Koninginnenbrug Veertig jaren „Landbouwbelang" Opening van de Mariajaar Meisjes,! Vrijstelling van dienst Emigratie afgenomen. Kerkelijke Diensten. Wanneer in October a.s. de leden van de coöperatieve instelling ..Landbouwbelang" ter vergadering komen, dan zal op een van de agenda-punten wel zijn de viering van het veertig-jarig bestaan dezer coöperatieve instelling. En de Noord-Limburgse leden zullen dan ongetwijfeld even gaan nadenken, hoe lang het ook weer geleden was, dat Wanssum werd ingeschakeld als hoofdstation van „Landbouwbelang". Dat is einde September dan precies dertig jaren geleden. Want toen werd de heer P. J. van Els aangesteld als bedrijfs leider van het nieuwe bijkantoor van „Landbouwbelang" en begon men ook in Noord-Limburg met het vruchtbare werk van deze in stelling. Nu mag men zich niet al te grote denkbeelden vormen van de functie van bedrijfsleider in de twintiger jaren. Wie thans de heer van Els in zijn modern kantoor bij de mach tige silo's vindt, kan zich maar moeilijk voorstellen, dat al dit werk begonnen is met een bascule en ge wichten, met drie graanschoppen en een paar dekkleden. Een tele foon aan huis was de enige extra luxe, die deze baan met zich mee bracht en voor de rest was het af wachten geblazen. Maar afwachten was niet lang nodig. De steeds grotere vraag naar kunstmeststoffen, veevoeder en an dere artikelen zorgde ieder jaar voor een grotere omzet, terwijl ook de opbrengsten van de intensievere grondbewerking ieder jaar groter werd En zo zat men al dra met het pro bleem der aan- en afvoerwegen en moest men ernstig gaan denken over de oplossing daarvan. Het zal Wanssums vroede vade ren tot in lengte van jaren tot eer strekken, dat zij de oplossing inder daad met voortvarendheid hebben aangepakt. De uitmonding van de Molenbeek in de Maas vormde als het ware een natuurlijke haven en in 1932 besloot men dan ook om deze haven inderdaad werkelijkheid te maken. Reeds toen kon „Land bouwbelang" een jaarlijkse aanvoer van ruim 20.000 ton goederen per jaar via de nieuwe haven garan deren. 1934 Op 29 Juni 1934 werd met grote feestelijkheden de haven geopend. Niets stond toen meer de groei en bloei van Landbouwbelang in de weg. Tegelijkertijd werd een nieuw magazijn geopend, waar men in een ruimte van 60 x 20 meter de goe deren op kon slaan, terwijl voor veevoeder aparte opslagruimte ge reserveerd was. Nieuwe loskranen zorgde voor behoorlijk transport en 't heel scheen up-to-date ingericht. Maar vier jaren daarna was al weer nieuwbouw nodig. Nu werd begonnen aan de bouw van de machtige silo, die 2200 ton inhoud kon hebben. 1944 zal altijd geboekt blijven als het grote rampjaar voor deze streken. Tussen al die ruïnes, die hier her en derwaarts verspreid lagen, staken ook de droeve resten omhoog van de machtige silobouw. Duitse sprengcommando's hadden klaar gekregen, wat Engelse vlieg tuigen niet was gelukt. Reeds in de oorlog had 't bedrijf enige schade gehad door bominslag, maar de Duitsers deden het anders en grootscheepser. Toen zij over de Maas terugtrok ken stond en lag er nog maar enkel verwrongen staal en beton. Het levenswerk van de heer v. Els scheen ten onder gegaan. 