Pik~in actie SP Opening nieuwe busdienst Ïcnray-Gennep v.v. Orgel hoekje Film-agenda kef: VENRAY De prijzen van de prijsvraag zijn gevallen op Vrijdag 26062 Z bedstel Zaterdag 108767 Z naaimachine Maandag: 96453 Z fiets Dinsdag 179531 Z 2 dekens 23384 Z strijkijzer Woensdag 150022 Z bromfiets Donderdag 121608 Z Muvero ketel Prijswinnaars kunnen zich, onder overlegging van het deelname-formulier, tot 18 December a.s. melden bij de Nederlandse Credietbank. ning, dat het nog best kan, dat dan de agent wel een andere mening kan hebben, omdat deze nu eenmaal met een nuchter gezicht verschil lende feiten constateert. Dan gaat men op de bon, krijgt men een donder preek van de Officier en een pracht plaat van Veilig Verkeer om boven je bed te hangen en tenslotte f 30 boete om het af te leren. Dat valt niet mee, want 5000 ge vallen per jaar is niet eens veel. Wel veel is het percentage, dat in Venray veroordeeld wordt. En om nu maar meteen de slechte naam uit te wissen, die Venray hiermede kan krijgen, zij gezegd, dat prac- tisch maar een heel enkele maal geboren en getogen Venrayers zich moeten verantwoorden. Als deze zich „bezatten" schijnt men het binnenshuis te doen of men kruipt in ieder geval niet op een fiets. De meeste komen uit Venlo en het zal niet heel lang meer duren of het gehele politie corps van Venlo ziet men hier ver schijnen om getuigenis af te leggen. Toen de rechter vertrok, had hij zo'n kleine f 600.aan boeten op gelegd, dus men kan niet zeggen, dat deze heren hier hun brood in ledigheid eten. Maar alcohol komt daar niet bij te pas! De opening van de busdienst Venray-Gennep v.v. heeft zich in de nodige belangstelling mogen verheugen. Daar was allereerst het bezoek van alle burgemeesters van deze streek jl. Dinsdag aan Venray, waar zij op het Gemeentehuis werden ontvangen door de heer Burgemeester van Venray, die hen een welkom toeriep en wees op de belangrijke gebeurtenis van deze dag, nu de linker en rechter Maas oever door beter onderling contact middels deze busdienst dichter bij elkaar komen als ooit te voren. De heer A. Schaffers sprak namens de directie der Zuid-Ooster en roemde de voortvarendheid der Burgemeesters van Venray en" Bergen, die zo gauw de brug in Wanssum er was, maar bleven aandringen op een busverbinding van Gennep naar Venray v.v. De directie die misschien wat pessimistisch is in deze dingen heeft door hun aandringen niet langer meer willen wachten en gaat nu 6 maanden lang de proef nemen. Hij hoopte dat het pessi misme der directie omgezet zou worden in hetzelfde optimisme der beide burgemeesters en dat inder daad deze lijn zou blijken te zijn een goede verbinding tussen beide Maasoevers. In deze zelfde zin sprak ook de heer Baron de Weichs de Wenne, die als oud-burgemeester van Wans sum en als Commissaris der Zuid- Ooster zijn vreugde deed blijken over het tot stand-komen van deze lijnverbinding. Dr. Gillesen, burgemeester van Gennep erkende eerlijk part noch deel te hebben aan het tot stand- komen van deze lijn, maar dat verhinderde hem niet al het beste voor de toekomst te wensen aan deze verbinding van de twee hoofd plaatsen van Noord-Limburg. Het gezelschap, waarbij zich nog bevond de Rijksinspecteur van het Verkeer, burgemeester Mackelen- berg van Bergen, burgemeester Rutten van Wanssum en zijn secre taris en verschillende leden der