Ba IQastelaoves - ifCkqadekutq Leo van Eekcren O.F.M. J. M. assu Belangrijk! Voor kwaliteit Verheijen's Zaad handel Boerenbond Venray Burgerlijke Stand Venray leerjongen ca. 16 j. huishoudster 45 j. tractor chauffeur He Ri Droj ADVERTENTIEN Voor de voge Ok GEJ werd verwaacht op de groëte Möndag 31 Jannewari um 8 uur, ien De Zwaan. lederiën kan dor zien hart lucht* en huere watter mit de kommende ^astelaovend te doen, te huere en te zien zal zien. weten hoe het stond met de ver keersregeling. Uit het antwoord van de VOOR ZITTER bleek, dat de lijdensweg haast ten einde is. De Verkeerspo litie zal ook haar visie nog geven en dan zal een plan worden inge diend. De laatste vraag van de heer VERAART was of er geen moge lijkheid bestond, zeker tegen de be zoekuren een busdienst in te leg gen naar het Ziekenhuis. Voor vele mensen is die lange weg een be zwaar en zeker voor degenen van bulten is het nogal een opgave. De VOORZITTER beloofde dit punt eens in studie te nemen. WEGEN De heer van DIJCK vroeg waar de sintels bleven op de weg naar het Laagriebroek. Reeds vorige ver gadering was gezegd, dat die er waren, waarom komen ze dan niet. Uit het antwoord van Wethouder WINTELS bleek, dat alle gemeente arbeiders het te druk hebben met kippen slachten, maar dat zo gauw maar kan, hieraan begonnen wordt. De heer WIS MANS ondersteun de het verzoek van de heer Jans sen betreffende de Servatiusweg en zou ook graag zien, dat er in de Spurkt wat gedaan zou worden. Daar waren ook verschillende slechte wegen. De heer VAN HAAREN vroeg of in hec winkelgedeelte van de Juliana- singel het natriumlicht niet ver vangen kon worden, omdat dit hinderlijk is voor de etalages. Ver der vroeg hij de aandacht voor zwemgelegenheid in Venray. De VOORZITTER meende, dat natriumlicht geen bezwaar is, ook in een winkelstraat. Dat ziet men elders ook. Voor wat de zwemge legenheid betrof, wees hij op zijn nieuwjaarsrede. De heer STEEGHS had vroeger reeds gesproken over een wekelijk se biggenmarkt, hetgeen door de boeren-organisaties verder zou wor den uitgewerkt. Dit is niet gebeurd. Verder zou hij graag zien, dat de koeienmarkt weer tot nieuw leven kwam. De poging daartoe in het verleden ondernomen, waste kunst matig' Zowel de VOORZITTER als de heer WIS MANS wezen er op, dat dit geen kwestie is voor de Raad, maar voor de boeren-organisaties. Men kan wekelijkse biggenmarkten organiseren en een koeienmarkt bestaat nog steeds, maar het zijn tenslotte de boeren zelf, die er met hun vee moeten komen. De heer Wismans zal deze kwestie nog eens in de kring der LLTB ter sprake te brengen. De heer STEEGHS vroeg de Voorzitter of er niets tegen te doen was, dat raadsverslagen in de kran ten vooral in Peel en Maas, het gesprokene onjuist werd overge bracht en zelfs raadsleden belache lijk werden gemaakt. De VOORZITTER wees er op, dat dit niet tot zijn competitie behoor de, maar de pers slechts kon ver zoeken, de verslagen zo objectief mogelijk te brengen. De heer ODENHOVEN maakte een einde aan deze openbare ver gadering met de hoop uit te spre ken, dat het nieuwe stamriool in Venray-Noord, waarop zolang is gewacht, ook dit jaar zijn verwe zenlijking mag krijgen. staat uit de H.E. Heer Deken Loonen de heer Burgemeester, de heren van den Hombergh, Laurensse en Veraart, alsmede uit afgevaardig den van alle standsorganisaties en van de ouden van dagen zelf. Cursus maatschappelijk werk Verleden week is in tegenwoor digheid van de H.E. Heer Deken Loonen, een begin gemaakt met de elementaire cursus Maatschappelijk werk, welke is georganiseerd door het Sociaal Charitatief Centrum en waarin men lessen krijgt over de voornaamste onderdelen van het sociale