Haarden Kookkacp J. Coenen-Houtackers Jongenskleding Regenkleding THOMASSEN Al Êt Een geweldige si J. Coenen-Houtacfc SPORT Dames- en Heren- Sociaal Charitatief Centrum Godsdienstcursus voor 18-jarigen. Voedselburcau Venray voor iMissie-naaikrans Maoorn.er is oog plaats! Ontstellende cijfers Dienstplichtigen-retraite Kerkelijke Diensten. HARMISOL< JONGENS EN MEISJES LODEN vanaf 27.50 JONGENS CANADIANS met teddy kraag en met teddy of wattine voering, 10 jaar 15.95 PLUSFOURS in wol en rib, voor elke leeftijd wol 10 jaar 12.- rib 15.- Tweed 56.50 Loden vana£52,50 Poplin 25. Gabardine 65.50 Venray's ruimst gesorteerde Kledinemagazijn Gf Zie de speciale S.V.V.-nieuws Wat we intussen al weer een hele tijd niet gehad hebben, zal Zondag werkelijkheid worden, nl. de derby tussen Horst en Venray. Zo zal voor het eerst in twee jaren Wittenhorst weer aantreden om in competitieverband de oude tegen stander Venray in een hopenlijk eerlijk en sportief gevecht naar de kroon te steken. De verjonging en verandering in de Horster ploeg mocht Zondag al voor een verrassing zorgen en voor de komende wedstrijd zal ongetwij feld deze versterking gehandhaafd, zo niet uitgebreid worden. Het be tekent dus, dat Venray een kwade tegenstander tegen zich krijgt, waar het meer als de handen aan vol zal hebben, temeer daar het enthousiasme en de morele kracht in de Horster ploeg bekend is. Venray, dat zijn eerste schreden pas in de tweede klas heeft gezet en daarbij de onoverkomelijke struikelingen heeft gemaakt, komt dus al betrekkelijk vlug tegenover haar oude rivaal en kan niet be paald sterke troeven tonen. Wil dit nu zeggen, dat Venray een bij voorbaat geslagen ploeg is Integendeel. De geschiedenis is er om te bewijzen dat het juist sterkere ploegen zijn, waarbij Venray zijn kunnen toonde en we kunnen en willen hopen, dat ook Zondag die strijdkracht en dat elan zal kunnen worden opgebracht. Al mag Horst sterke troeven hebben, een voor spelling van de uitslag lijkt ons zeer voorbarig. SVV 3 moet naar het eerste van de Meterik en mag deze ploeg niet onderschatten. In Oostrum heeft deze ploeg getoond een hecht en sterk geheel te zijn en daarom zal het van het begin af aan opletten geblazen zijn. We mogen hopen, dat intussen de achterhoede ook wat versterkt is, Zondag j.l. was die er voor een groot deel de oorzaak van dat in Arcen met 4—1 achterstand genoe gen moest worden genomen. Tenslotte nog een enkel woord over de wedstrijd Wilhelmin-SVV 2, die in een 21 nederlaag voor de onzen eindigde. Terecht werd pro test aangetekend, omdat de scheids rechter eerst de gelijkmaker telde, maar op het appeleren van de grensrechter zijn beslissing weer introk. Als na afloop van de wed strijd dezelfde heer dan verklaart, dat de goal feitelijk wel telde, dan is het geen wonder, dat men pro testeert en o.i. ook terecht, want ook neutrale personen verklaarden, dat de gelijkmaker inderdaad ge scoord is. Tot zolang dus afwachten, intussen kan Weert er vast 2 pun ten bijschrijven. Dinsdagavond hield Prof. Mag. Dr C. Friethoff voor de leden van het Sociaal Charitatief Centrum, een Oriëntatieavond, die