1947. Scheen ten onder gegaan, schre ven wij hierboven. Maar de boeren weten beter. Bij de „wederopbouw" van akkers en stallen bleef al was het primitief Landbouwbe lang de helpende hand bieden. En in de kleine houten barak werden plannen gesmeed voor herbouw en uitbouw. Zo verscheen, nadat de geweldige puinhopen waren verdwenen een karwei, die alleen al meer dan een ton kostte in 1947 een nieuwe en grote kunstmestloods en waren ingenieurs en technici reeds bezig met de plannen voor een nieuwe silo. In 1949 verscheen deze kolos weer langs de boorden der Maas en 4000 ton goederen kan hierin worden opgeslagen. Hij is uitgerust met pneumatische zuiginstallaties en alle mogelijke technische vindingen, die van deze 44 meter hoge kolos een wonder van vernuft hebben gemaakt. Een keuze tableau verricht in dit machtige lichaam de functie van de hersenen verbonden door een enorm zenuwstelsel van electrische draden met elke motor, elevator of trans porteur en zelfs met elke klep of opening, waardoor het graan bin nenstroomt. Geen enkele beweging in dit complex, die niet met een seinlampje op dit tableau wordt geregistreerd of van hieruit wordt gecontroleerd en bediend, terwijl bij de minste storing in welk onder deel ook. of bij de minste fout in de bediening van enig onderdeel het geheel automatisch stilvalt. 1954 Tussenbeide complexen van kunst mestloods en graansilo is dan thans in 1954 de nieuwe veevoederfabriek gereed gekomen, een modem bedrijf van 1100 M2; pneumatiek, verdeel kast, transporteur en weegmachine brengen hier de granen, die voor maling of kippenvoer bestemd zijn, naar de 8 betonnen maalkaren. Hamermolens, koekenbreker, mengketels, brokken-, korrel- en koekjespersen maken het hier mo gelijk op de meest efficiënte manier al die veelsoortige voedervormen en samenstellingen in grote hoe veelheden gereed te maken, waar aan het moderne boerenbedrijf be hoefte heeft. Ook dit bedrijf draait reeds op volle toeren, ofschoon nog officieel de opening moet plaats hebben. Als een burcht zo trots beheerst thans het machtige centraal maga zijnvan „Landbouwbelang" te Wans sum met zijn torenhoge graansilo het N.-Limburgse landschap. Het is thans het grootste van de 5 centrale magazijnen in Limburg. Vanuit de hoogte ziet men wijduit over de vlakte, waar aan de einder het sil houet van Goch, Geldern en Keve- laer opdoemt, naderbij de Maas met aan de overzijde Well, verbonden door de Baily-brug. Aan de voet van de toren de Wanssumse haven, waar bedrijvig heid heerst van schepen, die uit hun ingewanden het graan uit verre oorden hierheen hebben gebracht en zich van hun kostbare vracht ontdoen door middel van de mo derne zuiginstallatie of hun kunst- mestlading via de wisselkraan met loopkat zien verdwijnen in de voorraadschuur. Zo is in 30 jaren hier een indus trie gegroeid door de samenwer king van deNrd-Limburgse boeren, waarvan behalve deze, ook vele anderen de vruchten plukken. als gewoon dienstplichtige wegens broederdienst. De Burgemeester van Venray brengt ter kennis van de ingeschre venen voor de dienstplicht lichting 1955, dat voor de lichting 1955 met betrekking tot het doen van aan vragen tot het verkrijgen van broe derdienst de volgende bepalingen gelden: Aan wie vrijstelling wordt verleend. 1. De vrijstelling wordt verleend aan de ingeschrevene, die ten min ste drie broeders heeft of gehad heeft, die dienen of gediend hebben bij de landmacht, bij de zeemacht of bij de overzeese krijgsmacht en deze vrijstelling tijdig aanvraagt. 