WOL 4jd IA$ Sterre der Zee nam afscheid. STE Beleg nu uw am Echt of show? H De winter net is n GRATIS VICTORI PENNYWA Kerkelijke Diensten. K.A.B. HOEKJE ADVERTENTIEN EBBERINK rolhoeski L. J. van Hare&i Koopt daari': Dameslt Ook onze moderne f, bescherming th Voor 'n chique japore zowel in effen, irn mooie ruiten, als> ZIE OM ifia Waardebc Via „Peel en Maas" zoeken we graag voor een ogenblik con tact met „De Sterre der Zee" en met allen die op reis zijn onder deze Ster. De bloemen zijn weer verwaaid en verwelkt, de vlaggen hier en daar aan flarden, de bruidjes zijn weer alledaagse schoolkin deren, misschien weer even poezelig als voorheen, en daarmee behoort de tournée van de Sterre der Zee weer tot het verleden. Hopenlijk heeft de Lieve Vrouw toch een ogenblikje glim lachend neergezien op de Parel van de Peel, en mogelijk heeft zij verlangd, dat Venray 'n parel werd aan Haar Hemelkroon... Daarom kunnen wij ons afscheidswoord niet beter samenvatten, dan in een onomwonden vraag: Was dit alles nu ECHT? Of was het maar SHOW? Levens-echt of 'n vluchtig, uiterlijk vertoon? Die vraag klinkt minstens onbarmhartig, misschien reeds als een fel verwijt. Zou het denkbaar zijn, dat al dat licht, van binnen ontstoken tijdens de plechtige Rozenkrans, tijdens de boetetocht, tijdens de uren van stil gebed, nu al is uitgegaan als een strovuurtje, als een armtierig nachtkaarsje? Mogen we deze moderne volksmissie puur herleiden tot een manifestatie, die van boven af gesuggereerd, niet eens van ons zelf is uitgegaan; tot een vertoning, waaraan veel gebed en tijd gespendeerd werd om enkel het getal devotiebiechten wat hoger op te voeren? Dus enkel Sensatie, gelijkend op een nieuwe film, die 'n paar dagen van zich doet spreken?? Maar dat zou schrikkelijk, dat zou meer dan ontzettend zijn. En nu waag ik het te zeggen, namens alle deelnemers aan deze MARIALE STERRIT: Zeker, Lieve Vrouwke, 't was maar een vluchtige ontmoeting. De dagen zijn weer grauw, de regen altijd eender. Dit is ons welbekend en toch wordt het immer vreemder. Maar nimmer dulden wij dit grievende verwijt, dat U bent heengegaan zoals U bent gekomen. U blijft bij ons. U heeft opnieuw een plaats veroverd in ons hart. Met de Rozenkrans in de hand, voor het Allerheiligste of in ons gezin, gaan wij getuigen: de dreiging van buitenaf kan niet anders worden geweerd dan door Uw „smekende Almacht"; als Sint Paulus zegt, dat de tijden slecht zijn, dan erkennen wij met Sint Augustinus, dat wij de tijden zijn; met óns zal de wereld van nu af weer goed zijn. Wij dragen iets van het geluk van die vrouw, die het kleed van Jezus mocht betasten: Een vrouw genaakte Uw kleed, o Heer, en stond en was genezen- Dat was hóór kans. Welnu, dit was ónze kans, we grijpen die aan, van dag tot dag. We vragen voor onszelf en voor allen, die uit de koers ge slagen zijn: „Moeder van God, bid voor ons zondaars". Er groeit in ons een innerlijke behoefte aan radicale omkeer naar God, een diep verlangen naar de geest van boete, voor de schuld van de wereld. O, Lief Vrouwke, Maagdenkroon, O, Lief Vrouwke, Wonderschoon, O, Lief Vrouwke, 'k ga voorbij, O, Lief Vrouwke, bid voor mij. Na bijna een maand in het Deke naat Venray te zijn geweest is dan Zondag het genadebeeld van de Sterre der Zee uitgeleide gedaan