Pik -in adie SPORT Gymnasium li. nette meisjes Meubelmakers Wie is Oom Tom? Ontwikkeling en Ontspanning. iPeniag Record eierprodoctie in 1951 Film-agenda Burgerlijke Stand Ten ray ADVERTENTIËN Bekendmaking Wilhelmus Joh. Sleeroeman J. M. Geurtjens Operatrein RIGOLETTO van TERDI fa. SCHMITZ, ROERMOND leerling-bakker ca. 15 jaar In Huize „St. Servatius" Ruime beloning Traag niet hoe 't kan „fin de anq appelen 1 ct per kg Kecétgtcepen P. HEiVDRIX BAZAR Winkelactie winkelopstand dubbel woonhuis VENRAY Waar zijn de gelukkige winnaars van onder staande prijzen Nr. B 18923 schemerlamp Nr. A 06624 schemerlamp Nr. 108767 Z electr. naaimachine Nr. 26062 Z bedstel Prijswinnaars gelieven zich te melden bij de Nederlandse Credietbank te Venray, tel. 517. Ook thans geldt nog: KOPEN BIJ PIK-IN A IS VOOR U GEWIN Dinsdag 14 December 8 uur Zaal Wilhelmina Toneelgroep DE PHOENIX brengt Een geestig blijspel, dat toch de milde sfeer van de Kerst tijd ademt. ENTREE f 2.50 naastenliefde de eerste Christen plicht is en dat juist de Vincen- tianen hun christendom belijden in de praktijk. De minder bedeelde mens, die ge holpen wordt, ziet in die hulp Gods Liefde. Die hulp moet dan niet be staan in het afschuiven met bonnen en met geld, maar helpen en bren gen tot God in een persoonlijke liefde. De hulpbehoevenden moeten worden gezocht in samenwerking met andere charitatieve vereni gingen en dan moet die nood, welke gevonden wordt, ook opgeheven worden. Dat eist huisbezoek, waarbij niet alleen de ouders, maar ook de kin deren in het onderzoek moeten worden betrokken. Daarnaast wees spreker op het belang van inschakeling der jon geren in dit werk. Deze kunnen nieuwe ideeën brengen en worden zo zelf ingeschakeld in het charitas- werk. Doch naast het huisbezoek kan de Vincentiaan op vele andere terreinen hulp bieden. Vele voor beelden gaf spreker daarvan. Een taak voor 't Centrum noemde spreker het uitbreiden van de hulp troepen, door er meer mensen in te betrekken. In zijn slotwoord riep voorzitter Laurensse nog eens de medewer- king in van alle Venrayers en spe ciaal de jongeren voor de binnen kort beginnende cursus maatschap pelijk werk, waarvoor tot nog toe 15 aanmeldingen binnengekomen waren. P. Bentivolius Hanraets O.F.M. 80 jaar Op Zondag 12 December zal de bekende Pater Hanraets, die 12 Dec. 1874 te Venray werd geboren, zijn 80ste verjaardag vieren. Hij was o.a. Kapelaan te Nijmegen, Den Haag, pastoor te Gorcum en vicarius te Venray. Ad muitos annos! Alweer een rapport Over de sociale onderzoeken in de ontwikkelingsgebieden, deelt minis ter van Thiel in zijn Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer mede, dat de rapporten betreffende Zuid-West-Brabant en N.-Limburg in concept gereed zijn. In deze rap porten worden geen concrete en ge wenste maatregelen beschreven, doch zij geven een analyse van de sociale structuur en ontwikkeling in ieder gebied. Priesterjubilarissen in 1955 Op 30 Maart 1955 viert de Hoog Eerw. Heer P. J. Thielen, em. deken van Venray te Horst zijn 60-jarig priesterfeest. Op 8 April 1955 vieren hun 50-j. priesterfeest: de HoogEerw. Heer W. Berden, em. deken van Venray te Leunen en J. C. C. B. Jansen, pastoor te America. Op 5 April 1955 vieren hun 25-j. priesterfeest: Z. H. Exc. Mgr. Dr. J. M. J. A. Hanssen, Bisschop- Coadjutor van Roermond en de