directie van de Zuid-Ooster, ging dan in een luxe touringcar de reis naar Gennep beginnen, waardoor de heren een goed beeld kregen van de route der nieuwe busdienst. In Hotel van Bergen te Gennep werd onder een koffiemaaltijd nog maals de beste wensen aangeboden. De heer S chaffers gaf een ge degen overzicht van het werk der Zuid-Ooster. Burgemeester Macke- lenberg noemde de lijn een positieve daad om linker en rechter Maas oever in nauwer contact met ejkaar te brengen, waarvan niet alleen Venray en Bergen zouden profi teren, maar de gehele streek ook met het oogpunt op industrialisatie. Burgemeester Rutten sprak zijn voldoening er over uit, dat door de nieuwe brug en door de lijn dienst Wanssum niet meer geïso leerd lag, maar een stevige ver binding kreeg met geheel Noord- Limburg. Als presentje van de directie kregen de genodigden dan een grote Gennepse vla als aandenken aan deze eerste rit mee naar huis. St. Nicolaas Bij al die hoge heren had de directie van de Zuid-Ooster echter een persoon vergeten, dat was St. Nicolaas. Maar toen Woensdag morgen de eerste lijnbus de nieuwe Maasbrug overreed stond aan deze zijde een stoere Pieterman haar onherroepelijk halt toe te roepen. De chauffeur haastte zich aan dit Bisschoppelijk bevel te voldoen en werd prompt door de Sint beloond met een chocolade letter, terwijl ook de passagiers een verrassing kregen aangeboden. Terwijl buiten aan de brug Venray's Harmonie een fikse mars speelde vertelde binnen in de bus de goede heilige Man hoe verheugd hij was met deze busverbinding. Met de Heilige Man en Zwarte Piet als passagier ging de feestelijk versierde bus dan naar Venray met een hele file wagens der PIK-IN winkeliers achter zich aan, die voor dit feestelijk welkom hadden ge zorgd. In Venray zelf ging het met de muziek voorop naar het Hensenius- plein, waar directie en chauffeurs overdonderd door dit welkom een laatste vermaning kregen om te zorgen steeds op tijd te zijn en alles te doen wat in hun vermogen lag om deze lijndienst inderdaad tot een zegen te maken voor de gehele streek. Nieuws uit Venray en Omgeving GEOENE KRUIS DONDERDAG a.s.: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen Openbare bekendmaking Burgemeester en Wethouders der gemeente Venray, brengen ter open bare kennis, dat zij op heden aan L.J.H.M. Loenen, wonende Leunen K 2b te Venray, vergunning hebben verleend ingevolge de Hinderwet, voor het oprichten van een brood- bakkersbedrijf in het perceel kada straal bekend gemeente Venray, Secie D nummer 3811, plaatselijk bekend Leunen K 2b. Venray, 24 November 1954. Burgemeester en Wethouders vnd. A.H.M Janssen, Burgemeester. H. Vorst, Secretaris. EXAMEN. Op 27 November slaagde voor het doctoraal examen Franse taal en Letterkunde aan de Rijksuni versiteit te Leiden Pater S ervatiug Wijssen, o.f.m., geboren te Maas tricht, leraar aan het Gymnasium I.C. te Venray. Rijkspostspaarbank Aan het postkantoor Venray en het daaronder behorende ambts gebied werd gedurende de maand November 1954 ingelegd f 63.384.65 en terugbetaald f 58.431.60. GESLAAGD Te Arnhem slaagde voor boek houden en bedrijfsleer J. van Rijs- wijck en M. van Rijswijck, Merselo. Te Den Haag slaagde voor het diploma schoonheidsspecialiste Mej. T. Min, Venray. Te Utrecht slaagde voor het diploma grossier Levensmiddelen- bedrijf de heer L. Wijnen, Venray. Te