op haar nieuwe tocht, thans door het Gennepse Dekenaat. Reeds eerder schreven wij, dat deze tocht een zegetocht is geweest, die zeker in het afgelopen weekend nieuwe hoogtepunten heeft gekend en de Maria verering ook in ons Dekenaat nog eens heeft beklem toond. Dat waren op de eerste plaats de plechtigheden in de Paterskerk, waarheen het genadebeeld Vrijdag avond werd overgebracht. Ook nu weer was Vader Bisschop aanwezig en ook nu weer toonden honderden hun belangstelling. De plechtigheden in de Paters kerk kenden twee hoogtepunten nl. de plechtige Nachtmis en de plechtige Hoogmis, die Zaterdag morgen werd opgedragen en waarin de studenten van het Gymnasium aanwezig warer. Evenals trouwens alle kloosters, was ook het Paters- klooster versierd en had men op het ruime voorplein voor een keurig en kleurige versiering gezorgd. Misschien dat de verlichting van het kruisbeeld op de hoek blijvend kan gemaakt worden, want juist dit hoekje viel in de avonduren op. De verlichting van het nieuwe Maria-raam van binnen uit was een ander effect, dat voor een juiste stemming zorgde. Boetetocht Intussen werden in de Grote Kerk nog enkele oefeningen, ge houden, maar het wachten was op de grote boetetocht en tevens lichtprocessie welke 's avonds zou worden gehouden door het gehele dorp en waarin dan tevens het genadebeeld zou worden overge bracht naar de Grote Kerk. Rond half 8 begon een stoet mensen te trekken, zoals we bij ons weten in Venray nooit heb ben gekend. Een eindeloze proces sie trok door ons dorp, waar alleen de versiering verlicht was, maar verder alles in het duister gehuld was. Het licht van de duizenden kaarsen, welke de deelnemers met zich droegen en welke waren op gesteld in de vensters der huizen, gaven een fantastische aanblik. Men schat, dat ruim drie duizend mensen aan deze boete-tocht deel namen en de organisatie daarvan was zo goed, dat niet alleen alles een zeer ordelijk verloop had, maar tevens onnodig wachten werd voor komen. In de overvolle St. Petrus-Banden werd het genadebeeld weer op de troon geplaatst en sprak Mgr. Lemmens de gelovigen toe, waarbij hij nogmaals wees op de grote betekenis van Maria in ons leven. Een kort Lof door Vader Bis schop, was het einde van deze plechtigheid. Dan begonnen de nachtelijke aanbiddingen, die niet alleen door de gelovigen uit Venray-Kom wer den bezocht, maar ook door de afgevaardigden van alle parochies uit ons Dekenaat. De nachtmis, welke om half een werd opgedragen, werd evenals trouwens alle nachtmissen, druk bezocht. Dekenale toewijding. Ook Zondagmiddag gingen de plechtigheden door in de Dekenale kerk. Geen minuut was de kerk onbezocht. Steeds waren er mensen, die voor het door honderden kaarsen verlichtte beeld kwamen bidden. Maar intussen naderde het ogen blik, dat het genadebeeld afscheid zou nemen van hetVenrayse Deke naat. Een pontificaal Lof, opge dragen door Vader Bisschop, vorm de het besluit van de reeks plech tigheden, verbonden aan het bezoek van Maria, Sterre der Zee. De dekenale toewijding werd door honderden mensen in de kerk en buiten de kerk gevolgd. Intussen hadden zich op de Juli- anasingel rijen wagens opgesteld, die het genadebeeld u tgeleide deden naar Wellerlooi in het Deke naat Gennep. Toen dan ook de plechtigheden in de kerk ten einde