Magazijn „De Zon" 4jei(dcoêlectie$ Kerkelijke Diensten. K.A.B. HOEKJE Cyclns-avood Luxor-Tbeater Gouden bruiloft Kiuderpostzegelaclie gaai beginnen! EBBERINK (Alma Speculaas De Mumsen Dekker HET NIEUWSTE OP MODEGEBIED Jongens blouses en broeken in Tweka en Delana kwaliteit Heren- en Jongens- Vesten en Pullovers, Trainingsbroeken NAJAARSSTOFFEN van 17 t.m. 23 October PAROCHIEKERK VEN RAY Parochie-slagzin: Ken Uw plicht en doe Uw plicht. Priester v.d. week: Kapl. v. Leipsig 19e Zondag na Pinksteren; 6 uur lm. vd. parochianen; 7 uur lm. t.e.v. St. Gerardus; 8 uur lm. Maria Houba-Hensen; 9 uur kindermis Piet Flinsenberg en echtg.; 10 uur Hoogmis overl. tam. de Bruijn- Relouw; 3 uur kinderlof: 5 uur verg. v. Christelijke moeders; 7 uur Rozenhoedje, Lof en gebed tot St. Jozef. Maandag: H. Lucas. G.30 zielemis voor alle overl. parochianen; 7.15 lm. Winand Greefkens; 8 uur jrd. Pascal Smeits (1H); 7 uur zielelof en Rozenhoedje. Dinsdag: H. Petrus v. Alcantera. 6.30 lm. Joh. Claessens, Johanna Fleurkens en Thea Bistervels; 7.15 lm. v. gen. v. zieke; 7.15 zijalt. lm. Mart. vd. Munckhof, Sybilla Soberjé en zoons; 8 uur best. dienst Jos. Vullinghs, best. door vrienden. Woensdag: H. Joannes Cantius. 6.30 lm. Antoon van Meijel en Wil- helmina Arts; 7.15 lm. Jos. Vullings, best. door bridgeclub; 8 uur gest jaard. Anna Maria Drosten, echtg, v. Frans Verkley (3H); 10 uur pl, Huwelijksmis v. bruidsp. Stroucken- Goumans. Donderdag: H. Mis v. Kerkwijding 6.30 lm. Cato Kengen-vd. Putten best. door toneelclub van buur tver.; 7.15 H. Sacramentshoogmis, leiding meisjes; 8 uur best. jrd. Maria Hen driks-Janssen en Maria Hendriks Vrijdag: H. Mis v. Kerkwijding 6.30 lm. W. Janssen en echtg.; 7.15 lm. overl. ouders Clephas-de Jong; 8 uur gest. jrd. Thomas Michels en Anna Gertr. Jan-sen (1H). Zaterdag: Octaafdag van Kerk wijding; 6.30 O.L. Vrouwhoogmis. 7.15 lm. wed. Keltjens en dochter Henrica; 8 uur gest. jaard. Gerard Custers. echtg., ouders, broers en zusters (1H); 9 uur pl. Huwelijks mis v. bruidsp. Relouw-Cornelissen; 9.30 pl. Huwelijksmis voor bruidsp. Achten-S winkels. VELTUM: Donderdag 7 uur lm. Johanna Vollebergh. ROZENKRANS: In October is iedere avond om 7 uur Rozenhoedje, Lof en gebed tot St. Jozef. KATECHISMUSAlle schoolkin deren leren deze week de 11e en 12e les. PATERSKERK VENRAY 19e Zondag na Pinksteren. 5.45 lm. voor overl. ouders Clephas-de Jong; 6.30 voor overl. fam. Arts- vd. Hoogen; 7.45 voor overl. ouders J. Cuppen-A. Hendriks en zoon Martin; 9 uur Hoogmis; Communi ceren begint achteraan; de eerste collecte is voor de R.K. Universiteit, de tweede vd. Paterskerk; 4.20 gez. Vespers, 5 uur Lof, waaronder de gebeden vd. Octobermaand. De ge hele week 's avonds 6.30 Lof. Maandag: H. Lucas, evangelist; 6.30 H. Mis v. overl. ouders Jeuken- Willems; 7 uur overl. fam. Luijpers- Philipsen; 7.30 voor Hendrikus Holtackers; 8.30 vd. wed. Houba. Dinsdag: H. Petrus v. Alcantara. 6 uur uitstelling v. 't Allerheiligste; 7 uur H. Mis voor overl. ouders Gerrits-Hermans; 7.30 hoogmis t.e.v. St. Antonius; 7.30 voor Antonius Derksen; 8 uur voor Dina de Wijze; 8.30 voor Martin vd. Poel en overl. familie. Woensdag: H. Joannes Cantius; 6.30 H. Mis v. overl. ouders Jeuken- Willems; 7 uur voor overl. fam. Luijpers-Philipsen; 7.30 v. Jeanne Vermeulen; 8 uur v. José Kremer- Vullinghs, eveneens 8 uur v. Franc, vd. Wollenberg; 8.30 uit dankb. Donderdag: Z.Z. Jacobus enMat- thaeus. 