Toorstelliogen 't Hoefkc Nat. PaardententoonstclliDg te Den Bosch BUITENLAND G. Wijnhoven-Achten Café In den Engel |ke Stand Venray ADVERTENTIËN Veeverzekering „Eensgezindheid" nieuwe flinke middenstands- woning hioi eriST neigi Bekendmaking Burgemeester en Wethouders der gemeente Venray, brengen ter open bare kennis, dat door de raad dier gemeente in zijn vergadering van heden medewerking verleend is aan A: het Bestuur van de R.K. Bij zondere Lagere Jongensschool van de H. Catharina te Leunen voorde betegeling van de speelplaats als mede voor de vernieuwing en uit breiding van de toiletinrichting bij het onder zijn bestuur staand school gebouw; B. het R.K. kerkbestuur van St, Petrus Banden, het bestuur uit oefenende over de R.K. Bijz. Lagere School voor Jongens genaamd de „Dr. Poelsschool" gevestigd te Ven ray, voorde aanschaffing van nieuw meubilair ten behoeve van die school zulks in verband met de toename van het aantal leerlingen. Venray, 31 Augustus 1954. INENTING TEGEN DIPIITERIE en KINKHOEST Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemene ken nis, dat op Maandag 13 September a.s. om 2 uur nam. in het Groene Kruisgebouw, Merselose weg, ge legenheid zal worden gegeven tot kosteloze inenting tegen diptherie en kinkhoest van kinderen, die tot op heden niet of niet volledig wer den ingeënt en voor kinderen, die meer dan 2 jaar geleden zijn inge ent. De kinderen, die voor de eerste maal worden geënt, moeten boven de leeftijd van drie maanden zijn. Vertrouwd wordt, dat zoveel mo gelijk van deze gelegenheid gebruik zal worden gemaakt. Men wordt verzocht stipt op tijd aanwezig te zijn en indien aanwe zig, de inentingskaart van het be treffende kind mede te brengen. De tweede enting zal over circa vier weken plaats hebben, de da tum zal nog nader bekend worden gemaakt. Venray, 9 Sept. 1954. Vrouw vermoord te Wellerlooi Roof het motief Maandagavond tegen elf uur is de 33-jarige echtgenote van de tuin der Lenders, Johanna Janssen, in Tuindorp Wellerlooi, dooreen Am bonees uit het kamp Well vermoord. De dader heeft het slachtoffer met een dolksteek in het hart van het leven beroofd. Tegen elf uur klopte de dader aan bij de familie. Mevrouw Lenders, die reeds te bed lag, liet de Ambonees binnen, waarna een vechtpartij is ontstaan blijkens de aangerichte ravage in keuken, gang en slaap vertrek, alwaar hij haar de dood steek heeft toegebracht. Vermoede lijk is hier sprake van een geval van roofmoord. De dader nam twee portemonnaies mee, met een ge zamelijke inhotd van ruim honderd gulden, welke later met het dolk mes in een bos werd teruggevonden. In het kamp Well is de dader later van bed gelicht. Hij is gehuwd en vader van vier kinderen. Een buurmeisje, dat bij de familie Lenders in dienst is, waarschuwde de echtgenoot van het slachtoffer, die bezig was met het sorteren van augurken in de tuinbouwloods. Deze spoedde zich naar huis en deed daar de gemelde tragische ontdek king. Het slachtoffer was moeder van zes kinderen en in verwachting van het zevende. De verslagenheid in deze kleine dorpsgemeenschap was uiteraard zeer groot. Bij de Woensdag hier in het St Elisabeth-ziekenhuis door Prof. Hulst uit Leiden verrichtte sectie, is komen vast te staan, dat de dader een achttal dolksteken heeft toegebracht op het