Toewijding aan de Sterreder Zee Venray's Vroede Vaderen vergaderden SPORT De bekroning van de zegetocht. Vredepeel-gronden toegewezen. Gymnastiek-onderwijs te duur! Emigratie-CursDssen Venray. Zaterdag 2 October 1954 No. 40 VIJF EN ZEVENTIGSTE JAARGANG ONDERVINDT PEEL EN MAAS f CONFECTIE VAN ré EEN RIJK BEZIT DRUK EN UITGAVE FIRMA VAN DEN MUNCKHOF WEEKBLAD VOOR VENRAY FN OMSTRFKRN ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. p. mm. ABONNEMENTS- GROOTESTRAAT 28 TELEF. 512 GIRO 150652 üCrlvDLinLI V vJWIY V EilXUA I Ctll UIVIO 1 IVEilVCiil PRIJS PER KWARTAAL f 1.25 Bulten Venrar f 1.45 Volgens het program zal Zondag middag het gehele dekenaat Venray aan O.L. Vrouw, Sterre der Zee, worden toegewijd. Als allen en ieder voor zich aan die toewijding deelnemen, zal het een waardige bekroning zijn van de zegetocht van de Sterre der Zee door het dekenaat Venray. Maar dan mag men zich niet te gemakkelijk ervan afmaken. Het mag niet een goedkope plech tigheid zijn, die in ons leven verder niets te betekenen heeft. Dan zou den we het werk van deze Mariale dagen slecht bekronen, als het ware met een vergulde kroon van bordpapier. En dat is geen waar dige bekroning. Het zal daarom dienstig zijn eens na te gaan, wat wij nu Zondag moeten gaan doen. Wij hebben in deze dagen na tuurlijk in een oprechte biecht het voornemen gemaakt ons Christen dom beter te beleven, wij zullen morgen aan de H. Eucharistie viering deelnemen door een waar dige H. Communie, want dat is toch de hoofdbedoeling geweest van deze Mariale dagen: door Maria tot Christus! En dan pas kunnen wij ons ook gaan toewijden aan O.L. Vrouw, Sterre der Zee. Het is aan Maria, dat wij ons gaan toewijden, Maria, die wij onder verschillende titels aanroepen: O.L. Vrouw van Fatima, van Lourdes, van Oostrum zelfs, O.L. Vrouw, Hulp der Christenen enz., maar bij voorkeur roepen wij Haar aan on der de titel van Sterre der Zee, omdat Maria ons op deze woelige zee van het aardse leven steeds de goede richting en de enig veilige weg naar de haven des heils toont door haar lichtende voorbeeld van nederigheid en bereidvaardigheid om de heilige wil van God te aan vaarden en te volbrengen: Zie de dienstmaagd des Heren. Wat willen wij nu eigenlijk met deze toewijding aan O.L. Vrouw? In strikte zin bestaat de toewij ding hierin, dat wij plechtig ver klaren, dat wij volledig en voort durend aan een ander toebehoren als zijn eigendom. In deze zin kunnen wij alleen aan God, Die absoluut Heer en Meester is van alles en allen, volledig toe gewijd zijn. Toch kunnen wij ons ook aan Maria volledig toewijden. Niet alleen erkennen wij door de toewijding Maria als de Koningin van hemel en aarde, als onze Mees teres en Patrones en beloven wij Haar tot bijzonder voorbeeld te nemen en ons toe te leggen op Haar voortdurende verering. Neen, wij willen ons door de toewijding ook geheel en al aan Maria toevertrouwen en wegschen ken, om daardoor te erkennen, hoe wij geheel en al van Maria afhan kelijk zijn, omdat Zij de Moeder is van ons goddelijk genadeleven en de Middelares en Uitdeelster van alle genaden, die wij nodig hebben om in de hemel te komen. Maar de bedoeling van deze toe wijding aan Maria moet altijd zijn om ons geheel weg te schenken aan Jezus Christus, onzen Heer. Als God zelf, om Zich aan ons te schenken als Verlosser, van Maria heeft willen afhangen, dan moeten ook wij van Maria afhankelijk wil len zijn en ons aan God geven door Haar bemiddeling. Door ons geheel en voor goed aan Maria toe te vertrouwen en weg te schenken, zal het ons ge makkelijker vallen steeds aan God