en charitatieve werk. De cursus welke gevolgd wordt door 65 mensen werd geopend door de heer Laurensse voorzitter van het Centrum, terwijl de H.E. Heer Deken Loonen, in grote lijnen het centrumwerk schetste en de cur sisten vroeg, zich toch te willen inzetten voor het grote sociale en charitatieve werk. Heropening zaak Verheugen Onze Venrayse middenstand kan men in ieder geval activiteit niet ontzeggen. Prachtige winkelpanden zijn reeds verrezen en oudere wor den aan de moderne eisen aange past. Zo ook de zaak waarin Fa. Verheugen, haar producten ver koopt. In enkele weken tijds is de oude inventaris gesloopt en een heel modern aanzien gegeven. De showruimte is aanzienlijk uit gebreid, waardoor de klanten het uitgebreide assortiment nog beter in ogenschouw kunnen nemen, ter wijl de etalageruimte aanmerkelijk is verbeterd. Het geheel is moderner luxueuzer en... gemakkelijker ge worden. Deze oude zaak heeft door deze „verjongingskuur" een schitterende winkel gekregen, waarvoor bij de opening alle belangstelling bestond. Een schat van bloemen en veel per soonlijk bezoek, toonden aan, de be langstelling die voor deze vernieu wing bestond. J aar vergadering Buurtvereniging St. Oda De Buurtvereniging St. Oda hield op 20 Januari de jaarvergadering in café Sanders. Deze was vrij goed bezocht. Na de gebruikelijke agenda punten, als jaarverslag secretaris penningmeester, kwam de be stuurs ver kiezing aan de orde. De aftredende bestuursleden werden herkozen. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan werd besloten een feestavond te organiseren op Dins dag 1 Februari. De Carnaval kwam ook ter sprake en op de leden werd een beroep gedaan mee te werken aan de Boerenbruiloft, terwijl ook getracht zal worden aan de optocht deel te nemen. Besloten werd een reis te maken met de grotere jeugd en kinder spelen te houden voor de kleine jeugd. Hiervoor zal een reiskas worden opgericht. In de winter zullen enkele kaartavonden worden gehouden. Dankbetuigingen kwa men binnen van leden die in 't ziekenhuis verblijven en die een fruitmand werd aangeboden. In 't vervolg zal met de jaarver gadering een gratis verloting plaats hebben. Aan het einde van de ver gadering werd gesproken over het aanschaffen van een eigen vaandel. Nieuws uit Venray en Omgeving GROENE KRUIS DONDERDAG as.: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen Bescherming Burgerbevolking Bescherming Burgerbevolking be gint het nieuwe jaar met 2EHBO- cursussen in Venray, een in Oos trum en een in Castenray. Lief hebbers daarvoor kunnen zich nog bij de blokhoofden aanmelden. Gouden Bruiloft In October a.s. hoopt het echtpaar Alphons Sijbers en Johanna Cree- mers, Hoenderstraat alhier, de 50-jarige echtvereniging te her denken. Derde Orde-mededelingen Zondag 6 Februari a.s. eerste Zondag van de maand, visitatie voor alle leden in San Damiano, zowel des morgens na de Hoogmis als des middags om 3 uur, buiten kerkelijk. Mogen wij op 'n algemene opkomst rekenen De kern-groepen eindigen deze winter vóór de vastentijd. In het algemeen zijn ze een succes ge worden. Mogen wij volgend jaar in deze geest ook veel bereiken. Bejaardenzorg Op initiatief van het Sociaal Cha ritatief Centrum is een nieuwe com missie geformeerd, voor het onder zoek inzake bejaardenzorg in Venray en omgeving. Op de daartoe bijeen geroepen vergadering gaf Dr. Ver aart in een korte inleiding een overzicht van de bejaardenzorg in het algemeen en in Venray in het bijzonder. M'n NYLONS koop ik in Pyls' Speciaalzaak De kwestie „Jonas" Wij menen thans zekerheid te hebben, dat de lopende geruchten omtrent een zeer spoedige beëin diging van het proces Jonas op waarheid