lichaam van de 33-jarige vrouw Lenders-Janssen. Er werd vastgesteld dat de dood vrijwel onmiddellijk moet zijn in getreden. Het stoffelijk overschot van het slachtoffer is vrijgegeven voor de begrafenis, welke Donderdag heeft plaats gehad. Dienstjubileum Zondag 12 September a.s. hoopt de heer M. A. Bertrams de dag te herden, dat hij voor 45 jaren in dienst trad bij de Ned. Spoorwegen L. Cortenbach viert Zondag zijn 25-jarig verplegersjubileum. Weerkundige ballon Donderdagmorgen daalde in de Peel in de nabijheid van het vlieg veld, een parachute met ballon, die afkomstig was van het Belgische vliegveld Everden. Aan de parachute en ballon waren instrumenten ver bonden ter registratie van weer kundige gegevens. Een en ander is overgegeven aan de militaire in stanties. Hedenavond Jeugd-H. Familie Heden Zaterdagavond om kwart voor acht precies, is in de Parochie kerk bijeenkomst van de Jeugd- H. Familie, d.i. voor de jongens van 14—17 jaar. We verwachten dat de opkomst beter zal zijn als de laatste keer in Juli. De bijeenkomst zal niet langer dan een half uur duren. Voor en na de bijeenkomst is gelegenheid tot biechten. K.A.B.-retraite De mannen, die graag aan de K.A.B.-retraite in Venlo van 1—4 October (Vrijdagavond tot Maan dagmiddag) zouden willen deelne men, moeten zich zo spoedig moge lijk opgeven bij de voorzitter van Credo-Pugno, Giel van Houdt, St. Odastraat. De kosten bedragen voor K.A.B.-leden slechts 4 gulden. Profiteert van deze mooie gelegen heid om enkele kostelijke en kost bare dagen te kunnen meemaken voor weinig geld Lezing over Palestina Zondag en Maandag werden in het Derde Ordehuis enige lezingen gehouden over het H. Land door Frater Jan Wijnhoven uit Venray. die lange tijd in dit land verbleef. Dat de lezing met lichtbeelden in de smaak viel bewees het hartelijk applaus. Mannenkoor Men verzoekt ons mee te delen, dat de prijswinnaars van de blik- semloterij, zich zo spoedig mogelijk moeten melden bij H. Vollebergh Eindstraat. Dat zijn degenen, die rond de zuurtjes in het zakje een briefje gevonden hebben, afgestem peld door de Rijkspolitie en met de getypte letters er op: „Venray's Mannenkoor". Doordat een van de letters ontbreekt, is de prijs vast gesteld. Verder is er voor de leden morgen Zondag repetitie om kwart over 11 bij Schaeffers en om 8 uur Dins dagavond in het Derde Orde-huis. De Franciskaanse Missieprocure zal niet te klagen gehad hebben over de belangstelling, die Circus 't Hoefke genoten heeft in het af gelopen weekend. Iedere voorstel ling was druk bezocht. En met reden, want inderdaad heeft het gebodene indruk gemaakt op iedere bezoeker. Ondanks alles wat er over ge schreven is, kan men toch altijd maar moeilijk de indruk van zich af zetten, dat alles toch maar ama teurswerk is. Maar de werkelijk heid bleek de algemene verwach ting ver te overtreffen. In een vlot tempo bracht men een beschaafd circusprogramma, dat er zijn mocht en zowel de acrobatiek als de goochelaar, de clowns en zeker de paardendressuur mocht er zijn. Dat de tweelingzusters van Doorn bij dit laatste de grootste belang stelling trokken was terecht, want wat zij boden kon een vergelijking met het echte circus glansrijk doorstaan. Dat de pastoor van Deurne tekst uitleg gaf bij het hogeschool rijden, werkte zeer