. Sinds 1952 is het aantal kippen gestegen van 15,5 millioen tot 22 millioen op heden, waarbij door strengere selectie bovendien 't aantal oude hennen aanzienlijk is gedaald. De vraag kan dan ook gesteld worden of men niet moet gaan denken aan productiebeheersing. Aangezien echter niemand weet, wat de export brengen zal, is dit een zeer moeilijke zaak. Men heeft in 't jongste verleden meer aan de productie-verschuiving gedaan, om zo de pluimveehouderij juist naar de kleinere bedrijven te brengen. Met 't getal van de export-eieren is ook de opbrengst gestegen. Was de waarde van 't pluimvee in '53 550 millioen, nu kan men die rustig op 600 millioen waarderen. In 1953 was 't pluimvee 4 pet van de gehele Nederlandse export en 12 pet van de agrarische export. En in 1954 gingen liefst 197 treinen met ieder 60 tien ton wagons de palen over. Daarvan ging 78 pet naar West-Duitsland. Wel gemakkelijk en dicht in de buurt, maar met 't grote gevaar, dat we teveel afhankelijk worden van één land. Andere afnemers, maar dan in heel wat minder mate zijn Italië, Zwitserland, Frankrijk, Engeland en Spanje. Een poging om in Engeland vastere voet te krijgen, is niet goed gelukt, omdat daar vooral de Denen goed zijn ingevoerd. De moeilijkheden met de invoer rechten in Duitsland, waar de eigen productie ook stijgende is, kunnen de exporteurs grote risicos bezor gen. De prijzen van het slachtpluim- vee, waarvan ook ieder jaar gro tere kwantums geëxporteerd wor den, hadden tot oorzaak, dat er veel meer slachtkippen op de markt kwamen en meer meslkuikens werden opgefokt. Dit heeft de prij zen gedrukt, maar voor de toe komst kan men toch goede ver wachtingen hebben. Zandbedrijven Uit de gegevens van het Land- bouwboekhoudbureau blijkt, wel het grote belang van de inkomsten uit de pluimveehouderij voor de zand bedrijven. Op de bedrijven tot 4 ha bedra gen die zelfs 50 pet van het totaal. Van 47 ha zijn 35 pet van de in komsten afkomstig van de kippen en van 715 ha 25 pet. Het is dus van het grootste be lang, dat aan die eieren wat ver diend wordt. In 1953 bleek volgens het LEI de kostprijs iets meer dan 12 ct te bedragen. Er is 14 cent uitbetaald, dus hier was van een redelijke beloning sprake. In 1954 liggen de stukken echter anders. Volgens niet officiële ge gevens is de kostprijs van het ei toen 13,2 cent geweest. Er is maar uitbetaald 12,84 cent. Dus zelf iets minder als de kale kostprijs. Uit die cijfers blijkt wel, hoe de kosten van het voer gestegen zijn. Men dient dus te weten, wat men zijn kippen moet voeren om een zo groot mogelijk rendement te krijgen, terwijl men daarnaast een zo zuiver mogelijke selectie moet uitvoeren. Een van de middelen om bij het uitvallen van de export toch de huidige afzet mogelijk te maken, is, volgens ir Peters het stimuleren van het binnenlands verbruik. Hoewel wij het grootste eieren- producerende land zijn, is ons bin nenlands verbruik het kleinst. Tegenover de Belgen, die 210 eieren per jaar consumeren, kunnen wij er slechts 136 per hoofd zetten. En daarvoor moet reclame worden gemaakt. Een andere eis om de grote af zet te kunnen volhouden, is de levaring van een kwaliteitsproduct. Onze eieren moeien nog beter wor den door een deskundige behan deling door de beste rassen en de sterkste dieren. Dat moet men leren in cursussen en op school. Men is nooit genoeg vakman en moet zeker op dit gebied altijd maar proberen meer te weten te komen. Aan het slot van zijn betoog wees Ir Peters nog eens op 't grote be lang van de coöperatieve instellin gen, die mede hun aandeel hadden geleverd in deze grote ontwikke ling in de pluimveehouderij. Pluimveevoeding