berusten. Een bemidde lingsvoorstel van de Erven Jonas zou door de partijen aanvaard zijn. We hopen spoedig hieromtrent nadere gegevens te kunnen mede delen. Leiders-recollectie Men is voornemens voortaan om de twee maanden Venray's jeugd leidsters eu -leiders bijeen te brengen in een soort recollectie. Zondag is men daarmede begonnen en aalmoezenier Hendriks heeft in San Damiano voor hen een spreek beurt gehouden over het jeugdwerk en de taak van de jeugdleider. Ook de H.E. Heer Deken Loonen was daarbij aanwezig en sprak de aan wezigen toe. Kinder weure groët Het is een uitstekende gedachte geweest van de K.A.B. middels een toneelstuk haar leden en belang steltenden het probleem der jeugd- voorlichting onder ogen te brengen. Eens te meer, omdat ze bovendien de Kemediespeulers uit Maastricht daarvoor hadden uitgenodigd, die in een spel in het Maastrichts dialect dit probleem behandelde. Bert Hollewijn en zijn mensen brachten in „Kinder weure groët" een goed en gaaf stuk toneel, waarvan niet alleen de talrijke be zoekers veel hebben kunnen ge nieten, maar waaruit ze ook veel hebben kunnen leren. EDELWEISZ Venray is een nieuwe toneelgroep rijk, die er zijn mag. Want ondanks boelen door goed en natuurlijk en aangezien dit niet de eerste maal spelL Mevr. Gommans, G. Litjens was, werd staande de vergadering en J. van Gerven waren de hoofd rolspelers, die op uitstekende wijze hun rollen droegen, maar ook bij de overige spelers een hele rij bleven er geen onder de maat. Regisseur M. Kelders heeft be wezen met dit spelers-materiaal inderdaad wat goeds te kunnen brengen, dat het aanzien waard Is. Edelweisz heeft een goed debuut gemaakt. Men heeft plannen om dit stuk nog eens te brengen. Verloofden-retraite De vorige week werd in dit blad reclame gemaakt voor een verloof den week voor meisjes op het kasteel „Well". Het is een ver heugend verschijnsel dat er tegen woordig onder de meisjes nog al belangstelling is voor zulke ver- diepingsweken. Ook de verloofden retraites voor meisjes worden goed bezocht. Tot nu toe heeft men het nog niet aangedurfd om voor de jongens ook zo'n verloofden-retraite te organiseren. De jongens menen dat het al heel mooi is als zij een verloofden-cursus meemaken, waar in zij over het huwelijk de nodige voorlichting krijgen. Toch zou het voor hun verkeringstijd en voor hun toekomstig huwelijksleven van groot nut zijn als ook de jongens eens een verloofden-retraite gingen meemaken. Daarom heeft de direc tie van het Retraitehuis „Manresa" te Venlo het aangedurfd om voor verloofde jonge mannen, die na Pasen in het huwelijk treden, een retraite te organiseren. Deze retraite begint Donderdagavond 24 Februari om 8 uur en sluit Zondagmorgen 27 Februari om half tien. Men kan zich opgeven aan de Pastorie in Venray, vooral aan Pater Domitius of rechtstreeks aan de Directie van het Retraitehuis. Men ontvangt dan nader bericht met gegevens. Door zo'n retraite zouden veel jongens gaan begrijpen, dat behalve sexuele liefde ook nog een hogere, geestelijke liefde moet zijn voor een mooie verkering en een gelukkig huwelijk. Cinemascope in Venray. In de loop van de week zijn in Luxor-Theater verschillende veran deringen aangebracht. Zo zijn er nieuwe luidsprekers opgehangen en is het doek verbreed van 3,5 tot 1,5 meter. Bovendien zijn verschil lende veranderingen aangebracht, alles met het doel om de eerste cinemascope-voorstelling in Venray zo goed mogelijk te doen slagen. In tegenstelling met de gewone filmvertoning, wordt de bezoeker hier bijna midden in de handeling geplaatst en ziet en hoort hij alles rondom zich gebeuren. Dat alleen is al een belevenis op zich. In het gebogen doek speelt