Eindhoven slaagden voor het diploma machineschrijven als typist(e) Mej. Bepde Visser, Hoen derstraat en J. Jenniskens, Leunen. Bevorderd tot adjudant Opperwachtmeester W. Steerne- man is bevorderd tot adjudant. Met pensioen Op 1 Januari a.s. zal de voor werker bij het Staatsbosbeheer de heer Ties Manders met pensioen gaan. HU werd in 1927 als zodanig voor de gemeentelijke bossen be noemd. Verantwoording vorig bedrag f 18368.46 Collecte Cecilia-avond Kerkkoor f 48.54 Een orgelbusje f 35.55 Totaal f 18452.55 Zoals U inmiddels wel bekend zal zijn is 't de wens van de HoogEerw. Heer Deken, dat de inzameling voor het Orgelfonds via de orgel- busjes nog enige maanden wordt voortgezet. In de loop van de volgende weken zullen de collectanten de busjes ophalen en er nieuwe voor in de plaats geven. We hopen, dat ook al in verband met de komende feestdagen, de busjes rijkelijk zul len worden bedacht. Dat 't nog nodig is heeft de HoogEerw. Heer Deken U van de kansel medegedeeld. Bouwt allen mee aan Uw Orgel Gironummer 576604 Orgelfonds Venray P.S. Lees met aandacht de circu laire die U wordt thuis bezorgd PATRONAAT Heden, Zaterdagavond om half 8 is er een Sint Nicolaasavond met verrassingen en prijsuitdeling voor alle jongens van het Patronaat. Er komt voor Kerstmis nog een grote verrassing! Derde Orde-mededelingen Zondag a.s., de eerste Zondag van de maand, is er op de gewone tijden vergadering in de kerk. Om kwart over 10 H. Mis waarna ver gadering met uitstelling van het Allerheiligste en zegen. Om 3 uur ook in de kerk. Woensdagavond, vanwege de sluiting van het Maria-jaar GEEN groepsbijeenkomst van de groep van het geestelijk leven. Deze is verschoven naar de andere week Woensdag. 15 December. Begin Januari is er ook weer een Kerstavond met toneel en tentoon stelling van de Kerstgaven, die door onze afdeling zijn gemaakt. Wij verzoeken de leden zelf aan de eenstuks-actie te denken en dit af te geven aan het Derde Orde-huis. Wanneer gaat U nu eens op retraite Middenstanders, voor U is er een retraite in Venlo van 1114 Dec. Geeft U spoedig op bij het bestuur van de Middenstand of rechtstreeks aan Manresa in Venlo. Huismoeders kunnen in Roer mond een retraite maken van 15 18 December. Leden van de K.A.V. krijgen hier voor f 3 reductie en even zoveel minstens van de Retraitepenning. Geeft U spoedig op bij 't bestuur. Moeder-retraite op „Jerusalem." Moeders, die graag eens een re traite willen meemaken, maar niet goed drie dagen naar Roermond kunnen gaan, moeten zich dan maar opgeven voor de retraite die voor moeders op Jerusalem wordt gehouden op 4, 5 en 6 Januari van voorm. 9 tot nam. 5 uur. Er komt een goede predikant. Geeft U op vóór 15 December bij Mevr. Bloemen, Stationsweg, Mevr. Pijls-Drent, Stationsweg en Mevr. Janssen-van Daal, St. Oda- straat. Leden van de K.A.V. kunnen zich ook opgeven bij hun bestuur. Er worden ook meisjes gevraagd die in die dagen enkele huisgezin nen gaan helpen als de moeder er niet is. Dat zij zich bij bovenstaan de adressen ook maar opgeven. Geeft zo de moeders van grote gezinnen ook eens een kans Opening van de Burggraaf De naam van het nieuwe hotel, café-restaurant is voor de oudere Venrayers een bekende. De sloot, die vroeger daar ter plaatse liep, had dezelfde naam en men heeft deze oud-Venrayse naam willen be waren door dit café zo te noemen. Een