/ÉL FAM1R P. van Opbg fa. van den Manckhof VULPENNEN te 0ÏERL00N Al DA SLAGERIJ J.COEADERS Slagers- reclan HOLLANlt F Fanfare „De Peelklanl's! De StKlicclaat>U[d St. Jiicolaas weet het fa. v.d. Manckhof heeft het Bnrgcrlqke Stand Venray ADVERTENTIËN t.b. van Je Rare Schatters" a ames I Mannes Hendricns Wismans Jacohns Hcudrikus Franc. Openbare bekendmaking Café Swaghoven QitZe He do me 2 Kostgangers gevraagd net dagmeisje 10 20 jaar Geld. rookworst 100 pittig van smaak Leverworst prima 5G0 Venrayse k Ook in rijwiel-onderdel Hendrix' Rijwielhandelte jaarlijks Cont „WELKOM Bill ^eekaaiMedinq Prijsschieten SANOC Pastoor H. Wismans Tengevolge van een beroerte over leed Woensdagavond in het klooster ter te Heel, de rustend pastoor H, Wismans. De overledene werd op 7 Sept. 1874 in Venray geboren en in 1899 tot priester gewijd. Na een vruchtbaar professoraat aan het seminarie in Rolduc, werd hij tot pastoor benoemd in Lottum, terwijl hij later als pastoor in Se- venum kwam. In 1935 legde hij het herdersambt neer en trok zich terug in het klooster te Heel. Hij schreef o.m. enkele godsdienstige boeken. 1-Iet stoffelijk overschot wordt Maandag na de uitvaartdienst in Heel, overgebracht naar het kerkhof van de St Petrus Banden teJVenray, Dinsdag zal de 2e uitvaartdienst gehouden worden in de parochie kerk St. Petrus Banden te Venray om 9 uur. Boord-aalmoezenier Gisteren vertrok het emigranten schip „De Grote Beer" naar Canada. Als boordaalmoezenier ging pater C. van der Stok O.F.M. uit Venray mee. Bezoek Duitse Kerkhof Afgelopen week-einde hebben meer dan 2000 Duisers een bezoek gebracht aan het Duitse kerkhof in Ysselsteyn. Zaterdag bracht de Oostenrijkse Consul uit Eindhoven H.I.J. Stich ter een bezoek, waarbij aan de voet van het Kruis namens de Oosten rijkse Regering een groot bloemstuk werd geplaatst. Allerheiligendag bracht de Duitse Ambassadeur uit Den Haag, Dr. Hilgenfeld een kort bezoek. Ook hij legde bloemen bij het kruis en sprak de aanwezige bezoekers toe. In zijn rede dankte hij het Neder landse volk voor de waardige be graafplaats, die in Nederland is in gericht voor de gesneuvelde Duitse soldaten. Ontwikkeling en Ontspanning Als tweede avond brengt O. en O. in dit seizoen de Brabantse To neelgroep „De Jonge Spelers". Een voor Venray onbekende groep, die echter blijkens perscritieken elders reeds vele successen mocht boeken. En dat is geen wonder met het toneelstuk: Er komt een vriend vanavond... dat een gebeurtenis uit het Franse verzet tot onderwerp heeft. Mensen van het meest uiteen lopende type zowel voor maatschap- schappelijke positie als karakter leven gemeenschappelijk in een in richting voor geesteszieken, waar van het hoofd de directeur der inrichting is. Als dan de Duitsers een inval doen om de verzetstrijders te achter halen, komen mede doordat echte patiënten door hen ook als onder grondse werkers worden aangezien de meest spannende naast demeest humoristische momenten voor. Gezien de critieken zal men aan deze avond werkelijk veel genoegen hebben. Nichts für kleine Madchen In vervolg en als aanvulling op wat vorige week over de nieuwe operette werd geschreven, wordt thans medegedeeld, dat de nieuwe directeur alleen is aangesteld, om dat de heer Welting wegens ziekte en andere werkzaamheden niet in staat was de leiding op zich te nemen. Verder zijn de heren v.d. Bosch en v. Els doende het muzi kale gedeelte te arrangeren voor deze operette. Derde Orde-mededelingen Morgen Zondag, 7 November is er Derde Orde-vergadering voor ALLE leden, des morgens na de Hoogmis van 9 uur en des middags om 3 uur. 