Allerzielen Allerzielen Orgelhoekje... Bnrgorlijke Stand Venray ADVERTENTIËN Jacobns Hendrik Sloots Voor uw tuin „fèeuuiiqe £ente' Boekweitmeel GERRIT SLUYS Bij ons vertrek naar Australië ,De inhoud voor uw Succet-aqenda '55 Potchrysanten Kransen Grafkruisen Semper Fiorens Kath. Bond ,Voor het Gezin" Onderlinge Paardenverzckcring nette loopjongen Wette jongen gevraagd dienstbode Xet dagmeisje gevraagd „St. Servatius" te Venray leerlingen verplegers smidsknecht flinke werkster HYPOTHEKEN Nienwe Broodprijzen Koekjesreclameweek QnZe Kedame SLAGERIJ J. COEKDERS koedekken M. MUIJSERS Voor Overalls Klompen Bedkruiken St. Nicolaas in aantocht Speelgoederen Bazar P. Hendrix Speciale wcekreclame: WETTIG Ml GED- EBBERINK lOastdaouedudie De laatste tijd zult U lezeressen en lezers van Peel en Maas te ver geefs naar het Orgelhoekje in deze krant hebben gezocht. Wij meenden, een Orgelhoekje zonder verantwoording van inge komen giften, is ge^i Orgelhoekje. En giften kwamen er niet meer binnen. En nu onze actie Deze loopt met de voltooiing van het nieuwe orgel teneinde. Er rest ons nog het ophalen van de orgel busjes, die nog overal geplaatst zijn. Daarmee zal spoedig een begin worden gemaakt. We hadden door onze actie ruim 18 mille ingezameld. Gaarne zou den we de 20.000 halen. Dat kan, als U allen nog eens in Uw beurs tast om het laatste orgelbusCe flink te gedenken. Helpt allen mee aan de AFbouw van Uw orgel! Het Orgel-Comité St Petrus Banden. Aanvulling Raadsagenda Bij de reeds op pagina een ge publiceerde raadsagenda zijn enkele punten bijgekomen. Zo zal een wij ziging worden voorgesteld in de verlening van hypotheken i.v.m. de weigering van Ged. Staten om reeds genomen besluiten goed te keuren. Een onteigeningsplan voor het Veulen komt ter tafel evenals het voorstel om de gemeentewoning aan M. Stevens te verkopen. De Raad wordt bovendien ver zocht de 6 pet. toeslag ook voor het personeel der gemeente mogelijk te maken, alsmede een toeslag te verlenen op het uurloon voor het vluchtelingenwerk. De verkoop van 2 waterkuilen aan Jenniskens alsmede van 2 kavels in de Vredepeel, de wijziging van de leges verordening en her ver pach ting van grond aan gebruikers zijn verdere punten van de agenda. In deze vergadering zal verder antwoord gegeven worden op de scliriftelijke vragen van de Raads leden de Bruyn en Veraart. OUDEN VAN DAGEN Gisteren, Vrijdag is een der lo kalen van de Ambachtsschool weer vrijgekomen voor de ouden van dagen, voor hun wekelijkse kaart avonden, Iedereen is volkomen vrij, hieraan deel te nemen. De zaal is geopend op Maandag- Woensdag- en Vrijdagmiddag van 2—5 uur. Geslaagd Voor het diploma Ziekenver pleging A, slaagde te Nijmegen in het Canisiusziekenhuis, mej. Riet Min. Te Gorinchem slaagde voor diploma A ziekenverpleging, mej. Ineke Hulsman te Oostrum. Naar Rome Op 28 October zullen naar Rome vertrekken mevr.Keijzers Boshuizen en mej. Verheijen uit Oostrum. Zij gaan als vertegenwoordigsters van de parochie Oostrum, naar de Eeuwige Stad, evenals alle andere Maria-parochies uit Nederland hun afgevaardigden