3 modellen uit onze zeer gevarieerde <~Vlovember-collectie DE GRUYTER'S THEE M uggenzifterij van i de politie. Assurantiekantoor voor al uw verzekeringen f Zo verkwikkend en opwekkend... bevalt me beter l dan die ik hadóSk 541028. Dal rijwiel-achterlicht heeft al wat op zijn geweten. Het is bekend, dat men de politie muggenzifterij verwijt, als ze een procesverbaal opmaakt, omdat het niet brandt. Dat is immers maar een onnozel feit en er zijn wel er ger zaken, die de aandacht verdie nen. Dieven vangen en zo. Maar gaat u nu 's avonds en 't liefst bij donker en buiig weer naast de bestuurder van een auto zitten. We veronderstellen dat de route gaat over een drukke weg zonder fietspaden. U zult dan zien, hoe uitermate moeilijk het is, voldoende rekening met een fietser te houden, als het achterlicht van diens rijwiel niet brandt. Het aantal ongelukken, dat daar door in de hand gewerkt wordt, is legio. Heeft u er wel eens aan gedacht dat die „muggenzifterij" mee helpt levens en gezondheid veilig te stellen? Vooral nu de dónkere regenach tige avonden in aantocht zijn, kan de Vereniging voor Veilig Verkeer er niet genoeg op aandringen Zorg vooral, dat uw achterlicht in orde is! Het mag niet hoger zitten dan 60 cm van de grond. Bovendien moet het zich bevinden op het witte gédeelte van het achterspat- scherm! Het moet van een soort zijn, die door de Minister goedgekeurd is. En, controleert u dat achterlicht regelmatig, ook onder het rijden. Want het heeft wel eens kuren! Daarom gaat het bij tijd en wijle heel stilletjes uit... Al te veel fietsers vergeten dik wijls één ding: hun lamp dient niet alléén om hun eigen pad te verlichten, maar ook om hun posi tie aan anderen kenbaar te maken. Deze duistere figuren op donkere wegen hebben al heel wat onheil gesticht en niet weinigen zijn er zelf het slachtoffer van geworden. Nu de dagen zienderogen korten hangt alles van een goede verlich ting af. De Vereniging voor Veilig Ver keer spoort dan ook alle wielrijders en bromfietsers aan, de voorlam pen van de rijwielen" nog eens te controleren en na te gaan, of de zaak in orde is. Hetzelfde geldt in even sterke, mate voor het rode achterlicht en het witte spatbord. Natuurlijk mopperen we op de automobilisten, die ons tegemoet komen met felle lichten, welke zo verblindend zijn, dat ze ons uit de koers dreigen te slaan. Maar we zullen de zaak objectief bekijken. Staat onze fietslamp niet te hoog gericht? Hebben we ons wel eens gereali seerd, dat onze lantaarn, wanneer die te hoog gericht is, de bestuur der van een auto ook verblinden kan De liefde kan niet van één kant komen. Volg de raad Van de Ver eniging voor Veilig Verkeer en zorg, dat uw fiets een helder bran dende voorlamp heeft. Wij bedoelen niet een licht, dat voortdurend aan- en uitgaat en steeds maar knipoogjes geeft. Dat staat wel ondeugend, maar die coquetterie is hier niet op zijn plaats. En tenslotte: Doe elke automo bilist een genoegen, stel de lamp iets omlaag. Daardoor wordt ver blinding voorkomen. Limburgse Maria-heiligdom- men in Rome vertegenwoordigd Bij de plechtige kroning aanstaan de Zondag door Z.H. de Paus van de bekende Madonna Salus Populi Romani te Rome, zullen onder de afgevaardigden van de Mariaheilig- dommen uit de gehele wereld, die bij deze plechtigheid vertegenwoor digd zullen zijn, uit Limburg af vaardigingen aanwezig zijn uit Roer mond (Kapel in het Zand), Sittard (O.L. Vr. van het Heilig Hart) Maas tricht (Sterre der Zee) en Oostrum (O.L. Vr. Behoudenis der Kranken). Nationaal Katholiek Thuisfront gedenkt de doden Op initiatief.van Nationaal Katho liek Thuisfront zal op Zaterdag 13 November in de Walburgiskerk te Arnhem