7 uur H. Mis voor Maria Ambrosius en ouders; 7 uur v.d. wed. Beurskens-Manders; 7.30 voor Petrus Rongen en echtgenote; 8.30 vd. Wed. Houba-Henssen. Vrijdag: feest van Kerkwijding; 6.30 H. Mis vd. wed. Beurskens- Manders; 7 uur tot bijz. int.; 7.30 tot zek. int. (R); 8 uur v. Gerard Pouwels; 8.30 uit dankbaarheid. Zaterdag: Z. Josephina Leroux; 6.30 H. Mis v.d. wed. Beurskens- Manders; 7 uur voor overl. ouders Gerrits-Hermans; 8 uur voor fam. Linssen-Cremers; 8.30 v. Hendrika Niessen; van 38 biechthoren. Mededeling 't Is een oude en mooie gewoonte dat wanneer er iemand onder ons bediend of overleden is, de buurt in de kerk of in huis samenkomt om voor hem of haar te bidden. Dit gebruik getuigt van geloof, maar ook van echte gemeenschaps zin. We moeten er allen voor zor gen, dat dit gebruik blijft voortbe staan, want 't gevoel voor buren hulp en burenplicht is een belangrijk element voor de opbouw van een hechte gemeenschap. Ook degenen, die van huis uit dit niet gekend hebben, moeten zich van deze plicht bewust worden, 't Zou voor de gemeenschap een verlies betekenen als men ook hier, zoals dat in grotere plaatsen veelal is, als vreemden naast elkaar kwam te wonen. Nu is er een bezwaar bij 't bidden voor onze zieken of overledenen en dat bezwaar is hierin gelegen dat 't nogal eens erg machinaal gebeurt. Men bidt de hele. rozenkrans van 15 tientjes en dat is voor de men sen van tegenwoordig 'n hele op gaaf. Van gebed wordt 'tsoms meer 'n boeteoefening, waarbij de waar dering voor 't gebed wel eens wat te lijden heeft. We hebben daarom een klein boekje samengesteld met enkele gebeden uit de liturgie der sterven den en overledenen. Bij deze gebeden zal men gemakkelijker zijn eerbied en aandacht kunnen bewaren. Wij stellen U daarom voor om voortaan slechts één rozenhoedje te bidden en daarbij deze korte ge beden. Wanneer men tijdig met broeder portier afspreekt, wanneer er ge beden zal worden, kunnen de boek jes klaar gelegd worden. Aanvanke lijk zal er wel een pater of broeder bereid gevonden worden deze ge beden voor te bidden. PAROCHIE OIRLO 19e Zondag na Pinksteren. 3e Zon dag der maand. Zondag onder 't Octaaf van H. Gerardus Majella; alg. H. Communie v.d. Maria-Con- gregatie; 6.30 H. Communie; 7 en 8.30 lm.; 10 uur Hoogmis; 2 uur Maria-Congregatie; 3 uur Rozen krans en Lof; eerste collecte v.d. kerk, tweede collecte vli. Bisdom. Maandag: 7.30 maandst. Willem Vogelensangs. Dinsdag: 7.30 jrd. Karei Hezen. Woensdag: 7.30 zieled. oud-past. Gerards, best. door kerkel. zangkoor. Donderdag: 7.30 maandst. Hub. vd. Berg. Vrijdag: 7.30 zieled. overl. fam, Heidens-Bos. Zaterdag: 7,30 zieled. Piet Smits en Maria Verstappen; 's avonds 7 uur Marialofbiechten v. 5—7 uur. A.s. Zondag, Missie-zondag, col lecte vd. Voortplanting des Geloofs. PAROCHIE OOSTRUM 19de Zondag na Pinksteren, 7 u. H. Communie, 7.30 en 10 u. de beide H. Missen, 3 u. Kruisweg en Lof. Maandag 7.30 best. gez. H. Mis voor Helena Verkoeijen. Dinsdag 7.30 best. gez. H. Mis voor Helena Hoex. Woensdag 7.30 best. zm. Johanna van Heijstet, 7.30 rozenkrans voor de vervolgden om hun geloof. Donderdag 7.30 gest. gez. jaarg. voor Th. Houba en echtgenote. Vrijdag 7.30 best. gez. H. Mis v. Willem Janssen en echtgenote. Zaterdag 7.30 best. zm. voor vr. Verblakt, 7.30 Marialof. PAROCHIE LEUNEN 19de Zondag na Pinksteren, 7 u, H. Mis vd. parochie, 8.30 t.i.v. de Boerinnenbond, 10 u. hoogmis voor Jan Beckers, 2.30 Moedermiddag in het patronaat. 