2. In een van deze gevallen wordt geacht te verkeren de broe der, die vóór 1 Januari 1955 a. tenminste 30 dagen in werke lijke dienst is geweest, of b. tengevolge van een na 31 December 1945 verleend uitstel van eerste oefening nog niet of nog geen 30 dagen in werkelijke dienst is geweest, of c. in het genot van militair pen sioen is gesteld, of d. gedurende zijn verblijf in wer kelijke dienst is overleden. 3. Als broederdienst blijft buiten aanmerking: a. dienst als vrijwilliger bij de nationale reserve; b. dienst al vrijwilliger bij de Marechaussee Reserve- 4. Voor vrijstelling wegens broe derdienst worden- onder broeders verstaan wettige broeders en wet tige halfbroeders. 5. Als werkelijke dienst wordt ook beschouwd de dienst van hem, die op grond van gewetensbezwa ren is te werk gesteld bij een bur gerlijke tak van staatsdienst. Indienen van de aanvraag. 1. Door of vanwege de inge schrevene, die voor vrijstelling wegens broederdienst in aanmer king wenst te komen, wordt daar toe aanvraag gedaan bij de burge meester van de gemeente, voor welke hij voor de dienstplicht is ingeschreven; 2. De aanvraag moet worden ge daan vóór 1 October 1954. Onstaat het recht eerst na 30 September 1954, dan moet de aanvraag binnen 14 dagen na het ontstaan worden gedaan. 3. Aanvraagformulieren zijn be schikbaar ter gemeente-secretarie afdeling H. Gelijktijdig in dienst treden van twee of meer broeders. Indien twee of meer broeders bestemd zijn om ongeveer in de zelfde tijd in dienst te treden en twee andere broeders reeds dienen of gediend hebben, kunnen belang hebbenden bij de Minister van Oor log aanvraag doen om vrijstelling van dienst als gewoon dienstplich tige wegens aanwezigheid van een bijzonder geval van één of meer hunner, teneinde te voorkomen, dat meer dan drie broeders zouden be hoeven te dienen. Vorenbedoelde aanvragen moeten worden ingediend zodra degenen, die vrijstelling wensen, een oproe ping ter inlijving hebben ontvan gen. Venray, 1 Sept. 1954. Dit jaar slechts 17.000 naar Canada. Het is pertinent niet zo, dat de Canadese economie op vallen staat en dat daardoor de Nederlandse emigrant er minder welkom is. Persberichten over seizoen-werk loosheid en verzadiging van de Canadese arbeidsmarkt hebben tot gevolg gehad, dat het aantal Neder landse emigranten naar Canada dit Men was de laatste tijd in Well, zo goed als in Wanssum wel wat gewend op het gebied van militaire bedrijvigheid. Maar een militair vertoon als waarmee Vrijdagmorgen deze bedrijvigheid besloten werd bij de opening van de baileybrug, die tussen beide plaatsen voortaan de vaste oververbinding zal vormen, mag men in deze rustieke omgeving niet zo spoedig meer ver wachten. Promt om 12.25 uur kwamen de erewachten, van het 37ste Engeneers Regiment van het Britse Rijnleger en van de A-Compagnie van het Nederlandse 112e Pioniersbataljon, versterkt met de kapel van de Genie-troepen, in het geweer voor de aankomst van achtereenvolgens drie generaals: in volgorde Luit.