Au HET WARENHU Vroede Vaderen Vergaderden qciet Uw St. Nicolaas~ink( eb is voor iet uóóiai óp de taqe piifcen Verkoop van gronden Hensenius op wacht aan de Raadszaal ZIE ETALAGE ZIE Ei Wij brengen dit jaaij sortering als noo tevoren. fa. Th. Pouwels ZIE ETALAGE 81 Zn. Hofstraat Alles wordt bezorgd. 10-Julianasi ZIE Etf VRAGEN en ANTWOORDEN in Venrays Gemeenteraad Vervolg van pag. 1, 1ste blad Bij de verdeling van woonruimte is er reeds rekening mee gehouden, dat een van deze barakken vrij komt en dan niet meer voor bewoning bestemd wordt. Ten aanzien van het door de heer Veraart, voorgelezen rapport van een gezinsverzorgster wees B. en W. er op, dat na het herstellen in September 1953 van een lek in de riolering niet bij Gemeentewerken geklaagd werd over de riolering. Uit een naar aanleiding van de noodkreet, welke door de gezins' verzorgster werd geslaakt, ingesteld onderzoek is gebleken, dat in de horizontale afvoerbuis en in de zak buis onder het closet gaten aan wezig waren, welke kennelijk door de bewoner zelve daarin waren aam gebracht om een verstopping door te stoten. Bij de controle stond nota bene in de closetpot nog eeii staaf ijzer. Onder de woning zelve was echter geen enkele natte plek te bespeuren. Nadat de herstellingen wederom door de gemeente waren aange bracht was de faecaliënlucht ver dwenen. De vraag rijst of de ratten- en muizenplaag door de bewoners zelve niet wordt veroorzaakt, doordat zij achter hun woningen vuilnisbelten maken, waarop "ook alle voedsel- resten worden gedeponeerd. ANTWOORD VAN Dr. VERAART Ook de heer VERAART was dank baar voor de aandacht die B. en W. aan zijn vragen had geschonken. Dat B. en W. het als een beau geste beschouwde, dat zij de vragensteller een dag voor de vergadering haar antwoord voorlegde, kon spreker echter moeilijk waarderen. Als de Raad alles doet om haar zaken behoorlijk te behartigen, dan moet B. en W. haar daarbij helpen en dus ook alle mogelijke mede werking verlenen, o.a. door tijdig haar antwoord ter kennis van be trokkene te brengen. Dit heeft ook op ander terrein grote voordelen, doordat n.l. op deze wijze grotere openbaarheid gegeven wordt van zaken, die de interesse hebben van Raad en gemeentenaren en daar door slechts gunstig kan zijn voor het onderling vertrouwen tussen B. en W., Raad en inwoners. Wat het ANWB rapport betreft, spreker is verheugd, dat dit al in de commissies besproken is. Hope lijk kan het volgende vergadering ter tafel komen. Voor het overige mag ook op dit terrein op de grootste spoed worden aangedron gen. JULIANASINGEL Spreker heeft verder kunnen achterhalen, welke moeilijkheden er zijn bij de bebouwing van de Juliana singel. Hij wil opmerken, dat reeds vroeger van Provinciale zijde uit gewaarschuwd is tegen het opnemen van de westelijke zijde in een her verkavelingsplan. Men heeft daarop geen acht geslagen en nu zit men met de gebakken peren. Zijn hele betoog is feitelijk samen te vatten in de vraag, wat gaat er op de Julianasingel gebeuren. B. en W. wijzen er op dat er bebouwings voorschriften zijn en dat aan de hand van die bebouwingsvoor schriften mensen daar grond kunnen kopen en kunnen bouwen. Maar B. en W. weten ook, dat na de vastelling van de genoemde bebouwingsvoorschriften verande ringen zijn opgezet en dat deze slechts daarom niet zijn doorgevoerd omdat toen al bleek dat door de herverkaveling moeilijkheden zou den rijzen. Iemand, die nu grond koopt en gaat bouwen, loopt dus gevaar dat zijn bouwsel of moet veranderen of geheel uit de toon valt. Wie weet wat er gaat gebeuren, wordt de Julianasingel een allee of wordt het maar la la, aldus deze spreker. En het was hierom dat hij om duidelijke publicatie vroeg èn zo die niet gegeven kan worden, dat men voortmaakt met plannen, om dat men anders het