4.30 lof. Collecte vd. doofstommen en andere liefdewer ken. Maandag 7 u. H. Mis, 7.30 gez. jg Lena Verkoeijen. Dinsdag 7 u. H. Mis Henrica Loo- nen-Weijs, 7.30 gez. jg. vd. vrouw van Willem Wismans, 10 uur pl. huwelijkshoogmis vh. bruidspaar Peeters-Goumans. Woensdag 7 u. H. Mis v. overl. Janssen-Michels, 7.30 gest. jg. vd. oorlogsslachtoffers 1940—1945 van Leunen, 9 u. sol. gez. jg. overl. fam. Peeters-Goumans. Donderdag; 7 uurH. Mis v. Wed. Beurskens-Manders; 7.30 gest. jrg. Mathijs Marcellis en echtgenote. Vrijdag: 7 u. H. Mis v. overl. fam. Claessens—Gussen; 7.30 gez. jrg. Martinus Peeters. Zaterdag: 7 uur H. Mis; 7.30 gez. jrg. Martin van Dijck; biechten van 5.30—7 u.; 7 u. lof t.e.v, O.L.Vr. a.s. Zondag Missiezondag, collecte v.d. Voortplanting des Geloofs. PAROCHIE YSSELSTEYN 19e Zondag na Pinksteren: 6.30 lm; 8.15 lm v. overl. fam. Eeren Heynen; 9.15 kindermis; 10.15 hoog mis v.d. parochie; 2.30 lof; 3 uur Congregatie v.d. meisjes. Maandag: 7.30 gez. jrg. voor Jan Lit j ens. Dinsdag: 7.30 gez. jrg. voor Piet Smits en Maria Verstappen. Woensdag: 7.30 lm v. Hendrikus Maessen. Donderdag: 7.30 lm v. Mart. Bus. Vrijdag: 7.30 weekdienst v. Anna J anssenS meets. Zaterdag: 7.30 lm uit dankb. v.d. VogelsJeurissen; 6.30 Marialof. RECTORAAT SMAKT 19de Zondag na Pinksteren, 6.30 lm. t.z.i7.30 voor Theo Coppis, 10 u. hoogmis voor onze weldoeners en hun intenties, 3 u. lof en rozen hoedje. Maandag 6.30 lm. v. bijz. gunst, 7.30 overl. ouders en familie. Dinsdag 6.30 lm. om uitkomst in moeilijke zaak, 7.30 voor Martinus Verstegen als lid St Jozefbr.schap. Woensdag 6.30 lm. t.e.v. St Jozef, t.z.i., 7.30 uit dankbaarheid voor verkr. gunst, 7.30 rozenkrans en lof t.e.v. O.L.Vrouw. Donderdag 6.30 lm. overl. fam. 7.30 t.e.v. O.L.Vrouw en St Jozef. Vrijdag 6.30 lm. voor gelukkige levensstaat, 7.30 voor zegen in gezin en zaken. Zaterdag 6.30 lm. t.e.v. Onb. Hart van Maria, 7.30 gest. H. Mis t.e.v. O.L.Vr. vd. berg Carmel, 57.30 biechten, 7.30 Marialof. RECTORAAT HEIDE 19de Zondag na Pinksteren, 7.30 lm. Huberta Janssen-Gellings, 10 u. hoogmis voor Rector G. Vranken, 3 uur lof. Maandag, H.Lucas, 7.30 verlaten zielen van het vagevuur. Dinsdag 7.30 gez. jg. Wilhelm Voesten. Woensdag 7.30 overl. fam. van DijckWismans. Donderdag 7.30 Corn. v. Meijel. Vrijdag 7.30 overl. fam. v. Kem penPoels. Zaterdag 7.30 t.e.v. O.L.Vr. van Altt. Bijstand. 