Belachelijk! Nieuwjaarsrede van de Heer Burgemeester. Venray's vroede vaderen vergaderden. Zaterdag 29 Januari 1955 No 4 ZES EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS ÜRUK EN UITGAVE FIR»,A VAN DEN MUNCKHOF QROOTESTRAAT 28 TELEF. 512 G.RO ,50552 WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN ffig'SgESBfi De heer Stesghs heeft gemeend in de laatste Raadsvergadering te moeten klagen over de Raadsver- slagen, die door de pers en met name door Peel en Maas gebracht worden. Volgens zijn zeggen werden daarin soms bepaalde Raadsleden belachelijk gemaakt en werden de woorden van de betrokkene!n) niet juist of slechts ten dele overgebracht. De voorbeelden, die hij hiervoor aanhaalde waren echter van dien aard, dat men zich werkelijk af vroeg of dit nu ernst was. Toch willen wij enkele dingen naar aanleiding van deze klacht op merken. Dat wij fouten maken bij het overbrengen van de woorden en ge dachten onzer vroede vaderen, nemen wij aan. Op de eerste plaats is ook een verslaggever een mens die fouten maakt en op de tweede plaats worden zeker in de Raad wel eens dingen gezegd, waarvan wel de spreker door zijn lidmaat schap of uit andere hoofde, de voor geschiedenis en de achtergrond kent, maar waarnaar een verslag gever dan moet raden en wel eens mis kan raden. Of de spreker heeft een of andere bedoeling, maar uit zich zo, dat die niet te achterhalen is voor de persman, die ook niet alwetend is. Verder moet de verslaggever zich beperken. Alles wat gesproken wordt meedelen eist 4 k 5 bladen Peel en Maas en hij moet kiezen voor al zijn lezers. Dat daarbij wel eens niet die aandacht aan een bepaald betoog van een bepaald raadslid gegeven wordt, die dit raadslid zou wensen, is mogelijk, al brengt Peel en Maas het verslag zo uitgebreid mogelijk. Dat wij met opzet leden van de Raad belachelijk maken, is inder daad belachelijk. Waarom zouden wij dat doen en wat hebben wij daaraan. In tegenstelling met sommige anderen beschouwen wij de Raad immer als het hoogste gezagscol- lege in een gemeente en een der beste democratische instellingen die we hebben. Zij, die daarin gekozen zijn als vertegenwoordigers van de gemeenschap hebben recht op de eerbied en achting van ieder lid dier gemeenschap, alleen rpedsdoor hun plaats en werk, welke maat schappelijke positie zij verder ook moge bekleden, of welke opleiding zij ook gehad mogen hebben. Wij menen oprecht en eerlijk aan die achting en eerbied nimmer iets te kort te hebben gedaan. De bewering van de heer Steeghs dat wij als hij klaagt over het feit, dat Castenray geen kleuterklas kan stichten, hier als kopje boven zetten: „klachten en mopperen" doet aan die achting niets af. Integen deel, laat alleen uitkomen, dat men in Castenray niet tevreden is, wat ook de kern van des heren Steeghs betoog was. Als de heer Steeghs in een ver gadering opmerkt, dat hij de con trole op de plaatsbewijzen in de stationsbus maar la-la vindt en die gewone uitdrukking terugvindt in het krantenverslag en zich dan plot seling over die uitdrukking ergert, met als argument, dat de officiële notulen hierover niet spreken, dan zoekt hij spijkers op laag water. Geen mens, die zich hieraan ergert behalve de spreker zelf. Als wij, wanneer de heer Steeghs het heeft over een foutief verkeers bord in Castenray, daar per abuis de naam Ysselsteyn gebruiken, is dat een stommiteit onzerzijds, maar het belachelijke daarvan vermogen we niet in