toe te behoren en volgens het Evan gelie en Zijn geboden te handelen. Want onthouden wij het goed: de H. Maagd is nooit een eindpunt, Zij is en zal altijd zijn de wegnaar het einddoel, de weg welke leidt tot Christus! Onze toewijding aan O.L. Vrouw moet iets bijzonders z\jn We hebben de laatste jaren al meerdere keren zo'n plechtige toe wijding aan O.L. Vrouw meege maakt, en er bestaat gevaar dat wij deze toewijding van het gehele dekenaat als niets bijzonders gaan opvatten. Daarom is het goed te luisteren naar wat de Paus nog pas 4 weken geleden heeft gezegd over de toewijding aan O.L. Vrouw, in een radio boodschap bij gelegenheid van een Maria-Congres: „Als bewijs van uw erkentelijk heid wilt gij u heden toewijden aan de glorierijke Koningin Maria. Maar bedenkt dan goed, welk een belangrijke daad gij daarmede ver richt en welke verplichtingen gij op u neemt. Door al uw persoon lijke, familiale en burgerlijke ver richtingen onder de bescherming van Maria te plaatsen, roept gij haar bescherming en haar hulp af over al uw bemoeiingen, maar be looft gij Haar ook, niets te zullen ondernemen, dat Haar zou kunnen mishagen en geheel uw leven naar Haar leiding en naar Haar verlan gens te richten. De liefde van een moeder kan aan haar kinderen zeer strenge eisen stellen, wanneer hun welzijn op het spel staat. Zij duldt niet, dat zij door hun gedrag de eer van het ge zin bezoedelen, maar ook wil zij hen grote daden zien verrichten, om zich met hen te kunnen ver heugen over hun successen en ver diensten. Van U, erfgenamen van een eeuwenlange traditie van trouw aan de dienst van Christus, verwacht Maria, dat gij in deze tijd de strijd voortzet, die goed en kwaad met elkander voeren. Vóór alles vraagt Maria van U, sterk te staan in het geloof". Besluit We moeten dus goed beseffen dat Maria geen ander verlangen heeft dan de mensen dichter bij Christus te brengen. Deze zegetocht van de Sterre der Zee door het dekenaat moet als resultaat hebben, dat wij ons allen aan O.L. Vrouw, Sterre der Zee, overgeven en toevertrou wen, opdat het ons door haar hulp gemakkelijker zal vallen steeds aan Christus toe te behoren. Deze Sterre tocht door Venray zal inderdaad een zegetocht geweest zijn, als wij uit liefde tot Maria steeds meer en dieper christelijk willen gaan leven en als wij uit liefde tot onze hemelse Moeder willen uitmunten in die deugden, die zij het liefst in haar kinderen ziet: nederigheid en eenvoud, wel willendheid jegens allen en hulp vaardigheid, een grote liefde voor de zuiverheid, maar vooral die be reidvaardigheid om steeds de H. Wil van God te aanvaarden en zo goed mogelijk te volbrengen. O.L. Vrouw, Sterre der Zee, bid voor ons. p.D. Voordat de loco-Burgemeester de heer PUBBEN aan de officiële agenda begon van de laatste Raads vergadering, richtte hij eerst het woord tot de heer Odenhoven, die hij geluk wenste met zijn 35-jarig lidmaatschap, dat hij een unicum noemde in den lande. Als wethou der had ook de heer Pubben ver schillende jaren in het College met de jubilaris mogen samenwerken en dan dacht hij vooral aan de moei lijke crisisjaren, toen de heer Odenhoven als wethouder een zeer zware en moeilijke taak had. Als een der eerste arbeidersafgevaar digden heeft hij in deze 35 jaren veel mee tot stand gebracht en spreker bracht hem daarvoor namens de gehele gemeenschap hartelijk dank. De heer ODENHOVEN was dank baar voor de felicitaties. Hij zelf meende slechts zijn plicht te heb ben gedaan. Een unicum in de ge schiedenis was zijn langdurig raads lidmaatschap niet. Hub. Janssen zg. was veertig jaren lid