Ir. Bos, verbonden aan het proef bedrijf de Schokhorst, vertelde de talrijke luisteraars in een interessant betoog iets over de pluimveevoeding. Hij -wees er op, dat men met de oude gewoonte om de voedings waarde van iets te vergelijken met zuiver zetmeel, wat betref t het vet- vormend vermogen, niet bruikbaar is voor pluimveevoeder, omdat dit weinig te doen heeft met vetvor- ming, integendeel, moet zorgen voor eiwitvorming voor vlees, spieren en eieren. Men heeft dus voor pluimvee voeder andere normen aan te leggen, als voor de andere voedersoorten. Dan dient men echter eerst na te gaan, wat een kip nodig heeft. Het belangrijkste zijn dan de eiwitten die zijn onder te verdelen in plantaardige en dierlijke en zijn resp. te vinden in soja, sesam en zonnebloempitmeel en vis-haring en levermeel. Daarnaast heeft het dier mineralen nodig en vitaminen. Aangezien 75 pet van de kosten van het ei, voederkosten zijn, is het dus wel dringende noodzaak, dat de boer weet, dat alle hierboven ge noemde bestanddelen in het voer in voldoende mate aanwezig zijn. Hij heeft dus het recht om behoorlijke controle daarop te eisen, een con trole, die door het CLO wordt uit gevoerd. Meel en graan De meest gevolgde voeder-methode van kippen in ons land is demeel- graan-methode, waarbij de kippen de gehele dag meel ter beschikking krijgen, met af en toe een portie graan. Dit biedt meer mogelijkheden en aanpassing aan de individuele behoeften van de kip. Het meel zorgt dan voor de be nodigde eiwitten, vitaminen en mi neralen. Het graan voor het nodige zetmeel. Potstal Men heeft ontdekt, dat een van de voornaamste vitaminen voor een kip de vitamine B 12 is, die o.a. de broeduitkomsten bevordert, alsmede de groei van de kuikens. Vroeger noemde men de B 12 de dierlijke eiwitfactor, maar nu men ontdekt heeft, dat dit een vitamine soort is, is B 12 een juistere uit drukking. Deze B 12 komt o.a. voor in teeltaarde en koemest en wordt gevormd door schimmels en bac teriën. Dat is mede aanleiding ge worden om de oude potstal weer. eens een kans te geven. Hierin laat men op strooisel de mest liggen. De daarin dan ontstane broei zorgt voor een natuurlijke reiniging en vormt comoost, waarin een rijk bacteriën leven zich goed ontwik kelen kan. Hier zorgt de natuur voorde B 12 vitamine en het daarop levende pluimvee heeft er slechts voordelen van. Het is logisch, dat men de pot stal goed moet inrichten, een laag van 30 cm niet te droog strooisel, dat goed broeien kan en waarbij voldoende zuurstof kan worden toe gelaten. Regelmatig (gem. 1 x per week) omzetten is geboden. Op de vraag of kuikens op dezelf de potstal konden worden opgefokt, als waarop kippen gelopen hadden, vertelde ir Bos, dat men in Schok horst het kippenstrooisel nog eens extra 3 weken laat broeien. Verder raadde spreker aan om kuikens na 7 weken zeker graan bij te voeren om zodoende een betere spierontwikkeling te krijgen. Ook laadde hij aan vastzittende kippen groenvoeder te geven, al was het alleen maar om hun acti viteit wat te prikkelen. TL-verlichting in kippenhokken is duurder van aanleg maar goed koper door stroomverbruik. Onderwijs in Venray. De heer Dings sprak een kort woord, waarin hij o.a. terug kwam op de stichting van een pluimvee- Hoewel het bericht niet geheel onverwacht kwam, hoorde de we reld toch wel enigszins verbaasd op, toen bekend werd, dat premier Malenkow van de Sowjet-Unie ontslag uit deze functie gevraagd had onder de zelfbeschuldiging, dat hij bij de uitvoering van zijn taak ernstig tekort was geschoten en wel hoofdzakelijk op het gebied van landbouwontwikkeling. Hij verontschuldigde zich met de mededeling, dat