10 jaar geleden SSSSffiSt»™WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN fSS^SSSSSUAISnJSfSÏÏSTa Bevolkingscijfer Venray's geschiedenis Raadsvergadering K.A.B. HOEKJE De Piëlhaas 15 jaar Rectoraat O.L. Vrouw van Zeven Smarten Voedsel bureau Venray Schutters gehuldigd Zaterdag 22 Januari 1955 No 3 ZES EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS f CONFECTIE VAN ?sk "EEN RIJK BEZIT In Januari 1945 sneeuwde het, juist zoals nu, maar toen viel de sneeuw op kapotte huizen, kapotte wegen, doorploegde akkers en dode dieren. Toen was het een lijkkleed over alles wat kapot, verwoest, vernield en gedood was. Een uitgestorven gemeente lag onder de sneeuw, slechts hier en daar een Tommy-wagen en in de verte het doffe gebulder van de kanonnen. En de bevolking ver weg, ge-evacueerd.... Het is zo nu en dan wel eens goed, als we ons die tijd nog eens in gedachte terughalen. Hoe kapot en ellendig het toen was. Iedere inwoner van onze gemeente heeft uit die dagen zijn eigen herinne ringen. Hoe hij heeft moeten „pla- ren" elders in de vreemde, hoe hij terug is gekomen met de ontdek king, dat veel van wat hij achter liet ook nog weg was en hoe hij de moeizame weg van herstel en wederopbouw is gegaan. Hoe onze gemeenschap voor de zware opgave stond alles maar opnieuw te be ginnen. Kapotte wegen, kapotte scholen, verwoeste kerken, leeg gehaalde huizen. Als we dan de dag van vandaag daarnaast zetten, dan zien we dat in die afgelopen jaren toch wei het een en ander is gebeurd. Dan zien we hoe onze huizen zijn opge knapt, herbouwd en vernieuwd, hoe onze scholen zijn verbeterd en uitgebreid, hoe onze wegen, vele kilometers lang, opnieuw zijn her steld en beter gemaakt, hoe alles wat kapot en vernield was, weer nieuw en fris er bij staat. Terwijl daarnaast grote werken, als ont ginning van Vredepeel en Meersel- sepeel zijn uitgevoerd, nieuwe kernen zijn geschapen, nieuwe wijken zijn gebouwd. Dat is dan de winst op het materiële gebied, maar daarnaast zijn even goed winstpunten te noemen op geeste lijk, cultureel en sociaal gebied. Het is zo jammer, dat men de jaardag van deze bevrijding niet heeft aangegrepen om in exacte cijfers het werk der afgelopen jaren eens onder de loupe te nemen en eens duidelijk te laten zien: dat en dat is er op het terrein van wederopbouw en uitbreiding ge beurd. Niet om eens stoer te kunnen zeggen: Als 't U blieft, dat hebben we hem toch maar geflikt, al kunnen we dat op verschillende terreinen, rustig zeggen, maar vooral om de doodgewone burger nog eens duidelijk te doen beseffen, en voor het nageslacht vast te leggen, hoe beroerd het was, welke moeilijkheden er waren, wat er gedaan is, welke fouten er zijn gemaakt en wat het uiteindelijk resultaat is. Dan volgt daar vanzelf uit, wat nog gebeuren moet en wat in de naaste toekomst nog te ver wachten is. We hebben feitelijk veel te weinig aandacht gegeven aan wat rond Venray is gebeurd. Terwijl andere plaatsen met hun ellende en ver woesting „reclame" maakten, heb ben we in een somber staatje eens opgegeven hoeveel er kapot was, maar voor de rest hebben we de zaak maar aangepakt. Wat wel zo goed was, maar wat toch wel het gevaar met zich bracht, dat andere en hogere autoriteiten hun aan dacht meer gaven aan plaatsen, die de aandacht op de een of andere wijze tot zich trokken. We hebben dat in de afgelopen jaren zeker wel eens ondervonden. Maar dat is voorbij en we moeten verder. Want wat in de afgelopen jaren gebeurd is, is voor een groot deel slechts het