de film zich af op een breedte, die bijna 3 maal zo groot is als die we kennen, dus ook 3 maal meer te zien geeft. Voeg daarbij het feit, dat met de film De Mantel wordt begonnen, dan zal ongetwijfeld Luxor de komende dagen menig maal te klein zijn. Een dolle koe Een verkochte koe had schijnbaar bezwaren uit de stal van haar oude baas te verhuizen. Toen ze op weg was naar haar nieuwe eigenaar te Venray, vanuit Castenray, kreeg beest het op de zenuwen en was met geen mogelijkheid meer bedwang te houden. Met veel listen kreeg men 't dier onderweg in een stal. Een veearts constateerde, dat het beest wild was, maar later meende men, dat ze weer zonder ongelukken naar haar oude baas kon worden teruggebracht. Niets bleek echter minder waar. Ook toen werden het weer de dolste capriolen. Het ging overal doorheen en daarom besloot men de koe ter plaatse af te maken. De politie zorgde dat een einde kwam aan het dolle leven. Piëlhaasnieuws Zij, die plannen hebben voor een wagen of groep in de optocht, zul len vanzelf niet ontbreken op de grote vergadering a.s. Maandag. Maar daar verwacht men ook andere vertegenwoordigers van ver enigingen en gezelschappen, afge vaardigden van buurtschappen en vertegenwoordigers van firma's, kortom, daar verwacht men een vertegenwoordiging van geheel Venray. Dit is een van de weinige kansen die men heeft om zijn eigen mening over het een of ander van de organisatie eens te kunnen zeg gen, maar verder hoort men op deze vergadering alle nieuwtjes omtrent de komende Vastenavond. En spe ciaal over de optocht, die ieder jaar mooier, beter en grotermoet worden. Hoe dat te bereiken is, wordt daar ook verteld, dus iedereen is er hartelijk welkom en met de daar gegeven suggesties wordt door de Raad ernstig rekening gehouden. Dan zijn er mensen, die menen, bij de a.s. jubileum-viering geen kans te hebben om de zitting en het bal mee te kunnen maken, want daar komen zoveel vreemden.,. Die gedachte is fout. Het feest is op de eerste plaats gereserveerd voor de Venrayse mensen. De vreemden die komen zullen goed ontvangen worden, maar voor Venrayers zal plaats in overvloed zijn. Natuurlijk is het volslagen on mogelijk om 700—800 mensen in een zaal te brengen, men zal er wel goed aan doen tijdig kaartjes te kopen, aangezien de belangstelling groot Is. Herverkavelingsvergadering De herverkavelingsvergadering te Maashees, waarbij o.a. gronden in Holthees en Smakt, ter sprake zouden komen, heeft een onprettig verloop gehad. een ernstig protest-telegram ver zonden mede ondertekend door het gemeentebestuur van Vierlingsbeek, waarin de afkeuring over dit gedrag werd uitgesproken. Later stuurde de Cultuur Tech nische Dienst uit Tilburg, aan wie de herverkaveling is opgedragen, een andere spreker, maar de ver ontwaardiging over de gang van zaken is groot. HUURVERHOGING Geen huurbelasting De huren van woningen boven f 400.worden met 10 pet. ver hoogd en niet met 25 pet. zoals eerst voorgesteld werd. De huren beneden f 400.worden niet ver hoogd. Er komt geen huurbelasting. Melk verbruik daalt Van 9—15 Januari daalde het melkverbruik met bijna 3 millioen liter. KIPPENSTAPEL MOET KLEINER WORDEN Tijdens een vorige Donderdag te Almelo gehoudenTwentse pluimvee dag heeft de heer M.J. Dings, voor zitter van de N.P.F. te Roermond, verklaard, dat, als een strenge selec tie op kippen wordt toegepast, het komende jaar goed kan worden voor de pluimveehouders. Het aan tal kippen moet worden ingekrom pen, omdat anders in het voorjaar grote afzetmoeilijkheden zuilen ont staan. Ondanks het feit, dat de Neder landers de beste pluimveehouders ter wereld zijn, aldus de heer Dings, is de grote export het zwakke