- Gen. D. C. Buurman van Vreeden, Nederlands Territoriaal Bevelheb ber, Generaal B. Hasselman, Chef van de Generale Staf, en Generaal Sir Richard Gale, de commandant van het Britse Rijnleger. Het voorgeschreven aantal roffels met het protocolair aantal maten van parademars en slow march verwelkomde deze autoriteiten, waarna Sir Richard Gale op het spreekgestoelte aan de oprit van de nieuwe brug plaats nam tegen over de burgerlijke en militaire autoriteiten, die deze plechtige opening bijwoonden: mr. dr. F. Houben, Commissaris van de Ko ningin in Limburg, ir. Le Cosquino de Bussey namens de Directeur- Generaal van het Departement van Waterstaat Ir. Volmer en Ir. Raedts bij ontstentenis van Ir. Egelie namens de Provinciale Waterstaat, de heer Th. Peters, lid van Ged. Staten, burgemeester A. v. Macke- lenberg en burgemeester J. Rutten, resp. van Bergen en Wanssum en voorts tal van Britse en Nederland se militaire autoriteiten. SYMBOOL A very fitting name", zo noemde Sir Richaid Gale de naam van deze brug, waarmee twee landen samen „in solide stijl" een symbool van samenwerking hadden gebouwd. Zonder Uw hulp, zo richte de gene raal zich tot de Nederlandse offi cieren en ingenieurs, hadden wij dit project nooit tot stand kunnen brengen. Hulp is eigenlijk niet het juiste woord, want het is in hechte onderlinge samenwerking, dat deze Koninginnenbrug tot stand is ge komen, waarvan men mag hopen, dat zij in lengte van jaren alleen maar voor vreedzame doeleinden zal worden gebruikt. Ir. Le Cosquino heeft vervolgens in het Engels de dank van de Nederlandse autoriteiten vertolkt voor de Britse hulp bij dit voor de streek en ook voor de Westelijke verdediging zo belangrijke werk en hij maakte van de gelegenheid gebruik om de Britten te danken voor hetgeen zij na de bevrijding reeds voor het herstel van het ont wrichte verkeer in ons land hadden gedaan: bruggen te Arnhem en te Venlo en thans hier in een streek, waar ten Noorden van Venlo nooit een vaste oeververbinding heeft bestaan. VLAG HALFSTOK.... Hierna heeft Sir Richard Gale de cabine van de machtige rijdende kraan beklommen, die voor de brug stond opgesteld en de zware ijzeren balk, die de toegang tot dan toe belette, laten wegzwaaien. Door de zonnige morgen weerklonken de beide volksliederen over het land waarna de autoriteiten de eerste gang over de brug maakten, tussen de beide gedenkplaten door, die bij de ingang in het Engels en in het Nederlands de zinvolle naam van de brug vereeuwigen, langs de Nederlanse en Britse pioniers, die over de gehele lengte van de 450 meter lange brug stonden opge steld. En ondertussen voer in de verte de veerpont van Wanssum naar Well, de vlag halfstok: op dit zelfde ogenblik was zij, na jarenlange trouwe dienst, bij dag en desnoods bij nacht, over bodig geworden.... Een geanimeerde receptie hield de gasten na deze plechtigheid nog enige tijd bijeen in een tent aan de voet van de brug en hier werden nog warme woorden van onderlinge waardering gesproken, waarbij kleine, smaakvolle geschenken van Engeneers aan Pioniers en anders om de ongemeen goede verstand houding bij deze gezamenlijke bruggenbouw duidelijk deden uit komen. jaar slechts 17.000 zal bedragen. Het streefgetal was 22.000. Dit deelde dr ir. A.S. Tuinman, landbouw- entevens emigratie-atta ché aan de Nederlandse ambassade te Ottawa vandaag in een interview mede. De heer Tuinman heeft sinds September 1946 in Canada vertoefd en zich intensief bezig gehouden met de immigratie. Hij verklaarde zich vol waardering voor hetgeen van Canadese zijde aan sociale zorg voor immigranten wordt gedaan. De plaatsingsmogelijkheden waren dit jaar minder dan de jaren te voren, zo zei dr. ir. Tuinman. In de winter was veel sneeuw gevallen en toen het seizoen eenmaal begon kreeg de landbouwende bevolking te kampen met langdurige regen val. Op de markt van machinerieën en auto's