waren en het genadebeeld in de kapelwagen was geplaatst, vormde er zich een grote stoet. Omringd door bruidjes, voor afgegaan door tientallen auto's en Venray's Harmonie, gevolgd door Vader Bisschop en andere autori teiten, ging het genadebeeld tussen de duizenden kijkers door. Maria's triomfale tocht door het Venrayse Dekenaat was teneinde. Bijna een maandlang is Zij gegaan van parochie naar parochie, van klooster naar klooster, tussen dui zenden kaarsen en bloemen, tussen duizenden biddende mensen. Deze vliegende missie heeft een ongekende belangstelling mogen vinden. Zo iets hebben we in tien tallen jaren niet meer gekend. Dat alleen al is een van de wonder baarlijkste feiten van deze rond tocht van het genadebeeld. En gezien die massale opkomst en die grote belangstelling mogen we verder verwachten, dat ook de geestelijke werking van dit bezoek haar vruchten zal mogen afwer pen Blijvend aandenken De Paters, die steeds met de Sterre der Zee meetrokken, waren vol lof over de tocht door het dekenaat Venray. Zij waren overtuigd dat er in Venray een blijvend aandenken moest komen aan het bezoek van de Sterreder Zee. Zij mochten im mers die genadevolle dagen niet vergeten. Het zal van de vrijgevigheid van de gelovigen afhangen of wij mis schien eenmaal in de ..kathedraal van de parel van de Peel" een mooi gebrandschilderd gedachtenisraam zullen te zien krijgen, of een ander soort aandenken. Wat er ook van komen zal, deze belangrijke gebeur tenis in de geschiedenis van Venray mogen wü in elk geval niet meer vergeten. En wij zullen die niet meer ver geten als wij maar die grote liefde bewaren tot O.L. Vrouw, Sterre der Zee, een ware liefde die ons er toe brengt de deugden van Maria, onze Moeder, na te volgen en te doen wat Maria van ons verlangt. „Doet wat Mijn Zoon Jezus u zegt": die wens blijft Maria steeds herhalen. En ook heeft Zij bij Haar verschij ningen telkens gevraagd om trouw de rozenkrans te bidden. Het trouw en eerbiedig bidden van de rozenkrans, met de over denking van de geheimen, zal ons van 10 t.m. 16 October PAROCHIEKERK VENRAY Parochie-slagzin: Ken Uw plicht en doe Uw plicht. Priester v. d. week: Kapl. Keijzers. 18e Zondag na Pinksteren: laatste Zondag t.e.v. St Gerardus; 6 u. lm zek. int.; 7 u. Michiel Swaghoven; 8 u. lm v.d. parochianen; 9 u. kin dermis Wilhelmus Swaghoven en Antoinette Creemers; 10 u. hoogmis voor Hendricus Derks; 2 u. Kleine Congregatie in kapel v. Jerusalem; 3 u. kinderlof; 7 uur Rozenhoedje, lof, gebed tot St Jozef en verering reliquie van St Gerardus. Maandag: feest van Moederschap van Maria; 6.30 zielemis overleden parochianen; 7.15 lm Willem Goos- sens; S u. gest. jaard. Eerw. Heren Peter J. en Jacob G.Holthuizen(lH) 7 u. zielelof en Rozenhoedje; 8 uur vergadering van H. Familie. Dinsdag: H. Mis van Zondag; 6.30 lm vrouw v. Gestel en zoon Johan; 7.15 best. jaard. Agnes Beckers en kinderen; 8 uur best. jaard. overl. fam. Kemps en Truus Thijssen; 9 u. pl. hoogmis uit dankbaarheid bij 50-jarig huwelijk Lichteveld Gilsing. Woensdag: H. Eduarel; 6.30 lm Ant. v. Meijel en Wilhelmine Arts; 7 15 lm Wim Michiels; 8 uur best. dienst Jos. Vullings, besteld door vrienden. Donderdag: H. Callistus; 6.30 lm overl. fam. Janssenv. Meijel; 715 H. Sacramentshoogmis, leiding jon gens; 8 uur