te zien. Dat waren al met al de klachten van de heer Steeghs, maar nog maals, waar het belachelijke in zit kunnen we met de beste wil van de wereld niet achterhalen. We hebben de indruk, dat de heer Steeghs bepaalde op- en aan merkingen zijner kiezers op de krant wil afwentelen. Als die uit het laatste raadsverslag begrijpen, dat hun vertegenwoordiger geen tijd of zin gehad heeft om een zeer belangrijk punt als de subsidie kwestie voor de vergadering te bestuderen en te bekijken, dan is het niet onze schuld als daar op merkingen over worden gemaakt. En als daar verder met enkele regels een rede van 20 minuten van deze zelfde heer is afgedaan over het nut van een koeien- en biggenmarkt, dan behoeft hij daar over niet boos te zijn, omdat we met de rest van de Raad menen, dat dit een aangelegenheid is, die in boerenkringen besproken moet worden, maar niet in ons hoogste gezagscollege, iets wat de heer Steeghs onderhand wel eens ont dekt kon hebben. Zo zijn er legio voorbeelden aan te halen. De schuld daarvan dan bij de krant te zoeken en die dan op zulk een wijze kenbaar te maken noemen wij belachelijk en beneden de waardigheid van een Raadslid onzer gemeente. In zijn Nieuwjaarsrede, welke de Heer Burgemeester voor de aan vang van de laatste raadsvergader ing hield, memoreerde hij als de voornaamste punten van het afge lopen jaar: a. Ontginning Vredepeel, welke tot op 80 ha na, gereed is. 34 kavels zijn hiervan reeds uitgegeven. b. Ontginning Meerselse Peel is gereed. 4 kavels zijn reeds verkocht. Hopenlijk kunnen daar dit jaar boerderijen gebouwd worden. c. Bouwnijverheid: 58 woningwet woningen zijn bijna gereed. 10 wo ningwetwoningen in Ysselsteyn zijn voltooid en op 2 na bewoond. 32 Deken Berden en benoeming van de H.E. Heer A. Loonen tot Pastoor-Deken; 6. 14-daagse tocht van het genade beeld der Sterre der Zee; 7. oprichting van een zelfstandig rectoraat in de kerk der paters Franciscanen. Plannen voor dit jaar Zonder bepaald de urgentie van een en ander in het geding te brengen noemde de Burgemeester de toekomstplannen op, welke men in dit jaar hoopt te beginnen en/of te verwezenlijken. Dat waren: Woningbouw: verdere afwer- particuliere woningen zijn gereed king van het gestelde programma of in aanbouw. 40 woningen worden verdere oplossing van de wo- gebouwd onder de Stichting Eigen ningnood. Boerderijbouw in de ont- Bouw. 28 boerderijen zijn gereed of ginningen en kernvorming in de in aanbouw. 10 gevallen van oor- Vredepeel. logsschade werden opgeknapt. 9, Bovendien verwacht men dit jaar woningverbeteringen toegepast. j dat een daartoe uit de standsorga- d. Onderwas: ingebruikname Dr voor be'iafrd™' Poels- en Hensenius-school, alsmede P'®"nen zal Komen v00r bejaarden de uitbreiding van de ULO. Het g verschijnen van het rapport Kleu- b* Onderwijs. Bouw van 'n school ter-onderwijs en het aanbellen van in de Vredepeel, verbouwing van een spraakleraar. de noodschool in de Patersstraat e. Inrichtingen: Het paviljoen St v°or het kleuteronderwijs. Verbou- Chislain van Huize St Anna wordt ^vl%en1 "ltbreidmg van de school vernieuwd en de herbouw van het S Ysselst®Yn' waardoor ook de hoofdgebouw van Huize Servatius kleuters aldaar geholpen worden, staat op stapel en kan dit jaar ver- van een nieuwe kleuterschool J in Venray, alsmede de stichting van een nieuwe meisjesschool in wacht worden, f. Waterleiding, op het Veulen is de aanleg gereed, voor Ysselsteyn zijn de