zullen zenden. Men verwacht daar een grootse bedevaart van en verschillende plechtigheden zijn speciaal hiervoor gereserveerd. De bedevaart duurt tot 4 Nov. VenrayWittenhorst Ingevolge een Donderdagavond ontvangen telegrafisch bericht van de K.N.V.B., is de derby Venray Wittenhorst uitgesteld tot nadere datum. PATER IGNATIUS SMEETS 90 JAAR. Dinsdag 26 October wordt Pater Ignatius Smeets O.F.M. 90 jaar. Hij ontving het kleed van Sint Franciscus in 1898. Hij was toen al 10 jaren vanaf 1888 priester van het bisdom Roermond, in welk bisdom hij directeur was van het progymnasium te Venlo. Hij is geboren 26 Oct. 1864 te Roermond. Verschillende posten heeft hij bij de minderbroeders bekleed. Hij was meerdere jaren vicarius te Woerden, rector van het pensionaat .Jerusa lem" te Venray, praeses van het studiehuis te Nijmegen, praeses, rector en eerste pastoor van de Leonardus-parochie te Leiden en rector van de zusters Ursulinen te Horst. Zijn meeste arbeid heeft deze waardige priester echter verricht als leider van een ontelbaar aantal geestelijke oefeningen, van retraites aan kloosterlingen en priesters, van oefeningen als bij veertigurengebed, van tridua voor alle soorten van organisaties. Ook als spreker hoorde men hem gaarne op diverse vergaderingen. Speciaal moet vermeld worden zijn werkzaamheid voor de franciscaanse Derde Orde door woord en ge schrift. Zeker vooral door zijn activiteit nam deze voortreffelijke instelling, bijzonder in het bisdom Haarlem een ongekende bloei. Pater S meets is ridder in de Orde van Oranje Nassau en verblijft thans in het klooster van de VII Smarten te Venray. Op zijn 90ste verjaardag bieden wij graag aan de jubilaris onze eerbiedige gelukwensen aan. Moge God hem nog mooie jaren schenken. Hazenconcours Zondag werd op de doelen van StOda het jaarlijks hazenconcours gehouden, hetgeen druk bezocht werd. De uitslag was als volgt: le prijs J. van Rijswijck, St Hu- bertus 27 punten 2e pr. P. v. Ooi, St Oda, 26 pnt. 3e pr. J. Wijnhoven, St Anna 4x5 4e pr. H. v. Aarssen, St Antonius 5x4 na loting 5e pr. L.Zegers, St Hubertus 4x3 6e pr. G. Janssen, St Oda 5x2 7e pr. G. Vullings Ons Genoegen 3x1. Openstelling Postkantoor op Allerheiligen Het kantoor zal op 1 November (Allerheiligen) worden opengesteld: Voor de Postdienst van 8.30 tot 10 uur. Voor de Telegraaf- en Telefoondienst blijft deze onge wijzigd. De verzending van de post blijft eveneens ongewijzigd. Op die dag zal een brief- en pakketpostbestel ling worden uitgevoerd Aanbestedingen Aan 't aannemersbedrijf J.P.A. Nelissen te Venray, is opgedragen de bouw van een Ziekenhuis te Hulst (Zeeuws-Vlaanderen). De kosten worden geraamd op 2,5 millioen gulden. Deze week werd aanbesteed de bouw, herstel en uitbreiding van de keuken in Huize Servatius. Daar bij kwamen de volgende cijfers uit de bus: Theunisse, Heemstede f 301.450 C. Akerboom 297.800 Gebr. Janssen 294.500 HaegensMartens, Horst 292.399 Dings, Castenray 277.895 De begroting was f 312 512. Handwerk-tentoonstelling. Een beschouwing over deze ten toonstelling te Horst kon de vorige week