Ven ray's Vroede Vaderen vergaderden iïiSS WEEKBLAD VOOR. VENRAY EN OMSTREKEN f£g Venray militair bolwerk Nieuwe straten, nieuwe namen fc Uit Venray's Gemeenteraad Meisjes gevraagd! Gouden Jubilarissen Zaterdag 4 September 1954 No. 36 VIJF EN ZEVENTIGSTE JAARGANG f ondervindt 't Vak kleding wint *t PEEL EN MAAS f confectie van Tak een rijk bezit DRUK EN UITGAVE FIRMA VAN DEN MUNCKHOF GROOTESTRAAT 28 TELEF. 512 GIRO Dinsdag jl. kwam Venray's Ge meenteraad in openbare vergade ring bijeen. Bij de opening deelde de Voorzitter mede, dat ter gelegenheid van de verjaardag van H.K.H. Prinses Wilhelmina, B. en W. een felicitatie-telegram verzon den hadden. Voor kennisgeving werden aan genomen een 12 ingekomen stukken, voornamelijk schrijvens van Ged. Staten omtrent genomen raads besluiten. Eén ingekomen stuk, nl. de ont houding van goedkeuring door Ged. Staten tot aankoop van grond van de Erven Poels-Poels, ontlokte commentaar van de heer Fr. JANS SEN. Het betreft hier grond voor een speelplaats c.a. voor de Petrus Bandenschool. De gemeente heeft opnieuw contact opgenomen met *de fam. Poels om tot overeen stemming te komen. De heer Fr. JANSSEN meende, dat deze kwestie wel uitzonderlijk lang duurde. Voorstander zijnde van een minnelijke schikking ver wachtte hij toch dat onteigening hier ten slotte de enige oplossing was. De VOORZITTER antwoordde, dat inderdaad onteigening open stond wanneer op zeer korte ter mijn niet tot overeenstemming wordt geraakt. Nu de stichtingskosten van de kantoorruimte van het bijkantoor van het Gewestelijk Arbeidsbureau Venlo, gelegen aan de Merseloseweg 3a, definitief bekend zijn, kan worden overgegaan tot verhuring ervan. De huurprijs bedraagt 6 pet. van de stichtingskosten, zijnde f 407.07 per jaar. Alhoewel de stichtingskosten on geveer f 2000 hoger zijn geworden dan destijds geraamd, kon de Raad zich bij monde van de heer Fr. JANSSEN met de verhuur ver enigen. Op 31 December 1953 liep de huurovereenkomst af betreffende de woning Stationsweg 7 en de daaraan gebouwde kantoorruimte Stationsweg 9, alhier. Z.h.s. kon de raad zich met verlenging der huur accoord verklaren. Teneinde een bouwgegadigde de mogelijkheid te bieden tot het bouwen van een woonhuis, heeft P. G. H. Potten, pachter van een stukje gemeentegrond te Yssel steyn, verklaard, vrijwillig mede te werken aan de ontbinding van de tussen hem en de gemeente Venray gesloten pachtovereenkomst. De Raad besloot tot deze pacht- ontbinding, waardoor Ysselsteyn weer een bouwplaats rijker is geworden. Venray-Oost Wederom is het mogelijk van een der eigenaren langs minnelijke weg de grond aan te kopen benodigd voor de verwezenlijking van het uitbreidingsplan in onderdelen Venray-Oost, tegen de vastgestelde prijzen, zijnde resp. f 1.en f 0.50 per m2. In dit verband hoopte de heer VERAART, dat er daar ook plaats komt voor een kinderspeelplaats of een pand voor kleuteronderwijs. Vanzelfsprekend had de Raad tegen de voorgestelde aankoop geen enkel bezwaar. Castenray Bij de aanleg van de weg Cas- tenray-Oirlo, is grond van de ge meente terechtgekomen in een perceel waardoor de gemeente eigenaresse is geworden van 20 m2 uit bedoeld perceel, waarvan eige naar is H.H. Dinghs te Castenray. Teneinde een juiste toestand te verkrijgen vraagt Dinghs bedoeld perceelsgedeelte aan hem te ver kopen. Voorgesteld werd bedoelde oppervlakte van 20 m2 aan Dinghs te verkopen tegen de prijs van f 0.30 per m2, met welke prijs betrokkene accoord gaat. Daarnaast zal hij uiteraard de op de verkoop vallende kosten betalen. Hetgeen de Raad dan maar goed vond. Ysselsteyn Bij brief van 14 April 1954 deelde de Genie te Roermond mede, dat ten behoeve van de materieel- verzorging van onderdelen der Koninklijke Landmacht, het nood zakelijk is dat een aantal maga zijnen worden gebouwd en dat bij een verkenning voor zulk een magazijn de aandacht was gevallen op een terrein, gelegen bij