van de Raad. Wel meende hij het een unicum te noemen, dat hij nooit een vergade ring had gemist. Hij hoopte, dat hij nog enige tijd zou mogen blijven werken voor Venray en dankte voor de prettige samenwerking welke hij altijd had mogen onder vinden. Dan begon men aan de openbare vergadering met de behandeling van de ingekomen stukken. Voornamelijk waren dat goed keuringen van Ged. Staten van genomen raadsbesluiten. Maar er waren ook enkele verdagingen bij en de heer Fr. JANSSEN wilde weten, wat daar nu de oorzaak van was. Uit het antwoord van de VOOR ZITTER bleek, dat dit zuiver een formaliteit is. Een raadsbesluit moet binnen een maand door Ged. Staten zijn goedgekeurd of afge keurd, maar soms is het nodig, dat in verband met nadere inlichtingen sommige stukken blijven liggen, en dan verdaagt men dergelijke besluiten om niet met de wet in het gedrang te komen. Grondverkopen Aan de Kolkweg wil H. Poelsaan de gemeente grond verkopen voor huizenbouw, zodat daar het uitbrei dingsplan verwezenlijkt kan wor den. De Raad had daar natuurlijk geen bezwaar tegen en betaalt graag voor de eerste 30 meter f 1. en voor het overige 50 cent per m2. Ook W. Spreeuwenberg te Yssel- steyn werd zonder meer tevreden gesteld. Deze wilde 60 are grond van de gemeente kopen om een huis op te zetten en kan die krij gen voor 1 kwartje per m2. Evenzo het Kerkbestuur in Merse- lo, dat een Mariakapel wil bouwen en daarvoor 100 m2 grond nodig heeft op de Haag. Vanwege het schone doel werd met de symbolische koopsom van f 1.totaal, vrede genomen. Aan de Pastoor Ruttenstraat ligt nog altijd een driehoek grond in eigendom van de gemeente, waar nu Dijkman een woning op wil bouwen. Dit bouwterrein geeft echter ook toegang tot een ander terrein van 1488 m2, zodat er een weg open moet blijven. De driehoek zelf wil men verkopen voor f 1 per m2. Ook hiermede ging de Raad ac- coord, alleen merkte de heer F. JANSSEN op, dat het overgeble ven stuk een goed terrein zou zijn voor een kinderspeelplaats. Hij had echter al gehoord, dat de gemeente hiervan een opslagplaats wou ma ken, maar waarschuwde het College dat de Raad in deze ook wat te vertellen wou hebben, waarvan de Voorzitter acte nam. Gymnastiekonderwijs Reeds eerder is in de Raad het verzoek behandeld van het Casten- rayse schoolbestuur tot de bouw van een gymnastieklokaal daar ter plaatse. B. en W. stelden indertijd voor hierop afwijzend te beschikken maar op instignatie van de heer Steeghs, zou men eerst een gesprek hebben met de Inspectie, over de vraag of deze wens al of niet de normale eisen voor het L.O. zouden over treffen. De Inspectie blijkt nu op bezoek te zijn geweest en dit bezoek is bar tegen gevallen. Want wil men voldoen aan de normen, die gesteld worden bij de bouw van een nieuw gymnastieklokaal, dan gaat dit een post worden van ruim f 80.000 en het is logisch, dat voor de in totaal 6 uren gymnastiekonderwijs, die in Castenray worden gegeven, dit be drag wel wat al te veel van het goede is. B. en W. blijven hun oude standpunt handhaven en wilden af wijzend beschikken. Daar kon zelfs de heer STEEGHS vrede mee hebben, al moest hem van het hart, dat hij een en ander een dwaze vertoning vond. Het Rijk stelt als eis gymnastiekonderwijs bij het lager onderwijs. Maar wil men dan een gymnastieklokaal gaan bouwen, dan stellen zij andermaal dergelijke zware eisen, dat deze nooit zeker niet op deze kleine plaatsen verwezenlijkt kunnen worden. Dat is meten met twee maten en spreker is nieuwsgierig hoe het Rijk deze inconsquentie zal oplossen. De heer Fr. JANSSEN viel de heer Steeghs