plannen in staat van voor bereiding. g. Openbare Werken, verbetering van de Julianasingel, Poststraat, Kolkweg, Veldstraat, aanleg van 3 verbindingswegen in Venray-Oost, wegen in Peelplan Zuid en enkele wegen in Merselo. h. Industrialisatie, vestiging van de N.V. Inalfa is in volle gang. Bevolking werd meer industrie- minded gemaakt o.a. door organisa tie van Industriedagen. i. Uitbreidingsplannen, gereed kwamen uitbreidingsplannen in onderdelen voor omgeving Hense- niusschool, Ysselsteyn, Leunen, Veulen en Oirlo, terwijl met de onteigeningsprocedure van gronden in Venray-Oost, rond Hensenius school en Veulen werd begonnen. j. Financiën, in 1954 verscheen een financieel rapport voor de Raad; alsmede een wegenplan en straat verlichtingsplan met duidelijke om schrijving van de financiële conse quenties. Andere belangrijke feiten waren, aldus de Burgemeester: 1. crediet voor Sociologisch On derzoek, dat in 1955 zal beginnen 2. aanleg van vliegveld de Peel en de bouw van een groot mo bilisatie-magazijnencomplex in Ysselsteyn; 3. uitbouw van de organisatie Be scherming Burgerbevolking, waarvan in 1955 vooral de zelf bescherming nog verder uitge werkt dient te worden; 4. opening Koninginnebrug in Well, waardoor Venray nog meer een centraal middelpunt is geworden en in bedrijf stel ling van een autobus dienst Gennep—Venray v.v., noodza kelijk werd; 5. afscheid van de Hoogeerw. Heer de Kom. Bouw van een gymnastiek lokaal, bestemd voor onderwijs en in de avonduren voor Venrayse verenigingen. c. Wegen: Hierover is al een publicatie verschenen, evenals over het verlichtingsplan. d. Electrificatie: Plannen voor electrificatie van Ysselsteyn Peel plan Zuid zijn klaar en krijgen dit jaar hun beslag. Ook voor de Vrede peel zal een oplossing gevonden dienen te worden. e. Openbare werken: Uitbreiding van waterleiding voor Ysselsteyn en Peelplan Zuid zal dit jaar bereikt dienen te worden. In verband met uitbreiding in Venray-West zal zeker dit jaar de stamriool klaar moeien komen, waardoor ook de hinder op de Over- loonseweg tot het verleden behoort. Vooral met het oog op het jeugd werk zal aandacht gevraagd worden voor de aanleg van recreatie terreinen met sportvelden en even tueel zwemgelegenheid, welke men in 1956 hoopt te beginnen. f. Industrialisatie. Dit jaar ope ning van Inalfa te verwachten. De bouw van industrie-woningen en het aantrekken van industrie moet bevorderd worden. g. UITBREIDING Hard dient er gewerkt te worden aan het uitbrei dingsplan in hoofdzaken en de ver schillende plannen in onderdelen, waarvan er binnenkort weer enkele de Raad zullen bereiken, Dit alles, aldus de heer Burge meester, wacht naast vele kleinere objecten voor de toekomst. Met de steun van de Raad en de zegen van God hoopt hij véél van genoemde punten te kunnen realiseren en met de wens dat 1955 voor alle inwoners een gelukkig en voorspoedig jaar zou worden besloot de heer Burge meester zijn nieuwjaarsrede. Natuurlijk bestond hiertegen geen bezwaar. De VOORZITTER hoopte ook nu weer, dat dit een voorbeeld mocht zijn voor andere grondbezit ters en het niet op onteigening aan te laten komen. L. Leenders Grotestraat, die aan de Prins Bernhardstraat grond wil kopen voor woningbouw, kreeg de gevraagde grond evenals W. Koe nen uit Leunen en Th. Thielen, die daar een dubbele blok willen zetten. De heer Fr. JANSSEN drong in dit verband aan op betere situatie- kaarten voor de raadsleden. Die nu