'Pil VRAGEN EN ANTWOORDEN in Venrays Gemeenteraad Allerheiligen Zaterdag 30 October 1954 No. 44 VIJF EN ZEVENTIGSTE JAARGANG f ONDERVINDT PEEL EN MAAS f confectie DRUK EN UITGAVE FIRMA VAN DEN MUNCKHOF WPPITRT AH VOHR VPMPAV PM nMCJTPPPPlM ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. p. mm. ABONNEMENTS- GROOTESTRAAT 28 TELEF. 512 GIRO 150652 ClilVDLAU V UUI\ V Ci>l\A I ErlV UlYlO 1 ACAGIM PRIJS PER KWARTAAL f 1.25 Buiten Venray f 1.45 Vele problemen in en van onze samenleving onder de loupe! Betere voorlichting en meer vertouwen zijn dringend gevraagd In de vergadering van 23 Aug. 1954 zijn door de heer DEBRUIJN een zestal vragen gesteld. De gestelde vragen laten wij, met de antwoorden van B. en W. hier onder volgen. WONINGBOUW 1. Hoe staat het met de uitvoe ring van het destijds aan de raad voorgelegde woningbouwprogram ma voor 1955 De arbeidersfractie heeft geen juiste gegevens over de woningbe hoefte, maar, naar zij heeft verno men, bestaat er een lange lijst van woningzoekenden. Deze lijst zou aangevuld kunnen worden met vele personen, die noodgedwongen hun verkeringstijd verlengen, om dat er voor hen toch nog geen woning beschikbaar is. Met de vragensteller is B. en W. van oordeel, dat het voorzien in de behoefte aan woonruimte wel het belangrijkste probleem is waarvoor de raad gesteld wordt. Daarom heeft B. en W. dan ook allereerst een woningplan gebracht. Uitgaande van een directe be hoefte aan 140 woningen en een jaarlijkse normale behoefte van 100 woningen, stelde zij een plan voor de bouw van 500 woningen in de loop van 6 jaren, nl. de contin gents-tijdvakken '54'56 en '57 '59, daarbij niet alleen rekenende op de toekenning van extra-contin genten boven het normale van pl.m. 320 woningen, tot de gedachte hoeveelheid van 500, doch ook nog daarboven. De verwezenlijking van het ge 4dachte plan houdt ten nauwste ver band met de beschikbaarstelling van bouwterrein. Zonder bouwter rein zal immers noch van het een, noch van het ander iets terecht kunnen komen. Teneinde te kunnen beschikken over voldoende bouwgrond werden uitbreidingsplannen in ondei delen opgemaakt en terwijl tevens ont eigening van de daarvoor in aan merking komende gronden werd voorbereid. Op verzoek van B. en W. heeft verder de Woningvereniging St. Oda inmiddels reeds opdracht ver strekt aan een architect voor een plan voor de bouw van 140 wonin gen rond de Henseniusschool. B. en W. hopen, dat zo tijdig de benodigde grond kan worden ver kregen, dat nog in de loop van 1955 aldaar een groot aantal wo ningen gereed zal komen. Daarnaast staat nog de bouw van een aantal woningen langs de vierde verbindingsweg van de Oude Oostrumseweg naar de Kolkweg, de Prinses Marijkestraat, waarvoor de benodigde grond voor een groot gedeelte reeds langs minnelijke weg kon worden aangekocht, terwijl over de aankoop van het nog be nodigde de onderhandelingen nog lopende zijn. ZIEKENAUTO 2. Hoe staat het met de aan schaffing van een ziekenauto, was vraag 2. Het komt nogal eens voor, dat mensen langer dan noodzakelijk pijn moeten lijden en in levens gevaar moeten verkeren omdat er geen ziekenauto bij de hand is. Het gemeentebestuur verwees deze zaak naar het particulier initiatief, toen in de raad voor de eerste keer hierover werd gesproken. Nu men van die zijde geen resultaat ziet is het gemeentebestuur volgens de heer De Bruijn niet langer verant woord om afzijdig te blijven in deze. B. en W. antwoordde hierop, dat reeds in 1952 pogingen in het werk gesteld werden door Het Groene Kruis, om te komen tot een zieken auto in onze gemeente. Door deze vereniging werd con tact opgenomen met de daarvoor in aanmerking komende instellingen, doch men kon geen basis vinden voor een overeenkomst, waardoor de aanschaffing, bediening en ex ploitatie van een ambulance moge lijk werd, niettegenstaande door B. en W. in beginsel financiële medewerking werd toegezegd. Daarna werd een zelfde poging ondernomen door de afd. Venray van het Ned. Rode Kruis, doch ook deze werd niet met succes