test. jaard. overl. fam. RongenPingen; 9 u. pl. huwelijks mis voor bruidspaar de Bruyn Relouw. Vrijdag: H. Teresia; 6.30 lm Peter Jonckers en Anna Verkuilen; 7.15 (zijaltaar) lm overl. fam. Thielen van Aarssen; 7.15 lm Petronella KuijpersVissers; besteld door de buurt; 8 uur gest. jaard. Anna M. JenniskensSpreeuweberg(lH. Zaterdag: feest van Kerkwijding; H. Gerardus; 6.30 O.L.Vrouwehoog- mis; 7.15 lm Carolus Rutten en Hendrine Wismans; 8u. gest. jaard. Anna M. Kusters(lH.); 7 u. Maria- lof, rozenhoedje. Katechismus: alle schoolkinderen leren deze week de 9 en 10e les. Veltum: Donderdag 7 u. lm Hen- drina BerbersSchelin. Rozenkrans: In October is iedere avond om 7 u. rozenhoedje, lof en gebed tot St Jozef. PATERSKERK VENRAY 18e Zondag na Pinksteren. H.H. Missen 5.45, 6.30, 7.45 t.z.i. (R), 9 u. hoogmis. Communiceren begint vooraan. Ie coll. Kalh. filmcentrale 2de Paterskerk. Zondags onder en tussen de H. Missen geen biecht gelegenheid. 4.20 Vespers, 5 u. Lof met gebeden vd. Octobermaand. Maandag, octaaf feest St Francis - cus, 6.30 H. Mis overl. ouders Jeu ken-Wismans, 7 u. fam. Hermans- Gerrits en ouders, 7 u. Mart. vd. Munckhof en Sybilla Soberjé, doch ter en kinderen Pouwels, 7.30 fam. Janssen-Wijn hoven en dochter Leny, з.30 wed. Houba-Hensen. Vandaag en volgende dagen 6 u. lof met ge beden van de Octobermaand. Dinsdag, feest Moederschap van Maria, 6 u. uitstell. Allerh., 7 u. v. Gradus v. Meijel, zoon en dochter, 7.30 hoogmis t.e.v. St Antonius, 8u. uit dankbaarheid, 8 30 v. overledene. Woensdag H. Seraphinus, 6.30 v. overl. fam. Jeuken-Willems, 7 u. v. fam. Hermans-Gerrits en ouders, 8 u. Frans vd. Wollenberg. Donderdag, H. Callistus, 7.30 P. J. Rongen en echtg., 8.30 wed. Houba- Henssen. Vrijdag, H. Theresia. Zaterdag, H. Hedwig, 3-8 biechten. PAROCHIE OOSTRUM 18e Zondag na Pinksteren; 7 uur H. Communie 7.30 en 10 u. de beide H. Missen; 3 uur lof. Maadag: feest v. Maria's Moeder schap; 7.30 gest. gez. jaarg. voor Johanna Jenniskens. Dinsdag: 7.30 best. gez. H. Mis voor Edm. Vandevenne. Woensdag: 7.30 H. Mis tot int. v.d. Boerinnenbond. Donderdag: 7.30 gest. gez. jaarg. voor Will, van de Voort. 3e Vrijdag der maand, dus Missie- Vrijdag voor de jeugd; 7.30 best. zm voor Wed. Houba; onder de H. Mis gen. H. Communie van de kinderen voor de Missie. Zaterdag: 6.30 gest. gel. jaarg. voor Ant. Verheggen; 7.30 Marialof PAROCHIE OIRLO 18e Zondag na Pinksteren: 6.30 H. Communie; de H. Missen om 7 en 8.30 de parochiemis om 10 u.; 3 u. rozenkrans en lof, vergadering H. Familie afd. mannen en jonge lingen; le collecte voorde kerk; 2e coll. voor 't bisdom. Maandag: feestdag van Maria's Moederschap; 7.30 hoogmis voor de levende en overleden leden van de Boerinnenbond. Dinsdag: 7.30 zieled. voor oud pastoor Gerards besteld door de boerinnenbond. Woensdag: 7.30 gest. jrg. Mathias Baeten en Johanna Smits. er toe brengen, de voorbeelden van Jezus en Maria in ons dagelijkse leven na te volgen. Als alle gezinnen in Venray eens met meer eerbied de rozenkrans gingen bidden, of dit schone gebruik om de rozenkrans te bidden in hun gezin in ere ging herstellen, zoals ons in de dagen van de Sterre der Zee zo dikwijls voorgehouden werd, dan zou dit trouw en eerbiedig bid den van de rozenkrans ons geregeld doen terugdenken aan het bezoek