gelukkige gedachte, die zijn voorgangers al heeft gehad en andere zakenlui wordt^aanbevolen. Voor de jongeren en zeker voor de vreemdelingen wekt deze naam onwillekeurig gedachten op aan oude kastelen en landgoederen. En inderdaad heeft dit nieuwe gebouw, ontworpen door architec tenbureau de Vries en gebouwd door het aannemersbedrijf Akerboom, met behulp van vele Venrayse on deraannemers, iets van een kasteel weg, zoals het daar ligt op de hoek S tationsweg-Maasheseweg. Degenen, die bij de opening of later een bezoek brachten en dat waren er veel hebben dan echter kennis gemaakt met een bijzonder prettig kasteel, waar het goed is te toeven. Keurig ingericht, zonder overdadige luxe is dit nieuwe hotel een aanwinst geworden voor de Venrayse zakenwereld en voor het vreemdelingenverkeer. Bijzonder prettig deden in dit ver band aan de aquarellen van de schilder Bastiaanse, die enkele plekjes van Venray als wandver siering voor dit hotel vereeuwigde. De belangstelling, die voor de opening bestond, wettigt de ver wachting, dat men prijs stelt op deze nieuwe zaak, die ook architec tonisch een zeer fraaie indruk maakt. Als nu binnenkort het begin van de Stationsweg hersteld wordt, krijgen we aan deze kant van het centrum een entree, die er zijn mag, Een zilveren Missie-broeder Broeder Everardus (in de wereld Bertus Janssen) geboren te Merse lo, zal op 8 December van uit zijn Missie-gebied West-Indië scheep gaan naar Nederland, om in zijn geboorte streek zijn wel verdiende vacantie door te brengen. Broeder Everardus, die 25 jaar in de Missie verbleef, zal zijn in trek nemen te Overloon bij zijn familie. Jonge Boeren propagandist en voor de K.R.O. De Jong-Boeren afdelingen in en om Venray hebben zich allen inge zet als propagandisten voor de K.R.O. Reeds werden verschillende avonden gegeven die allen buiten verwachting goed bezocht werden. De K.R.O., die in Limburg 2000 nieuwe leden wil halen, zal zeker hierin slagen. In de loop van de week zullen de Jongeboeren een huis aan huis bezoek brengen om U als lid in te schrijven. Goede lectuurvoorziening op het platteland Dit was het onderwerp dat drs A. Hutschemaekers hield in lokaal Spierings te Oirlo voor een aan dachtig gehoor op Woensdag j.l. Gouden bestaansfeest der eiervereniging te Oirlo Op de feestdag van Maria Onbe vlekt Ontvangen, 8 Dec. a.s., zal de Coöp. Pluimveehouders-Vereniging G.A. Oirlo, 50 jaar bestaan. Ge noemde vereniging is aangesloten bij de C.V.V. Venlo. Het was in het jaar 1904, toen Meester G. de Ponti uit Oirlo, zich in deze streek beijverde om de pluim veehouderij tot groter bloei te bren gen in Noord-Limburg. Ook de ver eniging Oirlo kwam onder zijn leiding tot stand. Alslesecretaris-verpakker trad de heer Arnold Duijf op, die deze functie 40 jaren vervulde en door zijn zoon Math. Duijf opgevolgd werd. Jammer is het, dat alle bescheiden van de oprichting af tijdens de oor logshandelingen verloren zijn ge gaan. Cijfers van de eerste leverings jaren kon men ons hierdoor niet verstrekken. Wel weten oudere Oirlose mensen te vertellen, dat de eerste jaren de pluimveehoudersin zakdoeken de eieren aanbrachten zo gering was toen de levering. Er waren er bij, die de eieren in de zak hadden en ter levering trokken. Heden ten dage is dit anders. Per jaar leveren hier 100 leden ruim een half millioen eieren. Werd aanvankelijk