verduidelijkend. Maandagavond kwam nog onver wacht hoog bezoek, toen de Heer Commissaris en leden van Gedep. Staten apart van Maastricht waren overgekomen, om door hun aan wezigheid blijk te geven van be langstelling. Ook de Burgemeesters van Deurne en Venray waren aan wezig. Pater Gardiaan kon dan ook deze voorstelling dankbaar ge wagen van grote belangstellingen dankte allen namens de missiona rissen, die hier op zulke bijzondere wijze zijn gesteund. Voorde dames van Doorn waren enkele bouqetten de tolk van de dankbaarheid van het Venrayse publiek. S.V.V.-nieuws De eerste competitie wedstrijd in de nieuwe omgeving is gespeeld en laat ons er direct bijzeggen, het is een debacle geworden. De uitslag 0—7 zegt genoeg. Wij zullen ons moeten instellen op nog meerdere nederlagen jongens, daaraan zullen wij niet ontkomen. Een ding is echter jammer, dat het moreel niet sterk genoeg is om zich zo maar bij een nederlaag neer te leggen. Kom op jongens, dat kan en dat moet beter. Het was een slechte wedstrijd en jullie kunnen veel en veel beter. Gelegenheid om te scoren deed zich genoeg voor, doch de afwerking liet te wensen over. Zelfs een toege stane strafschop werd niet benut. Volgende keer beter mannen. Dat kan dan Zondag zijn, want dan is er een uitwedstrijd vastge steld tegen Heer. Een zeer moeilij ke uitbeurt, want Heer was vorig jaar lang kampioen pretendent. We verwachten een kleine nederlaag. Indien er meer uit deze wedstrijd gehaald wordt is het 'n meevaller. Onze beste wensen vergezellen jullie. Het tweede, vorig jaar het elftal dat wat verwaarloosd werd, komt nog niet aan bod. Daarom is het wel eens goed, even een kleine be schouwing te wijden aan: wat zijn de plannen voor dit jaar? Het vorige seizoen was de opzet dat het eerste en derde elftal zouden pro moveren, dit is gelukt. Laat dit jaar nu eens het tweede elftal ons aller troetelkind worden en proberen dit elftal te doen pro moveren. Elftal commissie aan U de taak, een zo sterk mogelijk tweede op te stellen en het steeds zo homogeen mogelijk te laten. Het derde behoeft ook nog niet te spelen, maar zal een hele zware competitie in de eerste klas onder afdeling tegemoet gaan. Helemaal niet erg, indien zij zich maar weten te handhaven. Het vierde is voor Zondag a.s. ook vrij. Dit elftal blijft in de zelfde omgeving van het vorige seizoen en kan weer een rol van betekenis spelen. Als een van de grootste vereni gingen van Noord Limburg hadden we wel gehoopt dat een vijfde elf tal zou zijn op te stellen. In de derde klasse hebben wij nog geen verte genwoordiger. Kom heren steekt de handen eens uit de mouwen en probeer alsnog een vijfde elftal op de been te brengen. De Peelbond(II-2 R.I.) Op Zondag a.s. 12 Sept. zal te Venlo een bijeenkomst plaats vinden voor allen, die in Venlo en omstre ken wonen. Deze bijeenkomst begint met een H. Mis om 11 uur in de kerk der Eerw. Paters Dominicanen, Nieuw- straat 41 Venlo, verzamelen te 10.45 bü het H. Hartbeeld nabij het Post kantoor. Deze H. Mis is voor de zielerust van het gezin Paddenburg- Reymersdal. Om 12 uur bijeenkomst met ver gadering in de zaal van hotel „De Gouden Tyger" (Schreurs) Lom straat 5. Heerlens Mannenkoor Het Koninklijk Heerlens Mannen koor „Pancratius" maakt van 17 tot 23 September een concertreis