het Duitse Kerkhof te Ysselsteyn, welk kerkhof reeds eigendom is van het Ministerie van Oorlog. Het oor spronkelijk gedacht terrein zou een grootte moeten hebben van circa 28 ha. Aangezien echter door verkoop van het terrein, beslag werd gelegd op een gedeelte van de gronden van de Paardenkop, welke bestemd zijn om te worden ontgonnen tot weide gronden ten behoeve van diverse kleine landbouwers in de nabijheid, is men in overleg getreden en is bereikt, dat de te verkopen opper vlakte is teruggebracht tot plm. 21 ha. en dat het terrein zodanig komt te liggen, dat zo veel mogelijk grond gespaard blijft voorbedoelde weide gronden. De heer Fr. JANSSEN vond dat het Ministerie van Oorlog wel wat veel van Venrays gronden gaat overnemen. Was daar eerst het vliegveld nu is het weer een maga zijnen complex. Straks is heel de Peel voor hen. En wat gaat daar feitelijk gebeuren, alles wordt v/el erg geheimzinnig gehouden en het gemeente bestuur mag toch wel weten wat er in haar gemeente plaats zal vinden. Trouwens, voor zover hem bekend, zijn ze daar in Ysselsteyn reeds be gonnen met de werkzaamheden, de Raad komt dus weer eens ach terna huppelen. De heer ODENHOVEN meende dat in verschillende plaatsen uitge zien is naar grond voor dit complex, als het mogelijk was had hij ze liever niet. Persoonlijk verwachtte hij dat Venray in de toekomst een militair bolwerk zou worden. De VOORZITTER antwoordde dat men in dit geval geen keus heeft, of vrijwillig verkopen tegen een be hoorlijke prijs, of onteigenen tegen vermoedelijk een veel lagere prijs. Bekend is, dat er grote magazijnen en banen komen, inmiddels aange nomen voor f 800.000. De rest is allemaal militair geheim. Inderdaad is men er al begonnen, met toestemming van B. en W., omdat er toch niets aan te veran deren was. Ook in andere plaatsen komen dergelijke complexen, in to taal 21. Of Venray uiteindelijk een militaire plaats zal worden, zal wel nooit door de Raad verhinderd kun nen worden. E.T.I.L. Met algemene stemmen besloot de Raad om 4 aandelen ad f 50 te nemen in de N.V. ter Bevordering van de Industriële belangen der provincie Limburg. Zoals bekend, en de naam zegt het trouwens, beoogt de E.T.I.L. de voortschrij ding en of ontwikkeling van de in dustrialisatie in Limburg. Begrij pelijk, dat ook Venray hier nauw mee verbonden is. Hypotheken enz. Zonder hoofdelijke stemming ging de Raad accoord met een voorstel van B. en W. tot het uitlenen van geld onder verband van le hypo theek, alsmede tot het verlenen van medewerking bij het betegelen van de speelplaats van de jongensschool te Leunen en de aanschaffing van leermiddelen voor de DrPoelsschool. Ook verleende de Raad financiële medewerking in de reiskosten van 2 Venray se kinderen naar de Prot. Christelijke School te Boxmeer. Wijzigingen in belastingen Aangezien de tijd waarvoor bij Koninklijk besluit goedkeuring werd verleend aan de besluiten tot hef fing en invordering van de straat belasting, ricolbelasting en reini gingsrechten verstreken is, zullen nieuwe verordeningen moeten wor den vastgesteld. Bij het ontwerpen van de nieuwe verordeningen is rekening gehouden met de bekende jurisprudentie ter wijl enkele onvolkomenheden in de oude verordeningen zijn wegge nomen. Echter in de nieuwe ontwerpen stonden ook nog onvolkomenheden, die de heer van HAAREN gaarne veranderd zag, waarmee de Raad, na enige discussie, accoord ging. Vredepeelcommissie Venray heeft 5 vertegenwoor digers in de Vredepeelcommissie. Door het overlijden van de heerG. H. Reintjes is in bedoelde vertegen woordiging een vacature ontstaan, waarin thans voorzien moet worden. Bij stemming kreeg he heer v.d. STERREN 11 stemmen toegewezen, waardoor hij als lid werd opge nomen. In de naaste toekomst zal de be treffende commissie zich nog hebben bezig te houden met de uitgifte in koop van de nog niet verdeelde kavels en met de uitgifte in pacht van de zogenaamde