bij. Een kleine reken som gaf aan, dat alleen voor de kerkdorpen dan f 640.000 gereser veerd moest worden voor de bouw van gymnastieklokalen en vroeg zich als insider af, of de Rijkseisen nu niet bepaald bespottelijk waren. Zijn voorstel was, om den Haag, eens op de hoogte te stellen van de dwaze eisen, die worden gesteld. Ook de heer VERAART viel beide sprekers bij en steunde het voorstel Janssen. De heer VAN HAAREN merkte op, dat in dit geval Castenray nor male eisen stelt en den Haag ab normale. En dat moet inderdaad die heren maar eens aan hun ver stand gebracht worden. De heer VORST merkte op dat voor Castenray nog een andere mogelijkheid bestaat, nl. gymnas tiek onderwijs in het Patronaat, waarop de heer STEEGHS weer antwoordde dat men in Castenray geen Patonaat gebouwd had voor gymnastiekonderwijs en dat dit alles met de kwestie als boven bespro ken weinig te doen had. De heer Fr. JANSSEN haalde nog als voorbeeld aan dat de BLITTA fabriek f 60.000 gekost had van bouwen en hij dus wel zeer nieuws gierig was wat voor een gevaarte de Haagse heren dan wel eisten voor gymnastieklokaal. Men besloot tenslotte met het voorstel van B. en W. mee te gaan, omdat men moeilijk anders kon, maar tevens om den Haag op de ongenjmheid van zijn eigen eisen te wijzen. Verbetering wegen Het voorstel van B. en W. om credieten beschikbaar te stellen voor het opknappen van het eerste deel van de Stationsweg ging er met vlag en wimpel door. De heer van HAAREN was blij toe, dat zo vlug al begonnen werd. Hij hoopte echter dat in de zelfde begrotingswijziging ook wat geld gereserveerd zou worden voor het Henseniusplein, dat uit kuilen en gaten bestaat en alles behalve een mooi entree is in Venray. De heer Fr. JANSSEN had nog een ander plan, dat hierbij tevens kon worden opgenomen, nl. het stankvrij maken van de arbeidswo ningen aan de Maasheseweg. Hier zijn alle huizen verbonden met een zelfde riolering, zonder stankafslui ters, waardoor het 's zomers boven de resp. gootstenen niet te harden is. Hij had hierover reeds bij Ge meentewerken gesproken, en dit zou onderzocht worden, zodat con tact kon worden opgenomen met de woningbouwvereningen. Intussen zou dat onderzoek wel zijn gebeurd en kon deze maatregel tegelijker tijd genomen worden. De heer DE BRUIJN waarschuw de, dat men te ver ging. De Sta tionsweg was uitdrukkelijk uit het wegenplan gehouden, maar voor de overige wegen en pleinen was een plan vastgesteld en ging men daar van afwijken, dan is het hek van de dam. Dezelfde mening was ook de heer VAN DER STERREN toege daan. Want men moet niet menen, dat in de kom alleen slechte wegen liggen. Integendeel, het had b.v. in Oirlo weinig gescheeld of de Sterre der Zee was verdronken, waaruit wel blijkt, dat de entree van Oirlo helemaal niet deugt. Maar aange zien het wegenplan dit chapiter reeds behandeld heeft, is hq daar over maar niet gevallen, maar als men er in de kom van afwijkt, dan ook op de kerkdorpen. De VOORZITTER was er als de kippen bij, om te zeggen, dat hier van niet afgeweken zou worden. Alleen de S tationsweg zal verbeterd worden, zoals is afgesproken en misschien dat de ergste gaten op het Henseniusplein voorlopig wor den gedicht, maar voor het overige moet ook dit plein zijn beurt af wachten in het wegenplan. Het voorstel van de heer JANS SEN kon niet doorgaan omdat de zaak of liever de stank nog niet was onderzocht. Hier werd op spoed aangedrongen. Verkoop Peelgronden De Landbouwcommissie heeft weer 5 Venrayers gelukkig kunnen maken met een kavel Vredepeel- grond en hadden B. en W. voorge steld deze als volgt