voorspel van een ontwikkeling, die te wachten is, voor onze gehele gemeente. Industrialisatie onzer gemeente is een gebiedende eis geworden in de na-oorlogse jaren. De eerste schreden daartoe zijn gezet en meerdere moeten volgen. Dat brengt omschakeling en veranderingen te weeg op velerlei terrein. Daar zit ontzaggelijk veel aan vast. De afgelopen tien jaren hebben echter aangetoond, dat we een moeilijke opgave aan kunnen, mits we samen weten te werken en men van hogerhand weet met welke problemen we tobben. Deze samenwerking, die juist tussen de puinen en in de ellende de beste resultaten gaf, moet in het nieuwe Venray van thans ook weer te vinden zijn, als ze er niet is, en verstevigd worden daar waar ze bestaat. „Hogerhand" kunnen we het best bewerken, als we aan kunnen tonen, wat we hebben gepresteerd en welke plannen er voor de toe komst zijn. Enkele van deze plan nen zijn reeds openbaar geworden, andere zullen volgen. Het jongste verleden van onze gemeente doet de hoop wettigen, dat over tien jaren de sneeuw weer een ander beeld onzer ge meente zal bedekken. Een heel wat hoopvoller, dan dat van 10 jaren geleden.... Het feit, dat de bevolkingstoename het afgelopen jaar slechts 60 per sonen bedroeg, is verwonderlijk, omdat we zeker na de bevrijding nog altijd een overschot hebben ge kend van rond de 300 personen. De geboortelijst in onze gemeente, die de laatste 8 jaren gemiddeld 489 baby's vermeldde, geeft afge lopen jaar het cijfer 461. We zakken dus. Volgens dat gemiddelde zijn er dit jaar 10 jongetjes „te kort" en 18 meisjes. Maar vooral het aantal vestigingen is teruggelopen. Na de bevrijding kwamen er gemiddeld832 personen zich ieder jaar in Venray vestigen. Afgelopen jaar waren er dat slechts 741 ofwel een tekort van 91. Slechts in 1949 was dat nog lager, nl. 727. Volgens datzelfde statistiekje zijn er 70 mannen te weinig bijgekomen en 21 vrouwen. Wat overleden personen betreft, hebben afgelopen jaar de cijfers zich gehouden aan het gemiddelde van de afgelopen jaren, nl. 145. Alleen zijn er 3 mannen teveel dood eegaan (gem. 78) en 3 vrouwen te weinig (gem. 67). In 1954 zijn er 61 mannen meer vertrokken, dan men na de bevrij ding gewoon was, want daarvan is 't gemiddelde 464 en er zijn er 515 vertrokken. Een cijfer, dat slechts overtroffen werd in 1951 met 545. Vrouwen hebben nog harder ge lopen, want tegenover een gemid delde van 401 zijn er 482 gaan ver trekken en na de bevrijding heeft Venray nog nooit zulkeen vrouwen uittocht gekend. Teruglopende geboortecijfers, min der vestigingen en meer vertrek zijn de oorzaken van de sterke daling van de bevolkingstoename. Tegenover een gemiddelde toename na de bevrijding van 299 personen per jaar in 1954 slechts 60, mag toch wel aanleiding zijn voor de betrokken autoriteiten, om hiervoor een verklaring te vinden. Ze behoeven in zich niet veront rustend te zijn, maar zonder verder commentaar kunnen ze het wel zijn. En dat is toch een onderzoek waard. sehynt aan onze jonge generatie totaal onbekend. Vorige week werd aan een groep jonge inwoners van onze gemeente bij een zogenaamd vragenspel o.a. gevraagd: Hoe oud onze gemeente nu feite lijk wel is Hoe lang de Paters Franciscanen in Venray gevestigd zijn? Wie Hensenius was Waar de naam Venray vandaan kwam? en zo nog enkele andere feiten meer uit onze eigen Venray- se geschiedenis. De antwoorden daarop waren erg bedroevend! Er was niemand, die een antwoord wist! Nu zal er wel niemand eisen, dat men de juiste dag en datum weet van