fa. P. G. MOOREN ZN. K.A.B. HOEKJE ^V.M.T.O.-cursus te Venray 48 38 44 59 20 67 35 Meisjes,; Grootste pluimvcetentoonstel ling ooit in ons landgehonden HYPOTHEKEN Assurantiekantoor voor al nw verzekeringen al nw drnkwerk en al nw artikelen voor kantoor HYPOTHEKEN beschikbaar tegen lage rente Assurantiekantoor VAN OPBERGEN, VENRAY Müntetebelp RONDO-WASMACHINES |7n~ de laagste prijs Onder deze titel zal een K.A.B.er op geregelde tijden enige practische punten behandelen, die niet alleen voor leden van de K.A.B. maar ook voor anderen van belang zijn. HERFST EN WINTER en vrije tijds besteding Nog enkele dagen en de herfst doet weer zijn intrede, spoedig ge volgd door de winter en daarmede zal de periode van lange avonden weer zijn aangebroken. Voor iedereen kunnen deze avon den een bron van genot zijn, wan neer men de vrije tijd, waarover men beschikt, nuttig weet te beste den en goed weet te verdelen. Het bezit van een radiotoestel of een aansluiting op de radio-centrale is in de tegenwoordige tijd geluk kig geen luxe meer, en met deze en andere hulpmiddelen kan en moet het voor ieder denkend mens een plezier zijn, enkele avonden per week te wijden aan de verhoging van de gezelligheid in zijn huiska mer en te genieten van de grote rijkdom, hem door God geschonken in de vorm van een goed harmoni ërend gezin. Vele vaders en moeders klagen wel eens over de uithuizigheid van hun grote kinderen, maar met kla gen is dit euvel niet te verhelpen. Een der oorzaken van deze uithui zigheid is o.i. juist de te geringe gezelligheid van de ouderlijke woon kamer. Door uw huis, met de voor u ter beschikking zijnde middelen, zo ge zellig mogelijk in te richten en voor al door belangstelling te tonen in de dingen die uw grotere kinderen bezighouden zal men, ook de grotere kinderen meer aan de huiskamer binden en zodoende in steeds grotere mate het vertrouwen van uw kin deren winnen. Door onderlinge gesprekken zal men eikaars inzichten leren kennen en waarderen en zo zal vader en moeder van de kinderen en de kin deren van vader en moeder kunnen leren. Dit wil weer niet zeggen dat wij onze kinderen ten koste van alles, iedere avond thuis trachten te hou den. Jonge mensen moeten hun ont spanning, hun amusement en hun omgang met andere jongeren hebben. Wel zullen wij onze kinderen moeten leren in te zien dat het ge zinsleven zijn grote bekoring heeft en innerlijke voldoening en geluk kan brengen. Door deze gesprekken in de huis kamer zal vader zijn grotere jongens kunnen bijbrengen dat het leven niet enkel bestaat uit dancing en bioscoop, maar dat naast de nor male ontspanning en amusement, een leven, van toewijding aan werk kring en van begrip voor de moei lijkheden van onderen, mogelijk en noodzakelijk is. In deze lange avon den zal moeder haar grotere doch ters zoveel kunnen leren wat in het latere leven voor deze meisjes van grote waarde zal blijken. In zijn omgang en verhouding tot moeder zal vader zijn zoons respect kunnen bij brengen voor de vrouw die eens de moeder van zijn kinde ren zal zijn. Vanzelfsprekend zal het niet altijd mogelijk zijn en zal er ook niet al tijd gelegenheid toe zijn dergelijke gesprekken met onze kinderen te voeren en zal men naar andere middelen moeten omzien de juiste sfeer in de huiskamer te behouden. Middelen, die