te verdelen: kavel 32 16.01 ha aan J. Janssen K 41 Leunen voor f 1300— p. ha; kavel 39 16.28 ha aan J. H. Pee- ters L 62a Heide voor f 1400 p. ha. kavel 37 16.30 ha aan P. J. van de Pas E 38 Oirlo voor f 1500 p. ha. kavel 38 16.35 ha aan H. v. Veghel, Merselo M 43 voor f 1500 p. ha. kavel 40 16.00 ha aan A. Peeters G 19 Castenray voor f 1400 p. ha. Kavel 31 groot 16 ha werd door de Landbouwcommissie toegewezen aan een slachtoffer van het vlieg veld, nl. W. van Bakel uit Bakel voor f 1200 p. ha., op verzoek \an de Vredepeel-commissie. Nadat de VOORZITTER teksten uitleg van dit voorstel had gegeven en daarbij had verklaard, dat 19 candidaten zich hadden opgegeven, waarvan er 5 uitgekozen werden na testing en na rijp beraad en dat onder deze vijf voor de kavels was geloot, werd het voorstel zon der meer aangenomen. De VOORZITTER wees er uit drukkelijk op, dat de overgave van deze Vredepeelgronden door outsi ders wel eens wat te simplistisch wordt voorgesteld, maar dat men niet moet vergeten, dat hier kapita len voor nodig zijn en dat f 20.000 nog maar een heel klein minimum is. Het presentiegeld wat aan andere commissies gegeven wordt, zal blijkens het volgende raadsbesluit ook aan de commissie van kleuter onderwijs en algemene planning worden uitgereikt. De heer ODENHOVEN merkte in dit verband op, dat men nu zou ophouden met het formeren van commissies, want anders, aldus de heer Odenhoven, is straks de hele bubs één commissie. Maar de VOORZITTER meende, dat de commissies behoorlijk werk leveren en een betere werkverdeling mogelijk maken. Vragen van Raadsleden Voordat de rondvraag begon vroeg de VOORZITTER of de heren de Bruyn en Veraart er genoegen mee namen, dat op hun reeds eerder gestelde vragen eerst in de volgende raadsvergadering een antwoord ge geven zou worden. Dan was de Burgemeester terug en bovendien had men in de afgelopen weken hiervoor nog geen tijd kunnen vinden. De heer DE BRUIJN kon moei lijk anders als ja zeggen, evenals de heer VERAART, maar de laatste maakte daarbij de volgende opmer king over de door Raadsleden ge stelde vragen in het algemeen. Aan de bewerking van schrifte lijke antwoorden dient naast nauw lettendheid ook prioriteit verleend te worden. Zijn indruk is, dat ook in mon deling antwoord gedane toezeggin gen niet de gepaste aandacht krij gen. Hij wees er op, dat een vraag van een Raadslid een belangrijke aangelegenheid is. Niet om zijn persoonlijke belangrijkheid, of die van de vraag, maar omdat hij in het democratische bestel als ver tegenwoordiger staat van de bevol king en als zodanig deel uitmaakt van het hoogste college in de bur gerlijke gemeenschap ter plaatse. NATO of.... De heer F. JANSSEN had tot verwondering gezien, dat buiten het vastgestelde uitbreidingsplan hier toch gebouwd werd, en wel met name op de Hagelweg. Aange zien hiertoe alleen het recht hebben landbouwers voor het stichten van een bedrijf, of het Ministerie van Oorlog, zou hij wel eens willen weten, welke verdedigingswerken hier werden aangelegd, of is dit militair geheim De VOORZITTER wist dat snel op te lossen, het was hier noch een landbouwer, noch bunkers of iets dergelijks, maar doodgewoon een opslagplaats voor de fa. v. Es. Meteen zat de heer JANSSEN er boven op met de vraag, hoe dit spel dan wel gespeeld werd. Anderen konden en mochten niet bouwen, daar gebeurt het wel. De Raad stelt middels het uitbreidingsplan bouw- grenzen vast en hier gaat men daar rustig buiten. Wat blijft er nu over van de regels en wat voor figuur slaat de Raad. De VOORZITTER antwoordde er op, dat dit geval bij hoge