de geboorte van Godfried Hensenius, maar van de andere kant duidt dit op een gebrek aan kennis over de historie van ons aller woonplaats, die toch feitelijk bedroevend is. We behoeven geen historici te zijn, om toch wel eens wat meer te willen weten over de geschiede nis van onze plaats, maar waar willen we ook die kennis vandaan halen? Een enkel boek, dat verschenen is bij gelegenheid van een eeuw feest van een Venray's klooster, kan ons alleen wat inlichtingen verschaffen, maar voor de rest is alles duisternis. Als we zien hoe andere en dikwijls veel kleinere plaatsen gedenkboeken hebben, daarvoor zelfs grote sommen hebben uitge geven, dan hebben we in Venray toch wel een achterstand op dit terrein, die gezien onze geschiede nis, toch wel bedroevend is. Want hier bestaat geen gedenk boek, hier bestaat niets Men heeft met plannen rondge lopen om een oudheidkundige ka mer in te richten, waarin men dan eens wat dingen kon plaatsen uit Venrays geschiedenis, maar bij het plan is het gebleven. De kerk-archieven zijn geordend, maar de enige publicatie, die over onze Peel-kathedraal ooit is ver schenen, stond in een programma boekje van de Limb. Katholieken dag in Venray, vijftig jaren ge leden. En de urnen, die men in het Broek toevallig vond, hebben de kwajongens kapot gesmeten. Zo zijn er tientallen dingen op te noe men. Over Hensenius doen de wildste verhalen de ronde en wat zal men over veertig, vijftig jaren nog over Dr Poels weten te zeggen? Wat zal er dan overgebleven zijn van die zwarte bladzijde in Ven rays geschiedenis: de oorlog Wat van de ontginningen onder Ysselsteyn en de Vredepeel Zo kan men door blijven gaan! Veel is al verloren gegaan en niet meer te achterhalen, maar nog veel kan gered worden, indien we ook op dit terrein eens wat meer aandacht gingen schenken, aan die dingen, die het bewaren waard zijn. In de archieven van gemeente, kerken, provincie en rijk zijn nog vele gegevens te vinden, maar ze moeten er uit gehaald worden. En al is het zeker waar, dat Venray zich de luxe van een archivaris niet permitteren kan, in samen werking met bijv. Oost-Brabantse en Noord-Limburgse gemeenten, zal toch ook de achterstand op dit terrein wel in te halen zijn. Over dit onderwerp is reeds veel gesproken en over het algemeen voelt men wel aan, dat inderdaad dit terrein nog braak ligt. Maar waarom proberen we dan niet eens om tot een oplossing te geraken. Is het niet jammer, dat deskun dige Venrayers elders bezig zijn met dit navorsingswerk en zouden deze mensen niet ingeschakeld kun nen worden voor eigen plaats en streek. De geschiedenis van eigen plaats en streek moet ieders belangstel ling hebben en zal ze ook hebben, mits ze toegankelijk wordt gemaakt. Misschien, dat de nieuwe begro ting ook op dit terrein een eerste steen mag leggen. Het nageslacht zal ons daar dankbaar voor zijn. Dinsdag 25 Jan. a.s. Dinsdag om 5 uur n.m. komt de Raad onzer Gemeente weer in open bare zitting bijeen ter bespreking van verschillende punten. De agenda vermeld o.a.: de aankoop van gronden rond de Henseniusschool van P.H. vd.Munck- hof, Langstraat; Erven PoelsPoels Hofstraat; H.J. Peeters, Vlakwater- weg; H. Willems, Groenewoltsepad 12; G. PhiJipsen, Langstraat; G. Custers, Langstraat en P. Peters, Tienray. de verkoop van grond aan de Prins Bernardstraat t.b.v. woning bouw aan L.F. Leenders, Grote straat; idem aan W. Koenen Leunen K 10 en Th. Tielen, Langstraat, die op diezelfde straat een dubbel woon huis willen bouwen; idem aan M. Janssenvan