jammer genoeg door slechts weinige van de be- stuurderen der bij het Centrum or ganisaties werd bezocht. Prof. Friethoff sprak over het beroepsgeheim bij maatschappelijk werk. Na een uitvoerige uiteenzetting over wat een geheim is, de eerbie diging en de verbreking daarvan, een uiteenzetting die niet van humor ontbloot was kwam de Nijmeegse Professor tot de con clusie, dat ook de maatschappelijk werker evenals een arts een beroeps geheim kent en, dat er goed aan zal doen de heiligheid van het be roepsgeheim stelselmatig in ere te houden, behoudens in die gevallen, waarin het recht om te spreken op grond van ernstige redenen tot plicht wordt. Maatschappelijke werkers die het niet nauw nemen met zwijgplicht ondergraven het maatschappelijke werk. Met verschillende voorbeelden maakte de spreker zijn stellingen duidelijk. Vervolgens werden besproken, op welke wijze de maatschappelijke werker zijn beroepsgeheim kan be waren, o.a. in rapporten en ge sprekken met buitenstaanders en werd ver ingegaan in dit verband op het liegen en de leugen voor bestwil, waarbij dan tot slot de con clusie verder werd uitgebreid met de stelling, dat de maatschappelijk werker naast een nauwgezet zwij gen eveneens zich moet hoeden dit beroepsgeheim niet te onteren door het spreken van onwaarheid. Deze wetenschappelijke inleiding, die door de nodige humor werd gekruid, mocht een aandachtig ge hoor vinden bij de aanwezigen. A.s. Dinsdag wordt weer begon nen met de godsdienstcursus voor 18-jarigen in de ULO-school alhier. Zoals bekend is het een uitdrukke lijke wens van de Bisschoppen, dat de 18-jarigen nog eens een herha lingscursus volgen, waarin hun de waarheden van ons H. Geloof nog eens worden verklaard en onder wezen. Het zal niet nodig zijn op de eerste plaats deze cursus aan te bevelen voor de deelnemers zelf, die door middel van een oproep kaart aangegeven gekregen hebben, wanneer ze verwacht worden, en ook niet voor de ouders van deze jongelui, omdat zij zelf zullen be grijpen dat in deze tijd een derge lijke cursus diingend noodzakelijk is en het advies van de Bisschoppen niet voor niets gegeven is. De parochie-geestelijkheid ver wacht dus dat alle jongelui op tijd aanwezig zullen zijn. Over de cursus zelf worden in de eerste les alle inlichtingen gegeven. De cursus wordt gegeven Dinsdag, Woensdag en Donderdag, zodat men zelf een keuze kan maken uit de avonden. BEKENDMAKING Areaalheffing aardappelen Aardappelteler die aanspraak menen te moeten maken op ont heffing van de areaalheffing voor Oogst 1954, dienen zulks zo spoedig mogelijk, uiterlijk 7 Nov. 1954, onder opgave van de betreffende percelen op het P.B.H. kantoor, Hensenius- plein (naast „De Gouden Leeuw") op te geven, speciaal is hiervoor gelegenheid op Maandagvoormidd, 25 Oct. van 9 tot 12 uur. Dit geldt alleen voor telers welke een oppervlakte groter dan 1.10 ha aardappelen geteelt hebben, kleinere oppervlaktes vallen buiten de areaal heffing. De P.B.H.H. EMONTS. De parochiële afdeling van de H. Kindsheid wil volgend jaar met een kindsheid-optocht beginnen. Alle costuums zullen opnieuw vervaardigd moeten