punt in de economie van dit bedrijf. Tach tig procent van de uitgevoerde eieren gaat naar Duitsland en wanneer deze exportmogelijkheid zou uit vallen ontstaat een crisis. Vandaar, dat men wil proberen een grotere afzet op de binnenlandse markt te verwerven. Een grootscheepse pro- paganda-actie zal ook dit jaar weer worden opgezet. De propaganda van verleden jaar heeft al succes gehad, aldus de heer Dings. Het binnenlandse verbruik steeg met 25 pet. maar het richt getal zal moeten worden: 175 eieren per persoon per jaar. Dan is er voldoende zekerheid, dat een plot seling opkomende crisis kan wor den doorstaan. Telefoongids voor heel de provincie Limburg Omstreeks einde 1955 zal er zo deelt de directeur van het telefoondistrict Maastricht mee een telefoongids worden uitgegeven voor 't hele telefoondistrict, een distrlctsgids. Hierin worden alle telefoon-abonné's opgenomen in de provincie Limburg, behalve die uit Weert en omgeving en behalve de aangeslotenen benoorden de lijn Overloon-Vierlingsbeek-Maashees. De thans in gebruik zijnde sector- gidsen (boekjes met grijze omslag) zullen nog slechts eenmaal ver schijnen. In de nieuwe districtsgids worden geen advertenties opgeno men. Eerlang verschijnt evenwel een zogenaamde beroepengids met advertenties. Gouden Bruiloft In Juni a.s. hoopt het echtpaar Hendrikus Hendriks en Wilhelmina van den Broek te Overloon hunne 50-jarige echtvereniging te herden ken. Industrieën breiden uit in Boxmeer De „N.V. Stork Machinefabrie ken" is voornemens haar bedrijf te Boxmeer belangrijk uit te breiden. In de directe omgeving van het reeds bestaande fabriekscomplex zal een grote industie-hal even tueel meerdere worden opgericht. De firma Schothorst te Boxmeer, die zich bezig houdt met de ver vaardiging van rijwiel onderdelen is van plan een belangrijke uitbrei ding aan haar fabriek te geven. Thans vinden in deze onderneming dertig mensen werk, de uitbreiding zou dit getal tot 400 opvoeren. Jo Erens f Op 26-jarige leeftijd is te Sittard plotseling overleden de zanger Jo Erens. Een hersenbloeding was de oorzaak van deze tragische gebeur tenis, die Sittard en Limburg be rooft van hun populaire „trouba dour". Als zanger van het Sittardse en Limburgse lied verwierf Erens grote bekendheid. LIMCO-vergadering Dinsdag hielden de secties van de Kring Venray der Limco, hun jaarlijkse vergadering in Hotel Schaeffers. Voorzitter G. Rutten opende de vergadering, waarop o.m. aanwezig was de onder-voorzitter der Limco de heer van Enckevort en de secre taris de heer Biemans. Ir Geesink, ass. rijksveeteelt- consulent voor de Varkensfokkerij, gaf een gedegen overzicht over de opfok van biggen en besprak ver schillende ziekten onder de varkens. Doordat de prijzen in het kwaliteits verschil zijn opgevoerd van 3 tot 5 cent is het belangrijk, dat de boeren alle aandacht besteden aan hun varkens. De heer Biemans besprak naast huishoudelijke dingen ook de bouw van de nieuwe Limco-fabriek, die goed VQrdert en waarvan sommige delen reeds in gebruik waren. Men hoopte in Augustus het geheel nieuwe gebouw te kunnen betrekken. Hij deelde verder mede, dat nu levende varkens worden uitgevoerd naar Zwitserland en Italië en dat de plotselinge prijsdaling van het ingeblikte vlees in Amerika, niet een zodanige strop heeft opgeleverd, als elders in den lande, doordat men juist op tijd de grote partij kwijt was. Uit het jaarverslag bleek, dat deze kring 745 leden telt, die in 1953 14.935 varkens hebben geleverd via de Limco, 148 runderen, 279 koeien en 2 schapen. Hiervoor werden de volgende be dragen uitbetaald: Varkens f 3.080.784,45 Runderen 117.998,59 Kalveren 28.211,17 Schapen 90, Totaal f 3.225.084,21 