kerkegrond, als ook met het opstellen van een ur- gentielijst voor de boerderijbouw. Daarnaast zal zij nog vele jaren ernstige bemoeiingen hebben met de verzorging van de in de Vrede- peel gevormde nieuwe gemeenschap, zowel voor wat de geestelijke ver zorging betreft als de wereldlijke. Haar wacht dan ook nog een zeer belangrijke taak. Grondverkoop Aan G. van Ham verkocht de gemeente een smalle strook grond van 140 m2, noordelijker van zijn woning aan de Julianasingel. Met deze verkoop kon de Raad accoord gaan. Nieuwe straatnamen Door de voortschrijdend bebou wing in de oostelijke woonwijk en de vorming daardoor van nieuwe wegen en straten, is het noodzake lijk aan bedoelde nieuwe wegen en straten namen te geven. Voorgesteld werd op de reeds ge kozen benamingen voor de Juliana singel en de Wilhelminastraat, de vier verbindingsstraten tussen de Oude Oostrumseweg en de Kolkweg te noemen naar de vier prinsesjes. De verlengde Poststraat (thans Kolkweg) zou veranderd worden in Prins Bernhardstraat. Verder stond er nog een Oranjestraat op het programma, terwijl de straat bij de Petrus Bandenschool „Mgr. Dr. Poelsstraat gedoopt kan worden. De heer van HAAREN hield een pleidooi voor de Kolkweg, welke naam hij wenste te behouden. Het Mgr. bij de Mgr. Dr. Poelsstraat wilde hij weglaten omdat zulks in spraak- en schrijfgebruik toch ook weggelaten wordt. De heer VERAART steunde dit voorstel. Na enige besprekingen over en weer werd tot overeenstem ming gekomen. Het hieronder ge geven schetsje vermeld dan ook de juiste namen. hier komen nog 2 stralen nl Oranjestraat i Nassaustraal .5 Pr. Beatrixstr. B J ulian a^singel !o Grotestraat Patersstraat In het Kerkdorp Leunen zal ook een naam gegeven moeten worden aan de weg leidende van de Pro vinciale Weg naar de weg van de Steeg, de straat waaraan thans woningwetwoningen worden ge bouwd. Aangezien bedoelde verbin ding in de volksmond reeds een naam heeft, nl. Gussenstraat, ging de Raad met deze benaming ac coord. Tenslotte komt het gewenst voor ook de namen te geven aan de we gen door het industrieterrein en aan de weg lopende van de Maas- heseweg tot aan de Smakterweg, zijn voortzetting dan vindende in de Bosweg. De zuidelijke weg door het indus trieterrein wordt nu genoemd In dustriestraat, terwijl aan de beide andere wegen de namen worden gegeven welke zij in het gebruik reeds hebben, nl. Nieuwhuisweg en Bosweg. De heer VAN HAAREN verzocht in dit verband dringend om vooral zorg te dragen voor een juiste schrijfwijze der namen. Zo staat er thans op de borden bij de gehuch- een overal gem. Venraij, terwijl toch bekend is, dat dit Venray moet zijn. Bovendien staat op 'n dergelijk bord ook IJsselsteijn, terwijl het officieel als Ysselsteyn geboekt is. Als de gemeente zelf zo'n slecht voorbeeld geeft, mag men van de inwoners niet beter verwachten. Achteraf bleek, dat ook Castenraij vermeld staat in plaats van Cas tenray. De school in Castenray In verband met het leerlingen aantal heeft het schoolbestuur in Castenray gevraagd om een vierde leerkracht te benoemen. Aangezien slechts 3 lokalen be schikbaar zijn, vraagt dit bestuur om medewerking voor de bouw van een 4de klaslokaal en in af wachting van 't gereedkomen van dat lokaal om medewerking voor de inrichting van een noodlokaal. Hoewel niet te verwachten is, dat nog in de loop van dit jaar toewij zing van een klaslokaal ten behoeve van deze school te verwachten is de scholenbouw staat practisch stil kwam het de Raad gewenst voor, de gevraagde medewerking te verlenen. Ook vraagt het bestuur mede werking om te komen tot de bouw van een gymnastieklokaal, daar 't verplichte vak, lichamelijke oefenin gen, door de weersomstandigheden niet tot zijn recht komt. Daar bij een 4-klassige school slechts 6 uren gymnastiek gegeven wordt, is B. en W. met de Inspec teur van oordeel, de gevraagde medewerking te weigeren. De heer STEEGIIS betreurde dit