worden, omdat van de vroegere Missie-optocht niets meer is overgebleven. Er worden meerdere dames en meisjes ge vraagd die goed kunnen knippen en naaien, daarmee de Missie willen steunen. Zij worden verzocht zich in verbinding te stellen met de hoofdzelatrlce, mej. Lia Schreurs, Stationsweg 19. Het zal de bedoeling zijn, dat de naaikrans eens in de week tezamen komt. Er zal nog worden af gespro ken op welke dag en waar. a.s. Vrijdagavond om half 8 begint de retraite voor de mannen uit Venray, op „Manresa"in Venlo.'Wie graag meegaat en zich nog niet heeft opgegeven, kan dit nog doen vóór Maandagavond bij Pater Do- mitius, Patersklooster. Bliksem-actie Als men bedenkt, dat er bijna 1500.000.000 heidenen zijn tegenover slechts 400.000.000 katholieken, dan merkt men tot zijn ontzetting, dat het aantal heidenen ieder jaar be langrijk toeneemt in plaats van afneemt. Dit zou niet het geval zijn als alle katholieken hun Missie plicht beter begrepen. Gij, die deze plicht wel begrijpt, bidt morgen op de Wereld-Missiedag eens heel bij zonder om Gods Zegen over het Missiewerk. Offert Uw H. Mis en H. Communie voor dit doel aan God op. Steunt ook royaal de col lecte voor de Voortplanting van het Geloof. Als gij nog geen lid zijt van het Pauselijk Genootschap tot Voortplanting van het Geloof, geeft U dan op als lid. U behoeft slechts het formulier in te vullen, dat bij U in de bus is gestopt. Morgen komt een ijverige zelatrice dit formulier ophalen. Deze z.g. bliksem-actie heeft tot doel zo spoedig mogelijk aan het verlangen van de Paus te voldoen. De Paus verlangt immers dat alle katholieken boven de 14 jaar lid worden van de Voortplanting van het Geloof. Ook de jongelui konden wel eens beter aan hun Missie plicht denken. De contribuüe is voor de jongemensen van 14—18 jaar slechts 60 cent per jaar. Doet allen mee en steunt deze bliksem actie Voor de jongemannen, die eind November in dienst moeten, bestaat er maar één gelegenheid om re traite te maken, nl. met de retraite van 26—29 October in Venlo, van Dinsdagavond tot Vrijdagmiddag. Al komt deze mededeling wel wat laat, toch kunt U zich vóór Maandag avond a.s. opgeven bij Pater Domi- tius, Patersklooster. van 24 t.m. 30 October PAROCHIEKERK VENRAY Parochie-slagzin Ken Uw plicht en doe Uw plicht. Priester v.d. week: Pater Domitius 20e Zondag na Pinksteren. Missie- Zondag. 6 uur lm. Antonia Janssen; 7 uur lm. overl. fam. Hendriks- Swinkels en Smits-Swinkels; 8 uur lm. vd. Voortpl. des Geloofs; 9 uur kindermis v. Joep Cornelissen; 10 uur Hoogmis v. Broeder Himerius, best, door S.V.V.; 3 uur kinderlof; 7 uur Rozenhoedje en Lof. Maandag: H. Chrysantus. 6.30 zielemis v. alle overl. parochianen; 7.15 lm. Lamberdina Lemmen-San ders; 7.15 zijalt. leesmis Helena Goumans-Peters; 8 uur best. jaard. Piet Derks en Maria Verstappen; 7 uur zielelof en Rozenhoedje. Dinsdag: H. Evaristus. 6.30 lm. overl. fam. Swaghofer-Arts; 7.15 lm. Jacob Smits; 8 uur gest. jaard. Albert Esser en Johanna van den Bogaart (lkl); 9.30 pl. Huwelijksmis v. bruidspaar Janssen-Thijssen. Woensdag: Vigilie van H. Simon en Judas. 