door Zwitserland. Het koor zal onder andere optreden voor het Nederlands sanatorium in Davos en voor de Nederlandse ambassade in Bern. MEER BOTER NAAR DUITSLAND. De West-Duitse minister voor de voedselvoorziening heeft bepaald, dat de invoer van boter zal worden vergroot. Voorlopig zal deze grotere invoer slechts betrekking hebben op enkele gebieden in West-Duitsland. Door een toeneming van de bo terinvoer wil men trachten daar verdere prijsstijging op de boter markt te voorkomen. Provinciaal Franciscanen naar het Verre Oosten Gisteren vertrok vanuit Weert de Provinciaal-Overste van de Franciscanen in Nederland, pater Castulus van den Eijnden, voor een visitatiereis naar het Oostelijk halfrond. Onder meer zal hij een bezoek brengen aan India, Pakistan, Indo nesië en Nieuw Guinea. Omstreeks Pasen wordt pater van den Eijnden in Nederland terug verwacht. Gewassen aardappelen In Amsterdam en Den Haag kan de huisvrouw thans aardappelen kopen die in het bad zijn geweest en haar thans vriendelijk geelglan- zend te koop worden aangeboden. In andere landen, speciaal in de Verenigde Staten, heeft de gewas sen aardappel zijn plaats op de markt veroverd. Voor het wassen en sorteren zijn omvangrijke en kostbare installaties nodig; een firma te Nieuw Amsterdam (Dr.) heeft onlangs een bedrijf daarvoor ingericht. In de bosarbeid wordt 't beter en ook sneller werken. In de bossen van de Stippelberg op de Rips werd een demonstratie dag gehouden voor rationalisatie der arbeidstechniek in de bosbouw. De toeschouwers werden werke lijk verrast door de prestaties van mens, dier, machines en gereed schap, bij dit van ouds zo zwaar werk. Men weet, dat de bosbouwers in ons land, de staatsdiensten zowel als de particulieren, elkaar in goe de samenwerking hebben gevonden om tot een productiviteit van het nationaal bosbezit te geraken. Een der belangrijkste middelen daartoe is ongetwijfeld de rationa lisatie van de arbeidstechniek bij het vellen, snoeien, schillen en het transport der bomen en verder bij de grondbewerking, welke aan het zaaien of planten van „nieuw bos'" vooraf moet gaan. Dat deze betere techniek het zware werk van de bosarbeider zeer beduidend verlicht, kon men allerwege constateren met het ge bruik van uitsleepwagentjes, Jiri- zaag.boscultivator met springveren en de hydraulische autolaadkraan. De Nationale Paardententoonstel- ling in Den Bosch heeft ook dit jaar weer in het middelpunt van veler belangstelling gestaan. Zowel uit het binnenland als uit het buitenland was de belangstelling groot en werden de keuringen met alle aandacht gevolgd. Het is niet onze taak in te gaan op de vele kenmerken, die ook op deze tentoonstelling t.a.v. het Ned. Trekpaard weer naar voren kwa men. We zijn alleen chauvenist ge noeg, om ons te verheugen over de grote invloed die Nico van Melo ook nu weer demonstreerde. Vele van zijn kinderen en klein kinderen domineerde ook op deze tentoonstelling, en dat een zoon van hem tot kampioen werd uitge roepen de vierde in successie was haast vanzelfsprekend. Voor de rest zullen de vakbladen hun commentaar wel leveren. Alleen zou het voor de Hengstenassociatie misschien eens aanbeveling ver dienen het percentage vast te stellen van de prijswinnaars, die aan deze instelling zijn verbonden. De lijst prijswinnaars uit deze streken bewijst nog eens te meer dat we op de goede weg zijn en dat we in deze nationale kamp nog altijd behoorlijk meetellen. Hengsten 6 jaar en ouder. 