grote gevaar loopt straks te laat te komen. De kwestie Welstandstoezicht was bij hem niet bekend, toen hij de vraag stelde. Integendeel, van de Voorzitter der Welstandscom missie had hij indertijd heel wat an ders gehoord. Nu echter een en ander goed loopt, kan hij er vrede mee hebben. WONINGNOOD Het spijt spreker verder, dat B. en W. hem voor een domme jongen aanzien. Ook hem is het duidelijk dat bij het sociologisch onderzoek het woningprobleem wel het aller eerst aan een onderzoek zal wor den onderworpen. Maar daarom ging het spreker niet. Spreker had gevraagd om zo spoedig mogelijk een overzicht van de ergste woningtoestanden, waar dan niet alleen krotwoningen maar ook ongewenste samenwoningen in betrokken worden. Een inzicht, dat tevens gegrond is op de bevindin gen van priesters, doktoren en so ciale werksters, welke laatste al staan te popelen om hiermede te beginnen. Dan kan de ergste nood zo spoedig mogelijk worden opge lost. Hij is dankbaar voor dè activiteit van B. en W. inzake de krotwonin gen, maar er is ergere nood op het ogenblik en die wenst hij opge spoord en veranderd te zien. De christelijke bewogenheid van de Raad, aldus spreker, moet juist in deze gevallen zorgen voor directe hulp. De VOORZITTER kwam op zijn beurt weer terug en stelde vast, dat inderdaad vroeger van Provin ciale zijde gewaarschuwd is tegen het in herverkavelingsplan opne- Dinsdag werd begonnen met de Raadsvergadering, terwijl buiten voor de deur van de Raadszaal op een tafel het nieuwe ontwerp stond van het I-Iensenius-beeld. En onder de schutse hiervan begon de Raad dan te vergaderen, terwijl van een der kasten het hoofd van Z.Eerw. giftig de publieke tribune oploerde. Op de notulen en ingekomen stukken was weinig commentaar. Alleen bleek de nieuwe commissie voor het Kleuteronderwijs de notu len van haar vergadering ook bij deze stukken te hebben en dat werd op prijs gesteld. De heer VERAART vroeg of andere commissies deze zelfde werkwijze ook zouden kunnen volgen. De onttrekking van de weg tussen Kolkweg en Oude Oostrumsewëg, die bij de huidige nieuwbouw dwars door de tuintjes loopt, werd zonder meer goedgekeurd. Uitbreidingsplannen De vaststelling van het uitbrei dingsplan in onderdelen voor Leu nen ging dezelfde weg, evenals dat van Ysselsteyn, nadat nog eens uitdrukkelijk was verklaard, dat hier rekening werd gehouden met de wensen van de Raad. Het voorstel voor de onteigening van grond in het Veulen, ook al i.v.m. het uitbreidingsplan daar ter plaatse kon echter geen genade vinden. B. en W. stelden het voor alsof de ingekomen bezwaren tegen deze onteigening van minder belang zijn. Maar volgens de heer VAN HAAREN was dat pertinent onwaar in het geval Spreeuwenberg, die bijna 1 ha goede weidegrond ver liest en ze nergens terug krijgt, waardoor zijn boerderij stukken minder waard is. De heer HOUBEN vraagt zich af, waarom eerst niet eens met de be trokkene gepraat is, nu komt alles als een donderslag bij helderen hemel. Bij de behandeling van dit uit breidingsplan heeft B. en W. toe gezegd, dat compensatie kon ge vonden worden in kerkegrond en is dat nu plotseling onmogelijk. De VOORZITTER is van mening, dat ondanks deze onteigenings procedure nog altijd gepraat kan worden. Dit was op voorhand on mogelijk, omdat degene, die de taxatieprijzen vast moet stellen, nog immer geen rapport opgesteld heeft. De heer Fr. JANSSEN vindt deze redenatie wel wat simplistisch. Want nu is het zo, dat B. en W. prac- tisch de wet voor kan schrijven, gerugsteund door dit Raadsbesluit, Maar daarmede is de man in kwestie niet geholpen. Integendeel. Trou wens, het is hem een raadsel wat op het Veulen op 1,70 ha gebouwd moet worden. Hier is door de een of ander indertijd compensatie be loofd, maar nu wordt die belofte niet nagekomen. Het