doch zag nog andere mogelijkheden, reden waarom hij verzocht dit punt aan te houden tot een volgende vergadering, hetgeen de Raad weer goedvond. RONDVRAAG. Alvorens met de rondvraag te beginnen, las de VOORZITTER een dankbetuiging voor van de heer A. de Smit te Hontenisse, die, dank zij de steun van de gemeente Ven ray, thans zijn nieuwe woning kon betrekken. De Smit verloor bij de watersnood niet alleen zijn woning, doch ook zijn ouders met 2 kin deren. Des te tragischer was dit, wijl zijn ouders op die dag hun 40-jarige echtvereniging herdach ten. De heer vd. STERREN opende vervolgens de rondvraag met te informeren naar het wegenplan, het verlichtingsplan en de woning bouw in Oirlo. Over de plannen wordt deze week nog definitief gesproken en op korte termijn komt er dus klaar heid, aldus de VOORZITTER. De woningbouw is intussen zover ge regeld, dat binnenkort kan worden aanbesteed. De heer F. JANSSEN vroeg een plattegrond van Venray om alle mogelijke plannen te kunnen bij houden. Hij had klachten over de woningbouw aan de Maashezerweg, waar 't met de riolering droevig gesteld en de stank verschrikkelijk is. Ook wees hij op de verbindings weg Od astraat-Akkerweg, die elk jaar smaller wordt en struikgewas de doorgang verhinderd. De weg schaaf kon daar veel goeds ver richten zonder kosten. De VOORZITTER beloofde een en ander met Gemeentewerken te overleggen. De heer MAES vroeg, zoals ge woonlijk, aandacht voor de Heidse wegen. Het verdiende aanbeveling de herstelwerkzaamheden niet in het drukke seizoen, maar in de wintermaanden te verrichten. Het geen de Voorzitter zou bekijken. De heer VERHEUGEN herhaalde zijn vroeger gedane verzoek om regelmatig op de hoogte te worden gehouden van de werkzaamheden der diverse commissies, hetzij door notulen, hetzij door een jaarverslag. Hierdoor krijgen ook andere raads leden begrip en kijk op diverse facetten van Venrays lief en leed, en met hen het Venrayse publiek. Veel kritiek kan dan voorkomen worden. De VOORZITTER beloofde de adviezen der commissies voortaan bij de raadsagenda te voegen, terwijl de commissieleden onderling moeten uitmaken in hoeverre zij publiciteit van hun doen en laten willen geven. De heer VAN HAAREN wees op de ellendige toestand van de Sta tionsweg, zowel wat trottoirs als wegdek betreft. Sedert 25 jaren staat deze weg op de begroting en nog moet hij wachten tot 1958, kan er nu niet eens wat aan gedaan worden. Ook het Henseniusplein, met name de bushalte, is miserabel. Gaten en kuilen in overvloed. We krijgen hier veel nieuwe straten, aldus spreker, maar de oude straten blijven maar verwaarloosd liggen. De VOORZITTER beloofde, voor zover mogelijk, de ergste stukken te laten behandelen. De heer STEEGHS was zeer ver ontwaardigd dat op de Venrayse Markt in de kermisweek geen big gen werden toegelaten. Ook over de bekendmaking dienaangaande was hij niet tevreden. De VOORZITTER wees er op, dat dit reeds jaren bestond en zijn oorsprong vond in de marktveror- dening. In een officiële publicatie was er bovendien nog uitdrukkelijk de aandacht op gevestigd. Tevens beloofdede VOORZITTER, op een desbetreffend verzoek, een waarschuwingsbord te plaatsen bij de school te Castenray. De heer ODENHOVEN verzocht om een oplossing van de verkeers moeilijkheden in de omgeving van de Akkerweg, Landweerdweg en Bongerdstraat. In korte tijd zijn hier reeds 3 ongelukken gebeurd. De VOORZITTER wijdde deze verkeersmoeilijkheden aan de weg- omlegging van de Maasheseweg. Mochten deze moeilijkheden blijven bestaan dan was de voorztter bereid, zulks op voorstel van de heer Fr. JANSSEN, de firma Martens aldaar te verzoekeu de gebouwde omhei ning enigermate te veranderen. Anders moeten er verkeersregelin gen komen, die wellicht minder prettig zijn. En hiermede was de raad aan het einde van haar Latijn. Aan Twee onderwerpen, nl. het sociaal onderzoek en enkele vragen van dr Veraart zullen