3 Nico van Ysselsteyn, Fokker P. Janssen, Ysselsteyn. Eig. vd. Velde. Kemper- land. Hengsten van 6 jaar en ouder, middelmaat. 1 Nico van Kapelhof, Kind. Simons, Grubben vorst. Tevens nationaal kampioen 1954. Idem, kleine maat. 2a Nico vd. Klef. Fokker J. Frederix, Wanssum. Eig. Combinatie, Axel. Hengsten van 4 en 5 jaar, grote maat. 1 Quarré, eig. de Dobbelaere, Yzendijke. Tevens reserve-kampioen 1954. Idem, middenmaat. 2b Nico van 't Grootdorp. Fokker M. Arts, Mer- selo. Eig. Combinatie N.O.-Polder, Emmeloord. Idem, kleine maat. 3 Claron vd. Klef. Fokker J. Frederix, Wanssum. Eig. J. van Elzen, Oss. Hengsten 3 jaar, middenmaat. 4b Nico van Oostrum. Fok. P. Camps, Oostrum. Eig. Oving, Hooghalen. Hengsten 2 jaar, grote maat. lb Nico vd. Weij. Fokker Ger. Aerts, Horst. Eig. Leenders, Doornenburg. 3b Nico van Hermine. Fokker J. Rambags, Castenray. Eig. Malj aars, Oostkapelle. Merriën van 8 jaar en ouder, gr. maat. 1 Mirza van Mina, J. v. Hal, Aardenburg, tevens kampioen 1954. Idem, middenmaat. 3a Nicolina. Fokker-eig. W. van Dijk, Oostrum. Idem, kleine maat. 2 Emma van Snippenhoeve. Eig. P. J.H. Duijkers, Hoogriebroek. Merriën van 6 en 7 jaar, midden maat. 1 Ninette, de Dobbelaere, Yzendijke, tevens res.-kampioen '54. Merriën van 4 en 5 jaar, grote maat. lb Hermien van Nicollen. Fokker-eig. J. vd. Winkel, Smakt. Idem, middenmaat. 3a Rika van Infernal. Eig. P. vd. Beuken, Venray Merriën van 4 jaar en ouder met zuigende veulens, grote maat. la Mia van Nieuwenhof. Fokker P. Hendrix, Geijsteren. Eig. Timmer man, Hoofdplaat. Idem, middenmaat. 4c Corrievan Nico. Fokker Gebr. Hermans, Klein- Oirlo. Eig. Pallandtspoeder, Som- melsdijk. 4h Toos van Albert. Eig. P. H. Rongen, Venray. Merriën van 3 jaar, middenmaat. 3a Leentje van 't Schoor. Fokker G. Hendrikx, Schoor. Eig. J. Hen- drickx, Meerlo. 4L Jeanne van 't Ysselmeer. Eig. A. Martens, Venray. 4f Eda v.d. Heibloem. Fokker J. Geurts, Heide. Eig. v. Loon, Oss. Idem, kleine maat. 4h Nicolina v. Molenzicht. Fokker-eig. J. Derikx, Heide. Merriën van 2 jaar, middenmaat. 2a Henriette van Janslust. Fokker L. van Osch, Weverslo. Eig. Groene veld, Sliedrecht. 3d Nicolien van Smakt. Fokker-eig. J. vd. Winkel, Smakt. Idem, kleine maat. 4 Jozefien van Overbroek. Fokker J. van Tilburg, Leunen. Eig. Manders, Gemert. Hengsten met de beste afstam melingen. la Nico van Beek. Fokker J. v. Osch, Merselo. Eig. Crombag- Schols-Kallen, Beek. 4 Nico van Stegeshof. Fokker Wed. M. Poels Merselo. Eig. Coöp. „Tholen". FRANKRIJK De verwerping van de Europese Defensiegemeenschap door de Fran se Nationale Vergadering vormde het middelpunt van alle politieke activiteit in de westelijke geallieerde hoofdsteden. Eigenlijk kan men van een ver werping der E.D.G. niet spreken, want feitelijk heeft men de debat ten uitgesteld tot 3 November, de datum waarop het parlement op nieuw zal samenkomen. In wezen betekent dit echter verwerping, en het geeft te denken, dat deze geschiedde met een meer derheid van slechts 55 stemmen, die alleen kon worden verkregen door de ongeveer 100 communis tische stemmen. De wijze waarop het debat ge sloten