scheen, dat de Raad echter op zulk een gevaarlijk terrein kwam, dat de VOORZITTER maar gauw alles naar de geheime vergadering verwees en toen de heren daar eens wat vrijer hadden kunnen praten, nam B. en VV. dit voorstel terug en werd de zaak aangehouden. men van de westelijke zijde van de Julianasingel, maar dat den Haag, dat tenslotte in deze kwestie nog meer te zeggen heeft, het juist wel wou. Nu echter geven beide par tijen niet thuis en sturen zelfs twee elkaar tegensprekende schrijven?. De hele kwestie draait er om of de oude eigenaars de thans onteigende grond terugkrijgen, met het gevaar dat ze zeker voorlopig niet bebouwd worden, of dat de gemeente deze houdt. Daarover is thans het ge vecht aan de gang. Maar, merkte de heer Fr. JANS SEN op, als de gemeente ze houdt en ze dus aan bouwliefhebbers uit gaat verkopen, waaraan moeten deze mensen dan voldoen? Als de bouwvoorschriften, die daar thans bestaan, gelden, dan gaat er geen enkele villa meer komen en is de ijrond veel te duur. Door nu einde lijk eens in de bouwvoorschriften op te nemen, hoeveel inhoud de huizen daar mogen hebben en al deze dingen meer, in plaats van te schermen met goothoogte en voor gevel waar iedereen wel aan kan voldoen met enkele kunstgrepen, weet ieder waar hij af en aan is op de Julianasingel. En dat is nu alles behalve het geval. Juist die kwestie wordt aan de orde gesteld. En zo lang die kwestie loopt en men geen oplossing vindt, moet men geen grond verkopen om geen ongelukken te maken. Dan belooft de VOORZITTER deze zaak alsnog eens in Maastricht te bespreken. Wat de krotwoning-opruiming betreft, hij wil gaarne het voorstel van de heer Veraart overnemen. Trouwens uit de gedragingen van B. en W. is af te leiden, dat men met man en macht aan de oprui ming hiervan werkt. Alleen moet men voorzichtig zijn. Zoals wel bleek uit het verslag van de be vindingen van Gemeentewerken over de woningen op het Vlakwater. Men is daar zelf schuld. En ten slotte heeft B. en W. een echtpaar daar reeds voor een jaar terug een bungalow aangeboden, maar men bedankte er voor. Men krijgt soms de indruk dat mensen graag klagen, om te klagen, of om wat herrie te maken. Verkoop van gronden Door grondruil met de Erven Pouwels kan gezorgd worden, dat de bouwliefhebbers Troostheide en Berkhout uit Utrecht rechte bouw terreinen krijgen aan de Oostsingel en de Raad had tegen deze ruil geen bezwaar. J.C. Hovens en H.M. Janssen (P. Janssen heeft zich teruggetrokken) willen grond kopen aan de Kolkweg. Ook daartegen heeft de Raad geen bezwaar, alleen merkt de heer de Bruyn op, dat het hem liever was, dat de grond verkocht werd, voor dat er de huizen op gezet waren, wat nu het geval is. Maar de VOORZITTFR wijst er op, dat dit enkel mogelijk is ge worden door de coulante houding van B. en W., die ondanks het feit, dat ze nog geen bescheid had van de Grondkamer, toch deze mensen al terwille is geweest. G. Janssen, Paterslaan wil een stuk grond kopen aan de Oostzijde van de Julianasingel, 748 m2, waar bij voor het voorterrein met een diepte van 30 m f 4 betaald moet worden, voor de achterkant f 0,60. En daarmede zaten weer op de Julianasingel, een stokpaardje van enkele raadsleden. De heren JANSSEN en VERAART kwamen met bezwaren, die o.a. bij de schriftelijke behandeling van de vragen van Dr Veraart, elders in dit blad reeds beschreven worden. De heer DE BRUIJN maakte aan deze kwestie een einde door te vragen of deze aspirant-bouwer met de geldende voorschriften op de hoogte was en toen dat inder daad bleek, had het merendeel van de Raad er geen bezwaar tegen. De heren Verheugen, Veraart en Fr. Janssen wilden aantekening tegen gestemd te hebben. Twee kavels Vredepeel-grond, die blijkens de overeenkomst inzake de Vredepeel verkocht moesten worden aan