wegens plaatsgebrek niet worden opgenomen. Wij plaatsten dit nu elders in ons blad. Intussen is de faam over het resultaat en de aard der cursussen door andere, even enthousiaste be zoekers tot hier doorgedrongen. En zo heeft zich nu ook iemand gemeld die voor de verdere uitwerking wil zorgdragen. Wie dus nog mee wil doen (elke cursus omvat 25 personen) melde zich spoedig bij Mej. Anna van der Linden, Schoolstraat alhier. Adelbertvereniging Als opvolger van de heer Veld kamp, is op de jongste Adelbert- vergadering gekozen de heer Thijs- sen. Op deze vergadering sprak ook Mr. v. Voorst tot Voorst, algemeen voorzitter der Adelbertvereniging in Nederland over doelen streven van de Adelbertvereniging. Toneeluitvoering te Leunen Door toneelclub „Comedia" is in studie genomen 't toneelspel in drie bedrijven door Rosita Peters: „En de bossen zingen hun lied". Het zal worden opgevoerd 21 en 22 November a.s. ten bate van de fanfare St. Catharina. Stropersdrama in de Peel Tijdens een nachtelijke controle van Maandag op Dinsdag van de jachtopzieners E. en M. te Venray- Ysselsteyn onder Peelplan-Zuid, ontdekten dezen dat er in het jachtveld met een lichtbak werd gestroopt. Op hun sommatie werd door de stropers geschoten, waar door E. in hef been werd getroffen. De jachthond van E. werd eveneens getroffen. Een achtervolging met assistentie van Rijkspolitie leverde geen resul taat op. In de loop van Dinsdag werd met een speurhond gezocht. Defecte verlichtiog Dat men ook met de moderne kippenhok-verlichting voorzichtig dient te zijn, ondervond Mej. V. te Ysselsteyn, die bij het doven van de lamp een binnenbrand veroorzaak te, waarbij zij niet alleen ernstige brandwonden opliep, maar ook de toegeschoten helpers verwondingen opliepen, terwijl het kippenhok voor een gedeelte uitbrandde. Dit jaar 300 landbouwleraren meer nodig Nog dit jaar zullen de 300 lagere landbouwscholen van ons land wor den uitgebreid met een nijverheids lokaal, waar de leerlingen de be ginselen van metselen, timmeren enz. zullen worden bijgebracht. Dit brengt mee, dat er binnenkort 300 leraren meer nodig zijn. Dit deelde de inspecteur van het lager landbouwonderwijs, de heer N. van Keulen, mede tijdens de vie ring van het 25-jarig bestaan van de lagere landbouwschool te Gulpen. Bij deze gelegenheid werd ook het zilveren jubileum van het hoofd dezer school, de heer P. Cox, ge vierd. Schippersvrouw verdronken Op de Maas bij de ingang van de haven te Maasbracht, is de 30-jarige mevr. P. van Z.-A. van de „Geer- truida" over boord gevallen en ver dronken. De schipper die zijn vrouw nasprong, trachtte tevergeefs zijn echtgenote te redden; hij verdronk zelf bijna. Het stoffelijk overschot is door de rivierpolitie opgehaald. Trein duurder? Naar men verneemt is een ver hoging te verwachten der reizigers- en vrachttarieven der Nederlandse Spoorwegen. Voor zover dit het vervoer van passagiers aangaat wordt reeds gesproken van een ver hoging met tien percent. Over de mogelijkheid van een ver hoging der reizigerstarieven wordt in handelskringen gezegd, dat een toestemming