een plechtige Mis van Requiem worden opgedragen voor de gesneuvelden en overleden mili tairen. De heilige Mis is met militair eerbetoon, en wordt bijgewoond door tal van geestelijke, civiele en militaire autoriteiten. De Hoofd- vlootaalmoezenier Mgr. J. de Sain zal de plechtige H. Mis opdragen. De ouders, de echtgenoten en fa milieleden van de oorlogs en actie slachtoffers zijn door Nationaal Katholiek Thuisfront uitgenodigd. Indien er familieleden zijn waar van de adressen niet bekend zijn bij Nationaal Katholiek Thuisfront kunnen toegangskaarten worden aangevraagd aan Postbus 4, Den Haag. De kerk van de heilige Walbur- gis te Arnhem is uitgekozen omdat deze oorlogskerk tien jaar geleden bij de parachutisten- aanval het middelpunt van oorlogshandelingen is geweest. De kerk zelf heeft nog enige tijd als lazaret voor gewonde militairen gediend. Goedkope financiering v. auto's motoren, tractoren, enz. Hypotheken met lage rente. Kantoor Oostsingel 12 Tel. 462 bVENRAY De inhoud voor uw SucceA-aqenda '55 ligt voor U klaar bij fa. VAN DEN MUNCKHOF Wacht niet tot einde van dit jaar. Nog ieder jaar waren ze reeds midden Nov. geheel uitverkocht. Sigaren worden iets duurder De Nederlandse sigarenfabrikan ten zullen binnenkort de prijzen van hun producten iets verhogen. De verhoging zal ongeveer 2,5 pet bedragen van de gemiddelde prijs. Sommige grote sigaren zullen 1 cent duurder worden. Andere daarentegen zullen in prijs gelijk blijven. Senoritas zullen voor een deel een halve cent duurder worden en voor een ander deel ongewijzigd in prijs blijven. De duurdere sigaren zullen na 1 December aan de win keliers worden afgeleverd. Piloot gedood De 37-jarige kapitein-vlieger B. W. Schippers uit Eindhoven, is aan zijn verwondingen bezweken, kort nadat hij j.l. Maandag tegen half vier even buiten de bebouwde kom van Woensel een noodlanding had gemaakt met een Thunderjet F 84 straaljager van de vliegbasis Eindhoven. Door vrachtauto overreden In de Gulperstraat te Kerkrade is de 31-jarige J.K. uit Kerkrade door een vrachtauto met aanhangwagen overreden. Hij werd zo ernstig ge wond, dat hij kort daarna in een plaatselijk ziekenhuis is overleden. K.V.P. in Limburg 50.000 leden De KVP in Limburg is in de loop van dit jaar de 50.000 leden gepas seerd. De Limburgse kring is daar door weer de grootste van het land, aldus deelde de kringvoor zitter de heer Joosten mee op de in Roermond in het Harmonie paviljoen gehouden jaarvergadering Ook prof. dr. Jos. Gielen, vice- voorzitter van de partij verklaarde dat de politieke belangstelling in het katholieke kamp groeiende is. Boete voor bezorgen na 6 uur De Haarlemse economische politie rechter veroordeelde Maandag de S. V., directeur van een Haarlemse broodfabriek, die terecht stond wegens een vijftal overtredingen van de winkelsluitingswet tot vijf boeten van in totaal 75 gulden. Tegen vijf van V.'s bezorgers was proces verbaal opgemaakt, omdat zij op Zaterdag na zes uur nog brood aan klanten afleverden. kt/kan bii: Uit onze collectie met boni gegarneerde mantels. Zeer modieuze swagger van 1e kwaliteit winter-mohair, met afneembare cravate. Kraag met naturel persianer gegarneerd. Maten 38 t/m 46. .129, ^GEVESTIGD TE NIJMEGEN - KORTE MOLENSTRAAT HOEK ZIEKERSTRAAT en HERTOGEN BOSCH HOGE STEENWEG 1 Uit onze collectie met teddy gevoerde mantels. Wintermantel van zware.double face mohair met moderne, grote kraag, geheel met wil wollen teddy gevoerd. Maten 3§.t/a)44 75 Extra aanbieding Et,o9 Uit onze collectie aangesloten mantels. Mantel van wollen, winter-duvetine met persianer garnering en ruime plooien in de rug. Ook in grote maten 98?5

Peel en Maas | 1954 | | pagina 4