's Morgens is er vergade ring in de kerk, 's middags in San Damiano. Dan komt Pater Beda Lemmens lichtbeelden geven over de bekering van een volwassene. Ook zal 'n volwassen bekeerling spreken over, hoe hij er toekwam. Dit onderwerp heeft recht op uw aller belangstelling en er worden daarom velen in de vergadering verwacht. De H. Mis is Zondag voor de overleden leden van onze Commu niteit. die dit jaar gestorven zijn. Dinsdagmiddag om half vier is er vergadering voor hen, die Zon dag niet konden komen. Degenen, die zich opgegeven hebben of nog zullen opgeven, willen wij gaarne laten ophalen. Zij moeten om 3 uur klaar zijn. Willen de bestuursleden zorgen voor een lijstje van mensen, die aan deze vergadering deelnemen en verder na de vergadering van Zondagmorgen of Zondagmiddag de boekjes van de loten met het geld aan de penningmeester af geven. Pater Dalmatius van Heel In het St. Josephpaviljoen te Gouda is na een vrij langdurige ziekte in de ouderdom van 80 jaar overleden pater Dalmatius van Heel O.F.M. een bekend historicus en schrijver. Tuinbouwvakschool te Venray Donderdag vergaderde de LLTB te Oostrum, waarbij de op te rich ten Tuinbouw vakschool werd be- proken. Over 't Borgstellingsfonds werden nadere mededelingen ge daan, terwijl de heer Loonen een uiteenzetting gaf over het prijzen- beleid bij de varkensmesterij en de melkprijs, benevens de manier van werken bij liet Landbouwschap. Wijziging telefoonnummer Met ingang van gisteren, is het telefoonnummer 560 van de Coöp. Zuivelfabriek Venray vervallen. Het nieuwe telefoonnummer is nu voortaan 641 (K 4780). Uitbreiding Duits-militair Kerkhof in Ysselsteyn In de komende jaren zal het Duitse militaire kerkhof in Yssel steyn belangrijk worden uitgebreid, Het ligt in de bedoeling de stoffe lijke resten van 4000 Duitse gesneu velden, die nog overal verspreid op de Nederlandse begraafplaatsen liggen, naar dit verzamel kerkhof over te brengen. Momenteel rusten in de bodem van deVenrayse Peel bijna 27.000 Duitse gesneuvelden. Bekroond Op de grote Intern. Slagersvak- tentoonstelling te Utrecht behaalde de heer Jos. Poels, Grotestraat met zijn inzending: Gekookte worst 1ste prijs Leverkaas 1ste prijs Droogworst Eervolle vermelding Spyker-actie De jeugd van de Maasheseweg en Gasstraat heeft Woensdag een spijker-actie ondernomen, die echter minder prettig resultaten had. Op het terrein van de Gasfabriek vond die jeugd een soort spijkers, die kwistig over de weg gezaaid wer den. Toen verschillende banden met 'n zucht leegliepen, ging men op nader onderzoek uit en moest eerst een grote schoonmaakactie worden ge voerd, voordat het verkeer weer normaal kon doorgaan. „Keiescliieters-bal" Het loopt naar de elfde van de elfde ofwel 11 November, en dan wil de traditie dat de Vastelaoves club voor de eerste maal in het nieuwe seizoen van zich horen laat. Blijkens de advertentie gebeurt dat ook en wel in de aankondiging van een nieuw bal: het „Keieschie tersbal". De Vastelaovesklub heeft met de organisatie van dergelijke festivi- viteiten een naam te verliezen, dus men kan er van op aan dat een en ander wel kloppen zal en dat er het nodige plezier gemaakt zal wor den. Costumering is niet verplicht, men is daarin vrij. Vanaf 7 uur zijn de deuren open en kan het festijn beginnen. Op dit bal zullen nadere medede lingen gedaan worden over de an dere verassingen, die de Vastel aovesklub nog in petto heeft. Brand in Klein-Dorp Merselo Woensdagmorgen werd omstreeks 8 uur de Venrayse brandweer ge alarmeerd voor boerderij brand in Merselo. Hier had de buurt brand ontdekt in de boerderij bewoond door de fam. Hendriks. Een in huis aanwezige dochter had van de brand toen nog niets gemerkt. De brandweer was tijdig aanwe zig maar kon het vuur, dat in de opgeslagen voorraden in de schuur volop voedsel vond, niet