ZeerEerw. Heer J. M. A. Janssen, pastoor te Ysselsteyn. Dames, grijpt deze kans! Dames, grijpt deze kans aan om op een gemakkelijke en goedkope manier een retraite voor moeders mee te maken! Deze retraite is van 46 Januari, van 'smorgens 9 tot 's middags 5 uur, op „Jerusalem" alhier. Hebt U zich nog niet opge geven, doe het dan spoedig! U weet waar U zich op kunt geven. De zelfde predikant van de vorige keer, Pater Thomas Pothof, Gardi aan in Vorden komt de conferenties geven. De moeders, die in Juli de retraite meegemaakt hebben, weten nog hoe mooi het toen was. Laten die moeders er nu ook reclame voor maken bij andere moeders! Geeft U a.b. op vóór 15 December! PATRONAAT Heden Zaterdagavond en Zondag geen patronaat. In plaats daarvan morgen, Zondagavond om 7 uur een mooie Kerstavond voor alle jongens in het patronaat, die verzorgd wordt door de grote jongens van het Juvenaat. Men moet de gewone contributie van elke Zondag mee brengen. Voor de jongens van 14-17 jaar Heden 7.30 uur Jeugd-Famile Heden Zaterdagavond om half 8 precies, dadelijk na het Lof, is er Jeugd H. Familie in de Parochie kerk. Mogen we op een goede op komst rekenen? Denemarken zware concurrent op Engelse markt De omvang van de pluimvee houderij is het afgelopen jaar veel groter geworden. Het aantal leg kippen in ons land is gestegen van 15.5 millioen tot 22 millioen; de eierproductie tot ruim drie milliard. Geraamd wordt dat eind 1954 de export van eieren de 2 milliard zal hébben bereikt. Tachtig procent hiervan zal dan naar Duitsland zijn uitgevoerd. De vrije import van eieren in Engeland heeft tot heden nog geen grote cijfers bereikt, aldus deelde de voorzitter der Nederlandse Pluimveefederatie, de heer M. J. Dings uit Roermond, mede te Utrecht. In de jaren, dat Nederland van de Engelse markt is weg geweest, heeft Denemarken daar vaste voet gekregen. Toch zijn de verwach tingen voor onze eierenuitvoer naar Engeland optimistisch. Gehoopt wordt, dat het hier op den duur wel beter zal gaan. Het prijsverloop is in 1954 bevre digend géweest, zodat de pluimvee houder zijn arbeid wel betaald heeft gekregen. Sprekende over het komende jaar gaf de heer Dings het advies, om in het voorjaar vooral tijdig en snel te selecteren. Wanneer door het opruimen van de oudere dieren voor een snelle doorstroming wordt gezorgd, kan naar zijn mening ook 1955 met vertrouwen worden tege- moetgezien. De afzet van het slacht- pluimvee is eveneens bevredigend geweest. Vader van acht kinderen verongelukt Toen de landbouwer G. H. uit Helden-Egchel Dinsdagavond op 't land zijn kar laadde, sloeg het voertuig om, waardoor het paard schrok en op hol sloeg. De man trachtte het paard tot stilstand te brengen. Hij struikelde echter en kwam onder een wiel terecht. Zwaar gewond is hij Woensdag overleden. G. H. was 45 jaar en laat een vrouw en acht kinderen achter. Prijs van krantenpapier Het tweede Kamerlid, de heer Vondeling, heeft aan de minister van Economische Zaken de volgen de vragen gesteld: Is het de minister bekend, dat de leverprijs van krantenpapier met ingang van 1 Januari a.s. aanzien lijk verhoogd zal worden? Kan de minister mededelen, welk gedeelte van het door Nederlandse kranten gebruikte papier geleverd wordt door de N.V. van Gelder Zonen? Is de minister bereid, een over zicht te geven van het prijsverloop van