Gevelt, Veltum, die op de hoek LangstraatLangeweg een winkel met bakkerij wil bouwen. de ruiling van grond met Backus en Lemmens, die in Venray-Oost hun boomgaard af willen staan voor woningbouw, mits ze in de Meer- selsepeel een kavel terug krijgen. de verkoop van 4 ha grond rond Kempkensberg aan W.A. Claessens rieidse Peelweg in Ysselsteyn, om een fruitbedrijf te kunnen stichten. Voorts vermeld de agenda de ont slagaanvrage als hoofd van de vlees keuringsdienst en als gemeente- veearts van Dr. L. C. G. Sala, die benoemd is tot adjunct-inspecteur bij de Veeartsenijkundige dienst in de inspectie Limburg. In zijn plaats wordt voorgesteld te benoemen de heer W.H. Kremer. De redactie van enkele verorde ningen moec nog wat gewijzigd worden, maar dat is het dan ook. De K.A.B. leeft mee met Uw wel en wee. Leeft U mee met Uw K.A.B. RECHTVAARDIGHEID WAARHEID EERLIJKHEID Wij, arbeiders, herinneren ons allen nog met hoeveel vreugde en voldoening wij in 1954 vernamen dat een loonsverhoging van 6 pet was toegestaan. Eindelijk dan na veel overleg was men het over deze 6 pet eens geworden. Wat ons echter vooral tot tevre denheid stemde was de mededeling dat deze loonsverhoging niet zou leiden tot allerhande prijsverhogin gen. Deze 6 pet was zo werd althans beweerd het rechtmatige aandeel der arbeiders in de, zozeer gestegen nationale welvaart. Nu kon men van mening verschil len of dit inderdaad zo was, het feit dat de leiding van onze K.A-B. accoord ging met deze 6 pet volgens rechtvaardigheids principes en vol gens op waarheid berustende gege vens en voorlichting waren tot stand gekomen. En nu schrijven wij Januari '55, terugziende, vragen wij ons af, heeft men de leiding der K.A.B. en daarmede ook ons, arbeiders, niet mefeen kluitje in het riet gestuurd. Is deze 6 pet loonsverhoging wel tot stand gekomen in overeenstem ming met de waarheid en volgens normen der rechtvaardigheid? Wij wagen het te betwijfelen, en wat is er terecht gekomen van de be lofte dat geen noemenswaardige prijsstijging zou plaats vinden? o.i. bitter weinig. Prijsstijgingen waren en zijn aan de orde van de dag, al vertelt men er dan ook meestal direct bij dat deze geen gevolg zijn van de 6 pet. loonsverhoging. Maar wat maakt de oorzaak van een prijsverhoging uit, wanneer al deze verhogingen tesamen de 6 pet loonsverhoging voor een groot deel te niet doet en daarmede de be wering, dat deze 6 pet ons (arbei ders) aandeel was in de gestegen en door ieder erkende nationale welvaart, zonder meer als vals er kent. Onze arbeiders moeten, met het voor hem verdiende loon, kunnen rondkomen, zonder meer, maar dat niet alléén, zij moeten ook kunnen delen in de welvaart, evenals zij moeten delen in de armoede van een land. Kan men aan de arbeiders het hun toekomende deel in deze na tionale welvaart niet geven door welke oorzaak dan ookdan zeg ge men dit onze arbeiders klaar en duidelijk, eerlijk en naar waar heid. Dat men niet probere deze arbei ders iets wijs te maken of hem met een kluitje in 't riet te sturen! dat neemt de R.K. arbeider van 1955 niet meer. En nu weer de aangekondigde melkprijsverhoging gelukkig direct gevolgd door een krachtig protest, o.a. der R.K. Arbeidersbe weging in Limburg. O.i. speelt onze regering met de thans gevoerde loon- en prijzen politiek, een zeer gevaarlijk spel en met ons vragen velen zich af, waar dit op uit zal lopen. In ieder geval zijn al deze maatregelen niet be vorderlijk voor de rust onder onze arbeiders en geven zij zeker voed sel aan het immer wroetende com munisme. Moge onze R.K. arbeiders besef fen, dat alléén trouw aan de K.A.B. en vertrouwen in de leiding kan leiden tot een oplossing in deze voor ons R.K arbeiders onrecht vaardige gang van zaken. K.A.B.