bedwin gen. De brand, die waarschijnlijk in hooibroei zijn oorsprong vond, greep snel om zich. heen en maakte van de boerderij een ruïne. Verschillende varkens en kalveren kwamen in de brand om. De geredde huisraad werd opgeslagen in het Jeugdhuis. Eindelyk rast De bekende Venrayse zwerver Gielke van Houdt, is vorige week in een ziekenhuis te Groningen, in de ouderdom van 73 jaren over leden. Pluimvee-vakschool te Horst Van de Rijkspluimveeteeltconsu- lent vernemen wij dat begin Decem ber de Pluimveevakschool te Horst zal worden geopend. Tegelijk zal worden begonnen met de eerste cursus, waarover inlichtingen te bekomen zijn bij de Rijkspluimvee- teeltconsulent. Belanghebbenden dienen zich hiertoe schriftelijk te wenden tot genoemde Consulent, Villapark 4, Venlo, voor 10 Nov. a.s. Thee duurder Naar uit vakkringen vernomen wordt zijn de prijzen met ingang van Woensdag j.l. de prijzen van alle theesoorten met 8 cent per pakje van 100 gram verhoogd. Deze ver hoging is een gevolg van de aan houdende hausse op de wereld thee- markt. In de koffieprijzen is geen verandering gekomen. De laagste vermogens In een publicatie van het Centraal Bureau voor de Statistiek worden gegevens vermeld betreffende de vermogensverdeling naar de toe stand op 1 Januari 1951. Uit de cijfers blijkt o.m. dat het gemiddeld vermogen per inwoner in de verschillende provincies en economisch-geografische gebieden vrij sterk uiteen loopt. Van de provincies heeft Groningen het hoogste gemiddeld vermogen f 2872 en Limburg het laagste f 1076. breekt aan.... Geen moeilijke keuze van cadeaux en sur prises als U daarvoor inschakelt. Van de duurste merken tot een goedkoop Kleurboek, van de fijnste ALBUMS tot een eenvoudige Zakagenda. Maastricht zorgt voor sport en recreatie Met algemene stemmen heeft de Maastrichtse raad liet door burge meester en wethouders voorgelegde plan tot aanleg en bouw van een recreatie-oord in Geusselt aangeno men. Het plan omvat de bouw van een hoofdwedstrijdterrein met sin- telbaan voor 25.000 toeschouwers, voorts een tweede wedstrijdterrein met eveneens een tribune-accom modatie, voetbalvelden van kleinere omvang, velden voor schoolsport, alsmede volleybal- en hockeyvelden en een groepering van regen ten nisbanen. Op dit complex van sport velden sluiten aaneen wandelpark, ijsbanen en kinderspeelplaatsen. De kosten van dit project worden, zonder de waarde van de pl.m. 35 ha terwijl voor dit complex ad een mil li oen gulden, geraamd op 2,6 millioen gulden. Men hoopt binnen kort met de werkzaamheden voor dit recreatie-oord te kunnen begin nen. Het geheel zal binnen enkele jaren verwezenlijkt kunnen zijn. Twee kinderen gedood Woensdagavond zijn in Amby bij Maastricht twee kinderen van respectievelijk 1 en 5 jaar tenge volge van kolendampvergiftiging om het leven gekomen. Toen de vader thuis kwam, trof hij zijn vrouw en de twee kinderen in be wusteloze toestand aan. De kinderen waren niet meer te redden, de echt genote werd naar het ziekenhuis overgebracht. Haar toestand is redelijk wel. Deurne haalt Paters feestelijk binnen Zondag 7 November gaat de be volking van Deurne, de paters S VD, broeders en studenten, die't nieuwe missiehuis St Willibrord gaan be trekken, feestelijk inhalen. Hiermee komt voor deze orde, die in 1942 het (later) verwoeste missiehuisin Uden moest verlaten, een einde aan een 12 jaar lange zwerftocht door Nederland. In 1942 vond de congregatie van de paters van het Goddelijk Woord een noodbehuizing in Vegchel. Na 1945 moest de congregatie zijn toe vlucht zoeken in het moederhuis in Steijl in Noord-Limburg. Later moest nog eens naar Te teringen worden verhuisd. Het nieuwe missiehuis, dat in Deurne door de Fa. J.P.A.Nelissen uit Venray werd gebouwd, is dezer dagen gereed gekomen. In verband met de aanleg van het vliegveld Volkel zijn de paters niet naar Uden teruggekeerd. van 29 Oct. t.m. 4 Nov. 1954 GEBOREN: Broers Antonius J.G., Kruisstraat 22 S winkels Jacquelina M. M., Castenray G 30g Rooijackers Gertruda Fr., Kempw. 