het door de genoemde firma geleverde papier en de winsten, die in de laatste jaren zijn gemaakt? Acht de minister een verhoging gerechtvaardigd, gelet op de be haalde winsten? Hoe hoog zijn de rechten op de invoer van buitenlandse papier en is de minister bereid deze te ver lagen, te eerder omdat het lezen van kranten tot de allernoodzake lijkste levensbehoeften behoort? Ziekenfonds betaalt brillen De ziekenfondsen zullen voortaan weer brillen aan haar leden ver schaffen en zullen het aantal be taalde dagen in ziekenhuizen tot 70 uitbreiden, terwijl verder in overweging is, gehoorapparaten aan kinderen te verstrekken. Voor sa- natoriumverpleging zal voortaan 75 procent worden vergoed. Dit heeft minister Suurhoff Woensdag avond in de Tweede Kamer mede gedeeld. HALBERG-FABRIEK WORDT VERKOCHT Met algemene stemmen heeft de buitengewone vergadering van aan deelhouders der N.V. Halberg Ma chinefabriek te Weert besloten tot verkoop van het machinepark, de voorraden grondstoffen en half fabrikaten aan de Royal Typewriters te Leiden. Als voornaamste oorzaken van de verslechtering van het bedrijf wer den genoemd de onderproductie en het gebrek aan liquide middelen. De richtproductie van 300 machines per week werd niet bereikt onder de vroegere directie, aan wie het ver trouwen in de leiding dan ook werd ontzegd. Het gebrek aan liquide middelen maakte het voortbestaan echter onmogelijk. Mr. A. J.A. van Laake, president- commissaris, adviseerde dan ook met klem tot verkoop. Bij voortzetting is een faillisse- ments-aanvraag op zeer korte ter mijn te verwachten. De balans over de eerste 8 maanden van 1954 gaf een verlies van f 107.000, Inclusief de post „kosten in be- drijf stalling Cuyck" stijgt het totale verlies tot ca zes ton. Voortzetting van het bedrijf zou een debacle be tekenen voor de 175 mensen die er werken, voor de crediteuren met een tegoed van 2,5 ton en voor aan deelhouders. Bij verkoop, zo vervolgde mr van Laake, kunnen alle crediteuren in tegraal worden voldaan, alle men sen in Cuyck aan het werk blijven en kunnen er eventueel ook aan aandeelhouders uitkeringen worden gedaan die de tegenwoordige beurs koers overtreffen. De vergadering ging hierna unaniem accoord met het voorstel tot verkoop. S.V.V.-nieuws De wedstrijd tegen Wit Zwart gaf in zoverre voldoening, dat we twee kostbare winstpuntjes veroverden. Voor het overige zorgde de scheids rechter en de spelers van Wit Zwart er wel voor, dat er weinig aardige herinneringen aan zijn blijven han gen. Ruw en onbeheerst voetbal geven weinig mooie spelmomenten en als de scheidsrechter dan boven dien de meest vreemde beslissingen neemt, is de aardigheid er gauw van af. Zondag verwachten we dan ook ook een heel andere wedstrijd als Heer hier op bezoek komt, dat nog steeds een appeltje heeft te schilen met Venray, omdat deze haar thuis een 1—0 nederlaag wist toe te brengen. We zullen aan deze water- vlugge ploeg de handen vol hebben, maar als onze mannen spelen voor wat ze waard zijn kan er toch ge wonnen worden. Het tweede kan Zondag in pais en vree nog wat natreuren over de wedstrijd tegen Horst, waarheen 'n vergeefse reis werd gemaakt, om dat de scheidsrechter liever naar St. Nióolaas ging kijken. Ze heb ben ook Zondag vrij. Het derde, dat in Hegelsom met 03 de meerdere moest erkennen, in een wedstrijd, waarin