wij een aparte be schouwing geven, elders in dit blad. Belangrijk sociaal onderzoek In verschillende raadsvergaderin gen is in de afgelopen maanden gewezen op een mogelijk sociaal onderzoek op uitgebreide schaal in onze gemeente. Het Sociologisch Research Centrum, in samenwer king met het K.A.S.K.I., heeft jl. Dinsdag via gemeentebestuur de heren raadsleden een rapport met toelichtende nota dienaangaande doen toekomen, waarmee de raad in principe accoord ging. Aangezien thans nog niet de tijd gekomen is om hierover uitgebreide publicaties te doen, beperken wij ons tot datgene wat in de raad hierover gesproken werd. f 25.000 Het bleek, dat dit voorgenomen onderzoek de gemeente f 25.000 zal gaan kosten. Dit is een grote uitgave, waarvan vele wellicht niet direct het nut zullen inzien. Toch is deze uitgave in principe gerecht vaardigd om de grote voordelen welke de uitslag van dit sociaal onderzoek nu en in de toekomst zal brengen. Dr. VERAART was dan ook zeer tevreden over de eerste definitieve stap die thans gezet is door deze f 25.000 toe te staan voor het onderzoek. De heer Fr. JANSSEN, en met hem wel alle raadsleden, meende dat een rustige bestudering van dit rapport zeker nodig was. In een volgende vergadering zou het dan uitgebreid behandeld kunnen wor den. De VOORZITTER ging met deze mening geheel accoord. De bedoe ling is, dat van de gehele structuur van het Venrayse leven een rapport wordt samengesteld. Uit de aard der zaak zal elk onder werp of facet apart behandeld worden, en in een tussentijds rap port omschreven worden. Wanneer het gehele werk klaar is, is een boekwerk van 450 of meer pagina's niet ondenkbaar. Zo zou het dus nu reeds mogelijk zijn om aan een eerste deel, b.v. de industrialisatie, te beginnen. Begrijpelijker wijze vergt een dergelijk gedetailleerd rapport grondige bestudering door de raads leden, wil men tenminste met kennis van zaken kunnen spreken en conclusies trekken. Drs. P. Brak kei, de leider van het Sociologisch Research Centrum, zal worden uit genodigd om de heren raadsleden van het doel, de methoden en alles wat daarmede samenhangt, in ken nis te stellen. In afwachting daarop, of op een meer uitgebreid verslag, zullen wij onze lezers t.z.t. van een en ander op de hoogte houden. Wie weet niet, welk mooi werk de gezinsverzorgsters in de huis houdens verrichten. Moeders, die ziek zijn of om andere redenen hun gezin niet kunnen verzorgen wor den door hen geholpen. Steeds meer gezinnen doen een beroep op deze geschoolde krachten, maar... daarmee houdt de aanmel ding van meisjes, die zich voor dit werk inzetten geen gelijke tred. Zijn er dan zo weinig hulpvaar dige meisjes? Meisjes, die anderen helpen willen? Dit is niet de hele reden en ook niet de voornaamste oorzaak, waarom er zich ieder jaar zo weinig meisjes aanmelden om gezinsverzorgster te worden. Zijn niet dikwijls de ouders de grote struikelblok? Het meisje kan elders (op kantoor of in de winkel) meer verdienen en dat weegt het zwaarst. Zijn er ook niet sommige ouders, die vinden dat hun dochter zich niet voor anderen hoeft uit te sloven? Deze ouders moeten eens nagaan bij zich zelf, wat een toe stand het is, als moeder ziek is en geen hulp kan krijgen. In deze gezinnen moet geholpen worden en de gezinsverzorgster brengt hier uitkomst. Moeders, u kunt er trots op zijn, als uw doch ter gezinsverzorgster is. Zij brengt vreugde, waar drukkende zorg is en brengt weer wat meer zon in huis. Meisjes, op u wordt een beroep gedaan. Zal dit beroep vergeefs zijn? Ik geloof het niet. U weet wat het is: vreugde bren gen aan anderen. Is dat voor u niet juist de ware vreugde? U wilt later zelf een gezin stichten. Waar vindt u een betere voorbereiding dan enkele jaren in gezinnen te werken? Wilt u over dit werk en de op leiding meer weten, wacht dan niet langer, maar wendt u zich tot Mejufr. E.Raedts, Maasheseweg 16. op Dinsdag 7 Sept. Een