6 30 lm. Ant. v. Meijel en Wilhelmina Arts; 7.15 lm. Albert Janssen-Seegers; 3 uur gest. jaard. WEERVLEKKEN EN KRINGEN IN VITRAGES ontstaan door vocht en beslagen ruiten. Vitrages blijven schoon en nieuw door de WATERAFSTOTENDE EDELSTIJFSEL Verkrijgbaar bij Drogisten alleen bekende merken DRU, Jaarsma, Etna, Faber, Beckin Uit onze nieuwe collecties tonen wij U deze bij zonder gedistin geerde swagger in fantasie - moha: Vlotte coupe. Een selecte sorte ring dameskleding in de nieuwe mode lijnen. Onze extra service: UW KLEDING §5 GRATIS VERZEKERD. in diverse modellen, raglan, slipon, ingezette mouw, etc. vlotte modellen vanaf Origineel in z'n opzet en uitvoering. Ieder detail een vondst van de knappe ontwerper van dit zeer bij zondere model in pracht- kwalïteit fantasie-mohair. in de nieuwste tinten vanaf Profiteer van onze bijzondere service: Uw kle ding gratis ver zekerd Maria E. Severiens en neef Heijt- huizen (1H); 8 uur zijalt. lm. tot int. Dupont-Gooren; 9 uur pl. Hu welijksmis voor bruidsp. Hendrix- Swinkels en Smits-Swinkels; 9.45 pl. Huwelijksmis voor bruidsparen Schraven-Jacobs en Jacobs-Jennis- kens. Donderdag: H. Simon en Judas. 6.30 lm. overl. fam. van Lankveld- vd. Crommenacker; 7.15 H. Sacra mentshoogmis, leiding jongens; 7.15 zijalt. Mère Loyola, best. d. meisjes school; 8 uur gest. jaard. Gerard Ambrosius, Cath. v. Tervelden en dochter Maria (3H). Vrijdag: H. Mis v. Zondag. 6.30 lm. Peter Janssen en Johanna Arts; 7.15 lm. Piet v. Mil, best. d. kaart club; 7.15 lm. Petronella Kuijpers- Vissers, best. door de buurt; 8 uur gest. jrd. Henricus vd. Bogaart en Theodora W. Janssen (lkl). Zaterdag: Vigilie v. Allerheiligen 6.30 O.L. Vrouwhoogmis; 7.15 lm. Aloys Jeuken; 8 uur gest. jaard. Peter Johannes Bouten en zoon Gerardus Hubertus (1H)8.30 Hoog mis v. bruidsp. Jans-Beken-Kupers; 9 uur pl. Huwelijksmis v. bruidsp. Emmink-Maas; 9.30 pl. Huwelijks mis voor bruidsp. Berkens-Jacobs; gelegenheid om te biechten van 3 tot 6 uur en van 6,30 tot 8 uur. VELTUM: Donderdag 7 uur lm. P. J. Maessen, echtgenote en doch ter. KATECHISMUSAlle schoolkin deren leren 13e en 14e les. KONINGS-WAKE. Voor de meis jes vanaf 17 jaar wordt Vrijdag avond in de Parochiekerk om 7.30 als voorbereiding op het feest van Christus' Koning een Koningswake gehouden. Spreker is Pater Amandus Smac kers. Voor de jongens vanaf 17 jaar heeft dezelfde plechtigheid plaats Vrijdagavond om 8.30. Vanaf 6.30 tot 7.30 is gelegenheid om te biechten en ook na de plech tigheid voor de jongens. Wij verwachten, dat U allen dan present zult zijn! PATERSKERK VENRAY 20e Zondag na Pinksteren. Missie- Zondag. 5.45 H. Mis; 6.30 v. overl. fam. Margry en van Moorsel; 7.45 tot zek. int. (R); 9 uur Hoogmis vd. overl. leden vd. Franciscaanse Missiebond; Communiceren begint vooraan; eerste collecte Voortpl. des Geloofs, tweede vd. Paterskerk; 4.20 gez. Vespers, 5 uur Lof met gebeden vd. Octobermaand. Gedu rende de hele week om 6.30 Lof. We herinneren er aan, dat er 's Zondagsmorgens onder en tussen de H.H. Missen geen biecht wordt gehoord. Maandag: Z. Z. Christophorus, Balthasar en Thomas; 6.30 H. Mis voor overl. ouders Jeuken-Willems; 8.30 vd. wed. Houba-Henssen. Dinsdag: H. Bonaventura. 