ontstond een verzadiging. Dit zijn echter allemaal tijdelijke verschijnselen geweest. In Neder land heeft men dit niet begrepen en een terugslag in de animo om te emigreren is het gevolg geweest- De Canadese economie is echter in wezen gezond. Zij rust op drie belangrijke pijlers: de houtproduc tie, de mineralen en de tarwe. Adspirant-emigranten kunnen in dezelfde groepen worden toegelaten als tot dusverre. Zij dienen zich echter vooral vroeg te melden, om vóór eind Juni in Canada te zijn. Plaatsing na die tijd is uiterst moeilijk. De heer Tuinman moest tenslotte nogmaals hameren op het bijna af gesleten aambeeld van de taal. „Leer toch vooral Engels en ....Frans, als U naar Canada wilt. Een gebrekkige kennis van de taal wreekt zich on- middelijk en wel in de eerste plaats in het loonzakje Vader en zoon aan het altaar In de Molenstraatkerk te Nijme gen nog steeds de sporen dra gend van de tien jaar geleden bij het bombardement ontstane vernie lingen celebreerde Zondagmor gen Ter Bakker S.J., zijn eerste H. Mis. Tegelijkertijd droeg aan een zij-altaar de onlangs in Rome tot priester gewijde vader van de neo mist een H. Mis op, waarbij hij ge diend werd door twee van zijn kleinzoons. EMIGRATIE Doordat de „Johan van Oldebar- neveldt" van de S.M. Nederland voor de maand December een an dere bestemming gekregen heeft worden de vertrekdata van de emi grantenschepen veranderd. Deze zijn: Naar Australië: „Johan van Olde- barneveldt", 15 September van Am sterdam; „Zuiderkruis", van Am sterdam; „Seven Seas", 21 October van Amsterdam; „Sibajak", 2 Nov. van Rotterdam. Naar Nieuw-Zeeland: „Water man", 4 Januari 1955 van Rotter dam. De Waterman zal ook emigranten voor Australië meenemen. Dood langs de weg gevonden Op de weg van Elzendorp naar de Rips in de Peel vonden voorbij gangers de 81-jarige A.R. uit Odi- liapeel levensloos liggen. De ijlings ontboden geneesheer kon niet an ders dan de dood, die waarschijnlijk tengevolge van hartverlamming was ingetreden, constateren. Aan t slachtoffer werden ter plaatse de laatste H. Sacramenten toegediend. van 12 tin. 18 September Woensdag, Vrijdag en Zater dag zijn quatertemperdagen. PAROCHIEKERK VENRAY Parochie-slagzin: Ken Uw plicht en doe Uw plicht. Priester van de week: Kap. Keijsers 14e Zondag na Pinksteren; 5e Zondag t.e.v. St. Gerardus; 6 uur lm. vd. parochianen; 7 uur leesmis Lodewijk Truijen en Jos. Hendrix: uur lm. bij 25-jarig jubileum; 9 uur kindermis Cornelis Linders; 10 uur Hoogmis voor overl. fam. Oudenhoven-Schaeffers; 3 u. Kin derlof; vandaag geen kleine Con gregatie; 7 uur Rozenhoedje, Lof en verering van reliquie van Sint Gerardus. Maandag: H. Mis van gisteren. 6.30 zielemis voor alle overleden parochianen; 7.15 best. jrd. Godfr. Verstralen en echtg.; 8 uur gest. jrd. Martin Poels en echtgenote Catharina Joosten (2kl); 7 uur zielelof en rozenhoedje; 8 uur ver gadering van H. Familie. Dinsdag: feest v. H. Kruisverhef fing. 6.30 lm. Petronella Kuijpers- Vissers; 7.15 lm. Helena Goumans- Peters; 8 uur gest. Caecilia-hoogmis voor alle priesters van Venray. Woensdag: feest van O.L. Vrouw van 7 Smarten; 6.30 lm. Antoon v. Meijel en Wilhelmina Arts; 7.15 lm. Helena Goumans-Peters; 8 uur best. dienst Jos. Vullinghs, best. door vrienden. Donderdag: H. Cornelius en Cy- prianus. 