6 u. biechten, 7.30 Marialof. RECTORAAT VEULEN 19e Zondag na Pinksteren: 7 uur H. Communie; 7.30 lm voor Leo Jacobs; 10 u. hoogmis tot int.; 2e collecte voor het doofstommeninsti- tuut; 2.30 lof; na 't lof H. Familie voor mannen en jongelui. Maandag: 7.30 lm tot genezing van een zieke. Dinsdag: 7.30 lm voor Gerard Janssen. Woensdag: 7.30lm v. Jac. Verbugt en overleden kinderen. Donderdag: 7.30 lm tot bijz. int. Vrijdag: 7.30 lm v^rrouwClephas. Zaterdag: 7.30 lm tot int.; 6—7 u. biechten; 8 u. lof t.e.v. Maria. Kerkpoetsen: Lena Jacobs en Annie Spreeuwenberg. Accolieten: Jeu van Rijswijk en Hendriks Harrie. Katechismus: klas 3 en 4 les 14 en 15; klas 5 les 40 en 41; klas 6 les 27 en 27; klas 2 les 6. De K.A.B. leeft mee met Uw wel en wee. Leeft U mee met Uw K.A.B. MEEDOEN Wij hebben ons vorig artikeltje ge-eindigd met de aansporing tot ALLEN in de K.A.B. om mee te doen .Meedoen", waarmee Enkele tips hebben wij U reeds gegeven. Wie begint er met een huisvlijtclub Wie geeft zijn mede werking aan onze toneelclub Wie wordt er actief lid van Credo Pugno Om maar enkele activitei ten te noemen. Er is in een grote organisatie met haar vele commis- sie's en comité's zóó ontzaglijk veel te doen. Wanneer er veel werk te doen is en dit vele werk wordt verdeeld over vele schouders dan moet er iets, zelfs veel, tot stand kunnen komen. Veel is er te doen, „niet alleen' op ontwikkelings- en ontspannings- gebied, en dit vele moet nu gedaan worden door een betrekkelijk klein aantal mensen uit onze K.A.B., terwijl deze toch ongeveer 800 leden telt. Het bestuur kan niet alles alleen doen, het heeft daarvoor hulptroepen nodig en deze hulp troepen moeten gerecruteerd wor den uit de leden. Ieder werk, hoe gering ook, heeft zijn waarde en niets wat U ook doet om de belangen van de KAB (dus van uw medearbeiders) te dienen is minderwaardig. Meen nooit, dat wanneer U een maal zitting hebt in een of ander comité, of wanneer U betrokken bent in een of andere actie, uw taak ten einde is, wanneer U er maar eenmaal „inzit". Dan juist wordt van U de daad verwacht, want op deze daad heeft men ge rekend, toen men U een of ander werk opdroeg. Ieder in de KAB is belangrijk en ieder lid kan zijn taak als georga niseerde reeds vervullen door de eenvoudigste plicht ten opzichte van deze organisatie te volbrengen, nl. door belang te stellen in alles, wat deze organisatie betreft. Het minste wat men kan doen is toch wel trouw ALLE bijeenkomsten te bezoeken, die de K.A.B. belegd. En dan niet alléén die bijeenkoms ten, die gewijd zijn aan uw materi ele belangen. Oók voor uw geeste lijk welzijn is de KAB mede ver antwoordelijk en heeft zij een taak. Maar de eerste taak, óók voor uw geestelijk welzijn, berust bij U zelf. Bezoekt daarom ook, wanneer gij in de gelegenheid zijt, onze maan delijkse recollectie-vergadering. Dit geldt vooral voor bestuur- deren en allen, die een leidende functie hebben. Zij immers moeten het voorbeeld geven. Laten wij hopen, dat dit niet tot dovemansoren gezegd is. Infor meert eens bij uw bestuur naartijd en plaats van deze recollectie's. Over deze geestelijke belangen in onze KAB is zoveel te vertellen, dat wij hopen in de gelegenheid te zijn, daar nog eens bij gelegenheid op terug te komen! De eerste cyclus-avond die het Luxor Theater voor veertien dagen bracht is een groot succes gewor den. Niet alleen was de zaal geheel uitverkocht en moesten verschil lende bezoekers worden teleurge steld, ook het gebodene stond op hoog pijl. Datzelfde kan men zeggen van de 2e avond, die nu a.s. Woensdag gehouden wordt. Dan wordt nl. een Italiaanse film vertoont, naar de beroemde opera van Verdi La