is, heeft dit blijkt duide lijk aan de innerlijke tweespalt in Frankrijk geen einde gemaakt. Mendès-France heeft ook zijn regering moeten reorganiseren. Drie „Europeërs zijn er uitgelopen, andere zullen wellicht dit voorbeeld volgen. Het bewijst maar al te duidelijk, dat Mendès-France, öm met de engelse „Economist" te spreken, zich op het standpunt stelt: wat is Frankrijk zonder mij, wat is Europa zonder Frankrijk, wat is de westelijke alliantie zonder Europa Een standpunt, dat nu niet bepaald tot geruststelling aan leiding geeft. ENGELAND Men is sinds de verwerping op zoek naar maatregelen om schade aan de westeuropese veiligheid te voorkomen. De Britten tonen zich uiterst actief. Sommige vinden daarin een besef van schuld, omdat wel vast staat, dat Engeland, had het meer gewilligheid getoond om tot de E.D.G. toe te treden, deze gang van zaken had kunnen voorkomen. Amerika wil een directe bijeen komst van de NATO en opneming van Duitsland in de NATO, waar bij het zelfs niet onduidelijk deed uitkomen: desnoods zonder Frank rijk. Maar Frankrijk heeft al verklaard dat Engeland's voorstel ener con ferentie van acht mogendheden; de zes leden van klein-Europa en Engeland en Amerika, voor Frank rijk onaanvaardbaar is, omdat het slechts met grote mogendheden van gelijke standing over de inter nationale politiek kan spreken, dan begrijpt men, dat Frankrijk in op neming in de NATO niet zal toe stemmen zonder Duitsland aan zeer beperkende vooi waarden te binden. WEST-DUITSLAND De vraag is echter, is west-Duits- land bereid om nog verder geduld te oefenen? In Mei 1952, een dag voordat de E.D.G. te Parijs werd ondertekend, werd te Bonn door drie geallieer den en west-Duitsland het zg. Duitslandcontract gesloten, dat als reactie op de E.D.G. Duitsland volledige souvereiniteit naar buiten zou teruggeven. Dat verdrag be staat nog steeds, en Mendès-France heeft zelfs gezegd, dat hij bereid is de bekrachtiging ervan voor te stellen. Maar zal ditzelfde parle ment daarin toestemmen Zullen niet opnieuw de gaullisten samen gaan met de communisten en zo doende Moskou helpen aan een nieuwe overwinning, die de ergste bedreiging voor Frankrijk in zich houdt, omdat Duitsland zich dan wel eens geheel op eigen gelegen heid zou kunnen gaan herbewape nen Manilla Te Manilla is de conferentie in zake het pact voor zuidoost-Azië bijeen gekomen. Zij begon weinig gelukkig, want tot twee keer toe Dleek een lek in de berichtgeving te bestaan. Daardoor werden niet alleen het ontwerpverdrag, door Amerika opgesteld, en nota's daar over van de overige deelnemers on tijdig bekend, maar kwam ook naar voren, dat b.v. de Philippijnen en Zuid-Korea meer verlangen dan Amerika bereid is te geven. Gaat het zoals men verwachtte, dan zal deze SEATO een sterke gelijkenis vertonen met het Anzuspact, dat inderdaad een verdedigingspact zon der meer is. ^Moeilijkheden blijken te Manilla inzake Formosa, om welk eiland de spanning stijgt nu enerzijds China beweert het te willen „bevrijden" en zich opnieuw niet ontziet tot het aanvallen van een Amerikaans vlieg tuig, anderzijds Tsjang kai sjek overging tot gewapende actie. Rusland Intussen wachten de Russische nota's over Duitsland, die onmid dellijk na Genève de westelijke ge allieerden bereikten, nog op ant woord. Dat