36 Smits Catharina M.Th., Oostrum C9 Kessels Maria Th. G. M., Oostrum D 8g OVERLEDEN: Philipsen Peter, 71 jaar, landb., Smakt B 6 Roche Lizzie, 78 jaar, kloosterz., St. Annalaan 5. Litjens Antonetta, wed. van Hoof Petrus, 88 jaar, Broekweg 8. ONDERTROUWD: Steeghs Peter M. H„ 27 jaar, landbouwer, Horst en Loenen An tonetta P. H., 24 jaar, Leunen. Lucassen Antoon E. C., 37 jaar, onderwijzer, en Kleuskens Mathea G. B30 jaar, beiden te Leunen. GETROUWD: Gommans Theodorus A. M., 27 jr, metselaar en Geurts Wilhelmina J., 22 jr, naaister, beiden te Venray. Berkens Theodorus J. M., 29 jr, auto-monteur en Jacobs Maria M. Th., 24 jr, beiden te Venray Janssen Hendrikus J. G., 25 jr, S tations-assistent N. Sen de Mulder Johanna W. H., 22 jr, beiden te Venray. Zondag 7 November in Hotel Deriet 2 uur voor kinderen. 6 uur voor volwassenen. Prachtige prijzen. Te koop goed onderhouden dubbelwandige houten woning ook geschikt voor kippenhok. H. Raaymakers-van Hees, C 251, Overloon. Te koop dragend varken Th. Janssen, Rouwkuilepweg 6, fsselsteyn :uilenwej /ssel Uw aanzien wordt groter met een nieuwe hoed van de Modeshow. Komt U nu eens kijken, zeer grote keuze, zeer lage prijzen. Maison HAWINKELS Opmaken Vervormen De Heer en Mevrouw W. OOMEN—MARTENS gevens met grote vreugde kennis van de geboorte van hun zoon PAUL Bij het H. Doopsel ontving hij de ramen: Paulus Jacobus Maria. Oosterhout, 2 Nov. 1954 Slotlaan 26 Tot onze diepe droefheid over leed in St. Anna te Heel, onze dierbare broeder, zwager en oom de ZeerEerwaarde Heer Rustend Pastoor, geboren te Venray 17 Sept. 1874 Wij bevelen zijne ziel aan in het H. Misoffer der Priesters en in het gebed der gelovigen. Lutterade: D. WISMANS Venray: J. WISMANS o.f.m. H. WISMANS pr. Fam. WISMANS Fam. POELS Heel, 3 November 1954. De plechtige H. Mis v. Requiem zal worden opgeiragen in de kapel van St. Anna te Heel op Maandag 8 Nov. om 10 uur, waarna de begrafenis op het kerkhof te Venray ca. 12.30 uur Plechtige uitvaart in de pa rochiekerk te Venray Dinsdag 9 Nov. om 9 uur. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een langdurig en voorbeeldig gedragen lijden, meermalen voorzien van de laatste H.H. Sacramenten, onze inniggeliefde zoon en broer Geboren 24 October 1936. Over leden in 't St. Elisabethzieken- huis te Venray, 4 November 1955. De diepbedroefde fam. P. Rambags A. Rambags-Smits Jan Gerrit Antoon Jet Wim Paul Jozef Louis Anny Mia Bertha Peter De plechtige lijkdienst, gevolgd door de begrafenis zal plaats hebben op Maandag 8 Nov. a.s. om 9.30 uur in de S t. Matthias- kerk te Castenray. Paula Versteegen en Gerard van Vegchel hopen elkander op Zaterdag 13 No vember a.s. het H. Sacrament van het Huwelijk toe te dienen. R.R. I Curries Ontario Canada. Op 11 November hopen onze lieve Ouders Frans Janssen Nelly van den Munckhof hun 25-jarige echtvereniging te herdenken. Hun dankbare kinderen Venray, Stationsweg 24a. Om 9 uur H. Mis i.d. Parochiekerk. Van 12.8014 uur receptie in Café- Restaurant P. Janssen, Stations weg 1hoek Maasheseweg. Opera van Verdi Operatrein van Eindhoven, Venlo naar M.Gladbach Zaterdag 20 No vember. Program en opgave bij Boekhandel v.d. Munckhof, Grote straat 28, Venray, Tel. 512—K 4780. Het Hoofd van het Gemeente bestuur van Venray brengt ter openbare kennis, dat vanaf 8 No vember 1954 gedurende een termijn van vier weken ter gemeente-se cretarie afdeling