Traviata. Het verhaal mag bekend geacht worden. Een eenvoudig meisje, dat naar Parijs komt, daar wordt opgenomen door een schat rijke Parijzenaar, opgroeit tot een schone jonge dame, trouwt daar en vindt op haar weg de schoonvader, die dit huwelijk van zijn zoon on gewenst acht. Zij laat zich door de schoonvader overreden en verlaat haarman,die aan dit vertrek zijn eigen conclusies knoopt. De vrouw wordt ziek en op haar sterfbed komt tenslotte de waar heid te voorschijn. Verdi heeft hier een van zijn bekendste opera's over geschreven en van deze opera heeft de Italiaan Gallone een film ge maakt, die en als speelfilm en als muziekfilm de toeschouwers enige uren lang een genoegelijke avond zal bezorgen. Om nu iedereen tevreden te kun nen stellen, wordt ook Donderdag avond tegen de gewone prijzen nog maals een reprise gegeven van deze film. daar heeft hij tot heden toe zijn kleermakersbedrijf uitgeoefend. Want ook nog vandaag aan de dag zit Vader Lichteveld op de snijerstafel en helpt zijn zoon, die het bedrijf heeft overgenomen. Moeder Lichteveld heeft al die jaren door stil haar huismoederlijke taak volbracht, haar gezin opgevoed en daarvan de vreugden en lasten met haar echtgenoot gedeeld. Zij is evenals de gouden bruide gom nog kras en laat zich geen werk uit handen nemen. Nu met hun gouden feest heeft men deze werkzame, eenvoudige mensen eens echt gefêteerd en ook Venrays Harmonie heeft namens de bevolking de gelukwensen aan geboden. Het zij hun beide vergund nog lang gelukkig bij elkaar te mogen blijven... Gezeten in een auto bekroond met een gouden kroon en omringd door bruidjes, werd Dinsdag het gouden echtpaar Lichteveld-Gilsing, naar de grote kerk gebracht, waar een plechtige H. Mis de inzet was van de feestelijke herdenking van deze gouden bruiloft. Omringd door hun kinderen en kleinkinderen hebben Vader en Moeder Lichteveld op die dag pret tig feest gevierd, waarbij de buurt zich niet onbetuigd had gelaten, getuige de versiering van woning en. het aanbieden van cadeaux. De beide oudjes zijn die dag eens flink in de bloemen gezet en menig herinnering aan voorbije jaren is nog eens opgehaald. De bruidegom werd in 1879 in Meerlo geboren, de bruid in 1880 te Rijnsberg. Beiden hebben elkaar leren kennen in Duitsland. Uit hun huwelijk zijn 3 zoons en 4 dochters geboren. Vader Lichteveld heeft altijd het eerzame beroep van kleermaker uitgeoefend. Zijn opleiding kreeg hij in Wanssum, maar omstreeks de eeuwwisseling vertrok hij naar Kleef, terwijl hij zich in 1904 als zelfstandig patroon vestigde in Issum. In 1914 bij het uitbreken van de wereldoorlog kwam hij naar Venray, waar hij zich vestigde in het pand aan de Merseloseweg. En Gezonde jeugd op de bres voor misdeelde jeugd Vrijdag 15 October is het weer zover. Dan bellen de kinderen weer bij U aan om U te vragen kinder postzegels te kopen ten bate van hun misdeelde leeft ijdgenoot jes, voor die kinderen, die om één of andere reden niet zo volop van het leven kunnen genieten als zij. Maak het ze niet te moeilijk, zouden we U willen vragen. Ze zijn misschien helemaal niet bedreven in de kunst van het verkopen, maar hun goede bedoelingen geven hun een streepje voor. Ze komen op voor de kinderen, wier nood zij