bekroond. Thans heeft het Groene Kruis onlangs opnieuw de zaak in handen genomen en heeft een bespreking plaate gehad tussen het Groene Kruis, het Rode Kruis en vertegen woordigers van de betreffende in stellingen, waarbij ook onze ge meente. De aan deze kwestie verbonden moeilijkheden zijn zo omvangrijk, dat nog geen definitieve afspraak kon worden gemaakt. In de loop van de eerste helft van November heeft een tweede bespreking plaats en verwacht wordt, dat men dan met een voorstel zal kunnen komen. VENRAY—OOSTRUM v.v. 3. In de raadsvergadering van Mei van dit jaar verklaarde de Voor zitter, dat men inzake de autobus dienst naar het station druk doende was en dat hij hoopte in de volgen de vergadering met een afgerond plan te komen. Welke moeilijkheden bestaan er, dat ons nog steeds geen afgerond plan heeft bereikt? Aldus vraag 3 van de heer de Bruijn. Reeds eerder, aldus B. en W. hebben wij aan de Raad medege deeld, dat op de bekendmaking welke door ons was ge plaatst omtrent de exploitatie van de gemeentelijke autobusdienst, geen gegadigden waren gekomen. De exploitatie werd voorlopig van maand tot maand opgedragen aan de huidige exploitant, zulks in af wachting van het resultaat van verdere pogingen om tot een rege ling ten deze te komen. Er werd overleg gepleegd met: 1 de N.V. Zuid-Ooster 2 de N.V. Nederlandse Spoorwegen 3 een part. autobusonderneming. Uitoefening van de dienst op het station door de Zuid-Ooster was niet mogelijk door de zeer hoge kosten welke daaraan door de ge meente zijn verbonden. Aan de N.V. Ned. Spoorwegen is verzocht na te gaan of 't mogelijk zou zijn de kruising van de treinen Venlo—Nijmegen en Nijmegen— Venlo niet meer te doen geschieden in Vierlingsbeek, doch in het station Venray. Uitvoerig heeft de Directie van bedoelde N.V. aangetoond, dat zulks niet mogelijk was. Met deze laatste wetenschap ver rijkt zijn opnieuw pogingen onder nomen om te komen tot een voor de gemeente minder kostbare ex ploitatie, waar bij er dus van uit moest worden gegaan, dat voor het merendeel der treinen kort na el kander twee routes moeten worden gereden, door verschillende bussen. Liet het zich aanvankelijk aanzien dat op korte termijn een beslissing zou worden verkregen, zulks is mislukt en de hoop bestaat nog slechts, dat eerst met ingang van het nieuwe jaar een voor de ge meente gunstiger regeling zal wor den verkregen. Zoals U bekend is vordert de ex ploitatie thans een belangrijk bedrag, waarbij dan nog voor de treinen in de avonduren de twee busdiens ten welke er voorheen op liepen gecombineerd zijn tot één. B. en W. hopen echter op een voordeliger wijze de exploitatie van de dienst zij het dan ook met behoud van bedoelde combinatie verzekerd te krijgen. AFBRAAK VELDSTRAAT Nu de Julianasingel practisch ge reed is gekomen, waardoor het dorp zeer mooi is verfraaid, is het vol gens de heer de Bruijn niet langer gewenst dat de oude fabriek en de slechte woning in Veldstraat blijven bestaan. Gaarne vernam hij welke plannen Uw College hieromtrent heeft. B. en VV. hebben nagegaan of het mogelijk is deze beide gebouwen te slopen. Op korte termijn is dit niet mogelijk en wel: 1. omdat daardoor wederom een woning zij het dan ook een min der goede verloren gaat. 2. geen ruimte beschikbaar is voor het onderbrengen van de industrie van K. Thijssen en vooreen maga zijn plus bergruimte voor de PLEM, waarvoor contractueel door de ge meente moet worden zorg gedragen Zal aan het eerste bezwaar kun nen worden tegemoet gekomen door het voortschrijden £van de woning bouw, het tweede bezwaar is veel moeilijker op te lossen. Wel zijner onderhandelingen met de P.L.E.M. om te komen tot de bouw van een woning c.a. door de Vennootschap zelve, doch tot een definitief resul taat is men nog niet gekomen. Ook het vinden van een nieuwe bedrijfsruimte door de fa Thijssen, waarmede zij doende is, levert zeer grote moeilijkheden op. Bovendien zal na afbraak opbouw moeten volgen en daarvoor is nog geen oplossing. MEISJESSCHOOL 5. Hoe is de stand van zaken