Hegelsom zich verre de meerdere toonde, kan Zondag tegen Blitterswijek laten zien, dat ze het ook nog anders kunnen. Het vierde kan Zondag nog uit rusten van de stoere overwinning tegen Lottum, waar ze, hoewel ge havend, met 5—4 de eerste zege palm uit hun competitie meenamen. Nieuwe jeugdleiders kring Horst Aan de KNVB zal worden geadvi seerd het diploma jeugdspelleider toe te kennen aan Jac. Janssen (Sevenum); H. Bodems, P.Peeters, J. Litjens, H. Joosten en G. Eve- raeds (Wittenhorst), M. Maassen (Venray); H. Thijssen (Meerlo); L. Linders, H. v. Helden en J. Peters HegelsumJ. v. Limbeek Griend ts- veen); J. Geerads(Meterik) en B. Custers (Swolg. Boys). Calamity Jane Zoals gewoonlijk in een showfilm heeft het verhaal weinig te be tekenen en er is dan ook in deze film weinig zorg aan besteed. De charmante Doris Day en de aardige liedjes maken er echter een niet onaangename en onschuldige tijdpassering van. Alle leeftijden. Mexicaaans Goud Jeff Dawson exploiteert een olie bron in Mexico. Hij ontmoet er Marina, zijn ex-verloofde, die hem met haar attenties blijft achter volgen. Hij wordt ook belaagd door ban dieten, die het op zijn olie voorzien hebben. Een hartstochtelijk en hard avon turenverhaal, met vakkennis ge maakt, begeleid met suggestieve muziek van Tiomkin, maar alles bij een niet erg levensecht. Boven 18 jaar. Ongelofelijke melodie (Cyclus-film) De meeste z.g. muziekfilms zou den als titel kunnen voeren: „de componist en de vrouw in zijn leven". Zo ook deze film over Chopin. M.a.w. het is een levensverhaal met veel romantische onwaarheden terwille van de kassa. Men moet dus niet verwachten het leven van Chopin na deze film beter te kunnen be grijpen. Van de muziek kan men dan verder wel genieten. Alle leeftijden. SPLITSING PAROCHIE ST. PETRUS BANDEN Naar wij uit gewoonlijk goed ingelichte bron vernemen is eerst daags de afkondiging van de split sing der St. Petrus Banden-parochie te verwachten. Daarbij zullen ook de nieuwe parochie-grenzen bekend worden gemaakt, die volgens dezelfde be richten zullen lopen via Brukske (achter St. Servaas), Poststraat, Leeuwstraat, Langstraat, Wieënweg van 3 t.m. 9 December 1954 GEBOREN: Engels Joseph J. A., Merselo B 31 Odenhoven Johannes, Langeweg 13 Kailey Tentjie, woonoord, Vlakwater v. Bracht Aloysius, Stationsw. C4a v. Dommelen Franciscus, Leunen K 61c Derks Henricus M. G., Oostrum D 3 Willems Henriette, Deurneseweg 22 OVERLEDEN: Linsen Hendrik H., echtg. van Creemers J. M., 82 jr, Langeweg 34. Steerneman Wilhelmus J., echtg. van v.d. Munckhof J. H. G„ 55 jr, adjudant der Rijkspolitie, Wilhel- minastraat 19. Jansen Anthonetta, wed. van de Bruijn H., 78 jr, Overloonseweg 6. ONDERTROUWD: Goorts Christiaan, 23 jr, grond werker, Veltum L 73 en Verhagen Geertruida J. M., 22 jr, Oeffelt. Janssen Petrus J. G., 25 jr, bank werker, Vierlingsbeek en Janssen Maria G. P., 24 jr, Boshuizen C 57. GETROUWD: Cox Karei G. M., 29 jr, chauffeur, Meerlo en van Hoof Antonetta, 24 jr, Venray. De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat het besluit van de raad van deze ge meente van 30 November 1954 tot onteigening van grond, benodigd voor de uitvoering van het bouw plan van het Kerkdorp Veulen van 13 December 1954 af gedurende een week voor eenieder ter inzage is nedergelegd op de secretarie der gemeente afdeling I.