zich misschien nauwe lijks bewust zijn, maar die zij on bewust schijnen aan te voelen. Zij weten wellicht niet, wat het zeggen wil altijd ziek, zwak, of lichamelijk gebrekkig te zijn, onder voogdij van de regering te staan, verwaarloosd te zijn geweest of geestelijk ten achter te zijn. Maar desondanks offeren zij tijd en genoegens op om behulpzaam te zijn bij het lenigen van die onbe grepen nood. Moeten wij ouderen, die wel op de hoogte kunnen zijn van de lasten, die tienduizenden kinderen reeds zo jong moeten dragen, dan niet veel meer in de bres springen? Vooral wanneer het ons gemak kelijk wordt gemaakt? De zegels worden U thuis bezorgd en de enige moeite, die U zich moet getroosten, is het te voorschijn halen van een portemonnaie. Het kopen van de kinderpost zegel is minder een plicht dan een voorrecht. Een voorrecht, waar helaas nog veel te weinig mensen gebruik van maken. Bijna iedereen kent het instituut van de kinder postzegel en weet wat cr met het geld wordt gedaan, maar slechts tien percent van „bijna iedereen" maakt van zijn wetenschap een goed gebruik, koopt zegels en plakt ze op zijn post. Dat is wel een beetje weinig en het is dan ook best te begrijpen, dat het Nederlands Comité voor Kir.d rpcs!zegels het voer ieder en geldende parool heeft uitgegeven: Plakt een maand kinderzegels! Zoals we reeds zeiden, het wordt U daarbij zeer gemakkelijk gemaakt. Gedurende vijf dagen (1520 Oc tober) zullen ruim 350.000 jongens en meisjes er op uit trekken om huis aan huis de bestellingen op te nemen. Men behoeft geen geld ge reed te leggen, want pas bij de af levering, die omstreeks half Nov. zal plaats vinden, mag U betalen. Op 15 November begint de offi ciële verkoop in de postkantoren. Tot 14 Januari van het volgend jaar blijven de zegels verkrijgbaar en tot 31 December 1955 blijven zij geldig. De serie 1954 bestaat uit vijf verschillende zegels. Speciale prentbriefkaarten zullen ook dit jaar weer worden verkocht. Zij zijn verdeeld in drie soorten: een mapje met vijf prachtige aqua rellen van planten en bloemen, één met vijf kinderkaar ten en één met vijf Kerst- en Nieuwjaarskaarten (prijs per mapje f 1). Voor de zesde maal sinds het einds het einde van de oorlog zal er door het gezonde kind voor het misdeelde kind worden gewerkt. Laten we trachten het bedrag, dat vorig jaar werd ingezameld 1 millioen gulden (de scholieren brach ten hiervan f 700.000 bijeen) te overtreffen. Stel de kinderen, die volgende week aan Uw deur zullen kloppen, niet teleur. Zij en hun mis deelde kameraadjes rekenen op U! Wilt U iets meer weten over een CORSET? Wel, kom dan eens praten, het verplicht U tot niets en U bent verzekerd van vakkundige voor lichting. Gedipl. CAMP-verkoopster: Marktstraat 5 Tel. 294 Voor nog steeds Passe-vites Passeerzeven voor de inmaak vindt U bij J. Coenen-Houtackers Onze zeer uitgebreide zijn gereed. vindt U in een rijk gesorteerd enorm assortiment Deux-Pieces in tricot en jersey Japonnen voor dames en kinderen Damesblouses Damesvesten Dames pullovers en jumpers Joppers voor dames en kinderen Kinder vesten en truitjes Kinderjurken Kindermantels PRACHTCOLLECTIE in de nieuwste tinten en dessins. JAC. FONCK - VENRAY

Peel en Maas | 1954 | | pagina 2