met betrekking tot de oprichting van een meisjesschool.? Toen eind December 1953 door de inspectie Venlo werd medegedeeld, dat in 1954 op de urgentielijst voor de bouw van scholen de gemeente Venray was geplaatst voor een zes- klassige school voor meisjes, is er contact gezocht met het Zedelijk Lichaam Ursula's Zusters te Venray, aangezien deze tot dusverre het lager onderwijs voor meisjes in de kom verzorgde. Aan genoemd Lichaam werd de vraag gesteld of het de bouw van deze school wenste ter hand te nemen, er rekening mede houdend, dat bedoelde school zou moeten worden geplaatst aan de zuidzijde van de kom, ten oosten van de Leunseweg. Het Zedelijk Lichaam wees deze mogelijkheid niet van de hand, doch vroeg bedenktijd. Inmiddels waren ook door het R.K. Kerkbestuur stappen onder nomen met betrekking tot de bouw van een tweede meisjesschool. Door ons niet geheel bekende om standigheden is hier blijkbaar langs elkander heen gewerkt en heeft bedoeld kerkbestuur na aanvanke lijk overleg met de Zusters Ursu- linen een andere klooster-gemeen schap aangezocht en bereid ge vonden om een aanvang te maken met het lager onderwijs voor meisjes in de kom. Een en ander heeft echter mede tot gevolg gehad, dat met bedoeld onderwijs nog geen aanvang kon worden gemaakt in een afzonder lijke tweede school, terwijl later het vertrek van de Hoogeerw. Heer Deken uiteraard verdere afdoening heeft vertraagd. O. en O. 6. Wat is het resultaat geweest van mijn vraag aldus de heer de Bruyn, of Ontwikkeling en Ont spanning ook enkele avonden toe gankelijk zou maken voor de minder draagkrachtigen. B. en W. heeft deze vraag schrif telijk voorgelegd aan O. en O., en uit ontvangen mondelinge mede delingen is hun gebleken, dat men nog doende is met het aantrekken van een toneelgroep welke een der gelijke avond zou kunnen verzorgen, toegankelijk dan tegen een voor eenieder aanvaardbare entree-prijs. Zodra tot een overeenkomst zal zijn gekomen zal de Vereniging dit bekend maken. ANTWOORD VAN DE BRUIJN De heer DE BRUIJN sprak zijn voldoening uit over het feit, dat zijn vragen zo uitvoerig waren be antwoord, al had hij de opmerkingen van B. en W. liever wat vroeger gehad om ze te kunnen bestuderen. Over het algemeen moet hij de antwoorden op zijn vragen teleur stellend noemen. Woningbouw wacht op grond, ziekenauto wordt nog steeds over gepraat, over de autobusdienst zijn nog geen posi tieve mededelingen, over de Veld straat weet men nog geen bescheid, bij de Meisjesschool werkt men langs elkaar heen en over de kwestie O. en O. is nog veel te zeggen. Er is alles bij elkaar weinig opwekkends bij. Maar het is toch zo, dat men voor de woningbouw zo gauw mogelijk grond zal dienen te krijgen, anders gaan woningen van ons toegewezen contingent af en span nen we het paard achter de wagen. Voor de ziekenauto zal geen andere oplossing zijn, dan dat op de volgende begroting een post hiervoor wordt uitgetrokken. Dan moet de gemeente er maar een aanschaffen, want zo kan het niet langer meer. De autobusdienst zal op korte termijn geregeld dienen te worden en door inschakeling van particulier initiatief, want zo kost het maar geld en komt er geen oplossing. Dat voor de Veldstraat geen andere bebouwing kan gevonden worden is onzin, want B. en W. weten ook goed dat men plannen heeft om hier het gymnastieklokaal te leggen. En dat twee instanties maar naast elkaar heenwerken in verband met de bouw van de Meisjesschool is wel heel erg, want Venray's jeugd wordt daar de dupe van. Het is niet de bedoeling dat O. en O. een goedkope voorstelling geeft, haar heel programma moet voor minder draagkrachtigen te zien zijn en daarvoor is nog geen oplossing. De heer DE BRUIJN kon op dit moment weinig anders doen dan op de meeste spoed aandringen. De VOORZITTER kwam nog even kort terug op de aangehaalde punten. Wat woningbouw betreft moest hij inderdaad toegeven dat het grondgebrek grote moeilijk heden met zich bracht, maar hier kon de Raad door onteigenings plannen te steunen, haar mede werking tot een