6.30 lm. overl. fam Jeuken- Willems; 7.15 H. Sacramentshoog mis, leiding jongens; 8 uur best. jaard. José Kremer-Vullinghs. Vrijdag: H. Lambertus; 6.30 lm. Petronella Kuipers-Vissers; 7.15 lm. Bernardina Kruijzen-Thielen; 8 uur gest. jrd. Gerardus Clephas (1H.) Zaterdag: H. Josephus. 6.30 O.L. Vrouwhoogmis; 7.15 lm. Helena Goumans-Peters; 8 uur gest. jrd. Mathijs Jansen en Lamberdina van Rens (1H); 7 uur Marialof en Rozenhoedje. VELTUM: Donderdag 7 uur lm, voor Joh. Barents. KATECHISMUSAlle kinderen leren de le en 2e les. S capuliermedailles Beelden Alle religieuze artikelen HET WARENHUIS Telefoon 566 Hofstraat 10 PATERSKERK VENRAY 14e Zondag na Pinksteren. 5.45 en 6.30 lm.; 7.45 t.e.v. H. Hart van €ezus; 9 uur hoogmis; Communi ceren begint vooraan; le collecte Paterskerk, 2e Biss. noden; 4.20 gez. Vespers, 5 uur Lof. Maandag: 6 uur lm. voor Gerard Stevens; 6.30 voor overl. ouders Jeuken-Willems; 7 uur voor Helena Goumans-Peters als lid vd. Derde Orde; 8.30 v. wed. Houba-Henssen. Dinsdag: feest v. Kruisverheffing. 6 uur uitstelling v. 't Allerheiligste; 6.30 uit dankbaarheid tot zek. int.; 7 uur voor Maria Ambrosius en ouders; 7.30 uit dankbaarheid; 8 u. wed. Houba-Henssen; 8.30 v. Dina de Wijze als lid v.d. Derde Orde; 7.30 hoogmis; 6.30 Lof. Woensdag: Zeven Smarten van Maria; 6.30 v. overl. ouders Jeuken - Willems; 7 uur v. Helena Goumans- Peters; 7.30 voor Miep Arts; 8 uur voor José Kremer-Vullinghs; 8.30 tot zek. int. Donderdag: 7.30 v. Petrus Rongen en echtgenote; 8.30 v. wed. Houba- Hensen. Vrijdag: feest vd. H. Wondtekenen van St. Franciscus, Gen. Abs. vd. leden vd. Derde Orde; 6 uur Peter Cuppen en Alberdina Hendriks 7.30 pl. hoogmis; 4 uur gez. Vespers, 6.30 pl. Lof. Zaterdag: H. Joseph a Cupertino 8 uur H. Mis voor Jean Loenen; van 38 uur biechthoren. PAROCHIE OOSTRUM 14e Zondag na Pinksteren; 7 uur H. Communie; 7.30 en 10 uur de beide H. Missen; 3 uur pl. lof met preek en Ommegang over de Vlas akker; voor de processie van Leunen. Maandag: 7.30 gest. gez. jaarg. voor Chr. Stappers. Dinsdag: 7.30 best. zm. voor vr. van L. Linders. Woensdag: feest v.d. VII Smarten van O.L.Vrouw; 7.30 best. zm voor Chr. Stappers. Donderdag: 7.30 best. zm voor J. van Bracht. Vrijdag en Zaterdag: (wegens tochbvan de Sterre der Zee) in de kerk nader aan te kondigen. PAROCHIE OIRLO 14e Zondag na Pinksteren; 2e Zondag der maand; alg. H. Com munie v.d. H. Familie afd. mannen; 7.30 H. Communie; 7 u. en 8.30lm; 10 u. hoogmis v.d. parochie; 3 uur Kruisweg en lof, daarna verg v.d. H. Familie afd. mannen en jonge lingen; le coll. is v.d. kerk, 2e coll. voor 't R.K. Jeugdwerk. Maandag: 7.30 maandstond voor Anna Cath. Kemmelings. Dinsdag; 7.30 maandstond voor Paulina Jos. Tiessen. Woensdag: 7.30 quatertempermis. Donderdag7.30 maandstond voor Willem Vogelensangs. Vrijdag: 7.30 best. jaard. Mart. Philipsen. Zaterdagen: 7.30 Maandstond voor Johanna Biesterfels; 's avonds 6.30 plechtige intocht van de „Sterre der Zee", bijeenkomst op het kerk plein om 6 uur. RECTORAAT SMAKT Zondag: 14e Zondag na Pinkste ren; 6.30 lm tot zek. int.; 7.30 lm, v. Gerrlt Coppis en Maria Schoen makers; 10 u. v. Johannes Linssen en Regina Jacobs; 3 u. lof. Maandag: 6.30 lm t.e.v. St Jozef uit dankbaarh.; 7.30 lm v. overl. fam. Schayen-Beekman. Dinsdag: 6.30 lm v. overl. ouders en fam. Woensdag: 6.30 lm t.e.v, St Jozef uit dankbh.; 7.30 lm t.e.v. O.L. Vr. en St Jozef, 's avonds 7.15 u. aank. van O.L. Vr. Sterre der Zee, daar na pl. lof; 10 u. zondaarsklok en levende rozenkrans. Woensdagnacht om HALF EEN nachtmis, waarna nachtelijke aanbidding. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag zijn de quater temperdagen. Geboden vasten en onthoudingsdagen. Donderdag: H.H. Missen om 5 6 7 en 8 uur; 7 uur lm t.e.v. St. Jozef v. een bijz. int.; 8 uur lm v. Chris tina Koenen; 9 u. pl hoogmis; 12 u. rozenhoedje voor alle intenties; 2.30 uur boete oefening voor allen; 3.30 zegening van de baby's enkleuters; 5.30 Toewijding aan Maria, toespr. van Vader Bisschop, daarna lof en vertrek van de Sterre der Zee. Vrijdag: 6.30 lm tot zek. intentie. 7.30 lm v. een overledene. Zaterdag: 6.30 lm v. Hendricus Coppis; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw v.d. Berg Carmel voor overl. fam Rutten-van der Heyden. Van 5 tot 7 Biechtgelegenheid 7.30 Ma rialof. PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 14e Zondag na Pinkste ren: Feest v.d. H. Naam v. Maria, onder de H.H. Missen dele collecte voor de versiering en andere onkos ten bij gelegenheid van de komst van O.L. Vr. Sterre der Zee. 10 u, Hoogmis v.d. parochie; 11.30 Con gregatie voor de jongens; 3 u Lof en Rozenhoedje; Na het Lof H. Fam. voor de mannen. Maandag: 7.30 Gest. gez. jaard. v. Jacobus van Kuyck en Petronel la Verriet. Dinsdag: Feest v.d. Kruisverhef fing; 7.30 gez. maanddienst v.Maria Peeters-Litjens. Woensdag: Feest v. O.L. Vrouw van Zeven Smarten; 7.30 gest. gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Zeven Smarten. Donderdag: 7.30 Gez. H. Mis voor Bertha Janssen-Gellings. Vrijdag: 7.30 Gez. H. Mis v. Petro nella v.d. Water-Lommen. Zaterdag: 7.30 Gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vr. van Alt. Bijst. tot intentie van hen die hiervoor offerden; van 67 u. gelegenh. tot biechten; 7 u. Lof-Rozenhoedje en gebeden van de Broederschap van O.L. Vrouw v. Alt. Bijstand. a.s. Woensdag, Vrijdag, Zaterdag zijn Quatertemperdagen, dus gebo den Vasten en onthoudingsdagen. a.s. Zondag 2e collecte v.h. jeugd werk in ons Bisdom. PAROCHIE LEUNEN 14e Zondag na Pinksteren; 7 uur H. Mis voor Martinus en Gerard Claessens; 8.30 H. Mis vd. parochie; 10.15 hoogmis voor overl. leden der C.R.E.; 2 u. vertrek der processie vanuit de kerk naar Oostrura; 3.15 lof met preek en omgang over de Vlasakker; 5 u. vertrek; heden coll. v.d. onkosten bij het bezoek van de Sterre der Zee(a.j.b. geen centen!); heden begint de tocht v.d. Sterre der Zee in het Dekenaat Venray; bid allen het gebed thuis, dat u bezorgd is; heden zal Pater Polman in de H. Missen preken over de Sterre der Zee; de fanfare wordt verzocht de processie op te luisteren. Maandag: 7 u. H. Mis voor overl. ouders ClaessensWilms; 7.30 H. Mis v. Wed. BurskensManders. Dinsdag: 7 u. H. Mis v. Theodorus Swinkels en echtg.; 7.30 gest. jaarg. pastoor Joosten, zijn zuster Pauline en familie. Woensdag: feest der 7 Smarten van Maria; 7 u. H. Mis v. Christiaan de Mulder, Helena Martens en kin deren; 7.30 hoogmis gest. t.e.v. O.L.V. Stichting GeurtsCroijmans. Donderdag: 7 u. H. Mis v. overl. ouders TimmermansWolters; 7.30 gest. jrg. Arnold Weijs, echtgenote en overl. kinderen. Vrijdag: 7 u. H. Mis v. overl. fam. JanssenAchten; 7.30 gez. zieled. v. Hendrina KoenenHendrix. Zaterdag: 7 u. H. Mis voor Piet Verschuuren; 7.30 H. Mis voor Ger- trudis en Martin v. Dijck; biechten van 67.30; 7.30 lof t.e.v. O.L.Vr. a.s. Zondag collecte v. het Jeugd werk in