ruimschoots aanwezig zijn en dan denken wij wel in de eerste plaats aan „het goede boek". Maar hierover een volgende keer. Vrouwen-bedevaart naar Lourdes De Katholieke arbeidersvrouwen van Nederland zullen binnenkort, in verband met het Maria jaar in groten getale ter bedevaart gaan naar Lourdes. Rond 1200 leden van de K.A.V. uit alle streken des lands zullen aan deze tocht, welke geleid wordt door de Centrale Reiskas te Utrecht deelnemen. Het Bisdom Den Bosch leverde ca 700 deelneemsters, Breda 300, Limburg 150, Haarlem 150 en Ut recht 45. Met drie extra treinen, waarvan er één bestemd voor ziekentrans- Binnenkort zal er in Venray een cursus worden opgericht, die gaat opleiden voor het V.M.T.O.-diploma. Reeds geruime tijd bestond bij vele afgestudeerden van de Am bachtsschool de wens, zich theore tisch verder te bekwamen, om zodoende in de toekomst voor een hogere functie in aanmerking te komen. De meest aangewezen weg daar toe is het diploma V.M.T.O. Het opent de poort voor betere betrek kingen en het is vrijwel onmisbaar voor de ambachtsscholier die het „ver" wil brengen. Hier volgen enige mogelijkheden, die na het behalen van V.M.T.O. voor hen openstaan Aannemer (4j.); Architect (8j.); Au to technicus 4 j.); Opzichter (4j.) Bedrijfsleider (4j.); Electrotechni- cus (4j.); Horlogemaker (3j.) port, zullen de bedevaartgangers Leraar N.Ó. (6j.); Machineconstruc- op Donderdag 16 September uit teur (4j.)Onderofficier (2j Eindhoven en Maastricht vertrekken Niet minder dan 360 zieken, van wie ongeveer honderd KAV-leden, reizen in een aparte trein mee naar Maria's genadeoord. Meer inlandse tarwe In het brood Binnenkort gaan de bakkers bloem van nieuwe samenstelling verwer ken bij de vervaardiging van brood. De nieuwe samenstelling bestaat uit 65 percent buitenlands en 35 percent inlands tarwegraan. In het afgelopen jaar werd 15 percent binnenlands tarwegraan in het brood verwerkt. Verwacht wordt dat het brood van de nieuwe melange aan smakelijkheid zal winnen maar iets minder van om vang wordt. De bloemfabrikant zowel als de bakker moet zich aanpassen aan de gewijzigde eigenschappen van de melange. Inlandse bloem heeft een mindere bakaard. Indien de nieuwe bloem op de oude wijze wordt verwerkt heeft dit ongetwijfeld tot gevolg, dat het volume van het brood bij dezelfde hoeveelheid grondstof minder wordt. Proefbaksels hebben al een volume- verschil van tien percent opgeleverd. Het nieuwe baksel is prima wit. Daarom neemt men aan, dat bij een juiste aangepaste werkwijze en vermaling het publiek weinig van de nieuwe samenstelling zal mer ken. De verhoging van het percentage inlandse tarwe houdt verband met de grotere uitzaai door de boeren in het afgelopen jaar. Woonwagenbewoners als inbrekers. Twee woonwagenbewoners uit de gemeente Helden, gearresteerd door de politie te Venlo, hebben bekend de afgelopen maanden inbraken te hebben gepleegd in Tegelen, Venlo, Gemert, Asten, Deurne, Geldrop en Helmond. Een van hen, 29 jaar oud, was enkele weken geleden gearresteerd naar aanleiding van een inbraak in Tegelen. De ander, 35 jaar oud, is zo juist aangehouden. De gestolen goederen zijn gedeeltelijk achter haald. l°S«SSSS BACOHl 1QO gCam smaakt als ham 250 petit beurre, in handig pak PINDA'S. extra groot! KOENES. Udeelterlang,an! in cellophaan «oK,e. <J d. Brink, 250 gram 250 gram literblik SPINAZIE, kijk eens hoe goedkoop Radiotechnicus (3j.)Vliegtuig mecanicien (4j.) enz. enz. Deze V.M.T.O.