vluggere verkrij ging geven. Tot zijn vreugde kon hij mededelen, dat een apart contin gent van 30 industrie-woningen aan Venray was toegekend. De ziekenauto voor de gemeente lijke rekening nemen brengt vele bezwaren met zich zoals personeel, berging etc. Dit is op de eerste plaats een zaak van particulier initiatief en de Gemeente zal daar bij alle steun verlenen. Afgewacht ipiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiii l i i i 11111111111111 m i i i mui nu 1111111! muts Alle Heiligen herdenken wij vandaag, ook de kleine, die nog niemand weet, die wij dagelijks ontmoeten en dan graag mijden om hun vreemd gelukkig leed. Zij hebben nog geen altaar en geen mis, zij zijn met duizenden en overal; waar van Gods glimlach wat gebleven is zijn zij de plek, waar Hij nog toeven zal. Zij wonen in hun lage huizen blij als in het heimwee van een kerkportaal achter de velen blijft hun uitzicht vrij, zij zien het licht bij iedere ademhaal. En later, als zij binnen mogen komen, gaan zij verbijsterd tussen allen om: heeft God hun werkelijk hier opgenomen tussen de groten van zijn heiligdom? Dan zijn zij één met maagden en belijders, met martelaren stralend in hun bloed: Zij dragen 't harnas van Gods felste strijders als teken van hun argeloze moed. We bidden hen vandaag; op andere dagen kent ons gebed een leven en een naam; wanneer wij nu om nieuwe krachten vragen zien wij een schare, lichtend opgegaan en naamloos in Gods grote naam vergleden als druppels water in de wijde zee van zijn verheerlijking en diepste vrede Nu bidden wij tot allen: voer ons mee, geef ons de deemoed en het vrijgeleide dwars door de wereld onze weg te gaan, geef ons de kracht om ongekend te strijden en de genade eens naast U te staan. GABRIËL SMIT mmm\ 1111 riiuini 111i111111 m 11uuiiiiiiuu uum mmrn dient te worden wat de onderlinge bespreking tot resultaat heeft. De betrokkenen in de Wilhelmina- straat hebben aanzegging gekregen wat anders te zoeken, maar het is niet zo, dat men maar zeggen kan, hier komt een gymnastieklokaal. Integendeel.... Men doet echter wat men kan. Wat de meisjessehool betreft is er inderdaad een beroerde samen loop van omstandigheden, maar het is niet de gemeente, die hier critiek verdient. Ook deze zaak zal men blijven steunen en stimuleren. Wat O. en O. betreft zal nog maals met deze vereniging over de toegangsprijzen overleg gepleegd worden. Door de heer VERAART werden eveneens vragen gesteld, die hier onder volgen met het antwoord van B. en W. Verkeersregeling 1. Zouden B. en W. vrij spoedig aan de raad een verkeersregeling kunnen overleggen? Toen in 1950 een aanvang werd gemaakt met de verbetering van de Patersstraat, Grotestraat en Hof straat en riolering en breedte reeds bekend waren van de Julianasingel, is aan de A.N.W.B. gevraagd om een advies over eventueel voor te stellen maatregelen met betrekking tot het verkeer. Deze meende, dat de ontwikke ling van de verkeers-situatie na de openstelling van de Julianasingel diende te worden afgewacht alvo rens bepaalde maatregelen in over weging zouden kunnen worden ge nomen. In verband met het laatste, is na het gereedkomen van de Juliana singel andermaal contact opgeno men. Hierop is een rapport uitge bracht, dat thans ook is bestudeerd door de commissie van openbare werken. Daarnaast wordt thans ook gewerkt aan een algehele regeling van het verkeer. Julianasingel. 2. Zouden B. en W. willen zorg dragen voor een ruimere publicatie omtrent de verkrijgbaarheid van terreinen langs de Julianasingel Bij het opmaken van een wegen bouwplan voor de Kom werd daar in een nieuwe verkeersweg, tevens bebouwingsweg gecreëerd, de Julia nasingel. Omdat de kosten van aanleg van bedoelde weg voor een gedeelte ten laste worden gelegd van de wederopbouw-rekening, werd de grens van bedoeld plan in het midden van de weg gelegd. Naast de onteigening van grond, benodigd voor de aanleg van de weg, werden tevens de aangren zende terreinen ten behoeve van de gemeente onteigend, waarvan dus het gedeelte ten westen