aan de Spoorwegen een slecht voorbeeld zou zijn. Een dergelijke vergunning wordt in strijd genoemd met het beleid der re gering om de verhoging der lonen zo min mogelijk te laten door berekenen. Slag om de aardappel verloopt bevredigend Ongeveer S200 man vechten op het ogenblik aan het aardappelfront om de oogst nog tijdig gerooid te krijgen. Van deze groep zijn buiten de werkers van de cultuurtechni sche dienst 3000 vrijwilligers bezig, n.l. studenten, scholieren, brand weerlieden, gemeentewerklieden, en zelfs een klein aantal Belgische arbeiders. Het weer is in de afge lopen tijd zodanig geweest, dat de oogst nu vrij aardig opschiet, al zal met het „staande leger" nog wel enige tijd gestreden moeten worden, voordat de overwinning definitief behaald zal zijn. Het Bureau Oogst- voorziening maakt zich thans niet zulke grote zorgen meer als voor heen over de afloop van de oogst. van 15 t.m. 21 Oct. 1954 GEBOREN: van Mil Christina, Leunseweg 20 Jacobs Joseph C., Hoebertweg 2 Robben Wilhelmus M. M., St. Jozef weg Nw 14 van Asten Peter, Paardekopweg 15 Janssen Antonius G., Puttenweg 9 Bonants Peter L. M. J., Smakt B 18 Poels Petronella J., Leunseweg 14 OVERLEDEN: Haanen Conrard, oud 87 jr, R.K. Priester, Leunseweg 1. GETROUWD: Relouw Peter, 30 jr, landarbeider te Grubbenvorst en Cornelissen Petronella, 21 jr, Venray. Hendriks Wilhelmus G., 29 jaar, broodbezorger te Bergen (L.) en Claessens Philomina G. M., 21 jr, Venray. Peters Gerardus M. C., 25 jr, landbouwer en Goumans Maria P. M., 25 jr, beiden te Venray. Jasperse Hermanus H., 25 jr. militair, Uden en Hof mans Gertruda J., 22 jr, fabr.arbeidster, Venray Schraven Leonardus H. M., 36 jr, groentenhandelaar te Meerlo en Jacobs Petronella W. M., 23 jr, te Venray. Huisviyt-tentoonstelling Aangemoedigd door het succes der Prov. Huisvlijt-tentoonstelling der KAB te Well is men te Venray van plan een tentoonstelling te or ganiseren van huisvlijt, zoals die wordt beoefend in deze gemeente. Deze tentoonstelling wordt gehou den Halfvasten 1955. Voor inlichtingen wende men zich tot de heer J. Raymakers, Langstr. Geboren ELSJE dochter van LAMBERT POELS en HENRIETTE POELS—PETERS Venray, 21 October 1954 „De Brier" Leunseweg 14 De Heer geve f U vrede. Door een beschikking van Gods Voorzienigheid werd, bij het spoorwegongeluk te Eist, nog voorzien van het H. Oliesel, plotseling van ons op 13 October 1954 weggenomen onze dierbare broeder in de ouderdom van 57 jaren. Wij bevelen zijn ziel aan in de heilige Missen van de priesters en de gebeden van de gelovigen, opdat hij moge rusten bij God. Venray, 13 October 1954. Pater Cunibertus Sloots o.f.m. Pater Ephrem Sloots o.f.m. VERLOREN beige linker handschoen weg Venray-Holthees-Overloon. T.b.t.t.b. bij Jos. Kersten, Over- loon, Museumrestaurant. Mooie Potchrysanten. Alle mogelijke uitvoeringen van rouwbloemwerk als kransen, kruisen enz. hebben wij een grote voor raad Bloembollen, uitsluitend Ie kwaliteit. Artistiek bloemwerk als Bruidswerk, apart gelegenheidsbloemwerk en alle mogelijke versieringen Schoolstraat 2 Tel. 450 Altijd