op de laatst gehouden vergadering door voor zitter Th. Claassens aan de leden medegedeeld, dat op 8 Dec. het gouden bestaansfeest gevierd zou worden, door omstandigheden moet deze dag uitgesteld worden tot een nader vast te stellen datum in 1955. Naar de missie Na een korte vacantie, doorge bracht in haar geboorte plaats Oirlo, is Maria Goretti (in de wereld Jean- nette Swinkels) naar haar missie gebied Menton in Zuid-Frankrijk teruggekeerd. Zuster Goretti heeft met een medezuster haar vacantie hoofdzakelijk besteed aan het ver tonen van films over de Goudkust in de diverse kerkdorpen. Deze Oirlose Missiezuster behoort tot de Congregatie van de Kleine Dienaressen van het H. Hart. Levensrariteiten Zaterdag 11 December a.s. zal te Oirlo een heropvoering plaats hebben van het toneelstuk „Levens- rariteiten" in zaal van Heesch. Ysselsteyn, Oirlo en Castenray geautomatiseerd. De telefoonnetten Ysselsteyn, Oirlo en Castenray zullen in de loop van 1955 worden geautomati seerd. Momenteel is men te Yssel steyn bezig met het oprichten van een voor dat doel bestemd gebouw. Oirlo en Castenray zullen spoedig volgen. De Merselose molen. De bergmolen Nooitgedacht van J. L. Michels is thans in reparatie genomen. Het werk wordt uitge voerd door de molenbouwers van Deijck uit Afferden. Wanneer het weer medewerkt hoopt men 'in Februari a.s. de molen weer in gebruik te stellen. De Peeldravers vergaderden De Ruitervereniging „De Peel- dravers" te Ysselsteyn besloot op haar gehouden vergadering om op morgen 5 December een onderlinge wedstrijd te organiseren met ver schillende nummers. Ook werd een verplichte rit voor de werkende leden voorgeschreven. Peelplan-Zuïd krijgt verharde wegen Nu de boerderijbouw inPeelplan Zuid zo goed als tot het verleden gaat behoren, gaat men thans de aandacht besteden aan de verhar ding van verschillende wegen. Zo zijn momenteel onderhanden genomen de Timmermansweg en de Moosdijk. Gedeelten van deze wegen waren reeds verhard met een laag puin. Genoemde wegen zullen nu van een verharde laag worden voorzien en geasfalteerd worden. Vos geschoten Dat in en om Venray nog vossen zitten bewijzen de laatste tijd onze jagers wel. Deze week was het jager H. Janssen, die een vos wist neer te 4eggen in de Spurkt. Frambozen Dat de natuur in de war is, heb ben we afgelopen zomer kunnen constateren aan al het water. Dat in December een tweede oogst heerlijke frambozen geplukt kunnen worden is er een ander bewijs van. Dat kon men o.a. bij de familie Toonen aan het Vlakwater zien. Boerinnenbond Wanssum Door de Boerinnenbond wordt op 11 en 12 December a.s. een Handwerktentoonstelling georgani seerd in het Bondslokaal. Zaterdag 11 Dec. geopend van 7.30 tot 10 uur nam. en Zondag 12 Dec. van 11 uur vm. tot 11 uur nam. Toegang voor iedereen. Aanbesteding weg De Rips- Limburgse grens. Door de Provinciale Waterstaat van Brabant werd te Den Bosch aanbesteed het uitvoeren van de grondwerken, het aanbrengen van gewalste verhardingen en het ma ken van cementbetonverhardingen voor de aanleg van de Provinciale weg De RipsLimburgse grens (de Vredepeel) De hoogste der 17 inschrijvers was R. Kremers, Vinkeveen, met f 625.000. Het laagste werd ingeschreven door Koonings Wegenbouw, Vught met f 413.273. Rijwielpaden langs weg HelmondDeurne Reeds enige malen heef t de Toeris tenbond A.N.W.B. aangedrongen