Voor de liefhebbers volgen dan hieronder enkele nadere gegevens omtrent het ledental en geleverde varkens, runderen en kalveren: leden vark. rund. kalv. Blitterswijk Castenray Geijsteren Heijde Leunen Meerlo Merselo Oirlo Oostrum Venray Wanssum Ysselsteyn De heer Loonen, voorzitter van de LIMCO, kon door ziekte deze vergadering niet bijwonen. Nieuwe besmettelijke ziekte De Drentse rundveestapel wordt, nadat de strijd tegen de tuberculose met een bevredigend resultaat is beëindigd, nu bedreigd door een nieuw gevaar, n.l. de abortus-bang, een andere besmettelijke ziekte. S.V.V.-nieuws Het wordt Zondag, als tenminste het dooi-weer aanhoudt, bepaald een Horster Zondag. Zowel 't eerste als het tweede en derde elf tal moe ten in Horst tegen Wittenhorst gaan voetballen. Een zware opgave na een zo lange vacantie, waarbij dan voor het eerste nog de ontdekking komt, dat vol gens de nieuwe plannen de eerste klas feitelijk voor het grijpen ligt. Misschien wat gemakkelijk gezegd, maar staan we bij de eerste vier dan is het practisch gebeurd. Zoals we echter Horst menigmaal ont moet hebben op onze weg naar de tweede klas, zo kan het ook nu zijn. Want mag dan Horst de laatste wedstrijden niet zo denderend te voorschijn zijn gekomen, tegen de oude rivaal Venray spreekt het plaatselijk chauvinisme nog een woordje mee. Men zal van begin tot einde, zeker in deze wedstrijd, alles moeten geven, slechts dan kunnen we Venray een goede kans voorspellen. Gezien de pracht-kans die men heeft zou het meer dan jammer zijn als die gemist werd. Hpt vierde moet tenslotte uit naar 47 489 5 13 36 608 3 4 25 325 4 3 39 1555 13 14 121 2312 22 46 52 1262 18 38 101 1795 16 44 46 1259 14 18 47 904 19 18 55 582 9 17 53 584 7 15 123 3710 18 49 Heden ontvingen wij de droevige tijding van het overlijden in het St. Elisabeth-Ziekenhuis te Oslo, van onze inniggeliefde Heer broer, Zwager en Heeroom de ZeerEerw. Pater Rector van het St. Halvards- klooster te Sylling, in de leeftijd van 55 jaar. Wij bevelen de ziel van de dier bare overledene in Uw god vruchtige gebeden aan. FAM. VAN EEKEREN Bergen, 25 Jan. 1955. (Enige en algem. kennisgeving) voir di Minimum ople Qntutikk I Dinsda; Wij maken er onze klanten op attent, dat de enveloppen (inhou dende 10 waardebonnen) uiterlijk 4 Februari in ons bezit moeten zijn. Zaterdag 5 Februari om 7 uur 's avonds is de uitslag van deze Spaar- en Win-actie. L. iVELISSMEIREN, OIRLO Premie Brandassurantie betaling Maandag 31 Jan. van half 10 tot half 1 en van half 2 tot 4 uur in Café De Engel. De Secretaris. GEVRAAGD Openbare bekendmaking De Burgemeester der gemeente Venray treft in verband met de heersende pseudo-vogelpest in deze gemeente de navolgende maat regelen, welke gelden voor de gehele gemeente Venray: 1. het pluimvee, waaronder wordt verstaan: hoenderachtigen, eenden, ganzen en kalkoenen, moet tot nadere aanwijzing worden opgehokt; 2. alle honden en katten moeten vastgelegd of opgesloten worden; 3. het is verboden pluimvee, dat door pseudo-vogelpest is besmet of ervan verdacht wordt, te vervoeren, te koop aan te bieden of af te leveren; 4. het is verboden pluimvee te koop aan te bieden bij die bedrijven, waarvan het pluimvee door pseudo- vogelpest is besmet of ervan wordt verdacht. Bij overtreding van een dezer voorschriften zal onmiddellijk pro ces-verbaal worden opgemaakt. Venray, 27 Januari 1955. van 21 t.m. 27 Januari 1955 GEBOREN: Classens Leonardus, Oirlo E 82 Kersten Johanna, Vierlingsbeek van Kessel Maria, Langstraat 16 Jacobs Elisabeth, Veltum L 75a Ronken Michiël, woonwagenkamp, Deurneseweg Willems Johannes, Landw.weg 28a Hermkens Johanna, Vierlingsbeek OVERLEDEN: Bister vel ts