dit veroorzaakt werd door zijn gebrek aan de no dige ervaring Het is bijna niet te geloven een dergelijke zelfbeschuldiging. Malenkow loopt nu reeds dertig jaar mee in vooraanstaande functies in de hoogste kringen van het Kremlin. Van 1925 tot 1930 was hij parti culier secretaris van Stalin, daarna heeft hij verscheidene belangrijke rangen en functies bekleed, tot hij tenslotte plaatsvervangend premier werd en na de dood van Stalin met het premierschap bekleed werd. Een dergelijk man, die de werk zaamheden van Stalin bijna dertig jaar van zeer nabij heeft kunnen volgen, zou zijn taak onderschat habben? Reeds enkele weken voor dit ge beuren circuleerden in het Westen onbevestigde geruchten over een ophanden zijnd aftreden van Ma lenkow. Er zijn nu enkele vragen, die eenieder bezig houden. Ten eerste: zal de opvolger van Malenkow op deze hoge positie een andere koers gaan varen in de buitenlandse politiek en zal deze koers gunstig of ongunstig zijn voor een vreedzame verstandhou ding Ten tweede: zijn de door Malen kow genoemde redenen de juiste voor zijn aftreden of zijn er andere oorzaken? Ten derde: welke ontwikkeling is er momenteel gaande in de hoge kringen van het Kremlin en staan wij misschien binnenkort voor ver rassingen? Niemand kan nog een antwoord geven op deze nijpende vragen, alleen de tijd kan uitkomst hierin brengen. Ook Mèndes-France viel In de vroege ochtend van 5 Feb. is de regering van Mèndes-France gevallen. Het debat over Noord Afrika was aanleiding, doch geen oorzaak van het feit, dat de meer heid van de franse Kamer zich tegen de premier richtte. De werkelijke oorzaken waren talrijke. De M.R.P., de partij van Bidault en Schuman, wreekte zich, omdat de premier een andere weg tot Westduitse herbewapening had gevonden dan zij had voorgestaan. Doch het was niet de ex-premier, maar de franse Kamer die het plan voor de Europese Defensiegemeen schap met supranationale organen had verworpen! De M.R.P. en andere groeperingen vreesden voorts, datM.F. er in zou slagen, een nieuwe kieswet doorge voerd te krijgen naar het engelse model. Verscheidene partijen ver wachtten daarvan groot nadeel. Aan Tunesië is reeds in 1951 in tern zelfbestuur beloofd. In Alge rije wordt hard gevochten in de bergen en de inheemsen moeten in dit land, dat een deel is van Frank rijk een groter aandeel kunnen hebben in het bestuur. In Tunesië hebben de toezeggin gen van de ex-premier geleid tot het staken van de terreur, al zijn de onderhandelingen met de natio nalisten zeer moeilijk. Want Mendès France gaf niet meer toe, dan voorheen al was beloofd. Het waren de europese kolonisten in Algerije, die tenslotte hun afgevaardigden bewogen tegen de regering te stemmen. Maar.... wat nu? Pinay formateur De nieuwe formateur moet pro beren uit de opposante groepen een nieuw kabinet te vormen. Maar maar gebrek aan leerkrachten is een van de redenen, waarom bin nen afzienbare tijd verwezenlijking niet mogelijk is. Ir vd. Breenen wees in dit ver band ook op de mening van den Haag, die uitbreiding van pluimvee vakscholen niet voorstond, ook al i.v.m. de proefbedrijven, die daar voor noodzakelijk moesten gevon den worden, maar die van de andere kant dacht aan de uitbreiding van het lagere landbouwonderwijs met een apart vak voor de pluim veehouderij. Deze ambtelijke discussie is nog druk bezig en men zal de resul taten moeten afwachten. Dat beloofde dan ook de Voor- «-zitter, die met een dankwoord voor vakschool in Venray. In Roermond de inleiders deze interessante mid- dacht men zeker in die richting, j dag besloot. de M.R.P. heett tegen de verdra gen van Parijs gestemd, waaronder