-er. Toen men voor Vastenavond 1939 de koppen bijeenstak, om te komen tot een Venrayse Vastenavond viering, dacht men daarbij terug aan de Vastenavonden voor de eerste wereldoorlog, toen er op tochten door Venray trokken en men een soort georganiseerde Vastenavondviering kende. Maar toch niet op de eerste plaats om deze traditie te herstel len, werd dit overleg gepleegd. De jaarlijkse uittochten met Vasten avond, die in die jaren zo lang zamerhand mode werden en waarbij vooral de oudere jeugd zonder enig toezicht elders Carnaval ging vieren, waren de voornaamste aanleiding om te komen tot een georganiseerde Vastenavondviering. Ook de overheid stelde zich ach ter deze plannen en zo zag Venray dan in 1939 zijn eerste Prins en zijn eerste optocht. Sindsdien zijn bijna 16 jaren voorbijgegaan, waarin met uhzondering van de mobilisatie- en oorlogsjaren ieder jaar opnieuw de Vastenavond beter en grootser is georganiseerd geworden. Wie de optocht van verleden jaar zag, met alle drukte daarom heen, kan nog maar moeilijk geloven, dat vijftien jaren geleden met Vasten- avonddagen Venray practisch uit gestorven was, omdat, al wat kon, naar elders was vertrokken. Het is gebleken, dat deze organi satie aan de wens van velen tege moet kwam en dat men er over te vreden is, blijkt uit de medewer king, die men van alle lagen van de bevolking en van de Overheid mocht hebben. De Venrayse Vastenavond is be kend geworden. Dat bewijzen de duizenden bezoekers, dat bewijzen de krantenartikelen, de belangstel ling van televisie en radio, dat be wijzen ook de talrijke uitnodigin gen die de Vastelaovendklup de Piëlhaas mocht krijgen van zuster verenigingen, waar ze graag geziene gasten waren. Hoewel 15 jaren een betrekkelijk korte tijd is, heeft de Piëlhaas toch gemeend dit jubileum niet zonder meer te moeten laten voorbijgaan. Daarom zijn plannen op stapel ge zet om op Zondag 6 Febr. a.s. op enigzins plechtige wijze het vijftien jarig bestaan te vieren. Dan zullen gasten komen, uit Weert en Roer mond, terwijl de Oirlose Vastelao- vendvereniging, de kerkdorpen zal vertegenwoordigen. Naast de Venrayse Blaoskapel zullen andere hofkapellen hier komen. Er zal een rondgang door het dorp worden gemaakt, waarbij waarschijnlijk de elfde Prins ook aanwezig zal zijn, daar zal een ont vangst zijn op het Gemeentehuis, een receptie in de Residentie en tenslotte een grote Pronkzitting met bal in zaal Wilhelmina. Dat daar de nodige poehah en kolder bij te pas komt zal iedereen wel begrijpen. Voor dit feest zal nog wel een beroep op velen moeten worden gedaan. De Piëlhaas twijfelt er niet aan, of deze medewerking zal ook nu weer spontaan gegeven worden, zodat dit feest in alle opzichten zal mogen slagen. Geslaagd Op het te Roermond gehouden examen van de Ned. Associatie voor Practijkexamens slaagde voor het practijk-diploma Boekhouden de heer Antoon Jeuken, Stations weg C 68 a. MEDEDELING. De huur-termijn van ALLE in het afgelopen jaar verpachte plaat sen loopt zonder meer af op 31 Jan. a.s. iedere huurder heeft dus tot en met die datum recht op zijn (haar) plaats. Na ampele besprekingen hebben wij besloten, menend daardoor aan ieders wensen zoveel mogelijk tegemoet te komen, om aan alle daarvoor geïnteresseerden opnieuw gelegenheid te geven voor