uitzon dering daar terecht gekomen was. Het betreffende bedrijf kon niet terug naar de oude woonplaats. Hier moest dus een oplossing gevonden worden. Deze oplossing heeft men gevonden door op de Hagelweg een stuk te kiezen, dat reeds vroeger een bestemming gekregen had voor woningbouw en waarmede dePlano- logische Dienst ook accoord was gegaan. Hier is dus alleen vooruit gelopen op het uitbreidingsplan West, wat een dezer dagen gereed komt. En het voornaamste is, deze firma is eindelijk geholpen. Dat laatste kon de heer JANSSEN beamen en daar had hij op zich ook geen bezwaren tegen. Maar wat de een mag, mag ook de ander en waar blijft dan het einde. Terwijl bovendien in een dergelijk geval toch zeker de Raad hiermede in kennis gesteld had mogen worden. De VOORZITTER was het daar mee eens en voor een volgende keer die waarschijnlijk nooit zal komen zal de Raad hiervan tijdig mededeling worden gedaan. Meerselse Peel De heer WIS MANS sprak er zijn verwondering over uit, dat het ad vies van de Landbouwcommissie inzake de kavels in de Meerselse- peel niet was opgevolgd. Daar was op zich niets op tegen, maar nu blijven de kavels maar liggen en worden niet verkocht. En de reden daarvan zou hij graag willen horen. Dat kan aldus de VOORZITTER, die er op wees, dat dit gebeurde op verzoek van de Cultuur Tech nische Dienst, die deze kavels nodig schijnt te hebben voor ruilverkave ling in verband met het vliegveld. Hierdoor zou dan de mogelijkheid ontstaan, dat op goedkopere wijze boerderijen en wegen zouden wor den gebouwd en aangelegd. De heer WISMANS kon zich niet voorstellen, dat een dergelijke gro te ruilverkaveling noodzakelijk zou zijn, want het zijn nog altijd zeven kavels. Voor eventuele ruilverka veling in de gemeente zelf, was er nog altijd de Heijdse Peel. Mis schien dat eens onderzocht zou kunnen worden, of dat niet wat minder kan, hoewel hij van de an dere kant ook van de voordelen, in verband met goedkopere wegen aanleg etc. graag zou profiteren. Dat wordt hem dan ook toege zegd door de Voorzitter. WEG-SCHAAF. De heer STEEGHS had graag gezien, dat de wegschaaf in Cas tenray zou zijn gekomen, omdat er enkele wegen aardig dichtgroeien. De VOORZITTER kon zich dat best voorstellen, maar wees er van de andere kant op, dat de weg schaaf doet wat ze kan en zoveel mogelijk mensen probeert te helpen, maar het is dikwijls vechten tegen de bierkaai. Er is personeelgebrek en slecht weer en dan zijn er 100 kilometers wegen te schaven. Ge duld is het parool, men doet wat men kan, maar ook een gemeente kan geen ijzer met handen breken. De heer ODENHOVEN had met verbazing gezien, hoe men in offi ciële kringen leukweg stond te beweren, dat heel Limburg prac- tisch licht is voorzien. Dan hadden ze Venray zeker overgeslagen, want daar zijn nog verschillende hoeken, waar men het nog met petroleum moet doen. Zo zou hij eens willen weten, wat men van plan is te doen met de Zwarte Klef. Uit het antwoord van de VOOR ZITTER bleek, dat de PLEM een kostenbegroting op zou stellen en dat men via een aftrek van f 250 zelf wel zou kunnen uittellen, wat een aansluiting kost en daar is het wachten op. Niets anders meer aan de orde zijnde, sloot dan de Voorzitter deze vergadering. In de maand October zullen de emigratie-curssen te Venray weder aanvangen. Deze cursussen gaan onder de naam van Katholieke Lim burgse Emigratie-Stichting uit van de gezamelijke Standsorganisatie's en worden door het Episcopaat ten zeerste aanbevolen. Naast Engels wprdt les gegeven in godsdienst en sociale leer, me dische voorlichting en kennis van land en volk, tesamen 120 uren. Diegenen, die een dergelijke cur sus nog niet volgden en emigratie plannen voor de toekomst hebben, kunnen zich hiervoor mondeling of schriftelijk aanmelden bij P. J. Gerrits, Stationsweg 49, Venray. S.V.V.