-opleiding duurt 1 Va jaar. Er wordt 2 avonden per week les gegeven. Het lesgeld zal afhankelijk zijn van het aantal deelnemers. Het overige zal nog worden geregeld op een nader te bepalen avond, waarop allen, die zich tijdig opgeven, zullen worden uitgenodigd. Deze opgave dient te geschieden vóór 1 October, mondeling of schrif telijk op de Ambachtsschool of, indien deze gesloten is, op. Oost singel 10 te Venray. Afgestudeerden van de Ambachts school, grijpt Uw kans Profiteert nu van de mogelijkheid, die wordt geboden en laat deze belangrijke cursus reden van bestaan krijgen in Venray en omstreken. Aan jullie de eer bij moeilijk heden, ofwel voor raad en inlichtingen is de R.K. Vereniging tot Bescherming van Meisjes: Mevr. W. v.d. Munckhof-S angers Grote Straat 28, Tel. 581; Mevr. M. v.d. Hombergh-Bot, Oostsingel 6, Tel. 393; Mevr. A. Pijls-Drenth, Grote Straat 14; Mej. T. Coenen, Patersstraat 30, Tel. 588; Mej. T. Paping, Paters straat 30; Mej. M. Pijls, Grote str. 14a, Tel. 673; Mevr. Baronesse de Weichs de Wenne, Geijsteren, Tel, 250; Mevr. vd. Haar, Blitterswijck, D 67, Tel. 263. Donderdag 4, Vrijdag 5 en Zater dag 6 November wordt in de Bern- hardhal van de Kon. Ned. Jaarbeurs aan de Droeselaan te Utrecht de grootste pluimveetentoonstelling ge houden, die in ons land te zien is geweest. Meer dan 4000 dieren; kippen, hanen, konijnen en sier- duiven zullen elkaar in schoonheid en bevalligheid de loef afsteken, in de hoop een der mooie prijzen o.a. beschikbaar gesteld door H.M. de Koningin, Z.K.H. Prins Bemhard, de commissaris der Koningin in de provincie Utrecht en de gemeente Utrecht in de wacht te slepen. Het is thans de 46ste tentoonstel ling, naar wat belangrijker is, de vereniging viert daarmee haar 60- jarig bestaan. Klein begonnen en opgericht door uitsluitend sport- fokkers, is de vereniging tot een belangrijke organisatie uitgegroeid, waarmee de pluimveehouders officio gaarne samenwerken. De tentoonstelling zal ditmaal twee keer zo groot zijn als vorig jaar en attractief belooft de inzen ding watervogels te worden, waar voor een prachtige waterpartij wordt gemaakt. Zo zullen dus op een op pervlakte van 15.000 vierkante meter sport- en bedrijfspluimveehouders hun beste dieren tentoonstellen, ter wijl daarnaast belangrijke ruimten ingenomen worden door slacht- pluimvee zowel levend als ge slacht en allerlei artikelen van industrieën, die bij de pluimvee houderij geïnteresseerd zijn. Ook Duitsland neemt met vele inzen dingen deel. Waar deze tentoonstelling voor de Nederlandse pluimveehouderij re presentatief genoemd mag worden, heeft het zin eens na te gaan, hoe in economisch opzicht de stand van zaken is. De voornaamste produc ten uit de bedrijfspluimveehouderij zijn eieren en slachtpluimvee. Voor een zeer groot gedeelte worden deze producten uitgevoerd. De uitvoer in het jaar 1953 over trof die van alle voorgaande jaren en beliep een bedrag van ruim 312 millioen gulden, vooral aan eieren en slachtgevogelte. Het grootste deel der eieren die in Nederland geproduceerd worden gaat naar het buitenland. In eigen land is de afzet ongeveer 1400 mil lioen eieren per jaar. Men