iets aparts Prima verkrijgbaar bij G. STOKS, Molenaar Te koop 2 beste maalkalveren Wed. G. Camps, Oostrum tel. 295 DINSDAGAVOND 8 uur Hotel de Zwaan, Venray THEORIELES voor elke aspirant motor- en autorijder Uitgebreide maquettes van Venlo leren U foutloos rijden! DE erkende auto- en motorrijschool zeggen wij familie, vrienden en bekenden hartelijk vaarwel. Tevens danken wij Pater Aegi- dius Versluys, de heren Gerrits en Meesters voor de goede lessen. Th. Peeters A. Peeters-Heyligers a.b. Zuiderkruis, Oct. 1954. Dankbetuiging. Voor de talrijke blijken van be langstelling bij ons 25jarig huwe lijksfeest, betuigen wij, ook namens onze kinderen, hartelijk dank. L. Linders-Verkoeijen Pastoor Ruttenstraat 7. Op Zaterdag 30 October hopen onze lieve ouders P. J. Versleijen en A. Versleijen-Cuppen hun 25jarige echtvereniging te vie ren. Dat God hen nog lang moge sparen, wensen hun dankbare kinderen. Oostrum D 25a. Mooie Bloemisterij W. VAN HAM Stationsweg Kinderstep gezocht rood, met luchtbanden „Winner" Terug te bez. bij P. Jansen, Schoolstraat 4 Afd. VENRAY Voor de tweede lezing van Dr. Sis Heyster op Maandag 15 November a.s., door de K.A.B. georganiseerd, stellen wij voor onze leden wederom 2 toegangskaarten per gezin beschik baar, thans a 25 cent. Om van een plaats verzekerd te zijn, moeten deze door ons uitge geven kaarten reeds Zondagochtend 24 October tussen 9 en 12 uur worden afgehaald bij Sigarenma gazijn I. Min, Grotestraat 1. HET BESTUUR VENRAY Premiebetaling Zondag 24 October vm. van 1112 uur in café Wed. L. van Rhee te Castenray. Premie 1 pet. Wij vragen voor terstond een voor halve dagen. Drukkerij fa. H. Messemaeckers GEVONDEN heren polshorloge Tegen bet. d. adv. terug te bek. bij Puts, Paardenkopweg 21, Ysselsteyn TE KOOP 4 of 5 biggen L.Poels-Philipsen, Handrik-Merselo TE KOOP 40 jonge kippen aan de leg P. Wijnhoven, B 54a, Wanssum. Te koop 6 biggen P. Keijsers, Vlakwaterweg M 71. Te koop Sterappelen pluk 4 ct. p. kg Gebr. Backus, Stationsweg 23. Te koop toom biggen (borgen) M. Jenniskens, Steeg K 70 Te koop Mosquito bromfiets i g.s. Gasstraat 26. Te koop partij zware biggen en plukappelen P. Camps, D 19a Oostrum. Te koop Bintje eetaardappelen, Ster plukappelen 6 ct p. kg Moesappelen 4 ct p. kg J. Vollenberg, Veltum. Te koop 4 zware biggen Fr. Michels. Merselo. TE KOOP schrijfmachine i.z.g.st. Architect J. Colsen, Langstr. 27 ligt voor U klaar bij fa. VAN DEN MUNCKHOF Wacht niet tot einde van dit jaar. Nog ieder jaar waren ze reeds midden Nov. geheel uitverkocht. 1418 jaar voor hulp in de slagerij. H.Basten, Kerkstraat,Vierlingsbeek GEVRAAGD voor dag of dag en nacht. J. H. Jeurissen, Dameskapper, Stationstraat. Deurne GEVRAAGD meisje 16-17 jaar voor li. in dehuish., per l Nov. Op de Weeg, Fr. Michelsstr. 