op het aanleggen van rijwielpadenlangs de weg Helmond Deurne. De verkeersintensiteit op deze weg is de laatste jaren sterk toe genomen; vooral het wielrijders- verkeer steeg aanmerkelijk. De A.N.W.B. kan thans berichten, dat in de provinciale ontwerp-be- groting voor 1955, welke nog door de Staten moet worden goedgekeurd voor de aanleg van deze rijwiel paden een bedrag is uitgetrokken. Wanneer de begroting is goedge keurd zal alles in het werk worden gesteld om nog in 1955 te beginnen met de aanleg van de rijwielpaden Boerenbond van Deurne kreeg prachtige uitbreiding Het pakhuis van de Boerenbond aan de Stationsstraat te Deurne is verrijkt met een aantal moderne en kostbare installaties: een drogerij een meng- en een maalinrichting en een 6-tal silo's, alle onderge bracht in een gloednieuw gebouw van vier verdiepingen, dat zijn top twee en twintig meter boven 't boerenland rondom verheft. Inbraken aan de lopende band in Eindhoven en omgeving De Rijkspolitie heeft in samen werking met de gemeente-politie van Eindhoven enkele tientallen kleine inbraken in Eindhoven en omgeving: Best, St Oedenrode, Waalre, Mierlo, Vechel en andere plaatsen opgelost. Uit vingerafdrukenen andere aan wijzingen is gebleken dat men hier te doen heeft met een ontsnapte patiënt uit Avereest. De G. 6000 kippen afgeslacht in Helden-Panningen Bleef te Helden de pseudo-vogel- pest aanvankelijk beperkt tot Vos berg en Grashoek, thans is deze gevreesde ziekte nagenoeg over de gehele gemeente verspreid en zij vormt derhalve een steeds groter gevaar voor de kostbare en uitge breide pluimveestapel. Tot op heden werden plm. 6000 kippen afgemaakt. ST NICOLAAS BRENGT IMMIGRANTEN MEE. Ongeveer 500 Nederlanders, die in Canada een nieuw bestaan heb ben opgebouwd, zijn thans met de .Maasdam" van de Holland-Ameri- ka-lijn onderweg naar Nederland en komen heden in Rotterdam aan. Zij zullen, evenals een groot aan tal Nederlandse immigranten in voorgaande jaren deden, Sint Ni colaas, Kerstmis en indien moge lijk ook Oud en Nieuw inde kring van hun bloedverwanten in het vaderland meevieren. Loonslager gaf aanvaller een flinke mep Op de Kraanmert, een uithoek van Erp in de richting Uden, is op loonslager v. D. uit Volkel, die op weg was naar zijn huis, door een tweetal personen een overval ge pleegd. De eerste liet v. D. op het donkere fietspad passeren, doch enkele tientallen meters verderop verscheen plotseling nummer twee, die v. D. sommeerde te stoppen. Deze gaf onmiddellijk hieraan ge volg, greep echter een van zijn slagersgereedschappen (een ijzeren pin) en bracht zijn „lastgever" een slag toe, welke wel niet zacht zal zijn geweest, v. D. sprong vervol gens op zijn fiets, zette zijn lamp af en reed weg toen de eerstge- passeerde persoon ook naderbij kwam. De rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. V. D. vestigt zich in Geleen De N.V. Vroom Dreesman zal binnenkort de bouw aanbesteden van een nieuw warenhuis te Geleen, dat komt te liggen aan de Nieuwe Markt, aldaar. Inclusief de inrich tingskosten zal het nieuwe waren huis ongeveer twee millioen gulden kosten. Schot hagel in het hoofd. Dinsdagmiddag heeft zich te Ra- venstein een ernstig ongeval voor gedaan. De heer L. reed per fiets in de richting van de spoorbrug. Enige jagers bevonden zich op de uiterwaarden langs de Maas. Een hunner vuurde en