de tijd van één jaar 'n plaats te hui en. Gezien echter het feit, dat we 'n zelfstandig rectoraat vormen met eigen verplichtingen ten opzichte van onze kerk en 't parochiële leven en tevens rekening houdend met de veranderde tijdsomstandigheden, zullen we de huurprijs moeten ver hogen, en wel zó dat voor iedere plaats zonder onderscheid de huur prijs f 25.zal bedragen 't Plaatsengeld van de vrije, d.w.z. alle NIET-VERPACHTE plaatsen zal voor iedere Mis TIEN CENT per plaats bedragen. Het recht van gebruik der ge huurde plaatsen geldt voor alle leden van het gezin en de inwo nende tot het gezin behorende huis genoten. Wf) hopen van harte dat door deze regeling niemand zich teleur gesteld zal voelen en dat ieder voldoende begrip heeft voor de zorgen en moeilijkheden waarvoor wij ons geplaatst zien. De verpachting der plaatsen voor het komende jaar zal plaats hebben op ZONDAG 23 JANUARI na de Missen van kwart vóór 8 en na de Hoogmis, in de gastenkamer van 't klooster; en eveneens op WOENS DAG 26 JANUARI van 10—12 uur 's-morgens. Voor degenen die zich nog op 't een en ander nader willen beraden, bestaat nog gelegenheid om 'n plaats te pachten op ZONDAG 31 JANUARI, eveneens na de missen van kwart vóór 8 en na de Hoog mis. Namens het Kerkbestuur PATER RECTOR BEKENDMAKING. Kogge-toeslag Verschillende telers van rogge hebben tot heden de hun ongeveer half December 1954 toegezonden contract-formulieren voor rogge- toeslag nog niet ingeleverd. Telers, welke niet voor 1 Febr. 1955 hun contract hebben ingele verd, komen NIET voor de uitke ring van deze toeslag in aanmer king. Ten overvloede zij hier nogmaals medegedeeld, dat het tekenen van het contract-formulier maar een formaliteit is, die er nu eenmaal bijhoort, men verkoopt zijn rogge aan het A.V.A., doch tegelijkertijd koopt men hem ook weer terug, zodat elkeen met zijn rogge kan doen zoals hem het best uitkomt, vervoederen in eigen bedrijs ofwel afleveren, hierin is elke teler vol komen vrij. Teeltvergunningen vroege aardappelen. Deze kunnen tot uiterlijk 1 Febr door alle land- ot tuinbouwers worden aangevraagd. Voor een vergunning met na-cul- tuur groenten,zoals spruiten, bonen en bloemkool, komen alleen be- drijfsgenoten A met een bedrijfs- oppervlakte van maximaal 5 H.A. in aanmerking. Bijzondere vergunningen v. spruiten en boerenkool. Aan bedrijfsgenoten A, waaraan in 1954 bijzondere vergunningen zijn uitgereikt voor de teelt van spruitkool en of boerenkool, be staat weer gelegenheid vergunnin gen aan te vragen voor 1 Febr. 1955. Overschrijving van teeltrecht. Aanvragen voor overschrijving van teeltrecht (tussen aangeslote nen A) en overschrijving boomgaar den (tussen aangeslotenen B) moe ten voor 15 Maart 1955 worden ingediend bij Bureau P.V.C., afd. Tuinbouw. Landbouwhuis, Roer mond. 24 en 25 Jan. gesloten. Op Maandag 24 en Dinsdag 25 Jan. is het P.B H.-kantoor te Ven ray gesloten. De meeste landbou wers kunnen het best de contract formulieren van rogge of een teelt- vergunnings-aanvrage, zeker met de minder gunstige weersomstan- digheid van de laatste tijd, per post deze zaken afwerken. De P.B.H. H. EMONTS. BEL OP BIJ BRAND No. 392 Zaterdag was het druk in het clublokaal van de handboogschut terij St Oda, waar de schutters zich hadden opgemaakt om hun voor zitter, de heer Voermans en hun secretaris de heer Kusters, te hul digen, i.v.m. hun 25-jarig bestuur derschap van de bond. Namens de Nederlandse bond was aanwezig de heer Bogie uit Weert, terwijl ook het District XI een af