van de Sterre der Zee aan Venray. Mochten toch alle gezinnen van Venray zo'n blijvend aandenken aan de Sterre der Zee oprichten, door het trouw en eerbiedig bidden van de rozenkrans! Dan zullen de men sen van Venray sterk blijven in hun geloof en in hun liefde tot Jezus en Maria. P.D. Donderdag: 7.30 maandstond Jo hanna Clephas. Vrijdag: 7.30 maandstond Johanna Maria Biesterfels. Zaterdag: 7.30 maandst. Paulina Tiessen; 7 u. Marialof; van 5—7 u. biechten. a.s. Zondag alg. H. Communie voor de Maria-congregatie en voor 't lof vergadering. PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 18e Zondag na Pinkste ren, onder de H.H. Missen de 2e collecte voor de Kath. Fi^m Actie; 10 u. Hoogmis vd parochie; na de Hoogmis Congregatie v.d. jongens; 3 u. Lof en Rozenhoedje; na het Lof H. Fam. v.d. Mannen. Maandag: Feest v.-h. Goddelijk Moederschap v.d. H. Maagd Maria, 7.30 gez. H. Mis tot int. v.d. fam. Creemers-Wismans. Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis v. overl. fam. Philipsen-Spreeuwenberg. Woensdag: gez. H. Mis v. Peter Kuypers en Maria Vallen. Donderdag: Gez. mnd. dienst v. Maria Peeters-Litjens. Vrijdag: 7.30 gez. H. Mis v. overl. fam. Tielen-Thielen. Zaterdag: Feest v. d. Kerkconse- cratie in ons Bisdom, 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw v. Alt. Bijst. tot int. v.h. die hiervoor offerden; 67 u. gelegenh. tot biechten; 7 u. Lof en Rozenhoedje, a.s. Zondag 2e collecte v.d. Doofstommen en ander e werken van Christelijke liefdadig heid in ons Bisdom. PAROCHIE LEUNEN Zondag: lSeZondag na Pinksteren 7 u. Mis vd parochie; 8.30 voor Jan Beckers; 10.15 u. hoogmis v. goede reis; 3 u. lof; 3,30 H. Fam. v.d. man nen. Heden collecte v.d. Kath. Film- Maandag: 7 u. H. Mis; 7.30 gest. sol. jgt. Antoon Geurts. Dinsdag 7 u. Gerard Reintjes, 7.30 Sol. gez. jgt. v. Jean Loenen; 9.30 huwelijks-hoogmis v.h. bruidspaar Hendriks-Hendriks. Woensdag: 7 u. Elisabeth- Voer- mans Litjens; 7.30 gez. jgt. v. Leo- nardina Voesten-Claessens. Donderdag 7 u. v. Louis Weijs; 7.30 gez. jgt. Piet v. Meijel. Vrijdag 7 u. v.d. over), fam. Jans- sen-Michels; 7.30 gest. jgt. Johan nes en Martinus Beurskens en overl. ouders. Zaterdag 7 u. H. Mis; 7.30 gest. jgt. Engelbert Janssen-Wismans en overl. kinderen; 5.307 u. biechten; 7 u. lof t.e.v. O.L. Vr. a.s. Zondag collecte v.d. doof stommen. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 18e Zondag na Pinkste ren. 6.30 lm.; 8.15 lm. uit dankbh. v.d. fam. Goumans; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis v.d. parochie; 2.30 lof; 3 u. H. Fam. v.d. mannen. Maandag: 7.30 mnd. dienst Hen- drikus Maessen. Dinsdag: 7.30 lm. v. Martinus en Johannes Geerets; 10 u. pl. huwe lijksmis v.h. bruidsp. Boormans- Janssen. Woensdag: 7.30 gest. gez. jgt. v. Pierre en Harry Janssen. Donderdag: 7.30 lm. vd. levende en overl. leden van de toerinnen- bond. Vrijdag: 7.30 Weekd. Anna Jans sen-S meets Zaterdag: 7.30 gez. zieled, v. Jan. v. Well en Maria Ingenjoleeck; 9.30 huwelijksmis v.h. bruidspaar Sijbers Eeren; 6 30 Marialof. RECTORAAT VEULEN 18e Zondag: 7 u. H. Communie; 7.30 lm v. Jan en Anna Baltussen; 10 u. hoogmis voor overl. familie Willemsvan Lin; 2e coll. voor de R.K. Universiteit; 2.30 lof, waarna H. Familie voor de vrouwen. Maandag: 7.30 lm tot dankzegging. Dinsdag: 