6 uur uitst. van 't Allerheiligste; 7 uur H. Mis t.e.v. Maria; 7.30 Hoogmis t.e.v. St. Antonius; 8 uur voor de gelovige zielen (G). Woensdag: Z. Contardus. 6.30 H. Mis v. overl. ouders Jeuken-Willems; 8 uur voor José Kremer-Vullinghs; 8 uur v. overl. fam. vd. Wollenberg- Roersch; 8.30 v. 'n zalig sterfuur. Donderdag: H.H. Simon en Judas 8 uur H. Mis voor overl. ouders Pouwels-Friezen. Vrijdag: Octaafdag van 't feest van Kerkwijding. Zaterdag: Z. Angelus. 8 uur H. Mis v.d. gelovige zielen (G); van 38 biechthoren. PAROCHIE CASTENRAY 20e Zondag na Pinksteren. Algem. Missie-Zondag. Onder de H. Missen de tweede collecte vd. Voortpl. des Geloofs; 10 uur Hoogmis voor de parochie; na de Hoogmis Congre gatie vd- .meisjes; 3 uur Lof en Rozenhoedj e; na het Lof H. Familie vd. vrouwen. Maandag: 7.30 gez. H. Mis voor Andreas Philipsen. Dinsdag: Aanbiddingsdag voor onze parochie vanwege de Eeuwig durende Aanbidding in ons Bisdom. 6 uur uitst. vh. Allerheiligste. On middellijk daarna wordt H. Com munie uitgereikt. Eveneens om 6 45. 7.30 gest. lm. vd. fam. vd. Pasch- Raijmakers; 9.30 Hoogmis voor de overl. fam. Willemsen-Linders- Geurts; 3.30 Vespers en Rozen hoedje: 5.30 Completen en Te Deum. AANBIDDINGSUREN: van 6— 9.30 vd. Straat; van 9.30—12 uur v.d. Prov. weg; van 12—1.30 v.h. Centrum; van 1.303.30 v. school kinderen; van 3.30—6 uur v. weg naar Oirlo en omgeving. Woensdag: 7.30 gez. II. Mis voor overl. ouders Peeters-Litjens. Donderdag: feest vd. H.H. Simon en Judas, apostelen; 7.80 gest. gez. jaard. v. Matthias Dinghs. Vrijdag: gez. H. Mis t.e.v. H. Brigida tot int. v. fam. Philipsen- Spreeuwenberg. Zaterdag: Vigilie v. Allerheiligen. 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Alt. Bijst. tot Int. van hen die hiervoor offerden. Daar het feest van Allerheiligen op Maandag a.s. valt is er vandaag gel. tot biechten in beide biechtstoelen van 3—8 uur; 7 uur Lof en Rozenhoedje. A.s. Zondag, feest van Christus Koning. A.s. Dinsdagavond, 26 Oct., 7.30 uur in het Patronaat spreekbeurt met lichtbeelden over de Afrikaan se Missie door Eerw. Zuster Maria Goretti Swinkels uit Oirlo. PAROCHIE OOSTRUM 20e Zondag na Pinksteren: 7 uur H. Communie; 7.30 en 10 uur de beide H. Missen; 3 u. lof, waarna Derde Orde. Maandag: 7.30 best zm voor de overl. fam. AchtenSwinkels. Dinsdag: 7.30 best. zm voor vr. Verblakt. Woensdag: 7.30 best. zm voor de overl. fam. Hermansv.d. Berg; 7.30 rozenkrans voor de vervolgden om hun geloof. Donderdag: 7.30 gest. gez. jaarg. voor Lamberdina Derks. Vrijdag: 7,30 gest. gez. voor Hu bertus Jenneskens. Zaterdag: 7.30 best. zm voor Hen ricus Rutten; 9 uur pl. H. Mis tot dankzegging bij gelegenheid ener 25-jar. echtvereniging; 7.30 Marialof. PAROCHIE LEUNEN 20e Zondag na Pinksteren, Missie- Zondag; 'collecte vd. Voortplanting des Geloofs; 7 u. H. Mis voor Jos. Martens; 8.30 H. Mis voor Johannes Swaghöfer; 10.15 hoogmis vd. leden en weldoeners vd. Voortplanting^des Geloofs; 2.30 Congregatie der meis jes; 3 uur lof. I Wil v FaiD Jas ir Wilis Daia

Peel en Maas | 1954 | | pagina 2