de Westeuropese Unie moet worden gevormd met westduitse deelneming Zal zij als regerengspartij het roer omgooien en nu voorstemmen in 3e senaat? Zullen haar ministers de overeenkomsten verdedigen? Pinay zelf was voor de E.D.G. en hij onthield zich van stemmen, toen de nieuwe overeenkomsten aan de orde waren. Als zij het werk van Mendès-France desondanks voltooien en da arop dringen de bondgenoten aan dan zullen zij laten blijken, dat zij Mendès-France om diens dynamische persoonlijk heid en om zijn hardhandig optre den in de Kamer hebben wegge werkt, niet om zijn programma. Zoals gezegd, kunnen zij in Noord- Afrika nauwelijks voortgaan, niets te doen, zonder nieuwe en erger onrust te wekken. Het is een feit, dat men in de overzeese gebieden vertrouwen had in Mendès-France, al was hij een moeilijk onderhan- handelaar, die niet gauw toegaf. In de westelijke wereld maakt men zich ongerust, dat de bewape ning van west-Duitsland en de in tegratie daarvan in de atlantische wereld nu weer worden vertraagd. En men wenst daar een sterk Frankrijk dat er in slaagt, Noord- Afrika te pacificeren. Men vreest weer een reeks van zwakke kabi netten. Het Verre Oosten De Franse politieke crisis kwam zoals reeds meer is voorgekomen midden in een gespannen situatie in het verre oosten. In het begin van de afgelopen week heeft de Veiligheidsraad der Verenigde Na ties de regering te Peking uitge nodigd, een delegatie te zenden^naar New York, om er te praten over een staken van het vuren. Dat de V.S. met die invitatie in stemden, was een gebaar van goede wil, want zij wensen Peking overi gens niet officieel te erkennen. Het was verder een publiek geheim, dat de V.S. bereid zijn, Tsjiang Kai-sjek te dwingen, de kusteilanden te ont ruimen, mits Peking vooriopig erin berust, dat de status van Formosa en de Pescadores onbeslist blijft. De tijd zou zeker voor Peking werken en tegen Tsjiang Kai-sjek en op de duur zou Formosa waar schijnlijk een geneutraliseerd gebied worden onder voogdij der V.N., waarvan Peking dan deel zou uit maken. Deze goede bedoelingen van de V.S. en van vele leden der Ver. Naties heeft Peking miskend. Het heeft geweigerd, te New York te komen praten over een staken van het vuren, Wel wilde het de discus sies bijwonen over een Russische resolutie, waarin de V.S. werden beschuldigd van inmenging in Chi nese zaken en van „agressie". Het besluit van Peking stelde zeer teleur. Toch onderhandelingen? Het bleek intussen een opluchting, dat de V.S. hun aanbiedingen en hun politiek handhaafden. Maandag heeft Tsjiang Kai-sjek, onder dekking van de Amerikaanse vloot, moeten beginnen met de ont ruiming van de Tatsjen-eilanden. En Washington weigerde toetezeggei. dat het de andere kusteilanden (zo als Kwemoi en Matsoe) zou helpen verdedigen. Men hoopte, dat zich geen ernstige incidenten zouden voordoen, die tot een Amerikaans-Chinees treffen zouden leiden. De Ver. Naties blijven hun po gingen voortzetten tot bemiddeling. De Engelsen verwachten terecht meer van geheime diplomatie door bemiddeling van India en Canada, En misschien van Rusland, Het is gebleken, dat Molotow, die natuurlijk formeel met de rode Chi- neezen één lijn moet trekken, toch vreest te worden betrokken bij een Amerikaans-Chinees conflict. Hij is er kennelijk voor, dat Reking een delegatie zond naar de Veilig heidsraad. Verscherpt was de si tuatie nog niet en in het begin der week hoopte men nog, met vereende krachten de geschillen op diploma tiek terrein te kunnen overbrengen. Het naburige Oosten In het naburige Oosten heeft zich een ontwikkeling voortgezet, die licht en schaduw bracht. Turkije slaagde er