acht het gebruik van eieren per hoofd in Nederland, dat, naar uit een enquête gebleken is, 136 per jaar bedraagtvergeleken met andere West-Europese landen, om van Amerika niet te spreken, bijzonder laag. Gunstige voorwaarden. Inlichtingen vrijblijvend. Ass.kantoor F. BERGMANS ZOON Leunseweg 25b Venray Tel. 677 Weer Passiespelen in Tegelen Van medio Mei tot eind Augustus 1955 zullen in Tegelen wederom Passiespelen worden gehouden. In 1931 werd in het Limburgse Maasdorp een begin gemaakt met de traditie, openlucht opvoeringen te geven van een lijdensdrama en sinds 1935 worden deze vertolkin gen om de vijf jaar met toenemend succes gehouden. In 1950 waren er vele duizenden bezoekers uit alle delen van de we reld en volgend jaar wordt nog aanzienlijk groter belangstelling verwacht. Bij de tweede na-oorlogse vertol king van het spel van de priester dichter Jac Schreurs met muziek van Hubert Cuypers zullen, Petrus, Judas, Annas en Caïphas gespeeld worden door dezelfde acteurs als in 1950. Door de Johannes-figuur van 1950 wordt nu de Christus-rol vertolkt, door de Christus-figuur van 1950 de Nicodemus-rol en door de Pilatus figuur van 1950 de centurio-rol De traditie getrouw treden de spelers anoniem op. Buitenlands bezoek nog steeds stijgende Hoewel er op dit ogenblik nog geen statische gegevens beschikbaar zijn, kan reeds nu met vrij grote waarschijnlijkheid worden gezegd, dat het aantal overnachtingen van buitenlandse toeristen in Neder landse hotels en Pensions dit jaar tot dusverre dat van het record-jaar 1953 heeft overschreden. In de ALGEMENE PSYCHIATRISCHE INRICHTING HET SINT JORIS GASTHUIS te DELFT kunnen worden.geplaatst: Leerling-Verpleegsters Leeftijd 18 jaar en ouder. Lager onderwijs (mits alle klassen door lopen) is voldoende. Nieuwe salarisregeling. Salaris ongeacht de leeftijd: Eerste-jaars f. 64.— p. mnd boven het Tweede-jaars f. 74.— genot van kost-, Derde-jaars f. 85.— inwoning, enz. Aanschaffing eerste dienstkleding vrij. Vergoeding f. 2.50 per dag bij vacantie en vrije dagen, tevens periodiekereis kosten vergoeding. Vacantie 18 werkdagen per jaar. Schriftelijke aanmeldingen bij de Geneesheer-Directeur KONINGSPLEIN 27 DELFT ADVERTENTIEN Goedkope financiering v. auto's motoren, tractoren, enz. Hypotheken met lage rente. Kantoor Oostsingel 12 Tel. 462 VENRAY l/éé£ (kteïi! GROTE MARKT 11a TELEFOON 696 dc Rondo „Reinette" Inderdaad, voor U als huis vrouw is de Rondo-wasmachine „Reinette" de beste hulpDenkt U eens in, een zware emaille waskuip met een inhoud van 100 Liter en meteen aluminium wasbeweger, waar door slijtage van het wasgoed, ook bij langer wassen, is uitgesloten. Zelfs zéér yuile werk kleding wordt volkomen schoon. De Rondo „Reinette" is uit gerust met de wereldbekende en best beveiligde electr. wringer ACME. Wassen - en wringen kunt U tegelijk.. De .Rondo „Reinette" kan ook met verwarming en met een waterpomp worden geleverd. Het wasvermogen is in één Leer ongeveer 10 pond droge was.. U kunt er economisch een kleine of grote was mee doen. Contant f 635.- of f 78.95 contant en f 36.- p. mnd. Laat U bij Uw B winkelier de Rondo sinds 45 jaar een kwaliteitsproduct in alle modellen en uitvoeringen steeds volop verkrijgbaar bij Grotestraat 10 VENRAY Telefoon 683 De bevte waar

Peel en Maas | 1954 | | pagina 4