-nieuws In een zeer goed gespeelde wed strijd heeft Venray met 32 ver loren van het sterke Kimbria. En Kimbria moest alles geven om Ven ray van het lijf te houden. De eerste minuten kreeg de cen tervoor van Venray een pracht kans. Een loei van een schot en met in spanning van alle krachten kon de uitstekende keeper de bal nog juist corner tippen. Venray bleef sterker en na ongeveer een kwartier spelen, wist de center voor een uitstekende voorzet van de rechtsbuiten te be nutten, door onhoudbaar in doel te schieten. Het spel raakte meer verdeeld, doch de achterhoede van Venray, was voorlopig goed afgegrendeld. Toch kwam de tegengoal nog on verwachts. De linksbuiten van Kimbria stond geheel vrij, een voor zet kwam, rechtsback, spil en keeper wilden hem gelijktijdig de weg ver sperren, doch zijn uitzonderlijke lengte kwam hem goed van pas, om zuiver met een klein kopstootje de bal in het verlaten doel te koppen. Met gelijke stand 11 kwam de rust. Deze uitslag was niet gek, of schoon Venray toch iets sterker was geweest en één doelpunt meer geen overdaad was geweest. De tweede helft begon met enige Kimbria aanvallen, die niet zonder gevaar waren. Vrij spoedig kreeg de rechtsbin nen van Kimbria een kans en het was raak. 21 voor Kimbria. Tot overmaat van ramp werd onze spil nog vrij ernstig gewond zodat hij vervangen moest worden. Toen zag het er donker uit, want het zou een hele verzwak king zijn in de achterhoede. Wel kwam er spoedig een derde doelpunt voor Kimbria, maar van toen af was het echter weer safe. Met nog een kwartier te spelen, kwam Venray weer in de aanval. De linksbinnen bracht de bal ver op, speelde hem daarna juist voor de voeten van de center-voor en 't was 3—2. Ofschoon in deze stand geen ver andering meer kwam, was Venray heel dicht bij een gelijk spel ge weest, wat zeker verdiend was. Zondag vrij. Het tweede verloor met 5—3 van de kampioenen van vorig jaar, Ble- rick 2. De voorhoede was buiten gewoon goed op schot en met wat geluk hadden meerdere doelpunten gemaakt kunnen worden. De ach terhoede was zwakjes en kan veel sterker spelen. Zorgt er voor, dat bij 'n algemeen opdringen de backs intijds terugkomen. Dan kan en zal Zondag gewonnen worden tegen WV 3 uit. Alleen 'n dringende wens voor 't tweede elftal: Kom trainen! Het derde won haar eerste uit wedstrijd met 42 van Wanssum 3. Bravo jongens, maar Zondag wordt dat toch even anders, dan komt 't sterke Oostrum op bezoek. Deze wedstrijd zou om 2 uur gespeeld worden. Oostrum is begonnen met twee overwinningen en is daardoor aan de kop van de competitieladder ge komen. Deze zal zij zeker willen behouden en daarvoor vechten, in de goede zin van het woord. Wat denkt Venray 3 daarover. Hun best zullen zij zeker doen, maar of een kleine nederlaag onafwendbaar is? Aan U het antwoord, jongens! Het vierde behoefde niet te spelen en gaat Zondag naar Geijsteren. De rivalen van het vorig seizoen, die Venray 4 met 1 punt voorbij stevende om het kampioenschap te behalen. Het vorig jaar leden wij een 21 nederlaag in Geijsteren. Zou dat dit seizoen weer zo zijn, of nemen de jongens van het vierde revanche. Zondagavond zullen wij het weten. Hoe is het met het vijfde elftal? Komt er al schot in. Tot binnenkort en dan hierover meer. NYLONS in alle soorten en prijzen vindt U bij PIJLS de Nylonspecialist

Peel en Maas | 1954 | | pagina 1