van de weg kwam te liggen in 't wederopbouw- plan en de ten oosten gelegen grond in het op te maken uitbreidings plan en onderdelen. De westelijke gronden werden tevens opgenomen in het bij het wederopbouwplan behorende her verkavelingsplan en als gevolg van de toen heersende opvatting als compensatie in beginsel toegedacht aan de eigenaren van onteigende gronden. Verdeling van beschikbare opper vlakte had daarbij plaats naar rato van de onteigende oppervlakte, zo dat in het herverkavelingsplan per celen ontstonden van zeer verscldl- lende frontbreedtes. Aan de overzijde had een derge lijke opdeling niet plaats en ;zou dus vrij door de gemeente kunnen worden verkocht. Ten aanzien van de gronden op genomen in het herverkavelings plan, kwamen echter moeilijkheden naar voren bij de toewijzing, toen de Prov. Directie erop attendeerde dat verkoop of toewijzing zou moe ten plaats hebben in overeenstem ming met de bebouwingseisen, waardoor ook een intensiever ge bruik zou kunnen worden gemaakt van deze voor de gemeente zo kostbare grond. Dit bracht echter met zich mede, dat zou moeten worden afgezien van de gedachte verdeling neerge legd in het herverkavelingsplan en strookverkoop zou moeten plaats hebben, met terugname dus van het herverkavelingsplan voor dat gebied. Onderhandelingen zijn daarover nog steeds lopende en tot een defi nitieve uitspraak is nog niet kun nen worden gekomen. Publicatie omtrent verkoop kon noch kan dus ten aanzien van deze grond geschieden. Aan de overzijde lag de toestand eenvoudiger, omdat men daar niet beperkt was door een herverkave lingsplan en men dus gewoon kan verkopen.' Algemeen is bekend, dat 't hier gemeentegrond betreft en steeds is aan de verschillende gegadigden medegedeeld wat de prijs ervan is. Het is B. en W. niet duidelijk op grond waarvan men de indruk kan hebben of de opvatting huldigen, dat deze strook gereserveerd zou zijn voor bepaalde groepen van personen. De verkoop welka tot dusver heeft plaats gehad en waar over Uwe raad een uitspraak heeft gedaan kan, aldus B. en W., toch allerminst grond opleveren vopr die veronderstelling. Wanneer men een bekendmaking wenst over het voor verkoop be schikbaar zijn van de nog niet ver kochte grond aan de oostzijde van déJulianasingel, is daartegen uiter aard geen enkel bezwaar, de nood zakelijkheid ervan ziet het College beslist niet in, omdat voldoende bekend is, dat deze grond voor woningbouw beschikbaar is. Omtrent de verkoopbaarheid van de grond aan de andere zijde van de Julianasingel kan thans, zoals uit het bovenstaande blijkt, nog niets gezegd worden. Bebouwing Julianasingel. 3. Willen B. en W. ervoor zorg dragen, dat zo spoedig mogelijk een plan totstand komt voor de bebouwing van de Julianasingel? Uit de beantwoording van vraag 2 blijkt wel, dat de gronden aan weerszijden van deze singel begre pen zijn in twee plannen, nl. het wederopbouwplan en het uitbrei dingsplan in onderdelen voor de oostelijke woonwijk, welke beide plannen hun bebouwingsvoorschrift hebben, die nog steeds hungeldig- haid hebben. In overleg met de welstandscom missie is destijds bij de bebouwing van de oostsingel afgeweken van de bestaande voorschriften en is een wijziging ontworpen van be doeld onderdelenplan. Bedoelde wij ziging is wel ter visie gelegd, doch tot een verdere afdoening is 'tniet gekomen, o.a. in verband met de bovenbedoelde verkavelingsmoei lijkheden, omdat men zich de vraag stelde of hier niet aan beide zijden een wijziging van de voorschriften zou moeten komen. Een en ander wordt thans op nieuw nagegaan en indien tot een bepaald standpunt wordt gekomen, zullen B. en W. opnieuw wijziging van een dezer of beide plannen voorbereiden. Welstands-commissie 4. Willen B. en W. een geregel der toestand in het leven roepen ten aanzien van het welstandstoe zicht? Inderdaad geven B. en W. toe, dat met het welstandstoezicht moei lijkheden geweest zijn, die zelfs aanleiding dreigden te worden tot het aftreden der commissie. Intussen zijn echter hervormingen doorgevoerd