verstrekt zijn, zijn practisch niet te volgen. Een pachtovereenkomst met wijlen F. Janssen in Ysselsteyn over 4ha grond werd indertijd ontbonden. Nu wil W.A. Claessens Heidse Peelweg die grond kopen voor vestiging van een fruitteeltbedrijf. Ook hiertegen was geen bezwaar, alken vroeg de heer WIS MANS of de koper hierop direct beginnen kan, omdat de familie Janssen die grond onderverpacht heeft. Het antwoord van de VOORZIT TER was kort en bondig ja. Deze familie heeft zonder toestemming van de gemeente onderverpacht en daar is dus geen rekening mee gehouden. M. Janssen van-Gevelt uit Veltum wil een si uk grond kopen op de hoek Langstraat-Lange weg voor de vestiging van een winkelpand en bakkerij. Ook hij kreeg de gevraag de toestemming, aangezien moei lijkheden met de welstandscommis sie, welke aanvankelijk gerezen waren, nu tot het verleden be horen. Enige veranderingen in belasting verordeningen, betreffende de redac tie, door de Griffie gewenst, kregen zonder meer het fiat. Gemeente-veearts Aan de heer L. Sala, Oostsingel, werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend als gemeente-veearts en als keuringsveearts, hoofd van de vleeskeuringsdienst, zulks i.v.m. zijn benoeming tot adjunct-inspec teur van de veeartsenijkundige dienst in de inspectie Limburg. Onder dankzegging voor verleende diensten zal dit ontslag met 1 Maart a.s. ingaan. Als zijn opvolger werd door de Raad gekozen de heer W. H. Kre- mer, Paterstraat 19. Verandering op het Venlen De VOORZITTER vroeg dan het volgende punt, hoewel niet op de agenda vermeld, toch te willen be handelen i.v.m. moeilijkheden die daardoor anders kunnen ontstaan. Het blijkt, dat tegen het uitbrei dingsplan op het Veulen nog be zwaren bestaan. Door de heren Spreeuwenberg en Derks of via hen zijn nog protesten ingediend en dit zou tot oorzaak kunnen heb ben, dat nu het gehele plan in het water valt. Aangezien echter de omstreden hoek rustig uit het plan gehaald kan worden, zonder dat daardoor de lopende procedure ongeldig wordt, verzochten B. en W. dat te willen doen, zodat dan later over de omstreden hoek, dan nog eens gepraat kan worden. Hoewel de Raad zich over deze geschiedenis verwonderde, daar zij in de mening was dat een en ander reeds enige tijd geleden definitief afgehandeld was en bij monde van de heer Fr. JANSSEN ernstig protesteerde tegen deze handelwijze, ging zij met het voorgestelde accoord. Subsidie's-bespreking. Grondverkopen. BEL OP BIJ BRAND No. 392 De notulen van de December- vergadering werden in deze verga dering goedgekeurd. Alleen maakte de heer F. JANSSEN de opmer king, dat daarin gevraagd was om de heren een resumé thuis te sturen over de kwestie Poels. Dit resumé lag wel bij de stukken, maar afspraak is afspraak. De heren willen het thuis kunnen bestuderen. In dit verband vroeg hij ook nogmaals om de reeds eerder toegezegde kaarten. De VOORZITTER beloofde, dat alles zou worden toegezonden. De ingekomen stukken waren allen goedkeuringen van genomen Raadsbesluiten door Ged. Staten en werden voor kennisgeving aange nomen. Een schrijven van de bewoners der Schoolstraat, werd naar B. en W. terug verwezen, die 't volgende vergadering met hun advies weer zullen overleggen. De aanschaffing van leermidde len in verband met de Invoering van het vak handwerken op de school te Castenray, kreeg de ver eiste medewerking van de Raad zonder enig commentaar. Grondverkopen en ruil. Nadat een