- Venray, 30 November 1954. De Burgemeester voornoemd A. H. M. JANSSEN Tot onze diepe droefheid over leed heden na een kortstondig lijden, in volle overgave aan Gods H. Wil, gesterkt door de genademiddelen van onze Moeder de H. Kerk, in de ouderdom van 55 jaar, onze zeergeliefde echt genoot, vader, schoonvader, grootvader, broer, oom en neef echtgenoot van Johanna Hendrika Gertruda van de Munckhof Wij bevelen de ziel van de dier bare overledene In Uw god vruchtige gebeden aan. De diepbedroefde familie: Venray: J.H.G. Steerneman van de Munckhof H. M. Steerneman M. G. Steerneman M.J.J. Steerneman Vollebergh en kinderen G. A. van Meyel-Steerneman P. J. van Meyel en kinderen Maastricht G.J.W. Steerneman Ysselsteyn-Venray: I. Staal-Steerneman H. Staal en kind Venray: G.M.P. Steerneman H. L. Steerneman M.G.J.W. Steerneman Familie Steerneman Familie van de Munckhof Venray, 5 December 1954 Wilhelminastraat 19 De plechtige lijkdienst, gevolgd door de begrafenis, heeft plaats gehad Woensdag 8 Dec. 9.30 u. in de Parochiekerk St. Petrus Banden te Venray. De leveranciers en allen die nog iets te vorderen hebben van de studenten, worden verzocht vóór of op 15 December hun rekening in te dienen bij PATER ECONOOM Meisje gevraagd voor huish. werkzaamheden. Wed. P. Beurskens, Hazebroek C 260, Overloon. De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat het besluit van de raad van deze gemeente van 30 November 1954 tot onteigening van gronden, ge legen ten westen van de Lange weg en ten noorden van de Deur neseweg (rond deHenseniusschool) van 13 December 1954 af geduren de een week voor eenieder ter in zage is nedergelegd op de secretarie der gemeente, afdeling I. Venray, 30 November 1954. De Burgemeester voornoemd, A. H. M. JANSSEN Dankbetuiging Langs deze weg betuig ik mijn hartelijke dank aan de inwoners van Venray, voor hun milde bij dragen aan mijn practisch St. Ni- colaascadeau. Speciaal dank aan de Buurt vereniging van de Maasheseweg, vooral de collectanten en collec- trices, die zich spontaan voor dit doel beschikbaar stelden. St. Elisabethziekenhuis (In plaats van kaarten) Hiermede betuigen wij onze har telijke dank aan ouders, broers, zusters, H.H. Geestelijken, Bestuur en Leraren v. d. Emigratiecursus, familie, vrienden en bekenden, Ruys Co., voor de belangstelling on dervonden bij ons huwelijk en af vaart naar Canada. Mr. Claessens Mrs. Claessens-Vermeulen Morrisson, r.d. RR 2 Oakville Ont. Canada. Dec. 1954 Zondag 2 Januari Vertrek van 's Hertogenbosch EindhovenNijmegenRoermond - Venlo en alle tussenliggende sta tions. Programma's bij de verkoop adressen, stations en Reisbureau PEETERS, VenloDen Bosch. Te koop steeds uit voorraad Wagentjes voor achter de fiets met 26 x 2 transportwielen, draagkr. 350 kg prijs f 85.— Wagentjes met industriewielen f 55.— en f 45.— Kruiwagens met stalen laadbaken luchtbandwiel f 60. Losse kruiwagenwielen met lucht band f 25.steekwagens m. kogel- lagerwielen draagkr. 