ons bisdom. PAROCHIE YSSELSTEYN 14e Zondag na Pinksteren; 6.30 lm; 8.15 lm maandd. v. Henricus Maessen; 9.15 kindermis; 10 u. hoog mis best. jrg. v. Johannes Geurts; 2.30 lof; 3 u. H. Familie vd. mannen. Maandag: 7.30 lm v. overl. ouders S meetsJanssen. Dinsdag: 7.30 weekdienst v. Hen ricus Maessen. Woensdag: 7.20 gez. jaarg. voor Gerard Spreeuwen berg. Donderdag: 7.30 lm voor Thomas Wevers en echtgenote. Vrijdag: 7.30 weekdienst v. Anna J anssenS meets. Zaterdag: 7.30 lm voor Gertudis WinnenArts; 7 uur Marialof. RECTORAAT HEIDE Zondag: 14e Zondag na Pinkste ren; H. Naam van Maria; 7.30 lm Fam. Custers-Linders; 10 u. Hoog mis v. Rector G. Vrancken; 3 u. Lof. Heden in alle H. H. Missen extra collecte voor onze kerk. Maandag: 7.30 u. lm verlaten zie len in het vagevuur. Dinsdag: 7.30 Uit dankbh. t.e.v. H. Antonius. Woensdag: O.L. Vrouw v. Zeven Smarten, Toties-Quotis aflaat, 6.45 H. Communie; 7.30 overl. fam. Tijs- sen-Peeters; 7.30 Lof. Donderdag: 7.30 Willem Voesten. Vrijdag: 7.30 Over!, fam. Geurts- Gellings. Zaterdag: 7.30 Bijz. int.; 6 u. Biech ten; 7.30 Lof t.e.v. O.L. Vrouw. RECTORAAT VEULEN 14e Zondagria Pinksteren: 7 u. H. Communie; 7.30 lm v. overl. fam. JacobsJanssen; 10 u. hoogmis tot int.; onder beide H. Missen de 2e coll. v.d. jeugdwerken van ons bis dom, welke coll. wij ten zeerste aan bevelen; 2 30 lof; na het lof H. Fa milie v.d. vrouwen. Maandag: 7.30 lm v. Joh.Nabuurs. Dinsdag: 7.30 lm v. overl. fam. Drabbels Klaassen van Meijel. Woensdag: 7.30 lm v. Emmanuel Mertens en echtgenote. Donderdag: 7.30 lm tot int. Vrijdag: 7.30 lm tot int. Zaterdag 7 u. hoogmis als jaarg. voor de vrouw van Willem Ver vuurt. Biechten van 6 tot 7 uur. 7 uur Marialof. Deze week aan de beurt als ac- coliet: Frans Fleurkens en Harry Verstegen. Kerkpoetsen: Bets van Kempen en Joke Fleurkens. Katechismus: klas 2 les 3; klas 3 en 4 les 4 en 5; klas 5 les 33; klas 6 les 18. bij moeilijk heden, ofwel voor raad en inlichtingen is de R.K. Vereniging tot Bescherming van Meisjes: Mevr. W. v.d. Munckhof-S angers Grote Straat 28, Tel. 581; Mevr. M. v.d. Hombergh-Bot, Oostsingel 6, Tel. 393; Mevr. A. Pijls-Drenth, Grote Straat 14; Mej. T. Coenen, Patersstraat 30, Tel. 588; Mej. T. Paping, Paters straat 30; Mej. M. Pijls, Grote str. 14a, Tel. 673; Mevr. Baronesse de Weichs de Wenne, Geijsteren, Tel. 250; Mevr. vd. Haar, Blitterswijck, D 67, Tel. 263. Woonwagenbewoner stal 5 mille De politie van Tegelen heeft dezer dagen de 29-jarige woonwagenbe woner V. uit Deurne aangehouden onder verdenking van diefstal van o.a. een geldkistje, inhoudende on geveer f 5000 uit een lederwaren- zaak te Tegelen. V. heeft inmiddels een bekentenis afgelegd en zal naar het Huis van Bewaring te Roermond worden overgebracht. Van het gestolen geld konden slechts enkele honderden guldens worden achterhaald. De rest had V. reeds belegd in een auto en een woonwagen. De inbraak in de lederwarenzaak te Tegelen werd op 29 Augustus jl. gepleegd. De eigenaar was met zijn huisgenoten naar de kermis. Na vruchteloze naspeuringen leidde het spoor tenslotte naar het woonwagen kamp te Deurne, waar V. verbleef. Hüj had de aandacht op zich geves tigd door abnormaal hoge uitgaven: o.a. had hij een auto en een woon wagen gekocht. V. werd Zondag avond in Helden-Panningen gearres teerd, nadat hij een deel van het geld op de kermis had verbrast.

Peel en Maas | 1954 | | pagina 2