onteigening had plaats gehad en hierop gebouwd was, bleek, dat de grenzen iets anders lagen dan voorop gesteld was. Om nu een juiste stand van zaken te krijgen, ging de Raad ermee ac coord, dat met P. H. Janssen te Oostrum een stukje grond geruild werd van 180 m2. De heren Backus en Lemmens willen hun boomgaard in Venray Oost afstaan terwille van woning bouw, indien zij daarvoor een kavel in de Meerselse Peel terugkrijgen en zij zolang B. en W. de boomgaard niet nodig hebben, deze bij hen in vruchtgebruik kan blijven. De boomgaard met de entourage kost f 22100. De kavel in de Meer selse Peel kost f 1600 per ha en bovendien moet wegens voorbemes ting enz. nog f 4978 82 extra wor den betaald. Ook hiertegen had de Raad geen bezwaar. Voor de uitbreiding in Venray- Oost kan de Gemeente grond krij gen van de erven Poels-Poels Hof straat, P.J. Peters Tienray en van het Kerkbestuur. Voor de uitbreiding rond de Hen- seniusschool is er te koop van P.H. vd. Munckhof, G. Philipsen en G. Custers, allen Langstraat, H. Pee- ters Vlakwaterweg, H. Willems, Groenewoltsepad en P. Poels, Pastoor omdat juist de laagst geklassiü Ruttenstraat. iceerde het meeste nodig had. SUBSIDIES Vooruitlopende op de begroting, hadden B. en W. op deze agenda ook de lijst van subsidie's geplaatst ter goedkeuring van de Raad. De lijst zag er als volgt uit: 1954 1955 Reclassering Venlo 1 ct p. inw. 1 ct p. inw. RK Gezinsvoogden en patronage Venlo 30,30, A.N.W.B. 25,— 25,— Voor het Verwaarloosde Kind, Maastricht 200,— 200,— Brandweer Venray 225,225, Groene Kruis Sittard 3ct p.inw. 3 ct. p. inw. Gezinshulp D.O. Venray 500,500, Solidariteitsdienst K.A.B. 500,500, Moederschapzorg Heerlen 150,150, Gezond Limburg Amstenrade 15,15, Koningin Wilhelminafonds Amsterdam V» ct P- inw. Vi ct p. inw. Mariëndael Oosterbeek 25,25, Gymnasium I.C. Venray (per leerling) 40,40, M.M.S. Venray idem 40,40, Sociale Schooi K.A.B. Venray 150,150, Venrayse fanfares en harmonieën 1350.3750, Koren en zangverenigingen 300,450, Jeugdwerk 5000,5000,— Kindervacantiewerk 100,150, Par. Leesbibliotheek 125,125, Gezinsbibliotheek D.O. 125,125, Toneelgroep Hioob 50,50, O. en O. 650— 650,— Kath. Militaire vereniging Venlo 25,25, Studiefonds Limburg 500— 500,— Geerlingshof Valkenburg 25, Limburgs Landschap 50, Sociaal Charitatief Centrum 5200,5680, Gezinszorg D.O. 3250,3425, Licht en Liefde Maastricht 200,200, Geitenfokvereniging 25.25, Nederlandse Heyde My 4,4, Limb. Fed. Vreemdelingenverkeer Valkenburg 1 ct p. inw. 1 ct p. inw. Venray Vooruit 300,— 300, Voortuintjes-actie 25,25, Econ. Technologisch Instituut Maastricht 2 ct p. inw. 2 ct p. inw. Stichting Borgstellingsfonds Nrd-Limburg 1.95 ct p.inw. 1.95 ct p.inw. Sticht.~Boekhoudbureau Borgstellingsfonds 1.95 ct p.inw. 1.95 ct p.inw. Culturele Raad Limburg De heer VERAART bracht dank voor de wijze waarop B. en W. haar belofte gestand deed om ingekomen stukken en subsidie-aanvragen aan de Raad voor te leggen. De Over heid heeft een subsidiërende taak, maar men vraagt zich af, of zij die subsidies dan maar moet geven, zonder dat bij de aanvrage hiervoor een behoorlijke motivering ligt, of dat zij eerst een dergelijke motive ring moet eisen. Hij had immers bij verschillende posten geen ver antwoording zien liggen, waarvoor de gevraagde gelden dienden. Ver der had hij gemerkt, dat ook subsidie verleend werd, terwijl er zelfs geen aanvrge voor bij was. Dat vond spreker wel eigenaardig. Dat