Petronella, echtgenote van Nijs A., 53 jr, Veltum L 73. ONDERTROUWD: Winnen Johan G. J., 30 jr, boek houder, Puttenweg 6 en van Well Wilhelmina J., 27 jr, Puttenweg 16. Linders Jozef W., 34 jr, landb., Deurneseweg 17 en Rongen Anna R. H., 25 jr, Heidse Peelweg 38. GETROUWD: de Bruijni Mathijs H., 38 jr, mijn werker te Munstergeleen en Arts Godefrida P. H., 33 jr, Venray. van Vegchel Sibertus W., 28 jr, molenaar en Cleven Anna S. M., 25 jr, gezinsverz., beiden te Venray. Versteegen Jacobus P. H., 41 jr, metselaar en Jacobs Antonia M., 45 jr, beiden te Venray. Weijs Hendrikus J. H., 30 jaar, kweker te Otter sum en Loonen Maria G. H., 28 jr, te Venray. Kersten Peter, 55 jr, arb. zuivelf.. en van Bracht Maria W., 43 jaar, beiden te Venray. Fleurkens Antonius G. L., 26 jr, huisschilder en Teumssen Johanna M., 23 jr, beiden te Venray. Muis Petrus J. G., 28 jr, adm. ambachtsschool te Arnhem en v.d. Vorst Christina M. Th. A., 24 jr te Venray. v.d. Hulst Johannes G.. 24 jaar, monteur en Janssen Carolina J. G., 22 jr, beiden te Venray. om opgeleid te worden in het rij wielvak. Poels' Rijwielhandel, Grotestraat Biedt zich aan in klein gezin of bij heer alleen. Adres bureau van dit blad. R.K. jongeman, plaatsing als 24 jaar, zoekt Adres bureau van dit blad. Zij breng pitalen a daag nog het wonc De S| Langstra KER INT met Biedt zich aan meisje 18 jaar voor dag en nacht, als hulp in de huishouding. Adres bureau dezer. GEVRAAGD net meisje v. halve dagen tegen 1 Maart a.s. Mevr. Verheggen Julianasingel 26. GEVRAAGD in doktersgezin met kinderen te Venlo, voor zo spoedig mogelijk flink R.K. 2e meisje leeftijd 1618 j., voor d. en n. Mevr. Dr. Schade, Hoogeweg 78 Biedt zich aan R.K. Meisje 21 jaar per 1 April of 1 Mei, liefst in boe rengezin. Brieven onder nr. 261 bureau van dit hlad. GEVRAAGD dienstbode boven 18 j. per 1 Maart. Linders, Oostrum. Te koop 350 a 400 7wk. pullen Hems x Reds Te bevragen bij Alf. Peters, Brugstraat 5, Oploo en bij Joh. van Lankveld. Hoenderstraat 28, Tel. 619, Venray Te koop mooie zwarte overgooier maat 40 in prima staat Adres bureau v.d. blad het slechte stuk wat deze groep Dit comité, dat dekenaal haar gekozen had, wisten zij Zaterdag 1 Ir Kruger, die teksten uitleg zou FCEB 2 en mag zien daar een wed- werkzaamheden zal uitoefenen, be- j.l. een goed bezette zaal toch te komen geven, was niet verschenen strijd te winnen. GEVRAAGD schoenmakersleerling of halfwas Schoenmakerij Brok, Leunen Te koop eiken buffetkast, 4 stoelen, 2 leunstoelen, uittrektafel, 2pers. ledikant met matras, alles eiken en goed onderhouden. 2 tafels, citherharp, enz, Adres bureau van dit blad. Te koop 10 a 15000 zware aspergeplanten M.W. P. Custers, Oirloseweg C 42 Oostrum Te koop Sterappels pluk 6 ct p. kg P. Custers, Oirloseweg C 42, Oostrum Wij komen a.s. Maandag weer naar de markt met balen en meelzakken Nieuwe dekkleden in alle maten. Ook reparaties. Wij ruilen uw ver sleten dekkleed. H. Janssen Zn.f Sevenum Zakken- en Zeilmakerij. Tel. 418 Te koop B.S.A. motor 500 cc Velliers motor 125 cc prima in orde G. Thelosen, Langstraat 23 duu UURV Grotestraat Te koop toom be P. Janssen, B Te koop wasbok met P. Baken, Schc Te koop 6 scheutelingr H. Stiphout, Y Te koop partij zwc M.H. de Bruijn Te koop electr. pon met dr en 250 c Adres bureau Te koop dragend var Wed. Philipsen, Z Te koop pracht Duitse I W. Jeuken, Vel Te koop vaarskalf o weirundJ L. Vogelzangs, Te koop enkele zw zeer geschikt voc G. Peeters, Bod Te koop 200 6-7wk. P. de Kleljn, G Oostrum. Te koop elec. wasmac en Mulders si Overloonseweg Te koop wasmachine Broekweg 8a. Te koop partij Loenen-Kruijse M. Muijsers, Li

Peel en Maas | 1955 | | pagina 2