in, Irak te bewegen te volharden in 't besluit, om met Turkije een militair pact te sluiten. De barrière tegen Russische ex pansiedrang wordt daardoor ste viger. Maar Egypte vreest, dat de Arabische Liga aldus uiteen wordt gerukt en het heeft geweigerd, zich neer te leggen bij het besluit van Irak. Het gevolg is, dat nu juist de Arabische Liga in stukken dreigt te vallen. Enkele van de zeven lan den zullen Irak wel volgen, andere niet. f Sinds enige dagen wordt er weer getimmerd in de Grote Kerk en de kerkgangers zien langzaam maar zeker de bouw vorderen van het machtige, nieuwe orgel, dat met Pasen aanstaande nieuwe luister zal bijzetten aan de kerkelijke plechtigheden. Het nieuwe orgel gaat verrijzen. Heeft het wel eens de schijn gehad dat het oude harmonium nooit op pensioen zou gaan, wie nu de werkzaamheden gadeslaat, ziet dat men niet tevergeefs heeft gewacht. Want Ir Kayser uit Venlo heeft inderdaad een groots monument in onze kerk willen plaatsen en on danks het feit, dat men de teke ning hiervan reeds enige tijd in ons blad heeft kunnen zien, doet de werkelijkheid nog grootser en geweldiger aan, dan men verwacht had. Met medewerking van Rijks-Monu mentenzorg heeft hij een orgel ontworpen, dat de vergelijking met het oude kostbare orgel kan door staan. Ondanks de geweldige hoogte en grootte is het sierlijk en schoon van lijn. Een waardig monument in een monument! Alleen de ombouw, de kolommen, de kasten en het oksaal hebben al meer dan 20 M3 van het beste eikenhout gekost. Dan praten we nog niet over het beeldhouwwerk, waar de beeldhouwer van Dongen al maanden mee bezig is en ook niet over de meer dan 2500 pijpen, die in het nieuwe orgel komen. De fa Jos. Keijsers Zn. uit Horst is nu bezig met de ombouw en het zangkoor. Nog deze week hoopt men met de „zangzolder" klaar te komen, waarna dan de gehele aandacht aan het orgel zelf besteed kan worden. In Weert, in de ateliers van de bekende orgelbouwers, Gebroeders Vermeulen, die reeds eerder het oude orgel hebben gerestaureerd, legt men de laatste hand aan het inwendige van dit monument. Voor ons als niet vakmensen is de samenstelling van dit 42 regis ter tellende orgel een raadsel. De speeltafel met duizenden meters electrische draad, de meer dan 2500 pijpen, waarvan de grootste onge veer 6,5 meter zijn en de kleinste op kinderfluitjes lijken. Een wirwar van draden, contacten, magneten en alle mogelijke electrische verbin dingen, de voetstukken en pijpen, de sierpijpen, de motoren en blaas balgen liggen nu klaar voor trans port en menig vrachtwagen zal nog van Weert naar Venray moeten rijden voordat alles ter bestemder plaatse is. Met de bouw van het inwendige vraagt men ondanks dat, maar weinig tijd, men hoopt over 2a 3 Charlie Chaplin's Festival Deze hoofdfilm is samengesteld uit 5 van de beste twee-acters die Chaplin vroeger gemaakt heeft, nl. „de rustkuur", „de graaf", Chaplin als politieagent", „Chaplin als avonturier" en „Chaplin als emigrant". De oorspronkelijke „stomme" films werden opnieuw gecopiëerd en van goed aangepaste muziek voorzien. Het geheel is een koste lijke en aanbevolen nieuwe kennis making met de oude Charlie, de tragi-komiek in pandjesjas, te grote schoenen, met bolhoed en wandelstok. Ondanks de verouder de techniek weten deze films, dank zij de figuur van Charlie, veel plezier te verschaffen. Alle leeftijden. De vyf Sullivans Na een schets van de gelukkige jeugd van de vijf gebroeders Sulli van, die in alles onafscheidelijk zijn, wordt verteld, hoe later de oorlog uitbreekt en ook deze jongens opeist. Zij nemen alle vijf dienst, maar op voorwaarde, dat zij op één schip bijeen mogen