L. kreeg een schot hagel in het hoofd. Hij is in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis te Oss overgebracht. Grote autosmokkelaffaire voor het Hof Het Amsterdamse gerechtshof heeft zich beziggehouden met het beroep van tien verdachten tegen vonnissen die de rechtbank te Ut recht over hen had uitgesproken omdat zij betrokken waren geweest bij het smokkelen en verhandelen van auto's uit Duitsland. De procureur-generaal noemde in zijn requisitoir deze verdachte „geen voorbeeld voor de maatschappij". Hij eiste een jaar en vijf maanden gevangenisstraf met aftrek van de tien maanden voorarrest. (De Ut rechtse officier van justitie had twee jaar geëist, de rechtbank had een jaar opgelegd). DE NIEUWE GULDEN kleiner en dunner, doch in zilver waarde gelijk De nieuwe zilveren gulden die voor het eerst de beeldenaar van koningin Juliana draagt komt in Augustus of September in om loop tot een waarde van honderd millioen gulden. Teneinde een nieuwe gulden in omloop te brengen, werden de oude guldens ingesmolten. Van twee oude maakï men nu drie nieuwe. Moed houden! Het is nu tien jaar geleden, dat aan de Midden- en Noord-Limburgse boeren en tuinders een, over het algemeen belangrijke, oorlogsschade werd toegebracht, schrijft Skopus in Periscoopjes in de Gazet van Limburg. Gezien de pathetische verkla ringen, welke bij de bevrijding des lands allerwegen werden afgelegd en volgens welke zij, die voor het vaderland have en goed verloren hadden, als troetelkinderen van 't Nederlandse volk zouden worden behandeld, hebben de getroffenen toch wel niet kunnen denken, dat zij met hun aanspraken op de oor logsschade-vergoeding nog eens het tweede lustrum zouden vieren. Men hoopt nu dat de financiering van de herbouw der vernielde boer derijen in 1955 wel haar beslag zal krijgen, maar de tuinders zullen op de vergoedingen voor hun vernielde tuinderskassen en zo, nog wel wat langer moeten wachten. De moed niet laten zakken, beste vrienden. Spiegel U maar aan het voorbeeld van de Siciliaanse auto riteiten, die juist dezer dagen klaar gekomen zijn met het herstel van de schade, welke de Napoiitaanse troepen Anno 1860 in de strijd tegen Garribaldi hebben aangericht. Het duurt allemaal wel lang, maar 't komt heus wel in orde Duimendraaiende ambtenaren Duimen draaiende ambtenaren, men zou ze niet meer veronder stellen in deze tijd van efficiëncy- bureaux en Rijksaccountants. Toch heeft dr. Droesen, die na mens de K.V.P. de laatste artikelen van de landbouwbegroting besprak, ze 2 Dec. in de Tweede Kamer ten tonele gevoerd. In het Scheids gerecht voor de Voedselvoorziening had hij een jongeman ontdekt, die zovèel vrjje tijd had, dat hij uren lang men niets anders bezig was dan het oplossen van kruiswoord- puzzles. Minister Mansholt luister de aandachtig toe en keek nog scherper naar de spreker, toen deze ver.telde hoe de chef van deze dui mendraaiende ambtenaar hem had gezegd: „Als je nu in plaats van al die dingen op te lossen er zelf eens een ging maken..." De minister schoot recht en deed de toezegging, dat een ernstig on derzoek zal worden ingesteld. H. Priesterwijding Op 8 December a.s. wordt Pater Firminus JansO.F.M., geboortig uit Overloon in Pakistan priester ge wijd. Daarom zal in Overloon die dag de Hoogmis ter intentie van de wijdeling worden opgedragen. Op 7 December a.s. zal er een