de gemeenten Oploo en Vier lingsbeek, gingen zonder slag of stoot onder de hamer door. Hetzelfde gebeurde met de twee waterkuilen op het Veulen, die aan G. Jenniskens aldaar op diens ver zoek verkocht werden aan f 10. per are. J. Claessens uit Leunen kreeg het gevraagde bouwterrein aan de Gus- senstraat in Leunen, mits er binnen twee jaar een woonhuis op wordt gebouwd. De verkoop van de gemeente woning aan M. Stevens, werd zon der commentaar goedgekeurd! Verpachtingen Door het vertrek van C.M. Pelzer verzocht deze de door hem gepachte grond over te schrijven op zijn broer A. Pelzer. Daartegen had de Raad geen be zwaar, ondanks het feit dat de heer ODENHOVEN meende dat dit een uniek stuk grond was, om in de kom voor ruiling te dienen. Op zijn opmerkingen werd echter geen acht geslagen omdat men al volop bezig was met het volgende punt. Een aantal andere percelen grond, die herverpacht moesten worden i.v.m. het aflopen der pachtter- mijnen, werden zonder meer toe gewezen aan de oude pachters. Klein grut De leraressen kamer van de School in Leunen krijgt nieuwe gordijnen nieuwe vloerbedekking voor f 141.50 De salarissen van de amb tenaren worden, evenals bij het vrije bedrijf, verhoogd met 6 pet, Ten behoeve van de nationale hulpactie voor vluchtelingen, waar voor het gemeentepersoneel een uur arbeidsloon afstaat, geeft de Gemeente nog extra een uur loon. De Legesverordening voor pas poorten werd qua redactie wat verbeterd. Crediet-regeling Door een achttal inwoners is bij de gemeente crediet aangevraagd om te kunnen bouwen. Volgens wens van Ged. Staten zal dat ten hoogste 60 pet kunnen zijn van de stichtingskosten. B. en W. stellen voor aldus te doen. De heer F. JANSSEN heeft daar geen bezwaar tegen. Wel tegen het feit, dat deze zg. eigen-bouwers hun deel niet bij moeten dragen bij de termijn-betalingen, maar eerst als de bouw klaar is. Nu gaat men tijdens het bouwen allerlei veran deringen aanbrengen, die de zaak duurder maakt en de kans loopt men zo, dat later de afrekening bar tegenvalt en men maar niet wil betalen. De VOORZITTER zegt er voor de zullen zorgen, dat zo iets in de toekomst niet meer voorkomt en dat ook de eigenbouwers direct bij de eerste termijn al hun geld even goed zullen betalen. „Vreemde" goot. Met de Ver. v. Landbouwonder wijs is vroeger al een overeenkomst gesloten, waarbij het onderhoud van de Landbouwschool voor reke ning komt van de gemeente. En nu moet er een nieuwe goot komen, want de oude schijnt indertijd met oorlogsherstel onvoldoende hersteld te zijn en nu wordt 't hoog tijd, dat er een nieuwe komt, waarvan de kosten plm. f 700 zullen bedra gen. Daar schrokken sommige raadsleden van. De heer F. JANSSEN vroeg hoe dat kon. Nog geen 10 jaar geleden is die goot in orde gemaakt en nu blijkt ze geheel versleten. De heer DE BRUIJN meent, dat aan 't indertijd gevoerde toezicht toch wel een en ander ontbrak. Eerst gaat een vreemde aannemer er van door, laat't werk half zitten, dan moet de vloer weer hernieuwd worden en nu de goot weer. Daar moet voor oorlogsschade toch ook wat teruggekomen zijn. En waar zit dat? Uit het antwoord van de VOOR ZITTER blijkt wel, dat tegen een en ander weinig te doen is. Het zal niet uit te maken zijn of 'f al of niet deugdelijk herstel geweest is en wat dat onderdeel gekost heeft. Wel is nu vast te stellen, dat de goot versleten is en dat er een nieuwe moet komen, waarvoor de Raad, zij 't dan niet van harte, tenslotte dan maar toestemming geeft. Begrotings-tekorten verdwenen. De grote tekorten van de laatste drie jaren op de gem. begroting zijn met een pennestreek verdwenen. De Rijks-inspectie, die o.a. de fi- nancieele verhouding regelt tussen rijk en gemeente, is op bezoek ge weest en heeft volledig begrip ge had, niet alleen voor de specifieke