gevaardigde had gezonden. Het oudste bestuurslid K. Hen driks, was aller tolk toen hij beide jubilarissen gelukwensen aanbood met hun feest. Hij dankte hen voor alles wat zij voor de schutters ge daan hadden en bood een passend cadeau aan. De Voorzitter van het District memoreerde het werk van beide mannen en ook hij bood een ge schenk aan. De heer Bogie, spelde onder toe passelijke woorden Voermans en Kusters het zilveren kruis van ver diensten op van de Nederlandse Bond. Verder kwam nog een bruidje met bloemen, terwijl ook de hondenclub de Verdediger, als mede-gebruiker van het clublokaal acte de presence gaf. Van verschillende schutterijen waren nog felicitaties en de beide jubilarissen hadden in hun dank woord dan ook een hele rij mensen te danken. De rest van de avond werd ge zellig doorgebracht, waarbij de schutters eens te meer bewezen, ook het feestvieren goed onder de knie te hebben. Nieuws uit Venray en Omgeving GBOENE KRUIS DONDERDAG a.s.; Consultatiebureau voor zuigelingen uit de KOM BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat de verordening op de heffing van reinigingsrechten in de gemeente Venray, vastgesteld by raadsbesluit van 31 Augustus 1954, no. 471, bij Koninklijk Besluit van 3 December 1954, no. 12. is goed gekeurd tot 1 Januari 1959. Deze verordening is voor eenieder gedurende drie maanden ter secre tarie ter lezing nedergelegd en tegen betaling der kosten verkrijg baar gesteld. Venray, 7 Januari 1955. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat de verordening op de hef fing ener rioolbelasting in de gemeente Venray vastgesteld bij raadsbesluit van 31 Augustus 1954, nummer 470, bij Koninklijk Besluit van 3 December 1954, nummer 12, is goedgekeurd tot 1 Januari 1959. Deze verordening is voor eenieder gedurende drie maanden ter secre tarie ter lezing nedergelegd en tegen betaling der kosten verkrijg baar gesteld. Venray, 7 Januari 1955. Burgemeester en Wethouders voorn. Mr. A. H. M. Janssen, Burgem. H. Vorst, Secretaris BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat de verordening op de heffing ener straatbelasting in de gemeente Venray vastgesteld bij raadsbesluit van 31 Augustus 1954, nummer 469, bij Koninklijk Besluit van 3 December 1954, nummer 12, is goedgekeurd tot 1 Januari 1959. Deze verordening is voor eenieder gedurende drie maanden ter secre tarie ter lezing nedergelegd en tegen betaling der kosten verkrijg baar gesteld. Venray, 7 Januari 1955. K.A.B.-programma Voor de Vasten heeft de K.A.B. nog een groot programma te door werken, waarvan het eerste num mer is, het optreden van de Kemedie- speulers uit Maastricht, met het bekende stuk: „Kinders weurde groët". Dan komt op Dinsdag 10 Febr. Dr Sis Heyster, weer naar Venray, om de lezing te houden, waarop zij onlangs door ziekte verstek moest laten gaan. En tenslotte voert dan nog de eigen toneelclub van de K.A.B. op 12 en 13 Febr. op: „En de bossen zingen hun Lied". Een programma dat er zijn mag, en waarvoor men ongetwijfeld tijdig zal moeten reserveren. H. Familie Het triduum voor de leden van de Aartsbroederschap der H. Familie, jeugdafdeling en christelijke moe ders zal gehouden worden op 27, 28 en 30 Januari a.s. De plechtige opening is Donder dagmiddag 27 Jan. om half 3 voor de christelijke moeders. Voor de jeugdafdeling om 7 uur. Voor de mannen om 8 uur 's avonds. Vrijdag op dezelfde uren 2e oefe ning. Zaterdagavond gelegenheid om te biechten. Zondag sluiting. Komt allen trouw op.

Peel en Maas | 1955 | | pagina 1