I, voor eenieder ter inzage is nedergelegd een ont werp tot wijziging van de voor schriften, behorende bij het uit breidingsplan in hoofdzaken. Gedurende de termijn van vier weken kunnen belanghebbenden bij de gemeenteraad bezwaren in dienen. Het Hoofd van het Gemeente bestuur voornoemd, Mr. A.H. M. JANSSEN Degene, die Zaterdagavond jl. aan de Paterskerk een verkeerde damesfiets heeft meegenomen, gelieve deze te ruilen bij P. van Meijel, Deurnese- weg 19. Wegens familieomstandigheden Maandagnamiddag 8 Nov. gesloten. Gekruide hamworst 250 gr. 90 ct Tongworst 250gr. 55 ct Zaterdag 6 November: Ver sgehakt 500 gr. 1.40 GEVRAAGD voor direct in gezin met 1 kind dagmeisje dat zelfstandig kan werken, v. Voorst, Overloonseweg la. tevens te koop driewielertje op luchtbanden. Smakterweg 44. GEVRAAGD tuiniersjorgen 15-18 jaar in- of extern, voor Venlo. Inl. bij H. Tacken, Schoolstraat, Venray GEVRAAGD per 1 Dec. Goumans, Kempweg 15. GEVRAAGD R.K. boerenzoon als eerste knecht in gemengd be drijf gem. Bergen, v.a. voork. werk. Na pl.m. 1 jaar wordt woning aan gebouwd. Br. onder nr. 311 bureau van dit blad. Te koop Sterappelen 5 ct per kg Bellefleur 10 ct per kg C. Cremers, Steegsbroek I 16. Te koop toom biggen Wed. M. Jacobs, Overloonseweg A 3 Te koop prima stoofperen F.W. Hendriks, Langstraat 46. Te koop gas-kolenfornuis go. tegen billijke prijs. Stationsweg 29a Te koop vetgemeste jonge hanen en piepkuikens, 100 hennen 12 w. oud Julianasingel 25. Te koop 2 stamboekzeugen 15 w. dr. G. Peters-Arts, F 18 Oirlo. Te koop 4 zware biggen en hand- en stoofperen P. Loenen, Leunen. Te koop Kaptein Mobylette bromfiets in zeer goede staat, zuinig in ge bruik en zonder gebreken. Jos. Ariaens-Royers. Te koop Cox Orange en Laxton Superb appelen C 39c Oostrum. Te koop half vet varken M. Janssen, H 33 e, Veulen. Te koop zware biggen Louvet, Veulen H 33a. TE KOOP 4 biggen Ant. Voermans, Leunseweg 16a Te koop suikerbiefenkoppen gelegen Vlakwater en Lullse kuilen A. van Osch, Akkerweg. VERLOREN op Allerheiligen, Tuinstr.-Wanssum zilveren rozenkrans T.b.t.t.b. Tuinstraat 6, Venray Te koop 2 tomen biggen P. Teunissen, Overbroek K 113 Te koop z. droog aanmaakbrandhout J. vd Tillaart, Stationsweg. 3 schriften voor 25 ct vindt U alleen bij J. Coenen-Houtackers voor de week van 5 Nov.11 Nov. Denkt U aan de Vers vlees-reclame Dinsdag zijn we ruim gesorteerd, o.a.: zaklampen, rijwiellampen, vei beenpijpen, regenbroeken, warmers, motorbrillen, mot^si motorkappen, tassen, battin - van de bovenste pi; Textiel en Modes ar< zal op Zondag 14 en Maandag lSmfc geven in zaal J. Bos. Naast het muzied Toneelvereniging opvoeren het bljj|3 van Chr. Hogenwer Aanvang 7 uur. E Reserveren Zaterdag 13 Nov. 4—5 a. 1 Deze week stellen wij tot 13 November beschikbaar: 1 fantasie tafelkleedje gebloemd, 82 x82 cm wasecht voor 1.86 1 paar wollen Heren Socklets voor 1.86 effen kleuren, met nylon versterkt naar EBBERINK 't Is uw voordeel TE KOOP 2 dragende varkens 12—14 w. dracht, keuze uit vier. J. W. Jacobs, Veltum L 12. TE KOOP een stierkalf en vet huisslachtingsvarken J. Weijs, Steeg K 78. Te koop een scheuteling Gasstraat 32. Te koop Ster- en Bellefleur plukappelen W. Litjens, Brukske C 78. TE KOOP Philips' Radiotoestel klein model, 3 golf bereiken, prima in orde, zojuist gereviseerd onder volle garantie. Adres bureau dezer TE KOOP fijne Ster- en Bellefleur appelen 10 cent per kg Smits, Veltum L 3, Te koop maalkalf en dragende zeug J. Janssen, Buitenweg 2. Schutterij St. Anna in de cafés Sanders, Bonants en Verstraelen, Maasheseweg. Prachtige prijzen. bedrukt men, eïne ce HETSE De complet ri) J. Coe het LEKK1 'e met verhoed Drogist#* Langstraat E

Peel en Maas | 1954 | | pagina 2