Venrayse moeilijkheden, maar ook voor de toekomstigeontwikkeling onzer gemeente en heeft mede, dank zij 't werk der Griffie te Maastricht, toegezegd, dat de te korten voor Rijks rekening zijn. Elders hopen wij duidelijk te kunnen maken, wat dat betekent. Busverbinding naar Duitsland. gadering namen opgeven, dan zou de zaak alsnog „reg" komen. Verder had de heer Fr. JANSSEN een noodwoning op het Veulen vrij zien'komen en aangezien daar een moeilijk geval van samenwoning was, kon dit misschien opgelost worden dcor deze noodwoning be schikbaar te stellen. De VOORZITTER weeserop.dat deze noodwoning particulier eigen dom is en de gemeente dus geen zeggingsschap heeft, behalve door vordering. Met betrokkenen zal overleg wórden gepleegd. Een laatste vraag was of de wo ningbouw in Merselo gestagneerd werd door de transacties die de gemeente daar afsluit. Dit laatste ontkende de VOOR ZITTER. Er is daar gevraagd om het stuk grond te kunnen kopen waar de gemeente twee huizen op g *at zetter. De gemeente heeft daar geen bezwaar tegen, mits ze daar voor -een ander stuk terug krijgt. En daarover wordt onderhandeld. Van stagnatie is echter geen sprake. Spraakonderwijs De heer VERAART wees er op, dat reeds met de behandeling van de laatste begroting beloofd was, dat het spraakonderwijs op de scholen onderzocht zou worden en voorstellen dienaangaande spoedig te verwachten waren. Tot heden niets. Dat is een gevolg, aldus de VOOR ZITTER, van de laksheid van som mige scholen, die gegevens moeten opsturen, maar tot heden daaraan nog niets hebben gedaan, Deze zul len tot spoed worden aangemaand. HENSENIUS. De Heer ODENHOVEN, die eerst gemopperd had, dat de beloofde hulp voor de sintelverdeling op de wegen in het Broek nog steeds niet gekomen was, vroeg wie de onbe kende man was, die buiten de raad zaal op tafel stond, waarmede hij de nodige hilariteit in de Raads zaal veroorzaakte. De VOORZITTER maakte hem duidelijk, dat dezefiguur Hensenius voor moest stellen, waarop de heer ODENHOVEN een langgerekt O o o o hhh... liet horen, daarmede aangevend, dat hij gedacht had dat deze Hooggeleerde Jezuït wel een tikkeltje anders er uit gezien heeft. De heer van HAAREN vroeg wat aan de voet van het beeld ge plaatst zou worden, waarop de VOORZITTER antwoordde dat tot heden alleen zijn naam er ingebei- teld zou worden. Spreker drong echter aan op plaatsing van enkele andere gegevens, maar men zou afwachten, wat en hoe het worden zou. En dat was dan het einde. Oneerbiedige jongelingen hadden intussen het beeld een hoed opge zet en een jas aangetrokken en nu leek het beeld meer op een vogel verschrikker als wat anders. Rond het voetstuk ontstond nu een hef tig debat, maar aangezien de ver gadering gesloten was zullen we daar maar geen versaag van bren gen. Land- en Tuinbouw De heer MAAS, die geconstateerd heeft, dat zo langzamerhand onze fietspaden keurig in orde komen, wil arbeiders in gemeentedienst om heV deze ook te blijven onderhouden, Vee maar weth. Wintels roept wanhopig, Staande deze vergadering kon de dat hij daarvoor geen mannetje VOORZITTER nog mededelen, dat missen kan, waarop maar niet dieper met ingang van 15 Nov. a.s. een ingegaan wordt. Van de weide naar de stal. busdienst geopend wordt via de. De heer van DlJKheeftgehoord, brug te Well naar Bergen, waar ^e bebouwingsvoorschriften in aansluiting bestaat op.de bus via de kom hetzelfde zijn als op de Siebengewald naar Duitsland. Een j kerkdorpen. prachtkans dus om Duitsers en de jjy zou onbillijk vinden. Maar bewoners van de overkant der de VOORZITTER maakt hem dui- Maas naar Venray te krijgen... delijk, dat er inderdaad verschil is Verlichtimrsnlan van de en dat met de mogelijkheden en veriicmingspian van ae moeilijkheden op de Kerkdorpen Kerkdorpen. Op de vraag van de