500 kg prijs f 57.50. Alles franco thuisbezorgd. Schuitenberg 38 Tel. K 4750—2743 Te koop Philips radio in z.g.st., lange zwarte leren jas v. bromfiets, wastafelspiegel in lijst 85 x 95 cm, zwart marmeren blad v. wastafel 45 x 95 cm. Te bevragen Langstraat 29. GEVRAAGD tegen 1 Januari boven 18 jaar. Vrij uniform. Goed loon. St. Anna, Venray. GEVRAAGD St. Anna, Venray. L. BEZEMER ZN. N.V. Houtindustrie, Helmond vraagt Goed loon en goede vooruitzichten Te bevragen: Heuvel 41 en 43. te Venray kunnen geplaatst wor den: minstens 18 jaar, R.K., van goede getuigschriften voorzien. Salaris: bruto f 87.permaand plus vrije kost en inwoning, vrije bewassing, enz. Sollicitaties schriftelijk aan de Geneesheer-Directeur. voor de eerlijke vinder van mijn Woensdag jl. in omgeving Venray verloren bruine actetas met inhoud. Br. onder nr. 1210 bureau dezer Uw groenten en fruit koopt U het goedkoopste ff Slechts éénmaal in de week, iedere Vrijdag: PATERSLAAN 18. Te koop Gebr. Backus, Stationstraat 23 Koop nu voordelig uw extra aanbieding zolang de voor raad strekt. Kerstgroepen 12 cm f 4.25 16 cm f 7.25 18 cm f 8.90 22 cm f 13.50 Verder alle Kerstversieringen aan lage prijzen. OVERLOON Van de SANTOS loterij zijn de volgende prijzen nog niet afgehaald: 3e pr. 16335, 6e pr. 3446, 11e pr. 24188, 15e pr. 30714, 17e pr. 32725, 22e pr. 25835, 23e pr. 21142. 24e pr 20380, 25e pr. 22388, 26e pr. 17493, 28e pr. 36110, 31e pr. 27008, 33e pr 8502. Deze prijzen moeten vóór 25 Dec. 1954 afgehaald worden bij de secr. Fr. Deriet. Te koop vet rund, stamboekbeer(wegens fam.) M. Jenniskens, Steeg K 70. TE KOOP jonge zeug bijna voldr. 8000 kg gele wortelen en kl. partij rode voederwortelen Wed. Keijsers, Castenray. Biedt zich aan meisje 16 j. voor d. en n. van Rijt, Broek weg. TE KOOP of te ruil tegen pas- gekalfde of hoogdragende vaars een 2jarig rund, 2 tomen biggen en Sterappelen W. van Osch, Hoebertweg 5. Te koop partij rode wortelen W. Swinkels, Smakt B 18b Te koop 2 tomen biggen J. Crooymans, Overbroek. Te koop huisslachtingsvarken 200 kg appelen 5 ct per kg G. Willems-vd Munckhof, Laagriebroek K 54. Te koop goed onderhouden bestaapde uit: toonbank, etalage, diverse wandkasten, gebakkasten. Overname per 17 Jan. e.k. Inlichtingen aan het bureau van dit blad. Te koop partij biggen •A. Janssen, Wieënweg 4 Te koop partij biggen en zeug m. biggen 14 dg L. van Osch, Janslust. Te koop Bellefleur appelen 8en10ct per kg. Ook bezorgen. Wilhelminastraat 35. Te koop 2 scheutelingen Gasstraat 34a. TE KOOP zwaar slachtvarken W. Hubers-Loonen, Timmer- mannsweg 12, Ysselsteyn. Te koop zware mestkuikens P. J. Kusters, Beekweg A 17a Te koop zwaar slachtvarken M. Hendrix, Leunen K 37. Te koop wegens ophouden van bedrijf jonge koe aan telling 20 Dc. A stal. Wed. M. Manders, Leunen K 51. Te koop een haard in goede staat J. v. Hegelsom, D 8d, Oostrum. Uit de hand te koop met timmermanswerkplaats te Rijkevoort in het dorp, plaatselijk B 84 en B 84a, kadaster gemeente Wanroij sectie F nr 1711 groot 11.25 aren, met diverse ma chinerieën. Een van de woonhuizen en de werkplaats zijn terstond in eigen gebruik te aanvaarden. Het geheel behoort in eigendom aan de Gebr. Huijbers. Te bevragen ten kantore van den notaris E. Goossens te Boxmeer. Te koop prima herenwinterjas m. 50 Stationstraat 7. Te koop partij biggen en beste voldr. jonge koe Valckx, Boshuizen. Te koop partij biggen Jos. Willems, F 46 Castenray Te koop vette slachthaantjes P. de Kleijn, Geijsterseweg D 25, Oostrum. Grotestraat Tel. 601 Te koop vaars 17 Dec. voldr. A stal. A. Pouwels, Moostdijk 4 Peelplan Zuid, Laat fa.jfchof u Ke Ruime kt Vlugge a F. H. BEIjj, VE Leunsewefelefoc

Peel en Maas | 1954 | | pagina 2