bewijs, datde levensduurvan de mensen stijgend is, levert een merkwaardig feit bij de Paters Minderbroeders. Behoorde een gou den jubilaris bij hen eertijds tot de zeldzaamheden, thans zijn er al 10- tallen, die de gouden kroon mogen dragen. Dit getal wordt op 7 Sept. a.s. vermeerderd met niet minder dan negen. Zeven ervan zullen we eerst noemen, om dan een speciale aandacht voor twee van hen tc vragen. In volgorde zijn de zeven: Pater Nolascus van Vliet, thans gardiaan te Katwijk, eertijds ook gardiaan te Venray, toen 't nieuw gebouwde klooster betrokken werd. Pater Chrysantus Roorda, pastoor te Haarlem. Pater Wiro Spruit, thans assis tent te Heerlen. Beda Verbeek, geboren te Venray, thans te Alverna. Hij is bekend om zijn historische studiën, speciaal wat Venray betreft. Majella Weenink, thans assistent te Lichtenvoorde. Alardus van den Berg. thans pas toor te Hernen, eertijds gardiaan te Venray, toen de verschrikkelijke brand het oude klooster met kerk vernielde. Floribertus Schneiders, thans praeses te Utrecht. Dat zijn de zeven. Maar nu vra gen wij bijzondere attentie voor de twee nog niet genoemden. De oudste in jaren is Pater Ser- gius Emonds, die de namen Ed- mond Maria Theodor kreeg bij zijn geboorte te Venray op 2 November 1884. Na zijn H. Priesterwijding in 1911, werd hij aangewezen om zijn studies aan de Universiteit te Lei den te vervolgen in de Nederland se taal en letterkunde en hij was de eerste var. zijn broeders, die als Doctor promoveerde op 't bekende proefschrift over de Legende van de H. Cunera. Heel zijn leven is gewijd geweest aan het onderwijs van de jeugd, eerst te Heerlen en sinds 1928 in zijn geboortedorp te Venray. Dat onderwijs heeft hij gegeven met een ongeëvenaard enthousias me, zich zelf door woord en voor beeld gevend en met grote stuw kracht zijn studenten tot arbeid prikkelend. Samen met hem was Pater Lud- ger (Hermanus) Zeinstra, de eerste student, die van het Gymnasium te Venray het S taats-examen maakte. Pater Zeinstra is een Fries van afkomst, hij werd geboren op 4 November 1885 te Harlingen. Hij maakte zijn studiën in de klassieken aan de Universiteiten te Amster dam en Nijmegen. Na voltooiing daarvan werd hij leraar en bleef hij dat, feitelijk tot de dag van nu. Want evenals zijn klasgenoot, geeft hij nog gaarne privaatlessen. Een levenlang heeft hij met volharden de ijver zijn lessen op 't Gymnasium alhier gegeven en met een grote gedegenheid. Door zijn opgewekt heid en jovialiteit wist hij mede de studenten te begeesteren voor de klassieke schrijvers en hen een uitstekende kennis van de oude talen bij te brengen. Vooral deze beide jubilarissen wensen wij van harte geluk op de voor hen zo merkwaardige van 7 September. Op die dag zal hun dank uitgaan naar de goede God, die hen dan vijftig jaren metzoveel ere het kleed van St Franciscus liet dragen. Trouw bleven zij aan het devies van de roemvolle Orde: zij hebben gearbeid in heiligheid en wetenschap. De plechtige kroning van de 9 jubilarissen zal plaats hebben op 9 Sept. te Katwijk door de H.Ew. Pater Provinciaal Castulus o.f.m. Het jubelfeest zal te Venray plechtig worden gevierd op 19 Sept. BEL OP BIJ BRAND No. 392 Nieuws uit Venray en Omgeving GROENE KRUIS DONDERDAG a.s.: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de KOM Bekendmaking Burgemeester en Wethouders der gemeente Venray brengen ter ken nis van belanghebbenden, dat zij voornemens zijn aan de raad dezer gemeente een voorstel te doen tot het onttrekken aan het openbaar verkeer van de weg, gelegen tussen de Oude Oostrumseweg en de Kolk weg in het kadaster bekend als weg gedeelte van sectie C nummer 7029. Belanghebbenden worden tot drie weken na heden in de gelegenheid gesteld van dit voorstel kennis te nemen ter gemeentesecretarie af deling I en hunne bezwaren daar tegen bij de gemeenteraad in te dienen. Venray, 25 Augustus 1954.

Peel en Maas | 1954 | | pagina 1