7.30 voor Jac. Verbugt en overleden kinderen. Woensdag: 8 u. hoogmis v. overl. fam. HendriksHendriks. Donderdag: 7.30 lm voor Peter Smedts, echtgenote, kinderen en kleinkinderen. Vrijdag: 7.30 lm v. overl. ouders. Zaterdag: 7.30 lm voor vr. Clephas; biechten van 6—7 uur; 8 uur .lof t.e.v. Maria. Accolieten: Jan Reint jes en Piet van Meijel. Kerkpoetsen: Truus Verhoeven en Annie Hendriks. Katechismus: klas 2 les 7; klas 3 en 4 les 12 en 13; klas 5 les 38 en 39; klas 6 les 25 en 26. RECTORAAT HEIDE Heden Zaterdag 8.15 congregatie voor de jongens. 18e Zondag na Pinksteren 7.30 uit dankbaarheid, 10 u. hoogmis als gez. jaarg. voor Thomas Michels, 3 uur lof. Maandag 7.30 o.l.f. Claes-Derickx. Dinsdag 7.30 o.l.f. van Dijck-Wis mans. Woensdag 7.30 o.l. Muijsers-Spee. Donderdag 7.30 o.l.f. Mart. Jans sen en Gertruda Jeuken. Vrijdag 7.30 uit dankbaarheid ter ere van H. Moeder Anna. Zaterdag 7.30 H. Mis, 6 u. biech ten, 7.30 Marialof. RECTORAAT SMAKT 18e Zondag na Pinksteren; 6.30 lm. v. overl. moeder; 7.30 lm. voor Martinus Versteegen en echtgenote; 10 uur Hoogmis t.e.v. O.L. Vrouw; 3 uur Lof. Maandag: 6.30 lm. v. bijz. gunst; 7.30 lm. t.z.int., best. door boerin nenbond. Dinsdag: 6.30 lm. uit dank voor verkr. gunsten; 7.30 lm. int. Herman Hofmans. Woensdag: 6 30 lm. t.e.v. St. Jozef uit dankbaarheid; 7.30 lm. t.e.v. St. Jozef; 's avonds 7.30 Rozenkrans en Lof t.e.v. O.L. Vrouw. Donderdag: 6.30 lm. v. zegen in een gezin; 7.30 lm. om uitkomst in moeilijke zaak. Vrijdag: feest vd. H. Teresia van Avila; 6.30 lm. v. overl. ouders en familie; 7.30 lm. t.z.int. Zaterdag: 6.30 lm. t.e.v. O.L. Vr.; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O. L. Vrouw vd. berg Carmel; van 5—7.30 biecht gelegenheid; 7.30 Rozenkrans en Lof t.e.v. O.L. Vrouw. De K.A.B. leeft met Uw wel en wee, leeft U mee met Uw K.A.B. Ontspanning Deze week zouden wij onze aan dacht besteden aan de ontspannings mogelijkheden die er in de K.A.B. voor haar leden te vinden zijn. Alvorens dit na te gaan dient men zich toch ook wel eens af te vragen Wat is eigenlijk ontspan ning In Venray is onze K.A.B. jammer genoeg nog niet zo ver, dat zij kan beschikken over een eigen sport vereniging of muziekcorps. Wan neer wij zien naar vele andere plaatsen in ons land zijn hier nog zeker mogelijkheden voorhanden, ook het beoefenen van een of andere sport of het deelnemen aan muziek en zang is ontspanning kan tenminste ontspanning zijn. Velen onder ons denken, wanneer zij het woord „ontspanning" lezen of horen, direct aan amusement in de vorm van uitbundig plezier. Wij zouden de ontspanning van onze arbeiders, ouderen zowel als jongeren, liever zien, als het zich (na volbrachte dagtaak) geven aan een of andere liefhebberij, die, naast het plezier dat men hiervan persoonlijk heeft, ook nog aan anderen ten goede komt en ook aan anderen genot verschaft. Dezer dagen werd te Well de „Huisvlijttentoonstelling" geopend. Wat wordt er op dit gebied in Venray gepresteerd Zeker er zijn er velen, ook onze arbeiders, die de huisvlijt als hun hobby beschouwen en beoefenen. Nog steeds echter wordt deze huis vlijt individueel beoefend. Wie, onder onze arbeiders, pakt hier de koe bij de horens, en neemt het initiatief tot het oprichten van een huisvlijt-club. K.A.B.