heer van de STERREN hoe het stond met het verlichtingsplan de eerste vraag in de rondvraag gaf de Voor zitter ten antwoord, dat Ged. Staten de kerkdorp-plannen had goedge keurd. Hiermede wordt begonnen. Minder optimistisch was hij over de opbouw van het afgebrande café in Oostrum een volgende vraag omdat de eigenaar in deze nogal star en afwijzend is. De heer de BRUYN, kennelijk onder de indruk van het beeld van Hensenius, vroeg wie de plaats van dit beeld vaststelt. De Voorzitter meende dat dit een taak is voor de Welstandscommissie advies te geven maar de geleerden waren het daar over nog niet eens. Ruiming onteigende grond De heer Fr. JANSSEN wil weten wie op onteigende grond de resten van fundumenten en ander puin moet ruimen. De gang van zaken is nu, dat wanneer iemand een der gelijk stuk koopt, hij eerst aan het puinruimen kanslaan en dat terwijl hiervoor toch door wederopbouw aan de vroegere eigenaar of aan de gemeente een uitkering gegeven is. Dat klopt niet. Dat moest de VOORZITTER be amen, maar spreker kon na de ver- terdege rekening is gehouden. Stroom in Peelplan Zuid Te heer WIS MANS vroeg of de gemeente niet direct de f 250 per aansluiting op het electrisch licht in Peelplan Zuid aan de PLEM kon opsturen, zodat die beginnen kon. Van achter de groene tafel werd gevraagd, waarom dat nodig was en toen bleek, dat de aspirant-aan- sluiters geen licht kregen voordat de centen op tafel lagen. En aan gezien dan nog altijd de subsidie van de gemeente ontbrak, zou het de zaak maar stagneren. Toen antwoordde de VOORZIT TER, dat gemeenten, in tegenstel ling met particulieren, bij de Plem wél kunnen poffen, zodat de zaak gemakkelijk in orde komt en men niet behoeft te wachten op de sub sidie. De heer STEEGHS vroeg waar om het bord bij de school nog steeds niet geplaatst is en waarom het bord met de verkeerde spelling van Castenray rog niet vervangen is. Nu krijgt men soms het idee, alsof Castenray er niet meer bij hoort. De VOORZITTER vroeg zich af, wat dat met die twee borden had te maken. Men kan bij Gemeentewer ken ook niet heksen en de zaak zal gemakkelijk in orde komen. Nu wij weer met rasse schreden tijdstip naderen, waarop het in de stal wordt geplaatst, willen wij even stil staan bij een nieuwe mogelijkheid om onze dieren én de stal zindelijker te houden. Verschillende veehouders maken reeds gebruik van de zogenaamde staartbinder in de vorm van een touw, dat aan een looplijn is be vestigd. Dit lijkt een goede manier, maar er zijn enkele opvallende na delen aan te wijzen. Een touw, op zichzelf al moeilijk te bevestigen, knelt spoedig en ook door het schuren en trekken van de dieren is het zeer wel mogelijk, dat wondjes ontstaan. Ook een combinatie van touw en leer is niet ideaal. Beide materialen hebben namelijk zeer te lijden van de dampen van urinezuur. Toch wil men in ieder geval voorkomen, dat het vuil door de zwiepende staart overal heen wordt geslagen, tot op de uiers toe. Het is ons verschillende malen gebleken, dat de rubber-staartbin- der in dit geval een eenvoudige oplossing is. De grote elasticiteit van rubber geeft al direct een voorsprong op touw, dat rekbaarheid volkomen mist. Deze staartbinder heeft een speciaal geconstrueerde lus, waar door afknellen van de staart niet voor kan komen. Bij het liggen zal dé koe geen last hebben van de staartbinder, omdat deze steeds voldoende mee geeft. De staartbinder wordt met één handgreep aan de loopring vastgehaakt en de band zelf kan op iedere lengte worden afgesteld. i Er zijn altijd nog veehouders, die j het opbinden van staarten overbodig vinden. Maar laat men zich de moeite eens getroosten tegelijk met het opstallen de staarten op te J Goedl? binden; dan zal men zien wat een profijt men daarvan heeft.

Peel en Maas | 1954 | | pagina 2