het Gymnasium f 40.per leerling krijgt is te loven, maar spreker zou graag zien dat alle katholieke instellingen, waar Ven rayse kinderen middelbaar of voor bereidend hoger onderwijs, volgen, een dergelijke subsidie krijgen. Dan had hij gezien dat alle fanfares eenzelfde bedrag aan subsidie krijgen. Spreker vroeg zich af of door indeling in kwaliteit en quan- tlteit van deze gezelschappen en daarmede overeenstemmende hoge- of lagere subsidie niet een prikkel zou zijn voor deze fanfares om een hoger peil te bereiken. De heer VERHEUGEN was even eens voor subsidie aan genoemde instellingen, maar vroeg zich af hoe het komt, dat de subsidies aan muziek- en zanggezelschappen plot seling zo worden verhoogd. Eenzelfde mening had de heer VAN HAAREN, die bovendien nog wilde weten, of dezelfde regeling voor openoare concerten bestaan blijft. Hij was voor gelijke subsi dies aan alle muziekgezelschappen, 50,- De heer F. JANSSEN zou bij de subsidieverlening niet direct de na druk willen leggen op de kwaliteit als wel op het ledental. Immers de subsidies worden meestal gebruikt voor instrumenten en 't corps met de meeste leden heeft daarvoor 't meeste geld nodig. Hjj had graag wat initiatieven gezien wat betreft de verheffing van het culturele in algemene zin. De heer HOUBEN meende, dat de gemeente ook rustig wat royaler kon zijn, omdat vla de bals van de verenigingen toch ook veel weer terugkomt. Hij is voor gelijke sub sidies. De heer vd. STERREN kan er vrede mee hebben, dat Hioob sub sidie krijgt, maar waarom krijgen de anderen, die eenzelfde taak ver vullen, nu niets. Verdeling van de subsidies volgens ledenaantal bij fanfares etc. kon zijn goedkeuring hebben, maar hij meende, dat de Federatie over de verdeling der gelden een voorstel had ingediend. De heer ODENHOVEN was blij, dat er verhoogde subsidie kwam maar vroeg zich af waarom juist als op andere plaatsen niet meer aandacht werd geschonken aan hen die probeerden nog iets van de oude folklore te bewaren. De heer MAAS was evenzeer verheugd over de royale geste van B. en W., maar vroeg zich af, of er nu wel zulk een groot onder scheid nodig was tussen muziek- en zanggezelschappen. De heer STEEGHS had niet ver wacht. dat het punt subsidies nu reeds besproken zou worden. Hij had ook geen stukken gezien, maar kon zich verenigen met de opmer king van de heer vd. Sterren over de toneelgezelschappen op de kerk dorpen. Hij hoopte echter alsnog gelegenheid tot Inzage te hebben, maar zou nog liever zien, dat voor zo'n belangrijk punt de Raadsleden de officiële lijst toegezonden zouden krijgen. De heer DE BRUIJN kon zich met het voorstel van de heer Ver aart verenigen omtrent subsidiëring van alle inrichtingen van onderwijs waar Venrayers studeren. Hij meende, dat de subsidies aan fan fares etc. op instignatie van de Federal ie was toegekend en hield zich daar dus aan. LEESZAAL In zijn antwoord merkte de VOORZITTER op, dat inderdaad sommige subsidies worden toege kend, zonder dat daartoe een moti vering aanwezig schijnt. In werke lijkheid weet men echter al sinds jaren, wat de betreffende vereni ging met het geld doet. Evenzo is het met subsidies zonder aanvrage. De oude gemoedelijke sfeer heeft dat gebruik doen inburgeren, maar B. en W. houden er steeds meer de hand aan dat een behoorlijke motivering aanwezig is evenals een exploitatierekening, waaruit een en ander duidelijk ie lezen valt. Inderdaad wordt alleen het Gym