21 GEVRAAGD bakkersknecht voor 1 November. J. Schoeber-Volleberg, Bakkerij- Levensmiddelenbedrijf, Telefoon 16 America. Bakkerij L. Loenen, Leunen. GEVRAAGD net R.K. meisje in de huish., voor dag en nacht, huiselijk verkeer. L. Vossen, Stratumseind 34. Eindhoven In de Psychiatrische Inrichting kunnen geplaatst worden enkele R.K., goed gedrag, enz. Salaris volgens Rijksregeling. Sollicitaties schriftelijk te rich ten aan de Geneesheer-Directeur. GEVRAAGD H. J. Giebels, Overloon. GEVRAAGD voor het dagelijks onderhoud van kantoren, 's avonds na half 6. Muvero Ketelfabriek, Oostrum. Biedt zich aan meisje 15 j. v. halve dagen Adres bureau van dit blad. Te koop 2 tomen zware biggen A. Voermans, Leunseweg 16a TE KOOP Bellefleur pluk 10 ct p. kg M. van Meijel, Leunseweg 29 Te koop partij biggen M. Joosten, Lull C 16. Te koop 6 zware biggen L. Weijs, Oostrum D 52. Gunstige voorwaarden. Inlichtingen vrijblijvend. Ass.kantoor F. BERGMANS ZOON Leunseweg 25b Venray Tel. 677 Heb kleine woning in de kom, voorzien van gas- en waterleiding, wil ruilen tegen grotere woning in de kom Adres bureau dezer. Te koop zware roodbonte vaars 4 Nov. voldragen, A stal, prod, cijfers m. 6269 kg gem. vet 4.11 P. Verstappen, E 35a Oirio. Te koop 6 zware biggen J. Janssen, Brienshoek K 41. Te koop 1.50 ha rijpe Goudsier mais P. Muijzers, Oirlo E 46. Te koop bijna voldr. vaars of R koe 3e kalf, A stal, en partij Bintje eetaardappelen M. van Hoof, Merselo M 39. TE KOOP dr. varken 13 w. dracht en jonge haantjes L. Rongen, Vlakwaterweg 14 Te koop bijna voldr. vaars A stal J. vd Winkel, Smakt TE KOOP zwaar vet stierkalf W. Swinkels, Smakt. Vanaf Maandag 25 October gel den de volgende prijzen Wit brood 8 ons 52 12 ons 78 20 ons 128 Volksbrood 8 ons 48 12 ons 72 20 ons 118 vanaf 30 Oct. tm 6 November fijne bakkerskoekjes 40 ct. per 250 gram. Het Bestuur Bakkersbond afd. Venray en kerkdorpen Leverworst 500 gr. 65 ct Boterhamworst 250 gr. 70 ct H.H. Veehouders thans is het de tijd voor wij zijn ruim gesorteerd. Verder veehalsters, koetouwen, kalverstrengen, spanriemen, halsbanden koeien 10 j. garantie, rubber staartlijn, veescharen, haarsnijmachines, borstels, roskammen, enz. Langstraat 28 Telefoon 756 naar Ebberink reuzen sortering. HET WARENHUIS, Hofstraat 10 fa. Th. Pouwels Zn. Speciale reclame prima zwaar vertind, voor f 1.66 Alleen bij J. Coenen-Houtackers Ook dit jaar hebben wij weer een prachtsortering in Koopt dus bij Grotestraat Telef. 601 3 schriften voor 25 cent Alleen bij J. Coenen-Houtackers Voor Kolenkitten, Schoppen, Kachelzeiltjes, Bedkruiken, Warmwaterzakken Droogrekken, Vuurvaste schalen, Kunstbloemen, Schilderijen, Kinderboxen, stoelen naar P. HENDRIX Grotestraat 13 Tel. 601 In 46 landen van de wereld wordt het CORSET reeds verkocht en door H.H. medici en specialisten aanbe volen. Alle CAMP-modellen zijn nl. ont worpen op anatomisch wetenschap pelijke grondslag en gecontroleerd door een staf van specialisten, die aan de CAMP-Moederfabriek te Jackson in Amerika verbonden zijn. Opdat U Uzelf ten volle van de waarde van het CAMP-corset zult kunnen overtuigen, nodigen wij U uit eens persoonlijk te komen. Gaarne geven we U, ZONDER ENIGE VERPLICHTING, vakkun dig advies. Gediplomeerd CAMP-verkoopster Telefoon 294 Marktstraat 5 Denkte nog an 't Ow ienzending werd verwaacht vur 1 Nov. beej fa. v d Munekhof. I

Peel en Maas | 1954 | | pagina 2