er van een conferentie met zo vage agenda als Rusland opgaf, geen sprake is en kan zijn, staat bij de drie geallieerden, on danks verdere onderlinge menings verschillen, wel vast. Men spreekt van een tekst, die vrijwel afwijzend zou luiden, hoe wil men deelnemen aan een zo danige conferentie indien Rusland tevoren vrije verkiezingen in geheel Duitsland toezegt en de onder tekening van het staatsverdrag met Oostenrijk. In de tegenwoordige omstandig heden, die Rusland nog een'zekere strijd over de macht overlaten, is Rusland's ingaan op deze voor waarden niet te verwachten. Dankbetuiging Voor de talrijke blijken van be langstelling bij gelegenheid van ons 40-jarig huwelijksfeest, betuigen wij, ook namens onze kinderen, hartelijk dank. Oostrum D 46 Hartelijk dank aan allen, speciaal aan de Heren Geestelijken en de buurt, voor de hulp en het medeleven bij het overlijden en de begrafenis van onze geliefde zoon en broer Jo. fam. Barents Veltum L 87 Te ko, dra?ari J- w\es Te kt, PJyai J" D1'lkt- Te kot-- ep 6eschiklim; H. G«g% Heden Zaterdagmiddag vanaf 2 uur GESLOTEN. van 3 t.m. 9 September 1954 GEBOREN: Peeters Johannes, Bontekoestraat 6 Peeters Johannes M., Spurkt B 21 v.d. Munckhof Antoon B. M., Laagheidseweg A 14 OVERLEDEN: Henckens Jozef W. A., 7 jaren, Overloon. Janssen Maria C., echtgen. van Willems P. A., 63 jaren, Overloon. Vissers Wilhelmina P., echtg. van Cuijpers J. A., 43 jr, Stationsw. 31. Barents Johannes W. J., 19 jr, los-werkman, Veltum L 87. Smeets Anna M. H., echtg. van Janssen P., 52 jr, Ysselsteyn. de Wijze Bernardina M. A., 67 jr, Julianasingel 35. GETROUWD: Daniëls Wilhelmus Th. J., 27 jr, opperman en Rongen Hendrika A., 24 jr, dienstbode, beiden te Venray. Met grote vreugde en dankbaar heid jegens God geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje THEO Bij het H. Doopsel ontving hij de namen Theodorus Bernardus Elisa Maria. M. GOUMANS N. GOUMANS-VERHEGGEN HUUB, ARDIEN, JOZEF, ANDRÉ Venray, 10 Sept. 1954 Kerkpad 3 Tijdelijk St. Elisabeth-Ziekenhuis Dankbetuiging Voor de vele blijken van belang stelling bij ons 25-jarig huwelijk, betuigen wij, ook namens onze kinderen, hartelijk dank; speciaal dank aan Heren Geestelijken, fam., buurt, Eerw. Zusters v.h. Gymna sium, firma Nelissen en haar per soneel, voor de prachtige cadeaux. Premiebetaling Zondag 12 Sept. na de Hoogmis, in de zaal te Leunen. Premie: V, pet., pinken de helft. Het Bestuur VENRAY Vanaf vandaag, Zaterdagmiddag, is de bibliotheek weer geopend. De uren zijn als volgt: 's Zaterdagsmiddags 45 uur en 's Zaterdagsavonds 78 uur. 's Woensdagsavonds 78 uur. Voortaan 's Zondags gesloten. Te koop met tuin. Direct te aanvaarden. J. M. Branje, Kolkweg 6. Te koop partij beste biggen M. Direks, Lull C 46. Te koop gust schot met melk, dragende volbloed malen van hoge productie, A stal. Kind. J. Giezen, Heikant-Overloon Te koop partij biggen G. Jenniskens, Wieënweg 5, Leunen Te koop N.S.U. 200 cc 1937 of Jawa 250 cc 1950 Leunen K 3. TE KOOP 6 zware biggen en 2 varkens 14 w. dr. leeft. 16t G. vajjik Overloon GEVR op R.K.[e wezig. i]de Poels, Ht 14 GEVRj Kleernp.j GEVRJ zeltfiÉ niet ben«ja£ zin te Sllooi Zich tej; I Stationstyei GEVRI voor halijie Mevr. iael weg 22. VoorIM VOS - Mgr.Nole, 21 Wij daere VERLt

Peel en Maas | 1954 | | pagina 2