nasium gesubsidieerd, omdat men van de stelling uitgegaan is, dat zij die priester willen worden, hier het Gymnasium kunnen volgen. Nu hij echter gehoord heeft, dat een groot deel der Raadsleden zich uitsprak voor subsidiëring van alle katholieke instituten waarop Ven rayse kinderen middelbaar of voor bereidend hoger onderwijs volgen, is hij er voor die post in te lassen. Over de subsidie-politiek heeft geen overleg plaats gehad met de Federatie. Er is telefonisch contact geweest, meer niet. De subsidie- post kan echter in zijn geheel blij ven staan en na goedkeuring van die totaalpost kan men toch nog altijd tot een onderlinge regeling komen, wellicht in samenwerking met de Federatie, die echter vorig jaar ook verstek heeft laten gaan. Culturele initiatieven worden in zoverre genomen, dat men elders in de begroting een bedrag heeft vastgesteld voor de oprichting van een leeszaal, maar dat komt bij de begrotingsbehandeling te pas. Hoewel spreker meent op deze wijze tegemoet gekomen te zijn aan de verlangens der Raad en hij dus verwacht had, dat de heren tevreden zouden zijn is hij bereid om alsnog een lijst aan de heren te doen toe komen. Opdat de begroting echter verder klaar gemaakt kan worden en later niet veranderd behoeft te worden juist op deze punten, was de Raad zo vriendelijk om dit punt goed te keuren. Rondvraag De heer van de STERREN opende als gewoonlijk de rondvraag, dit maal met de vraag, of de Voorzitter al iets meer kon vertellen over de waterleiding als hij in zijn nieuw jaarsrede doorhad laten schemeren. De VOORZITTER kon dat niet. Men hoopt in 1955 Peelplan Zuid klaar te krijgen en dan zal waar schijnlijk begonnen worden met Oostrum en Oirlo. Maar wanneer het zo ver zou zijn, durfde spreker niet zeggen, omdat ook de bewoners van Oostrum en Oirlo daarover nog iets te bedisselen hebben. De heer de BRUIJN wilde weten hoe ver de gemeente was met het ontwerp van een gymnastieklokaal, dat in eigen beheer zou worden getekend. De VOORZITTER moest mee delen, dat de geleerden het hierover nog niet helemaal eens waren en dat men daarover nog raad moet inwinnen. Servatiusweg verbeterd De heer Fr. JANSSEN had gezien, dat men het puin aan het sorteren was op de puinplaats. Was dat spul verkocht of kon men het bruikbaar maken om de slechtste straat in heel Venray, nl. de Servatiusweg eer.s onderhanden te nemen. Men gebruikt die weg om auto's te be proeven. Doorstaan ze dat en komen ze er door heen, dan is het een hele goede, maar de meeste overleven het niet. Dat puin kan daarvoor netjes worden gebruikt. Wethouder WINTELS vertelde echter, dat dat puin al bestemd was voor de weg OirloCastenray, maar als er iets overbleef, zou hij er aan denken. Busdienst Ziekenhuis De heer VERAART vroeg of nog niets van het rapport Kleuteronder wijs bekend was uit Maastricht, wat niet het geval bleek te zijn. Dan wees hij er op dai door de Voorzitter in zijn nieuwjaarsrede om samenwerking was gevraagd, die natuurlijk graag gegeven zou worden. Van zijn kant hoopte hij dan echter zo volledig mogelijke sti kken en kaarten tijdig genoeg te krijgen. Dan wilde hij weten hoe het stond met de Ziekenauto. Hierover was nog niets naders bekend, aldus de VOORZITTER, alleen waren sommige mensen bij hem gekomen of ze die wagen niet zelf konden exploiteren, maar dat moest hij af raden. Er zitten nogal wat conse quenties aanvast. Dan wou de heer VERAART

Peel en Maas | 1955 | | pagina 1