blijven. Zo gebeurt, maar het schip gaat ten onder en de vijf broers vinden ge zamenlijk de dood. Deze film is vol milde, mense lijke humor. Hij munt niet uit door vormgeving, maar des te meer door het onopgesmukte relaas van het leven van een gelukkig gezin, waarin lief en leed elkaar regel matig afwisselen en waaraan de oorlog een onherstelbare slag toe brengt. Het geheel getuigt van goede smaak. Aanbevolen om menselijke waarden. Alle leeftijden. Het Hemelbed (Cyclus-film) Een film, bewerkt naar een toneel stuk van Jan de Hartog, waarin de geschiedenis wordt verteld van een huwelijk vanaf de trouwdag tot aan de dood. De bruidegom ;eeft aan zijn bruid een degelijk sed met een baldakijn erboven ten geschenke. Daaromheen speelt het verhaal zich af. Er doen zich aller lei moeilijkheden voor, maar alles keert ten goede, vooral door het verstandige beleid en het geduld van de vrouw. weken het gehele orgel gereed te hebben, waarna men met het stem men gaat beginnen. Want het zal ieder duidelijk zijn, dat er nog heel wat komt kijken, voordat al die af zonderlijke klanken samengevoegd kunnen worden tot een welluidende samenklank en samenspel. Al met al heeft alleen het inwen dige van dit machtige orgel dan ruim 6000 werkuren gekost. Zo zal dan als alles meeloopt en men heeft de beste verwachtin gen met Pasen het nieuwe orgel in gebruik genomen kunnen wor den. De H.E. Heer deken heeft onlangs mededeling gedaan van de kosten van dit onderdeel van de wederop bouw van de Grote Kerk. Onge twijfeld zal het Orgelfondscomité juist in deze weken haar beste beentje voorzetten om de financiële lasten, die de wederopbouw van dit orgel in onze Peel Kathedraal zo klein mogelijk te doen zijn. De orgelbusjes zullen juist in deze laatste weken nog meer dan anders nog eens extra om Uw aan dacht en de giften uit Uw porte- monnaie vragen. Wie echter het schone monument ziet, zal dat extra offer voor ons Godshuis gaarne brengen. Een toneelstuk-op-film met een oppervlakkige psychologie. Alle scènes spelen zich af in dezelfde kamer en worden door slechts twee acteurs gespeeld. Men ervaart het hele drama dus bijna uitsluitend uit de dialogen. Niet de regisseur, maar een medewerker, Stephen Bosustow genaamd, is er echter in geslaagd de traagheid van de episoden wel dadig te onderbreken met frag menten tekenfilm, die een nieuwe stijl bezitten, vol originele en ver rassende elementen. Bosustow goochelt meesterlijk met achter gronden in een meeslepende vaart en weet de sfeer van het drama of van de komedie uitstekend te suggereren. Deze getekende intermezzi ver lenen aan de film zijn enige en niet onaanzienlijke waarde. Boven 18 jaar. Nieuws uit Venray en Omgeving GROENE KRUIS DONDERDAG as.: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen Parochiehuis te Oost rum Na langdurige voorbesprekingen en plannen ontwerpen, zijn de gezins hoofden op de hoogte gesteld, van de gedachte bouw van een nieuw parochiehuis in Oostrum. Aangezien de bouw van een der gelijke inrichting, hoe eenvoudig ook, kapitalen kost, was de financiële medewerking van geheel Oostrum nodig. En hoewel men aanvankelijk bang was een dergelijk offer te vragen, heeft het Oostrurase pu bliek zo spontaan de gevraagde hulp gegeven, dat zelfs d._- meest op timistische verwachtingen over troffen werden. Toen men van deze medewerking verzekerd was, zijn direct de nodige formaliteiten in orde gebracht en men hoopt nog dit voorjaar met de bouw van deze zaal te kunnen be ginnen. Het is de bedoeling, dat ze met kerk, school en weg een vier kant zal- vormen, waar tussen een nieuw kerkplein zal komen liggen.

Peel en Maas | 1955 | | pagina 1