-jongeren wie is er onder U die dit als ZIJN deel ziet van de sociale en maatschap pelijke taak door God aan ieder van ons opgelegd. Liggen Uw ambitie's op ander terrein Welnu, denk dan maar eens aan onze eigen toneelvereniging. Ook daar kan men nog steeds krachten gebruiken. Vóór alles echter geldt ook hier: wanneer ge aan iets begint, laat het dan geen strovuur zijn, maar geef U dan ten volle aan het werk, zij het dan ook ont spanning, dat gij op U genomen hebt. Ongetwijfeld schuilen er óók onder onze jongere arbeiders nog krachten die onze toneelclub nog kan gebruiken. Het bestuur van de K.A.B. staat steeds klaar U in te lichten. Dan is er nog het jeugdwerk, dat schier onbegrensde mogelijk heden bied. Men behoeft deze mogelijkheden zeker niet te beper ken tot de arbeidersjeugd, dit zou zeker niet getuigen van gemeen schapszin onder onze arbeiders. Nog altijd is er gebrek aan vol doende jeugdleiders. Jongeren onder onze K.A.B.ers ook hier weer werk terrein voor U Tot nu toe hebben wij het nog steeds gehad over de mannen onder onze arbeiders, maar al deze moge lijkheden tot ontspanning hebben in gelijke mate betrekking op onze arbeidersvrouwen en meisjes, en in dit verband zou men kunnen vragen, waar blijft onze K.J.A.V. Hoeveel jonge arbeidersmeisjes doen mee aan de Gidsenbeweging In ieder geval te weinig. Dat onze arbeidersmeisjes ook in het jeugdwerk mee kunnen is be wezen door de deelname van enkele arbeidersmeisjes aan het zó popu laire „Kindervacantiewerk", daar vervullen onze meisjes op uitste kende wijze hun taak Arbeidersvrouwen en meisjes be gint eens op grotere schaal met het vervaardigen van kledingstuk ken en of speelgoed voor de finan- tieel minder draagkrachtigen. Is dit geen ontspanning Wel zeker, maar dan ontspanning met een sociale inslag. Ook op ontspannings- gebied ligt er dus nog een uitge strekt terrein braak. Het gaat er maar om het vele werk ook over vele schouders te verdelen, samen werking en overleg, een goede onderlinge verstandhouding tussen allen die het goed met onze K.A.B. menen is vóór alles nodig. Jongeren en ouderen onder onze K.A.B. DOE MEE Waarom corsetten 1. omdat de CAMP corsetten cp anatomisch wetenschappelijke grondslag vervaardigd worden, 2. omdat CAMP voor ieder figuur het juiste model maakt, 3. omdat 't CAMP corset zorgt dat de spieren hun goede wer king behouden en verslapte spie ren verstevigt, 4. omdat 't CAMP corset de juiste steun op de juiste plaats geeft. 5. omdat 't CAMP corset de draag ster een goede lichaamshouding geeft, 6. omdat 't CAMP corset't figuur corrigeert. In Venray gediplomeerd CAMP - ver koopster iL 294 Marktstraat 5 denkt U ook^n U spaart hiermede uw motor en i& Vraagt prijs, wij kunnen U concurrln Telefoon 221} Een keurige I HERENPY pantalon met clas er. derne sluiting. ra effen keperfl.mel, n trasterende kleur. Alléén op bo de KETTINgJi Het Kettingboekji U op vei v« d:60:Gd:Cd:6d:0d:6d:Cd;00:Gd:Gdi6i)i6d:6d:6m MS Geef deze waardebon aan winkelier. U krijgt dan ge gratis deze Victoria Pei wafel met echte choco bij aankoop van 250 gr. Vic biscuits voor 52 cent Beurre, Croquette en/of M f GELDIG t/m 30 OCTOBER IJ met onze sterke Cocosloper, Balatum, Viltpapier. Traploper, Ga Vloer- en Sla; n AUe zc fa. Th. 'Pouwels Hofstraat 10

Peel en Maas | 1954 | | pagina 2