in overleg met deze commissie, die beter en efficiënter werken mogelijk maken. Aangezien een en ander reeds voor de vorige vergadering gereed was, was de vragensteller dus te laat met zijn opmerkingen. Woningprobleem V. Kan het woningprobleem in studie worden genomen, b.v. door een commissie ad hoe, onder voor zitterschap van de Burgemeester of de wethouder van Sociale Zaken? Uit de toelichting welke door de heer Veraart is gegeven bij deze vraag meende B. en W. de gevolg trekking te moeten maken, dat hier gedoeld wordt op het woningpro bleem in zijn volle omvang. Het verkrijgen van een inzicht in de bestaande toestand, van de aan wezige en bechikbare woningvoor raad, van de aard, het gebruik en van de toestand ervan is naar ons gevoelen een eerste vereiste en kan alleen een behoorlijke grondslag voor een kennen en oplossen van het gehele probleem vormen. Bij de besprekingen welke destijds werden gevoerd met 't Sociologisch Research Centrum K.S.K.I. te Nij megen, is direct de wenselijkheid naar voren gekomen om als een van de eerste punten van onder zoek te zien het samenstellen van een volledige woningkartotheek. Daarover werd door bedoeld In stituut ook reeds overlegd met de Provinciale Planologische Dienst. Een dergelijk onderzoek is thans in voorbereiding en een commissie is daarom niet nodig! Bij het uitwerken van de resul taten van het onderzoek zal wel licht wel een vruchtbaar gebruik kunnen worden gemaakt van het particulier initiatief en de daaruit voortgekomen lichamen en de hulp van derden. Ten aanzien van de opmerking van de heer Veraart, omtrent de opgave per 1 Jan. 1953 van het aan tal samenwoningen wezen B. en W. er nadrukkelijk op, dat destijds aan de Provinciale Directie getoetst aan de hand van nauwkeurig omschre ven normen, het aantal abnormale samenwoningen moest worden op gegeven, in welk cijfer dus niet vervat zijn die samenwoningen waar bij beide partijen over de minimale accomodatie beschikken/ zij het ook, dat deze samenwoningen minder gewenst zijn. Krotwoningen 6Willen Burgemeester en Wet houders alles doen om zo spoedig mogelijk te komen tot een oplossing van de verschillende krotwoningen? Direct na het bekend worden van de maatregelen der Regering om trent krotopruiming is f 5000 be schikbaar gesteld voor de toeken ning van het gemeentelijk aandeel in de extra-toeslag, welke het Rijk toekende bij het bouwen van een premie.-woning gepaard gaande aan de afbraak van een krot, voordien door dezelfde persoon als eigenaar of mede-eigenaar bewoond. De Raad ging daarmede in zijn vergadering van 30 Maart jl. accoord. Waar zulks alleen betrekking had op krotten bewoond door de eige naar of mede-eigenaar, daaronder dus niet vallen de in huur bewoonde krotten, is tevens onmiddellijk con tact opgenomen met de Provinciale Directie van de Wederopbouw en de Volkshuisvesting. Met de heer h. Pieters werden een aantal krotwoningen bezocht en in totaal werden met betrekking tot 31 gevallen de nodige gegevens aan de Directie verstrekt. In verband met het aantal aan vragen, dat ter behandeling aan wezig is bij de Provinciale Directie zal eerst aan het einde van het jaar toewijzing plaats hebben van ver- vrngend volume uit de beschikbaar gestelde provinciale reserve van 245 woningen. Om aan een aantal noodtoestan den reede op korte termijn een einde te maken was tevens reeds een onderzoek ingesteld naar het in orde brengen van de ruimten in Peelplan-Zuid, waardoor aldaar een viertal behoorlijke woningen zullen ontstaan. Na uitvoerig overleg is uitein delijk overeenstemming verkregen en door de Raad reeds de nodige gelden daarvoor beschikbaar gesteld. Ten aanzien van de twee barakken aan dé Vlakwaterweg, elk twee wo ningen bevattende, zijn reeds meer dan twee jaren onderhandelingen lopende met de Provinciale Directie om tot afdoende verbetering te kunnen komen, hoewel het ook toen reeds de vraag was of niet beter tot algehele afbraak kon worden overgegaan. (Vervolg èn raadsverslag zie Tweede Blad)

Peel en Maas | 1954 | | pagina 1