film vertoont worden om 8 uur 's avonds, de prachtige kleurenfilm over Pakistan „Waar woestijnen bloeien gaan". Op 8 December is er weer gelegenhéid deze prachtige film te gaan zien. De opbrengst van deze voorstellingen wordt be steedt om Misgewaden te kunnen maken voor Pater Antoon Jans. Het alcohol-misbruik in Frankrijk is schrikbarend groot De laatste officiële statistiek toont aan, dat Frankrijk bovenaan stond met een gebruik van 30.5 liter zuivere alcohol per volwassene per jaar. In Italië is dit 14.2; Amerika 9.4; België 8.8 en Duitsland 6.1; Neder land staat er helaas niet bij. Koning Alcohol is sinds jaar en dag een van de meest gevreesde vorsten. De Regeringen Rene Mayer en Pinay legden het af tegen zijn macht. Elke burger betaalt zijn tribuut. Volgens statistieken van de Ver. Naties geeft een Fransman voor elke 100 dollar 4.1 dollar aan drank uit; de Zwitser één dollar, de Engelsman 0.7 en de Amerikaan 0.4 dollar. Plet aantal grondeigenaren, diena ren van deze, de volksgezondheid vernietigende macht was in 1864 64000, thans zijn er 3.450.000 in Frankrijk. Op elke veertien Fransen één, die gezamenlijk bijna 100.000 wandelende distillateurs in het leven houden. Er zijn 45000 bakkerijen, maar 450.000 kroegjes. Op elke 100 in woners een café. In toen en 1 ote osti er i een nfgeze onbekefc op handelt voeten! roodlu%00r ning ign di die darten bereikift een moflie c van hefojkl iove La int Voedei bronji •bie t v< ong Vi ind voe lop al n j bok op Ondeijbbe toond bron is besmett planten gelingsj Het kuilen 4dlu in dezelnte overgel Reedi for propagfam derbiet( en zodo bron ui Om bfie dit vaaïijk vele b^ met de nog bie Door de voefa ontwikt te strooi lijk kuilen *an zonder jen, uit deze ge het viri he de in d^tei luizen. Men di< behandej 1 aanwezig], detotaaoev Naast ap luizen ft Y van dit&og belangr i, delde 1 s] rotten i ijd; sarium* t). Resun >ze, dat Cojbe\ bieten vfoel van ku iitt een ind ing tegen darge in de bl Prakti ng dit void®. BEL OP BIJ BRAND No. 392 Montana Belle Belle Starr wordt door de gebrs. Dalton uit de handen van het ge recht gered. Later werkt zij weer voor zichzelf in een bar, wordt verliefd op de eigenaar en wil ergens anders met hem een nieuw leven beginnen. Maar de Daltons dwingen haar aan een van hun strooptochten mee te doen. De Daltons vinden de dood, Belle wordt gewond, maar kan nu het verlangde nieuwe bestaan tegemoet zien. Een middelmatig geval, dat Jane Russell interessant moet maken. Boven 14 jaar. zal het tna de tiendftai de para) oi Kerstfeejuis mogen v Naar sen militaire :ee thuiseli et< In eemrc van het br wijding ke En to<ini moeilijkici mis mis Kersti oi zijn dar cantine, b Nationk vraagt duizendc en land, voins Nieuw sanatorijch posten, $as arnizoe lie sen, diepoi land, noiiz< van Ker i1 Koopt ff] tionaal Jhu het kazea rukken jeli ming en al Kind en Koopt s neer ze j of missf) veld of den aanj 50 cent Want het Kers h< ipt >u n Dat d a elftal te n omdat h(g< deugen He spelers, o supporte ra omdat b t heel goe 1 Daaron SVV teg e: bond gep Voor Z ei strijd teg t gramma, jl maar die den wil e] onderste helft zit i ongeveer s men kal e richten. Het tv1 en kan i waard z e bakens o Het di gelsom I flink aai ces te be Het viel verloor n mag nu als aanm werken ze Zond; diend. P nog maa: nen en d ijver die dag legt

Peel en Maas | 1954 | | pagina 2